Jump to content

Diyet programım hakkında

Recommended Posts

Günlerdir, hatta haftalardır yediklerime dikkat ediyorum ama zayıflayamıyorum. Bu yüzden de tamamen karbonhidratsız ve şekersiz bir diyet yapacağım. Program şu şekilde;

Sabah: 1 haşlanmış yumurta, 1 yeşil elma

Öğlen: Salata(yağsız), 1 yeşil elma

Akşam: Haşlanmış tavuk

Bunlardan başka hiçbir şey yemeyeceğim. Bir de kahve, yeşil çay ve su içeceğim.

Acaba yeşil elma şeker içeren bir besin mi? Eğer öyleyse bu yağlarımı yakmama engel olmaz mı?

Ya da acaba sadece akşam yemeğinde tavuk olmak üzere gün boyu hiçbir şey yemesem, sadece dediğim şeyleri içsem daha mı iyi olur?

Ha bir de sabahları efexor xr içiyorum. 1 haşlanmış yumurta ve 1 elma yiyince yeterince tok sayılır mıyım içmek için? Ya da acaba akşam içsem bir şey olur mu?

Konu hakkında uzman birisi yardımcı olsun lütfen.

tarihinde Radikal Kemalist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
51 dakika önce, Radikal Kemalist yazdı:

Günlerdir, hatta haftalardır yediklerime dikkat ediyorum ama zayıflayamıyorum. Bu yüzden de tamamen karbonhidratsız ve şekersiz bir diyet yapacağım. Program şu şekilde;

Sabah: 1 haşlanmış yumurta, 1 yeşil elma

Öğlen: Salata(yağsız), 1 yeşil elma

Akşam: Haşlanmış tavuk

Bunlardan başka hiçbir şey yemeyeceğim. Bir de kahve, yeşil çay ve su içeceğim.

Acaba yeşil elma şeker içeren bir besin mi? Eğer öyleyse bu yağlarımı yakmama engel olmaz mı?

Ya da acaba sadece akşam yemeğinde tavuk olmak üzere gün boyu hiçbir şey yemesem, sadece dediğim şeyleri içsem daha mı iyi olur?

Ha bir de sabahları efexor xr içiyorum. 1 haşlanmış yumurta ve 1 elma yiyince yeterince tok sayılır mıyım içmek için? Ya da acaba akşam içsem bir şey olur mu?

Konu hakkında uzman birisi yardımcı olsun lütfen.

Boy ve kilo kaç?

Askeri sınavlarda boyun son iki rakamından  5 fazla ile 15 eksik kilogram arasında ise ağırlığını normal  kabul  ediyorlardı.

Diyelim 80 kilogramsın.

80 gram protein

80 gram yağ

5x80=400 gram karbonhidrat  alman gerekiyor.

http://www.sportsinternational.com.tr/images/beslenme.pdf

Bu linkte gıdaların değerleri var artık hesaplarsın.:)

Spor yaparsan proteini 2 katına kadar çıkartabilirsin.

tarihinde deney tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
51 minutes ago, deney said:

Boy ve kilo kaç?

Askeri sınavlarda boyun son iki rakamından  5 fazla ile 15 eksik kilogram arasında ise ağırlığını normal  kabul  ediyorlardı.

Diyelim 80 kilogramsın.

80 gram protein

80 gram yağ

2640 kalori alsın yani? Mantıklı mı bu dediğin?

Sitelerde Paylaş

canan karatay elmada deli fruktoz var yemeyin diyor. ayrıca sabah yiyeceğin şeylerin pek kilo yapacağını sanmıyorum.

kilo kullanmayacağın kaloriyi alınca oluşuyor. sabah ne yersen ye yakarsın. akşam belli bi saatten sonra ağır şeyler yeme, acıkırsan kahvaltılık şeyler ye.

Sitelerde Paylaş

Kardio yapman lazım yağ yakabilmen için. Günde 50 dk. kadar tempolu yürüyüş, koşu ya da yüzme. Yanında egzersiz. Protein alman gerek. Uzman değilim ama diyetin bana senin için yetrsiz göründü. Ağır ilaç kullanıyorsun. Ben de efexor kullanıyorum 150 mg. Gece içiyorum ben bir değişiklik olmuyor. 1 gün unutursam nakavt. Sakın sektirme. Ekmeği, şekeri kes. Fakat diyet menün çok eksik. Bayılıp düşersin. Dediğim gibi, koşman ya da yürümen gerek 5 km kadar. Farkı hissedersin 1 ay içerisinde.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, deney yazdı:

Boy ve kilo kaç?

Diyelim 80 kilogramsın.

80 gram protein

80 gram yağ

Boy 1,74 kilo 81

Ama hiç de 2 kilo versem yetecekmiş gibi değilim göbeğim baya kötü duruyor.

Sitelerde Paylaş

Diyette en önemli konu, kas ve kemik kaybına uğramadan sadece yağlardan kurtulmaktır. Bunun için de diyetin kalsiyum ve protein kısıtlaması yapmaması gerekir. Protein için tavuk iyi. Ama kalsiyum almamak çok tehlikeli olabilir. Kemik zayıflamasına uğramamak için menüde yoğurt mutlaka olmalıdır. Şeker mutlak şekilde sıfırlanmalıdır, çünkü depolanan yağın kaynağı şekerdir. Meyve şekeri yani früktoz daha hızlı yakılma eğilimindedir ama çok fazla meyve yine şeker demektir. Nişasta da şekere dönüştüğü için o da sıfırlanmalıdır.

İkinci önemli konu, spor ile desteklenmeyen diyetin yarar sağlamayacağıdır. Çünkü girdi azaldıkça bünye ekonomi moduna geçer ve diyete direnir. Bu direnci kırmak için spor şarttır. Bu, vücuda kıtlık yok, panik yok, durum kontrol altında mesajı da verir ve vücudun diyeti kıtlık olarak algılamasını önler. Bu yüzden sporsuz diyet işe yaramaz.

Tüm mesele dışardan girdi almadan depoları yakmaya zorlamakta. Bu sırada da hayati unsurları, vitamin ve mineralleri, proteini kısmamakta.

Fazla kilo varsa hemen ve acilen vermeyi tavsiye ederim. Asla ertelemeyin ve savsaklamayın. Çünkü kas hücrelerinin aksine yağ hücrelerinin sayısı sabit değildir, artabilir. Bu artış da bir yerde durmaz. Yağ hücresi sayısı artı mı da tekrar azalmaz. Kilo verme, sadece bu hücreler içindeki yağı boşaltır, yağ hücresi sayısını geri azaltmaz. Kazandığınız yağ hücresi sayısı geri azalmayacağı için boş yağ hücreleri sizi tekrar yağ depolamaya zorlamak ister.

Bu noktada da diyet sonrasının önemi gündeme geliyor. Diyet yapılıp bırakılan bir şey değildir, ömür boyudur. Asıl zorluğu da burdadır. Vücudunuz hayatında ulaştığı maksimum kiloya tekrar ulaşmak için zorlayacaktır. Mücadele edeceğiniz, bu eğilim. Nedeni de, diyetin yağ hücre sayısını geri azaltmaması, sadece yağ hücrelerinin boşalması ve tekrar dolmak istemeleri.

Bu yüzden bir an evvel fazla kiloları atmak zararın neresinden dönülse kârdır demek gerekiyor. Ne kadar gecikirse o kadar kalıcı hale gelir ve üstelik daha ileri gider. Fazla kilolarınız sizin düşmanınızdır. Onlarla savaşmak zorundasınız. Fazla kilolar, sırtınızdan bir an bile çıkaramadığınız ağır bir sırt çantası gibidir. Daha zararlıdır. Böyle bir sırt çantası hayatınızı nasıl kabusa çevirirdi düşünün, fazla kilolar ondan beter. Bir de bu çantaya her gün yeni yükler doldurulduğunu düşünün. Hayatınızın amacı bundan kurtulmak olmalıdır.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, democrossian yazdı:

Diyette en önemli konu, kas ve kemik kaybına uğramadan sadece yağlardan kurtulmaktır. Bunun için de diyetin kalsiyum ve protein kısıtlaması yapmaması gerekir. Protein için tavuk iyi. Ama kalsiyum almamak çok tehlikeli olabilir. Kemik zayıflamasına uğramamak için menüde yoğurt mutlaka olmalıdır. Şeker mutlak şekilde sıfırlanmalıdır, çünkü depolanan yağın kaynağı şekerdir. Meyve şekeri yani früktoz daha hızlı yakılma eğilimindedir ama çok fazla meyve yine şeker demektir. Nişasta da şekere dönüştüğü için o da sıfırlanmalıdır.

İkinci önemli konu, spor ile desteklenmeyen diyetin yarar sağlamayacağıdır. Çünkü girdi azaldıkça bünye ekonomi moduna geçer ve diyete direnir. Bu direnci kırmak için spor şarttır. Bu, vücuda kıtlık yok, panik yok, durum kontrol altında mesajı da verir ve vücudun diyeti kıtlık olarak algılamasını önler. Bu yüzden sporsuz diyet işe yaramaz.

Tüm mesele dışardan girdi almadan depoları yakmaya zorlamakta. Bu sırada da hayati unsurları, vitamin ve mineralleri, proteini kısmamakta.

Fazla kilo varsa hemen ve acilen vermeyi tavsiye ederim. Asla ertelemeyin ve savsaklamayın. Çünkü kas hücrelerinin aksine yağ hücrelerinin sayısı sabit değildir, artabilir. Bu artış da bir yerde durmaz. Yağ hücresi sayısı artı mı da tekrar azalmaz. Kilo verme, sadece bu hücreler içindeki yağı boşaltır, yağ hücresi sayısını geri azaltmaz. Kazandığınız yağ hücresi sayısı geri azalmayacağı için boş yağ hücreleri sizi tekrar yağ depolamaya zorlamak ister.

Bu noktada da diyet sonrasının önemi gündeme geliyor. Diyet yapılıp bırakılan bir şey değildir, ömür boyudur. Asıl zorluğu da burdadır. Vücudunuz hayatında ulaştığı maksimum kiloya tekrar ulaşmak için zorlayacaktır. Mücadele edeceğiniz, bu eğilim. Nedeni de, diyetin yağ hücre sayısını geri azaltmaması, sadece yağ hücrelerinin boşalması ve tekrar dolmak istemeleri.

Bu yüzden bir an evvel fazla kiloları atmak zararın neresinden dönülse kârdır demek gerekiyor. Ne kadar gecikirse o kadar kalıcı hale gelir ve üstelik daha ileri gider. Fazla kilolarınız sizin düşmanınızdır. Onlarla savaşmak zorundasınız. Fazla kilolar, sırtınızdan bir an bile çıkaramadığınız ağır bir sırt çantası gibidir. Daha zararlıdır. Böyle bir sırt çantası hayatınızı nasıl kabusa çevirirdi düşünün, fazla kilolar ondan beter. Bir de bu çantaya her gün yeni yükler doldurulduğunu düşünün. Hayatınızın amacı bundan kurtulmak olmalıdır.

Hiç meyve yememek mi, yoksa biraz yemek mi daha iyi?

Yeşil elmanın früktoz oranı nasıl mesela?

Akşam yemeğindeki tavuk dışında gün boyu hiçbir şey yemesem sadece su, çay ve kahve içsem daha mı iyi olur acaba?

tarihinde Radikal Kemalist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Radikal Kemalist yazdı:

Boy 1,74 kilo 81

1.74 boyda 80 kilonun o kadar da kötü durmaması gerekir. Öyleki çoğu kişi bu rakamlara ulaşsa bile kilolu olduğunu farketmez. Senin erkenden tedbir alman çok daha iyi olmuş. Ben de zamanında birçok yöntem denedim. Kas ve kemik kütlesinden kaybetmemek adına sıkı diyet programları uygulayamadığımdan başarılı olamadım. En sonunda hiçbir detayı düşünmeden direk kalori hesabıyla haftada birer kilo vererek olması gereken rakama ulaştım. Fakat bu pek sağlıklı bir yöntem değil çünkü ne kadar zayıflasanda sıkı bir vücuda kavuşamıyorsun. Bu yüzden önemli olan kas kütlesi. Kas kütlen ne kadar fazla olursa görüntü olarakta o kadar iyi olursun. Spor olarak tavsiye istersen açık havada bisikleti öneririm. 

Sitelerde Paylaş
11 hours ago, investor said:

80 kg biri icin 2640 kalori fazla degil. Neden sasirdin?

Bulk dönemindeyse belki.

Ama spor yapmayan sedanter biri için çoook fazla. Hele ki kilo vermek isteyen biri için.

http://www.calculator.net/bmr-calculator.html?ctype=metric&cage=21&csex=m&cheightfeet=5&cheightinch=10&cpound=160&cheightmeter=174&ckg=80&x=68&y=20

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Radikal Kemalist yazdı:

Hiç meyve yememek mi, yoksa biraz yemek mi daha iyi?

Hiç yememek olmaz. Öğünde bir meyveden zarar gelmez. Sadece üzümde şeker yüksektir.

Yapabilecek olan için radikal bir önerim olabilir. Üç günlük mutlak açlık! Su dışında başka hiç bir şey yeyip içmemek. Bu, şok diyet. Ciddi miktarda yağ yakılacaktır. Üç gün, aç olarak sağlıklı kalmanın son sınırıdır. Dördüncü gün de aç kalınırsa sağlık tehlikeye girer.

Tabii dördüncü gün fil gibi yememek lazım. Tavuk, yoğurt, sebze, meyve. Bunların değeri de anlaşılır böylece.  

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, Radikal Kemalist yazdı:

Boy 1,74 kilo 81

Ama hiç de 2 kilo versem yetecekmiş gibi değilim göbeğim baya kötü duruyor.

Göbek çevresi kalça çevresinden büyük değil ise kafana takmana gerek yok.

Neden spor yapmıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Yaş kaç acaba ? Bu da önemli. 

Sabah uyanır uyanmaz mutlaka bir şeyler yemeli. Güne tok olarak başla. Sonra akşam 5-6 arası akşam yemeğini ye. Ama karnın doyacak kadar değil de açlık hissetmeyecek kadar. Ondan sonra yatana kadar başka hiç bir şey yeme. Her türlü renkli sıvıyı kes , bol bol su iç. 

Bu şekilde hiç spor yapmadan istediğin kiloya düşebilirsin. 

Ben böyle bir dönem de 15 kilo verdim , ama ben hiç zorlanmadım, normal yalniz öğrencilik hayatım böyle geçiyordu. Ayrica her yere yuruyerek gittim , hep bi hareket halindeydim. Bünyeden bünyeye çok fark var , belki sen çok zorlanirsin, diyet programları kişiye özel olmalı, o yüzden bir diyetisyene görünmek iyidir. 

Spor salonu imkanın varsa yürüyüş bantlarında yokuş yukarı hızlı tempoda 50 dk kadar yürürsen her gün, daha hızlı bir şekilde kilo verilebilir 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...