Jump to content

Diyet programım hakkında

Recommended Posts

39 dakika önce, Radikal Kemalist yazdı:

Söylemeyi unuttuğum iki şey var.

Ben Passiflora şurup da kullanıyorum onun içindeki artık şeker midir tatlandırıcı mıdır nedir ondan bir zarar gelir mi? 

Bir de markette satılan hazır sallama bitki çayları kesin kalorisiz midir?

1 cm3 şekerden birşey olmaz.:)

Aynen devam et yemene kilon yok fazla.Spor yap.şınav mekik squat(çömelme) bunları aletsiz yapabilirsin.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, investor yazdı:

Ben 92 kiloyum ama 75-76 kilo gibi gosteriyorum. Bu neden olabilir acaba?

boyun kaç ?

ben 183cm  71 kiloyum, hiç fazlalığım yok, manken gibi denilebilir yani. kemiklerim de sayılmıyor

tarihinde CinleriGorenAdam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, CinleriGorenAdam yazdı:

aramıza 10 kilo var, yağlar kaslara göre daha az yer kaplıyor diye biliyorum

1 kilo yağ ve kas kıyaslaması,

Kas-Ya%C4%9F_d%C3%BCzenlendi-1-301x174.j

kas oranınız benimkinden yüksek olduğu için normal gösteriyor olabilirsiniz.

Cok kasli degilim. Kemiklerimden kaynaklaniyor olabilir.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Radikal Kemalist yazdı:

Neden?

Çünkü vücudun yağ ile çalışıyor. Sağlıklı yağ almazsan zayıflayamazsın ayrıca. Bitki çayları da kalorisizdir, evet.

Bu arada ilk mesajda yazdığın "diyet programı"nı Türkiye'nin tüm şişmanları 20 sene boyunca denediler. İçlerinden hiç zayıflayan olmadı.

Kilo vermek için her besin grubundan bir şeyler alman lazım. Un, tuz, şekerden ise uzak durman gerek.

Sitelerde Paylaş
On 10.11.2017 at 22:34, Radikal Kemalist yazdı:

Günlerdir, hatta haftalardır yediklerime dikkat ediyorum ama zayıflayamıyorum. Bu yüzden de tamamen karbonhidratsız ve şekersiz bir diyet yapacağım. Program şu şekilde;

Sabah: 1 haşlanmış yumurta, 1 yeşil elma

Öğlen: Salata(yağsız), 1 yeşil elma

Akşam: Haşlanmış tavuk

Bunlardan başka hiçbir şey yemeyeceğim. Bir de kahve, yeşil çay ve su içeceğim.

Acaba yeşil elma şeker içeren bir besin mi? Eğer öyleyse bu yağlarımı yakmama engel olmaz mı?

Ya da acaba sadece akşam yemeğinde tavuk olmak üzere gün boyu hiçbir şey yemesem, sadece dediğim şeyleri içsem daha mı iyi olur?

Ha bir de sabahları efexor xr içiyorum. 1 haşlanmış yumurta ve 1 elma yiyince yeterince tok sayılır mıyım içmek için? Ya da acaba akşam içsem bir şey olur mu?

Konu hakkında uzman birisi yardımcı olsun lütfen.

Günlük aldığın kalori miktarında kısarak kilo verilir.

Her şey matematiktir...

Kilonu 100 olarak var sayıyorum (baz aldım)

100x30 = 3000 kcal  (sürekli mevcut kilon üzerinden yeniden hesaplamalısın fakat 1200 kalorilik diyet ile istediğin kiloya inene kadar devam et )

günlük ihtiyacın 3000 kcal, 

1200 kalori diyet yapsan. 

3000 - 1200 = 1800 kcal (günlük)

30x1800 = 54000 Kalori

54000 / 7400 = 7,29 kg  

1200 kalori diyeti ile 1 ayda sağlıklı olarak 7.4 kilo verebilirsin.

Diyetimizi nasıl oluşturmalıyız.

1. Gerekli vitaminleri alalım

2. Kaliteli Karbon hidrat alalım 

3. Protein alalım.

4. Gerekli mineralleri alalım.

5. Bol su içelim.

Brokoli  : yüksek miktarda c vitaminine sahiptir. bu sebeple antioksidan ve lifli bir gıda olarak çok sağlıklıdır.

Limon : c vitamini deposudur liflidir. kabuğunu soyarak tüketelim.

Düzenli uyuyalım ve 3 öğünden fazla beslenmeyelim (2 öğün tercih edilmeli)

Kaliteli karbon hidrat ; Tam buğday ürünleri. Sindirimleri zaman alır ve tok tutar. Lifli gıdalar (örn. yulaf kepeği)

Protein alalım               : gerekli miktarda protein almak vücudumuzun sıhhati için çok önemlidir. Kas kütlemizi korumamız gerekir yoksa güçsüz düşeriz.

Bol su içelim                 : bol su içerek metabolizmamızın hızını korumaya özen gösterelim böylece vücut yavaşlamaz ve kilo verme sürecimiz sekteye uğraşamaz

Egzersizler                   : HIIT adı verilen, metabolizmayı hızlandırıcı egzersizler kilo vermemize çok yardımcı olur.

Sitelerde Paylaş

İlk iki günde 2 kilo verdim. Diğer dört günde sadece 700 gram verebildim. Programıma aynen uyuyorum. Açlıktan geberdiğim yetmiyormuş gibi bir de at gibi spor yapıyorum. Feci yoruyorum kendimi öyle böyle değil. Ama dört gündür kilom aynı: 79-80 arasında takıldı kaldı. En sonunda bıçağı alıp keseceğim göbeğimi bu nedir ya!

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Radikal Kemalist yazdı:

İlk iki günde 2 kilo verdim. Diğer dört günde sadece 700 gram verebildim. Programıma aynen uyuyorum. Açlıktan geberdiğim yetmiyormuş gibi bir de at gibi spor yapıyorum. Feci yoruyorum kendimi öyle böyle değil. Ama dört gündür kilom aynı: 79-80 arasında takıldı kaldı. En sonunda bıçağı alıp keseceğim göbeğimi bu nedir ya!

hemen kilo veremezsin.

ne sabırsız adamsın.:)

aşırı hergün spor yapma araya dinleme günleri koy.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Radikal Kemalist yazdı:

Tamam da 4 gün boyunca bir insanın kilosu nasıl sabit kalır? Açlıktan ve yorgunluktan ölüyorum.

zaten şu ana kadar verdiğin, farkedilir kilolar, büyük ihtimalle tuz tüketimi azalmasındandır,

1 hafta tuz tüketimini önemli ölçüde kısarsan, tek seferlik kilo verirsin, vücudunun su tutma kapasitesi azalır,

ama yağlarım erisin diyorsan, karbondioksit üreteceksin bol bol :)

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, Kenopsia yazdı:

Her gün tartılma. Hafta içinde kilo aldığın günler bile olur. 

Haftada 1 gün tartıl yeter. Hemen bir iki ayda on kilo bırakmayı falan da düşünme.

Zaten ilk mesajdaki gibi besleniyorsan çok uzun yaşamazsın.

Böylenme beslenmekle kalmayıp her gün hayvan gibi de spor yapıyorum. Yorgunluktan ve açlıktan geberdiğim halde kilom 5 gündür aynı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...