Jump to content

Kemalizm Din midir ?

Recommended Posts

On 12.11.2017 at 16:38, Türk Ateist yazdı:

Dindir tabii. Koluna K. Atatürk imzasını dövme yaptırmayanları sünnete uymadıkları için hemen uyarıyoruz.

Ben dinim öyle gerektirdiği için 10 Kasım'da kalkıp Ankara'ya gittim mesela, binlerce insanla birlikte M. Kemal'in askerleriyiz, Türkiye laiktir laik kalacak gibi sloganik dualarımızı edip mozolenin kenarındaki çiçeklerin üstüne çaput bağladık. 

Öncesinde yine binlerce insan hep birlikte, Anıtkabir'in etrafını tavaf ettik. Üstümüzde tabii Atatürk baskılı t-shirtler, ellerimizde yine Atatürk'lü bayraklar ve çoğu insanda bandanalar vb vardı. Bebek, çocuk, ergen, genç, yaşlı binlerce insan bunları ve daha fazlasını yapıp sevap point kazandık bolca. Zaten herkes bunun için gelmişti ülkenin dört bir yanından. Okuduğumuz marşlar ve 9'u 5 geçe çalan sirenle birlikte saygı duruşunda bulunmak, puanlarımızı binlerce katına çıkardı.

Şimdi ibadetimi layıkıyla yerine getirmenin ve bana vaadedilmiş olan sevap point'leri kazanmış olmanın eşsiz huzur ve dingiliği içinde, evime dönüyorum...

Eksik ibadet yapmışsın. 

Anıtkabir'in etrafında 23 Tur atıp ardından Atatürkün büstünü Öpmeden ibadet tamamlanmış sayılmaz. 

yanacan yanacan. 

Sitelerde Paylaş

Sen ne kadar aşağılık bir insansın ya. Sizin gibilerle aynı havayo solumaktan utanıyorum. O vincin üstünde, damım tepesinde, sokağın ortasında saygı duruşuna geçti diye dalga geçtiğiniz insanlar, bu ülkede bar olan sayılı onurlu insanlardır. En azından hürmet nedir, saygı nedir biliyorlar. Eskiler buna yad etmek derler. Uzak yakından din denen saçmalıkla alakası bike yoktur. Bi tarafınızdan icat uydurmayın. Roll müsün nesin, her ne yuvarlaksan....

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, nairelsaif yazdı:

Eksik ibadet yapmışsın. 

Anıtkabir'in etrafında 23 Tur atıp ardından Atatürkün büstünü Öpmeden ibadet tamamlanmış sayılmaz. 

yanacan yanacan. 

Bir dahaki gidişte artık... :)

Tevbe edip bu dediklerini birkaç kur yaparsam yanmaktan kurtulurum belki...

Dinimiz amin.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Bir dahaki gidişte artık... :)

Tevbe edip bu dediklerini birkaç kur yaparsam yanmaktan kurtulurum belki...

Dinimiz amin.

Merak etme Atatürk öyle Allah gibi gösteriş peşinde ve kibirli biri değil. Kimseyi kendisine inanmadı ya da ibadet etmedi diye yakmaz.

Sitelerde Paylaş

Kemalizm din değil elbette... Ama dinselleştirmeye çalışan bir güruh mevcut. Geçmişte kemalist'lerin sitesi vardı, (hala var mı bilmem, çünkü gidip bakmadım) bu sitenin madde madde yazığı manifestosu vardı. Aynısını İslam'da Muhammed'e yapılmaması yönünde gördüğümüz şekilde, bu maddelerde Mustafa Kemal'e de yapılmamasını madde madde yazmışlardı. Aktif bir forumları vardı, üye oldum; ağır bir eleştiri yazısı yazınca "ilk maddeleri Mustafa Kemal asla eleştirilemez" olan forum yöneticileri beni forumdan attılar. 

Aynı forum Tayyibin baskılarına dayanamayıp "forumu geçici olarak kapatıyoruz" deyip forumu kapattılar. Geldiler Ateistforum'da bunu ilan ermeye kalkınca en ağır tepki benden geldi. Sonra siktir olup gittiler ve yok oldular...

Şimdi bunları boşa yazmadım. Mustafa Kemal'i peygamber, Kemalizm'i din yapmaya soyunan soysuzlar var. mesela bir üstte yazmış olan Rdikal kemalist nikli beyinsiz de bunlardan biri. Hadi bu beyinsiz dünkü veled, kabul, ama bu işi bizzat kovalayan yetişkinler de var...   

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...