Jump to content

Ateistlere bir soru

Recommended Posts

10 dakika önce, anibal yazdı:

Allah olsa iyiydi be...

Lan sibop, bi de tanrı olacan, bu müslümanları yaratacak nasıl bir rezil dümbüksün sen.. 

Diye hesap sorardık dallamaya en azından.

Sorardık....Ama.... Karşılığında ise alacağımız cevapla ilgili türlü fantezilerim var.... 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 140
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allah; yaratanım can verenim,   yüceyim diyor..ama aklına ölüm gibi süper bir buluşta gelebiliyor!?

Zenginim cömertim sizi cennetle bedava sonsuza kadar yaşatacağım  diyor afrikada çocuklar açlıktan ölüyor..

Merhametliyim,duygusalım diyor canlıların birbirini yediği dünya yaratıyor..

ya bunlar küçük meseleler sen inan halledeceğiz diyor..inançtan başka birşeyi umursamıyor gibi.. baksana sen bile inancımızı soruyorsun gerisi tırt tabi..

Sitelerde Paylaş

"Tanrı" olsaydı varlığını belli ederdi saklanmazdı, çözülecek bilmeceler uydurmazdı, kendisine tapılmasını istemezdı, boş şeyler "huriler, gibi bal akan nehirler" gibi söz vermezdi insanlara.

Diyelimki Ateistler yanlış, ve bir "tanrı" var ve dünya'ya ve hayat'a bakarsak bu tanrı'nın anlatıldığı gibi o kadar da iyi biri olmadığının kanatine varıyoruz.

"Allah olsun ister miydiniz?" sorusu gerçekten umurumda değil, olmasını istesem ne değişirdi her gün güzel şeyler mi beklerdim ondan? güzel dilekler mi dilerdim ondan? her gün cennete gitmek için biletimi mi garantiye almak için uraşırdım? (hayatını yaşa,tanrı peşinden koşma bu benim düşüncem)

Ben tanrı'yı hiç düşünmüyorum sadece hayatımı yaşıyorum tıpkı hayvanlar gibi, bizlerde hayvanız zaten ama zekiyiz, ama tüm canlılardan üstün değiliz hepimiz eşitiz, yani "tanr"ı ile "cennet" ile uraşmıyorum.Biz zekiyiz ama yılanlar gibi zehrimiz var mı ? yarasalar ve ynus lar gibi ses dalgalarıyla karanlıkta görüyormuyuz ve çok garip yaratıkların yaptıklarını yapamıyoruz onlar da 

bizler gibi düşünemiyorlar demek istediğim her canlının bir özelliği var tanrı bizleri özel yaratmadı ve tanrı yok anlamına gelir.

Sitelerde Paylaş

Şunu da söyleyeyim bir tanrı varsa insan'ı dünya'yı yok etmesi için yarattı! Ateistler tüm canlılara saygılıdırlar dindarlara gelince köpekler den kedilerden hoşlanmazlar ve araplar gibi eşeklere eziyet etmezler eşeklerin üzerine islaril bayrağını asıp taşlyarak öldürmezler veya eşekleri bir uçurum dan atmazlar.Ateistleri kötüleyen ve saldıran dindarlar cahil hasta beyinli insanlara inanmam ben "allah ekber, allah büyüktür, allah merhametlidir, allah herkesi sever" bu palavralara inanmamiçin banabir sebep ver? etrafımda olan olayları görmezden geleyim dünyada yaşanan zülmleri ve savaşları ve depremlerde ölen masum çocukları görmezden geleyim sadece depremler mi say say bitmez bu çocuklar günahkarlar mı da bu şekilde ölüyorlar? bu acımasız ve hak etmedikleri bir şekilde mi ölmeleri lazım "allah" onları "cennetine" bu şekilde mi alıyor dindar kardeş????????????????????????????
Eyer bir "tanrı" varsa ondan nefret etmem için bana çok kanıtlar sunuyor! bir "tanrı" varsa ona tapmam için sevmem için bana bir sebep ver "cenneti" çıkar ilk önce.

Arap zihniyeti teror dini islam, allah'ın oluğu inanmam için bana bir güzel sebep ver?

1GZGLD.jpg

vJNJbR.jpg

tarihinde MisterYou tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, ahmet1405 yazdı:

varlığının sebebine nasıl ihtiyacın olmaz :)

Fikirlerini bana empoze edebileceğini düşünmenin sebebi nedir ? 

Düşüncelerini kabul edebilecek  zayıf bir birey gibi mi duruyorum?

Başlık ateistleri alakadar eder, seni alakadar etmez. :)

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, ahmet1405 said:

Varlığının sebebi, babanın kudurup, ananın kızışması ve bilmiyoruz artık bir şekilde, dömelterek mi, bacak omza yaparak mı, her nasılsa bir şekilde babanın anana köküne kadar sokup akıtmış olması.

Hıfzı beşer, nisyanla maluldür, unuttun elbette ananın neresinden geldiğini, gökten zembille indiğini falan mı sanıyordun?

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, ahmet1405 yazdı:

Sen bu yaşa geldin, bunun nedenini öğrenemedin mi? 

Kırk kere söyledik. Annenle baban bir gece keyfine bakıyor ve hoop, sen oluyorsun. Varlık sebebin onların keyfine bakmış olması işte. Yani pek öyle sırlı gizemli, aklın ermeyeceği kadar acayip işler dönmüş değil...

Edit: Anibal benden önce kendi üslubunca hemen hemen aynı yanıtı vermiş ve onu okumadan yazdığım için görmemişim ama benimki de dursun böyle.

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bazen, zaman zaman dediğim oluyor. Ah bir Tanrı olsaydı da şuna haddini bildirseydi! İlahi adalet anlamında ;) Haksızlığa uğrayınca özellikle. Fena mı olurdu şöyle elinde değnekli biri hooop dengeyi sağlayıveriyor. Zaten mevcut dünya bir tanrının olmadığının en büyük kanıtı değil mi?

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, anibal yazdı:

Varlığının sebebi, babanın kudurup, ananın kızışması ve bilmiyoruz artık bir şekilde, dömelterek mi, bacak omza yaparak mı, her nasılsa bir şekilde babanın anana köküne kadar sokup akıtmış olması.

Hıfzı beşer, nisyanla maluldür, unuttun elbette ananın neresinden geldiğini, gökten zembille indiğini falan mı sanıyordun?

senin ananı .... ozaman ben.

Sitelerde Paylaş
Just now, ahmet1405 said:

senin ananı .... ozaman ben.

Al işte, tipik bir müsloş, masallara inanan bir budala..

Eğer ananı becerip seni peydahlatan baban değilse, kimdi peki? Nerden çıktın sen, ağaçta mı yetiştiğini sanıyordun?

Masala kanmanız yetmiyor, apaçık ve inkar edilemez hakikatleri de böyle inkar ediyorsunuz. Size hakikati söyleyene de böyle saldırmaya çıkıyorsunuz işte, busunuz, ilkel mahluklar...

Sorular gayet ciddi, hani diyordun, sorun söyleyelim, evet gayet ciddi soruyorzu işte, en basit ve en inkar edilemez hakikati:

Sen nerden çıktın? Eğer ananı becerip seni peydahlatan baban değilse, kimdi peki?

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Sen bu yaşa geldin, bunun nedenini öğrenemedin mi? 

Kırk kere söyledik. Annenle baban bir gece keyfine bakıyor ve hoop, sen oluyorsun. Varlık sebebin onların keyfine bakmış olması işte. Yani pek öyle sırlı gizemli, aklın ermeyeceği kadar acayip işler dönmüş değil...

Edit: Anibal benden önce kendi üslubunca hemen hemen aynı yanıtı vermiş ve onu okumadan yazdığım için görmemişim ama benimki de dursun böyle.

Bu kadar cahillik başa bela.

Hem yaratmayı ilkin yapan O'dur. Sonra onu çevirip yeniden yapacak olan da O'dur ki, bu O'na çok kolaydır. Göklerde ve yerde en yüksek şan ve şeref O'nundur. O çok güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir.
(Rum 27 )

Ey Peygamber! Rabbinin meleklere şöyle dediğini hatırla: "Ben, kuru balçıktan, şekil verilmiş kokuşmuş çamurdan bir insan yaratacağım."
(hicr 27 )

Sizi bir tek candan yaratan O'dur. Sonra sizin için bir karar yeri, bir de emanet yeri vardır. Biz âyetlerimizi, anlayan bir toplum için apaçık beyan ettik.
(Enam 98 )

And olsun biz insanı, çamurdan, bir sülâleden (süzülüp çıkarılmış çamurdan) yarattık.
(Müminun 12 ) 

O, sizi bir nefisten yarattı. Hem sonra onun eşini de ondan var etti. Sizin için yumuşak başlı hayvanlardan sekiz çift indirdi. Sizi analarınızın karınlarında üç karanlık içinde yaratılıştan yaratılışa yaratıp duruyor. İşte Rabbiniz Allah O'dur. Mülk O'nundur, O'ndan başka tanrı yoktur. O halde nasıl haktan çevrilirsiniz?
(Zümer 6)

Doğrusu biz insanı, imtihan etmek için karışık bir nutfeden (erkek ve kadın sularından) yarattık da onu işitici, görücü yaptık.
(İnsan 2 )

Allah, her hayvanı sudan yarattı. İşte bunlardan kimi karnı üstünde sürünür, kimi iki yağı üstünde yürür, kimi dört ayağı üstünde yürür... Allah dilediğini yapar; çünkü Allah her şeye kâdirdir
(Nur 45 )

O (hakir) sudan, bir insan yaratıp ona bir neseb bahşeden ve sıhriyet bağı ile akraba yapan O'dur. Rabbinin her şeye gücü yeter.
(Furkan 54 )

Şimdi onlara sor: "Yaradılışça kendileri mi daha çetin, yoksa bizim yarattıklarımız mı?" Gerçekten biz onları cıvık bir çamurdan yarattık.
(Saffat 11 )

Andolsun insanı biz yarattık ve nefsinin kendisine fısıldadıklarını biliriz. Ve biz ona şah damarından daha yakınız. 
Onun sağında ve solunda oturmuş iki melek zabıt tutarken
(Kaf 16 / 17 )

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, anibal yazdı:

Al işte, tipik bir müsloş, masallara inanan bir budala..

Eğer ananı becerip seni peydahlatan baban değilse, kimdi peki? Nerden çıktın sen, ağaçta mı yetiştiğini sanıyordun?

Masala kanmanız yetmiyor, apaçık ve inkar edilemez hakikatleri de böyle inkar ediyorsunuz. Size hakikati söyleyene de böyle saldırmaya çıkıyorsunuz işte, busunuz, ilkel mahluklar...

Sorular gayet ciddi, hani diyordun, sorun söyleyelim, evet gayet ciddi soruyorzu işte, en basit ve en inkar edilemez hakikati:

Sen nerden çıktın? Eğer ananı becerip seni peydahlatan baban değilse, kimdi peki?

uslubünü düzelterek yazacaksın yazmazsan ananda küfür yer bacında. önce haddini bil.

tarihinde ahmet1405 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, ahmet1405 said:

uslubünü düzelterek yazacaksın yazmazsan ananda küfür yer bacında. önce haddini bil.

Ne o, hakikatleri duymak sana zor mu geliyor? 

Uslubu falan yok, hakikat bu, inkar mı ediyorsun?

Ha, küfür etmek mi, emin ol beni geçemezsin küfür etmekte de... Ama sen gibi masallara kanacak bir bebeyi muhatap alıp edecek küfrüm yok...

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

Bu kadar cahillik başa bela.

Hem yaratmayı ilkin yapan O'dur. Sonra onu çevirip yeniden yapacak olan da O'dur ki, bu O'na çok kolaydır. Göklerde ve yerde en yüksek şan ve şeref O'nundur. O çok güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir.
(Rum 27 )

Ey Peygamber! Rabbinin meleklere şöyle dediğini hatırla: "Ben, kuru balçıktan, şekil verilmiş kokuşmuş çamurdan bir insan yaratacağım."
(hicr 27 )

Sizi bir tek candan yaratan O'dur. Sonra sizin için bir karar yeri, bir de emanet yeri vardır. Biz âyetlerimizi, anlayan bir toplum için apaçık beyan ettik.
(Enam 98 )

And olsun biz insanı, çamurdan, bir sülâleden (süzülüp çıkarılmış çamurdan) yarattık.
(Müminun 12 ) 

O, sizi bir nefisten yarattı. Hem sonra onun eşini de ondan var etti. Sizin için yumuşak başlı hayvanlardan sekiz çift indirdi. Sizi analarınızın karınlarında üç karanlık içinde yaratılıştan yaratılışa yaratıp duruyor. İşte Rabbiniz Allah O'dur. Mülk O'nundur, O'ndan başka tanrı yoktur. O halde nasıl haktan çevrilirsiniz?
(Zümer 6)

Doğrusu biz insanı, imtihan etmek için karışık bir nutfeden (erkek ve kadın sularından) yarattık da onu işitici, görücü yaptık.
(İnsan 2 )

Allah, her hayvanı sudan yarattı. İşte bunlardan kimi karnı üstünde sürünür, kimi iki yağı üstünde yürür, kimi dört ayağı üstünde yürür... Allah dilediğini yapar; çünkü Allah her şeye kâdirdir
(Nur 45 )

O (hakir) sudan, bir insan yaratıp ona bir neseb bahşeden ve sıhriyet bağı ile akraba yapan O'dur. Rabbinin her şeye gücü yeter.
(Furkan 54 )

Şimdi onlara sor: "Yaradılışça kendileri mi daha çetin, yoksa bizim yarattıklarımız mı?" Gerçekten biz onları cıvık bir çamurdan yarattık.
(Saffat 11 )

Andolsun insanı biz yarattık ve nefsinin kendisine fısıldadıklarını biliriz. Ve biz ona şah damarından daha yakınız. 
Onun sağında ve solunda oturmuş iki melek zabıt tutarken
(Kaf 16 / 17 )

Anneme babama, kendime, bizzat deneyimleyip gördüğüm ve bildiğim şeye mi inanayım, bu yazdığın dandik masala mı?

Sen niye inkar ediyorsun yaratıcının annenle baban olduğunu? Gözünün önündeki basit mi basit gerçek dururken, bizzat her birimiz doğarak ve/veya doğurarak yaratıyor ve yaratılıyorken, İnsanı yaratanın ilahi bir güç olduğunu nereden çıkarıyorsun?

Sen mesela, kendini de reddediyorsun böylece ama onun bile farkında değilsin. Sarhoş musun nesin ki?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...