Jump to content

Recommended Posts

39 minutes ago, mystic said:

sende biyolog değilsın sahtekarsın bana göre  tam olarakta öyle  siyah safkan ırkın yanı homosapiensler bizde insan dedık konuyu kıvırma anımal malı. ayrıca bizburda renkten bahsediyoruz. konuyu kıvırman bende etkısısizdir. boşuna kendını yorma. ilk homosapiensler in türü crom agnonlar 60 -70 bin önce oraya cıkmıştır. ilk tür homosapiesler. afrıkada yerleşık bir düzende ilk kabılerlerdı zaten. bunu 15 yaşındakı bilm adamıda bilr. sumsuk herıf. atıcaksan biraz ölçülu at. cro magnon modern insanın atasıydı. neandertalın atasıydı. cro magno tamamen insandı demışşsın bizde yedık öylemı?  safkan diye birşey yokmu? işte sana ispatlı ozaman varı yokmu kendı gözlerınle gör ama sakın inkar etme çünku herkes görücek.. beyaz olmanını iklımle bir bagı yoktur genetık dna x ve y kromozumunun esleşmesınden dogan renk yanı ana renk ile bir bagı vardır. bu kadar basit birşeyı bilmiyorsan . senı fena ezerım bu konuda bilmış ol.. zavallı mahlukat. :))))eger iklımle bir bagı olsaydı zencı bir arkadasım var 7 yıldır canadad yasıyor. çoktan beyaz olması gerekırdı. senın mantıgına göre.  :))) şu dunyada ne kadar aptal insan var yahuu daha safkan rengın iklımle bir bagı olduğunu düüşcek kadar zavallısın .. 

İyi de sen bunları bu şekilde yazıyorsan konuyu hakikaten ya yanlış biliyorsun, ya da (önemli) bilgi eksiğin var.

Renklerin kökeni genetik mekanizmalar. Ama onu determine eden ve belli bir coğrafyada belli bir renge yoğuşturan şey ise enlem-güneş ışınları. Yani doğal seçilim.

Eğer senin dediğin gibi ise neden iskandinav coğrafyasında, yüksek enlemlerde siyahlar yok? Tersi de geçerli..

Zenci adamın 7 senede beyaz olması falan gibi bir şey söz konusu değil ki? Nereden çıktı bu? Böyle bir iddia da yok zaten.

O değişikliğin ortaya çıkması için bir sonraki kuşakta(bir miktar) ortaya çıkması, onunda bir avantaj vesilesi ile seçilerek gen havuzundaki frekansını artırması gerekiyor.

Doğal seçilim ve evrim mekaneizması senin kastettiğin şekilde işlemiyor ki, siyahı 7 senede beyaz ya da tersini yapsın.

Hayır şunu sormak lazım: renkler ve ırklar nasıl ortaya çıktı; neden ve hangi gerekçe ile bazı coğrafyalarda öbeklendiler?

Seni birine benzettim bu arada. İmpressivo olabilir misin?

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 417
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 saat önce, anibal yazdı:

iş. 

Cro-magnon bir insandı, tamamıyla insan. Bugün ona H.Sapiens Sapiens diyoruz. Yani onların tükendiği falan yok, biziz onların devamı. 

neandertaller ~375.000 yıl önce ortaya çıktılar ve ~65.000 yıl önce homo sapiensler ile karşılaştılar.nasıl oluyorda homosapiensler  hala var diyebiliyorsun aynı dönemde yaşamışlar tüm bilmadamları bunu kabul ediyorken  birtek senmı? haklısın. haklıysan ispatın nedir?  ? sözcüklermı  :)))))tükenmış işte biz onların biz onları ndevamıysak nasıl oluyorda devamı oluyoruz birde benım yazılarıı eleştiriyorsun. senın kafiyende tadından yenmıyor :))))  ahmak herıf :)))))      neandertaller neslının m.ö. 30.000 yılalrında tükendıgı biliniyor.  al kendın gör.. aynı donedme yasamışlar ama sana göre homsapiensler hala var öylemı?   https://seyler.eksisozluk.com/milattan-once-30-000li-yillarda-nesli-tukenen-insan-turu-neandertal

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, teflon yazdı:

İyi de sen bunları bu şekilde yazıyorsan konuyu hakikaten ya yanlış biliyorsun, ya da (önemli) bilgi eksiğin var.

Renklerin kökeni genetik mekanizmalar. Ama onu determine eden ve belli bir coğrafyada belli bir renge yoğuşturan şey ise enlem ve güneş ışınları. Yani doğal seçilim.

Eğer senin dediğin gibi ise neden iskandinav coğrafyasında, yüksek enlemlerde siyahlar yok? Tersi de geçerli..

Zenci adamın 7 senede siyah olması falan gibi bir şey söz konusu değil ki? Nereden çıktı bu? Böyle bir iddiada yok zaten.

O değişikliğin ortaya çıkması için bir sonraki kuşakta(bir miktar) ortaya çıkması, onunda bir avantaj vesilesi ile seçilerek gen havuzundaki frekansını artırması gerekiyor.

Doğal seçilim ve evrim mekaneizması senin kastettiğin şekilde işlemiyor ki..

Hayır şunu sormak lazım: renkler ve ırklar nasıl ortaya çıktı; neden ve hangi gerekçe ile bazı coğrafyalarda öbeklendiler?

Seni birine benzettim bu arada. İmpressivo olabilir misin?

ben isaptlıyorum  arkadasım  bu konuda bilgi kırliliği   yapmayalım lütfen bu konu hakkında  bilgisi oaln gelsın tartısalım. bunun evrımle yada cografı kosullarla zerre kadar bagı yoktur. yıllardır söylüyorum. bunu. bu konuyu bilmiyorsanız bilmış numarası yapmayın.. ben impressıve değilim.  ama şundan emın ol ırk konusunda uzman biriyim ve bu forumda bu konuda benden daha uzman birini bulsam saygıu duyarım. ama yok.. o yüzden bu konuda yorum yaparsanız komık ve abste işgal olucaktır. dostum. yanlış anlama sakın. ben  çok basit bir örnek verıcem ben beyaz ırkım kenyaya gittim diyelım ne oldu asırı sıcaktan ve iklimden derım bronzlastı. ama ben hala beyazım. bu benım için çok basit bir konu. x. y kromozomları dnadakı mutasyonun genetık kodlarını  rengını belırler dostum.. renkler ve ırkların  baska gezgenlerden geldiğini inanıyorum. beyaz ırkın marstan siyah ırkın bu dünyadan cekık gözlununde yine marstan geldğini düşünüyorum. ama bu yeterli  değil. ama ırkların tanımı oldukça yeterlıdır. arastırabilrsin. haklı olduğumu çok net görüceksın. dostum.. safkan siyahı ırk  1 milayar yıl sonrada değişmez bu imkansız üstündekı derıyı alısanız değişir tabı :)))) cografı kosullar ve iklım gecıcı bir  renk değişimidir yalnızca..  genetık mutaysyonun salgıdı yanı genetık dnasının insan derısındekı rengını belırlıyen yapının verdıgı sistemeatık diziim sayesınde rengımız belırlenır. eger safkan beyaz  rengımız varsa esmer oluruz istesek 100.000 yıl afrıkada yasıyalım zencı olmayız. olamayız bu imkansız.. ama s afkan  siyah ırkta beyaz olmaz. sen hıç beyaz renlı jencı gördünmü? dalga gecerler adamla yahuu.. mıchael jacckson hatırlayın 7 defa bıcakl altına yattı sonuç yine zencı yine siyah hemde dansı ve mutasyonuyla oynadıalr bu adamın siz bilmezsınız ben çok iyi bilirim 

tarihinde mystic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, mystic said:

ben isaptlıyorum  arkadasım  bu konuda bilgi kırkılıgı yapmayalım lütfen bu konu hakkında  bilgisi oaln gelsın tartısalım. bunun evrımle yada cografı kosullarla zerre kadar bagı yoktur. yıllardır söylüyorum. bunu. bu konuyu bilmiyorsanız bilmış numarası yapmayın.. ben impressıve değilim.  ama şundan emın ol ırk konusunda uzman biriyim ve bu forumda bu konuda benden daha uzman birini bulsam saygıu duyarım. ama yok.. o yüzden bu konuda yorum yaparsanız komık ve abste işgal olucaktır. dostum. yanlış anlama sakın. ben  çok basit bir örnek verıcem ben beyaz ırkım kenyaya gittim diyelım ne oldu asırı sıcaktan ve iklimden derım bronzlastı. ama ben hala beyazım. bu benım için çok basit bir konu. x. y kromozomları dnadakı mutasyonun genetık kodlarını  rengını belırler dostum.. renkler ve ırkların  baska gezgenlerden geldiğini inanıyorum. beyaz ırkın marstan siyah ırkın bu dünyadan cekık gözlununde yine marstan geldğini düşünüyorum. ama bu yeterli  değil. ama ırkların tanımı oldukça yeterlıdır. arastırabilrsin. haklı olduğumu çok net görüceksın. dostum.. 

E ama durum böyle değil ya işte.

Sen sanki Evrim, sen Kenya'ya gidip 10 sene kalırsan zenci olmanı öngörüyormuş gibi bir tablo koyuyorsun ortaya ki durum katiyetle ve kesinlikle böyle değil.

Aynı jenerasyonda aynı kişiden renk/ırk değişimi bekliyorsan, evrim-doğal seçilimi bugünkü hali ve mekanizmaları ile doğru bilmiyorsun, en azından yanlış yorumluyorsun demektir.

Bak sana demin bir soru sordum(cevap vermedin), ikincisini de ekleyeyim;

İşi tür değişikliğine kadar vardırabilen bir mekanizma, nasıl olur da ona göre -görece- çok daha basit olan renk değişimini sağlayamaz?

O zaman inekler Satürn'den, opposumlar da Neptünden mi geldi?

İspatlıyorum dediğin nedir bu arada, Kenya meselesi mi?

Seninki tipik bir ad-hoc hipotez. Hatta o bile değil.

Sitelerde Paylaş

E ama durum böyle değil ya işte.

Sen sanki Evrim, sen Kenya'ya gidip 10 sene kalırsan zenci olmanı öngörüyormuş gibi bir tablo koyuyorsun ortaya ki durum katiyetle ve kesinlikle böyle değil.

Aynı jenerasyonda aynı kişiden renk/ırk değişimi bekliyorsan, evrim-doğal seçilimi bugünkü hali ve mekanizmaları ile doğru bilmiyorsun, en azından yanlış yorumluyorsun demektir.

Bak sana demin bir soru sordum(cevap vermedin), ikincisini de ekleyeyim;

İşi tür değişikliğine kadar vardırabilen bir mekanizma, nasıl olur da ona göre -görece- çok daha basit olan renk değişimini sağlayamaz?

O zaman inekler Satürn'den, opposumlar da Neptünden mi geldi?

İspatlıyorum dediğin nedir bu arada, Kenya meselesi mi?

Seninki tipik bir ad-hoc hipotez. Hatta o bile değil.

eee öyle ama sen kenyaya git bakalım ne olucak   2. side aynı jenerasyon ren ve ırk ayrımı beklemıyor um zaten  hahaha konuyu anlamadıgın ve konuya hakım olmadığın burda bellı zaten  bu cografı kosulları unut  lütfen tamammı? çünku cografı kosulalr ve kusakl farkı hiç farketmez   sana bunuda ispatlarım gerekırse.. yanlış yorumlamıyorum isaptlıyorum aam sen bu konunun uzmanı olsaydın bana destek olurdun köstek değil.. ben sadece insan ırkının basla gezgenlerdn geldıgını iddai ettım ispatlamadım. ama bu irk meselesını ispatlıyorum.. anlamaya calış..hipotez adı ustunde tez bu tezdeğili bu deneysel bir argumanduır ve ispatlanmıştır bak şımdu burda 2 adet resım var yıl 1983 ve yıl 1995.. mutasyon ve  20 yıl boyunca sanada sureklı hegun gem ve mutasyon destegı versek sende emın ol zencı olurdun ama yüz hatların ve ve aslı görüntun asladeğişmezdı ben yinede senın beyz olduğunu anlardım. güneşte yanarak olamz bu işler bak gördünmü? bu bir ispattır tabıkı anlıyana.. siyahı beyazlatmak içn genetıgıyle ve mutasyonuyla oynama gerek günesın bu konuda sna bir faydası olucagını hiç sanmıyorum dostum.. hele hele cografı kosulalr diyorsunuz benı çok güldürüyorsunuz. az önce ispatladım. alıjn zencı arkadasımı zaman makınasına binın 1 milyon yıl sonra fosılını inceleyın hala zencı olduğun ve aslı rengının değişmedıgını gözlerınızle görüceksınız.. insanlarıı eleştirmeden önce birazcık araştırsanız  emınım çok seviyelı ve oldukça anlayıslı bir tartısma ortamı olucaktır dostum.. 

ba749965cf987d9a0e031aa556e06f41--michael-jackson-michael-okeefe.jpg

9d11603b7f6cba7ad2b277babd87bd04.jpg

Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, mystic said:

eee öyle ama sen kenyaya git bakalım ne olucak   2. side aynı jenerasyon ren ve ırk ayrımı beklemıyor um zaten  hahaha konuyu anlamadıgın ve konuya hakım olmadığın burda bellı zaten  bu cografı kosulları unut  lütfen tamammı? çünku cografı kosulalr ve kusakl farkı hiç farketmez   sana bunuda ispatlarım gerekırse.. yanlış yorumlamıyorum isaptlıyorum aam sen bu konunun uzmanı olsaydın bana destek olurdun köstek değil.. ben sadece insan ırkının basla gezgenlerdn geldıgını iddai ettım ispatlamadım. ama bu irk meselesını ispatlıyorum.. anlamaya calış..hipotez adı ustunde tez bu tezdeğili bu deneysel bir argumanduır ve ispatlanmıştır 

Zencinin teki neden 7 senede değişmiyor deyip, arkasından da aynı jenersayonda renk-ırk ayrımı beklemiyorum zaten diyorsun..Nasıl olacak bu iş?

Eğer senin tek dayanağın bu sözde değişmezlik ise, bil ki evrimin böyle bir öngörüsü olmadığı için, senin öyle bir dayanağın da yok.

Coğrafi koşulları unutamam, çünkü zaten bu işin nerede ise tamamı çevre ve coğrafi koşullar.

Evrimi bunlardan soyutlarsan geriye fazla bir şey kalmaz. Doğal seçilim ne üzerinden çalışacak? Bir seksüel seçilim var neredeyse geriye kalan..

Sorulara cevap vermek zorunda değilsin ama vermedin neticede.

Ayrıca ispat ispat dediğin kısım halen bir soru işareti.

Bu işin önemli bir kısmı(ama tamamı değil) deri pigmentasyonu ve melanin pigmenti. Ultraviyole ışınlarına duyarlılık.

Deri rengini, bunun altında yatan fonksiyonu ve aradaki korelasyonu, beraberinde ise o korelasyonu ırklarla olan ilişkisi bağlamında değerlendirdin mi?

Pigmentasyonu belirleyen genetiğin.

Bir mutasyon vb. vasıtası ile değiştiği vakit avantaj sağlıyorsa eğer seçilirsin. Yani elenmezsin.

Bir topluluk içerisindeki sen ve senin gibilerin yoğunluğu, yani o genotipin yani gen havuzundaki frekansın artar.

Bu da fenotipe yansır hali ile.

Ve değişim bu şekilde "kademe-kademe" devam ederek o topluluğu bir uçtan alır, diğer tarafa götürür.

Çok da aman aman bir mesele dahi değil dediğim gibi. Ortada türleşme gibi bir vakıa varken hele..

Sitelerde Paylaş

Zencinin teki neden 7 senede değişmiyor deyip, arkasından da aynı jenersayonda renk-ırk ayrımı beklemiyorum zaten diyorsun..Nasıl olacak bu iş?

Eğer senin tek dayanağın bu sözde değişmezlik ise, bil ki evrimin böyle bir öngörüsü olmadığı için, senin öyle bir dayanağın da yok.

Coğrafi koşulları unutamam, çünkü zaten bu işin nerede ise tamamı çevre ve coğrafi koşullar.

Evrimi bunlardan soyutlarsan geriye fazla bir şey kalmaz. Doğal seçilim ne üzerinden çalışacak? Bir seksüel seçilim var neredeyse geriye kalan..

Sorulara cevap vermek zorunda değilsin ama vermedin neticede.

Ayrıca ispat ispat dediğin kısım halen bir soru işareti.

Bu işin önemli bir kısmı(ama tamamı değil) deri pigmentasyonu ve melanin pigmenti. Ultraviyole ışınlarına duyarlılık.

Deri rengini, bunun altında yatan fonksiyonu ve aradaki korelasyonu, beraberinde ise o korelasyonu ırklarla olan ilişkisi bağlamında değerlendirdin mi?

Pigmentasyonu belirleyen genetiğin.

Bir mutasyon vb. vasıtası ile değiştiği vakit avantaj sağlıyorsa eğer seçilirsin. Yani elenmezsin.

Bir topluluk içerisindeki sen ve senin gibilerin yoğunluğu, yani o genotipin yani gen havuzundaki frekansın artar.

Bu da fenotipe yansır hali ile.

Ve değişim bu şekilde "kademe-kademe" devam ederek o topluluğu bir uçtan alır, diğer tarafa götürür.

Çok da aman aman bir mesele dahi değil dediğim gibi. Ortada türleşme gibi bir vakıa varken hele..

bir hatanı daha buldum. dostum darılmaca yok. evrıme örnek verelım ozaman bir tırtıl 5 gun sonra koza  örüyor ve kozanın içine giriyor. ve 1 haftasonra kelebel oluyor. işte bu evrımdır hem osürecte dnası değişiyor hemde nutasyona ugruyor ve tamamen farklı bir tür oluyor. .rengıde değişiyor. sen evrımle safkan rengı karıştıyorsun bende butun mesele bu çok basit bak sımdı insan bir kozaya girseydı ve maymun olarak çıksaydı ve rengide siyahtan beyaza  dönseydı iştederdınkı teflon kardesın haklıymış bu konuda sen sen farklı yorumluyordun bu kadar basit. anlattıgın tamamen evrımle bagı olan pigmentlerın berlırleyen genın sonuclarını görmektır ama burda bir evrım yokkı sadece renkten bahsediyoruz. mutasyon olması için türün tamamen değişmesı yanı evrımleşmesı gerekmıyor. öyle değilmi? senın verdıgın pigment örnegı ancak ve ancak evrımleştıgınde mumkun olabilr.ama evrım demek dnası değişmesı demektır baska biritüre dönüşmesı demektır bundan emını olabilrsın . ben insanlardan  bahsediyorum hayvanlardan bahsetseydım senınle aynı fikırde olurdum ama burada insnadan bahsediyoruz. sen hiç insanın koza örüpte içine girip sonrada kanatları olan uçan memelı halıne dönüştüğünü gördünmü? sen önce konuyu anlamay calış konu insan safkan renk .. ayrıca zencı örnegıne 7 yı ldeğil. 1 milyon yıl örnegını verdım sanırım bunu görmedın.. sevgil teflon  :)))tırtılıon kelebege dönüşmesı bile cografı kosullara baglı değildir. bunudamı? göremiyorsun. dogal seleksiyon dedıgımız  secilim zaten en bastan yapılmıştır renk kodlar ıdnası ile uyumluıdur bunu değiştirmek içn tıbbı cihazlar bile yetersız kalmaktadır maykıl örnegını hatırla ve bak ona .. daha iyi anlıyacaksın.. 

Sitelerde Paylaş
31 minutes ago, mystic said:

bak şımdu burda 2 adet resım var yıl 1983 ve yıl 1995.. mutasyon ve  20 yıl boyunca sanada sureklı hegun gem ve mutasyon destegı versek sende emın ol zencı olurdun ama yüz hatların ve ve aslı görüntun asladeğişmezdı ben yinede senın beyz olduğunu anlardım. güneşte yanarak olamz bu işler bak gördünmü? bu bir ispattır tabıkı anlıyana.. siyahı beyazlatmak içn genetıgıyle ve mutasyonuyla oynama gerek günesın bu konuda sna bir faydası olucagını hiç sanmıyorum dostum.. hele hele cografı kosulalr diyorsunuz benı çok güldürüyorsunuz. az önce ispatladım. alıjn zencı arkadasımı zaman makınasına binın 1 milyon yıl sonra fosılını inceleyın hala zencı olduğun ve aslı rengının değişmedıgını gözlerınızle görüceksınız.. insanlarıı eleştirmeden önce birazcık araştırsanız  emınım çok seviyelı ve oldukça anlayıslı bir tartısma ortamı olucaktır dostum..

Michalel Jackson'u ve yazının kalan kısmını sonradan eklemişsin galiba şimdi gördüm.

Gördüm ama kimse sana bu iş güneşte yanarak olur demiyor ki zaten..!!!

Rahmetlinin :) durumu sadece dışarıdan bir müdahele, bir manipülasyon.

Bu bağlamda da hiçbirşeyi ispatlamaz,  hatta belki tam tersi.

O adamın genotipi halen aynı neticede ki başladığın yere dönüyorsun.

Genotipte bir değişiklik olacak ki, fenotipe yansısın.

Bunun için de jenerasyonlar, başlangıçta ise bir sonraki kuşak lazım.

Buyur, mekanizma da orada işte. Varyasyonlar, alleler üreten. Polimorfizm'i e bak mesela.

Tür değişikliğine kadar gidebilen bir mekanizmaya, ırk ve renk değişikliğini çok gördüğünün farkında mısın?

Hayır bunu cahil bir müslüman yazsa neyse.

Bu o kadar temel bir nokta ki; ve sen bu noktayı atlıyorsun.

Hem ne bekliyorsun ki, adamın rengi bu şekilde değiştirilemeseydi eğer, demek ki güneşle değiştiğini anlamışoluruz falan demeye mi getiriyorsun?

Evet hiçbir insan kendi başına trilyon yılda da deri rengi ya da ırk değişikliği yaşamaz.

Zaten evrimin dediği de bu.

Kalkıp da tersinden evrime bir niyet okuması yükleyip, onun da tersinden bir çıkarım yapmaya çalışan sensin.

Ama senin başlangıç noktan zaten yok.

İnsanları eleştirmeden önce araştırmak kısmının senin için de geçerli olduğunu unutma.

Bu konuda kesin olarak yanlış noktadasın.

Bak, kesin diyorum.

Sitelerde Paylaş
59 minutes ago, mystic said:

neandertaller ~375.000 yıl önce ortaya çıktılar ve ~65.000 yıl önce homo sapiensler ile karşılaştılar.nasıl oluyorda homosapiensler  hala var diyebiliyorsun aynı dönemde yaşamışlar tüm bilmadamları bunu kabul ediyorken  birtek senmı? haklısın. haklıysan ispatın nedir?  ? sözcüklermı  :)))))tükenmış işte biz onların biz onları ndevamıysak nasıl oluyorda devamı oluyoruz birde benım yazılarıı eleştiriyorsun. senın kafiyende tadından yenmıyor :))))  ahmak herıf :)))))      neandertaller neslının m.ö. 30.000 yılalrında tükendıgı biliniyor.  al kendın gör.. aynı donedme yasamışlar ama sana göre homsapiensler hala var öylemı?   https://seyler.eksisozluk.com/milattan-once-30-000li-yillarda-nesli-tukenen-insan-turu-neandertal

Tarihin en mankafa, en şapşal adamı olarka, hiç bir şeyi bilmediğin gibi, soru sormayı da beceremeyen moronun tekisin.

Ne sorduğunu kendin anladın mı sen burda?

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, mystic yazdı:

bir hatanı daha buldum. dostum darılmaca yok. evrıme örnek verelım ozaman bir tırtıl 5 gun sonra koza  örüyor ve kozanın içine giriyor. ve 1 haftasonra kelebel oluyor. işte bu evrımdır hem osürecte dnası değişiyor hemde nutasyona ugruyor ve tamamen farklı bir tür oluyor.

metamorfoz konusunu araştırmanızda yarar var. yukarda belirttiğim kısmı uydurmuşsunuz.

dna değişmez; bu, sandığınız anlamda evrim değildir ve farklı bir tür de oluşmaz.

Sitelerde Paylaş

Michalel Jackson'u ve yazının kalan kısmını sonradan eklemişsin galiba şimdi gördüm.

Gördüm ama kimse sana bu iş güneşte yanarak olur demiyor ki zaten..!!!

Rahmetlinin :) durumu sadece dışarıdan bir müdahele, bir manipülasyon.

Bu bağlamda da hiçbirşeyi ispatlamaz,  hatta belki tam tersi.

O adamın genotipi halen aynı neticede ki başladığın yere dönüyorsun.

Genotipte bir değişiklik olacak ki, fenotipe yansısın.

Bunun için de jenerasyonlar, başlangıçta ise bir sonraki kuşak lazım.

Buyur, mekanizma da orada işte. Varyasyonlar, alleler üreten. Polimorfizm'i e bak mesela.

Tür değişikliğine kadar gidebilen bir mekanizmaya, ırk ve renk değişikliğini çok gördüğünün farkında mısın?

Hayır bunu cahil bir müslüman yazsa neyse.

Bu o kadar temel bir nokta ki; ve sen bu noktayı atlıyorsun.

Hem ne bekliyorsun ki, adamın rengi bu şekilde değiştirilemeseydi eğer, demek ki güneşle değiştiğini anlamışoluruz falan demeye mi getiriyorsun?

Evet hiçbir insan kendi başına trilyon yılda da deri rengi ya da ırk değişikliği yaşamaz.

Zaten evrimin dediği de bu.

Kalkıp da tersinden evrime bir niyet okuması yükleyip, onun da tersinden bir çıkarım yapmaya çalışan sensin.

Ama senin başlangıç noktan zaten yok.

İnsanları eleştirmeden önce araştırmak kısmının senin için de geçerli olduğunu unutma.

Bu konuda kesin olarak yanlış noktadasın.

Bak, kesin diyorum.

bir başlangıç noktası olması gerekmıyor. sevgili teflon  önemlı olan rengı belırleyen dnalarının ve mutasyonun dilizş konumlarını hesaplamaktır.. bu baglamdada dna dizimlerı ve mtasyon kodlarıda aslında birer  isapttır diyebilriiz.. ilk baslangıçta 3 ihitmal vardır 1. si safkan beyaz 2. siz safkan siyah . 3. süde safkan cekık gözlu ırktır yanlış duymadın  cekık gözlu beyaz ırkta safkan bir ırktır . cekık göz safkandır . ama sen hala ısrarala ve inatla cografı kosulalrı öne sürüyorsun böyle birşey mümkun değil. cografı kosulalalr en fazla rengın bronzlasır ve yanar hiç denıze gitmedınmı? senın deıgın gibi olsaydı 30.000 önce yasıyan homosapiesnler şimdi neandertal olucaktı. böyle mantık ve izah kurulmaz 

Sitelerde Paylaş
24 minutes ago, mystic said:

bir hatanı daha buldum. dostum darılmaca yok. evrıme örnek verelım ozaman bir tırtıl 5 gun sonra koza  örüyor ve kozanın içine giriyor. ve 1 haftasonra kelebel oluyor. işte bu evrımdır hem osürecte dnası değişiyor hemde nutasyona ugruyor ve tamamen farklı bir tür oluyor. .rengıde değişiyor. sen evrımle safkan rengı karıştıyorsun bende butun mesele bu çok basit bak sımdı insan bir kozaya girseydı ve maymun olarak çıksaydı ve rengide siyahtan beyaza  dönseydı iştederdınkı teflon kardesın haklıymış bu konuda sen sen farklı yorumluyordun bu kadar basit. anlattıgın tamamen evrımle bagı olan pigmentlerın berlırleyen genın sonuclarını görmektır ama burda bir evrım yokkı sadece renkten bahsediyoruz. mutasyon olması için türün tamamen değişmesı yanı evrımleşmesı gerekmıyor. öyle değilmi? senın verdıgın pigment örnegı ancak ve ancak evrımleştıgınde mumkun olabilr.ama evrım demek dnası değişmesı demektır baska biritüre dönüşmesı demektır bundan emını olabilrsın . ben insanlardan  bahsediyorum hayvanlardan bahsetseydım senınle aynı fikırde olurdum ama burada insnadan bahsediyoruz. sen hiç insanın koza örüpte içine girip sonrada kanatları olan uçan memelı halıne dönüştüğünü gördünmü? sen önce konuyu anlamay calış konu insan safkan renk .. ayrıca zencı örnegıne 7 yı ldeğil. 1 milyon yıl örnegını verdım sanırım bunu görmedın.. sevgil teflon  :)))tırtılıon kelebege dönüşmesı bile cografı kosullara baglı değildir. bunudamı? göremiyorsun. dogal seleksiyon dedıgımız  secilim zaten en bastan yapılmıştır renk kodlar ıdnası ile uyumluıdur bunu değiştirmek içn tıbbı cihazlar bile yetersız kalmaktadır maykıl örnegını hatırla ve bak ona .. daha iyi anlıyacaksın.. 

Yahu olur mu öyle şey, metamorfozda nerede DNA değişiyor? Germ hattındaki DNA aynı. Germ hattı ayrı, somatik kısım ayrı.

Nasıl farklı bir tür oluyor?

Genotipinde zaten tüm o metamorfozla ilgili bilgi mevcut.

İnsan kozaya girip maymun vs. olsaydı da ben haklı olmazdım ki

Çünkü ben katiyetle böyle bir şeyden bahsetmiyorum.

Burada bir evrim yok ki derken senin evrimden anladığın nedir?

Evrimin belirili bir kademesi, eşiği mi var?

Aşağısı evrim yukarısı değişim falan gibisinden.

Evrim bunların tamamı.

Fenotipinin bu derece kapsamlı bir değişiklik geçirmesi için genotipinde bir değişiklik lazım.

Epigenetik ve gen ekspresyonunu ayrı tutuyorum.

Zenci ile ilgili "değil 1 milyon yıl, trilyon yıl olsa değişmez" dedim ben de.

Sitelerde Paylaş

Yahu olur mu öyle şey, metamorfozda nerede DNA değişiyor? Germ hattındaki DNA aynı. Germ hattı ayrı, somatik kısım ayrı.

Nasıl farklı bir tür oluyor?

Genotipinde zaten tüm o metamorfozla ilgili bilgi mevcut.

İnsan kozaya girip maymun vs. olsaydı da ben haklı olmazdım ki

Çünkü ben katiyetle böyle bir şeyden bahsetmiyorum.

Burada bir evrim yok ki derken senin evrimden anladığın nedir?

Evrimin belirili bir kademesi, eşiği mi var?

Aşağısı evrim yukarısı değişim falan gibisinden.

Evrim bunların tamamı.

Fenotipinin bu derece kapsamlı bir değişiklik geçirmesi için genotipinde bir değişiklik lazım.

Epigenetik ve gen ekspresyonunu ayrı tutuyorum.

Zenci ile değil 1 milyon yıl, trilyon yıl olsa değişmez dedim ben de.

tabıkı değişir. yoksasendemı? bıyoloksun sevgil teflon  :))) ayrıcabir motamorfozdan bahsetmıyoruz bir rengın dnasından bahediyoruz bak hala biyolog agzıyla yorum yapıyorsun bilmsel yorum yapmanı beklıyorum. Her dönüşüm zordur ve içinde acı vardır. Her tırtıl, kelebek olmaz. Hayalci hücreler adı verilen hücre türü hepsinde bulunmaz..... Hayalci hücreler, rahatsız hücrelerdir. Tırtılın bağışıklık sistemi bu hücrelerin düşman olduğunu düşünür, ona saldırır. İşte sadece bu hücrelerden belli bir miktardan fazlasına sahip olan tırtıllar kelebek olabilir....dnadakı hayalcı hücreler değişirse. emın olun tırtılın dnası değişicek ve kelebel olucaktır hede en kısa sürede biyologlar çok iyi bilr. hucrenın yapısı hayalcı hucreler tarafından hasara ugratılırsa işte ozaman denası değişir ve yepyenı hücreler ile yenı bir tür ortaya cıkana kadar hayalcı hucrelerle aslı hücrelrsavasır ve sonunda bu savası hayalcı hucreler kazanır ve dnasıda değişmış olur.  adı üeunde metomorfozbaşkalaım demektır. gen harıtasının değişmesı demektır .. bu kadar basit ..:lol:

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, anibal yazdı:

Tarihin en mankafa, en şapşal adamı olarka, hiç bir şeyi bilmediğin gibi, soru sormayı da beceremeyen moronun tekisin.

Ne sorduğunu kendin anladın mı sen burda?

ben çok iyi anladımda senın işine asla gelmez bunuda çok iyi anladık...  her zamankı kaprıslerıne  gibi devam et bakalım sonu nereye varıcak. :))))sen aslında tam olarak ewrımleşmemışsın bana göre anıbal aslında yarı erkek yarı dişi bir ewrım süreci yasıyor. biz buna shemale ırkı diyoruz bilmsel olarak..  :)))))):0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
34 minutes ago, mystic said:

bir başlangıç noktası olması gerekmıyor. sevgili teflon  önemlı olan rengı belırleyen dnalarının ve mutasyonun dilizş konumlarını hesaplamaktır.. bu baglamdada dna dizimlerı ve mtasyon kodlarıda aslında birer  isapttır diyebilriiz.. ilk baslangıçta 3 ihitmal vardır 1. si safkan beyaz 2. siz safkan siyah . 3. süde safkan cekık gözlu ırktır yanlış duymadın  cekık gözlu beyaz ırkta safkan bir ırktır . cekık göz safkandır . ama sen hala ısrarala ve inatla cografı kosulalrı öne sürüyorsun böyle birşey mümkun değil. cografı kosulalalr en fazla rengın bronzlasır ve yanar hiç denıze gitmedınmı? senın deıgın gibi olsaydı 30.000 önce yasıyan homosapiesnler şimdi neandertal olucaktı. böyle mantık ve izah kurulmaz 

Başlangıç noktası bendeki değil, sendeki.

Sen değil misin; evrimin insanların güneşte falan yanarak zenci olduğunu iddia ettiğini iddia eden?

Madem öyle olmuyor deme ki Merih'den geldi bunla demeye getiriyorsun.

Benim söylediğim zaten böyle bir başlangıç noktasının, yani dediğin gibi bir dayanak noktasının olmadığı.

O ırkların safkan olduğunu neye dayanarak söylüyorsun? (DNA dizilişinden kastın ne? Mutasyon diziliş konumu ne demek?)

Ki safkan olsa dahi bir şey değişmez.

Hani öyle olduğunu varsaysak dahi, bunun, farklı noktalarda ayrıksı olarak olagelmiş/köken almış bir evrim yoluyla olageldiğini söyleyebiliriz yine.

Düşünsene; dünyanın üç ayrı noktasında, üç ayrı primat atadan, üç ayrı insan ırkı başlangıç alıyor..mesela..

Buna bir engel yok ki? Merih'e falan ihtiyaç da..

Çekik gözlü neden çekik gözlüdür mesela hiç düşündün mü?

Eskimolar falan?

Ya da neden bunların burnu aynı zamanda basıktır, zencilerle birlikte?

Hiçbir fonksiyonu olmayıp da, gökten zembille mi inmiştir bunlar?

Ara, mutlaka bulacaksın.

Buradan kaşı kaşıyacaksan. Sana ipucu. Hani çıksa çıksa buradan ekmek çıkar belki varsayımına.

Coğrafi koşullardan ne kastettiğimi halen daha tam olarak idrak edemediğin üzere "en fazla rengin bronzlaşır" gibisinden söylemlerle gelmeye devam ediyorsun.

Halbuki böyle bir şey söyleyen yok. Alakası yok.

Çok basit.

DNA değişir. Genotip değişir. Bu meret hiç dokunmasan dahi kendisini hatalı kopyalayıp duruyor ve doğal seçilimin eline malzeme olarak varyasyonları veriyor zaten.

O zaman renk de ırk da bal gibi değişir.

Çeşitlenir.

Uyarlanır.

Hepsi bu.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, mystic said:

ben çok iyi anladımda senın işine asla gelmez bunuda çok iyi anladık...  her zamankı kaprıslerıne  gibi devam et bakalım sonu nereye varıcak. :))))sen aslında tam olarak ewrımleşmemışsın bana göre anıbal aslında yarı erkek yarı dişi bir ewrım süreci yasıyor. biz buna shemale ırkı diyoruz bilmsel olarak..  :))))))

Burdan tek anlaşılan şey, senin aynı zamanda götverenin teki olduğun...

Sitelerde Paylaş
19 minutes ago, mystic said:

tabıkı değişir. yoksasendemı? bıyoloksun sevgil teflon  :))) ayrıcabir motamorfozdan bahsetmıyoruz bir rengın dnasından bahediyoruz bak hala biyolog agzıyla yorum yapıyorsun bilmsel yorum yapmanı beklıyorum. Her dönüşüm zordur ve içinde acı vardır. Her tırtıl, kelebek olmaz. Hayalci hücreler adı verilen hücre türü hepsinde bulunmaz..... Hayalci hücreler, rahatsız hücrelerdir. Tırtılın bağışıklık sistemi bu hücrelerin düşman olduğunu düşünür, ona saldırır. İşte sadece bu hücrelerden belli bir miktardan fazlasına sahip olan tırtıllar kelebek olabilir....dnadakı hayalcı hücreler değişirse. emın olun tırtılın dnası değişicek ve kelebel olucaktır hede en kısa sürede biyologlar çok iyi bilr. hucrenın yapısı hayalcı hucreler tarafından hasara ugratılırsa işte ozaman denası değişir ve yepyenı hücreler ile yenı bir tür ortaya cıkana kadar hayalcı hucrelerle aslı hücrelrsavasır ve sonunda bu savası hayalcı hucreler kazanır ve dnasıda değişmış olur.  adı üeunde metomorfozbaşkalaım demektır. gen harıtasının değişmesı demektır .. bu kadar basit ..:lol:

Metamorfozu örnek getirip metamorfozdan bahsetmiyoruz demek olur mu? Sen getirdin ya örneği işte?!

Çok basit.

Bize metamorfoz neticesinde DNA'nın(germ hattı) değiştiğine ve dönüşenin yeni bir tür olarak nitelendiğine dair kaynak getir.

Büyüme süreciinde yaptığın ya da olagelen hiçbirşey germ hattındaki DNA'nı değiştirmez.

Hayalci hücreler, yok her tırtılın kelebek olamaması gibi mevzuların konunun ana hattı ile hiç mi hiç ilgisi yok.

Varsa nedir onu da söyle hele..

Sitelerde Paylaş

Metamorfozu örnek getirip metamorfozdan bahsetmiyoruz demek olur mu? Sen getirdin ya örneği işte?!

Çok basit.

Bize metamorfoz neticesinde DNA'nın(germ hattı) değiştiğine ve dönüşenin yeni bir tür olarak nitelendiğine dair kaynak getir.

Hayalci hücreler, yok her tırtılın kelebek olamaması gibi mevzuların konunun ana hattı ile hiç mi hiç ilgisi yok.

Varsa nedir onu da söyle hele..

arastır birzz sevgili teflon hayalcı hücreler var sende örüceksın. hemen eleştırmeye baslama .dostum. deflarca söyledım önce bir arastırın kulaktan dolma haberlerle yazmayın buraya.. sureklı aynı seylerı yazıyorsun konumuz hayvan bilım değil konumuz insan bilmidir. sevgil anıbal.. bu konuyla ilgii kaynaklar ve analız calışmaları vardır. laborant bulgularıvardır. dostum hiçmı görmedın.. ayrıca metamorfozu  insan rengının  değişimi  konusuna örnek gösteren sensın ben değil .sensın konuyu şimdide saptırıyorsun gibi geldı bana .. 

Sitelerde Paylaş

Başlangıç noktası bendeki değil, sendeki.

Sen değil misin; evrimin insanların güneşte falan yanarak zenci olduğunu iddia ettiğini iddia eden?

Madem öyle olmuyor deme ki Merih'den geldi bunla demeye getiriyorsun.

Benim söylediğim zaten böyle bir başlangıç noktasının, yani dediğin gibi bir dayanak noktasının olmadığı.

sen ne? içtin yahuu .))))  sevgili teflon güneşte yanarak beyazın zencı olduğun ben değil. sen iddia ediyorsun 1 satttır :)))) bende sen git biraz uyu bu sana çok iyi gelıcektır .. aklı dengenı flanmı? yitirdın yoksa..  :lol: hatırla bakalım bne cografı kosullarla  saflkan ren değişimının bir bagı olmadığını defalarca kez anlattım.. sana ne ister merıhten gelır ister marstan konuya gel sonuçta gelmış bir yerden 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...