Jump to content

Recommended Posts

1 minute ago, mystic said:

arastır birzz sevgili teflon hayalcı hücreler var sende örüceksın. hemen eleştırmeye baslama .dostum. deflarca söyledım önce bir arastırın kulaktan dolma haberlerle yazmayın buraya.. sureklı aynı seylerı yazıyorsun konumuz hayvan bilım değil konumuz insan bilmidir. sevgil anıbal.. bu konuyla ilgii kaynaklar ve analız calışmaları vardır. laborant bulgularıvardır. dostum hiçmı görmedın.. ayrıca metamorfozu  insan rengının  değişimi  konusuna örnek gösteren sensın ben değil .sensın konuyu şimdide saptırıyorsun gibi geldı bana .. 

Ben nerede örnek gösterdim metamorfozu şuna buna? Hayır ben bunadım da haberim mi yok?

Metamorfozu ilk ortaya yazan sensin. Dön geriye bak. İnsanı kozaya skup ben mi çıkardım?!

Onunla ilgili iddialarına sadece yanıt vermek adına zorunlu olarak metamorfozdan bahseden ise benim.

Sense şimdi dümeni öteki tarafa kırıyorsun.

Hayalci hücrelerden çıkacak olan ne?

Varsayımınla bağlantısı ne?

Onlar olmasa ne olacaktı ki, varoluşlarını bir yere bağlamaya çalışmaktasın?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 417
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir saat önce, teflon yazdı:

Halbuki böyle bir şey söyleyen yok. Alakası yok.

Çok basit.

DNA değişir. Genotip değişir. Bu meret hiç dokunmasan dahi kendisini hatalı kopyalayıp duruyor ve doğal seçilimin eline malzeme olarak varyasyonları veriyor zaten.

O zaman renk de ırk da bal gibi değişir.

Çeşitlenir.

Uyarlanır.

Hepsi bu.

evet değişir  eee değişirde bu hayvanlar için gecerl ıdeğilmidir? sevgil anıbalcık.. biz insandan bahsediyoruz. hayvanların evrımı konusndan zaten hemfikiriz. ama insanın dna dizliimı ve mutasyon dizlimı farklıdır. cografyaya göre değişmesı demek gecıçi bir değişiim demektır. eger gecıcıbir renk değişimı yalnızca cografı kosulalrla yanı günesle mümkun olabilr. gunes olamsaydı her yer aynı olucaktı öyle değilmi? yanlıl bir mantık içndesın bu çok acık ve net. bırak hayvanları neandertallere gel hoosapieslere gelde devam edelım konunun iyice boku çıktı yahuu..  burada 2 saatır hayvan lardan örnnek veriyorsun.  bana insan ırkından örnek ver çünku konumuz insan ırkının rengını belırleyen dna dizilimı ve renk mutasyonuj örneklerıdır.. 

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, mystic said:

sen ne? içtin yahuu .))))  sevgili teflon güneşte yanarak beyazın zencı olduğun ben değil. sen iddia ediyorsun 1 satttır :)))) bende sen git biraz uyu bu sana çok iyi gelıcektır .. aklı dengenı flanmı? yitirdın yoksa..  :lol: hatırla bakalım bne cografı kosullarla  saflkan ren değişimının bir bagı olmadığını defalarca kez anlattım.. sana ne ister merıhten gelır ister marstan konuya gel sonuçta gelmış bir yerden 

E bu ne?!!!

Sen sanki Evrim, sen Kenya'ya gidip 10 sene kalırsan zenci olmanı öngörüyormuş gibi bir tablo koyuyorsun ortaya ki durum katiyetle ve kesinlikle böyle değil.

Aynı jenerasyonda aynı kişiden renk/ırk değişimi bekliyorsan, evrim-doğal seçilimi bugünkü hali ve mekanizmaları ile doğru bilmiyorsun, en azından yanlış yorumluyorsun demektir.

Sana o yüzdendir diyorum ki, ne deiğimizi hala idrak edemediğin üzere güneşte yanmaktan falan bahsediyorsun diyoruz. Bak o da şuarada, az önce demişiz:

Coğrafi koşullardan ne kastettiğimi halen daha tam olarak idrak edemediğin üzere "en fazla rengin bronzlaşır" gibisinden söylemlerle gelmeye devam ediyorsun.

Halbuki böyle bir şey söyleyen yok. Alakası yok.

Coğrafi koşullar ve enlem ve güneş ışınlarının açısı rengi/ırkı değiştirmez. Gidecek kalacak olanı belirler, determine eder. Koşullar. Mekanizma genetiktedir yine.

Genetik varyasyonu ortaya koyar, coğrafi koşullar onu seçer yoğuşturur ya da eler.

bu kısmı idrak edemediğin için beni tamamiylen aksi yönde bir şey söylemiş olmakla itham ediyorsun ki, bu, ne dediğimi hiç anlamamış olmandan kaynaklanıyor.

Genotipte değişiklik olmadan fenotipte bu derece köklü bir değişiklik olmaz diye bas bas boşuna mı yazıyoruz bir saattir?!!

1 trilyon sene kalsa dahi değişmez diye boşuna mı yazıyoruz?!!

Sitelerde Paylaş

Çok basit.

DNA değişir. Genotip değişir. Bu meret hiç dokunmasan dahi kendisini hatalı kopyalayıp duruyor ve doğal seçilimin eline malzeme olarak varyasyonları veriyor zaten.

O zaman renk de ırk da bal gibi değişir.

Çeşitlenir.

Uyarlanır.

Hepsi bu.

evet değişir eee değişirde bu hayvanlar için gecerl ıdeğilmidir? sevgil anıbalcık.. biz insandan bahsediyoruz. hayvanların evrımı konusndan zaten hemfikiriz. ama insanın dna dizliimı ve mutasyon dizlimı farklıdır. cografyaya göre değişmesı demek gecıçi bir değişiim demektır. eger gecıcıbir renk değişimı yalnızca cografı kosulalrla yanı günesle mümkun olabilr. gunes olamsaydı her yer aynı olucaktı öyle değilmi? yanlıl bir mantık içndesın bu çok acık ve net. bırak hayvanları neandertallere gel hoosapieslere gelde devam edelım konunun iyice boku çıktı yahuu.. burada 2 saatır hayvan lardan örnnek veriyorsun. bana insan ırkından örnek ver çünku konumuz insan ırkının rengını belırleyen dna dizilimı ve renk mutasyonuj örneklerıdır..

Sitelerde Paylaş

E bu ne?!!!

Sana o yüzdendir diyorum ki, ne deiğimizi hala idrak edemediğin üzere güneşte yanmaktan falan bahsediyorsun diyoruz. Bak o da şuarada, az önce demişiz:

Coğrafi koşullar ve enlem ve güneş ışınlarının açısı rengi/ırkı değiştirmez. Gidecek kalacak olanı belirler, determine eder. Koşullar. Mekanizma genetiktedir yine.

Genetik varyasyonu ortaya koyar, coğrafi koşullar onu seçer yoğuşturur ya da eler.

bu kısmı idrak edemediğin için beni tamamiylen aksi yönde bir şey söylemiş olmakla itham ediyorsun ki, bu, ne dediğimi hiç anlamamış olmandan kaynaklanıyor.

Genotipte değişiklik olmadan fenotipte bu derece köklü bir değişiklik olmaz diye bas bas boşuna mı yazıyoruz bir saattir?!!

1 trilyon sene kalsa dahi değişmez diye boşuna mı yazıyoruz?!!

ben cografı koşulları bilmiyorum öylemi sevgili anıbal.. benı gerçekten hayal kırıklıgına ugrattın dostum.. bak neymış göreım ozaman hiçte senın dediğin gibi cografı kosullar bu cografya bilgisi ortaokul dersı :)))) cografı kosul adı üstünde bu kadar basıt konularla gelme bana dostum. iklım demektır sen istersen git git merıhte yasa ne değişti ordada aynı tropık cografı kosullar var ben gittim merıhte sıcal tropık ortamda 10 yıl yasadım geldım ne değişti hala beyazım öyle değilmi? cografı kosulların insan tenındekı aamc ızaten bellı genetık varyasyonu ortaya koymaz. bunu hereks biliyor. ayrıca.. cografı kosullar genetık varyaasyonu değişştirmezsadece ten rengını değiştirir oda gecıcı olarak buda benı haklı çıkartır öyle değilmi?

tarihinde mystic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
20 minutes ago, mystic said:

evet değişir  eee değişirde bu hayvanlar için gecerl ıdeğilmidir? sevgil anıbalcık.. biz insandan bahsediyoruz. hayvanların evrımı konusndan zaten hemfikiriz. ama insanın dna dizliimı ve mutasyon dizlimı farklıdır. cografyaya göre değişmesı demek gecıçi bir değişiim demektır. eger gecıcıbir renk değişimı yalnızca cografı kosulalrla yanı günesle mümkun olabilr. gunes olamsaydı her yer aynı olucaktı öyle değilmi? yanlıl bir mantık içndesın bu çok acık ve net. bırak hayvanları neandertallere gel hoosapieslere gelde devam edelım konunun iyice boku çıktı yahuu..  burada 2 saatır hayvan lardan örnnek veriyorsun.  bana insan ırkından örnek ver çünku konumuz insan ırkının rengını belırleyen dna dizilimı ve renk mutasyonuj örneklerıdır.. 

Yazdıkça daha tuhaf ve kaygı verici yerlere doğru gidiyorsun.

İnsanla hayvanın evrimi farklı birşey mi?

İnsan da hayvan değil mi?

Her hayvanın DNA'sı farklıdır zaten.

İnsandaki ZNA'mı?

Sadece nicelik farkı var.

Atalarımızdan gelen 2a-2b kromozomlarından anlayabilrsin bunu

http://evrimagaci.org/photo/tr/insan-ve-maymunlarda-2-kromozom

Onla neyse, biz de oyuz.

Ne demek coğrafyay göre değişmek geçici değişmek?

Arkadaş türleşmenin arkasındaki yegane mekanizma bu.

Coğrafi izolasyon.

Türler geçici olarak mı değişiyor?

Rengi güneş be-lir-le-mi-yor.

Bulunduğun enleme göre gelen güneş ışığının açısı zaten varolan renkler içerisinde en uygun olanı belirleme ve onu sabitleme fonksiyonu görüyor.

Anantar kelime melanin pigmenti ve ultraviyoleye duyarlılık.

Zencilerde fazla bu.

Coğrafi konum dağılımı ile renk dağılımı arasında direkt bir korelasyon var.

Ultraviyole yüksekse siyah renge doğru artış eğilimi var. Tersi de geçerli. Ki ne tesadüftür ki ekvatora yaklaştıkça  UV artıyor.

İşte bunun neden böyle olduğunu hiç düşündün mü?

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, mystic said:

ben cografı koşulları bilmiyorum öylemi  sevgili  benı gerçekten hayal kırıklıgına ugrattın dostum.. bak neymış göreım ozaman hiçte senın dediğin gibi cografı kosullar bu cografya bilgisi ortaokul dersı :)))) cografı kosul adı üstünde bu kadar basıt konularla gelme bana dostum. iklım demektır sen istersen git git merıhte yasa ne değişti  ordada aynı tropık cografı kosullar var ben gittim merıhte sıcal tropık ortamda 10 yıl yasadım geldım ne değişti hala beyazım öyle değilmi? 

Coğrafi koşul sadece iklim midir?

Darwin'in ispinozlarındaki değişimin sebebi nedir o zaman?!!

Literatürde ne varsa tersini yazmaktasın mütemadiyen.

Sitelerde Paylaş

Coğrafi koşul sadece iklim midir?

Darwin'in ispinozlarındaki değişimin sebebi nedir o zaman?!!

Literatürde ne varsa tersini yazmaktasın mütemadiyen.

biz burada lütfen konuyu saptırmayalım biz burada  cografı koşul  derken  güneşten bahsediyoruz. ten rengının değişmesınden bahsediyoruz konu buydu zaten sen evırdın çevırdın konuyu hayvanlara getırdın ayrıca bu iddia saan aitttir istersen onu gösterımmı? :))) senın iddian tamamen asılsızdır.  güneş ve iklımler cografyada trılyonlarca yılda yaşsan sen yine beyaz bir  teflonsun siyah olman içn ameliyatla mutasyon ve  rengını oluşturan gem haritanı değiştirmemız gerekıyor.. 

Sitelerde Paylaş

Yazdıkça daha tuhaf ve kaygı verici yerlere doğru gidiyorsun.

İnsanla hayvanın evrimi farklı birşey mi?

İnsan da hayvan değil mi?

Her hayvanın DNA'sı farklıdır zaten.

İnsandaki ZNA'mı?

Sadece nicelik farkı var.

Atalarımızdan gelen 2a-2b kromozomlarından anlayabilrsin bunu

http://evrimagaci.org/photo/tr/insan-ve-maymunlarda-2-kromozom

Onla neyse, biz de oyuz.

Ne demek coğrafyay göre değişmek geçici değişmek?

Arkadaş türleşmenin arkasındaki yegane mekanizma bu.

Coğrafi izolasyon.

Türler geçici olarak mı değişiyor?

Rengi güneş be-lir-le-mi-yor.

Bulunduğun enleme göre gelen güneş ışığının açısı zaten varolan renkler içerisinde en uygun olanı belirleme ve onu sabitleme fonksiyonu görüyor.

Anantar kelime melanin pigmenti ve ultraviyoleye duyarlılık.

Zencilerde fazla bu.

Coğrafi konum dağılımı ile renk dağılımı arasında direkt bir korelasyon var.

Ultraviyole yüksekse siyah renge doğru artış eğilimi var. Tersi de geçerli. Ki ne tesadüftür ki ekvatora yaklaştıkça  UV artıyor.

İşte bu neden böyle oldupunu hiç düşündün mü?

neresı? garıp geldi sana hayvanlarla insanalrın evrımı aynı seymıdır? bunu iyice arastır bence çünku insanlar bir kozanını içine giripte dnası değişmez sadece ortak atanın melez soyundan gele nbir dna dizilmı vardır. yanı sonuçya 46 kromozom sempanzenın kromozom sayısı 48 dır. ne oldu pekı eşleştirelım bakalım  ne olucak en yakın kuzenimiz ve en son ortak atamızı paylaştığımız şempanzelerin (aslında tüm şempanzeler, goriller ve orangutanların) 24 çift (48 adet) kromozomu bulunmaktadır. Peki bu, neden olmuş olabilir? Ve bir yerlerde 48 kromozomdan 46 kromozoma düşüş yaşandıysa, nasıl olmuştur da bu 46 kromozom günümüzde baskın hale gelmiştir ve hemen hiç 48 kromozomlu ve normal insana rastlanmamaktadır?nasıl oldu pekı 2 kromozom ortada yok ama hala görüntü aynı  ... ne değişti hiç birşe ydeğişmedı.. hanı? hayvanın dnası farklıydı.. demekkı insanın atalarıdanda dnaları çok farklıymış. :)))demekkı her turun dnası farklıymış.. neandertalın dnası 46 kromozom ozaman homo eros-ctusun da 46 kromozom diyelım .. eşleştıgınde neden? 47 olmuyor da 46 oluyor hi. düşündunmu? bana göre baskın ırk neyse eşleşmedene doganda onun dnası dizlimını alıyor eger bu mukemle örnegı tam olarak analdıysan aslında . haklı olduğumuda anlıyacaksın.. ben insan diyorum sen hala hayvandan örne kveriyorsun. bir insana gelırmısn? mümkunse..

Sitelerde Paylaş

Yanlı yazı yazmamak için tartışmanızı tamamen okumadan buraya geldim :) 

Aldığım eğitimler ışığında sizlere bildiklerimi aktaracağım. Söz konusu eğitimleri 

Prof. Dr. Metin Petek & Prof. Dr R. Merih Hazıroğlu'dan aldım.

Punnet denen birşey var, Mesela 

ST= Siyah ten

BT = Beyaz teN

A= ANNE

B= BABA

Ç = ÇOCUK

AA = Anne'nin annesi

AB = Annenin Babası

AA = ST

AB = BT 

A = BT

B= BT

Ç = BT

AA = ST , AB = BT 

A = %50 BT, %50 ST

A

Fakat Annenin Annesinde S varsa , S olabilme ihtimalide var , 

Ten Rengi, Göz rengi gibi olaylar genlerle alakalıdır. Genlerin mutasyonu bir çok sebepten oluşabilir Evrimi kabul etmeyende yok zaten. Evrimleşiyoruz. İlk insan 209 bin yıl önce Çinde bulunan bir sapiens di yanlış hatırlamıyorsam. ismide daliydi söz konusu yaratık ile alakalı resmi ekte bilginize sunuyorum. 3-5 yıl afrikada yaşasak esmer olurmuyuz ? oluruz! ama ten rengimiz değişmez de diyemem, bellimi olur ten rengini değiştiren Gen aktif olur aslında gizli saklı duruyordur ciddi söylüyorum bu olabilecek birşey. Çocuklarda albino hastalığı var mesela, Genlerin Mutasyonu ani bir Radyoaktiviteden değişir ne olacağı belli olmaz.

Anlayacağınız 2 tarafta haklı olabilir.

Ekteki Kuru kafanın yakışıklığını gördünüz mü ?  :)  bu yaratık 209 bin yaşında (tolerans 25 bin yıl)

dali-front3-800x533.jpg

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Mega Ateist yazdı:

3-5 yıl afrikada yaşasak esmer olurmuyuz ? oluruz! ama ten rengimiz değişmez de diyemem, bellimi olur ten rengini değiştiren Gen aktif olur aslında gizli saklı duruyordur ciddi söylüyorum bu olabilecek birşey. Çocuklarda albino hastalığı var mesela, Genlerin Mutasyonu ani bir Radyoaktiviteden değişir ne olacağı belli olmaz.

dali-front3-800x533.jpg

arkadasım 10 yıl afrıkada kenyada yasadı türk insaat  mühendısıydı. ama hala bronzlasıp geldı. türkiyeye senınkı çok amatorce bir iddia anında çürüttuk.. . şimidide  ten rengını değiştiren gen aktıf olursa diyorsun diyebiliyormusun? % 100 aktıf olucak. ayrıcaaa ve ayrıcaaaa bu değişim milyonlarca yılda sürebilır bunu nasıl isaptlıyacagız diyelım bu imknasızdır. yanı benı teorım en güçlu teorıdır .şimdiik öyle gözüküyor dostum.. 

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, mystic said:

neresı? garıp geldi sana hayvanlarla insanalrın evrımı aynı seymıdır? bunu iyice arastır bence çünku insanlar bir kozanını içine giripte dnası değişmez sadece ortak atanın melez soyundan gele nbir dna dizilmı vardır. yanı sonuçya 46 kromozom sempanzenın kromozom sayısı 48 dır. ne oldu pekı eşleştirelım bakalım  ne olucak en yakın kuzenimiz ve en son ortak atamızı paylaştığımız şempanzelerin (aslında tüm şempanzeler, goriller ve orangutanların) 24 çift (48 adet) kromozomu bulunmaktadır. Peki bu, neden olmuş olabilir? Ve bir yerlerde 48 kromozomdan 46 kromozoma düşüş yaşandıysa, nasıl olmuştur da bu 46 kromozom günümüzde baskın hale gelmiştir ve hemen hiç 48 kromozomlu ve normal insana rastlanmamaktadır?nasıl oldu pekı 2 kromozom ortada yok ama hala görüntü aynı  ... ne değişti hiç birşe ydeğişmedı.. hanı? hayvanın dnası farklıydı.. demekkı insanın atalarıdanda dnaları çok farklıymış. :)))demekkı her turun dnası farklıymış.. neandertalın dnası 46 kromozom ozaman homo eros-ctusun da 46 kromozom diyelım .. eşleştıgınde neden? 47 olmuyor da 46 oluyor hi. düşündunmu? bana göre baskın ırk neyse eşleşmedene doganda onun dnası dizlimını alıyor eger bu mukemle örnegı tam olarak analdıysan aslında . haklı olduğumuda anlıyacaksın.. ben insan diyorum sen hala hayvandan örne kveriyorsun. bir insana gelırmısn? mümkunse..

E bir yaşımıza daha girdik haliylen.

İnsanlarla hayvanların evrimi farklı birşey midir?

Canlılığın evriminin insanı hayvanı mı olur?

Bak yine kozadan falan bahsediyorsun, sonra kalkıp sen dedin diyecen.

Kozayla bizim, pardon senin zorun nedir ki?

Nasıl baskın hale geldi?

Kromozom sayısı değişikliği baskın gelme hususun altında yatan temel faktör olmak zorunda değil

Yani 46 kromozom bir şekilde baskın gelen grupta sekonder bir özellik olabileceği gibi, diğer grup yok olmuş ve 46'lar geriye kalmış da olabilir.

Baskın gelme hususunda primer bir etken de. Futuyama'nın özellikle bu konu ile ilgili güzel içerik ve videoları vardır bulabilirsen eğer tabi.

Görüntü aynı da ne demek? Biri sana kromozom sayısı değişince görüntü de karlanıyor mu dedi? İstersen git bak bakalım doğadaki kromozom sayısı farklı at ve kelebekleri ayırt edebiliyor musun?

Kromozom sayısı değişmiş işte, daha ne değişecek. Gerçek bu.

Neden 47 değil de 46'dan kastın nedir hele :)

46-48 çiftleşir; ya düşükolur ya da olmaz.

Boşuna eşeliyorsun bu mevzuyu.

Tüm canlılıkla ortak evrimsel bir geçmişimiz var.

Onlar da hayvan biz de. Buz gibi bir gerçek bu.

Baskın falan dediğin ne? Öyle kafasına göre almıyor ki DNA dizilimini aman da şu ırk baskınmış diyerek..

Hadise bildiğin Mendelin kalıtım sistematiği üzerinden gidiyor, o kadar.

Mükemmel örneğini anlamadım, zaten senin de anladığını sanmıyorum.

Sorun şurada: evrim senin zannetiğin şey değil. Zannettiğin şey de evrim değil.

Neredeyse başından sonuna literatürün ters tarafında duruyorsun.

Kendi kafanda bir dünya kurmuşsun ama gerçekte karşılığı yok.

O kurgu dğnyasından bakınca mesele merihlilere falan varıyor tabi.

Oysa hadise çok basit.

Renk ve ırk değişimi için her türlü malzeme ve onu işletecek genetik mekanizma ve onu da determine edecek bir seçilim mekanizması mevcut.

Merihlilere kadar gitmene falan hiç gerek yok.

Irklar ve renkler doğal seçilim vasıtası ile evrilerek ortaya çıkmıştır.

Bu konu bu kadar kafa karıştırcak kadar da karmaşık değildir. Ama sen bir şekilde kendi kafanda bulamaç kıvamına getirmişsin bunu.

2 hours ago, Mega Ateist said:

Yanlı yazı yazmamak için tartışmanızı tamamen okumadan buraya geldim :)

Ten Rengi, Göz rengi gibi olaylar genlerle alakalıdır. Genlerin mutasyonu bir çok sebepten oluşabilir Evrimi kabul etmeyende yok zaten. Evrimleşiyoruz. İlk insan 209 bin yıl önce Çinde bulunan bir sapiens di yanlış hatırlamıyorsam. ismide daliydi söz konusu yaratık ile alakalı resmi ekte bilginize sunuyorum. 3-5 yıl afrikada yaşasak esmer olurmuyuz ? oluruz! ama ten rengimiz değişmez de diyemem, bellimi olur ten rengini değiştiren Gen aktif olur aslında gizli saklı duruyordur ciddi söylüyorum bu olabilecek birşey. Çocuklarda albino hastalığı var mesela, Genlerin Mutasyonu ani bir Radyoaktiviteden değişir ne olacağı belli olmaz.

Anlayacağınız 2 tarafta haklı olabilir.............................................................

Radyoaktiv vb. dışsal etkenler zaten aynı neticeye varıyor ki, akşam Çinli yatıp sabah süper zenci olarak kalkman zaten mümkün değil bununla.

Epigenetik ve gen ekspresyonunu ayırdığımı zaten defaatle belirtmiştim.

Hakikaten okumadan geldiğin için bunları bu şekilde yazmışsın sanırım.

Mystic'in iddiası şu: güneşte yanark zenci olamayız, ya da başka bir şekilde çekik gözlü falan.

Bu evrim yolu ile de mümkün değildir.

O vakit dünyada gördüğümüz ırkların biri hariç geri kalanı merih ve diğer muhtelf gezegenlerden gelmiştir. (De mi mystic? Yanlışsam düzelt)

Sen de diyorsun ki iki taraf da haklı olabilir.

İnsaf. :)

İki tarafın da haklı olabilme ihtimali sıfır.

Mesele haklılık falan da değil zaten.

Gerçek bir tane..

Sence hangisi şimdi de bakalım?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, teflon yazdı:

E bir yaşımıza daha girdik haliylen.

İnsanlarla hayvanların evrimi farklı birşey midir?

Canlılığın evriminin insanı hayvanı mı olur?

evrım nedir? 

birdenbire olmayan, zaman içinde ve doğal biçimde, kendiliğinden ve sürekli olarak, evre evre olan gelişim, ağır ağır ve kendiliğinden olan niteliksel ve niceliksel değişme süreci.

2.

YAŞBİLİM (BİYOLOJİ) TERİMİ

bir canlıyı ötekilerden ayrımlı duruma getiren biçimsel ve yapısal özelliklerin gelişmesi yolunda geçirilen bir dizi değişme olayı.burasını çok net anladıysak şunuda anlamak zorundayız. sevgili teflon . insanla hayvanın evrımı derken  şunu kastettım. bir  tırtıl hangı renk yesıl renk ne oluyor pekı çok renklı bir kelbek olmuyormu? oluyor. sen şunu anlamıyorsun yada anlamak istemıyorsun. ben diyorumkı insan denılen varlıgın evrımı eger şempanze türüyse biz şempanzeye hayvan diyemeyız insan demek zorundayız. çünklu sonunda insan olucak. ama bir tırtıl evrımleşmek için ortak ataya ihtiyac duymaz. sadece koza örer. ve ewrımlesır. yanı ortak ataya ihtiyacı yoktur. bunu anlatmaya calışıyorum bu 2 ewrım türünü aynı mantıga koyamazsın. bu anlamsız olur. dostum. dolayısıylede ortak atanın eşşleşmesı sonucunda baskın ırkın kromozomları sonucu belırler. yanı. baskın kromozamdakı  gen  sayısı  gen haritasıyla  oynar. bu secılım dogal bir olasıktır. yanı dogal seleksiyonda diyebilriz. daha iyi anlaman için örneklendirirsek. tırtılın dna 36  sayısı iken kelbek olduğunda dna sayısı 166 olur. aynı sekılde down sendromlu bir insanın dna sayısı 47 .dir En basit tanımıyla Down Sendromu çocuğunuzun vücudundaki hücrelerin 46 yerine fazladan birkromozoma, yani 47 kromozoma sahip olmasıdır.Down Sendromu bir hastalık değil genetik bir farklılıktır. İnsan vücudunu oluşturan hücrelerin çekirdekleri, kromozomlarla birbirlerine bağlanmış olan genlerden oluşmuştur.pekı aynı şekılde örnekle bagdastıralım. 48 kromozom olan şempanze nasıl oluyorda 46 kromozom insan oluyor tabıkı ortak atayla değilmi? eeeeeee sonuç ne sonuççç   47 kromozon down sendromu ama hala insan öyle değilmi? demekkı neymış ortak atanın ewrımı farklı boceklerın evrım farklıdır. biz 2 türede aynı diyemeyız.. kromozom sayısı farklı gen harıtası farklı. en önemlısı baskalasım sadece metomorfoz hayvanlar içn gecerlı bir ewrımdır. insanların ewrımı çok farklıdır isparladım işte bunada hayır dersen aklının dengenın yerınde olmadığını düşünücem.. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, mystic yazdı:

evrım nedir? 

birdenbire olmayan, zaman içinde ve doğal biçimde, kendiliğinden ve sürekli olarak, evre evre olan gelişim, ağır ağır ve kendiliğinden olan niteliksel ve niceliksel değişme süreci.

2.

YAŞBİLİM (BİYOLOJİ) TERİMİ

bir canlıyı ötekilerden ayrımlı duruma getiren biçimsel ve yapısal özelliklerin gelişmesi yolunda geçirilen bir dizi değişme olayı.burasını çok net anladıysak şunuda anlamak zorundayız. sevgili teflon . insanla hayvanın evrımı derken  şunu kastettım. bir  tırtıl hangı renk yesıl renk ne oluyor pekı çok renklı bir kelbek olmuyormu? oluyor. sen şunu anlamıyorsun yada anlamak istemıyorsun. ben diyorumkı insan denılen varlıgın evrımı eger şempanze türüyse biz şempanzeye hayvan diyemeyız insan demek zorundayız. çünklu sonunda insan olucak. ama bir tırtıl evrımleşmek için ortak ataya ihtiyac duymaz. sadece koza örer. ve ewrımlesır. yanı ortak ataya ihtiyacı yoktur. bunu anlatmaya calışıyorum bu 2 ewrım türünü aynı mantıga koyamazsın. bu anlamsız olur. dostum. dolayısıylede ortak atanın eşşleşmesı sonucunda baskın ırkın kromozomları sonucu belırler. yanı. baskın kromozamdakı  gen  sayısı  gen haritasıyla  oynar. bu secılım dogal bir olasıktır. yanı dogal seleksiyonda diyebilriz. daha iyi anlaman için örneklendirirsek. tırtılın dna 36  sayısı iken kelbek olduğunda dna sayısı 166 olur. aynı sekılde down sendromlu bir insanın dna sayısı 47 .dir En basit tanımıyla Down Sendromu çocuğunuzun vücudundaki hücrelerin 46 yerine fazladan birkromozoma, yani 47 kromozoma sahip olmasıdır.Down Sendromu bir hastalık değil genetik bir farklılıktır. İnsan vücudunu oluşturan hücrelerin çekirdekleri, kromozomlarla birbirlerine bağlanmış olan genlerden oluşmuştur.pekı aynı şekılde örnekle bagdastıralım. 48 kromozom olan şempanze nasıl oluyorda 46 kromozom insan oluyor tabıkı ortak atayla değilmi? eeeeeee sonuç ne sonuççç   47 kromozon down sendromu ama hala insan öyle değilmi? demekkı neymış ortak atanın ewrımı farklı boceklerın evrım farklıdır. biz 2 türede aynı diyemeyız.. kromozom sayısı farklı gen harıtası farklı. en önemlısı baskalasım sadece metomorfoz hayvanlar içn gecerlı bir ewrımdır. insanların ewrımı çok farklıdır isparladım işte bunada hayır dersen aklının dengenın yerınde olmadığını düşünücem.. 

çünku insanın wrımınde metomorfozyanı baskalasım yoktur sadece kromzomsayısı değişir. buda şempanzenın ortak atası insanın ön atası 13 milyon bir prımattı.nsansıların ortak ataları İnsan, bonobo, şempanze, goril, gibon ve orangutanla birlikte Hominoidea (İnsansılar) süperfamilyasına dahildir. Bunlardan şempanze ve bonobo %99'luk gen ikizi olarak insanın yaşayan en yakın akrabalarıdır. İnsan ile şempanzenin ortak atası yaklaşık 6 milyon yıl önce yaşamıştır.yanı aslında ortak ata olmasaydı. insanın ewrımı olmazdı. ama turtılın evrımı devam ederdı.. vesen hala her 2 ewrımıde  imkansız olan  aynı mantıga sıgdırmayı  başardın tebrıkler.. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, democrossian yazdı:

Mistik, yanlış görüşler savunma rekoru kırmak üzeresin! Bunu nasıl başarıyorsun? Öne sürdüğün görüşlerden doğru olan hiç yok, hepsi yanlış. :D Üstelik aşırı yanlış, hani kısmen doğru ama saptırılmış filan da değil! :lol:

dostum merhaba sence tırtılın evrımı ile insanın evrımı aynımıdır? benım düşünceme göre  bir insan koza örüpte kelebek olmuyor öyle değilmi? eskı dostum.  sana göre nerde? yanlış yapıyorum. şempazzeler koza örupte nezndertal yada homsapiessmı? oluyor dostum. mutlaka bir yorum yap dostum  belkı bilmedıgım birşey vardır.. :lol: bende bilyorum evrım evrımdır ama sana göre tırtıl ve insan aynı evrım sürecındemı gecer. ayrıca % 100 haklı olduğum ve ispatladıgm bir konu var ten rengı ve safkan ırkın ten rengı .. sen hala beyazsın değilmi? belkıde ataların zencıydı  ne dersın dostum..  hadi ama cografı kosularladeğişen bir örnek bile gösteremeyen teflonumu? savunucaksın ..ten rengın oluşturan molekulelr vardır. dnanın sistematık olarak değişmesı demektır  işleyıs düzenı tamamen değişmesı  ve değişim değişimi olması gerekır buda eşleşmeyle olur. buda  yarı sıyah yarı beyaz molekul oluşturur yanı melez ırk oluşur.   

Sitelerde Paylaş

Bakteriler bitkiler ağaç lar hayvanlar hepsi bizim kuzenleriiz oluyor atalarımız ama en yakını şempanzeler,modern insan evrim geçrmeye devam ediyor şempanzeler ve tüm canlılar da aynı şekilde binlerce yıl sonra yangisi hangi dala dallanır kimse bilemez süreç çok uzun ve yavaş.Irkçılıktan nefret ederim hepimiz biriz hayvanlar dan bitlikelrden hiç bir farkımız yok aynı dünyanın canlılarıyız.Şimdi bazı aptallar dindarlar veya hiç bilgisi olmayanlar insanın konuşma yeteneği varmış beyni gelişmiş gibi atpal düşünceler insanlar bu dünyada üstün yaratıklarız çıkarıyorlar.

Tamam bizle konuşuyoruz ama yılanlar gibi ölümcül ve karmaşık proteinlerden oluşan zehrimiz var mı? yunusların ve yarasaların yeteneği var mı bizde? arıların yaptıklarını bile yeni öğreniyoruz,ve bunun gibi çok şeyler var bizlerin yapamadığımız,bu hayvanların da bizim gibi konuşamıyorlar her canlı türü özeldir.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, mystic yazdı:

dostum merhaba sence tırtılın evrımı ile insanın evrımı aynımıdır? benım düşünceme göre  bir insan koza örüpte kelebek olmuyor öyle değilmi? eskı dostum.  sana göre nerde? yanlış yapıyorum. şempazzeler koza örupte nezndertal yada homsapiessmı? oluyor dostum. mutlaka bir yorum yap dostum  belkı bilmedıgım birşey vardır.. :lol: bende bilyorum evrım evrımdır ama sana göre tırtıl ve insan aynı evrım sürecındemı gecer. ayrıca % 100 haklı olduğum ve ispatladıgm bir konu var ten rengı ve safkan ırkın ten rengı .. sen hala beyazsın değilmi? belkıde ataların zencıydı  ne dersın dostum..  hadi ama cografı kosularladeğişen bir örnek bile gösteremeyen teflonumu? savunucaksın ..ten rengın oluşturan molekulelr vardır. dnanın sistematık olarak değişmesı demektır  işleyıs düzenı tamamen değişmesı  ve değişim değişimi olması gerekır buda eşleşmeyle olur. buda  yarı sıyah yarı beyaz molekul oluşturur yanı melez ırk oluşur.   

A) Göz rengi

B: KROMOZOM  SAYISI  47 OLURSA DOWN SENDROMU OLUR.. 

C) Kan grubu

D) Ten rengi... yanı bunların değişimı taamne dna ile baglantılıdır. sevgili teflon bana somut ispatlı bir örnek versın cografı koşulların yanıo bulundumuz ortamın ten rengını milyonlarca yıl önce veya sonra değiştirdiğine dair basit bir örnek versın.. uzun uzun yazmasına gerek yok sadece basıt bir ispat versın. buradkı herkes sahit olsun ondan özür diilcem ama amaaa amaa veremzse ne? olucak. o benden özürdilcekmı? bu iş o kadar basit değil.. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, democrossian yazdı:

Ha bak şimdi insan ile şempanzenin atasının ortak olduğunu söyleyerek doğru bir görüş belirttin. Bak hemen durumu doğrulttun gördün mü! Tamam bak bu son derece doğru. Biraz da yazımını düzeltsen iyiye gideceksin.

hahahaha işte benım dostum demo çünku o asla değişmez.. sana boşuna saygı duymamışım her zamankı gibi yine trutsun  :)))):lol::lol:truth man yanı güvenilir adam  :=))))birgun belkıde uzaylı septılıanları bile isparlarım ama şu yazıyı asla düzeltemem dostum..  çünku yazmaya karsı değil semınıer vermeye egitildım ben ..   yazı yazmak bana işkence  gibi  gelıyor.  şu yapay zakalar iyice gelışsede otomatık ses komutuyla ne dersem  bu klavye kendı yazsa . belkıde bu yazdıklarımın 1.000.000 katı daha fazla iletım olur dostum % 100 emın ol.. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...