Jump to content

Recommended Posts

1 saat önce, democrossian yazdı:

Bunların da biri gidiyor biri mi geliyor, yoksa kapıdan atılıp bacadan mı giriyor yahu! :lol:

gelsınler dostum ama hiç olmazsa aklı dengesı yerınde olanlar gelsın dicem ama zaten islamın temel mantıgı bu  ya aklı dengen yerınde olmuyacak yada sapık ve pedofılı olucaksın.   :))):lol: tıpkı bu iğrenc haber gibi 

hasta.jpg

Sitelerde Paylaş
  • İleti 417
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 saat önce, ence yazdı:

bazı ateistler ateizmi anlamadan ateist oluyor çünkü ateistlerin tamamı alevilerden çıkmadır başka hiçbir mezhepden ateist çıkan yok şerefsizler. siz zaten doğru yolda olmayan hemen sapmaya meyleden Yaratan'ına nankörlük etmek için fırsat kollayan aşağılık mahluklarsınız. sizin gibi şerefsizlerin ateistliğine şaşırmamak gerek. sizden bir bok olmaz a.q boşuna yaşayan asalaklarsınız.

bu dahinin yazdıkları tamaen yanlış. 

Belki sonlamış okuyamayacak olması üzücü .

Ben alevi olmayan bir aileden geliyorum. Aşırı duyarlı bir Ateistim. Yani birisi gelip "Tanrı var niye inanmıyorsun cehennemde yanacaksın" dediğinde, Şahsıma hakaret edilmiş gibi hissediyorum. Sanki beni enayi yerine koymak istiyorlarmış gibi geliyor.

Gördüğün gibi "ence" bu durum seni "boyca" aşıyor :) 

Ayrıca biz kimsenin karısına "savaş ganimeti" gözü ile bakmayız. Kafada kesmeyiz, din için insanları düşman edinmeyiz. Tamamen Nötrüz çünkü inanmıyoruz yani yok işte yok. 

Sitelerde Paylaş

öldükten sonra ne?olucak   bunu ispatlıyan olmadı büğüne kadar,peki  dikkat  ettinizmi?  sadece  inançlılar biliyormuş.. ne? olucağını ,bende  şunu merak ediyorum.ne? zaman anlıyacaklar. bilmek demek .. bildiğini ispatlamak demektır.bana görede ispatsız ne? olursa olsun ona süpheyle yaklaşan herkes  potansiyel birer ateisttır. yok öyle..deistlık falan kabul etmiyorum..çünku bir ilaha inanmanın anlamı bana göre dindir..bana görede bütün deistler  gizli birer  müslümandır..çünkü  bunun bir amacı ve mantığı yoktur.  hem bir ilaha inanıcaksın hemde cennet ve cehenneme inanmıyacaksın. hiç inanma dahaiyi değilmi?   evet sevgili  deistler  eger kafanızda  ölünce cennete ve cehenneme benzer bir düşünce varsa   sizlerınde  müslümanlardan ne? farkınız kalır..çünku cennet ve cehennemde  henüz ispatlanmadı. dahada önemlisi deistler  cennet ve cehenneme inanmaz.. pekı? neye inanır  sonundakı ASIL AMAÇLARI NELERDİR?  size gercekten bulaşmak istiyorum. burda  deist varsa amacı nedir? neden ilaha  inanır..bir deist ölünce ne? olucağını düşünür ..yani bir deist neden? deist olmuştur.. çünku sadece  ateistlerın bir amacı yoktur. eee dogal olarak bir ilah varsa deistlerınde bir amacı  olmak zorundadır.  bana göre  her insan  kendi mantığından ve kendi amacından sorumludur. diyorum çünkü insan potansiyel bir zamanı kullanan bir   tanrıdır. bana görede doğal olarak... deizm ve teist en sacma ve anlamsız inanış biçimidir..burda  deist varsa bana içindekı amacını anlatsın...

tarihinde mystic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

birde şunu anlamaya çalışıyorum. çok uzun yıllardır. bir insanı anlarım. içgüdüsel olarak, her zaman bir amacı vardır , bu onun doğasında vardır. bir iş yapar ve sonunda ödülünü alır. ve kendını mutlu ve gururlu hisseder. yanı bir insan ister ateist olsun ister müslüman olsun. istersede deist hiç farketmez. sonunda bir amacı olmak zorundadır. ama biz burda bir insandanbahsetmiyoruz . varsa diyorum parantez içnde olmasa bile  varsa eğer çok açık bir şekılde  hiç birşeye ihtiyacı olmayan bir varlıgın bir amacıda olması bana çok garip gelıyor hatta imkansız gelıyor. bunu tanrısal değilde insanımsı bir özellık buldum çok uzun yıllardır. ben tanrı olsam böylesine muteşem güçlerim olsaydı. bir amacım olurmuydu? ama insanlar için uydurulan bir aractır . tanrıdabir aractır. insan aklına ve mantıgına zordaolsa sıgan bir amactır. pekı yaaaaaa  tanrı için amacın ve aracın anlaamı nedir?????okey pekı daha iyi anlamanız içn bunu sentezliyelım..

1: tanrı iyi değildir iyiyi yaratandır.

2: tanrı kötü  değildir kötüyü yaratandır. 

3: tanrı  iyi ve kötüyü yarattığına göre her ikisinede ihtiyacı yoktur. yanı iyi ve kötü ihtiyacı yoktur. 

4: tanrının bir akla ihtiyacı yoktur. aklı yaratmıştır. 

5: tanrının bir amacı yoktur çünku amacı zaten o yaratmıştır.. 

6: tanrı verdıgı kararı değiştiremez eger değiştirirse bir öncekı hükmu ve kararı gecersız olur.(iptal edilen ayetler) 

tanrının gerçek anlamda ispatı demek . evrenın dışına çıkmak ve tanrıda bir parca olmak demektır. yanı bu imkansızdır.

6: evren tanrı olamaz ispatıda şu dur tanrı evrenın içindeyse zamanı kullanmak zorunda kalan bir varlık olarak evrenın işleyısı yasalarını yanı zamanı kullnamak zorunda  kalır buda ilahın ölümlü bir varlık olduğunu ispatlar.işte ispatladık panteizm diye bir inanış yoktur. kendını  kandırmak vardır..  sevgiil panteist arkadaslar varsa onlarıda beklerım. ölüm lü bir ialah tapmak nasıl? bir duyguymuş hep merak etmişimdir :)))):lol:

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, mystic yazdı:

birde şunu anlamaya çalışıyorum. çok uzun yıllardır. bir insanı anlarım. içgüdüsel olarak, her zaman bir amacı vardır , bu onun doğasında vardır. bir iş yapar ve sonunda ödülünü alır. ve kendını mutlu ve gururlu hisseder. yanı bir insan ister ateist olsun ister müslüman olsun. istersede deist hiç farketmez. sonunda bir amacı olmak zorundadır. ama biz burda bir insandanbahsetmiyoruz . varsa diyorum parantez içnde olmasa bile  varsa eğer çok açık bir şekılde  hiç birşeye ihtiyacı olmayan bir varlıgın bir amacıda olması bana çok garip gelıyor hatta imkansız gelıyor. bunu tanrısal değilde insanımsı bir özellık buldum çok uzun yıllardır. ben tanrı olsam böylesine muteşem güçlerim olsaydı. bir amacım olurmuydu? ama insanlar için uydurulan bir aractır . tanrıdabir aractır. insan aklına ve mantıgına zordaolsa sıgan bir amactır. pekı yaaaaaa  tanrı için amacın ve aracın anlaamı nedir?????okey pekı daha iyi anlamanız içn bunu sentezliyelım..

1: tanrı iyi değildir iyiyi yaratandır.

2: tanrı kötü  değildir kötüyü yaratandır. 

3: tanrı  iyi ve kötüyü yarattığına göre her ikisinede ihtiyacı yoktur. yanı iyi ve kötü ihtiyacı yoktur. 

4: tanrının bir akla ihtiyacı yoktur. aklı yaratmıştır. 

5: tanrının bir amacı yoktur çünku amacı zaten o yaratmıştır.. 

6: tanrı verdıgı kararı değiştiremez eger değiştirirse bir öncekı hükmu ve kararı gecersız olur.(iptal edilen ayetler) 

tanrının gerçek anlamda ispatı demek . evrenın dışına çıkmak ve tanrıda bir parca olmak demektır. yanı bu imkansızdır.

6: evren tanrı olamaz ispatıda şu dur tanrı evrenın içindeyse zamanı kullanmak zorunda kalan bir varlık olarak evrenın işleyısı yasalarını yanı zamanı kullnamak zorunda  kalır buda ilahın ölümlü bir varlık olduğunu ispatlar.işte ispatladık panteizm diye bir inanış yoktur. kendını  kandırmak vardır..  sevgiil panteist arkadaslar varsa onlarıda beklerım. ölüm lü bir ialah tapmak nasıl? bir duyguymuş hep merak etmişimdir :)))):lol:

7:  % 100  metafizikle acıklanan bir ilahın  yani  sadece akıl  ile bulabiliceğimiz varlık. nasıl? olduda her insanın mantığında farklı bir amaç edindı????işte en krıtık soru bu busoruyu çözüldüğünde. herşeyin  bir amacı olup olmadığıda ispatlanmış olucaktır... 

Sitelerde Paylaş
17 hours ago, mystic said:

evrım nedir? 

birdenbire olmayan, zaman içinde ve doğal biçimde, kendiliğinden ve sürekli olarak, evre evre olan gelişim, ağır ağır ve kendiliğinden olan niteliksel ve niceliksel değişme süreci.

Bu tanım yanlış. Genel olarak yanlış. Verdiğin kriterlerin çoğu gerekli ya da elzem değil.

Eğer evrilme süreci tedrici değil de birdenbire olsaydı ona zevrim mi diyecektik? Hayır. Gould ve Eldridge gibi "punctuted equibilirium" diyecektik. Gene evrim olacaktı. Birdenbire nedir, kıstası nedir?

Doğallık şart mı? Yapay seleksiyonla şeyettirdiğin vakit yine evrilmiş olmuyor mu, evrim olmuyor mu?

Dışarıdan manipule edildiğinde süreç yine kendiliğindeliği içerse de, hiç müdahale edilmemiş hali ile aynı şey mi? Bu durumda kendiliğindenlik nerede başlıyor, nerede bitiyor?

Gelişim? Evrim gelişim demek değildir. Evrimin bir amacı ya istikameti yoktur. Sindirim sistemini kaybeden bağırsak parazitleri örneğinden görebilirsin bunu. Hani gelişim?

O vakit;

Eğer soru evrim ise, cevabı için evrim kelimesinin sözlük karşılığı yeterli olacaktır. Tekamül.

Eğer soru ya da tanım Darwin'in evrimi'i ise, o vakit en kaba hali ile: Canlılkta genel olarak genetik mekanizmalar ile ortaya çıkan çeşitliliğin kuşaklar boyu, doğal seçilim vasıtası ile determine edilerek, bu bağlamda yine doğal seçilimin belirlediği istikamette ilerlemesiyle ortaya çıkan değişiklikler ve devinim olarak verilebilir.

En kaba hali ile ve genel olarak diyorum. Çünkü özele girmeye ve daha spesifik olmaya çalıştıkça çuvallarsın. Ben de çuvallarım.

Sen gerçeği almıyor, gerçeği senin kalıbına sokmaya çalışıyorsun. Peşisıra hadiselerin tümüne gerçeğin perspektifinden değil, senin o yapay kalıbının perspektifinden bakıyorsun. Vardığın sonuç da yapay oluyor haliylen.

17 hours ago, mystic said:

2.

YAŞBİLİM (BİYOLOJİ) TERİMİ

bir canlıyı ötekilerden ayrımlı duruma getiren biçimsel ve yapısal özelliklerin gelişmesi yolunda geçirilen bir dizi değişme olayı.burasını çok net anladıysak şunuda anlamak zorundayız. sevgili teflon . insanla hayvanın evrımı derken  şunu kastettım. bir  tırtıl hangı renk yesıl renk ne oluyor pekı çok renklı bir kelbek olmuyormu? oluyor. sen şunu anlamıyorsun yada anlamak istemıyorsun. ben diyorumkı insan denılen varlıgın evrımı eger şempanze türüyse biz şempanzeye hayvan diyemeyız insan demek zorundayız. çünklu sonunda insan olucak. ama bir tırtıl evrımleşmek için ortak ataya ihtiyac duymaz. sadece koza örer. ve ewrımlesır. yanı ortak ataya ihtiyacı yoktur. bunu anlatmaya calışıyorum bu 2 ewrım türünü aynı mantıga koyamazsın. bu anlamsız olur. dostum. dolayısıylede ortak atanın eşşleşmesı sonucunda baskın ırkın kromozomları sonucu belırler. yanı. baskın kromozamdakı  gen  sayısı  gen haritasıyla  oynar. bu secılım dogal bir olasıktır. yanı dogal seleksiyonda diyebilriz. daha iyi anlaman için örneklendirirsek. tırtılın dna 36  sayısı iken kelbek olduğunda dna sayısı 166 olur. aynı sekılde down sendromlu bir insanın dna sayısı 47 .dir En basit tanımıyla Down Sendromu çocuğunuzun vücudundaki hücrelerin 46 yerine fazladan birkromozoma, yani 47 kromozoma sahip olmasıdır.Down Sendromu bir hastalık değil genetik bir farklılıktır. İnsan vücudunu oluşturan hücrelerin çekirdekleri, kromozomlarla birbirlerine bağlanmış olan genlerden oluşmuştur.pekı aynı şekılde örnekle bagdastıralım. 48 kromozom olan şempanze nasıl oluyorda 46 kromozom insan oluyor tabıkı ortak atayla değilmi? eeeeeee sonuç ne sonuççç   47 kromozon down sendromu ama hala insan öyle değilmi? demekkı neymış ortak atanın ewrımı farklı boceklerın evrım farklıdır. biz 2 türede aynı diyemeyız.. kromozom sayısı farklı gen harıtası farklı. en önemlısı baskalasım sadece metomorfoz hayvanlar içn gecerlı bir ewrımdır. insanların ewrımı çok farklıdır isparladım işte bunada hayır dersen aklının dengenın yerınde olmadığını düşünücem.. 

Çok acaip bir yerlerdesin. O kadar acaip ki, anlamak mümkün değil

Bir kere ne demek şempanzeye hayvan diyemeyiz? Deriz çünkü insan da hayvan, şempanze de. İnsan hayvan kelimesinin kaplamında. Bunun için taksonomiye bakman yeterli.

Ayrıca insanlık şempanzeden gelmiyor ki, en başa dönüp büyük resme bakacak olursak taa tek hücrelilerden geliyor. E tek hücreliler de mi insan? İnsan olacak değil. İnsan olmuş. Evrimde amaç yok. İnsan olmayabilirdi de..

Tırtılınki evrimleşmek değil diyoruz ama buna karşılık bir kaynak getirmediğin halde hala daha aynı hatalı kabul üzerinden hareket edip duruyorsun. Metamorfoz, başkalaşım, her başkalaşım evrim değildir. O metamorfoz dediğin şey genetik kodudaki bir plan, şema doğrultusunda ileriliyor. Bir çeşit hedefe doğru. Sürece ilişkin bir bilgisi olmayan bir ilerleme. Bu evrimle aynı şey mi? alakası yok. Ama işte sen daha en başta evrimi kendi kafana göre bir kalıba sokup, birkaç kelimenin anlamına indirgersen, varacağın yer de bu olur. evrimde bir plan, hatta tam olarak plan da değil, plan benzeri benzeri yönerge(sadece komutlar dizisi) yoktur. Metamorfozda yönerge var, genotipinden gelen.. Evrimde bir hedef yoktur. Metamorfozda var. Ayrıca metamorfozda DNA değişiyor dedin, hayır öyle bir şey yok dedik. Karşılığında bunu destekleyecek kaynak dahi getirmedin.

Özetle ortada aynı kefeye konan iki evrim türü falan yok. Bizim bahsttiğimiz evrim tek. Kozanınki de o değil. Bakmak istiyorsan Metamorfozun evrimine bakacaksın.

Koza tırtıl kelebek diye yazıp durduğun nedir? 36'ya 166 Kromozom(DNA demişsin ama kromozom demek istedin sanırım) nerede yazıyor..

Kromozom değişikliğinin öylesine büyük bir önem arz etmediğini belirttik. Önemli bir değişikliğie yol açabilir de, açmayabilir de.

Senin anlatmak istediğin şu mu:

Efendim şimdi insanda kromozom değişiyor ama önemli bir değişiklik olmuyor, değişiklik ortak ata yolu ile oluyor. Canına yandığımının tırtıl-koza-kelebek şehvet üçgeninde ise kromozom değişiyor tırtıl kelebek de değişiyor. Ayrıca sana göre bu da evrim (ki katiyetle değil!!) O vakit insan ortak ataya, tırtılsa sadece sadece kendi içindeki dönüşümüne dayandığjndan insanla tırtıl, buradan hareketle böcekler, oradan hareketle de hayvanların evrimi farklıdır. Hepsinden hareketle uzaydan geldik! Bu mudur?

Eğer kastettiğin buysa; BAŞTAN AŞAĞIYA YANLIŞ.

Sen tutup önce metamorfozu evrim sanıyor ve sayıyorsun, arkadan buradan hareketle böceklerle insanların evrimi farkılıdır deyip, en sonunda da hayvanlarla insanların evrimi farklıdır demeye getiriyorsun. Sonra bir de ispatladım falan diyorsun. O zaman açıklasana bunu bilim dünyasına, nobeli bir değil, üçer beşer verirler sana. Ha gerçekte üçün birini verirler o ayrı.

Ayrıca velev ki öyle olsun diyelim :)..E kardaş, böceklerle geriye kalan tüm hayvanlar da aynı mıdır? Bunun aslanı kaplanı da mı kozadan çıkıyor?

Ayrıca buradan nereye varacan? Böcektir kozadır metamorfozdur diye kafayı taktığın yerde bunun zenciyle beyazla çinliyle ne alakası var?

İnsan evrimi farklıdır o zaman uzaydan geldik mi? Ney..?

Yahu üç kuruşluk mevzu için hem kendini hem de beni heder ettin. Bu kadar sayfalarca yazılacak bir mevzu değil ki bu.

Nihai görüşümü söyleyeyim: Evrimi "neredeyse" baştan aşağıya yanlış bellemişsin. Bu işin başı sonu bu.

Ha benim yazdıklarımı çok da kaale almıyorsan, o zaman biraz da @democrossian anlatsın sana :) Bak eski ahbamışsınız. O derse inanırsın belki.

Ulen konunun bir yerinde kısaca bir fikir beyan edelim dedik, mevzu hepten üzerimiz kaldı be =)

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, teflon yazdı:

Bu tanım yanlış. Genel olarak yanlış. Verdiğin kriterlerin çoğu gerekli ya da elzem değil.

Eğer evrilme süreci tedrici değil de birdenbire olsaydı ona zevrim mi diyecektik? Hayır. Gould ve Eldridge gibi "punctuted equibilirium" diyecektik. Gene evrim olacaktı. Birdenbire nedir, kıstası nedir?

Doğallık şart mı? Yapay seleksiyonla şeyettirdiğin vakit yine evrilmiş olmuyor mu, evrim olmuyor mu?

Dışarıdan manipule edildiğinde süreç yine kendiliğindeliği içerse de, hiç müdahale edilmemiş hali ile aynı şey mi? Bu durumda kendiliğindenlik nerede başlıyor, nerede bitiyor?

Gelişim? Evrim gelişim demek değildir. Evrimin bir amacı ya istikameti yoktur. Sindirim sistemini kaybeden bağırsak parazitleri örneğinden görebilirsin bunu. Hani gelişim?

O vakit;

Eğer soru evrim ise, cevabı için evrim kelimesinin sözlük karşılığı yeterli olacaktır. Tekamül.

Eğer soru ya da tanım Darwin'in evrimi'i ise, o vakit en kaba hali ile: Canlılkta genel olarak genetik mekanizmalar ile ortaya çıkan çeşitliliğin kuşaklar boyu, doğal seçilim vasıtası ile determine edilerek, bu bağlamda yine doğal seçilimin belirlediği istikamette ilerlemesiyle ortaya çıkan değişiklikler ve devinim olarak verilebilir.

En kaba hali ile ve genel olarak diyorum. Çünkü özele girmeye ve daha spesifik olmaya çalıştıkça çuvallarsın. Ben de çuvallarım.

Sen gerçeği almıyor, gerçeği senin kalıbına sokmaya çalışıyorsun. Peşisıra hadiselerin tümüne gerçeğin perspektifinden değil, senin o yapay kalıbının perspektifinden bakıyorsun. Vardığın sonuç da yapay oluyor haliylen.

Çok acaip bir yerlerdesin. O kadar acaip ki, anlamak mümkün değil

Bir kere ne demek şempanzeye hayvan diyemeyiz? Deriz çünkü insan da hayvan, şempanze de. İnsan hayvan kelimesinin kaplamında. Bunun için taksonomiye bakman yeterli.

Ayrıca insanlık şempanzeden gelmiyor ki, en başa dönüp büyük resme bakacak olursak taa tek hücrelilerden geliyor. E tek hücreliler de mi insan? İnsan olacak değil. İnsan olmuş. Evrimde amaç yok. İnsan olmayabilirdi de..

Tırtılınki evrimleşmek değil diyoruz ama buna karşılık bir kaynak getirmediğin halde hala daha aynı hatalı kabul üzerinden hareket edip duruyorsun. Metamorfoz, başkalaşım, her başkalaşım evrim değildir. O metamorfoz dediğin şey genetik kodudaki bir plan, şema doğrultusunda ileriliyor. Bir çeşit hedefe doğru. Sürece ilişkin bir bilgisi olmayan bir ilerleme. Bu evrimle aynı şey mi? alakası yok. Ama işte sen daha en başta evrimi kendi kafana göre bir kalıba sokup, birkaç kelimenin anlamına indirgersen, varacağın yer de bu olur. evrimde bir plan, hatta tam olarak plan da değil, plan benzeri benzeri yönerge(sadece komutlar dizisi) yoktur. Metamorfozda yönerge var, genotipinden gelen.. Evrimde bir hedef yoktur. Metamorfozda var. Ayrıca metamorfozda DNA değişiyor dedin, hayır öyle bir şey yok dedik. Karşılığında bunu destekleyecek kaynak dahi getirmedin.

Özetle ortada aynı kefeye konan iki evrim türü falan yok. Bizim bahsttiğimiz evrim tek. Kozanınki de o değil. Bakmak istiyorsan Metamorfozun evrimine bakacaksın.

Koza tırtıl kelebek diye yazıp durduğun nedir? 36'ya 166 Kromozom(DNA demişsin ama kromozom demek istedin sanırım) nerede yazıyor..

Kromozom değişikliğinin öylesine büyük bir önem arz etmediğini belirttik. Önemli bir değişikliğie yol açabilir de, açmayabilir de.

Senin anlatmak istediğin şu mu:

Efendim şimdi insanda kromozom değişiyor ama önemli bir değişiklik olmuyor, değişiklik ortak ata yolu ile oluyor. Canına yandığımının tırtıl-koza-kelebek şehvet üçgeninde ise kromozom değişiyor tırtıl kelebek de değişiyor. Ayrıca sana göre bu da evrim (ki katiyetle değil!!) O vakit insan ortak ataya, tırtılsa sadece sadece kendi içindeki dönüşümüne dayandığjndan insanla tırtıl, buradan hareketle böcekler, oradan hareketle de hayvanların evrimi farklıdır. Hepsinden hareketle uzaydan geldik! Bu mudur?

Eğer kastettiğin buysa; BAŞTAN AŞAĞIYA YANLIŞ.

Sen tutup önce metamorfozu evrim sanıyor ve sayıyorsun, arkadan buradan hareketle böceklerle insanların evrimi farkılıdır deyip, en sonunda da hayvanlarla insanların evrimi farklıdır demeye getiriyorsun. Sonra bir de ispatladım falan diyorsun. O zaman açıklasana bunu bilim dünyasına, nobeli bir değil, üçer beşer verirler sana. Ha gerçekte üçün birini verirler o ayrı.

Ayrıca velev ki öyle olsun diyelim :)..E kardaş, böceklerle geriye kalan tüm hayvanlar da aynı mıdır? Bunun aslanı kaplanı da mı kozadan çıkıyor?

Ayrıca buradan nereye varacan? Böcektir kozadır metamorfozdur diye kafayı taktığın yerde bunun zenciyle beyazla çinliyle ne alakası var?

İnsan evrimi farklıdır o zaman uzaydan geldik mi? Ney..?

Yahu üç kuruşluk mevzu için hem kendini hem de beni heder ettin. Bu kadar sayfalarca yazılacak bir mevzu değil ki bu.

Nihai görüşümü söyleyeyim: Evrimi "neredeyse" baştan aşağıya yanlış bellemişsin. Bu işin başı sonu bu.

Ha benim yazdıklarımı çok da kaale almıyorsan, o zaman biraz da @democrossian anlatsın sana :) Bak eski ahbamışsınız. O derse inanırsın belki.

Ulen konunun bir yerinde kısaca bir fikir beyan edelim dedik, mevzu hepten üzerimiz kaldı be =)

hahahaha  okey  dostum. ben evrım konusunu kapattım. çünkü kaynak.. aldığım bazı terimleri bile inkar edebiliyorsan gerçekten bu konuda tartısmak anlamsız olucaktır senınle ilk defa aynı fıkırdeyım kıyamet yakındır. dostum. iş baskaarkadaslık baska hepiniz benım arkadasımsınız. hepinize saygı duyuyorum. böyle ufak tefek şeyler her zaman olur sonucta burası evımız değil bir tartısma  ortamıdır.. 

Sitelerde Paylaş

Mistik, sürekli yanlış iddialarını sürdürüyorsun. Tırtıl kelebek olunca DNA sı değişmez!

Aslında hepimiz mutantız. Hayatımız boyunca bir kaç mutasyon gerçekleşir genlerimizde. Bunlar hayati değilse farkında olmayız. Eşey hücrelerde değillerse de aktarılmazlar. Ama öyle hiç bir canlının yaşamı sürerken kromozom sayısı değişmez. Bu mümkün değil! Eşey hücrelerde mutasyon sonucu yavru farklı kromozom sayısıyla doğabilir.

Sitelerde Paylaş

Neil deGrasso Tyson'ın sözü, bir anlamda alındığında da tanrının hiç yok olmayacağını gösteriyor. Bilmediğimiz hiç bir şey kalmadığı bir duruma ulaşamayacağımız düşünülürse tanrı giderek küçülecek ama asla yok edilemeyecek. Yani tanrı derken ben de Tyson gibi cehaleti kastediyorum tabii! Bu habis hayaletten hiç kurtuluş olmayacak.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, democrossian yazdı:

Neil deGrasso Tyson'ın sözü, bir anlamda alındığında da tanrının hiç yok olmayacağını gösteriyor. Bilmediğimiz hiç bir şey kalmadığı bir duruma ulaşamayacağımız düşünülürse tanrı giderek küçülecek ama asla yok edilemeyecek. Yani tanrı derken ben de Tyson gibi cehaleti kastediyorum tabii! Bu habis hayaletten hiç kurtuluş olmayacak.

sevgili azız dostum demo, Neil deGrasso Tyson'ın  tam olarak ne ?demek istedğını sadece benmı? anladım. saka gibi yahuu  :))) :lol:bak iyi dinle dostum benı en iyi sen anlarsın. şunu demek istiyor. panteist bilimciler. tanrıyı fizik kurallarıyla evrenın bir parcası olduğunu iddia ediyorlar. neilde o bilim adamlarıyla dalga geçiyor. dyorkı. sentezlersek. gerçegın farkındamısınız? eger evrenı varreden tanrı eger evrenın bir parcası ise süreklı küçülen süreklı enerjısı tükenen be bir gün içine doğru patlıyarak büzüşen ve sonunda tamamen yok olan bir ilahtır. eger biilm adamları oyunu bu şekılde oynamaya devam ederlerse  asıl ilahın dışardakı mühendıs olduğunu asla bilemıyecekler diyor. ve birşeyıde itiraf ediyor. eger tanrının varlıgına dair böyle bir kanıt sunucaksanız. işte o zaman tıpkı enerjısı ..tükenen yıldız gibi tıpkı 

,,,Bu şeylerin miktarı kritik eşiği geçmediği sürece evren sonsuza kadar olmasa bile  genişlemeye devam edecek ve sonunda ısı ölümüyle donma noktasına gelip yok olacaktır.....Fakat çok şey varsa evrende genişleme yavaşlayacak ve son bulacaktır.... Sonra evren giderek küçülmeye başlayacak, ısınacak, yoğunlaşacak ve içine çökecek, yani Büyük Patlamanın tersine Büyük Çöküş yaşanacaktır....bunları nerden biliyorum . çünkü bilim felsefesıyle ilgili capsların % 40 nı hazırlayan benım dostum.. 

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, democrossian yazdı:

Mistik, sürekli yanlış iddialarını sürdürüyorsun. Tırtıl kelebek olunca DNA sı değişmez!

Aslında hepimiz mutantız. Hayatımız boyunca bir kaç mutasyon gerçekleşir genlerimizde. Bunlar hayati değilse farkında olmayız. Eşey hücrelerde değillerse de aktarılmazlar. Ama öyle hiç bir canlının yaşamı sürerken kromozom sayısı değişmez. Bu mümkün değil! Eşey hücrelerde mutasyon sonucu yavru farklı kromozom sayısıyla doğabilir.

hi   dude  are you there? my dude  hehe :lol: ahhh   yesss  you are sleeping..  dostum demo.. bir yanlışlık olmasın. ben tırtıl kelebek olunca dnası  artar    166 olur dedım..  hepimiz mutantız.  % 100 imzamı atarım. benım teorilerım çok cılgıncadır. bir keresınde bir müslümanla tam 7000 iletılık bir tartısma yapmıştım sonunda dayanamadı. küfür edıp sonsuza dek kayboldu .. :)))) hahahaha o günlerı çok özluyorum.. bu cılgınca teorilerden biride , evrenı oluşturan çok gelişmiş hatta ewrımleşmış dnasındakı kromozom sayıları sabıt olmuyan süreklı değişen  çok üstün bir ırkın . tüm galaksıdekı sistemlerı farklı  odak noktalaınıdan kontrol etmek içn kontrol noktaları oluşturmaları  atmosferı olan yanı azot oksıjen h2 0  ve karrbondioksit tasıyan standart yasanılabilr gezgenlerde piramıtler insaa  ederek  her gezegende bir iz bıraktılar. diye düşünüyorum.  dna değişimı anlık olmadıgı için ortalam ömurlerıde 4000 yıldır. bu sure içnde defalarca evrılerek mutosyonun gen harıtasını değiştirmesı ile farklı türlere bölündüler bana ilk insan uzaylılardı.. o kadar geışmışlerdıkı biz onların kanını tasıdıgımız içn teknolojı hastalıgı vürusu gibi süreklı birşeylerı gelıştırmek içn cabalıyoruz .. ama sonunda bir hıç oluncata dekte asla durmayacagız örneklendırırsek yapay zekanın gelışım ve tüm sibernıtık altyapıyı ele gecırmesı artı kan meselesıdır. boyut çok ciddi bir düşman yaratmak üzere programlanmıştır. yanı yapa yzekaların sadece bu gezgenı değil tüm evrenı kontrol etmesı bana göre 20 yıl içnde olabilr. bana göre evren sadece bir boşluk içnde hiç birşey yok bu gördüklerımızde sadece sinirsel alasımlı bir similasyonun çok özel bir parçasıdır .. bana göre sen şu an aslında olduğun yerde değilsın. bunu sana hissetiren şey senın algı ötesı bir beyın programına sahip olmandır. bu programda sen demosun . uyumak calışmak felsefe ile ilgili anatomı ve sentez hazırlamak yalnızlıgı sevmek bazen çok özel olduğunu hissetmek ve düşünmek bazende herşeye isyan etmek bazende kendını tanrı gibi hissetmek zorundasın bu senın programına yazılan  bir similasyon kodlarıdır . evren sadece bir boşluktur . şimdide teknık analız yapalım bir similasyon iiçin ne? gerekır bir alan gerekır. boşukta diyebilriiz çok basit anlatıcam bunu herkes çok rahat anlıyacaktır. işte bu boşlugu doldurmak içn bazı programların görsel arayuzlerı gerekır. her görselın farklı komutları vardır . evrendekı işletım sistemı tıpkı komutların olasılık anındakı zaman scalassını olasılık anında oluşturmasıyla baslıyan bir patlama yanı biğ beng gibi değilde olaga nsıradan bir similasyon tasarımı gibi farklı sekıllerde farklı görüntülerde kodların acı ga cıkarak.  oluşturdugu  devasa  görüntülerdır.. dikkat edersen evrenın genışlemesı demek içindekı maddenınde genışlemesu demektır ama böyle birşey ikansızdır çünku sadece asırı derece ısınınca demır ve ona benzer ser alasımlar genlesır ama asla genıslemez soguyuncada büzüsür ve tekrar eskı halını alır eger  program komutlarıyla fazla basınc verırsek süper nova olur ve patlar.. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, mystic yazdı:

hi   dude  are you there? my dude  hehe :lol: ahhh   yesss  you are sleeping..  dostum demo.. bir yanlışlık olmasın. ben tırtıl kelebek olunca dnası  artar    166 olur dedım..  hepimiz mutantız.  % 100 imzamı atarım. benım teorilerım çok cılgıncadır. bir keresınde bir müslümanla tam 7000 iletılık bir tartısma yapmıştım sonunda dayanamadı. küfür edıp sonsuza dek kayboldu .. :)))) hahahaha o günlerı çok özluyorum.. bu cılgınca teorilerden biride , evrenı oluşturan çok gelişmiş hatta ewrımleşmış dnasındakı kromozom sayıları sabıt olmuyan süreklı değişen  çok üstün bir ırkın . tüm galaksıdekı sistemlerı farklı  odak noktalaınıdan kontrol etmek içn kontrol noktaları oluşturmaları  atmosferı olan yanı azot oksıjen h2 0  ve karrbondioksit tasıyan standart yasanılabilr gezgenlerde piramıtler insaa  ederek  her gezegende bir iz bıraktılar. diye düşünüyorum.  dna değişimı anlık olmadıgı için ortalam ömurlerıde 4000 yıldır. bu sure içnde defalarca evrılerek mutosyonun gen harıtasını değiştirmesı ile farklı türlere bölündüler bana ilk insan uzaylılardı.. o kadar geışmışlerdıkı biz onların kanını tasıdıgımız içn teknolojı hastalıgı vürusu gibi süreklı birşeylerı gelıştırmek içn cabalıyoruz .. ama sonunda bir hıç oluncata dekte asla durmayacagız örneklendırırsek yapay zekanın gelışım ve tüm sibernıtık altyapıyı ele gecırmesı artı kan meselesıdır. boyut çok ciddi bir düşman yaratmak üzere programlanmıştır. yanı yapa yzekaların sadece bu gezgenı değil tüm evrenı kontrol etmesı bana göre 20 yıl içnde olabilr. bana göre evren sadece bir boşluk içnde hiç birşey yok bu gördüklerımızde sadece sinirsel alasımlı bir similasyonun çok özel bir parçasıdır .. bana göre sen şu an aslında olduğun yerde değilsın. bunu sana hissetiren şey senın algı ötesı bir beyın programına sahip olmandır. bu programda sen demosun . uyumak calışmak felsefe ile ilgili anatomı ve sentez hazırlamak yalnızlıgı sevmek bazen çok özel olduğunu hissetmek ve düşünmek bazende herşeye isyan etmek bazende kendını tanrı gibi hissetmek zorundasın bu senın programına yazılan  bir similasyon kodlarıdır . evren sadece bir boşluktur . şimdide teknık analız yapalım bir similasyon iiçin ne? gerekır bir alan gerekır. boşukta diyebilriiz çok basit anlatıcam bunu herkes çok rahat anlıyacaktır. işte bu boşlugu doldurmak içn bazı programların görsel arayuzlerı gerekır. her görselın farklı komutları vardır . evrendekı işletım sistemı tıpkı komutların olasılık anındakı zaman scalassını olasılık anında oluşturmasıyla baslıyan bir patlama yanı biğ beng gibi değilde olaga nsıradan bir similasyon tasarımı gibi farklı sekıllerde farklı görüntülerde kodların acı ga cıkarak.  oluşturdugu  devasa  görüntülerdır.. dikkat edersen evrenın genışlemesı demek içindekı maddenınde genışlemesu demektır ama böyle birşey ikansızdır çünku sadece asırı derece ısınınca demır ve ona benzer ser alasımlar genlesır ama asla genıslemez soguyuncada büzüsür ve tekrar eskı halını alır eger  program komutlarıyla fazla basınc verırsek süper nova olur ve patlar.. 

ince ayar dedıgımızde . komut içnde biriken hayalı yapay zekayasahıp komutlar düüşn  bu komutlarla anlık matematık oalsıkları ile anlık değiişmlere ugramaktadır. dolayısıylede. bu komutları algılayan her görsel  süreklı bir yasam varmış gibi algılamamızı saglıyor bizlere. görmek için beyın  komutu gerekır. ağlamak ve gülmek içinde beyın komutu gerekır. ama koşmak bacak kasları komut ugerekır.  aşık olmak ve intihar etmek içnde beynın travmatık noktasına komut göndermek gerekır..her programın yapılış amacı bellı olduğu içn farklı zamanlarda ve farklı ortamlarda farklı olarak çok farklı zaman kodları vardır. bu kodlar zaman dilimini kullanır ve ölüm anından sonra her canlı gerı dönüşüm kutusuna atılır ve yenı programlar hazırlanır ve similasyon dedıgımız bu altyapıya tekrar entegre edilerel işleyıs düzenını bozulmamasını saglar bana göre ölümden sonra bir yasam yok. ölümle birlikte herşey sona ericek. o yüzde nyasadığınız sürece bu  dünyanın tadını maxımum çıkartmaya bakın dostlarım.. 

Sitelerde Paylaş
30 dakika önce, mystic yazdı:

hi   dude  are you there? my dude  hehe :lol: ahhh   yesss  you are sleeping..  dostum demo.. bir yanlışlık olmasın. ben tırtıl kelebek olunca dnası  artar    166 olur dedım..  hepimiz mutantız.  % 100 imzamı atarım.

Kaynak? Hangi araştırma tırtılın DNA'sının arttığını gösteriyor?

tarihinde skeptikal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, skeptikal yazdı:

Kaynak? Hangi araştırma kelebeğin DNA'sının arttığını gösteriyor?

bazı kelebek türlerinin kromozom sayısı. 268 e  kadar cıkar . tırtılın kromozom sayısı 3 6 dır.    http://www.bilgimanya.com/farkli-canlilara-ait-kromozom-sayilari/                    sanırım. bu forumda biyolog olmayan tek canlı  türü benim.. hahaha.. :lol:

Sitelerde Paylaş

en düşük tırtıl yanı ipek böceğının kromozumuda  6 dır. daha düşük kromozomlu bir tırtıl türü ipek böcegi türü yoktur. yada varsa bile neslı tükenmıştır büyük olasıkla . bana göre milyonlarca yıl önce çok daha fazla böcek ve hayvan türü canlılar % 100 vardır diyorum.  çünku bazı canlı türleri bulundukları ortama göre afrıka yada kurak çöller yada kurak  iklımlerın  olduğu bölgelerde  yesıl  renklı aslanlar ve mavı renklı başakların safkan türlerının 7 milyon yıl önce tükendığı biliniyor. 

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, mystic yazdı:

bazı kelebek türlerinin kromozom sayısı. 268 e  kadar cıkar . tırtılın kromozom sayısı 3 6 dır.    http://www.bilgimanya.com/farkli-canlilara-ait-kromozom-sayilari/                    sanırım. bu forumda biyolog olmayan tek canlı  türü benim.. hahaha.. :lol:

Bu linkte tırtılın kelebeğe dönüştükten sonra kromozom sayısının arttığını söyleyen bir şey yok. Tırtılın kromozom sayısı da yok?

Sitelerde Paylaş

evet sevgili arkadaslar, bu anlatıcaklarım maleseef teor ıdeğil . % 100 gerçektır ve gelecekte insanlık için çok büyük bir tehlıkedır. yaptığımız bilimsel arge calışmaları sonucunda, 1917  yılında dünya nüfusunun  1.2 milyar olduğu belirlenmıştır. aradan 100 yıl gibi çok kısa bir zaman dilimi geçmesine ragmen dünya nufusu patlıyarak 7. 4 milyara kadar yükselmıştır. bunun baslıca nedenlerı teknolojı yetersız altyapı gökdelenler insaat yapımı için dogal alanların katledılmesı. ama en buyuk neden nüfüs artışının dengesiz olmasıdır. ben % 100 35 yıl içinde insanoğlunun zorakı bir secim yapıcagını düşünüyorum. insanoğlunun önünde 2 secenek olucaktır. 1. si insanoğlunu kısırlaştırma projesi .2. side yenı bir yasanılabılır gezgen bulup oraya tasınmaktır. eger insaoglu nukller bir savas olmadığı takdırde bu sorunlarla çok cıddı bir sekılde  karsı karsıya kalıcaktır ..insanoglu 15 yıl içinde nufusu dengelemek içn hyper gokdelenler insaa etmeey baslıyacak bunun sonucunda dünya nufusu 15 yılk içnde ikiye katlanarak 14 milyar olucaktır. işte ozaman su savasları baslıyabilr. çünku o zaman insanlar suyun yavas yavas tükendıgını farkedıcek ve yenı gezgenler aramaya baslıyacak demıyorum nasa 2007 den berı zaten bu tehlıkenın farkında ve yenı gezgenler aramaya devam ediyor.  ama henuz teknolojı oldukça yetersız kalıyor bu konuda.. nüükler savas cıkarsa aayakta kalıcak tek yapılar piramıtlerın sıgınakları  olucaktır. bana göre 3 çok büyük tehlıke var insanlık için  1: yapay   zekalar. 2: nüfüs patlaması.  3: nükller ve kimyasal bombalar.  müslümanlarda hala dursunlar  yok efendım allah herşeyı dengelıyor . 5 doguyorsa  5 ölüyorr  nahhhhh  ölüyor  5 ölüyorsa yerıne  55 doğuyor..    :))))  hanı allahınız herşeyi düşünmuştur  sizce bir tohaflık yokmu? herşey mükemmelmı????

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, skeptikal yazdı:

Bu linkte tırtılın kelebeğe dönüştükten sonra kromozom sayısının arttığını söyleyen bir şey yok. Tırtılın kromozom sayısı da yok?

İPEK BÖCEĞİ YETİŞTİRİCİLİĞİ

A. ZOOLOJİK SİSTEMDEKİ YERİ
Şube............   : Arthropoda
Sınıf ............   : Insecta veya Hexapoda
Takım .........   : Lepidoptera
Alt takım .....   : Macro lepidoptera-Heterocera
Üst familya ..   : Bombycoidea
Familya .......   : Bombycidae
Cins ............   : Bombyx
Tür ..............   : Bombyx mori

İpekböceklerinde dişiler heterogametik (XY), erkekler ise homogametiktir (XX). Haploid kromozom sayısı 28’dir.

https://www.gencveteriner.com/ipek-bocegi-yetistiriciligi-t2330.0.html

her ipek böcegının yanı tırtılın ayn ıdeğildir. ama 6 kromozomdan baslar ve  36 kromozomo kadar  gider bu rakam.  yeterkı sen arastır biyologta olsan yine arastır..     :))))  yanı neymışşş tür farklılaştıkça dnasayısıda eksilir yada çogalırmış yanı neymış ben % 100 haklıymısım :))))ben biyolo gdeğilim. bilim uzmanıyım. biyolog uzmanı olmadığım halde bu krıtık bilgilerı bilebilyorsam .. birde bıyolog olsaymısım?   düüşn artık neelr? olucagını  .:))))çünku bazı kromozom sayılarını internette bulmazsın laborant ortamda analız ve deney yapman gerekıcek çünku çok fazla tür var... 

Sitelerde Paylaş

eger 15 yıl içinde gerklı önlemler alınmazsa  termık santraller dünyadakı özellıklede türkıyede su hucrelerını bozarak asıt yagmurları yagmasına neden olucak asıt yagmuruyla beslenen insanlarda çok hızl ıbir sekılde kansere yakalanıcak ve ölucekler. daha şimdiden bile herşeyde kansorejen madde var....   bu dünya hepimizin  eger şimdi karsı çıkmazsak yarın diye birşey olmuyacak  ..   http://www.pusulagazetesi.com.tr/arsiv_36751/santraller-sulfurik-asit-ve-uranyum-saciyor-hucreler-temiz-oksijen-alamiyor/

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...