Jump to content

Recommended Posts

niçin kuranı eleştırıyoruz..şeytan görecelı bir varlık değil ama insanlar toplanmış garıp bir şekılde bir kuyunun iiçnde onataş atıyorlar 50 yıl sonra bu resmı duvara assam torunlarımız bu delıler ne yapıyor diye bana kızarlar.evrenı yaratan ilah varsa  diyorum göreceli  bir varlık..değil ...müslümanların önce bunu algılamaları ve anlamaları gerekıyor.  ama insanlar toplanmışlar.. kıtaplar yazmışlar ve hıç bilmedıklerı tanrıyı kendı akıllarını kullnarak hayal etmışler sonuc ortada kaos ve duzenın bozuk oldugu zengın fakır ayrımıın her gecen gun dahada fazla olduğu güçlulerın sureklı kazandıgı bir dunya asla huzur olmayan birilerı marketten 500 milyonlu kalışverıs yaparken diger kısının bayat ekmek aldıgı garıp bir dunya olmuştur.son olarak şunu anlatmak istiyorum evrenı yaratan  bir varlık olduğu çok acık ve nettir ama bu evrenı çok gelışmış bir medenıyetın yapmadığını isaptlıyamaz.. ama nedir? bu varlık sınav için olmadıgını ispatladık . yaratılmak zorunda olmak sizce mantıklımı? neden? tanrı ölünce sorumluluk alıcak ölümden önce tanrısal bilgı alınmaz alınırsa mantık hatası olur.ölümden önce bilgi almak içn ölmek gerekırkı buda mantık hatası olur.mantıklı birşey söylıyım ozaman 50 yıl sonra dinlerle ilgiil fılımler yapılıcak dalga amaclı ve komedi filmi gibi.. bu tarıh nıce aydınlar gordu ve yetıstırdı. nice savaslar gördu. artık savaslar sona erdı bir tıkla bir ülke yok olabilr düzeye gelındı.şimdiye kadar hiç kımse bana gerçek anlamda neden yaratıldıgımzı acıklayamadı .ortada kabak gibi bir gerçeklık dururken herkes kandı aklını kullandı ve tartıstı ama sonuc alınamadı bugune kadar.. deneyler yapıldı bilmsel deneyler karsıt maddebulundu ama tanrı bulunamadı onun yarttıgı herşey buluucak bir gun ama tanrı harıç..ama bir gerçek daha var asla gözumdem kaçmadı ve kacmazda oda tanrı yasadıgıımz surece onun hakıında bilgi almamızı yasaklamıştır.. pek ıneden? böyle bir karar almıştır. tanrı evrenı yaratmadan önce ne? olduda evrenı yarattı ve biz şimdi unları sorguluyoruz neden sorgulamamızı istiyor neden bu kadar özguruz birisi gidip birisine kızınca onu öldürüyor ve tanr ıseyredıyor. tanrı ceylanı ölmesı içn yaratıyor ve aslanlar onu boogarak öldürüyor o ceylan acıular cekıyor onunda siz insanlar gibi canı var .sırtlanlar ceylanı yada geyıgı canlı canlı yiyiyor sonrada yaratılışın ilahı düzen ıdenıyor buna sizce merhametl ıbir tanrı ilahı düzenı böylemı saglar yoksa daha saglıklı bir sıstemde merhametl ıbir yaratılışlamı saglar. şimdi tanrıya kötü bir ilah demek istiyorum. ama mantık hatası olucagı içn sadece isyan ediyorum. ne demem gerek. bilemıyorum . çünku onu göremıyorum hissedemiyorum. kım? olduğunu bilmiyorum kim? olduğunu idda edenlerınde tamamen delırmış olduğunu düşünüyorum hatta emınım.. zehirlı mantarlar niçin? var diyorum..  bizi öldürmek içinmı? varlar diyorum .. zehırlı bitkıler var diyorum .. zehırlı meyveler ve sebzeler var diyorum. hatta kükrüyorum.. bizi vareden her neyse bizim iyiliğizden çok bizim kötülüğümüzü düşünmüş bile diyemıyorum çüku mantık hatası olur. henuz daha tanışmadık .. her kim sediyorum. hiç bir diyemıyorum .. % 100 emın olamıyorum. çünku onu yaratan biri bile olabilr diyorum. 

tarihinde mystic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 417
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

müslümanlar kısır döngünun anlamını bilmiyorsanız size bir hediyem, olucaktır.. al beyin kullnırsınız.. :))))   :D  :D  :D  :lol: şöminede çıtır çıtır yanan bir odun dnasının allahın ispatı demek bilime ve mantıga ve özellikle biyolojiye .. en büyük ihanettir... 

17883505_1493397204004789_3565905059257449056_n.jpg

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, Mega Ateist yazdı:

Hastalandığınız da neden neden doktora gidiyorsanız ? Sidik içsenize 

hahahahaha...   :D  :D  :D  :D  :D     iç iç yarasın tosunuma afiyet bal şeker olsun müslümcükler sidik tanrısı   acil sifalar versın  .)))

yoooooook-artik-sifadir-diye-deve-sidigi-ictiler-olumden-donduler-tn.jpg

Sitelerde Paylaş

uzun uzun yazmaya gerek yok.  bu yazı çok kısa ve anlamlı olucaktır. türklerin en buyuk düşmanı araplardır. araplar olmasaydı bugün türklerın tamamı ateist yada tegri yanı göktanrıya inanıcaktı... işte gerçek tarıh bu...arapların pis töreleri yüzünden türkler,  asil aklını ve kanını kaybetmiştir. osmanlı  zamanında  ilik defa türklerle araplar akraba olmuştur.  işte bu yüzden zararın nersınde dönülürse kardır , türk milleti için bana göre gerçek türkler canadalıdır. yanı kızılderilidir. yanlış anlaşılmasıni canada derken türklerin ataları canadada aamzonlardakı amazonlulardır. bana görede medeniyetin ilk başladığı yer mezapotamya değil.  alaska ve amazonlardakı orman yagmurlarının olduğu  yerdır.. 

Sitelerde Paylaş

Tabii doğru çok şey söylüyorsun mistik dostum da, bu kadar çok laf da yanlışsız olmuyor! :D Bir canlının yaşadığı süre içinde kromozom sayısının değişmesi olanaksızdır. Yaşarken kromozom sayısı değişen bir canlı gösterirsen Nobel biyolojiyi anında kaparsın! Onun senin olmasını hiç kimse engelleyemez! :lol: Tırtıl mırtıl olmaz. Yok öyle dediğin gibi bir şey. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, democrossian yazdı:

Tabii doğru çok şey söylüyorsun mistik dostum da, bu kadar çok laf da yanlışsız olmuyor! :D Bir canlının yaşadığı süre içinde kromozom sayısının değişmesi olanaksızdır. Yaşarken kromozom sayısı değişen bir canlı gösterirsen Nobel biyolojiyi anında kaparsın! Onun senin olmasını hiç kimse engelleyemez! :lol: Tırtıl mırtıl olmaz. Yok öyle dediğin gibi bir şey. 

dostum democrossian,  bu forumda beni en iyi sen tanıyorsun, bana önerebileceğin bir tartışma  ortamı varmı?  aktif olan bir bölüm sen daha biirsin. ben daha çok yeniyim bu forumda.  müslümanlara sorular bu bölüm çok pasif fazla tartışma olmuyor . nedenıde mmüslümanlar, sacma sapan küfür edip ya gidiyor yada banlanıyor.. bana biyolojı hariç çok saglam bir ortam gerekıyor özellıklede bilm felsefesı ve  felsefe kurgusu gelıştırıcek kadar zekı insanlar arıyorum bu grupta benı daha aşagı bir seviye kesmez dostum. saygılarımla .. 

Sitelerde Paylaş
On 23.11.2017 at 19:57, mystic yazdı:

iyiyiya işte başkalaşım dedır? metomorfoz pekı ne? değişir. dna sayısı değişmezmı? budala tırtılın kromozom sayısı değiştigınde dna hucrelerı yanı ghost hüceler dedıgımız hucreler değişmiyormu? tabık ıdeğişiyor bir sürü kaynak göstermeme ragmen hala müslümanlar inkar ediyorsunuz siz 3 cunuzde bana göre müslümanlar gibisınız. süreklı herşeyi bildiğinizi idia ediyor ama sureklı link veriyorsunuz kendı arge calışmalarınız varmı? pekı . pakı bir laboratuarınız varmı? bu işimi yapıyorsunuz çok uzun yıllardır. ne yapıyorsunuz daha o bile bellı değilken nerden bilim ben sizin  yarı alıntı yapıpta yarısında sizlerın tamamlamadığını bir kere bir biyolog kendı içsel calışmalarını gösterırdı bir sahtekarda süreklı link verır bilemmmm anlatabilyormuyum? entel amfibik :)))bir tur 28 kromozm biride 268 kromozom nasıl? aynı olur. bir kere aynı türün farklışasımı olamazmı? yanı sanal hücrelerı ne cabukta unuttunnuz bayan biyologlar : :))))siz nasıl biyologsunuz yahuuu daha sanal hücrelerın işlevsellıgınden ve sistematıgınden bile haberınız yok ne yanı biyologu uzmanı olmayan benmı gösterım size siz bana göstermenız gerekmezmıydı???kelebek olmadan öncesı ve sonrası olamz diyorsun nasıl? olmaz kelebek öncesı tırtıl değilmiydı? ve sonrası kelebek zaten.. baskalasımın anlamı b uzaten farklı ture dönuşme ona bakarsak tırtıl bir böcek tür ama kelebek oluyor..  sizin asla anlıyamıyacagınz şey  şudur çok basit olmasına ragmen anlıyamıyor olmanızı çok iyi anlıyorum .. bir böcek türü bir hayvan türüdür. kelebekte öyle ama şempanze asla ve asla bir hayvan türü degıldır. hayvan türü olsaydı. metamorfoz sadece böcek türkeri ve hayvan türlerinı kapsıyacak sekılde evrımleşirdi. insanın evrımı çok farklıdır çünku nasıl evrıldıgı daha ispatlanmamıştır. bana göre 46 kromozom tasıyan  homo eroctus ve ona benzer türlerden bir insan 48 kromozom tasıyan bir şemnpanze  ile eşleşiyorsa ve ortaya nenadertaller ve homsapiesler çıkıyorsa aynı sekılde setılıan ırkından yada marduk ırkından 48 kromzomlu bir uzaylının eşleşmesı bana görede mükemmel bir tezdır . yanı sonucta ortaya 46 kromozomlu ve oldukça saglıklı bir neandertal çıkıcaktır hiç süphenız olmasın Metamorfoz, türlerin tamamında temel olarak hormonal sistem ile sağlanır, sürdürülür, kontrol edilir ve durdurulur. Örneğin tırtıl gibi böceklerde beyinde bulunan bir bölge, yeteri yaşa (gün cinsinden) ulaşıldığında vücut tarafından uyarılır ve Prothoracictropic Hormon (PTTH) denen bir hormon salgılar. Bu hormonun iki görevi vardır. İlk olarak protorakik bezleri uyarır ve buradan ekdizon isimli bir hormon salgılanır. Bu hormon deri değişimini tetikler ve kimi böcekte dış derinin atılmasına yararken, başkalaşım geçirecek böceklerde derinin farklılaşmasını tetikler. PTTH'ın ikinci görevi, böceklerin corpus allatum denen organını uyarmaktır. Bu organ, Ergenlik Hormonu (JH) salgılamaktadır ve bu hormon salgılandığı sürece canlı başkalaşım geçiremez, sürekli ergen halde tutulur. PTTH bu organı uyardığında, JH salgısı sona erer ve böcek, normal salgılarının etkisi altında, JH bulamadığı için farklılaşmaya başlar. Yani JH, farklılaşma önünde bir bariyer gibidir ve PTTH tarafından kaldırıldığı anda başkalaşım başlar. uzamn bir biyolog bir böcegın evrımıyle bir insanın ortak atasının evrımını aynı mantıga sıgdırmayı basarıyorsa ben o adamı asla ciddiye alamam çünku delı derler bana ..

Öncelikle burda "ben uzmanım ben uzmanım" diye gezinen sen varsın. Kimse her şeyi bildiğini iddia etmiyor. Benim de yok böyle bir iddiam. Bu hayalet hücrenin ne olduğunu bilmiyorum mesela. Vikipediden baktım, sadece bazı tümör çeşitlerinde olan çekirdeksiz bir hücre olduğu geçiyor. Başkalaşım ile ne alakası var? Çok biliyorsan aydınlat lütfen. Ama kaynak olsun, işkembeden sallayarak yazma yine. İnternetten olması şart değil. Ben de biyolog değilim. Bana "sen nasıl biyologsun" diye sormana gerek yok. Basit bir araştırmayla neden yanlış şeyler söylediğini anlayabilirsin, madem İngilizcen de var. Yapacağın şey çok basit yahu. Al.

http://www.googledaariyim.com/?q=caterpillar+dna+vs+butterfly+dna

Hangi biyoloğa gidersen git, ona "şempanze hayvan değil" dediğin zaman, kah kah gülecektir. Marduk ırkından 48 kromozomlu uzaylı olsa olsa bilim kurgu olur, mükemmel tez falan değil. Yani bunları hikaye olarak bulsam da, kesin olmaz dememekle beraber, bunun kanıtı yok der geçerim. Sayısız canlı ile insanda bu kadar ortak nokta varken ve bu da evrimin dünyadan ibaret olduğuna işaret ediyorken insanın uzaylılar tarafından "yapıldığını" söylersen biz de sana güler geçeriz. Herhangi bir biyolog da güler geçer. Ama seninki doğru çünkü sen daha iyi biliyorsun değil mi, ok.

On 23.11.2017 at 20:30, mystic yazdı:

bazı böcek türlerınde internette bulamazsın yanı lınk yok metamorfoz olduğunda dnadakı kromozom sayısı azalır.. bunu bilyormuydun.. Ekolojisinde çalışılan ana materyal tür ve türün bireylerinden oluşmuş olan .... diğer türlere baskın gelip kommünite deki 15 kromozom   olan türdeki böcek türünün   sayısını 8'e düşürdüğü ...... Bu başkalaşım tipinde Nimflerin ergin bireyle aynı yerde gelişip ..... yumurta, larva olarak geçiren, sürekli toprak altında yaşayan veya hibernasyona giren bazı türler. var bunu bilyormuydun. ayrıca ve ayrıca çok nadir buluna bitkı türlerı var böcek turlerının yanında  Bu çalışmada; Triticum aestivum x Triticum durum türler arası buğday melezinin F2 ... Bu araştırma sonunda; kromozom sayısı ile başak uzunluğu ilişkisinin ... arasında kromozoma sahip bitkileri içerdiğini, indirgenmiş (azalan) grup olarak.bunlara başkalasım  metamorfoz öncesı ve sonrası örnek tek hücrelı bakteriler yanı alglerler. su yosunu ve mantara dönüşüyor milynlarca yıl sürrüyor bu evrım. aynı zamanda hem göruntusu hemde kromozo msayısı değişiyor hemde hücrese ldeğişiyor cinsitey dişi olucaksa xx erkek olucaksa xy sembolu olarak ifade edilr. 

Hmm... Peki. Yani, ee? Burdan çıkacak sonucu anlamadım. Burada tezini destekleyen bir şey mi yazıyor?

On 23.11.2017 at 20:40, mystic yazdı:

bende zaten farklı birşeyy  anlatmadım. sadece basit bir gruplandırma yaptım. farklı türler farklı sayılar demektır dedım sen hala farklı gruplardakı farklı kromozom sayılarını ben yazmadım bunları çok özel bir kaynaktan almama ragmen inkar ediyorsun..  sihirlı biçimde artar demıyoruz zaten :)))) down sendronu  olmadan öce onu 1 kromozom eklıyen her neyse biz ona ghost yanı hayalet hücre yanı yanlış genın koyası diyoruz  bozuk işlevsellı kopya hücreler sayesınde bir insan 47 kromozom olabilyorsa . yanı down sendromu dedıgımız gen harıtasının bozuklugu yanı biimsel  terımle Bu kromozomların 23'ü anneden, 23'ü babadan gelir. Down sendromunun en bilinen çeşidi Trizomi 21'dir ve bu durumda her hücrede 46 yerine 47 kromozom bulunur. Bu durumun sebebi, döllenme öncesinde veya sırasındaki hücre bölünmesinde ortaya çıkan sperm veya yumurta hücresinde ekstra bir kopya kromozomdur.bu durum olagan sekılde olabilyorsa neden? bir tırtılda olmasın diyoruz. her iki mantıkla aynı mantıktır.. bak kardeşım yanlış anlama sakın kım? olduğunu bilmiyorum ama anibalı ve teflonu süreklı övme bana ben çok daha iyi biyologları gördüm. ben sana diyormuyum. democrrassıon bazı konularda burdakı herkesten çok üstündur. eger bunu söylersen en basta ona karsı en büyük haksızlıgı yapmış olurum bana göre bir insan asla övülmemelıdır sadece övülmeyi haketmelidir. 

Neymiş o özel kaynak? Tezini destekleyen hiç kaynak görmedim ben. Ayrıca anlatım bozukluklarını azalt lütfen. Senin tırtılda kromozom artmasından kastettiğin şey, bir anomali miydi? Zira ben doğa kanunuymuş gibi anlattığını düşündüm. Sanki her başkalaşım geçirdiğinde illa artıyormuş anlamında söylediğini. Fakat Down sendromuyla Ghost hücreler arasında ilişki olduğunu söylemişsin. Sonra da kafandan şunu kurgulamışsın: başkalaşım geçiren hayvanlarda da ghost hücreler rol oynuyor. Bu da yine kaynağı olmayan, senin uydurduğun bir şey.

Alıntı

"bir insan asla övülmemelıdır sadece övülmeyi haketmelidir."  

Güzel, o zaman kendini övmeyi bırakabilirsin sanırım. Benim bu iki zatı sürekli övdüğüm falan da yok. Sen onları aşağılarken kendini övüyordun, ben de onlara haklarını verdim. Benim gördüğüm kadarıyla birikimleri seninkinden daha çok, bu yüzden.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, mystic yazdı:

bu bölüm çok pasif fazla tartışma olmuyor . nedenıde mmüslümanlar, sacma sapan küfür edip ya gidiyor yada banlanıyor..

Müslümlerde ciddi düşüş var. Daha doğrusu genel kalitede çok ciddi düşüş var. Bundan da Müslüm saçmalıklarının geçer meta olması sorumlu. Şam'da kayısı arama boşuna. Eldeki bu... Bu hale getirdiler milletin zihnini. Zaten kurtulamıyordu bu Müslüm zırvalıklarından, kurtulacağı yerde iyice battı içine.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, skeptikal yazdı:

Öncelikle burda "ben uzmanım ben uzmanım" diye gezinen sen varsın. Kimse her şeyi bildiğini iddia etmiyor. Benim de yok böyle bir iddiam. Bu hayalet hücrenin ne olduğunu bilmiyorum mesela. Vikipediden baktım, sadece bazı tümör çeşitlerinde olan çekirdeksiz bir hücre olduğu geçiyor. Başkalaşım ile ne alakası var? Çok biliyorsan aydınlat lütfen. Ama kaynak olsun, işkembeden sallayarak yazma yine. İnternetten olması şart değil. Ben de biyolog değilim. Bana "sen nasıl biyologsun" diye sormana gerek yok. Basit bir araştırmayla neden yanlış şeyler söylediğini anlayabilirsin, madem İngilizcen de var. Yapacağın şey çok basit yahu. Al.

http://www.googledaariyim.com/?q=caterpillar+dna+vs+butterfly+dna

Hangi biyoloğa gidersen git, ona "şempanze hayvan değil" dediğin zaman, kah kah gülecektir. Marduk ırkından 48 kromozomlu uzaylı olsa olsa bilim kurgu olur, mükemmel tez falan değil. Yani bunları hikaye olarak bulsam da, kesin olmaz dememekle beraber, bunun kanıtı yok der geçerim. Sayısız canlı ile insanda bu kadar ortak nokta varken ve bu da evrimin dünyadan ibaret olduğuna işaret ediyorken insanın uzaylılar tarafından "yapıldığını" söylersen biz de sana güler geçeriz. Herhangi bir biyolog da güler geçer. Ama seninki doğru çünkü sen daha iyi biliyorsun değil mi, ok.

Hmm... Peki. Yani, ee? Burdan çıkacak sonucu anlamadım. Burada tezini destekleyen bir şey mi yazıyor?

Neymiş o özel kaynak? Tezini destekleyen hiç kaynak görmedim ben. Ayrıca anlatım bozukluklarını azalt lütfen. Senin tırtılda kromozom artmasından kastettiğin şey, bir anomali miydi? Zira ben doğa kanunuymuş gibi anlattığını düşündüm. Sanki her başkalaşım geçirdiğinde illa artıyormuş anlamında söylediğini. Fakat Down sendromuyla Ghost hücreler arasında ilişki olduğunu söylemişsin. Sonra da kafandan şunu kurgulamışsın: başkalaşım geçiren hayvanlarda da ghost hücreler rol oynuyor. Bu da yine kaynağı olmayan, senin uydurduğun bir şey.

Güzel, o zaman kendini övmeyi bırakabilirsin sanırım. Benim bu iki zatı sürekli övdüğüm falan da yok. Sen onları aşağılarken kendini övüyordun, ben de onlara haklarını verdim. Benim gördüğüm kadarıyla birikimleri seninkinden daha çok, bu yüzden.

herşeyi unut bu yaptığım capsı anlamaya calış .. ben biyolog değilim sevgili kardesım. ama hala bu kafada gidersen biyolog uzmanı bile olsan senı asla ciddiye almam..  kusura bakma.. sence ortak atadan evrılesen yanı eşlesen farklı türlerın evrımı ile diğer böcek türlerı ama sadece ewrımlesen böcek türleri sence aynı mantıkta ve aynı sekıldemı? eşleşiyor. bunu nasıl? göremıyorsunuz hayret ediyorum. gerçekten. sizler anladığım kadarıyla okumuş zekı insalarsınız tıpkı benım gibi. anlıyorda  yanı inadınamı? anlamıyorsunuz. :)))) güzel kardesım bak caım kardesım .. tırtılın dnasını gec eşeylı üreyen böceklerıde geç bu capstakı mantıgı anlamaya calış  tam olarak bu capsı anladığından emınsen sende benım gibi düüşnüceksın. bir böcegın evrımleşmek için farklı bir canlıya ihtiyac duymuyor. buna ragmen kromozom sayısı değişiyor. bunu defalarca kez gösterdım . aynı gruptakı farklı böcek türlerı ve bakterilerde evrımlesıyor bir damacanaya su koy kafıf nemlı bir ortam aylar sonra yesıllenıyor yanı yosuncuk oluyor.  bunu gözlerım gördu. benım.. nasıl inkar edım.. bir bakterı turu bildiğimiz ot oluyor.   bir maymun 5 milyon yıl öncede maymundu ..  bir şempanze 7 milyoın yıl önce şempanzeydı şimdi insan oldu. bu bir iddiadır. ispatlanmamıştır . benım teoırımden farkı yoktur .. çünku her ikise aynı mantıktır.  madem şempanze ortak atamız çıkar şempanzenın 48 dnasını onu yerıne bir marslı koy yıne 48 dnalı olsun ne değişti kardeşım yien aynı yine insan oldu değilmi? bu evrımın mantıgı benım değil. anıbal çok zekya onların mantıgına göre şempanzeye gerek yok ara gecış yapalın araya fare koydum 40 kromozon  araya ara gecış yaptım sinek koydum. 12 kromozom  araya muz  koydum demekkı biz hem sinek hem muz hemde fare ile ortak atadan gelıyoruz . şimdi anladınmı? sende dahıl diğer 2 sebelekte acınacak haldesınız 

60261217_13882614101572772951.jpg

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, mystic yazdı:

herşeyi unut bu yaptığım capsı anlamaya calış .. ben biyolog değilim sevgili kardesım. ama hala bu kafada gidersen biyolog uzmanı bile olsan senı asla ciddiye almam..  kusura bakma.. sence ortak atadan evrılesen yanı eşlesen farklı türlerın evrımı ile diğer böcek türlerı ama sadece ewrımlesen böcek türleri sence aynı mantıkta ve aynı sekıldemı? eşleşiyor. bunu nasıl? göremıyorsunuz hayret ediyorum. gerçekten. sizler anladığım kadarıyla okumuş zekı insalarsınız tıpkı benım gibi. anlıyorda  yanı inadınamı? anlamıyorsunuz. :)))) güzel kardesım bak caım kardesım .. tırtılın dnasını gec eşeylı üreyen böceklerıde geç bu capstakı mantıgı anlamaya calış  tam olarak bu capsı anladığından emınsen sende benım gibi düüşnüceksın. bir böcegın evrımleşmek için farklı bir canlıya ihtiyac duymuyor. buna ragmen kromozom sayısı değişiyor. bunu defalarca kez gösterdım . aynı gruptakı farklı böcek türlerı ve bakterilerde evrımlesıyor bir damacanaya su koy kafıf nemlı bir ortam aylar sonra yesıllenıyor yanı yosuncuk oluyor.  bunu gözlerım gördu. benım.. nasıl inkar edım.. bir bakterı turu bildiğimiz ot oluyor.   bir maymun 5 milyon yıl öncede maymundu ..  bir şempanze 7 milyoın yıl önce şempanzeydı şimdi insan oldu. bu bir iddiadır. ispatlanmamıştır . benım teoırımden farkı yoktur .. çünku her ikise aynı mantıktır.  madem şempanze ortak atamız çıkar şempanzenın 48 dnasını onu yerıne bir marslı koy yıne 48 dnalı olsun ne değişti kardeşım yien aynı yine insan oldu değilmi? bu evrımın mantıgı benım değil. anıbal çok zekya onların mantıgına göre şempanzeye gerek yok ara gecış yapalın araya fare koydum 40 kromozon  araya ara gecış yaptım sinek koydum. 12 kromozom  araya muz  koydum demekkı biz hem sinek hem muz hemde fare ile ortak atadan gelıyoruz . şimdi anladınmı? sende dahıl diğer 2 sebelekte acınacak haldesınız 

60261217_13882614101572772951.jpg

ortak atanın anlamı aynı tır demektır. bir karar verılmemış daha  eğer şempanze hayvan türüyse biz insanlarda yarı hayvan yarı insanız yanı melez ddicem ama ritaraturde henuz bir isim bile konmamış diyelımkı  şempanze insan ozman biz neyız çünku şempanze olmasaydıda farklı bir tür olsaydı daha gelişmış bir tür yanı bir septınlyanlı yada bir mayalı bir . ırk olsaydı .  o zaman ne olucaktı. düşün artık. düşün ve sorgula. bu iş sandığın kadar basit değil.. ne diycektık  bir gelışmış birer uzaylımıyız diyecektık ozaman  :))))

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, democrossian yazdı:

Müslümlerde ciddi düşüş var. Daha doğrusu genel kalitede çok ciddi düşüş var. Bundan da Müslüm saçmalıklarının geçer meta olması sorumlu. Şam'da kayısı arama boşuna. Eldeki bu... Bu hale getirdiler milletin zihnini. Zaten kurtulamıyordu bu Müslüm zırvalıklarından, kurtulacağı yerde iyice battı içine.

teşekkür ederim dostum. seni çok iyi anlıyorum. pekı eski degerlı dostuna daha aftif bir konu olan bir bölüm önerebilirmisin? yada böyle bir bölum varmı? 1" haftadır konuları incelıyorum. çogu konular ya kilitlenmış yada çok uzun zamandır . yorum yapılmıyor. dostum sanırım bizden sonrakı nesil . tartışmayı fazla sevmiyor.. şimdiki nesil  her zaman haklıymış gibi . :)))   bana daha çok felsefı terımden uzak ama çok zekı insanlar gerekıyor. kendı stratejısını oluşturan ve herşeyden şüphe duyan gerçek ateistler gibi süreklı yenı birşeyler düşünen uzmanlar arıyorum. onların  sayesınde  hem yeni birşeyler ögrenıyorum hemde kendımı gelıştırıyorum. çünkü bilmemek değil ögrenmemek ayıptır ama isaptı olmuyan  ne olursa olsun onu ögrenıpte uzmanlaşmak bana göre sadece zaman kaybıdır. 

Sitelerde Paylaş

bir müslümana  bir tırtılın yanı bir tür ipek böceğinin  koza yapıpta bu kozanın içne girdikten 6 gün sonra kelebek olarak çıktığını  görse derki: bu Allahın bir mucizesi çünku elındekı tek kaynak kuranı referans alır. Aklı ve mantığı buna yeter ..yanı biz o müslümanın akıl ve mantık yoksunu olduğunu olduğu ispatlamış oluruz. Burada basit gözlemle yanı bir mikroskopla incelendığınde tırtılın dnasının kelewbek olunca yanı metemorfoz başkalaşım olunca dnasında kromozom sayısının arttıgını görebilirsiniz. Çünkü tırtıl bir böcek  türü sonuçta kelebekte uçmasına rağmen ucak böcek türüdür. pul kanatlılar veya kelebekler (Lepidoptera) takımının kanatlı fertlerine verilen genel ad.  Tırtılın kromozom sayısını defalarca verdım. Kelebegın de kromzom sayısını verdım. Aynı olmadığını görüceksınız internette bile aynı olmadığı yazıyor. Çok ender olsada bulursunuz. Bunu. Şimdi böcüklerrin evrimini sıradan bir insan ispatlıyabiliyorsa. Bu aslında evrımın gerçekten var olduğunu ispatlar. Ama burada çok ciddi bir sorun var. Şimdi gelelım  . insanların evrımıne ortak ata diyoruz kim? Bu ortak atalar bir bakalım. Şempanze ile dnamız % 98 olmalıkı biz insanların ortak atası olsun. Diyelımkı oldu. Ama burada bir sorun var. Şempanzelerın genı siyahtır yanı dnası ve gen haritası siyah deri ureticek sekılde tasarlanmıştır. Siz hiç beyaz tenlı şempanze yada maymun gördünüzmü? J))) olsaydı komık olurdu bana göre.   Yanı sonucta bu iki tür işleştiğinde neandertal değil  homosapies türü ortay çıkardı. Hiç süphesiz. Evet böylece ilk siyah safkan ırkıda ispatlamış olurduk.. ama bize safkan beyaz ırk insanı gerekıcek. Pekı nerden? Bu safkan beyz ırk insan türü. Bana göre bunun çok basit bir acıklaması vardır. İnsan dnasıyla % 98 aynı olan bir septılyanlı yada bir marslı diyelım çünku onlar safkan beyaz ırkı temsıl ediyorlar. Bu uzaylı ırklar bu dünyaya geldiler ve insanın ilkel atasıyla eşleserek  ilk neandertalı yanı ilk safkan beyaz ırkı oluşturdular. Veböylece bu dunyada 2 safkan  ırk oluşmuş oldu. Ve bunların kendı aralarında eşleşmelerıde melez ırkı oluşturdu.. bana göre septılyanlılar yanı merihlıler çekık gözlu beyz ırktı . marslılarda normal gözlu beyaz ırktı. Hiç süphesiz.. evet arkadaşlar ilk defa böyle bir tez yada iddia duyduğunuzu biiyorum ama evrımıde ilk defa duyduklarında insanlar eleştirilmedımı? Hatta mahkum edilmedımı? Bazı bilm adamları evrımcı diye . hatırlayın . hiç kımse kusura bakmasın ortak atanın evrımı şempanze  bugun tam olarak ispatlanmamış bir teorıdır bana göre. Çünku hala çok büyük tartışmalar vardır .ve ispatlanana kadar benım güçlu teorım bana en göre bir gün en  güçlü teori olucaktır. Ve ispatlanıcaktır.

evolution-in-motion.jpg

Sitelerde Paylaş

bir teorım daha var arkadaslar. larvanın gelışım süreci olmaz. evrımleşme  gen harıtası değişiklıgı süreci olur. önce arka kuyruk kısalır. yanı gen haritası derkı: kromozom sayısını azaltalım.. ve sonra gen haritası derkı: kromozm sayısını yükseltelım. ve önce arka ayaklar daha sonrada  ön ayaklar çıkar. ve sonunda su larvası turu kara ve omurgalı bir tür olarak yasamını sürdürür. bazı evrımcılerın anlamadığı  şudur.  bana göre  insan bi böcek türü değildir. dolayısıylede  farklı bir tür ile  evrımleştığında  ön ve ark arka ayakları çıkmaz. yada kelebege dönüşmez. bana göre insanın asıl ewrımı ebriyo dönemınde baslar. embriyoda mitoz bölünme gerçekleşir yanı çok hücreli bir canlının büyümesı değil evrımıı baslar.. bu gelışım sürec ideğildir. bana göre ewrımleşme sürecıdır. yanı embriyodan bebegın oluşma surecı aslında ewrımın ispatıdır. bit tür başkalaşımdır. bebek dogardogmazda 20 yasına kadarkı sürede gelışme sürecıdır. sırasıyla bu süreci zaman yayalım  zigot - embriyo - fetüs - bebek...çünku gelışım baskalasım  değildir.  gelışım denılen şey organların son seklını aldıktan sonrakı  büyüme sürecidir. birşey oluşmadan ona gelışım süreci diyemezyız . bu biyolojye hakaret olur. biz buna ewrım derız..

Penguin Embryo {3041}.jpg

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, democrossian yazdı:

Onu bunu geçelim de... Herifin birinin "ufka bakın, dümdüz! Dünyanın yuvarlak olduğu şeytanın öğretisidir" deyip şeytanın bacağını kırmak için "buharlı"!!! :0_80cbc_37a71a73_L: roket yapması... :lol:

İnsan gerçekten aslında çok ahmak bir tür olabilir mi? 

:D  :D  allahım sana gelıyorum :))))   hemde buharlı teknolojıden daha yeni bir teknolojiyle    :)))))) :D  :D  bunlar çok yakında hidrojen yakıtıyla ateşlenen katırda icat ederler. azızım :))))

allah-im-sana-geliyorum_848692_m.jpg

Sitelerde Paylaş
  • 8 months later...

Kendilerine müslüman diyenlere şu soruları sormak isterim.

Kendilerine müslüman diyen bazı kişilerin ayetleri büktüğünü,ekleyip,çıkardığını,Kuranı değiştirdiğini görüyoruz.Kuran, İslamda kalabilmek için çabalayanları Kuranı değiştirmeye iten bir içeriğe mi sahiptir?Kuranın içeriği kendi islamlarının müslümanı olan kişilerin ortaya çıkmasına neden mi olmaktadır?Kuranda en imanlısını bile Kuranı değiştirmeye itebilecek ayetler mi vardır?Kurana rağmen müslüman kalabilmek mümkün müdür?

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...