Jump to content

Recommended Posts

bana garip gelen birşey daha var  :)))) yeri ve göku yarattık diyor. koskoca evrenı 2 gunde yaratan allahınız. :))) zerre kadar dünyayı 4 günde yaratıyor gülermısın? ağlarmısn? 1400 yıl öncekı akıl anca buna yetiyor.  :)))biz gögü yanı evrenı 2 günde yarattık.  biz yeri yanı dünyayı 4 gunde yarattık..  eee yuhhhhh  :))):smashfreak::lol:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 417
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 dakika önce, mystic yazdı:

bana garip gelen birşey daha var  :)))) yeri ve göku yarattık diyor. koskoca evrenı 2 gunde yaratan allahınız. :))) zerre kadar dünyayı 4 günde yaratıyor gülermısın? ağlarmısn? 1400 yıl öncekı akıl anca buna yetiyor.  :)))biz gögü yanı evrenı 2 günde yarattık.  biz yeri yanı dünyayı 4 gunde yarattık..  eee yuhhhhh  :))):smashfreak::lol:

Kuranda evren anlamında bir sözcük yok ki.Gök sözcüğüne evren anlamı veren,Kurandan bilim çıkarmaya çalışan,Kuranı bilimle uyumlu duruma getirmeye çalışan bu yalancılar.Kuranın modeli yer ve 7 katlı gök modelidir.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, ahmet1405 yazdı:

tahrif edilmiş Tevrat ve incilden ayetler vererek islamı bitirmeye çalışan asalaklara laf anlatmaya çalışıyorum.

şu düştükleri hallere bak. :) 

sana sen git daha akilin gelsin dememişmiydik

birazdan asıl aslak kımmış anlarız darılmaca gucenmece yok azızım ..ayet ateti iptal edermı ? demekkı kuranda tahrıf olmuş  he paynı masalar yemıyoruz artık yedırıyoruz ..Bakara-106 ‘Herhangi bir Ayet’in hükmünü yürürlükten kaldırır veya unutturursak, onun yerine daha hayırlısını veya benzerini getiririz. Allah’ın herşeye gücünün yettiğini bilmezmisin?’ Bakara-106 da böyle söylenirken, aşağıdaki Ayet’lerde hiç kuşkusuz, o zikir'i/kur'an'ı biz indirdik, biz; her hal ve şartta onu muhakkak koruyacak olan da biziz..BAKARA-106 için 40 meâl bulundu. Yaşar Nuri Öztürk (2/BAKARA-106: Biz bir ayeti siler, unutturur veya ertelersek ondan daha iyisini veya onun bir benzerini getiririz. :smashfreak::lol: al işte ispat kuranda değişmış demekkı biz nasıl gerçegı ögrnıcez  bütün kutsal sacmalıklar değişmış tahrıf olmuş üstelık bunu ayet bile yazmışlar yuhhhhh artık ...demekkı kuranı yazan  alla hdeğilmış :)))) onuda ispatlamış olduk müslümcukler  :))))

tarihinde mystic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Buzul yazdı:

Kuranda evren anlamında bir sözcük yok ki.Gök sözcüğüne evren anlamı veren,Kurandan bilim çıkarmaya çalışan,Kuranı bilimle uyumlu duruma getirmeye çalışan bu yalancılar.Kuranın modeli yer ve 7 katlı gök modelidir.

kuranda gök derken evrenden bahsediyor zaten baska bir seyden bahsetmesıde imkansızdır. yer derkende dunyadan bahsediyor. yer kabugu diyor yanı dunyanın şeklınden  bahsediyor kur'anda 7 ayrı ayette bahsedilen ve 6 aşamada (günde) yaratılmış, iç içe girmiş 7 gök katmanıdır. yine ayetlere göre 7 göğü (7 paralel evreni) çepeçevre kuşatan kürsi katı (ayet-el kürsideki) ve tüm bunların da üzerinde arş vardır. kur'an ayetleri ışığında yapılan yorumlara göre, dünyanın da içinde bulunduğu ve gördüğümüz tüm yıldızların olduğu kat 1. kat semadır ve madde evrenidir. üzerinde 6 kat anti-madde evreni daha vardır. bu 7 göğün üzerinde de kürsi katı ve arş bulunur. insan ve cin toplulukları 2. kat semaya çıkamazlar. insanlık yaratılmadan önce 2. kat semaya çıkabildikleri anlaşılan cinlere de bu kapı sonraları kapatılmıştır. :lol:pardon senı musluman sandım kusura bakma  :)))azıcık fraknaslar karıstıda  idaree et 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, mystic yazdı:

birazdan asıl aslak kımmış anlarız darılmaca gucenmece yok azızım ..ayet ateti iptal edermı ? demekkı kuranda tahrıf olmuş  he paynı masalar yemıyoruz artık yedırıyoruz ..Bakara-106 ‘Herhangi bir Ayet’in hükmünü yürürlükten kaldırır veya unutturursak, onun yerine daha hayırlısını veya benzerini getiririz. Allah’ın herşeye gücünün yettiğini bilmezmisin?’ Bakara-106 da böyle söylenirken, aşağıdaki Ayet’lerde hiç kuşkusuz, o zikir'i/kur'an'ı biz indirdik, biz; her hal ve şartta onu muhakkak koruyacak olan da biziz..BAKARA-106 için 40 meâl bulundu. Yaşar Nuri Öztürk (2/BAKARA-106: Biz bir ayeti siler, unutturur veya ertelersek ondan daha iyisini veya onun bir benzerini getiririz. :smashfreak::lol: al işte ispat kuranda değişmış demekkı biz nasıl gerçegı ögrnıcez  bütün kutsal sacmalıklar değişmış tahrıf olmuş üstelık bunu ayet bile yazmışlar yuhhhhh artık ...demekkı kuranı yazan  alla hdeğilmış :)))) onuda ispatlamış olduk müslümcukler  :))))

sen ancak kendi ahmaklığını ispatlarsın :)

Tevrat ve incil unutulmuş kuran gelmiş. sıkıntı yok.

hadi geçmiş olsun

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, mystic yazdı:

müslümanlara  adam gibi bir soru soralım. ozaman gerçek bir adam. bu sorulara  mantıklı cevap verebilirmmi? diyede farklı soru çıksın ortaya. allah kendini öldürebilirmi? eğer öldürebiliyorsa ölümlü bir varlıktır. yok eğer öldüremiyorsa o zamanda ayelerde belirtildiği herşeye gücü yeten değildir. :)))))allah herşeyi yaratabiliyorsa kendisi gibi bir allah yaratabilirmi? eger yaratabiliyorsa ozaman onuda yaratan biri var demektir. eğer yaratamıyorsa herşeye gücü yeten değildir. .allah evrenı 6 gunde değilde 3 günde yaratabilirmi? eğer yaratabiliyorsa ozman? neden? 6 günde yarattı. yok eğer yaratamıyorsa herşeye gücü yeten değildir. allah yarattığı ruhu yok edebilirmi? eğer yok edebiliyorsa ozman özgür irade yoktur çünkü özgür irade ruh yok olursa bir anlamı olmaz sınav bakımıından. allah yarattığı birşeyi yok edebilirmi? dedık ruhuda allah yarattıgını iddia ediyorsunuz ozaman allah ruhu yok edemiyorsa ozaman herşeye gücü yeten değildir. Allah evrenin içindeki zaman boyutu değilde, evrenim dışındaki kendi yaşadığı boyuta hükmedebilirmi? Eğer edebiliyorsa her şeye gücü yetendir. Eğer edemiyorsa her şeye gücü yeten değildir. işte ispat.. böyle olur. müslümcükler ben kurandan daha iyi ispatlarım .. :))))?kendini öldürücek olan yine ölümsüz bir varlık değilmidir? bir insan alalhı öldürsü ndemiyoruz bu zaten imkansiz biz ateistler diyoruzkı.. allah kendini öldürebilirmi? burada 2 ihtimalın dısında bir ihtimal yok ya kendini öldürür herşeye gücü yeter yada öldüeremez herşeye gücünün yetmedigını yine kendı ispatlamış olur.yalnız ispatlıyarak cevap verırsenız çok sevınırım aksı halde mantık uçup  gider:)))

sorularinin muhatabi olarak cevap veriyorum eger allahi gorursem sordugun sorularin hepsini sorarim. mantikli cevabi olma olasiligi kucukde olsa var. ha bu cevaptan tatmin olmadiysan. sorularinin cevabi su sorulara verecegin cevaptir.

sen kendini oldururmusun (oldurebilirmisin degil) baskalarindan bahsetmiyorum bizzat senden bahsediyorum. eger oldurursen bos bir sonsuzluga gidecegine inaniyorsan niye bosuna bu bombok dunya icin kaygilaniyorsun neden kendini oldurmuyorsun? eger kendini oldurmuyorsan birseylerin kendini oldurmene engel oldugunu dusunuyorsundur. bunun adi ne? nerden geldi? nasil geldi? neden canlilar sonsuzlugu arzulamaz da hayatta kalmayi arzular? 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, ahmet1405 yazdı:

hadi geçmiş olsun

anlıyorum unutulduğu için 2.5 milyar hala inanıyor bu efsaneye ne kadar zekısısın sen  kaça gidiyosun bakım sünnet oldunmu?:lol:

Sitelerde Paylaş
Şimdi, mystic yazdı:

kuranda gök derken evrenden bahsediyor zaten baska bir seyden bahsetmesıde imkansızdır. yer derkende dunyadan bahsediyor. yer kabugu diyor yanı dunyanın şeklınden  bahsediyor çok acık ve net bu kadar cahıl olamyın yahuu gülerler sonrta :)))kur'anda 7 ayrı ayette bahsedilen ve 6 aşamada (günde) yaratılmış, iç içe girmiş 7 gök katmanıdır. yine ayetlere göre 7 göğü (7 paralel evreni) çepeçevre kuşatan kürsi katı (ayet-el kürsideki) ve tüm bunların da üzerinde arş vardır. kur'an ayetleri ışığında yapılan yorumlara göre, dünyanın da içinde bulunduğu ve gördüğümüz tüm yıldızların olduğu kat 1. kat semadır ve madde evrenidir. üzerinde 6 kat anti-madde evreni daha vardır. bu 7 göğün üzerinde de kürsi katı ve arş bulunur. insan ve cin toplulukları 2. kat semaya çıkamazlar. insanlık yaratılmadan önce 2. kat semaya çıkabildikleri anlaşılan cinlere de bu kapı sonraları kapatılmıştır. :lol:

Yani demek istediğim.Kuranda evren anlamında bir sözcük yok.Kuranın modeli düz bir dünya yani yer ve yedi kat gök.Bir müslüman da bilimsel gerçeklerle ne kadar ters düşse de bunu savunmalıdır.Yoksa  dinden çıkar.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Buzul yazdı:

Yani demek istediğim.Kuranda evren anlamında bir sözcük yok.Kuranın modeli düz bir dünya yani yer ve yedi kat gök.Bir müslüman da bilimsel gerçeklerle ne kadar ters düşse de bunu savunmalıdır.Yoksa  dinden çıkar.

sevgili bzul frekanslar gerçekten karıstı  idaree et. :lol:senın mantıgın benım mantıgımdır saygılarımla ..

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, asparagasto yazdı:

sorularinin muhatabi olarak cevap veriyorum eger allahi gorursem sordugun sorularin hepsini sorarim. mantikli cevabi olma olasiligi kucukde olsa var. ha bu cevaptan tatmin olmadiysan. sorularinin cevabi su sorulara verecegin cevaptir.

sen kendini oldururmusun (oldurebilirmisin degil) baskalarindan bahsetmiyorum bizzat senden bahsediyorum. eger oldurursen bos bir sonsuzluga gidecegine inaniyorsan niye bosuna bu bombok dunya icin kaygilaniyorsun neden kendini oldurmuyorsun? eger kendini oldurmuyorsan birseylerin kendini oldurmene engel oldugunu dusunuyorsundur. bunun adi ne? nerden geldi? nasil geldi? neden canlilar sonsuzlugu arzulamaz da hayatta kalmayi arzular? 

ohhh beeee nihayet işte  gerçek bir müslüman böyle olmalı tesekkurler yorumun için itiraf etmelı . :))) itiraf etmelıkı mantıklı bir tartısma olsun. sadece müslüma ndeğil inançlı kım olursa olsun  ama kım olursa olsun her zaman mantıklı birşeyler kanuşmalı . çünku inanç demek mantıksızlık demektır . birazcık akıl ve mantık kullnılırsa dinlerınde tıpkı türkiyedekı askerlık gibi olduğunu anlamış olursun. 15 dakıkalık bir iş için 150 kısı gönderırler. 1 haftalık iş içinde 4 kısı gönderırler neymış efendım  bu mantıklmış o kadar mantık islamdada var azızım:smashfreak: ..:f57:

Sitelerde Paylaş

şimdi anladınızmı? bir müslüman kuransız bir hiçtir. ne akıl neden mantık vardır. tıpkı bir maymun gibi gibidir. şempanze demıyorum. çünku sempanze ortak atamızdır. bu yüzden şempanzeye hakaret olur bu yorum. şempanze bile bazen abakustekı  yanı ayetlerdekı tutarsızlıgı algılayabilir. ve kendı dılıyle haykırır avuuuu avuuuu bu abakusun tekıle ve cogul denklemı eksık  azızım der. bir şempanze asal sayıları ondalık sayılardan ayırabilr. buda düşünme yetenegının ispatıdır. hatta ispatlanmıştır. çünku % 99 aynı dna insan ile şempanzenın dnası ortak atanın bir evrımıdır.. 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, mystic yazdı:

ÇOK BASİT.. DİNIN İNSANLIGA ZARAR VERDIGINI YİNE DİNLERIN BASLANGIÇ TARIHINE BAKARAK ANLIYABİLİİRSINIZ. İLK DIN BUDUZM DİYELIM MÖ. 5500- 6000 ARASI DUNDAN ÖNCEKI MEDENIYETLERIN AKLI VE MANTIGI YOKTU . İLKEL KABILELER VARDI AFRIKADA VE AMAZONLARDA VE ÖZELLIKLEDE AVUSTRALYAD ABORJINELR VARDI . BUNLAR İLK TOPLUMLARIDIR. İNSNALIK TARIHINE DETAYLI BİR BİİÇMDE İNCELERSEK SUNU ÇOK NET GÖRMEK ZORUNDA KALIRIZKI BU GERÇEKTEN İBRETLIKTIR.. DİNLERIN İLK VAROLUŞ ÖYKUS AYNI ZAMANDADA İLK TİCaretın  VE İLK METAK SILAH YANI KILIÇ VE KALKAN.  ÜRETIMININDE YOLUNU AÇMIŞTIR. YANI BURDA ASLINDA DİNLERI İCAT AMACI HUZUR VE BARIS DEĞİL TEKNOLOJIYI HIIZLANDIRMAK VE İNSANLIGI DİN ADI ALTINDA GRUPLARA BÖLEREK SAVASTIRMAKTIR.. YANI DİNLER OLMASAYDI BUGUN HALA İLKEL BİR YASAMIMIZ OLUCAKTI BUYUK OLASIKLADA . TEKNOLOJI OLMUYACAK VE BİZLERDE SAVASMAK ZORUNDA KALMIYACAKTIK EN ÖNEMLISIDE ŞUDUR DINLER OLMASAYDI HERKES AYNI DİİLİ  KONUSUCAKTI.. BUDA İNSANLIGI GRUPLARA BÖLMEYİ ENGELLIYECEK BİR SİSTEM OLUCAKTI...ŞİMDİ SANASORUYORUM TEKNOLOJIMI? İNSANLIGI YOK EDER. YOKSA İLKEL KABİLELERIN AC KALMAMAK İÇİN İNSAN YEMESIMI?  BU SORUYA VERICEGIN CEVAP BANA YEETRLI OLUCAKTIR . BİR ABORJIN GİDİPTE CANAKKALEDE SAVASIYORSA BU TEKNOLOJI VE DİNLER YÜZÜNDENDIR .. EGER TEKNOLOJI OLMSAYDI O ABORJIN NASIL? BULUCAKTI CANAKKALEYİ . HİÇ DÜŞÜNDÜNMÜ? BU KADAR İNCE VE DETAYLI BİR BİÇİMDE. DAHA FAZLA ÖRNEKLER ÇOGALTILABİLİR  SANIRIM 1 ÖRNEK BİLE DİNLERIN ETKISININ NE KADAR BÜYÜK OLDUĞUNU İSPATLAMIŞ OLUCAKTIR.. 

soylediklerinden cikardiklarim

1. eger din olmasaydi teknoloji olmayacakti ve ilkel bir yasamimiz olacakti. modernlesme ve teknoloji insanliga iyi bisey degil ozaman. guzel. teknoloji olmasa insanlar savasmaz. ne kadr sacma bir arguman hayvanlarin teknolojisi yada dini mi var savasiyorlar aralarinda. simdi hayvanlarin savasmadigini soylersin sen. teknoloji veya degil canliligin sonu gelecektir zamanla. teknolojiyle daha erken teknolojisiz daha gec burda onemli olan zaman kavramiys bu cirpinis neden.   

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, asparagasto yazdı:

soylediklerinden cikardiklarim

1. eger din olmasaydi teknoloji olmayacakti ve ilkel bir yasamimiz olacakti. modernlesme ve teknoloji insanliga iyi bisey degil ozaman. guzel. teknoloji olmasa insanlar savasmaz. ne kadr sacma bir arguman hayvanlarin teknolojisi yada dini mi var savasiyorlar aralarinda. simdi hayvanlarin savasmadigini soylersin sen. teknoloji veya degil canliligin sonu gelecektir zamanla. teknolojiyle daha erken teknolojisiz daha gec burda onemli olan zaman kavramiys bu cirpinis neden.   

hayvanlar savasıyormu? yani diyorsunkı hahahaha hayvanlar düşünen varlıklar ve savasıyor.. eee yuhhhh  yanı.. bir müslümanında bunu beklerdık nedense hiç sasırtmadım desem :))))arkadas hayvanla insanı karıstırmış arkadaslar. idare eedın  artık  alıştık artık müslümanların sacmasapan mantıgına  :)))) hadi diyelımkı hayvanlar savasıyor. bunu bir başkasının yanında anlatma sakın delı deerler adama :))))evet haklıısın bir yanda aslanlar ellerınde   nukller bombalarla geyık avlıyorlar. diğer yanda ise geyıklerde  siper kazmışlar beklıyorlar..  yakında tüm hayvanlar böyle giderse  her yer gaz maskesı falan filan   imdattt kurtaran yokmu?  :))))  böyle sacmalarsan çok fena malzeme cıkartırım bilmış ol..  :smashfreak::0_80cbc_37a71a73_L: siz müslümcukler ne içiyorsunuz buraya gelmeden  :))))aynısından istiyorum ..

Sitelerde Paylaş
45 minutes ago, asparagasto said:

Abiyogenez ve evrimden haberi olmayanların,  cahillikten kaynaklı soru ve sözde akıl yürütmeleri bunlar.

Demek nereden geldi, nasıl geldiii.. vay vay vay..Bizim de hiç aklımıza gelmemişti bu(!)

Minimum 200-300 sene öncesinin aklı bu. 

Hani türlü bilim adamı, bir dünya felsefeci bu çukura düşmüş. Kant'dan Descartes'e; Thomas Aquinas'ından, Galen'ine, Voltaire'den, La Mettrie'sine(ilginç adam) vb..dirimselciler, mekanistler...saymakla bitmez.

Senden benden akıllı bilim adamları, devasa felsefeciler dahi saçmalamış durmuş.

Neden? Sırf bilgi, veri eksikliğinden.

İşte bu kadar önemli bir hadise bu. Bilgi eksikliği, cahillik. Kant mant dinlemez.

Ama adamların özürü belli(en az 200 sene), sizinkisi nedir? Cahillik.

Boşuna demiyoruz inancınız temelinde safi cahillik yatıyor diye.

Bir insan kendini öldürebiliyorsa tanrı yok, öldüremiyorsa tanrı var yani. Bravo.

Bu noktada kendini öldüren insanları nereye koyacaz..? Hayır bunların içinde müslosu da var, dinsizi de..Sayısal ağırlık olarak müslümanı fazladır hatta.

Sen kendini öte tarafta bir şey var diye mi öldürmüyorsun? Yani bundan öte bir motivasyonun yok mu yaşamak için?

Arkadaş seni bu dünyada tutan tek şey öteki dünya mı?

Hayır meseleyi en başından oturup anlatacan bunlara ama insan bir yerden sonra erinmiyor değil..

Otur bari şu forumu, arşivlerini eşele biraz.

Böyle mal bulmuş mağribi gibi, Hindistan'ı yeniden keşfetmiş gibisinden nağmelerle gelme buraya.

O nağmeleri çok duyduk.

Öğrenmeden düşünmek haram olmalıymış esas.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, asparagasto yazdı:

forumu bir aydir takip ediyorum forumdaki insanlarin genel kanisi tanrinin olmadigi, dinin insanliga verdigi zararlar fikirleri uzerine.

Ateistleri tanımayan ve neden tanrıya inanmadıklarını bilmeden konuşmak zor bir dindar bunu anlayamaz

Bir Ateist tanrı yok diyip veya din zararlıdır diyip olmuyor yani dindarlar bizleri yanlış veya hiç anlayamıyorlar

Bir Ateist forumun'da'sın ne istiyorsun Ateistler tanrı var mı desinler dostum? Ateistler tanrıya inanmazlar.Neden tanrı yok? tanrı olmadığı çok belli doğa ya bak ve dünyada olan olaylara bak,erafındaki insanların kaderlerine bak.

Doğa felaketlerine bak, hastalıklara bak, veba ya bak, Hitler ve Staline bak,sadece bunlar mı? japonya'ya atılan atom bombalarına bak  kaç bin masum öldü haberin var mı?

Ya doğar doğmaz ölen çocuklara bir bak, veya hasta doğan kederli doğan çocuklara bak, kazalarda sakat kalan insanlara bak?

Bir haksızlık görmüyormusun şimdi? doğrular bizlerin istediğimiz gibi gelişmiyorlar kanıtlar etrafında bunları kabul etmemen senin sorunun.

Allah a veya başka bir tanrıya sabah akşam yalvarsan ibadet etsen seni kimse duyamaz ve istediklerini alamzsın kaderinde ne yazılı ise o olur bu da sağlam bir kanıt

olacaklar oluyor olmayacaklar ise olmuyorlar yani her şey sabit allah seni duup yardım edeceğini sanıyorsan yanılıyorsun bu evrende çok garip güçler ve kurallar var

kehanette ne varsa o olucak Htleri kaç defa öldürmeyi denediler biliyormusun ama kimse başaramadı sence Hitleri tanrı mı koruyor koruyorsa neden koruyor masum yahudileri öldürmesi için mi yaşattı Hitleri bir düşün ama mantıklı düşün.

tarihinde MisterYou tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Türk Ateist yazdı:

Yok çünkü. Hiçbir yerde hiçbir şekilde yok. Olsaydı bir şekilde birileri izine rastlardı en azından, birtakım denklemlerde fonksiyon olarak yer alırdı, bilimciler bilmedikleri yerde onu işaret ederdi.

Gören bilen yok, biz de görmedik.

Dolayısıyla Tanrı kesin olarak yok, olması da bundan sonra hiç mümkün değil. Bunları mevcut bilgilere dayanarak söylemekse gayet mümkün, hatta böyle söylemeye çekinmemeli.

Çok klasik olacak ama, vardır veya var olma ihtimali vardır diyen varlığını veya ihtimalini göstersin madem.

Ama mümkünse bilimsel olsun, bilimsel referanslara başvursun.

İhtimal meselesini manipüle etmek de pek hoş değil doğrusu. Ayrıca "bilinemez" demek de bilmek demektir, bilinemez olduğunu bilmek, kendi başına bir bilgidir. Bilinemeyeceğine dair kesin bilgiye sahip olmadan böyle şey söylenmez. Dolayısıyla bilinemezcilik başlı başına çelişkilidir. 

Din konusu ise ayrı bir konu zaten. Ama şunu eklemek lazım, pozitif ateizm diye tanımladığınız şeyin dışındaki hemen bütün düşünceler, din satıcısı teologların, dinler kolayca çürütülmeye başladıktan ve evrimle ilgili bilgi yayılıp kabul görmeye başladıktan sonra ürettiği argümanların etkisindedir. İhtimal tanımak zorunda kalmak, bilinemez demek vs vs hep bundan.

Elimizi korkak alıştırmayalım, açıkça yok diyelim çekinmeden. Yok çünkü.

farkindamisin ayni kisir donguler icinde donup duruyorsunuz. bilimsel referanslari belirleyenler zaten insan. bu suna benzer; bana gormedigin odanin icinde masa olup olmadigini kanitla, masa ya vardir ya yoktur ikisinin arasinda bir cevap mi bekliyorsun. ihtimal meselesini manupile ettigim falan yok. evrenin yoktan var olma ihtimali varsaa  tanrinin varolma iltimali neden olmasin. ben diyorum ki pozitif ateistler neden kesin konusur. bilim dunyasinin en zeki adamlarinin yanilmalarini bu dunya gordu. kesin olan bisey varsa hicbirseyin kesin olmamasidir. bunu kabullenmek zormu.

insan urunu olan bilinmezlik bilgidir ama yine insan urunu olan inanc fasofisodur oylemi. cok garip.

insanlarin davranislarina hicbir etkisi olmayan bilinmezlik bilgi, ama insanlarin davranislarina etkili olan inanc hicbirsey.

keske ben de senin kadar emin olsan olmadigina ama iste insaniz sonucta.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, MisterYou yazdı:

Ateistleri tanımayan ve neden tanrıya inanmadıklarını bilmeden konuşmak zor bir dindar bunu anlayamaz

Bir Ateist tanrı yok diyim veya din zararlıdır diyim olmuyor yani dindarlar bizleri yanlış veya hiç anlayamıyorlar

Bir Ateist forumunda sın ne istiyorsun Ateistler ttanrı var mı desinler dostum Ateistler tanrıya inanmazlar.Neden tanrı yok? tanrı olmadığı çok belli doğa ya bak ve dünyada olan olaylara bak

doğa felaketlerine bak hastalıklara bak veba ya bak Hitler ve Staline bak,sadece bunlar mı? japonyaya atılan atom bombalarına bak  kaç bin masum öldü haberin var mı?

Ya doğar doğmaz ölen çocuklara bir bak veya hasta doğan kederli doğan çocuklara bak kazalarda sakat kalan insanlara bak

Bir haksızlık görmüyormusun şimdi? doğrular bizlerin istediğimiz gibi gelişmiyorlar kanıtlar etrafında bunları kabul etmemen senin sorunu.

yani tabi ki ateistleri tanimak icin en az onlar kadar bilgili, okuyan, sorgulayan olmak lazim itaraf edeyim ben yillarimi kitap okuyarak gecirmedim ama cok sorguladim. tabiki cevaplarim olsa peygamber falan olurdum. herhangi birinin cevaplari olsa peygamber olurdu.ateist formunda olabilirim ama dikkat et baslik "muslumanlara soru". heralde soruyu soran ateistlerden cevap isteseydi ateistlere soru olarak baslik acardi neyse polemic yapmiyim. 

insanlarin herseyi bilme gucune eristigini dusunmuyorum. varsa boyle dusunen kibirden baska bisey degildir. 

temel anlamda haksizligin olmadigi bir yerde haktan bahsedemeyiz.      

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, ahmet1405 yazdı:

hadi geçmiş olsun

tevrat kuran incil veya herhangi başka bir kitap, insan yazmasıdır. 

Google'dan baktım yazdım demen ile, kuran'dan baktım yazman demen arasında hiç bir fark yok. 

bende mantık kurmak istiyorum.

Dünya nüfusu

7,400,000,000

%23'ü müslüman

yani 1,700,000,000 müslüman varlığı ve az gelişmiş yada gelişmemiş ülkeler nüfusun çoğunluğunu oluşturur.

100-23 = 77.

Dünya Nüfusunun %77'si cehenneme gidiceğine inanıyorsunuz. 

Alıntı

4-Allah sizi, din hakkında sizinle savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan çıkarmayan kimselere iyilik etmekten, onlara adâletli davranmaktan men etmez. Çünkü Allah adâlet yapanları sever.

Adeleti seven Allah'ınız dünyanın %77'sini cehenneme göndermek istiyor. Bu güne kadar doğmuş bütün insanların, Dinler gelmeden binlerce yıllık tarihte gözükmeyen yaratıcınızın beni cezalandırabilecek kudreti varsa buyursun cezalandırsın :)

Ahmet, Araplar bile yukarıda yazdığım soruların cevaplarını çok iyi biliyor.

Verdiğin cevaplar dayanağı olmayan dini kitabınızdan alıntılardan oluşuyor. Ayrıca kimin Türkçeye çevirdiği ise belli değil. 

Söz konusu ayetleri okuduğumda ki Ana dilim arapça  olmasına rağmen! 

Senin verdiğin kelimeleri arapça olan nüsasında bulamadım. Herkez kafasına göre çeviriyor. Ayrıca alaksız bir ayetten alıntı yapmışsın. 

ilgili ayeti sana kendi ellerimle çevireyim ;

وَالْأَرْضَ بَعْدَ ذَٰلِكَ دَحَاهَا (30)

Vel arda ba’de zâlike dehâhâ.  : Yaratıcının yer yüzünü yayıp döşediği yazıyor.

Bence inandığın kitabın dilini bile bilmiyorsun :) 

Ama istersen bir ateist olarak sana ücret dahi istemeden sadece iyilik olsun diye arapça dersi  verebilirim.

tarihinde nairelsaif tarafından düzenlendi
canım istedi ondan.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...