Jump to content

Recommended Posts

2 saat önce, mystic yazdı:

tesaduf eserı ilk inanışta böyle başladı hepiniz çok merak ediyordunuz değilmi? buyük olasılıkla yıllar suren arge arastırmalarından sonra böyle olduğuna ikna oldum..tesaduf eserı fiizksel yasalar milyonlarca yıl önce yasıyan neandertallerın yıldırımın etkısıyle yanan bir agactan korkmasıyla baslamıştır.bu öyle basıt bir arastırma değildir. sevgili arkadaslar. işte ilk inanış olan samanızmde böyle baslamıştır.yanı samanızmn aslında  ilk inanış değildır  bunun cesıtlı evresel bazlı cagları vardır .amazonlarda yasıyan bir amazon  yerlısı şamanızme kadar bir çok badire atlatmıştır. önce ates tanrısı sonrada ay ve gunes ve sonunda samanızm avustralyada yasıyan aborjınlarde aynı seıkılde evrımleşmış ve ve sonında samanızm inancını benımsemıştır tüm yerlı halk tüm kıtalarda samanızm inancını benımsemıştır. ama olaya olaya bir nedneselllık kattım farkındaysanız dedımkı korku  dedım bizi biz yapan korku sayesınde dinlerde güçlenmış ve hayatımızın bir parcası olmuştur.. dinlerı ıcat edenler gercekten kötü niyetlı  insanlardı. çünku dının çıkarcı bir amac guttugunu  15 yasındakı bir ateist bile anlar..dinlerın popılasyonunu yitirmelerı aslında çoklu dinın gecısıyle baslamıştır. bir  öncekı dın yahudilik 5000 yıl önce dünyaya hakımken bir den bire incılın ortay çıkması ortacagda katolıklerın bir anda çogalmalrını saglamıştır ve daha sonrada protestanlar katolıklerı ikiye bölerek hrıstıyanlıgı zayıflatmıştır . ve son olarak islamın gelışıylede dinler tamamen farkl ıbir popılasyon adı altında parcalanarak yanı mezheplerere  bölunerek yavas yavas azalmaya baslamıştır son ceyrek yydada dinlerın etkılerı hızlı bir sekılde azalmaya baslamıştır bunun en buyuk nedenıde bilm cagına girilmesı ve insanlıgın uyanmaya baslamasıdır. 

Evrim çizgisini biraz olağan dışına çıkardığını gösteriyor yazın.

Kötü niyet(din oluşturulurken) dediğin zaman, kleptokrasiye hizmet edecek bir düşünce sistemi oluşturulmaya çalışıldığını kastediyorsan, evet bu gayet mümkündür.

Fakat neandertallerin yıldırımdan korkması hipotezini açıklar mısın?

Ayrıca, evrimin tüm homo cinsine ait türleri birer ara tür olarak ele almaya çalıştığı 20.yy hipotezlerinde takılı kalmamış olmanı umuyorum

Sitelerde Paylaş
  • İleti 417
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir saat önce, Twomeatballs yazdı:

Kötü niyet(din oluşturulurken) dediğin zaman, kleptokrasiye hizmet edecek bir düşünce sistemi oluşturulmaya çalışıldığını kastediyorsan, evet bu gayet mümkündür.

Ayrıca, evrimin tüm homo cinsine ait türleri birer ara tür olarak ele almaya çalıştığı 20.yy hipotezlerinde takılı kalmamış olmanı umuyorum

kleptokrasiye hızmet dersek siyası bir görüşle bagdastırmış oluruz dostum. bu konuda % 100 anladıgın  için. ayrıca tesekkur ederım.çünku epıtelık olarak anlamak zordur bilirim.dının bir sıyası  simge oldugunu ve aynı zamanda cehaletle korkunun birleşerek oluşturduğu  ortam neanderallerın ise yıldırımdan korması tek bir mantıkla acıklanabilir düzeye erışmıştır oda iç güdüsel bir hıstır dolayısıylede ..bu kavramın 20 yyyıl yada  m.ö 20.000 yıl ile bir baglantısı vardır..burda yine teknolojı devreye giriyor teknolojınınde atası kleptoprasıdır yanı bırazcık masonluk fena olmazdı hanı :)))yanı teknolojı olmasaydı basıt bir terımle şimdı burda değilde  ormanlık bir arazıde  yıldırım tanrısına  tapıyor olucaktık..bana göre modern insan yoktur bana göre teknolojık insan vardır daha basıt bir terımle bir neandertal bile teknolojı cagında  yasasaydı emınım en az modern bilime hızmet edicek kadar zekı bir varlık olucaktı...şimdi tam olarak anladığını düşünüyorum dostum..

tarihinde mystic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim sorunum burada şu: neandertal ile modern insanın bir bağı yok(burada bağı yok demiştim ama düzelteyim biraz, genlerimizin nispi ölçüde karışmış olabileceği teorisi vardır, fakat direkt olarak neandertali mağara adamı atamız bellememek gerektiği buradaki kasıt)

türleşmek için çok önce ayrılmışız biz

Ha evet m.ö.20000 yılında yaşayan bir homo sapiens’ten daha zeki olduğumuzu ispatlayan bir veri yok ortada(her jenerasyonda 3 iq puanı arttığını söyleyen veriler olsa da, tartışılır bir konu)

Zaten bu kadar karmaşık bir düşünce sistemini kurabilecek bir varlık(konuşma, dedikodu teorisi, din sistemleri) doğuştan eğilirse(eğitilir, yönlendirilirse) düşünce olarak, çok da gerimizde kalmaz zeka olarak(bilime katkı)

Burada deştiğim konu, senin neandertalden geldiğimizi savunup savunmaman.

Neandertali atamız bellemişe benziyorsun çünkü

tarihinde Twomeatballs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim sorunum burada şu: neandertal ile modern insanın bir bağı yok

Ha evet m.ö.20000 yılında yaşayan bir homo sapiens’ten daha zeki olduğumuzu ispatlayan bir veri yok ortada(her jenerasyonda 3 iq puanı arttığını söyleyen veriler olsa da, tartışılır bir konu)

Zaten bu kadar karmaşık bir düşünce sistemini kurabilecek bir varlık(konuşma, dedikodu teorisi, din sistemleri) doğuştan eğilirse(eğitilir, yönlendirilirse) düşünce olarak, çok da gerimizde kalmaz zeka olarak(bilime katkı)

... teknolojı cagında yasıyan bir neanderalde korku vardır . ama bilimcı olduğu için yıldırımdan dogan ateşe tapmaz çünku ateşin ateşin neden? oluştuğunu bilir 4 elementı bilir. oksıjen ve karbondıoksıtın atesle bagını anlar ve sonunda bunun  tanrı olmadığınıda anlamış olur ..senınle  neandertal, konusunda aynı fıkırde olmam imkansız çünku neandertalın ortak atası ile modern insanın ortak atasının aynı türden geldiğine inanıyorum. belkıde 4.000.000 yıl önce bir neandertal ile uzaylı bir septılyanın yada annukı  ırkının bir üyesi bile biz modern insanların gerçek ataları olabilir. sence mantıkszımı? biraz mantıgımızı zorlarsak senınle çok şeyler basarıcaz emınm bundan.. bence söyle düşünmekte fayda vardır. dostum. neandertal ile uzaylı bir ırkın birleşımınden dogan yenı turun bile sonradan türleştiğini bile düşünebiliriz. yenı fikirler ve yenı teorilerle bunu desteklıyebiliriz dostum. buda türleşmenın ana birleşmeden önce değil  sonra  olduğunu  ispatlar.. örneklerle cogaltalım örnegın bir şempanzenın ortak atası ile melez bir ırkın birleşımı yanı uzyalıırkın ile neandertal melezırkının birleşımı bile yenı bir modern kafatası  oluşturucak düzeye erısebiir. diye düşünüyorum. ve bunu gelıştırmek istiyorum. 

Sitelerde Paylaş
43 minutes ago, Twomeatballs said:

Şimdi arkadaş, biraz, daha bir hayli uydurmuş, biraz da sayıklamış falan... Neyse artık, çok uzatmamak lazım.

Zira, insanlar ateşi Neanderthal'in de atalarından olan homo erectus zamanından beri kullanıyordu.

Sitelerde Paylaş

Benim sorunum burada şu: neandertal ile modern insanın bir bağı yok(burada bağı yok demiştim ama düzelteyim biraz, genlerimizin nispi ölçüde karışmış olabileceği teorisi vardır, fakat direkt olarak neandertali mağara adamı atamız bellememek gerektiği buradaki kasıt)

hahh şimdi anlaştık. dostum şerefe ::)))cheers...:lol:bende aynen onu kastetmıştım.  

Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, mystic said:

... teknolojı cagında yasıyan bir neanderalde korku vardır . ama bilimcı olduğu için yıldırımdan dogan ateşe tapmaz çünku ateşin ateşin neden? oluştuğunu bilir 4 elementı bilir. oksıjen ve karbondıoksıtın atesle bagını anlar ve sonunda bunun  tanrı olmadığınıda anlamış olur ..senınle  neandertal, konusunda aynı fıkırde olmam imkansız çünku neandertalın ortak atası ile modern insanın ortak atasının aynı türden geldiğine inanıyorum. belkıde 4.000.000 yıl önce bir neandertal ile uzaylı bir septılyanın yada annukı  ırkının bir üyesi bile biz modern insanların gerçek ataları olabilir. sence mantıkszımı? biraz mantıgımızı zorlarsak senınle çok şeyler basarıcaz emınm bundan.. bence söyle düşünmekte fayda vardır. dostum. neandertal ile uzaylı bir ırkın birleşımınden dogan yenı turun bile sonradan türleştiğini bile düşünebiliriz. yenı fikirler ve yenı teorilerle bunu desteklıyebiliriz dostum. buda türleşmenın ana birleşmeden önce değil  sonra  olduğunu  ispatlar.. örneklerle cogaltalım örnegın bir şempanzenın ortak atası ile melez bir ırkın birleşımı yanı uzyalıırkın ile neandertal melezırkının birleşımı bile yenı bir modern kafatası  oluşturucak düzeye erısebiir. diye düşünüyorum. ve bunu gelıştırmek istiyorum. 

Tapınmaya dair ilk emareler, neaderthal'den çok çok öncesine gider. Yükselen yıldız mağarası buluntularına dair çalışmaları takip et.

Sitelerde Paylaş
20 minutes ago, Twomeatballs said:

Öncelikle, 20 bin değil ama, 70 bin yıl önce yaşayan atalarımızdan daha zeki olduğumuza dair emareler mevcut. O dönem bir şeyler olmuş, sağda solda ne kadar insan çeşidi varsa yok olurken, bir şekilde 1500 - 2000 kişilik bir topluluk ki, bunlar dağınık değil, bir hayli yakın yaşıyor olması lazım, sağ kalmış ve hepimiz o topluluktan gelmişiz temel olarak. Fakat, akabinde, neaderthal'de bize karışmış. Tahminen bu, doğrudan neanderthal - insan çiftleşmesi değil de, yarı neanderthal, yarı insan iken evrim, o sıralarda ortaya çıkan bir melezlenme. Bu melezlerle de modern insan melezlenmiş olmalı. 

İnsan evrimi düz bir çizgi değil, bir düzlem gibi pek çok koldan ilerlemiş bir süreç. Bunu aklınızda tutun, hiç bir tür, ne neanderthalin, ne de insanın tek ve doğrudan akrabası değil. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Tapınmaya dair ilk emareler, neaderthal'den çok çok öncesine gider. Yükselen yıldız mağarası buluntularına dair çalışmaları takip et.

kim? bilir belkıde  neandertallerlerden önce  mayaların ataları annukı impatatorlugu hukum surmuştur dostum. tabı burada hayalı olarak herşeyi sentezlıyebilr ve gelıştirebilirz. ama ispatlıyamayız. ama şunu şunu rahatlıkla ispatlıyabiliririz bir laboratuar ortamı kurabilr. ve o donemdekı fosıl kayıtlarını incelersek azda olsa gerçek bir sonuca ulasabiliriz. neandertalın ortak atasını bile bulabilriz.   bana göre homo nelodı yanı yuksek yıldız magarasında yasıyan insan demektır . bana göre bu tur bile yanı hmo nelodı bile neandertal ve annukı karısımı olan bir melez ırkı isaptlıyor olabilr. yanı bana göre senınle tamda şurda ayrışıyoruz farkettınmı? bana göre homo nelodıler neandertallerden sonra yaşadılar sana görede önce yaşamışlar. bu gayet dogaldır çünku her iki tezde çok güçlü bir tezdır. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Şimdi arkadaş, biraz, daha bir hayli uydurmuş, biraz da sayıklamış falan... Neyse artık, çok uzatmamak lazım.

Zira, insanlar ateşi Neanderthal'in de atalarından olan homo erectus zamanından beri kullanıyordu.

belkıde atesı kullanmasını  yanı ilk aklı ve mantıgı bize   uzaylılar ögretmıştır. homoeroktus zamanında bile homo eroctusun atasının olabilicegını düşünüyorum . bunada bir işim koymak kolaydır . ne diyelım homo artemıs olsun :))) belkıde 50 yıl içnde daha eskı bir uygarlık kesfedilebilr. ben   öyle düşünüyorum .. ama bu konuda tüm evrımcılerede saygıduyuyorum.. ama işte senın anlamadıgın noktaya gelıyorum ben diyorumkı uzaylılar gelmeden önce inanlar atese ve aya tapıyordu. hatta günese tapıyordu. ben piramıtlerın çok daha eskı olduğunu düşünüyorum 6000 yıllık olması bana çok anlamsız gelıyor. belkıde 60.000 yıllık olabilr. çünku piramıtler bildiğimiz çımento ve kırecten yapılmamış çok özel bir alasım ve kum kullanılmış. ve 6.000 yıldır tam olarak gizemı çözulemmış bir yapı bana göre. kurandan çok daha mantıklı bir ispattır piramıtler.  

Sitelerde Paylaş
22 minutes ago, mystic said:

belkıde atesı kullanmasını  yanı ilk aklı ve mantıgı bize   uzaylılar ögretmıştır. homoeroktus zamanında bile homo eroctusun atasının olabilicegını düşünüyorum . bunada bir işim koymak kolaydır . ne diyelım homo artemıs olsun :))) belkıde 50 yıl içnde daha eskı bir uygarlık kesfedilebilr. ben   öyle düşünüyorum .. ama bu konuda tüm evrımcılerede saygıduyuyorum.. ama işte senın anlamadıgın noktaya gelıyorum ben diyorumkı uzaylılar gelmeden önce inanlar atese ve aya tapıyordu. hatta günese tapıyordu. ben piramıtlerın çok daha eskı olduğunu düşünüyorum 6000 yıllık olması bana çok anlamsız gelıyor. belkıde 60.000 yıllık olabilr. çünku piramıtler bildiğimiz çımento ve kırecten yapılmamış çok özel bir alasım ve kum kullanılmış. ve 6.000 yıldır tam olarak gizemı çözulemmış bir yapı bana göre. kurandan çok daha mantıklı bir ispattır piramıtler.  

Piramitlerin alaşım ve kumdan yapıldığı falan yok. Nasıl yapıldığına dair de bir gizem yok. Zira, yapanları, nasıl yaptıklarını dahi anlatan tonla belge mevcut. Mısırlılar, yazıyı mit yazmak için icat etmemiş, etkin şekilde muhasebe yapmışlar. Öyle ki, o piramidi yapan ustalardan birinin mezarı dahi bulundu. Adam bir gün bira içmek için izin almış, o dahi biliniyor. Sonuçta, adamlar muhasebesini tutmuş ve biz onların nasıl olduğunu gayet iyi biliyoruz, hem de ne zaman olduğunu da. Kaldı ki, o piramtiler de evrimsel bir sürecin sonucu. Mısırlılar o piramitlerden önce defalarca çoğu başarısız olmuş çeşit çeşit piramit yapmışlar zaten, bin yıl kadar bir süre boyunca. 

Uzaylılar hiç gelmedi, içini rahat tut. 

Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, anibal yazdı:

Öncelikle, 20 bin değil ama, 70 bin yıl önce yaşayan atalarımızdan daha zeki olduğumuza dair emareler mevcut. O dönem bir şeyler olmuş, sağda solda ne kadar insan çeşidi varsa yok olurken, bir şekilde 1500 - 2000 kişilik bir topluluk ki, bunlar dağınık değil, bir hayli yakın yaşıyor olması lazım, sağ kalmış ve hepimiz o topluluktan gelmişiz temel olarak. Fakat, akabinde, neaderthal'de bize karışmış. Tahminen bu, doğrudan neanderthal - insan çiftleşmesi değil de, yarı neanderthal, yarı insan iken evrim, o sıralarda ortaya çıkan bir melezlenme. Bu melezlerle de modern insan melezlenmiş olmalı. 

İnsan evrimi düz bir çizgi değil, bir düzlem gibi pek çok koldan ilerlemiş bir süreç. Bunu aklınızda tutun, hiç bir tür, ne neanderthalin, ne de insanın tek ve doğrudan akrabası değil. 

Ben de en sonunda değindiğin yeri kastediyordum, evrimin düz çizgi olmaması meselesi.

1500-2000 kişilik topluluktan geldiğimizi söylemen, onların bir düşünce sistemi inşa ettiğini gösterir, çünkü teoride, 190 kişiden fazlasının bir arada yaşaması için dedikodu yetmeyecektir. İleri okuma için bu konuda nereye baktın?

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, Twomeatballs said:

Ben de en sonunda değindiğin yeri kastediyordum, evrimin düz çizgi olmaması meselesi.

1500-2000 kişilik topluluktan geldiğimizi söylemen, onların bir düşünce sistemi inşa ettiğini gösterir, çünkü teoride, 190 kişiden fazlasının bir arada yaşaması için dedikodu yetmeyecektir. İleri okuma için bu konuda nereye baktın?

Ne bileyim, kaç senedir anlatırım bu mevzuyu. Bu sonuca genetik iz sürme yoluyla varılıyor. Gen yaygınlıklarına bakarak. normale yakın değer 1500 - 2000, en yüksek değer, 20000 - 30000 gibi. Bu meseleyi de, Toba gölü volkanının patlamasına bağlayanlar var. 

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, anibal yazdı:

Ne bileyim, kaç senedir anlatırım bu mevzuyu. Bu sonuca genetik iz sürme yoluyla varılıyor. Gen yaygınlıklarına bakarak. normale yakın değer 1500 - 2000, en yüksek değer, 20000 - 30000 gibi. Bu meseleyi de, Toba gölü volkanının patlamasına bağlayanlar var. 

İnsanların o kadar büyük bir topluluk olarak yaşaması için kırk fırın ekmek yemeleri lazım, neandertal ile hibritleşme de levant civarında olmuş olabilir, insanların 1500 kişi olarak kenetlenip ardından dünyaya yayılmaya çalışmaları pek olası değil. 70000 yıl önce afrikadan yayılmaya başlayan insanlar olduğunu tel aviv üniversitesindeki araştırmacılar manot mağarasındaki kafatasına dayanarak söylüyor. Öylesine büyük bir topluluğun mezarı yok bildiğim kadarıyla. Psikolojik araştırmalar da bunu gösteriyor. Kastettiğin şey, dünya üzerinde totalde 2000 insan olması ve tüm genetik havuzumuzun onlardan köken almasıysa, buna bakmak için de ileri okuma güzel olurdu ;)

Sitelerde Paylaş
55 minutes ago, Twomeatballs said:

İnsanların o kadar büyük bir topluluk olarak yaşaması için kırk fırın ekmek yemeleri lazım, neandertal ile hibritleşme de levant civarında olmuş olabilir, insanların 1500 kişi olarak kenetlenip ardından dünyaya yayılmaya çalışmaları pek olası değil. 70000 yıl önce afrikadan yayılmaya başlayan insanlar olduğunu tel aviv üniversitesindeki araştırmacılar manot mağarasındaki kafatasına dayanarak söylüyor. Öylesine büyük bir topluluğun mezarı yok bildiğim kadarıyla. Psikolojik araştırmalar da bunu gösteriyor. Kastettiğin şey, dünya üzerinde totalde 2000 insan olması ve tüm genetik havuzumuzun onlardan köken almasıysa, buna bakmak için de ileri okuma güzel olurdu ;)

İnsan yetmiş bin yıldan daha eski bir canlı. Tahminen bu süreçte de, defaten sağa sola yayıldılar. Hatta, daha insan değilkenden itibaren dünyaya yayıldılar. Ama bir şey onların, kaplanların, maymunların falan baya baya dibine kibrit suyu ekti, yaklaşık 70 bin yıl önce. 

İnsan için, 1500 kişilik bir gruptan bugünlere gelmek gayet mümkün. Bu konuda çeşitli görüşler öne sürülüyor. Gene genetik ve arkeolojik buluntulara göre, bu insanların deniz kenarında yaşayan ve balıkla beslenen insanlar olması mümkün. Balık, beynin gelişimi için önemli bir faktör. Ama elbette bu ispat edilmiş falan bir şey değil. Ama, doğrusu, belki o grup 30000 kişi kadar kalabalıkta olabilir. Bunların topluca yaşaması gerekmiyor, daha ziyade görülen, benzer coğrafyada yaşadıkları, mesela diyelim, ege kıyısı, karadeniz kıyısı gibi, yakın ama birlikte olmayan bir popülasyondan bahsediliyor.  

Toba supervolcano human extinction falan gibi ararsan, bir takım bilgilere ulaşabilirsin sanıyorum.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, anibal yazdı:

Piramitlerin alaşım ve kumdan yapıldığı falan yok. Nasıl yapıldığına dair de bir gizem yok. Zira, yapanları, nasıl yaptıklarını dahi anlatan tonla belge mevcut. Mısırlılar, yazıyı mit yazmak için icat etmemiş, etkin şekilde muhasebe yapmışlar. Öyle ki, o piramidi yapan ustalardan birinin mezarı dahi bulundu. Adam bir gün bira içmek için izin almış, o dahi biliniyor. Sonuçta, adamlar muhasebesini tutmuş ve biz onların nasıl olduğunu gayet iyi biliyoruz, hem de ne zaman olduğunu da. Kaldı ki, o piramtiler de evrimsel bir sürecin sonucu. Mısırlılar o piramitlerden önce defalarca çoğu başarısız olmuş çeşit çeşit piramit yapmışlar zaten, bin yıl kadar bir süre boyunca. 

Uzaylılar hiç gelmedi, içini rahat tut. 

dostum ben biraz anatomıde farklı düşünüyorum . ö donemde mısırlıların olduğu bile  ispatlanmamıştır sadece cografya bakımıından kıtaplarda ve heryerde mısır uygarlıgı olarak bizleree anlatılmaktadır pek ıasıl gerçek nedir? kımdır bu piramıdı yapanlar demıyorum kım bu aklı verdı diyorum çünku asıl enteresam olan o dönemde kablosuz yanı wireless nano teknolojının kullnıılması yanı wireless elektrık ile kablosuz elektrık olması. .  çünku  döneme ait bir bulgu yada insan fosılı yanı yanı o dönemde yasıyan ve bu piramıtlerı insaaa edenlerın mısır uygarlıgı olduğunu ispatlıyacak ne bir arguman nede bir fosııl kaydı bulunmamamktadır dolayısıylede  odöneme ait net bir bilgi vermek sadece bilgi kırlılıgı olur düşüncesındeyım . bana hiçte m.ö. 5000 -6000 yıllarına aitmış gibi gelmıtyor çok daha eskı bir uygarlıgın yanı maya uygarlıgının  ataları konusunda net bir ibilgi yoktur . tıpkı atlantıs gibidir . gizemlı bir uygarlıktır mısır uygarlıgının adını buluındugu cografı konumdan anlamsıyla belırlenmıştır . bazı kaynaklara göee mısır uygarlıgının gerçek ataları atlantıslılerdır bu biile biz gizemdır . il kdefa atlantık kralının bu cografyayı kesfetmesı ile bu uygarlık oluşmuştur . diye düşünüyorum piramıtlerın neden yapıldıgı hakıkında net bir bilgi yoktur sadece kuvvetlı görüşler vardır Mısır piramidinin yapılış amacı Khufu yani heykeldeki kişidir. Kralın odası piramidin içerisinde gizli bir geçiti olan yerde bulunmaktadır. Teknoloji gelişene kadar bu odanın ve Khufu’nun eşyalarından(Gizli odanın hemen yanında yine gizli bir şekilde Khufu’nun galerisi bulunur.) keşfi sağlanamamıştır.giza piramıdınde 7 adet kral ve kralıce odası bulunur birde gizli bir kral odası vardır yer altına ivmel ısekıdle 14 metre derınliğe iner bu yapıt . buna benzer bir yapıtta güney amerikada vardır . bu yylın basında bu  gizemlı odayı kesfeden 7 bilim adamı kaybolmuştur. 1 haftasonra bir tane bilim adamı  bu odadan çıkmayı basarmış fakat çıktıgı andan itibaren zamanın geriye gittiğini farketmıştır pekı bu nasıl? olmuştur. ben uzaylı hayranıyım . umarım bir gün gerçek olurlar..  

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, mystic said:

dostum ben biraz anatomıde farklı düşünüyorum . ö donemde mısırlıların olduğu bile  şsaptlanmamıştır.  çünku  döneme ait bir bulgu yada insan fosılı yanı yanı o dönemde yasıyan ve bu piramıtlerı insaaa edenlerın mısır uygarlıgı olduğunu ispatlıyacak ne bir arguman nede bir fosııl kaydı bulunmamamktadır dolayısıylede  odöneme ait net bir bilgi vermek sadece bilgi kırlılıgı olur düşüncesındeyım . bana hiçte m.ö. 5000 -6000 yıllarına aitmış gibi gelmıtyor çok daha eskı bir uygarlıgın yanı maya uygarlıgının  ataları konusunda net bir ibilgi yoktur . tıpkı atlantıs gibidir . gizemlı bir uygarlıktır mısır uygarlıgının adını buluındugu cografı konumdan anlamsıyla belırlenmıştır . bazı kaynaklara göee mısır uygarlıgının gerçek ataları atlantıslılerdır bu biile biz gizemdır . il kdefa atlantık kralının bu cografyayı kesfetmesı ile bu uygarlık oluşmuştur . diye düşünüyorum 

Bak çok eksik biliyorsun, sanki Erich Von Daeniken'den ötesini bilmez gibisin. O devirde kalmış görünüyorsun. 

Mısırda, piramitleri yapanların mezarları, neyi nerden nasıl getirdikleri, işçilerin yevmiye kayıtları vs. vs. hepsi ne de ulaşılmış halde. Ha bu 2010'lu yıllarda bulunan arkeolojik meseleler. Malum mısır isyanları bu buluşların duyrulmasını engelledi, tüm mesele bu.

Diğerleri de aynı mevzu aslında. Ortada, o devrin insanlarının yapmasını beklenenden başka bir şey yok. 

Gözden kaçan, onlardna sonra, semavi denen kepazelik dinlerinin, bir karabasan gibi o bölgelere çökerek, o dönemde yapılmış muazzam ilerlemeleri yok etmiş olması. Olan biten sadece bu. Bu semavi dinler denen kepazelikler olmasa, bugün galaksinin ötesindeki dünyalarda yaşıyor olmamız işten bile değildi.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, anibal yazdı:

Bak çok eksik biliyorsun, sanki Erich Von Daeniken'den ötesini bilmez gibisin. O devirde kalmış görünüyorsun. 

Mısırda, piramitleri yapanların mezarları, neyi nerden nasıl getirdikleri, işçilerin yevmiye kayıtları vs. vs. hepsi ne de ulaşılmış halde. Ha bu 2010'lu yıllarda bulunan arkeolojik meseleler. Malum mısır isyanları bu buluşların duyrulmasını engelledi, tüm mesele bu.

Diğerleri de aynı mevzu aslında. Ortada, o devrin insanlarının yapmasını beklenenden başka bir şey yok. 

Gözden kaçan, onlardna sonra, semavi denen kepazelik dinlerinin, bir karabasan gibi o bölgelere çökerek, o dönemde yapılmış muazzam ilerlemeleri yok etmiş olması. Olan biten sadece bu. Bu semavi dinler denen kepazelikler olmasa, bugün galaksinin ötesindeki dünyalarda yaşıyor olmamız işten bile değildi.

o dönemi zaten bilmek çok zordur bana göre işçi kayıtları ve ve iralıogullarının odöneme yasadığını ve fıravununda ö dönemde  yasadıgını ve işçileree piramıdın yanında küçük evler insan ederek onların bu insaatı yaptığını süeklı tvlerdde ve yotutubede görürüz dostum ama hiç farketmedınmı bir tohaflık yokmu sana göre çünku bir belgesel izliyorum similasyon gibi sadece bir  sahte senaryo gibi oluşmuş suflörde yanındaymış gibi süreklı analtıyor . bir diğer filmlerde izliyoruz. adı üstünde neden? bir görüntu kaydı yok  çünku dikka tettıysen o dönemde sadece parsomentler ve kıtaplar var kamera kaydı yok. ben gerçekten bu konu hakıkında çok endişelıyım .. yevmıe ya kayıtları ve o dönemdekı evlerın hala varolması ispa tdeğildir.   somut bir ispat olduğunu düşünmüyorum. 1500 yıl öncesını azda olsa tahmım ediyoruz aynı fiirdeyım semavı piçlerının oraya çökupte yagmalaması araplarını  ne kadra pis bir ırk  olduğunu ispatlar  dostum.  ama benım tezlerımı hafıfe almasan daha iyi olur dostum. ben hala bu kayıtların ö donemde ait olduğundan oldukça süphelıyım ve endişelıyım . çünku odönemde vinç yoktu nasıl? olduda o kadar yükseklıge  bir piramıt tasının ağırlıgı  25 tondur.. sence onu ne? kaldırmış  olabilr sihir falanmı? .. :))))Büyük Piramit bir ana kayanın üzerine inşa edilmiştir, yapı 2.3 milyon kireçtaşı (kalker) taş bloktan oluşur. Butaş blokların çoğu muhtemelen civardaki bir taşocağından getirilmiş ve kaplamada kullanılan Tura kireçtaşı Nil nehrinden taşınmış olmalıdır.

Sitelerde Paylaş
Just now, mystic said:

o dönemi zaten bilmek çok zordur bana göre işçi kayıtları ve ve iralıogullarının odöneme yasadığını ve fıravununda ö dönemde  yasadıgını ve işçileree piramıdın yanında küçük evler insan ederek onların bu insaatı yaptığını süeklı tvlerdde ve yotutubede görürüz dostum ama hiç farketmedınmı bir tohaflık yokmu sana göre çünku bir belgesel izliyorum similasyon gibi sadece bir  sahte senaryo gibi oluşmuş suflörde yanındaymış gibi süreklı analtıyor . bir diğer filmlerde izliyoruz. adı üstünde neden? bir görüntu kaydı yok  çünku dikka tettıysen o dönemde sadece parsomentler ve kıtaplar var kamera kaydı yok. ben gerçekten bu konu hakıkında çok endişelıyım .. yevmıe ya kayıtları ve o dönemdekı evlerın hala varolması ispa tdeğildir.   somut bir ispat olduğunu düşünmüyorum. 1500 yıl öncesını azda olsa tahmım ediyoruz aynı fiirdeyım semavı piçlerının oraya çökupte yagmalaması araplarını  ne kadra pis bir ırk  olduğunu ispatlar  dostum.  ama benım tezlerımı hafıfe almasan daha iyi olur dostum. ben hala bu kayıtların ö donemde ait olduğundan oldukça süphelıyım ve endişelıyım 

Yahu yok. Ne diyorum, orada çalışanların yevmiye katıları bile bulundu. Adamların en yediğini, ne içtiğini bile biliyoruz. Mesela, adamların başlıca besini balıkmış, bunu bile biliyoruz artık.

Konu tezler değil, somut, elle tutulabilen, hakikatler. Mezarlardan çıkan ve piramidin neresinde ne iş yaptığını anlatan tablet, hiyeroglifler falan. 

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, anibal yazdı:

Yahu yok. Ne diyorum, orada çalışanların yevmiye katıları bile bulundu. Adamların en yediğini, ne içtiğini bile biliyoruz. Mesela, adamların başlıca besini balıkmış, bunu bile biliyoruz artık.

Konu tezler değil, somut, elle tutulabilen, hakikatler. Mezarlardan çıkan ve piramidin neresinde ne iş yaptığını anlatan tablet, hiyeroglifler falan. 

böyle birşey mümkun değil bana göre çünku eger senın dedıgın gibi olsaydı bilm adamları 17.000 yıl önce bulunan bir piramıdın içde ölen bir rahıbın ne  yedıgın yada ne? içtiğini bilirdı . yahuuu nerrden bilyoruz balık yediğini :)))bana göre fosıl kayıtları sadece canlı turunu ve canlı türlerının şeklını ve görüntüsünü ispatlar. ..karbon fiber testlerıde  bir aractır isapt için..  anlattıgın yemek olgusu bana mantıksız geldı hatta imkansız geldı diyebilirim . yevmiye kayıtları bulundu diyorsun ilk defa duydum bunu göster bakalım şu kayıtları bana  :)))))konu tabıkı tez olucak o zaman bende diyorumkı piramıtlerı uzaylılar insa ettırmıştır insanları zombiye ccevırdıler . onları köle olarak bu piramıtlerı insaa ettirdıler aslında piramıtler fıravun mezarından çok bana göre annukı ırkının mezarıdır.. dostum.. al sana tez ne farkı var mısır uygarlı ile annukı uygarlı her ikiside aynı dönemde yasamış olamazmı? :)))) bence sen şimdi çok fena salladın  dostum. hahahaha... bravoo bu kadar havalı sallıyanı ilk defa görüyorum yevmiye kayıtları hahahahaha  :)))):0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...