Jump to content
Mega Ateist

Müslümanlara Soru

Recommended Posts

34 minutes ago, mystic said:

democrassıon bil bakalım benı tanıyabilicekmısın? merak etme  herşeyın bir acıklaması vardır. dostum sen hala benı tanımadınmı? dur biraz ıpucu verım. :)))) pach of neo..   evrensel insan ve democrassıon.. hala böyle basit konularlamı? devam ediyorsun hıç degısmemışsın.. hatırladın değilmi? konu baslıgı gerçekte tanrı yoktur.. eger hatırladıysan. çok şaşırıcaksın emınım. 

Sen huu sun büyük ihtimalle yakında ortaya çıkar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu günluk son birşey  daha  bana göre ateimzde  evrenın işleyiş sistemı bakımından bir tanrıya ihtiyacı yoktur çünku  evren bir sımılasyon tasarımdır daha önceden herşeyın programlandıgı bir geciçi bir  similasyondur. ama determınızmde evrenın işleyısı  ve evrenın sistemetık düzenı % 100 bir tanrısal bir güce baglı olmak zorundadır aksı halde  evren  asla varolmaz tezını savunur . işte determınız ile ateizm arasında kı en büyük farkta bu bana göre .. gruplandırırsak  1: ateizm 2: agnostısım 3: septısızım . bu  3 mantık bir birine çok yakındır diyebiriz.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, mystic said:

üzgünüm yanlış tahmın..  :lol:

Bana göre doğru tahmin ama doğru olmasa da bu tarzınla fazla barınamazsın burada.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şimdi eski dostum neo, bunları ben çok anlattım, alakası olmadığını çok açıkladım. Doğrusu üşendim şimdi tekrar baştan almaya. Sen boşversen determinizmi filan da biraz düzgün yazsan, cümlelere büyük harfle filan başlasan, sözcükleri doğru yazsan filan... İskeletorun büyük teyzesi de hiç sevimli durmuyor! :D

Ama tabii kısaca açıklamazsam eski dostluğa sığmaz. Kader diye bir şey yoktur. Maddenin ne yapacağı dıştan maddeye doğaüstü bir güç tarafından filan dayatılmamıştır. Madde doğasında olduğu şekilde davranır. Dediğin şekilde klasik determinizm vardı ama Laplace ile birlikte son buldu. Modern determinizm materyalisttir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.