Jump to content

Edip Yüksel: Bir Ateist, İsterse Kız Kardeşiyle Yatabilmelidir

Recommended Posts

2 saat önce, anibal yazdı:

Biriniz de çıkıp "Senin amsatan ve amsatan evladı olman hakkında ne düşünüyorsun?" diye sormuyor. Oysa bu o kadar sağlam bir hakikat ki? Adamlar ateistleri kardeşine sulanacak sapıklar olarak görmek ve göstermekte kırk takla atarken, siz onların açık seçik amsatan ve amsatan evladı olduğunu yutmaya çalışıyorsunuz.

Ya, hafız sen iki dakika sakin ol be. İki dakika delikanlı ol be koçum. Nedir bu sendeki ergen siniri, anlamıyorum ki.

Bizim orda senin gibiler için s.çtığı bok ile kavga ediyor derler. Bi sakin ol be oğlum. Kendi aramızda bir sohbet ediyoruz işte. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 117
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Just now, Minik Kuş said:

Ya, hafız sen iki dakika sakin ol be. İki dakika delikanlı ol be koçum. Nedir bu sendeki ergen siniri, anlamıyorum ki.

Bizim orda senin gibiler için s.çtığı bok ile kavga ediyor derler. Bi sakin ol be oğlum. Kendi aramızda bir sohbet ediyoruz işte. 

Karşınıuzdakiler ergen kadar aklı olmayan seviyesizler. Onların seviyesine inmeden, onlara hiç bir halt anlatamazsınız.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Karşınıuzdakiler ergen kadar aklı olmayan seviyesizler. Onların seviyesine inmeden, onlara hiç bir halt anlatamazsınız.

Anibal, inan bana ben senden çok daha sert ve katı bir adamım. Eylem adamları küfür etmezler, tehdit etmezler. Biz zamanı geldiğinde ne yapacağımızı biliriz. Ondan önce gereksiz volüm yapmayız.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, Minik Kuş said:

Anibal, inan bana ben senden çok daha sert ve katı bir adamım. Eylem adamları küfür etmezler, tehdit etmezler. Biz zamanı geldiğinde ne yapacağımızı biliriz. Ondan önce gereksiz volüm yapmayız.

Bizde zaten küfredin demedik, adamların hakikatini dobra dobra söyleyin dedik. 

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, anibal yazdı:

Geri zekalı...

Ne felsefesi sayıklıyorsun diyecem de, malum geri zekalısın. Ahlakın temeli felsefi değil, biyolojiktir: Sürü güdüleri..

Ahlakin temeli ne diye soran mi oldu mal? Biyolojik olmasi, zaten felsefi olarak senin ahlak elestirisi yapamayacagini soyleyen bizlerin, argumanimizi temellendirirken kullandigimiz sey..

Amanda genler kopyalansinla temellendirilen ahlakin bağlayiciligi olabilir mi?

Sitelerde Paylaş
52 minutes ago, SUPERULLAH said:

Ahlakin temeli ne diye soran mi oldu mal? Biyolojik olmasi, zaten felsefi olarak senin ahlak elestirisi yapamayacagini soyleyen bizlerin, argumanimizi temellendirirken kullandigimiz sey..

Amanda genler kopyalansinla temellendirilen ahlakin bağlayiciligi olabilir mi?

Ahlakın bağlayıcılığı zaten yoktur, olduğunu kim iddia etti ki? Güya müslümanlarda bağlayıcı ahlak var, yemedikleri halt kalıyor mu?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, SUPERULLAH yazdı:

Ahlakin temeli ne diye soran mi oldu mal?

Ahlakın temelini sorgulayan Edip Yüksel adlı salak. Sen konunun ne olduğunu anlamadıysan, o da senin zeka seviyenle ilgili bir durumdur.

Edip Yüksel, ateistleri ensestten uzak tutan şey nedir diye soruyor. Eğer tanrı korkusu yoksa ateistler niçin bacısını sgmiyor diye enfes bir felsefi soru yöneltiyor. Biz de diyoruz ki, insanın kendine bir özsaygısı olması için, kendi davranışlarını sınırlandırmak için görünmeyen bir zorbaya ihtiyacı yoktur. İnsan kendi aklı ile bir toplumsal ve sosyal düzen kurar. Bu düzenin işlemesi için insan aklı yeterlidir. Zaten bugüne kadar gelen bütün uygarlığı, sosyal ve toplumsal düzenleri hep insan aklı kurmuştur. Bu uygarlıkların ve sosyal düzenin kurulmasında tanrının bir rolü yoktur. Dolayısı ile eğer ensest toplumsal kurallarda eğer ayıp olarak kabul ediliyorsa, ateistler de bu yasağa uyar. Bu iş için tanrıya falan ihtiyaç yok.

Anladın mı?

İslamcılarda düşünme becerisi yok. Ulan yeryüzünde milyarlarca ateist var. İslamcı barbarların tehditi altında olmayan ateistler, kendilerini gizleme ihtiyacı hissetmiyorlar. Açık bir hayat yaşıyorlar. Bu insanların hayatlarına bakacak olursanız aşırılıklar yapmadıklarını, acayip bir cinsel hayatları olmadığını, uyumlu ve sakin bir hayat sürdüklerini görebilirsiniz. Bunlar gözünüzün önündeyken hala neyin hikayesini anlatıyorsunuz? 

Sitelerde Paylaş

Tanrı faktörünün ahlaka olumlu etkisi sıfırken olumsuz etkisi çok aşırıdır. Tanrı halisane bir iman gösterenin yediği her botu bağışlar fikri egemendir. Radikaller suçlu kişilerdir hep bu yüzden. Halisane bir imanla yedikleri botları bağışlatmaya çalışırlar.

Ahlaka olumlu bir katkı için tanrıya gereksinim sıfırdır. Bunun için tek gerekli etken, toplumsal kabul görmüş yerleşmiş davranış normlarıdır. Yaptırımını öldükten sonra uygulayacak bir tanrı, ohooo, ölme eşşeğim ölme... Yaptırımını anında uygulayan, dışlayan, kınayan toplum etkilidir. Bu en dindar toplumlarda bile böyledir. Kimse tanrıdan filan korkmaz, toplum bana ne yapar diye korkar.

Toplum da tanrıyı filan düşünerek değil, bu bireyin davranışları bizim yapımıza ne zarar verir ona bakar. Tanrı fasaryadan bir oturuktur sadece, başka bir şey değil. Tanrı hiç kimsenin umurunda değildir, dört salaktan başka. Dört salak var diye de toplum tanrıya göre yapılandırılmaz.

Sitelerde Paylaş

Böyle var ya hani amana allah gücenir, amana allah küser, amana allah ağlar filan diye allaha acıyan bazı salaklar vardır. Bu salakların kafası çalışmaz. Ülen salak kafam, ben her şeye gücü yeten sonsuz güçlü bir allaha inanıyorum, bu allaha acımak bana mı düştü diye bir saniye oturup düşünmezler. Gücü sonsuz değil mi, yaratsın kendine bir eş, bir allahe, onunla keyfini bulsun ülen, bunu da mı biz öğreteceğiz!

Tek başına oturup oturup canı sıkılıp hadi şu insanları inanıyor inanmıyor diye birbirine düşürüp biraz kan görerek eğleneyim diye kafa bulan tanrıya oturup biz mi acıyacağız! Bundan daha salakça bir düşünce daha gösteremiyorum ben, yoktur.

Hayır şunun ne kadar salakça olduğu kabak gibi, gün gibi ortada. Biz bu salaklara bunu anlatamıyoruz, çünkü bunlar adı üstünde salak! Anlama kapasiteleri bulunmuyor!

Sitelerde Paylaş

Bu bir ateiste bir eylemi kuramsal olarak yapma hakkı veren bir görüştür.

Bu cümleden her ateist kız kardeşi ile yatar anlamı çıkmaz.

İsterse yatar anlamı da çıkmaz..

İsterse yatabilir anlamı bile çıkmaz...

Edip Yüksel'e göre bir ateistin kız kardeşi ile yatma hakkı olmalıdır. Ama öyle bir hakkın olmadığı ihsas edilmektedir.

Ateist neden böyle bir hakka sahiptir? Tanrı inancının olmaması bir insana bazı haklar mı sağlamaktadır?

Bu görüşten Tanrı inancı olmayan bir insanın daha özgür olduğu sonucu çıkarılabilir.

Sitelerde Paylaş

Ben de şimdi farkına vardım. Cümlede acayip bir çarpıklık var. "Ateistlere bu hakkı tanıyın, ilişmeyin, serbest bırakın" anlamına geliyor! Yani bir talep içeriyor! İlginç! En olası yorum, Edip ateistlere kız kardeşleri le yatma hakkı talebi ile ayaklanmalarını ve haklarını söke söke almalarını tavsiye ediyor! :0_80cbc_37a71a73_L:

Ülen sana akıl soran oldu mu be! Ha yani senden öğreneceğiz ne isteyeceğimizi! Yandan kurmalı mı sandın kendi Müslümlerin gibi ülen! :lol:

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, anibal yazdı:

Ahlakın bağlayıcılığı zaten yoktur, olduğunu kim iddia etti ki?

Mevzu zaten bu. Edip, ateist ahlakin bağlayiciligi yoktur diyor. Ulan biriniz konuyu anlayin ya..

Genlerin kopyalanmasina dayali bir sistemden ahlaksal bir dayatma temellendirilemeyecegini kabul ediyorsan, basligi onayliyorsun demektir.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, Minik Kuş yazdı:

Ahlakın temelini sorgulayan Edip Yüksel adlı salak. Sen konunun ne olduğunu anlamadıysan, o da senin zeka seviyenle ilgili bir durumdur.

Edip Yüksel, ateistleri ensestten uzak tutan şey nedir diye soruyor. Eğer tanrı korkusu yoksa ateistler niçin bacısını sgmiyor diye enfes bir felsefi soru yöneltiyor.

Nerenle izliyorsun sen ya?

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, haci yazdı:

Bu bir ateiste bir eylemi kuramsal olarak yapma hakkı veren bir görüştür.

Bu cümleden her ateist kız kardeşi ile yatar anlamı çıkmaz.

İsterse yatar anlamı da çıkmaz..

İsterse yatabilir anlamı bile çıkmaz...

Edip Yüksel'e göre bir ateistin kız kardeşi ile yatma hakkı olmalıdır. Ama öyle bir hakkın olmadığı ihsas edilmektedir.

Ateist neden böyle bir hakka sahiptir? Tanrı inancının olmaması bir insana bazı haklar mı sağlamaktadır?

Bu görüşten Tanrı inancı olmayan bir insanın daha özgür olduğu sonucu çıkarılabilir.

Anlayan biri cikmis nihayet:)

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, SUPERULLAH said:

Anlayan biri cikmis nihayet:)

Evet bak gördün mü, bu forumdaki anlayışlı insan sayısı iki imiş, biri sen, diğeri de Hacı'ymış, bunları anlamış oldun işte. Afferin sana, hadi bakalım yatma vakti canım, hassiktii...

Bu muhteşem finalin şerefine sana bir soru soralım. Ne de olsa her konuya vakıf düşünürlerimizdensin.

Teistler neden kızkardeşleriyle yatmazlar? Yatan teistler de neden yatarlar?

tarihinde isabettin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, haci yazdı:

Cümle şöyle devam ediyor; bunu engelleyen nedir?

Yani Edip Yüksel sizin çizdiğiniz çerçevede bir konuşma yapmıyor. Cümlenin devamında, bir ateistin ahlakı olabilir mi sorgulamasına girişiyor. Videoyu izlemeden yorum yapmışsınız bence.

Evet Edip Yüksel tanrı inancı/korkusu olmayan bir insan,

toplumsal, sosyal kurallara uyar mı?

aileye değer verir mi, bir aile hayatı olabilir mi?

iyi ve kötü kavramlarına sahip midir? İyi ve kötüyü neye göre ayırır?

gibi felsefi bir tartışmaya yöneliyor. Eğer videoyu izleyip de bunu anlamadıysanız eyvahlar olsun.

Hiçbir ateist bütün ateistler adına konuşma hakkına sahip değildir. Ancak herkes ahlakın kökeni ile ilgili konuşma hakkına sahiptir. Edip Yüksel tam olarak ahlakın kökenini sorguluyor. Tanrı inancı yoksa, ahlaksal bütün önermeler boşlukta sallanır demektedir.

Ben ahlakçı bir ateistim. Ahlakın kökeninin insan aklı olduğunu düşünüyorum. İnsan topluluk halinde yaşamak zorunda olan bir canlıdır. Bu topluluğu bir arada tutabilmek için bazı kuralların olması gerekir. Bu kurallar ahlakın da temelidir.

Edip Yüksel'in sorusuna ben cevap vereyim. Bir ateisti ensestten uzak tutan nedir? Cevaplar şöyle;

i- yakın akraba evliliğinden doğacak sakat bir çocuğa sahip olmama düşüncesi

ii- birinci dereceden yakın akrabaları ile yaşanacak cinselliğin, aile kurumuna zarar vereceği düşüncesi. Tabii ki o ateistin, ailesi ile sevgi ve dayanışma esaslı bir bağı varsa.

iii- çok küçük yaştan itibaren, kardeşlik/analık/babalık gibi duygular beslediği kişiye karşı, daha sonra cinsel duygular besleyemiyor oluşu. Bir tür iğrenme vs.

iv- bu ilişkinin  toplumda göreceği tepkiden çekinme

Görüldüğü gibi, oldukça somut ve mantıklı sebeplerle ateistler ensestten uzak durabilirler. Bu gerekçelerin herbiri, gözükmeyen devasa bir varlıktan korkma gerekçesinden çok daha mantıklı ve insanidir...

Sitelerde Paylaş

Edip Yüksel'in sorusuna ben cevap vereyim. Bir ateisti ensestten uzak tutan nedir? Cevaplar şöyle;

i- yakın akraba evliliğinden doğacak sakat bir çocuğa sahip olmama düşüncesi

ii- birinci dereceden yakın akrabaları ile yaşanacak cinselliğin, aile kurumuna zarar vereceği düşüncesi. Tabii ki o ateistin, ailesi ile sevgi ve dayanışma esaslı bir bağı varsa.

iii- çok küçük yaştan itibaren, kardeşlik/analık/babalık gibi duygular beslediği kişiye karşı, daha sonra cinsel duygular besleyemiyor oluşu. Bir tür iğrenme vs.

iv- bu ilişkinin  toplumda göreceği tepkiden çekinme

Bu yazdıklarınızın hiç biri bir ateistin ensest yapmaması için yeterli neden değildir. Doğada çok daha etkili ve yaygın bir neden daha vardır.

Hayvanlar aleminde ensest son derece sınırlı bir cinsel etkinliktir. Hayvanların büyük çoğunluğu ensest yapmazlar.. Ensest yapmamak bir içgüdüdür.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, SUPERULLAH said:

Mevzu zaten bu. Edip, ateist ahlakin bağlayiciligi yoktur diyor. Ulan biriniz konuyu anlayin ya..

Genlerin kopyalanmasina dayali bir sistemden ahlaksal bir dayatma temellendirilemeyecegini kabul ediyorsan, basligi onayliyorsun demektir.

elbette, fakat sorun şu, eğer bu kötü bir halt değilse, neden müsloşların sıçmık putçuğu, kızkadeşlerin, bacıların başkalarınca kanırtılarak sikilmesini zorunlu kılıyor? Bu apaçık bir zulm değil mi, kızkardeşini, gözünden sakındığın kızını neyse verecen, elin ayısı çatır çatır sikecek, senin vicdanın bunu alıyor mu?

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, anibal yazdı:

elbette, fakat sorun şu, eğer bu kötü bir halt değilse, neden müsloşların sıçmık putçuğu, kızkadeşlerin, bacıların başkalarınca kanırtılarak sikilmesini zorunlu kılıyor? Bu apaçık bir zulm değil mi, kızkardeşini, gözünden sakındığın kızını neyse verecen, elin ayısı çatır çatır sikecek, senin vicdanın bunu alıyor mu?

Cokta tin, onu artik musloslara soracaksin. Nasil bir alis veris icindeysen hep ayilara mi denk geliyorsan artik o da senin sorunun.

Sonucta edip burada hakli, ateistten ahlak elestirmeni olmaz:)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...