Jump to content
deney

şınav çekme sayısını nasıl arttırabilirim?

Recommended Posts

Şınav çekme sayısını nasıl arttırabilirim?

Şınav sayısını haftada bir veya iki arttırıyordum.Bu tabloda günde 5 defa arttırmaktan bahsediyor.:)

pushup-challenge.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Genç iken iddiasız yüz defa yapardım, o yüzden kimse iddiaya girmezdi:)

En sevdiğim ise havadaki borudan dönmekti, şimdikiler onu bilmez, bir tür performans testi gibiydi.

Spor yapmak isteyenlere tavsiyem sürekli dik yokuş çıkın, vücudun direncini ve savunma mekanizmasını arttırır...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Just now, deney said:

Bir günde kas kendini onarabilir mi?:)

Bu yıkımın boyutlarına bağlı. Ama her gün aynı bölgeyi çalıştırmak hiç tercih edilmez. Bu şekilde geri gidersin. Ayrıca "vücudun kuvveti " karmaşıktır. Birisinin itme gücü fazla iken diğerinin kaldırma, bir başkasının koparma gücü fazladır.  Yani hareketleri yaparken sayıya takılma. Vücudun ne kadarını izin veriyorsa o kadarını yap.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Genç iken iddiasız yüz defa yapardım, o yüzden kimse iddiaya girmezdi:)

En sevdiğim ise havadaki borudan dönmekti, şimdikiler onu bilmez, bir tür performans testi gibiydi.

Spor yapmak isteyenlere tavsiyem sürekli dik yokuş çıkın, vücudun direncini ve savunma mekanizmasını arttırır...

Şimdi kaç defa şınav çekebiliyorsun?:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, albastı yazdı:

Bu yıkımın boyutlarına bağlı. Ama her gün aynı bölgeyi çalıştırmak hiç tercih edilmez. Bu şekilde geri gidersin. Ayrıca "vücudun kuvveti " karmaşıktır. Birisinin itme gücü fazla iken diğerinin kaldırma, bir başkasının koparma gücü fazladır.  Yani hareketleri yaparken sayıya takılma. Vücudun ne kadarını izin veriyorsa o kadarını yap.

Askerde her gün yaptırıyorlar.:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Böyle tablolar genelde çöp oluyor. Bu da çöp.

Ayrıca her gün sadece şınav çekmek duruş bozukluğu yaratabilir. İtme kadar çekme de yapman lazım. Ben hiç şınav çekmem, bileklerimi öldürüyor resmen.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şınav çekerken çalışan kasların hangileri ?

cevap : kol kasları

soru : 

bu kaslar nereyi kaldırıyor ?

cevap  : üst bölgeyi

mantık kuralım 

üst bölgeni zayıflatırsan, kol kaslarını geliştirmeden daha çok şınav çekme kabiliyetine ulaşırsın

şınav çektikçe kol kasların gelişecek (protein destekli beslenmeni öneririm. Mesela yumurta , et gibi. Protein tozlarıda işe yarıyor fakat! Kaliteli protein istiyorsan Yumurtayı tercih et. ama sakın sarısını yeme 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Freletics push up bugüne kadar en çok verim aldığım push up stili. Bütün göğüsün yere değecek, bu esnada iki elini havaya kaldıracaksın ve diğerini çekeceksin. Kolunu boşa almadan çekilen push up'a göre daha kolay gözükebilir ama emin ol 2 katı zor. Ben kolumu boşa almadan göğüsüm yere değerek 60 tane çekebiliyorum ama bu videoda gösterildiği şekilde 30, zorlarsam 40.

Eğer barfiksle aran varsa

Bu programı öneririm. 20 barfiks 20 şınav - 15 barfiks 15 şınav - 10 barfiks 10 şınav - 5 barfiks 5 şınav

Eğer barfiks çekemiyorsan da

venus.png&f=1

Bunu öneririm. 4 set, sadece jackknifes 20 tane şınav ile squat 50'şer tane. Diğer hareketlerin doğru yapılış şeklini youtube da bulabilirsin.

En temizi freeletics'e başla. İngilizcen varsa birkaç antreman programı atayım. Zamanla hepsi yükselir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şınav ve barfiks yapamıyorum.

Aşağıdaki resimlerde ki gibi yapmaya başladım.

Amacım tüm beden ağırlığını kaldırabilecek duruma gelmek.

14 saat önce, investor yazdı:

Neden sinav yapiyorsun? Amacin vucut gelistirmek mi?

chair-push-ups.png

step-3-pull-up-750x346.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, deney yazdı:

Şimdi kaç defa şınav çekebiliyorsun?:)

Beş defa çeksem öpüp başıma koyarım:)

Sporcular sporu bıraktıktan sonra normal insanlara göre daha çok hantallaşırlar, yaş da ilerleyince sporluk bir yanı kalmaz.

Çok iyi bir koşucuydum, zerre durmadan ve ritimi bozmadan 86 kilometre koşardım, şimdi o günler aklıma geliyor da sanki o ben değilim gibi.

Daha önce de dediğim gibi spor yapmak isterseniz dağlarda en dik yokuşları çıkmaya çalışın, bir müddet sonra artık yokuş kolaylaşırken iniş zor gelmeye başlıyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 16.11.2017 at 20:01, bilgivehis yazdı:

Beş defa çeksem öpüp başıma koyarım:)

Sporcular sporu bıraktıktan sonra normal insanlara göre daha çok hantallaşırlar, yaş da ilerleyince sporluk bir yanı kalmaz.

Çok iyi bir koşucuydum, zerre durmadan ve ritimi bozmadan 86 kilometre koşardım, şimdi o günler aklıma geliyor da sanki o ben değilim gibi.

Daha önce de dediğim gibi spor yapmak isterseniz dağlarda en dik yokuşları çıkmaya çalışın, bir müddet sonra artık yokuş kolaylaşırken iniş zor gelmeye başlıyor...

Neden sporcular daha çabuk hantallaşıyor?

Bu arada bence siz kilo aldınız ondan hantal hissediyorsunuz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...