Jump to content

Norveç düşman liderler tablosu skandalı

Recommended Posts

1 saat önce, anibal yazdı:

IŞİD, Esad falan Arap değil miydi? Yamyam falan di mi? Hangi gezegende yaşıyorsunuz siz? Arapların adamın ciğerini söküp yediği videoları tekrar mı çıkaralım illa? bunu yapan adam yamyam değilse, ki o da bir arap, allahuekbet diyerek söktüğü ciğeri, kalbi çiğ çiğ yiyen adam,  yamyam değilse, kimdir yamyam?

Işid'i anladık da Esad'ı niye karıştırdın araya? Beşar Esad açık görüşlü, laik bir insandır. İnsan kalbi yiyen manyaklar ile ne alakası var Esad'ın?

İnan bana, bazen bu konulardaki cehaletin çok komik noktalara gidiyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 326
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 minute ago, Minik Kuş said:

Işid'i anladık da Esad'ı niye karıştırdın araya? Beşar Esad açık görüşlü, laik bir insandır. İnsan kalbi yiyen manyaklar ile ne alakası var Esad'ın?

İnan bana, bazen bu konulardaki cehaletin çok komik noktalara gidiyor.

Arap, Araptır...

Bir tankın üzerinden Suriye'ye dönüp saydıran komutan vardı. Ardından APO piçi paket olup gelmişti, barınamamıştı Suriye'de daha. O gün Suriye'de APO piçini besleyen kimdi, şah rıza pehlevinin mahdumları mı?

Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

İyi ama buradaki Araplara pislik muamelesi yaptığımı nereden biliyorsun ki?

Bak sana bir örnek vereyim.

Benim karşı komşum Suriyeli bir Arap aile. Evde kiracı bir aile vardı, taşındılar, bir zaman sonra bu boş dairede bir hareketlenme görüp tutuldu mu diye sordum. Evet dedi bizim görevli, Suriyeliler tuttu.

Korktum. İnanılmaz tedirgin oldum, hatta buradan taşınmalıyım diye düşündüm, gerildim. Sonra bunlar çıktı geldi, ev taşınırken kapıyı çalıp bir şeyler istedi, verdim, selamlaştık falan derken baktım ki son derece temiz, düzgün, saygılı insanlar. Adam doktor, kadın mimar. İki çocuklarıyla yaşayıp gidiyorlar.

Benim böyle insanlarla ne gibi bir sorunum olabilir? Bilakis, elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım, kendilerini iyi ve güvende hissetmelerini çok isterim, haşır neşir olmasam da iyi olmalarını isterim.

Ama emin ol bunlar gibisi az. Ve ben gerçekten ülkemde görmek, birlikte yaşamak falan istemiyorum. 

Sizi anlıyorum. Siz arabın doktor mühendis olanına karşı değilsiniz, onlara ırkçılık yapmıyor, onları yamyam olarak görmüyorsunuz. Siz arabın eğitimsiz, cahil, mesleksiz, sokakta dilenen, ucuza çalışmak zorunda kalan, bizim insanlarımızın işini alan fakir kesimine karşısınız.

Bunu anlıyorum ama bunlar da yamyam değil, öyle anılmayı hakketmiyorlar.

Bakın, yabancı düşmanlığı tam da böyle bir şeydir. Meslek sahibi, kültürlü, eğitimli, faydalı insanlara zaten kimse yabancı düşmanlığı yapmaz ki, belki bir tek Hitler...

Ama en alt kesimdekilere herkes yüklenir. Onlardan iğrenir ve nefret ederler. Onlara pislik muamelesi yaparlar. Ben de farkında olmadan yapıyorumdur belki. Sizi kınamıyorum. Haklı bir zeminden hareket ediyorsunuz.

Ama çıkardığınız sonuç yanlış. Bunlar zavallı insanlar. Denizlerde kaç tanesi ölüp gitti. 

Yamyam olanlar işte onların parasını alıp ölüme gönderenler... 

Onları kaçmak zorunda bırakanlar asıl yamyamlar. Arap ya da değil fark etmez. Asıl yamyam onlar.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Arap, Araptır...

Irkçı ırkçıdır...

Yakışıyor mu sana böyle şeyler ya. Anibal, senin bilimsel yazıların varmış forumda. Hiç denk gelmedim. Hep böyle antin kuntin yazılarına denk geliyorum. Bir iki bilimsel yazına gelsem de sana biraz saygım artsa ya. Siyasi konularda tam bir ergen gibisin.

Sitelerde Paylaş
41 dakika önce, anibal yazdı:

IŞİD, Esad falan Arap değil miydi? Yamyam falan di mi? Hangi gezegende yaşıyorsunuz siz? Arapların adamın ciğerini söküp yediği videoları tekrar mı çıkaralım illa? bunu yapan adam yamyam değilse, ki o da bir arap, allahuekbet diyerek söktüğü ciğeri, kalbi çiğ çiğ yiyen adam,  yamyam değilse, kimdir yamyam?

Biliyorum, haklısınız. Işid yamyamın ta kendisi. Ve evet, araptır önemli ölçüde, ama başkaları da vardır.

Evet, o görüntüleri izledim ben de. Onlar yamyam elbette. Onlara ne dense az. Korkunç mahluklar!..

Ben "ortadoğulu yamyamlar" ifadesine karşı çıkmıştım. Bütün herkesi kapsıyor. Bu ifade bu yüzden yanlış.

tarihinde Cimcime tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Minik Kuş said:

Irkçı ırkçıdır...

Yakışıyor mu sana böyle şeyler ya. Anibal, senin bilimsel yazıların varmış forumda. Hiç denk gelmedim. Hep böyle antin kuntin yazılarına denk geliyorum. Bir iki bilimsel yazına gelsem de sana biraz saygım artsa ya. Siyasi konularda tam bir ergen gibisin.

Bu tartışma bir bilim tartışması değil. Bu bir siyasi tartışma. Burada Arap dediğimiz kim, elbette kendilerine arap diyenler, ülkesi arap olanlar, adıyla, sanıyla. Neden İran'ı her defasında ayrıca yazıyoruz, çünkü orası Acem, İranlı. Ama İran'da da tonla arap var. 

Ve bu adamların ülkelerinin, kültürlerini vs. nasıl rezil, ilkel ve vahşi olduklarını biliyoruz. Adamlar kendilerine arap diyorsa, biz onlara yok sen, mağara adamından daha ilkelsin, o yüzden sen bir h. erectus'sun mu diyeceğiz? 

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Cimcime said:

Biliyorum, haklısınız. Işid yamyamın ta kendisi. Ve evet, araptır önemli ölçüde, ama başkaları da vardır.

Evet, o görüntüleri izledim ben de. Onlar yamyam elbette. Onlara ne dense az. Korkunç mahluklar!..

Ben "ortadoğulu yamyamlar" ifadesine karşı çıkmıştım. Bütün herkesi kapsıyor. Bu ifade bu yüzden yanlış.

Yukarıda yazdım, gene yazayım. O yamyamlar, bugün Arap coğrafyası denen, kendilerine arap denen insan müsvetteleri. Ona bakarsan zaten arap diye bir ırkta yok, berberi, sani, nebati falan melezi bir şey onlar, belki de genetik açıdan en karmankarışık olanlar hatta.

O kadar ırkçısınız ki, herkesin sizin gibi ırkçılık yapmaya çıktığını sanıyorsunuz. 

Ve evet, bunlar ortadoğulu yamyamlar. Yoksa Paris'li Yamyamlar mı dememiz gerekiyor bu mahlukata? Nereli bunlar, nerede yaşayıp, nerede insan yiyorlar?

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Cimcime yazdı:

Sizi anlıyorum. Siz arabın doktor mühendis olanına karşı değilsiniz, onlara ırkçılık yapmıyor, onları yamyam olarak görmüyorsunuz. Siz arabın eğitimsiz, cahil, mesleksiz, sokakta dilenen, ucuza çalışmak zorunda kalan, bizim insanlarımızın işini alan fakir kesimine karşısınız.

Arkadaşım, benim düşüncelerimin ıkçılıkla, insan ayırımı yapmakla ilgisi yok, Arap'ın eğitimlisini severim ama fakirini dilencisini sevmem falan demiyorum.

Çok açık söylüyorum, eğitimlisini de eğitimsizini de ülkemde istemiyorum, böyle akın akın gelip yerleşsinler istemiyorum vs. Ama gelmişler artık, büyük çoğunluğu da geri gitmeyecek; yapacak bir şey yok. İşin bu kısmı başka. Bu durumda, yani gelip apartmanıma taşınmışlarsa elbette medeniyet derecesine bakacak ve ona göre konumlanacağım. Fakir olana karşısın demişsin ya mesela? Tam tersi, bunların zengin olanı çok daha iğrençtir, en çok onları sevmem. Görgüsüz, medeniyetsiz pisliklerdir hemen hepsi. Ali Ağaoğlu'nun bir de Arap olduğunu düşün, ne demek istediğimi belki biraz anlarsın.

Bence sen ve senin gibi her an her yerde ırkçılık görenler gerçek ırkçılar. Çok ciddiyim.

Arapları hiç sevmem, çoğu Arap olmak üzere Orta Doğu da yamyamlar, zorbalar, barbarlar diyarıdır, evet. Bunlar Arap ise ben ne yapayım? Değiller diyecek halimiz yok, öyleyse öyledir. 

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Minik Kuş yazdı:

Kara Panterler gösterecek o kılkuyruk Anglo Saksonlara dünyanın kaç bucak olduğunu.

Irkçılığın daniskası bu işte.

İletimin bundan sonrası genel. Bunu açıklamak zorunda kalıyorum, çünkü bazıları çıkıp ben öyle ne zaman dedim diye itiraz ediyor. Bir kere petrolün önemini kaybetmesi diye bir şey olmayacak. Petrol çıkartılması çok pahalıya malolmadıkça kullanımdan hiç bir zaman düşmeyecek. Basra petrolü bittiğinde Güney Hazar petrolü var. Batı bu petrolün batıya akmasını istiyor. Doğuya akmasını istemiyor. Afganistan bu konuda kilit coğrafya. Hiç bir şeyi olmayan bu ülke, konumu nedeniyle böyle bir önem kazandı. Rusya'ya akan Kuzey Hazar petrolünün pik düzeyi hakkında doğrusu bilgim yok. Fakat Basra'nın pik düzeyi yitirmesi çok uzun sürmeyecek.

Sanıyor musunuz ki Rusya uçağının düşürülmesinin üzerine sünger çekti. Yarın Güney Hazar petrolü nereye akacak konusu olduğunda bu ve diğer tüm konular ısıtılacak. Ve tabii bu petrol Batıya nasıl akacak, İskenderun'dan. Hazar ile Akdeniz'i bağlayan coğrafyada etkin olarak kullanılacak kimler var, Kürtler.

Kürtlerle ayrışmış Türkler Batı'nın çıkarına uygundur. Batı Sevr'i yeniden uygulamaya sokma peşinde. Bu iki kere iki dört. Ülkemizi parçalamak isteyen müttefiklerimiz olması gibi bir çelişkiye sahibiz. Bu hep böyle oldu zaten. Anadolu, çelişkiler coğrafyasıdır. Hep arada çelişkide kalır. İslamlaşsam mı Batılılaşsam mı... Haçlı seferleri olur, arada kalır. Moğol istilası olur, yine arada kalır. Süper güçler bloklaşır, arada kalır.

Bu kilit coğrafyada silahlı kuvvetler, en önemli birinci gündem maddeniz ve göz bebeğinizdir. Onun ise yıpratılması, o kadar ciddi bir tehdit ki, geceleri uyuyamamak çok normaldir. Yılanlar vadisinde horul horul uyumak gibi bir hali var ülkenin şu anda. Hani güya Muhammed demiş ya, benim bildiğimi bilseniz az güler çok ağlardınız diye... Benim bildiğimi bilseniz geceyi ayakta geçirirdiniz.

Bu salak ve aptal halkın BOP hizmetçilerini hâlâ baş üstünde tutması kadar büyük bir ahmaklığı daha tarih kaydetmedi. Kazığa oturttular, bir hınk diye abanmaları kaldı üzerine, hâlâ uyuyorlar horul horul. Bu kadar derin uyku olmaz. Bence bu halk yedik bir bot, Atatürk ilkelerinden uzaklaştık, dincilere domaldık, bakalım akşamdan yediğimiz hurmalar sabaha nasıl tırmalar onu merak ediyor. Ne gelirse meraktan...

Sitelerde Paylaş

Basra petrolünden sonra Güney Hazar petrolü devreye girecek ya... Sonrası da var. Kuzey Buz Denizi petrolü. O da bitince? Belki de Antarktika petrolü. Tabii çıkarmak çok zor. Buz katmanını delecek de, toprağa ulaşacaksın! Antarktika'da petrol ne gezer diyen çıkmaz umarım. Antarktika'da buzun altında nelerin gizli olduğunu hiç bilmiyoruz. Bu kıta Hindistan ile bitişik tropikal bir kıtaydı. Giderek güneye kaydı ve üzerindeki canlılar yavaş yavaş ölmeye başladı. Ormanlar, dinozorlar... Hepsi soğuğa uyum sağlayamayarak öldü. Kutup noktasına geldiğinde sadece penguenler hayatta kalmayı başarmıştı. O da denizle sıkı bağlantıları olduğu için. Sıcak kalmak zorunda olan bir türün bu başarısı dünyada yaşanmış en büyük destandır belki de... Ben her penguen belgeseli izlediğimde duygulanırım. Bu hayvanlara müthiş saygım ve sevgim var. Bu hayvanlar olağanüstü. Yaşamları olağanüstü. O bir araya toplaşıp kar fırtınasında aylardır aç, eksi elli altmış derecelerde ıslık çalan, kar buz savuran dondurucu rüzgarda birbirlerine yapışarak direnmelerini görünce kendimi tutamayıp hüngür hüngür basbayağı ağladım. Belgesel yapımcıları dünyada en hayran olduğum insanlardır. Bunu çekip getirip sıcak odamıza önümüze koyuyorlar, dünya nasıl bir yer, öğreniyoruz. Hatta şimdilerde Mars nasıl bir yer, tüm netliğiyle görüyoruz. Oradaymış kadar net!

Bunları başaran insanların Türkiye parçalanırsa iyi olur deme hakkını kendilerinde bulmalarını çok da yadırgayamıyorum aslında. Buna hakları var demeye dilim tabii ki varmaz. Ama kendimi onların yerine koyduğumda ben de bu planları yapardım. Yat yat beleş, ye iç beleş, yiyoz içiyoz yatıyoz kalkıyoz adios bedava, nerde beleş orda yerleş ile olmuyor dünyada. Yakın gelecekte rekabet öyle kızışacak ki beleş makarnacı kömürcüler filan sinek böcek gibi ezilecek. Makarnayı yedik kömür de yandı hadi hatun efendimiz padişahımız üç çocuk istiyorcuların geleceği çok karanlık. 

Neyse... Küresel ısınmayı da düşünürsek Antarktika'nın geleceği nasıl olur kestirmek zor. Dünya nasıl değişecek hiç birimiz bilmiyoruz. Ve evet burada petrol olabilir. Madenler olabilir değil vardır. Sorun, kalın bir buz örtüsüyle kaplı çok soğuk bir yer olması. Oranın hakimleri kral penguenlere kucak dolusu sevgiler. Sizi seviyorum penguenler... Çok şirinsiniz. 

Sitelerde Paylaş
13 minutes ago, democrossian said:

Irkçılığın daniskası bu işte.

İletimin bundan sonrası genel. Bunu açıklamak zorunda kalıyorum, çünkü bazıları çıkıp ben öyle ne zaman dedim diye itiraz ediyor. Bir kere petrolün önemini kaybetmesi diye bir şey olmayacak. Petrol çıkartılması çok pahalıya malolmadıkça kullanımdan hiç bir zaman düşmeyecek. Basra petrolü bittiğinde Güney Hazar petrolü var. Batı bu petrolün batıya akmasını istiyor. Doğuya akmasını istemiyor. Afganistan bu konuda kilit coğrafya. Hiç bir şeyi olmayan bu ülke, konumu nedeniyle böyle bir önem kazandı. Rusya'ya akan Kuzey Hazar petrolünün pik düzeyi hakkında doğrusu bilgim yok. Fakat Basra'nın pik düzeyi yitirmesi çok uzun sürmeyecek.

Sanıyor musunuz ki Rusya uçağının düşürülmesinin üzerine sünger çekti. Yarın Güney Hazar petrolü nereye akacak konusu olduğunda bu ve diğer tüm konular ısıtılacak. Ve tabii bu petrol Batıya nasıl akacak, İskenderun'dan. Hazar ile Akdeniz'i bağlayan coğrafyada etkin olarak kullanılacak kimler var, Kürtler.

Kürtlerle ayrışmış Türkler Batı'nın çıkarına uygundur. Batı Sevr'i yeniden uygulamaya sokma peşinde. Bu iki kere iki dört. Ülkemizi parçalamak isteyen müttefiklerimiz olması gibi bir çelişkiye sahibiz. Bu hep böyle oldu zaten. Anadolu, çelişkiler coğrafyasıdır. Hep arada çelişkide kalır. İslamlaşsam mı Batılılaşsam mı... Haçlı seferleri olur, arada kalır. Moğol istilası olur, yine arada kalır. Süper güçler bloklaşır, arada kalır.

Bu kilit coğrafyada silahlı kuvvetler, en önemli birinci gündem maddeniz ve göz bebeğinizdir. Onun ise yıpratılması, o kadar ciddi bir tehdit ki, geceleri uyuyamamak çok normaldir. Yılanlar vadisinde horul horul uyumak gibi bir hali var ülkenin şu anda. Hani güya Muhammed demiş ya, benim bildiğimi bilseniz az güler çok ağlardınız diye... Benim bildiğimi bilseniz geceyi ayakta geçirirdiniz.

Bu salak ve aptal halkın BOP hizmetçilerini hâlâ baş üstünde tutması kadar büyük bir ahmaklığı daha tarih kaydetmedi. Kazığa oturttular, bir hınk diye abanmaları kaldı üzerine, hâlâ uyuyorlar horul horul. Bu kadar derin uyku olmaz. Bence bu halk yedik bir bot, Atatürk ilkelerinden uzaklaştık, dincilere domaldık, bakalım akşamdan yediğimiz hurmalar sabaha nasıl tırmalar onu merak ediyor. Ne gelirse meraktan...

Petrol üretmek değil, petrol kullanmak çok pahalı. Bu yüzden, fiiliyatta petrol olayı artık bitti. En azından, artık o eski şaşaası, muazzam karları olmayacak. Adamlar gidip elektrikli tır yapıyor, hemde dünyanın en petrol zengini ülkesi olan ABD'de, neden acaba düşündünüz mü?

Batının sevri yeniden uygulamaya koymak derdi olduğunu hiç sanmıyorum. İşin doğrusu da şu ki, o dönem bile batının odakları Sevr'i çok istemiş değillerdi. Eğer serv o kadar önemli olsaydı, biz kurtuluş savaşını o kadar kolay kazanamayabilirdik. Birinci Dünya savaşının sonunda barış anlaşması imzalayan ingiliz general der ki: "Bu bir barış değil, sadece 20 yıllık bir ateşkes." Ve sadece 20 gün yanıldı. Peki ne değişti, değişen bir şeyler var mı? 

Elbette var, dünya artık merkezi, emperyal odaklar yerine, yayılmış global ticaret ile yaşıyor. Alman'ın demir almak için Güney Afrika'yı sömürge yapması gerekmiyor, gidiyor, araba fabrikasını orada açıyor, olup bitiyor. Yanı başınada ingiliz araba fabrikası kuruyor, ötesine fransız trafo fabrikası. Sonuçta artık bir yerleri işgal etmek, aptal emperyalist kafalarla salak salak kaynakları (=insan başta) yok etmenin anlamı yok. Ve dahası, gidip parçala, böl yönet falan mantalitesi artık işe yaramıyor, sadece potansiyel ticaret merkezlerini zayıf, küçük hale getirip zarar veriyor. 

Bu yüzden ikinci dünya savaşı sonraı, mesela AB olayı ortaya çıktı. Eski usul parça parça imparatorlar yerine, daha birlik içinde, daha sıkı bağlı daha büyük devletler. Bugün eğer bütün körfez, tek bir ülke olsaydı, herkes durumdan daha karlı çıkardı. 

Şunu bir ögrmek lazım. Arap petrolü çıkardı, çıkardı. Ne olacak bu, oturup bir tarafına mı sürecek? Satması lazım, hadi sattı aldı bir kamyon dolar sahibi oldu. Onu ne yapacak, konfeti niyetine mi kullanacak, elbette bir şeyler alacak. Onu kimden alacak, haliyle üretenden. İşte burada beklenen şu, onu alırken, tüm dünya senin ticaret sahan olacak. Kendi içind üretsen de, daha ucuza fransız yapıyorsa, ondan alacaksın ki bu gayet mantıklı aslında. Tamam, hadi almadın, etmedin, peki o zaman petrolü kime satacaksın? PAra seinin petrolün karşılığında dünyanın herhangi bir yerinde bir şey alabilmeni sağlıyor. Eğer oralardan bir şeyler alıp, o parayı geri vermezsen, sana faydası yok, üstelik ötekilerin senden bir şey alabilme durumu kalmıyor, petrolün ve sen buyrun, ne haliniz varsa görün, biz elektrikli araba yapmaya gidiyoruz olacaktır sonuç. 

Kısaca, artık petrol sahibi falan olmak anlamsız. Ne ürettiğin önemli değil, bu sanayi malı da olur, tarım ürünü de olur, petrolde olur, farketmez, bir şeyler üretmen önemli sadece. Ve bunun içinde güçlü olman gerekiyor, sen güçlüysen sana satacak şeyimiz olduğu kadar, senden alacak şeyimiz de olacaktır. 

Fakat işte bu ortak ticari havuza, bugüne kadar çok kıymatli bir bileşeni koyan ortadoğunun bir kısmı, bu mantaliteye uymuyor, çünkü, petrol dışında bir üretim yok, o da her yerde yok. Sonuçta, bu adamlar önce en yakın olanlara eski usul emperyal kafayla yürümek, orayı işgal edip petrolü falan ele geçirebilmek derdinde. Bu da tüm dünya için ciddi bir potansiyel tehdit oluyor. Rusya ile ABD'nin nalaşabiliyor olma sebeplerinden biri bu. 

Bunun çözümü de oraları böyle savaş içinde tutmak değil. Bunu AB'si, ABD'si, Rusya'sı hepsi görüyor. Oralarda barışı ve de ardından doğru dürüst bir üretimi var etmek. Olası tek çözüm bu ama, bunu yapacak hammade, altyapı yok, millet ilkel, cahil ve yönetimler cehaletten besleniyor. 

Yani, sanıldığı gibi, ABD'nin, Batı'nın falan amanda buraları karıştıralım, edelim gibi bir mantığı yok. Almanya, Güney Afrika'da yatırım yapan otomobil fabrikasının kredisini devlet olarak sağlıyor, adamın oraya yatırım yapıp para kazanmasını teşvik ediyor. Bugün herhangi bir alman şirketi, herhangi bir yurtdışı yatırımında aynı imkandan faydalanabiliyor. Emperyal kafayla böyle abes bir iş yapılır mı? Artık "emperyal" yani imparator yok, ticaret üreten şirketler, şahıslar var. Ve bunlar içinde sınırların önemi yok. Bir ABD'li ki buna başkan da dahildir, markete gidince amerikan malı olup olmadığına değil, fiyat ve kalitesine bakar. Peki sonucu nedir? Dünyanın en sükseli moda şirketi, meşhur Fransız Chanel'in merkezi artık New York'ta, işte bu olur. 

Artık o eski orayı karıştır, burayı zayıflat et, öbür tarafı işgal et falan kafası, en azından batıda yok. Bu kafa zaten Çin'de hiç olmadı. Ama bu kafayla yaşayan, on ortak taban olan ekonomi yerine ideolojik, ırkçı tabanlar üzerinden emperyalizm kasmaya çalışanlar da var ki, adresleri Ortadoğu en başta. Ve bunlar, sorun. 

Ha siz amanda ne güzel, elbette, ne o öyle, tabi ki herkes şıi olacak, allah cihad emretmiş diyebilirsiniz. Fakat öteki blok bunu tehdit olarak gördüğünde, sizin emperyalist, yayılmacı, güç ve şiddete dayanan yöntemlerinizi kullanmaktan acz içinde olmayacaktır. 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Bence sen ve senin gibi her an her yerde ırkçılık görenler gerçek ırkçılar. Çok ciddiyim.

3 saat önce, anibal yazdı:

O kadar ırkçısınız ki, herkesin sizin gibi ırkçılık yapmaya çıktığını sanıyorsunuz. 

"Ortadoğulu yamyamlar" lafina karşı çıktım ve sonunda asıl ırkçı ben oldum öyle mi? E güzel!?! 

Sitelerde Paylaş
26 minutes ago, Cimcime said:

"Ortadoğulu yamyamlar" lafina karşı çıktım ve sonunda asıl ırkçı ben oldum öyle mi? E güzel!?! 

Aynen öyle oldun. Öbür alternatif daha okuma, okuyup anlama bile bilmeyen moron, dangalak, şapşal ve gerizekalı olman.

Bu yamyamlar, ortadoğulu değil, Bavyera'lı, Orta asyalı falan mı? 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Cimcime yazdı:

Karşı çıkmakla kalmadın, bizi sürekli ırkçı ve yabancı düşmanı olmakla suçladın durdun. 

Ortadoğu yamyamlarla dolu olabilir ama siz herkesi zan altında bırakıyorsunuz deyip ülkemize gelen Araplara, dünyanın en büyük Müslüman mezarlığı olan Akdeniz'de boğulup giden çoluk çocuğa kadar geldin. Ne ilgisi vardıysa...

Bizim konumuz, nelerden bahsettiğimiz başından beri açıkken benim Ortadoğulu yamyamlar dememi tek başına cımbızlayıp ırkçılık bulduysan eğer, esas ırkçılık sendedir. Bu hassasiyet normal değil çünkü. 

Bu yamyamların, barbarların, insanlık düşmanı dinci katillerin hepsi de Ortadoğu'da barınıyorken, o toprakların ezici çoğunluğu bu tip insanlardan oluşuyorken ne diyelim başka? 

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, anibal yazdı:

Aynen öyle oldun. Öbür alternatif daha okuma, okuyup anlama bile bilmeyen moron, dangalak, şapşal ve gerizekalı olman.

Bu yamyamlar, ortadoğulu değil, Bavyera'lı, Orta asyalı falan mı? 

Evet, Işid vb ortadoğulu. Ben de onların yamyam diye tanımlanmasına itiraz etmiyorum. Ama okuduğunu anlamayan bir moron, dangalak, şapşal ve gerizekalı biri olduğuna ihtimal vermek istemediğim için şu yazıya cevaben itiraz ettiğimi fark etmemiş olma ihtimalini öne çıkarmak istiyorum:

On 27.11.2017 at 14:29, Türk Ateist yazdı:

ABD'den korkan esas sizsiniz ki gidip Ortadoğulu yamyamlara yanaşalım da yıkılmayalım falan diyorsunuz.

Şimdi okudun ve fark ettin. Burada kast edilenin Işid vb olmadığı, Orta-doğu ülkeleri, devletleri ve halkları olduğu çok açık. Sence de öyle, değil mi?

Sitelerde Paylaş
Just now, Cimcime said:

Evet, Işid vb ortadoğulu. Ben de onların yamyam diye tanımlanmasına itiraz etmiyorum. Ama okuduğunu anlamayan bir moron, dangalak, şapşal ve gerizekalı biri olduğuna ihtimal vermek istemediğim için şu yazıya cevaben itiraz ettiğimi fark etmemiş olma ihtimalini öne çıkarmak istiyorum:

Şimdi okudun ve fark ettin. Burada kast edilenin Işid vb olmadığı, Orta-doğu ülkeleri, devletleri ve halkları olduğu çok açık. Sence de öyle, değil mi?

IŞİD gibi bir oluşum, bu devirde, bir kaç coğrafyadan çıkabilir ki, bunların başında Ortadoğu gelir. Karısına kızıp öz oğlunu öldüren baba, Hovardasıyla basınca 10 yaşındaki oğlunu boğup öldüren ana gibi vakalar, daha dün hatta bu ülkede gerçekleşti. 

Ortadoğu devletleri, halkları, cehaletten beslenip, ilkel ve vahşi kalmakta direnen toplumlardır. Sebepleri farklıdır, çoktur, sayılabilir ayrı bir başlıkta, ama öylelerdir ve bunu görmek çokta kolaydır. 

Türkiye'de bile, Ortadoğudan uzaklaştıkça, cahilliğin azaldığını kolayca görebilirsin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...