Jump to content

Müslüman cahilliği

Recommended Posts

On 02.12.2017 at 18:05, MisterYou yazdı:

Ateizmi kötülük gibi görüyorlar ve ateizmden korkuyorlar dindarlar din onları frenliyor dinin amacı da bu zaten bir kişi bizleri anlasa ve doğru yola girse ne mutlu bizlere :)

onların doğru yola gireceğine inanma dostum. bu onların mantıgı zaten. ateizmı kötülemek için herşeyi yaparlar. :)   bu devirde babana bile güvenmiyeceksin . :D  

Sitelerde Paylaş
  • İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 02.12.2017 at 18:30, MisterYou yazdı:

Herzaman savunduğum gibi insanın özgür iradesi yoktur, ne yapıcağımızı kainat seçmiş zaten bizler de sadece bu kararları uygulayan kodlamayız

Ateistler bunu çözen insanlar ama bu aptal dinler hep insanın özgür bir iradesi olduğunu söylüyorlar ve aptalca savunuyorlar ve bunu allah vermiş nekadar saçma,

ateizm en doğru şeydir ve ateizmin nekadar doğru olduğunu insanlar yavaş yavaş anlamaya başlıyorlar.

mükemmel  bir tespit yaptın dostum. kaiınat zaten herşeyi daha önce ayarlamış .. senın anne ve baban daha önce secılmış . arkadasların karakterin. maddi durumun yaşamın  arzuların isteklerin biz sadece bu kararları uygulamak içn hazırlanan programlarız hatta dinlerde bu programın içinde kaos yaratmak içn hazırlanan senaryolardır. dünyada ne kadar çok cahil varsa tanrıda o kadar eğlenıcek demektır. böylesıne sadit bir tanrıya inanmak için  bir insanın psıkojık olarak sorunlu olması gerekır. örnek müslüman zihniyeti. buna en mükemmel örnektır dostum. saygılarımla :)  cahil ve yobazla toplumlar olduğu sürece baalangıçtan beri sistemler sadece evrim geçirir. onun dısında örnekleme yaparsak 6000 yıl önce piramıt işcileri köleydı. maaşşlı köleydı hayatları sadece piramıt insaatı yaparak geçmiştir. şimdide modern kölelık var insat firmaları ve insaat ustaları hayatlarını insaat yaparak harcıyorlar neden? cahıller neden??? yobazlar.. yanı kölelık asla bitmiyor. 

tarihinde mystic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

evren labiterenttır . ve bukulur . ışık hızın asarsan evrenı bukersın ve. paralel evrene gecersın ama yine geldıgın yere gerı dönersın . bu kuranda yazmaz çünkü ilah akılda ve mantıkta yazar. yanı insan iradesi .dinlerle!  bagdasır . ilahla insan  iradesı asla bagdasmaz. ilahın kendı iradesı . herşeyı belırler işte bu yuzden senın yada benım özgür irademız sadece kuralalrı ve sonucları bellı olan kader scalasını etkıler asla dejavu olamaz sadece . farklı yollara ayrılsa bile sonuçta yine kaynaga geri döner buda yanı basladıgı yere ilahın aklına ve mantıgına sonuç olarak yasam bilmekten çok bir bilnmeyendır. herkesın kendı AKLI aynıdır. sadece mantıgı farklıdır. işte bu mantıkta zeka ve kapasıteyı belırler herkes aynı olsaydı işte ozaman . herkesın aynı ilahı olucaktır . herkes farklı oldugu için herkesın ilahıda farklıdır. bunun anlamıda . herkes ölünce üzülücek demektır... çünku gerçek dogru sadece 1 tanedir. ispatıda sudur 1 milyar müslüman ve mezzhepler ve ayrı mantık ve düşünceler hristiyanıktada ayndıır mezhepler ve düşünceler. ortada 4 din ama milyarlarca farklı din vardır.

Sitelerde Paylaş

biz.. insanlar     tanrıyı bulmak için burda değiliz eğer bu mümkün olsaydı  milyarlarca yıldır bir ıpucu bulurduk kim? bu tanrı diye savaşmazdık.  . insanın bir amacı olduğunu düşünmüyorum. kendi aklımızı bile kullanamıyoruz

. özgür irade denılen olgu zamanla ölçülemez. zaman baglı yaşıyan her canlının özgür iradesi yoktur. evren varsa  bir senaryo hazırlayan biri var demektır .

bir senaryo hazırlanıyorsa bu özgür irademızın dışında hazırlanan bir senaryoysa işte ozaman özgür irade sadece tanrısal bir varlık için gecerlıdır. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, mystic yazdı:

mükemmel  bir tespit yaptın dostum. kaiınat zaten herşeyi daha önce ayarlamış .. senın anne ve baban daha önce secılmış . arkadasların karakterin. maddi durumun yaşamın  arzuların isteklerin biz sadece bu kararları uygulamak içn hazırlanan programlarız hatta dinlerde bu programın içinde kaos yaratmak içn hazırlanan senaryolardır.

Aynen dostum :)

Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, mystic yazdı:

bir senaryo hazırlanıyorsa bu özgür irademızın dışında hazırlanan bir senaryoysa işte ozaman özgür irade sadece tanrısal bir varlık için gecerlıdır. 

Tüm uydurulmuş dinler bunları bilmedikleri için yani insalar her şeyin var olduğu için bir tanrı olması lazım diye düşünüyorlar ama bizlerin tepit ettiğimiz ve kanıtladığımız

bilim adamları tarafından da desteklediği şeyleri görememişler bu tanrıyı yine çöpe taşır yani yok,tanrı insan ürünüdür uydurma :)

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, mystic yazdı:

onların doğru yola gireceğine inanma dostum. bu onların mantıgı zaten. ateizmı kötülemek için herşeyi yaparlar. :)   bu devirde babana bile güvenmiyeceksin

Doğru babana bile güvenmeyeceksin yoksa sırtına bıçağı saplarlar,ama bir kişi ateistlere kulak verip düşünmeye başlasa ve diyer insanlara anlatsa araştırsa anlasa

tarafsız olsa ve doğruları oldukları gibi savunsa bu ateizm için büyük bir ilerlemedir çünkü her yeni ateist çok değerlidir bu pisliğin içinden yani dinlerden çıkmak çok zor 

ayer yıllardır beynin yıkanıyorsa doğruları görmek zordur ama herşeyin farkına varan insanlar var boşuna uraşmıyoruz.Din elden gitti diyen dindarlar ağzomızı o yüzden kapatıyorlar ateizm yayılmasın uyanmasınlar diye dinde tutmak için ellerinden geleni yapıyorlar ahlaksız propagandalar de dahil.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, MisterYou yazdı:

Doğru babana bile güvenmeyeceksin yoksa sırtına bıçağı saplarlar,ama bir kişi ateistlere kulak verip düşünmeye başlasa ve diyer insanlara anlatsa araştırsa anlasa

tarafsız olsa ve doğruları oldukları gibi savunsa bu ateizm için büyük bir ilerlemedir çünkü her yeni ateist çok değerlidir bu pisliğin içinden yani dinlerden çıkmak çok zor 

ayer yıllardır beynin yıkanıyorsa doğruları görmek zordur ama herşeyin farkına varan insanlar var boşuna uraşmıyoruz.Din elden gitti diyen dindarlar ağzomızı o yüzden kapatıyorlar ateizm yayılmasın uyanmasınlar diye dinde tutmak için ellerinden geleni yapıyorlar ahlaksız propagandalar de dahil.

genelde çocukları kuran kursuna zorla gönderiyorlarkı ergenleesınce cahıl kalsın uyanmasın diye. eger anne ve baba bilnclı bireyse işte ozaman kuran kursu yerine özel dersanmeye gönderır çocugunu o cocuk büyyüyünce  bil madamı olabilir. egitilmış toplumlarda ateizm hoş karşılanıyor artık. ama müslüman ülkelerde hala kötü karşılanıyor bunun sebebı senınde belırttıgın  korkuyorlar insanlar artık uyanıyor. bilim cagındayız. ne yaparlarda yapsınlar er yada gec kaybediceklerının farkındalar bu yüzden ne? götürürsek kardır diyorlar. çok yazık tertemız masum cocukların beynı yıkanıyor. zorla kuran kursuna gönderiliyor... özelliklede islamda .. çocuklar kuran kursuna gönderilmeseydı bugun ateizm çok daha güçlu olurdu.. herşeye ragmen tüm engellere ragmen ( kuran kursu cahillik yobazlık  ateizm düşmanlıgı )  ateizm son 20 yılda çok güçlendı ve oldukça çogaldık. artık ateist biri düşüncelerını söyleyebiliyor. ateistler artık güçlerının farkında yaşıyorlar. bu çok iyi. zaman gectıkce akılda ewrımlesıyor. 

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, MisterYou yazdı:

Tüm uydurulmuş dinler bunları bilmedikleri için yani insalar her şeyin var olduğu için bir tanrı olması lazım diye düşünüyorlar ama bizlerin tepit ettiğimiz ve kanıtladığımız

bilim adamları tarafından da desteklediği şeyleri görememişler bu tanrıyı yine çöpe taşır yani yok,tanrı insan ürünüdür uydurma :)

dinler varoldukça, dostum. insanların topluluk ortamında birlikte yaşıyabilecegı bir ortam oluşması imkansızdır. dinler varoldukça 

ne? barış nede? huzur nede? birlik nede? dünyanın ekolojık dengesı kurtulabilr.

asla unutulmamalıdırkı! dünyayı bu hale  getirenler din adı altındaki masonlardır. ateistlerın dünyası asla betonlaşmazdı. ve eko denge sonsuza dek  sürerdi.. bu yuzden tanrıya ihtiyacımız yok ihtiyacımız olan dinlerin yok olmadısır sonsuza dek. tek yol bu.... 

biz ateistlerin dünyayı yok etme planımız yok (betonlaşma)bizateistler bu dünyayı tanrıdan daha iyi koruruz .. tanrı varsa bu konuda hiç merak etmesın dostum 

Sitelerde Paylaş

eğer bir seçim hakkım olsaydı.mutlu olmak için bir insan varlığı olarak herşeyi ben seçerdim, kendi kaderimi kendim kontrol ederdim,göz göre göre bu anlamsız acıyı çekmenin anlamı nedir?!!!eğer bu yaşamdan zevk alıyorsanız ya delisinizdir, yada çok (kötü anlamda)zekisinizdir..gerisi çok anlamsız!!!inanmak için bir neden bulamıyorum ,bunun nedenlerı var.

1: anlam bulamıyorum.

2: vicdan bulamıyorum.

3: özgür irademi bulamıyorum.

4: insanların ortak mantıgını bulamıyorum.

5: bulmak zorunda olduğumu bulamıyorum. 

6: güvenilir bir tanrı bulamıyorum. 

7: ruhu göremiyorum.

8: tanrıyı göremiyorum.

9: evredenkı düzenı göremiyorum(gördüğüm tek şey kaos ) 

10: insanlardakı farklı mantıkların anlamını bulamıyorum. (farklı mantıgın anlamı nedir? onuda bulamıyorum)

11:en önemliside  metafizik bir varlığı bulmuş numarası yapanların aklını bulamıyorum.

Sitelerde Paylaş

1000tAne seçenek düşünelim ve her şeçenek aynı yere cıkacaktır.kader değiştirilemez.
sonuçta biz irademizle 1000secenekten 1ini sectik ama sonuc aynı yere cıktı...irade insana verilen bir tesellidir..

özgür iradenin bir sınırı olmamalı. adı üstünde özgür iradenin kuralalrı çok açık ve nettir. 

yaratılış gerçekten varsaki bunu bilmek imkansızdır. diyelimki var fizik kuralları madee boyutunda yaşamak .

bana göre özgür iradenin anlamı var . işte maddeler.

1: özgür iradesi olan bir varlık uçamıyorsa uçabilmeli.

2: herhangi bir sınrlama olmamalı burdan baktığımda noykampamptakı messsının atttıgı gölü görebilmeliyim.

3: herhengi bir şeye ihtiyacım olmamalı kimseye bagımlı olmamalıyım. açıkmamalı susamamalı. uyumamalıyım.

4: vücudumdakı tüm kemıkler çelikten daha güçlü olmalı 1.000.000.000.000. santigrat deredeceye bile dayanmalı.

5: bana tohaf gele nbirşey daha var  karşılıksız aşk acısı hadi diyelımkı bir erkek bir kadına aşık oldu hemde ne?? aşk delicesıne tapar oldu. ve çok acılar çektı . hayatı boyunca derın acılar cektı. sonucta ne? oldu. aşık olunan kadın hiç birşey hissetmedı. kadının bir sucu yokkı. kadın masum . zorla bir erkegı seveemzsın. bu nasıl? bir sınavdır. bunun hiç bir mantıgı yokkı!!! ölünce bunun tesellısı hurımı? olur. o adam o kadına aşık olmuş . huriyi kım? takar... işte mantık budur. .. allah  yok tanrıda yok en azından aklımızda ve vicdanımızda  böylesine bir sistem kuran  ilah asla varolmadı.. 

Sitelerde Paylaş

müslümanlar allaha  iyi olduğu için inanıyorlar. ama şunu unutuyorlar.. iyiliğin ve kötülüğün kaynagı olan bir ilaha 

iyi diyemezsın.. çünku mantıksız olur. % 50  iyi % 50 kötülüğü yaratan varlığın amacını asla bilemeyiz.

bana göew müslümanlar çok risklı ve çok tehlıkeli bir kumar oynuyor bu kumarın adıda . merhametli bir allah

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, mystic yazdı:

bana göew müslümanlar çok risklı ve çok tehlıkeli bir kumar oynuyor bu kumarın adıda . merhametli bir allah

Aynen öyle, ve bunu ölümüne savunuyorlar iyiliği değil kötülüğü savunuyorlar neden çünkü bunu savunarak kötülük yapmış oluyorlar bunu hepimiz görüyoruz konuşmaya bile gerek yok

konu din olunca allah peygamber olunca tüm müslümanlar saldırgan oluyorlar aynen arı kolonisi gibi saldırgan oluyorlar bu "iyiliği" savunarak kötülük yapıyorlar.

Sitelerde Paylaş
On 22.11.2017 г. at 20:04, gariban_derviş yazdı:

Kardeş din insanlara zarar vermiyor tam tersi din özellikle islam dini insanların başına musibetlerin ve belaların gelmemesi için insanları uyarıyor. Dünyanın en büyük belası aşiretleşme, mafyalaşma ve ırkçılıktır.

Burda çok yanılıyorsun dindar dostum...

Özellikle islam en çok zarar veren dindir,güzel sözler ile maskelenir süslenir çiçek falan fıstık ama islam'ın amacını anlamamışsın malesef.

İyi bir insan olmak için dindar olmak zorumluluk değil ve de yanlış bir düşünce biraz felsefe ile ilgilen ne dediğimi anlarsın buddizm din değildir mesela felsefedir

Evet şu konuda haklısın "Dünyanın en büyük belası aşiretleşme, mafyalaşma ve ırkçılıktır." bunların hepsi islamda var sen islamı hiç tanımıyorsun bu şaşıracak bir şey değil

çünkü tüm müslümanlar ve yobazlar neye inandıklarını ve taptıklarını ve savunduklarını bilmiyorlar çünkü bilmemeleri lazım saklanıyor süsleiyor propagandalar yapılıyor

hocalar güzel konuşurlar propagandanın kralını yaparlar ateistleri kötülerler yok annelerimiz ve kız kardeşlerimiz ile seks yapıyormuşuk flan sanki ateizmi biliyorlamış gibi

Dinini eleştirenlere kızma aksine sevin çünkü bizler gibi insanlar sizlerin göremediğiniz noktaları görürüz ve gösteririz uydurmadan gerçekleri oldukları gibi anlatırız propaganda yapmadan dolandırmadan yalan yapmadan neyse odur.İslam'ın sadece güzel taraflarından bakma pis tarafından bakmayı da dene doğruları anlaman için fayalı olur ve gözlerin açılır perde düşer

nekadar kandırılmışın farkına varırsın ve nekadar cahil kalmışın anlarsın böylece.Ateistler Deistler boşuna konuşmazlar verdır bir bildikleri demekki kabul etsenizde etmesenizde gerçekleri görmeye bakın kaçmayın görmezden gelmeyin,ateistler sizlere araştırmanızı önerirler yanı sadece bizlerin sözleri ile kalmıyor kendiniz de araştırıp doğru mu değil mi bakabilirsiniz

ve yalan mı yapıyoruz anlarsınız.

Ve şunu da ekleyeyim ateistler dinleri eleştirdikleri için din düşmanarı değildiler ateistler herşeyi ve herkesi eleştirirler yanlışa yanlış derler doğruya doğru derler

ailesini bile eleştirirler ve yanlışları kabul etmezler onaylamazlar karşı çıkarlar çünkü düşnürler mantığını kullanırlar baban diye körlemesine o na inanmazlar farkı anlıyormusun ateizm de?

islam ın asıl düşmanı modernist din hatta ateizmin düşmanı da modernistçiler çünkü bu modernist dindarlar islamı istedikleri gibi karıştırılar çarpıtırlar bilimi de çarpıtırlar

modernistçilerin amacı da islamdan çıkanları dinde tutmak yanı biz ateistlere karşı olan insanlar biz ateistler insanları bilinçlendiririz modernistçiler dinden çıkmasınlar diye

islamı bilim ile karıştırıp bir çorba yapıpherşeyi çarpıtıp insanlara kakalarlar daha bilimsel ve mantıklı görünsün iye dininiz ama faydasından çok daha zararlı çünkü yalan yapar aynen geleneksen islam gibi yalan yapar ama modernistçiler daha da akıl almaz yalan yaparlar mesela cennette robotların olması hem dini hemde bilimi katıyorlar,umarın biraz bile olsa birşeylerin farkına varmanı sağlamışımdır.

Videoyu baştan sonakadar izlemeni tafsiye ederim

tarihinde MisterYou tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 saat önce, MisterYou yazdı:

Burda çok yanılıyorsun dindar dostum...

Özellikle islam en çok zarar veren dindir,güzel sözler ile maskelenir süslenir çiçek falan fıstık ama islam'ın amacını anlamamışsın malesef.

İyi bir insan olmak için dindar olmak zorumluluk değil ve de yanlış bir düşünce biraz felsefe ile ilgilen ne dediğimi anlarsın buddizm din değildir mesela felsefedir

Evet şu konuda haklısın "Dünyanın en büyük belası aşiretleşme, mafyalaşma ve ırkçılıktır." bunların hepsi islamda var sen islamı hiç tanımıyorsun bu şaşıracak bir şey değil

çünkü tüm müslümanlar ve yobazlar neye inandıklarını ve taptıklarını ve savunduklarını bilmiyorlar çünkü bilmemeleri lazım saklanıyor süsleiyor propagandalar yapılıyor

hocalar güzel konuşurlar propagandanın kralını yaparlar ateistleri kötülerler yok annelerimiz ve kız kardeşlerimiz ile seks yapıyormuşuk flan sanki ateizmi biliyorlamış gibi

Dinini eleştirenlere kızma aksine sevin çünkü bizler gibi insanlar sizlerin göremediğiniz noktaları görürüz ve gösteririz uydurmadan gerçekleri oldukları gibi anlatırız propaganda yapmadan dolandırmadan yalan yapmadan neyse odur.İslam'ın sadece güzel taraflarından bakma pis tarafından bakmayı da dene doğruları anlaman için fayalı olur ve gözlerin açılır perde düşer

nekadar kandırılmışın farkına varırsın ve nekadar cahil kalmışın anlarsın böylece.Ateistler Deistler boşuna konuşmazlar verdır bir bildikleri demekki kabul etsenizde etmesenizde gerçekleri görmeye bakın kaçmayın görmezden gelmeyin,ateistler sizlere araştırmanızı önerirler yanı sadece bizlerin sözleri ile kalmıyor kendiniz de araştırıp doğru mu değil mi bakabilirsiniz

ve yalan mı yapıyoruz anlarsınız.

Ve şunu da ekleyeyim ateistler dinleri eleştirdikleri için din düşmanarı değildiler ateistler herşeyi ve herkesi eleştirirler yanlışa yanlış derler doğruya doğru derler

ailesini bile eleştirirler ve yanlışları kabul etmezler onaylamazlar karşı çıkarlar çünkü düşnürler mantığını kullanırlar baban diye körlemesine o na inanmazlar farkı anlıyormusun ateizm de?

islam ın asıl düşmanı modernist din hatta ateizmin düşmanı da modernistçiler çünkü bu modernist dindarlar islamı istedikleri gibi karıştırılar çarpıtırlar bilimi de çarpıtırlar

modernistçilerin amacı da islamdan çıkanları dinde tutmak yanı biz ateistlere karşı olan insanlar biz ateistler insanları bilinçlendiririz modernistçiler dinden çıkmasınlar diye

islamı bilim ile karıştırıp bir çorba yapıpherşeyi çarpıtıp insanlara kakalarlar daha bilimsel ve mantıklı görünsün iye dininiz ama faydasından çok daha zararlı çünkü yalan yapar aynen geleneksen islam gibi yalan yapar ama modernistçiler daha da akıl almaz yalan yaparlar mesela cennette robotların olması hem dini hemde bilimi katıyorlar,umarın biraz bile olsa birşeylerin farkına varmanı sağlamışımdır.

Videoyu baştan sonakadar izlemeni tafsiye ederim

Kardeşim benim bahsettiğim gerçek din. Sana şu şekilde izah etmeye çalışayım. Eğerki gerçekten din uygulansaydı özellikle doğu bölgesi için konuşuyorum toprak ağalık sistemi olurmuydu? hz. Muhammed (sav) vefat edince halkın büyük kısmı zekat vermek yerine zekata karşı başkaldırdı. İslam ayetlerle sabittir paylaşımı ve yoksullara yardım etmeyi emreder. Toprak ağası olmayı veya aşiretleşmeyi değil. Bir insan zina yapıyorsa o insanın iyi olması mümkün değildir. Bir insan faiz yiyorsa o insan iyi olamaz. Çünki faiz yiyen, barlara-pavyonlara giden her insan aynı zamanda bu lanetli yolu destekliyordur. Faiz yiyerek toplumda tefecileri ve onların uzantılarını güç haline getirerek toplumun başına bela eden insanlar nasıl iyi olabilir? Banka kredisi çekenler nasıl iyi insan olabilir? Eğerki gerçek islam yaşansa belki tek düze ve sıradan bir hayat olurdu ancak ne haksız yere kan akardı ne de açlık ve sefalet olurdu. Faiz yiyen yani bankalardan kredi çekenler ya da bankalara faize para yatıranlar Allaha ve Resulüne savaş açmışlardır. İnsanlık faiz, alkol, uyuşturucu ve fuhuş bataklığına düşmüş durumda ve bu sektörleri kontrol edenler tilyonlarca dolarlarla artık devletleride ele geçirmeye başladılar hatta geçirdiler. Eğerki toplum olarak kastım sadece Türkiye değil dünya toplumu olarak uyanmazsak bu şekilde devam edersek çok daha kötü olaylar yaşanacak. İster ateist ol, ister yahudi veya budist ya da müslüman yapılacak 2-3 altın madde var. Bunlar:

1)zina yapmayacaksın

2)faiz yemeyeceksin

3)uyuşturucu ve alkol kullanmayacak ve bunların satışlarının olduğu yerlere gitmeyeceksin

4) seni topraklarından çıkartmıyorlar veya dinine karışmıyorlarsa kimseyle savaşmayacak dolayısıyla yer yüzünde fitne ve fesad çıkartmayacaksın.

Bu maddeler altın maddelerdir. Sen bunları uygularsan şöyle düşün insan vücuduna nasıl sigara zarar verip kansere neden oluyorsa işte bu eylemlerde toplumda kanserli toplulukların oluşarak toplumun yapısının bozulmasına yol açar.

Yukarda saydığım bu 4 fiil toplum tarafından terkedilmediği müddetçe dünya toplumu mümkün değil rahat yüzü göremez. İster inan islama ister inanma ancak bu 4 fiili kesinlikle yapmayacaksın o zaman herşey bambaşka olur.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, gariban_derviş yazdı:

Kardeşim benim bahsettiğim gerçek din.

Dinin gerçeği uydurması yok dostum din dindir cehalettir uydurmadır insan ürünüdür savaş nedenidir şu an dinler olmasaydı sen ve ben bu konuyu tartışmazık

hepimizin ateist olduğumuzu düşün sence dünya daha güzel olmazmıydı terror olayları olumuydu allah muhammed adına ölümler zülmler insan süçları olurmuydu.

Tüm müslüman devletlere bak ne haldeler birde kafirlere bak her yerden medeniyet teknoloji bilim herşey pislik te var tabi ama bu pisliklere bulaşmamak senin elinde mantığın varsa

Zehirli mantarlar da var iyi mantarlar da var zehirli olanı seçmen senin bilgisizliğini gösterir mantığı anlıyormusun?

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, MisterYou yazdı:

Dinin gerçeği uydurması yok dostum din dindir cehalettir uydurmadır insan ürünüdür savaş nedenidir şu an dinler olmasaydı sen ve ben bu konuyu tartışmazık

hepimizin ateist olduğumuzu düşün sence dünya daha güzel olmazmıydı terror olayları olumuydu allah muhammed adına ölümler zülmler insan süçları olurmuydu.

Tüm müslüman devletlere bak ne haldeler birde kafirlere bak her yerden medeniyet teknoloji bilim herşey pislik te var tabi ama bu pisliklere bulaşmamak senin elinde mantığın varsa

Zehirli mantarlar da var iyi mantarlar da var zehirli olanı seçmen senin bilgisizliğini gösterir mantığı anlıyormusun?

Kardeş senin dediğin bir dünyanın olması için şuanki insanlığın en az %85 i yok olacak onlarda ne kadar zinacı, faizci, mafyacı, rüşvetçi ve düzen bozucu bunu islam adı altında yapanda dahi pkk gibi ateist örgütlerde dahil. Şimdi müslümanlarda dahil tüm dünya insanlarından büyük bir çoğunluğu rüşvet, yolsuzluk, din istismarı, oğlancılık ve bunların içinde en büyüklerinden biri faiz bokuna batmış durumda ve rahat rahat yaşıyorlar. Ki bu inananlara Allah kutsal kitapta büyük günah işleyenlerin başına neler geleceğini açıklamasına rağmen bu kadar boka batabiliyorsa sen birde bu insanların cehennem korkusu olmadan yaşadıklarını düşün o zaman neler yaparlar aklın hayalin alabilirmi acaba? Sana şunu diyim eğerki islam ve kuran bu insanları adam edememişse buna emin ol bu insanlar hiç bir şekilde adam olmazlar.

Bak işin özüne inmen için sana tavsiyem özellikle meksika ve uyuşturucu kartellerini araştır. İşte o zaman dünyanın gelecekteki halini gör ve gerçekten kork.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, gariban_derviş yazdı:

Allah kutsal kitapta büyük günah işleyenlerin başına neler geleceğini açıklamasına rağmen bu kadar boka batabiliyorsa sen birde bu insanların cehennem korkusu olmadan yaşadıklarını düşün o zaman neler yaparlar aklın hayalin alabilirmi acaba?

Bak dostum insanların özgür iradesi yok ve bu kurallar yani dinin kuralları allahın yasakları hiç bir şeye yaramıyor kötülük yapanlar yaparlar onları kimse durduramaz kaderlerinde yazılı ise.

Sana şöyle bir örnek veriyorum anlaman için ateist düşünceyi az bile olsa anlaman için,Hitler Stalin ve bunların gibi insan düşmanları neden gücü ellerine aldırlar zekiler diyelim kandırma sanatını kavramışlar insanları koyunlaştırmışlar tamam.Dikkat ettiysen bu insanlar hastalıktan ölmediler süykastlerde ölmediler ve ideolojilerini ve insan öldürmeye devam ettiler.

Hitler bu beş parasız fakir bir insan nereden nereye geldi sırf insan öldürmek için gücü eline aldı ve insanları öldürmeye başladı katıldığı savaşta da ölmedi aksine askerin biri onu kurtardı

hemde bir ingiliz tarafından demekki kaderinde bu varmış insanları öldürmek.Tanrı müdahale etmedi masum insanlar çocuklar öldü,hatta şunu söylemiş hitler en son bombalı süykastten kurtulduğu zaman : "demekki kaderimde bu savaşı kazanmam varmış ve tanrı beni korudu" yani tanrı ona insan öldürmek için yardım etmiş ve korumuş sanıyor.

Ne dediğimi anlamadın ama yinede söyleyeyim belki düşünürsün.

tarihinde MisterYou tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, MisterYou yazdı:

Bak dostum insanların özgür iradesi yok ve bu kurallar yani dinin kuralları allahın yasakları hiç bir şeye yaramıyor kötülük yapanlar yaparlar onları kimse durduramaz kaderlerinde yazılı ise.

Sana şöyle bir örnek veriyorum anlaman için ateist düşünceyi az bile olsa anlaman için,Hitler Stalin ve bunların gibi insan düşmanları neden gücü ellerine aldırlar zekiler diyelim kandırma sanatını kavramışlar insanları koyunlaştırmışlar tamam.Dikkat ettiysen bu insanlar hastalıktan ölmediler süykastlerde ölmediler ve ideolojilerini ve insan öldürmeye devam ettiler.

Hitler bu beş parasız fakir bir insan nereden nereye geldi sırf insan öldürmek için gücü eline aldı ve insanları öldürmeye başladı katıldığı savaşta da ölmedi aksine askerin biri onu kurtardı

hemde bir ingiliz tarafından demekki kaderinde bu varmış insanları öldürmek.Tanrı müdahale etmedi masum insanlar çocuklar öldü,hatta şunu söylemiş hitler en son bombalı süykastten kurtulduğu zaman : "demekki kaderimde bu savaşı kazanmam varmış ve tanrı beni korudu" yani tanrı ona insan öldürmek için yardım etmiş ve korumuş sanıyor.

Ne dediğimi anlamadın ama yinede söyleyeyim belki düşünürsün.

Yooook çokda güzel olaya girdin.Olay işte bu. Hep savunduğum bir fikri sen dillendiriyorsun işte kardeş bu olay kuran ile tamamen paralel. Böyle bir dünyayı yaratanın cehennemide yaratması kesinlikle yaratıcıya aykırı değil. Zaten korkmamız gereken tam olarak bu. Zaten dünya cehennem sayılır aslında. Sonuçta ceza amaçlı buraya gönderildik. Allahı tanımak ve ondan gerektiği gibi korkmak açısından yürüttüğün mantık tam olarak bu olması gerekir. Dünyaya bakıpta yaratıcısından korkmayan her varlıkta akıl sorunu vardır.

Sitelerde Paylaş
44 dakika önce, gariban_derviş yazdı:

Zaten dünya cehennem sayılır aslında. Sonuçta ceza amaçlı buraya gönderildik.

Cahil insan, gülün güzelliğini görmez, gider dikenine takılır.

- Mevlana

Başı sonu belli olmayan bir evrende bir toz zerresinden bile çok küçüksün. Ha varsın, ha yoksun...

Bu kadar şeyi "yaratmış" bir şeyin seni sikine taktığına mı inanıyorsun gerçekten?

Ceza dedin ya... İşte senin de cazan bu, kendi hayatını ve senden yetişecek insanların hayatlarını piç edip yok olup gitmek...

(Sözlerim direk şahsına değil, bu kafadaki herkese.)

tarihinde vitamin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...