Jump to content

YURTDIŞINA GİDEN OLDU MU?

Recommended Posts

Just now, adalet123 said:

Anibal ingilizce öğrenmek sorun değil ama misal gittim ne iş yaparım bilmiyorum?

Benzincide çalışırsın, erkekler için en kolayı o. 

Ama çok kötü hayal kırıklığı yaşaman olası. Teknik olarak, parasız pulsuz yaşanacak yer değildir ABD. Fakat iş bulmak nispeten kolaydır, yiyecek içecekte ucuza bulunabilir. Barınma büyük problem olacaktır, fakat millet sokakta yatanları garipsemez. 

Sitelerde Paylaş
On 22.11.2017 at 21:31, Raphael17 yazdı:

- Ben o zamanlar senin kadardım. RP'nin oyu %40, yani bugünün AKP'si ile aynı idi. 98'de fazilet olarak girdiydi yanılmıyorsam. %15 MHP, %50 fazilet, Gerisi CHP + DSP filan. Rezil-i-Rüstvaniyet yani.

- Bi de ne sinirleniyorsun. Fransa'da da LePen %40 alsaydı "Fransızlar böyle bir millet" derdim.

- Bunu da fotoşop yapıp örtün önce. "İslama Aykırı" diyoruz "Kafir misiniz siz?" diyoruz hala anlamıyorsunuz! :smashfreak:

1999 seçimlerinde Fazilet Partisi %15,4 oy almıştır. 

Trollük yapanlara duyurulur.

Sitelerde Paylaş

JCVD'ın filmindeki gibi gemiyle gidip, yüzerek sahile çıkıp bulduğun ilk işte çalışırsın tabi.

Ama yeni Trump politikaları yüzünden sağlık güvencesi olmaz. En az beş sene yasal pasaportun olmaz.

Hele bi de dil bilmiyorsan oralarda geberip gitme olasılığı da var.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, ŞüpheciTürk yazdı:

1999 seçimlerinde Fazilet Partisi %15,4 oy almıştır. 

Trollük yapanlara duyurulur.

- Evet şimdi baktım. 1995 seçiminde de %20 almışlar.

Medyanın abartısı yüzünden aklımda %40 olarak kalmış.

Ne diyim tuhaf bi durum. %50'ye neyle çıktı o zaman bu herifler? Tuhaf birşeyler olduğu kesin. Sanki Erbakan'ın siyasetten çıkması, Feto'nun yurt dışına kaçması iyi olmuş gibi.

Bence: Çok büyük saçmalıklar yaşanıyor ama işin içinde olmayanlar bilmiyor. Batı medyası da, benim gibi, anladığı kadarını anlıyor.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Raphael17 yazdı:

- Evet şimdi baktım. 1995 seçiminde de %20 almışlar.

Medyanın abartısı yüzünden aklımda %40 olarak kalmış.

Ne diyim tuhaf bi durum. %50'ye neyle çıktı o zaman bu herifler? Tuhaf birşeyler olduğu kesin. Sanki Erbakan'ın siyasetten çıkması, Feto'nun yurt dışına kaçması iyi olmuş gibi.

Bence: Çok büyük saçmalıklar yaşanıyor ama işin içinde olmayanlar bilmiyor. Batı medyası da, benim gibi, anladığı kadarını anlıyor.

%50'ye nasıl çıktılar: Daha önce yazdık bunları. Uzun vadeli plan yapıp o planı harfiyen uyguladılar. Finans piyasalarını düzen altına aldılar, vatandaşa kredi imkanı sundular, TOKİ gibi sosyal projelerle fakiri ev sahibi yaptılar, sosyal yardım dağıttılar, Avrupa Birliğinden de önemli ölçüde hibe aldılar. İlk dönemlerinde iyi çalıştılar. Ama en önemlisi medyayı ellerine geçirip kendi siyasi  çıkarlarına hizmet eden bir propaganda aracı haline getirdiler. Yine de işin büyük bölümü RTE'nin liderliğinde saklıdır. 

Oysa bu adamın ne olduğu daha başından belliydi ve asla hapisten çıkarılıp siyaset yasağı kaldırılmamalıydı.

Hepsinin vebali hain köpek Deniz Baykalın boynuna. Türkiyede siyaset dediğin bir ihanet denizidir. 

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, Raphael17 yazdı:

JCVD'ın filmindeki gibi gemiyle gidip, yüzerek sahile çıkıp bulduğun ilk işte çalışırsın tabi.

Ama yeni Trump politikaları yüzünden sağlık güvencesi olmaz. En az beş sene yasal pasaportun olmaz.

Hele bi de dil bilmiyorsan oralarda geberip gitme olasılığı da var.

Uyarı için sağolun.Elbette dil öğrenmeden gitmeyeceğim.Ama ne iş yapılır o kafamı kurcalıyor?

Sitelerde Paylaş
49 dakika önce, investor yazdı:

Para ile gitmelisin. Parasiz gidilir mi hic? Burada parani kazan, ondan sonra git. En azindan $25000 ile git.

- Tam olarak niye gidiyorsunuz?

/ neticede adam olmazsan hayat burada da zor, orada da zor.

Önce bi ne istediğinize karar verin. Ona göre tavsiyede bulunalım.

Mesela Kanundan kaçıyorsanız ABD'ye gitmek filan daha mantıklı :) 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...