Jump to content

Tayyip'in Yurt Dışında Parası Var mı?

Recommended Posts

3 hours ago, democrossian said:

Kılıçdaroğlu sahte belgelerle ortaya çıkacak kadar saf değil elbette. Böyle bir şey onun sonu olurdu. Sahte mahte elbette değil ama yine Binali'nin yanına oturur sırıtarak poz verir, mesele kapanır gider. Aynısı olur... Bu saatten sonra olacak bir şey olması da, olsa da bir şeyi değiştirmesi de mümkün değil. Hiç bir şey olacakları geri çeviremeyecek.

Bunları söylerken bazen acaba düşündüğümden de korkunç şeyler olabilir mi diye endişe ediyorum. Daha az önce bir Suriyeli ile konuştum. Suriye'nin durumunu konuşurken birden ağlamaklı olacak gibi oldu. Fakat sert, mert durmaya çalışarak kendini sıktı, ağlamadı. fakat sesinin incelmesine engel olamadı. Onu utandırmamak için yüzüne bakmadım. Çayımı bitirip müsaade alıp kalktım gittim. Bana öyle geldi ki ne olursa olsun ağlamayacağım diye bir kararı en baştan almış gibiydi. Ben öyle hissettim.

Ben bunlara acımalı mıyım, acımamalı mıyım hiç bilemiyorum. Çok kararsız ve çelişkide kalıyorum. Bazen içim çok eziliyor. Bazen de kaçmasa savaşsaydı, ölümse ölüm, ülkelerini dört hayduta niye bırakıyorlar diyorum. Bilemiyorum...

Ama beleş makarna kömürcüler ödemeli yani faturayı, onlar o uçurumdan atlasa biz de atlarız, inadına ille de o diye katır gibi ayak diredi, laf anlamadılar. Gitsin onlar savunsun İskenderun'u vermesinler diyeceğiiiim... Atatürk'ün emaneti olunca boynum bükülüyor bana ne diyemiyorum. En kötüsü bu çelişki...

Ha, unutmadan. Daha önce konuştuğum bir Suriyeli de "biz savaştan kaçtık Türkiye'ye geldik. Bu sefer de Türkiye savaşa girecek" dedi! Damdan düşen gelsin demiş yanıma...

Bu çok yanlış bir bakış açısı. Yani Türkiye eli kolu bağlanmış bölünmeyi bekliyor gibi bir algı oluşturmak hiç doğru değil. Ki zaten böyle bir durum yok ortada. Türkiyeyle savaşmak öyle kolay bir şey değil. 

Fetöcüler devletten tasfiye ediliyor. Bumu kötüye giden Türkiye? Buna mı karalar bağlıyorsunuz?

Türkiye Rusya ve İran Suriye de amerikanın piyonlarına karşı el ele savaşıyorlar. Bunun nesinden şikayetçisiniz?

Evet Türkiye ve Amerika arasında bir savaş var. Cephe cepheye gelinmiş bu çok açık. Ama siz Türkiyeyi bölemezsiniz. Türkiye öyle sıradan bir devlet değil. Türkiye, dinamikleri olan devlet aklı olan ordusuyla ve milletiyle güçlü olan bir ülke. Asıl amerikanın pili bitiyor bugün :D Amerika ülkeler üzerinde ki askeri ve ekonomik gücünü kaybediyor. Siz olaya karamsar bakmayın. Hangi güç Türkiyeyi bölebilir? Türkiye bugün Atatürkte birleşmişken, Atatürke birleşen bir ülkeyi amerika nasıl bölecek? Bölebilir mi? Böyle bişey mümkün değil.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 97
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, haci yazdı:

Ülkemizde senin gibi ahmaklar çoğunlukta olduğu süre sizin dediğiniz olur.. Adına demokrasi diyorlar... Kemal'in yalan söylediğini demokratik ilkelere sadık kalarak kanıtlayabilirsiniz..

Evet.. Haklısınız. Tayyip itine bir şey olmayacak..

Yav geç bunları geç. Kemal gitmeden Chp sıçramayaz, herif tescilli mağlup. Muharrem İnce, Emine Tarhan Ülker daha niceleri biçildi. Bu devran böyle gidecek, Erdoğan'ın ölmesine bel bağlamış bir Chp.

Efendim bize oy vermiyorlar, Ecevit nasıl iktidar oldu ?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Rumumba yazdı:

Yav geç bunları geç. Kemal gitmeden Chp sıçramayaz, herif tescilli mağlup. Muharrem İnce, Emine Tarhan Ülker daha niceleri biçildi. Bu devran böyle gidecek, Erdoğan'ın ölmesine bel bağlamış bir Chp.

Efendim bize oy vermiyorlar, Ecevit nasıl iktidar oldu ?

Türkiye'nin sorunu Kemal değil. Başlığın da Kemal ile alakası yok...

Sorun senin gibi ahmakların Tayyip'i aklamaları ve onu iftiraya uğramış masum biri gibi göstermeye çalışmaları...

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, haci yazdı:

Türkiye'nin sorunu Kemal değil. Başlığın da Kemal ile alakası yok...

Sorun senin gibi ahmakların Tayyip'i aklamaları ve onu iftiraya uğramış masum biri gibi göstermeye çalışmaları...

Haci Türkiye'nin sorunu Chp'dir.

Aksi halde Erdoğan 15 yıl iktidar olamazdı.

Sitelerde Paylaş

Bir AKP'li vekilin "Kılıçdaroğlu belgeleri fetöden aldı" diyecek kadar şapşallar. :D Belgelerin fetö'den gelmesi demek belgelerin gerçek olduğu anlamına gelir. Bu fetöcülerin girmedikleri delik yok. Ülke sırrı olan ses kayıtları bile nete düşmüştü hatırlayın.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Charlotte yazdı:

Bir AKP'li vekilin "Kılıçdaroğlu belgeleri fetöden aldı" diyecek kadar şapşallar. :D Belgelerin fetö'den gelmesi demek belgelerin gerçek olduğu anlamına gelir. Bu fetöcülerin girmedikleri delik yok. Ülke sırrı olan ses kayıtları bile nete düşmüştü hatırlayın.

Aynen öyle ama, hepsi reddedilmişti.. Bu da unutulacak...

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Rhodium said:

Ben rusyanın marifeti dolayısı ile bunu söylemiyorum. Nokia veya intel gibi firmalarımız yok. Ülkeyi şirket gibi düşünün, Nitelikli satın almayı ab-abd den sarf olanı çinden alıyoruz. Satış için ise Azerbaycan Kırgızistan Hindistan gibi ülkelere satış yapabiliyoruz. Çünkü tekstil gibi el işçiliği dışında ab-abd satış yapamıyoruz. Hep ikincil ülkelere satışımız var. Çünkü ülke teknolojimiz zayıf sanayimiz gelişmedi tarım hayvancılık yalnış politikalardan bitme noktasında. Araplar gibi petrolümüz yok. Madenlerimizi hollandalılar çıkarıyor.

Bu sebeple Rusya hem kendisi hemde etkisindeki ülkeler müşteri ülke olaması açısından tam Türkiye ye göre. Bu bağlamda ekonomik olarak bize iyi müşteri. Ülke ekonomisini açmazdan çıkarabilir.

Rusların düşünce yapısında sscb nin etkisi var. Bu etki Marksizm. Dolayısı ile oyun içinde oyun yok. Bakınız fetö.  Bakınız Suriye ve isid. Ben buraya şöyle yapacam diyorsa yapıyorlar. Kırım gibi. Ancak emperyalist dediğim şekil yönlendirme siyaseti şekillendirme müdahale edip istediği istikamette itme gibi.

Bu konularda pek bir şey bilmediğin anlaşılıyor. Öncelikle, Hindistan'a pek bir satış yapabildiğimiz söylenemez. Azeri ve Kırgızlara da aynı şekilde, bir satışımız var, ama çok fazla değil. En fazla satışı ise AB ülkelerine yapıyoruz. Ve Avrupaya satışlarımız içinde tekstil önemli yer alsada, çoğunluk değil. Özellikle beyaz eşya, işlenmiş gıda gibi ürün satışlarımız daha yüksek meblağda. 

Rusya zaten müşteri, her günün konusudur, Domates satabilecek miyiz meselesi Rusya'ya. Basitçe Rusya veya öteki ülkelere bir şeyler satacaksan, satabiliyorsan, kimsenin senin elini ayağını tuttuğu yok.

Velakin dış ticaret işinde başka bir açmazın içindeyiz. Mesela çeliği kazık fiyattan AB'den almamız gerekiyor, gidip Rusya'dan ucuz çelik alamıyoruz. AKP hükümetinin bize attığı ilk kazıktır, birde resmen bayram yapmışlardı bu kazığı atınca, amanda AB'ye girdik falan diye. 

Söylediğiniz şekilde, ekonomiyi düze çıkarmanın bir yolu görünmüyor. 

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Rumumba yazdı:

Kemal yalan konuşuyor çünkü yalan konuşturuyorlar.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylediği herşey doğru. Türkiye'yi yağmalayan it sürüsünün yaptıklarının çok çok küçük bir kısmını söylüyor. Buzdağının minik bir kısmını söylüyor. Sen burada hiç kimseyi kandıramazsın. Ancak bizim kum torbamız olursun. Aklımıza geldikçe gelir seni yumruklarız.

Ben geri dönüşü olmayan bir noktaya doğru gittiğimizi düşünüyorum. Daha öncekiler gibi olmayacak. Montaj şantaj diyerek bu işten sıyıramayacaklar. Her şerde bir hayır vardır. Bu badireyi atlattıktan sonra şeriatçı barbarlar bu ülkede av hayvanına dönüşecektir. Bütün meşruiyetleri, bütün iddiaları bitmiştir.

Suriye savaşının olumlu bir sonucu varsa, o da cihatçı barbarların yok edilmesidir. ABD'nin Afganistan'da imal ettiği eli silahlı cihatçı barbar sürüleri, Suriye iç savaşı sonunda yok olma sürecine girmiştir. Öldürülen Işid'lilere, kendine Müslüman diyenler bile seslerini çıkaramadı. Böcek öldürür gibi öldürüldüler. İnsanlar onların öldürülmesinden adeta zevk aldı. Aynı sonu İhvancı barbarlar da yaşayacak.

İslamcılar önce masumiyetlerini, sonra iddialarını kaybettiler. Şimdi sıra kellelerinde!

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Minik Kuş yazdı:

Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylediği herşey doğru. Türkiye'yi yağmalayan it sürüsünün yaptıklarının çok çok küçük bir kısmını söylüyor. Buzdağının minik bir kısmını söylüyor. Sen burada hiç kimseyi kandıramazsın. Ancak bizim kum torbamız olursun. Aklımıza geldikçe gelir seni yumruklarız.

Sen önce terörizmden vazgeç. PKK ile Dhkp/c ile bir yere varamazsınız. Bütün hayatınız tehdit ve küfür etmekle geçiyor.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Rumumba yazdı:

Sen önce terörizmden vazgeç. PKK ile Dhkp/c ile bir yere varamazsınız. Bütün hayatınız tehdit ve küfür etmekle geçiyor.

Ne PKK'sı DHKPC'si lan! Ne anlatıyorsun sen dingil! Benim onlarla alakam olduğunu nerden çıkardın?

İslamcıların tamamı terörist ve barbardır. Hiç birşey sizin boklu varlığınız kadar terörist olamaz. Defol buradan!

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Minik Kuş yazdı:

Ne PKK'sı DHKPC'si lan! Ne anlatıyorsun sen dingil! Benim onlarla alakam olduğunu nerden çıkardın?

İslamcıların tamamı terörist ve barbardır. Hiç birşey sizin boklu varlığınız kadar terörist olamaz. Defol buradan!

Sen şeriatçı olduğumu nereden çıkardıysan.

Sitelerde Paylaş

Son satırına katılıyorum, bahsettiğin hayranlık 30 milyon kişide olan o raddeye geldiki ( nikahlı karımı erdoğanla paylaşabilirim diyenler, Erdoğan istesin kocamı bırakır gelirim diyen kadınlar, ona peygamberdir diyen parti temsilcileri ) buralara kadar giden bir sapıklık halinde tabii ki erdoğanın yaptığı yolsuzlukların hakkını soracak ne ar namus nede beyin yok bu 30 milyonda, dediğin gibi ne kadar doğruları söylüyor olsa da bu toprakları paylaştığımız bu tuhaf 30 milyon insan oldukça Erdoğan ne yaparsa yapsın iş onu ortaya çıkarmaya çalışanlara patlayacak burası kesindir.

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, Kuranınizinde said:

Bu çok yanlış bir bakış açısı. Yani Türkiye eli kolu bağlanmış bölünmeyi bekliyor gibi bir algı oluşturmak hiç doğru değil. Ki zaten böyle bir durum yok ortada. Türkiyeyle savaşmak öyle kolay bir şey değil. 

Fetöcüler devletten tasfiye ediliyor. Bumu kötüye giden Türkiye? Buna mı karalar bağlıyorsunuz?

Türkiye Rusya ve İran Suriye de amerikanın piyonlarına karşı el ele savaşıyorlar. Bunun nesinden şikayetçisiniz?

Evet Türkiye ve Amerika arasında bir savaş var. Cephe cepheye gelinmiş bu çok açık. Ama siz Türkiyeyi bölemezsiniz. Türkiye öyle sıradan bir devlet değil. Türkiye, dinamikleri olan devlet aklı olan ordusuyla ve milletiyle güçlü olan bir ülke. Asıl amerikanın pili bitiyor bugün :D Amerika ülkeler üzerinde ki askeri ve ekonomik gücünü kaybediyor. Siz olaya karamsar bakmayın. Hangi güç Türkiyeyi bölebilir? Türkiye bugün Atatürkte birleşmişken, Atatürke birleşen bir ülkeyi amerika nasıl bölecek? Bölebilir mi? Böyle bişey mümkün değil.

Atatürk'e birleşen mi? Hep diyorum hayallerde yaşıyor bazı malum tipler...

Hangi güç Türkiye'yi bölebilir sorusunun cevabı basit: İç güçler. Dışarıdan bizi bölmeye uğraşan, çalışan var mı, var, ama buna gücü yetecek olan ABD, Almanya falan değil o uğraşanlar. Kalanların gücü yetmez zaten. Ama onlar bölmek isterse, maalesef, hele bu son halimizde, hiç şansımız olmaz.

Türkiye ile Amerika arasında savaş falan da yok. Bir tarafınızdan uydurmayın bir şeyleri. 

Fetöcülerin tasfiye edildiği falan da yok, gene sallıyorsunuz. Başfetöcüler hala yerlerinde oturuyor. Nazlı ILICAK'mı Fetö'cü? Hadi öyle olsun, en bir harbi fetöcü olsun, gerzek gerzek zırvalamaktan başka elinden ne geldi, ne gelebilir ki, onu tasfiye etsen kaç yazar, etmesen kaç yazar. 

Türkiye'yi zaten böldü Tayyip, "bunlarrrr..." derken, ölen çocuğu ve anasını yuhalatırken falan. Dış güce ihtiyacımız yok ki, bölünmek için, biz bize yeteriz.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Kuranınizinde yazdı:

Türkiye bugün Atatürkte birleşmişken, Atatürke birleşen bir ülkeyi amerika nasıl bölecek? Bölebilir mi? Böyle bişey mümkün değil.

Sen beni güldürdün, Allah da seni güldürsün Kuranınizinde.

Demek Tayyip'in Atatürkçü numaralarına inanan biri varmış. İlk seni gördüm hatta diyebilirim. AKP'liler bile inanmıyor, bunun numara olduğunu biliyor ve oyuna o koşulla katılıyor ama sen harbiden inanmış gibisin...

Sitelerde Paylaş

AKP için birçok şey söyleyebilirsiniz ama FETÖ'yü tasfiye etmiyor diyemezsiniz. Baş Fetöcüler hala yerlerindeymiş. Kim bu baş Fetöcüler? Ha elbette ki AKP'liler başta olmak üzere tutuklanması ve hatta idam edilmesi gereken pek çok vekil var diğer partilerde de birçok Fetöcü var.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Türk Ateist said:

Sen beni güldürdün, Allah da seni güldürsün Kuranınizinde.

Demek Tayyip'in Atatürkçü numaralarına inanan biri varmış. İlk seni gördüm hatta diyebilirim. AKP'liler bile inanmıyor, bunun numara olduğunu biliyor ve oyuna o koşulla katılıyor ama sen harbiden inanmış gibisin...

İşte sizin hatanız burada başlıyor. Her olaya karamsar,her olaya işte şu niye böyle bu niye şöyle diye bakıyosunuz. Tayyip Erdoğanın Atatürk hakkındaki fikirlerini bende biliyorum. Ama Türkiye Tayyip Erdoğandan ibaret değil önce bunu bi anlayın. Türkiyenin bir birikimi var. Siz Atatürkü dışlayarak Atatürke hakaret ederek onu eleştirerek Türkiyeyi yönetemezsiniz. Amerikaya karşı bir savaş veriyoruz ve bu savaşta herkes Atatürk demeye başladı. Herkes Atatürkten söz etmeye başladı. Çünku Türkiyenin bir birikimi var onu birleştiren bir geleneği var.

Tayyip Erdoğanın ve onun eski ortaklarının Türkiyeyi diledikleri gibi yönettikleri devir bitmiştir. Siz büyük resme bakın bırakın bu içi boş karamsarlıkları. Türkiye büyük kararlar aldığı bir döneme girmiştir. Türkiye karanlığa gitmiyor, tam tersi Türkiye aydınlığa gidiyor.

Amerika napacak? Türkiyeye savaş mı açacak? :) Amerika bugün Suriye de kaybetmişken, Irakta kaybetmişken, Türkiyede ki gladyosunu kaybetmiş ve kara gücü pkk bitmesine noktasına gelmişken siz ne savaşından bahsediyosunuz? 

tarihinde Kuranınizinde tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...