Jump to content

Sapık tanrı

Recommended Posts

1.       BEN NEDEN ÖLDÜRÜLMÜYORUM, GÜNAHLARIMIN AZ OLDUĞUNU BİLİYORUM, ALLAH BENİ SİKMEYE ÇALIŞMASIN, BEN DE KENDİMİN NE MAL OLDUĞUNU BİLİRİM

2.       BEN NEDEN ÇOCUKKEN ÖLMEDİM

3.       BEN NEDEN ZİHİNSEL ENGELLİ DEĞİLİM

4.       BEN NEDEN KADINLARA BAKINCA AZACAK BİÇİMDEYİM

İnsan genelde yaşama içgüdüsüyle doğar,

Bu din ile değişebilir,

Ölümden sonra ruhun sonsuz yaşam süreceği inancı, dünyada yaşayabileceği hayatı değersiz kılıp, yaşama içgüdüsünü yitirmesine yol açabilir

Ama nedense bu içgüdü kaybını her dindarda göremiyoruz, evrimsel bir homo sapiens olarak yaşamak istiyorlar,

Hemen açıklayalım

Eğer ben bir dindar isem, dünya iyilik ve kötülükleri belli bir ölçüde barındıran bir sınav yeridir.

Ve ulaşabileceğim en üst mertebe cennettir,

Öyleyse neden bu dünyada zaman kaybediyorum?

·         -Eğer geçmişte yaşamış olsaydık, savaşlar çok daha fazla, cihat anlayışı çok daha yaygın olacağından, uğruna ölünecek bir din için imkanlar fazla olmuş olacaktı,

Yine de çoğu dindarın gözü kapalı dini savunmak için savaşa atlayacağını göreceğimi planlamıyorum, ama bu devirdeki dindar cihat oranından hayli yüksek olacaktır

·         Kendimi öldürmem yasak, öldürülmemi sağlamam için savaş çıkması gerek, ve savaşmak zorunda kalmam gerek,

Zorunda kalmak demişken, şuanda zorunda kalabileceğimiz durum çok azdır, dindarlar bu devirde yaşamakla, atalarının da girmiş olduğu sınavın hayli daha zor bir versiyonunu geçirmekteler, çünkü geçmişte öldürülmek daha kolaydı, kendiniz karar vermeden ölmek..

Allah çoklu standarta göre insan yaratıp, adaletli olacağını söylemekte, (eşit olacağım dememiş en azından)

Yine de yetersiz bir söylemdir, şöyle açıklayalım.

1.       Bir insan bu çağda yaşayıp dinin bu kadar aksak yanlarını görüp, dinsiz kalır/olur

2.       Bir insan geçmişte yaşayıp dinin aksak yanlarını fark edemez Müslüman kalır/olur

3.       Bir insan bu çağda yaşayıp dinin aksak yanlarını fark edemez Müslüman kalır/olur

1.       Yazdığım bizim de geçirdiğimiz olası bir evre, çağa uygun düşünce tarzının bir sonucudur

2.       Yazdığım atalarımızın geçirmiş olduğu, belki de zorunda kaldıkları bir evre.

3.       Yazdığım ise çağından nasiplenememiş, sapkın arayışları içinde olan insanların evresi

1.       Örneğimdeki kişiler, cehenneme gidecekler, eğer gerçek tanrı Allah ise

2.       Örneğimdeki kişiler, zorunda kaldıkları için(aslında düşünebilenler çıkmıştır elbet, ama bu istisnalar kaideyi bozmaz) Müslüman olmuşlardır, Allahın adaletine kalıp yerleşecekler

3.       Örnekteki kişiler,

Zorunda kalmış, düşünmek istememiş, kapasitesi olmayan insanlar olabilirler

Bu yüzden Allahın adaletine kalmışlardır

Allahın adaletinin genel anlamda zorunda kalan, ya da düşünmeye fırsat ayıramayan insanlara işleyip, bu konu hakkında düşünmüş insanlara kesin bir cevap olarak hayırı vermesi çok saçmadır,

Allah saçma salak bir sapıktır, adaletsiz bir kavramdır,

İyi değildir, kötüdür,

Bazı Müslümanlar iyidir derler, bazıları ise nötr diyebilecek kadar alçaklardır,

Ama Allah dosdoğru KÖTÜDÜR

Kullarının iyi olması için, Allahın dediklerini yapmamaları gerekir,

hayatta karşılaştığımız insanlar çok nazik ve anlayışlı oluyorlar,

bunlar büyük ölçüde dini uygulamayan bireyler,

küçük ölçüde ise iki yüzlü, yasalardan korkan, yalancı   sapıklardır.

Bunu söyleyince terbiyesiz, saygısız oluyoruz

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, CinleriGorenAdam yazdı:

1.       BEN NEDEN ÖLDÜRÜLMÜYORUM, GÜNAHLARIMIN AZ OLDUĞUNU BİLİYORUM, ALLAH BENİ SİKMEYE ÇALIŞMASIN, BEN DE KENDİMİN NE MAL OLDUĞUNU BİLİRİM

2.       BEN NEDEN ÇOCUKKEN ÖLMEDİM

3.       BEN NEDEN ZİHİNSEL ENGELLİ DEĞİLİM

4.       BEN NEDEN KADINLARA BAKINCA AZACAK BİÇİMDEYİM

İnsan genelde yaşama içgüdüsüyle doğar,

Bu din ile değişebilir,

Ölümden sonra ruhun sonsuz yaşam süreceği inancı, dünyada yaşayabileceği hayatı değersiz kılıp, yaşama içgüdüsünü yitirmesine yol açabilir

Ama nedense bu içgüdü kaybını her dindarda göremiyoruz, evrimsel bir homo sapiens olarak yaşamak istiyorlar, /hala dünyaya saplanıp bağlananlar var ondan. ölümü temenni etmeyenler var.

Hemen açıklayalım

Eğer ben bir dindar isem, dünya iyilik ve kötülükleri belli bir ölçüde barındıran bir sınav yeridir.

Ve ulaşabileceğim en üst mertebe cennettir, /Cennet ulaşılabilen en üst mertebe değildir. Cennet bir mükafat yeridir. insana Cennet vadedilmeyedebilirdi? insanoğlu yoktan varolduğu gibi tekrar yokda edilebilirdi ama kötüler her zaman her koşulda cezalandırılacaktı. ama ALLAH , Salih ve Takva ehli kullarına Cennet'i lütfuyla vadediyor. Cennet olmak zorunda değilken Yaratıldı, ama Cehennem olmazsa olmaz.

Öyleyse neden bu dünyada zaman kaybediyorum?

2 - İnsanlar, imtihandan geçirilmeden, sadece "İman ettik" demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar?

3 - Andolsun ki, biz onlardan öncekileri de imtihandan geçirmişizdir. Elbette Allah, doğruları ortaya çıkaracak, yalancıları da mutlaka ortaya koyacaktır.

4 - Yoksa kötülükleri yapanlar bizden kaçabileceklerini mi sandılar? Ne kadar kötü (ve yanlış) hüküm veriyorlar!

5 - Her kim Allah'a kavuşmayı umuyorsa bilsin ki, Allah'ın tayin ettiği o vakit (Kıyamet) elbette gelecektir. O her şeyi işiten ve bilendir. (Ankebut Suresi)

Alıntı

·         -Eğer geçmişte yaşamış olsaydık, savaşlar çok daha fazla, cihat anlayışı çok daha yaygın olacağından, uğruna ölünecek bir din için imkanlar fazla olmuş olacaktı,

Yine de çoğu dindarın gözü kapalı dini savunmak için savaşa atlayacağını göreceğimi planlamıyorum, ama bu devirdeki dindar cihat oranından hayli yüksek olacaktır

·         Kendimi öldürmem yasak, öldürülmemi sağlamam için savaş çıkması gerek, ve savaşmak zorunda kalmam gerek,

Zorunda kalmak demişken, şuanda zorunda kalabileceğimiz durum çok azdır, dindarlar bu devirde yaşamakla, atalarının da girmiş olduğu sınavın hayli daha zor bir versiyonunu geçirmekteler, çünkü geçmişte öldürülmek daha kolaydı, kendiniz karar vermeden ölmek..

Allah çoklu standarta göre insan yaratıp, adaletli olacağını söylemekte, (eşit olacağım dememiş en azından)

Yine de yetersiz bir söylemdir, şöyle açıklayalım.

1.       Bir insan bu çağda yaşayıp dinin bu kadar aksak yanlarını görüp, dinsiz kalır/olur

2.       Bir insan geçmişte yaşayıp dinin aksak yanlarını fark edemez Müslüman kalır/olur

3.       Bir insan bu çağda yaşayıp dinin aksak yanlarını fark edemez Müslüman kalır/olur

1.       Yazdığım bizim de geçirdiğimiz olası bir evre, çağa uygun düşünce tarzının bir sonucudur

2.       Yazdığım atalarımızın geçirmiş olduğu, belki de zorunda kaldıkları bir evre.

3.       Yazdığım ise çağından nasiplenememiş, sapkın arayışları içinde olan insanların evresi

1.       Örneğimdeki kişiler, cehenneme gidecekler, eğer gerçek tanrı Allah ise

2.       Örneğimdeki kişiler, zorunda kaldıkları için(aslında düşünebilenler çıkmıştır elbet, ama bu istisnalar kaideyi bozmaz) Müslüman olmuşlardır, Allahın adaletine kalıp yerleşecekler

3.       Örnekteki kişiler,

Zorunda kalmış, düşünmek istememiş, kapasitesi olmayan insanlar olabilirler

Bu yüzden Allahın adaletine kalmışlardır

Allahın adaletinin genel anlamda zorunda kalan, ya da düşünmeye fırsat ayıramayan insanlara işleyip, bu konu hakkında düşünmüş insanlara kesin bir cevap olarak hayırı vermesi çok saçmadır,

Allah saçma salak bir sapıktır, adaletsiz bir kavramdır, /o ağzını topla şerefsizlik yapma sapık ve beyinsiz olan sensin gerizekalı. yaşamınızı anlamadan beklentiniz o kadar fazlaki? insanoğlu arabayı kat kat binaları otel gibi lüks gemileri icat ettide bunlardan hangisi veya kaçı sende var? bunun için bu kadar tutturmuyorsun ve hakkımdır deyip inatlaşmıyorsunda sen kimsin Alemlerin Rabbinden herşeyi bir anda ve şerefsizlikle istiyorsun?

Alıntı

İyi değildir, kötüdür, / ALLAH , size Hakkı batıldan ayıran Kur'an'ı indirdi ve size hemen cezanızı vermiyorda erteliyor süre tanıyor diyemi kötü oldu? siz şerefsiz adi bir toplumsunuz.

Bazı Müslümanlar iyidir derler, bazıları ise nötr diyebilecek kadar alçaklardır, /o Müslüman olanların sorunudur sen Müslümanların iyi veya kötü davranışlarına bakıp ALLAH öyledir diyebilirmisin? senin babanın kardeşinin yaptıkları yüzünden ben seni kınayabilirmiyim? her nefs kendinden sorumlu değilmidir?

Ama Allah dosdoğru KÖTÜDÜR /kötü olan sensin şerefsiz herif. kötü olan bile bile sapıkça konuşmalarındır.

Kullarının iyi olması için, Allahın dediklerini yapmamaları gerekir, /yapmıyorsunuzda ne boksunuz lan? yapmıyorsunuz zaten haliniz ortada. ama Asr-ı Saadet döneminde böyle değildir. herkesin hakkı gözetilirdi hadsizlik ve taşkınlık arayışı içinde olan insanlar türemeseydi o dönem o kadar uzun zaman devam ederdiki. siz nankör ve şerefsizlersiniz.

hayatta karşılaştığımız insanlar çok nazik ve anlayışlı oluyorlar, 

bunlar büyük ölçüde dini uygulamayan bireyler, /hasi.ktirlan nerde gördün nazik ve anlayışlı olan dinsizi? şerefsizlik yapma dinsiz olan kendi çıkarı için sana iyi oluyordur. normal zamanda aile dostu gibi görüş bakalım dinsizle nereye kadar seni çekebilir? gör

küçük ölçüde ise iki yüzlü, yasalardan korkan, yalancı   sapıklardır. /kendinden söylüyorsun ufaltta donuna sok a.q sapıklığın küçük ölçüsümü var lan şerefsiz.

Bunu söyleyince terbiyesiz, saygısız oluyoruz /ne olacaktın başka? bize gelince pireyi deve yapıyorsunuzda kendi sapıklığınız nasıl küçük ve gözebatmayan birşey olsun ulan şerefsiz. siz böyle adaletsiz böyle aşağılık mahluklarsınız. sizden bir bok olmaz a.q adi kahpeler. insanoğlunu böyle asılsız şerefsiz sözlerinizle kandırmaya çalışıyorsunuz. babanızı kandırın siz a.q

tarihinde zevir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...