Jump to content

Sizce Suriyelileri geri gönderebilir miyiz?

Recommended Posts

22 dakika önce, ŞüpheciTürk yazdı:

Sizin ülkede olup bitenden haberiniz yok. 16 nisandan önce yüz binlercesi gizlice vatandaş yapılıp oy kullanmaları sağlandı zaten. Dincilerin tümüyle kontrolü altında olan yerleşim yerlerinde bunu yaptılar. elbette kimsenin haberi olmadı. Bunu haber yapacak gazeteci zaten yok denecek kadar az, olanların da ya bundan haberi olmadı ya da oralara girecek cesareti.

Peki basın yazmadığına göre siz nasıl haberdar oldunuz bundan? Kaynağınız ne?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 281
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir saat önce, Cimcime yazdı:

Peki basın yazmadığına göre siz nasıl haberdar oldunuz bundan? Kaynağınız ne?

Yaşadığın şehirde konuştuğum, olaya tanık olmuş insanlardan. Benim yaşadığım şehrin köylerinde ve kasabalarında Suriyelilere oy kullandırıldığını anlatan insanlar var.

Elbette tanık ifadeleri her zaman güvenilir değildir ama yalan söylemek için nedenleri yok.

Sitelerde Paylaş

Devlet önce kendi insanına bakacak. Benim ailem yok maddi durumum kötü işim yok bu Arap dolleri benden daha iyi imkanlara sahip. Ben bu vatan için askerliğimi yaptım canımı ortaya koydum. 30 kusurun üstünde Suriyeli gurup ilk alimlar yapıldığı zaman Antalya'da tatil yaptı ben ömrümde Antalya'ya gidemedim. 7 8 ay önce bu ülkede bir bebek açlıktan öldü acliktan. Eli kolu tutan yaşı 20 ve üzeri sapasağlam insanları aldılar kamplara. Alacağın yaşlılar. bebekler bakıma muhtaç insanlar diğerleri savaşacak vatanı icin. 

tarihinde Namessar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
19 saat önce, ŞüpheciTürk yazdı:

Yaşadığın şehirde konuştuğum, olaya tanık olmuş insanlardan. Benim yaşadığım şehrin köylerinde ve kasabalarında Suriyelilere oy kullandırıldığını anlatan insanlar var.

Elbette tanık ifadeleri her zaman güvenilir değildir ama yalan söylemek için nedenleri yok.

Sizin mahlasınız şüpheci ama siz de her zaman şüpheci değilsiniz galiba. :)

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, Cimcime yazdı:

Bu forum bir zamanlar böyle ırkçı bir yer değil miydi? Üzülmemek elde değil.

Forum hala ırkçı bir yer değil. Sizin ırkçılıkla ilgili anlayışınızda sorun var. Kimse Arapları sevmek zorunda değil. Ülkemizdekileri kabul etmek zorunda da değil. Savaş mağdurları oldukları için elbette gelsinler, elbette kucak açalım, elimizden geleni yapalım ama kontrollü, disiplinli bir biçimde yapalım.

Bunları salıverdiler toplumun içinde, yapmadıkları pislik kalmadı. Pislik olmayanları, hatta iyi olanları da var elbette ama onları da ülkemizde sürekli kabul etmek zorunda değiliz.

Bu Arapların, yoğun yaşadığı illere gidin de bi bakın, oradaki Türkler bunlardan nasıl korkuyor, bu zorbalar millete neler yapıyor, bi görün.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Forum hala ırkçı bir yer değil. Sizin ırkçılıkla ilgili anlayışınızda sorun var. Kimse Arapları sevmek zorunda değil. Ülkemizdekileri kabul etmek zorunda da değil. Savaş mağdurları oldukları için elbette gelsinler, elbette kucak açalım, elimizden geleni yapalım ama kontrollü, disiplinli bir biçimde yapalım.

Bunları salıverdiler toplumun içinde, yapmadıkları pislik kalmadı. Pislik olmayanları, hatta iyi olanları da var elbette ama onları da ülkemizde sürekli kabul etmek zorunda değiliz.

Bu Arapların, yoğun yaşadığı illere gidin de bi bakın, oradaki Türkler bunlardan nasıl korkuyor, bu zorbalar millete neler yapıyor, bi görün.

Konya'da yerleştikleri yeri ne hale getirdiklerini gidip görmüş biri olarak aynen katılıyorum. 

Etnografya müzesini ararken eskaza Suriyelilerin yaşadığı sokağa girdik,  Arapça tabelalar, sokak pislik, çöp içinde, garip garip at hırsızı gibi tipler... Sanırsınız Suriye'desiniz. 

Boynumuzdaki şalı başımıza taktık, nasıl çıktığımızı bilemedik içlerinden... 

Geldikleri yere bırakın adapte olmayı,  bedevi Arap kültürünü de beraberlerinde getirmiş, mahallenin içine etmişler.

Suriye mahallesi yaşadıkları yer, isteyen gider görür.

tarihinde Latte tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Latte yazdı:

Konya'da yerleştikleri yeri ne hale getirdiklerini gidip görmüş biri olarak aynen katılıyorum. 

Etnografya müzesini ararken eskaza Suriyelilerin yaşadığı sokağa girdik,  Arapça tabelalar, sokak pislik, çöp içinde, garip garip at hırsızı gibi tipler... Sanırsınız Suriye'desiniz. 

Boynumuzdaki şalı başımıza taktık, nasıl çıktığımızı bilemedik içlerinden... 

Geldikleri yere bırakın adapte olmayı,  bedevi Arap kültürünü de beraberlerinde getirmiş, mahallenin içine etmişler.

Suriye mahallesi yaşadıkları yer, isteyen gider görür.

Evet, bunların insanlara neler yaptıklarını ben de bizzat gördüm, biliyorum. Konya'da yine kendilerine mahalle kurmuşlar... Akdeniz kıyısındaki kentlerde resmen sahilleri işgal etmişler, bizim gençlerimiz akşamları sahile inip dolaşmayı bırakmış bunlar yüzünden. Kızları acayip taciz ediyor pislikler. Ev tutup kirayı ödememeler, herhangi bir nedene laf eden biri oldu mu hemen beş dakikada toplaşıp ellerinde sopalarla insan dövmeler... Neler neler yapıyorlar... Yaşadıkları binaları çöp yığını haline getiriyorlar. Sürekli suç işliyorlar, polis bir şey yapamıyor, çoğu zaman müdahale bile etmiyor. Ceza veremiyorlar çünkü. 

İyiler de var elbette ama az.

Bence gitmeyecekler Sevgili Latte. Çok az bir kısmı geri gider. Hani bu dilenmek zorunda kalanlar belki... Ama geri kalan kesinlikle gitmez, buradaki rahatlığın ve bedava hayatın tadını çıkarır. Ben gerçekten üzülüyordum ama artık hiç üzülmüyorum. Aralarındaki azınlık olan iyiler de gitsin, diğerleri de diyorum.

Ama şu var, bunlar değilse de çocukları, torunları zaman içinde bize benzer sanıyorum. Yani Türkleri Araplaştırmaları pek öyle mümkün değil. Benim bu tip kaygılarım yok zaten ama birlikte yaşamaya zorlanmamız çok rahatsız edici. Az değil ki, 5 milyon insan bu. Bunun bir milyonu gitse, öpüp başına koy. Bir kısmı Avrupa'ya kaçtı ama gidenlerin on katı geldi yine. Hala da geliyorlar.

Velhasıl Tayyip, doğal yollardan kurtulmamızın pek öyle mümkün olmadığı pis bir iş yaptı, diğer bütün işleri gibi...

Sitelerde Paylaş

Senelerdir milliyetçilik karşıtlığı yapan şerefsizler var ya işte alıp övünsünler yarattıkları eserle. Millette yeterli seviyede milli bilinç olmadığı için başımıza geliyor böyle şeyler. Halbuki Suriyelileri istemiyoruz diye millet sokaklara dökülse, Suriyeli karşıtı eylemler yapsalar belki sorun çözülebilirdi.

Gereğinden fazla ırkçılık karşıtı olmak da iyi değil.

Sitelerde Paylaş
On 28.11.2017 at 22:05, Cimcime yazdı:

Onlara yamyam dediğimi daha önce de belirttim ya...

Ama neden onların suçlarını genelleştirip bütün bir toplumu aşağıladığınızı siz açıklamadınız henüz.

Yahudiler için "Keşke almanlar hepsini yaksaymış" diye konuşan kitle! Söz konusu suriyeliler memleketine dönsün denilince konuşup bağırıp çağrımaya başlıyor.

Mavi marmara olaylarında demediğiniz kalmadı yahudilere.

Şimdi aynı sözcükleri  ; suriyeliler içinde kullanında görelim! 

Yahudiler müslüman değil ya! Onlar insan değil, fakat suriyeli müslüman savaştan kaçmış. 

Ermenileri nasıl çağırdıklarını kulaklarımla "milyonlarca kez" işittim. 

Şimdi çıkıp "insanlık ayyy korkunç bik bik" ötmeyin.

Belki anibal ırkçı olabilir, fakat bu duruma anibali getirenlerin hiç kabahati yok?

Ben şahsen kimsenin ölmesini istemem yada yakılmasını. Herkes yaşayabildiği kadar uzun ve mutlu yaşasın ama...

Kendi insanları ve kültürünü başka kültürlere karıştırmadan. Kendi Ülkelerinde yaşasınlar

Ben Türküm, Ateistim. 

Hepinizden daha onurluyuz. 

Ülkemizi savunurken ölmeyi tercih ederiz.

Karşılığında "Cennet" veya "Ödül" beklemeden... 

Ülkelerini elaleme peşkeş çekip kaçan suriyelileri savunacak kadar aciz değilim.

tarihinde Mega Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, Mega Ateist yazdı:

Belki anibal ırkçı olabilir, fakat bu duruma anibali getirenlerin hiç kabahati yok?

Ettiği laf ırkçı birinin edeceği laf gibi görünüyor ama adamın ırkçılıkla uzaktan yakından alakası yok, o sadece Arapları hiç sevmiyor ve dünya üzerinde olmamalarının dünya için çok daha hayırlı olacağını düşünüyor. 

Bu duruma da yeni gelmiş falan değil. Adam daha çocuk denecek yaşta terk-i diyar eyleyip Mısır'a, El Ezher'e gidip din öğrenmiş, o coğrafyayı dolaşmış, bizzat içlerinde yaşayıp dinini onlarla birlikte pratik etmiş. Arap milletini çok iyi tanıyor ve oldum olası sevmiyor. Bundan 10 sene önce de aynı lafları ederdi. Suriyeliler yüzünden bu kıvama gelmiş değil, nefreti de tepkisel değil kısacası. 

Sitelerde Paylaş

Suriye’li arapları ülkeden defetmek,gitmeyenleri de gaz odalarında zehirlemek boyun borcumuz olmalıdır.

Böyle aşağılık ve sapık bir milletin her türlü melanete uğraması, medeniyet için ileri bir hamle olacaktır.

Not:Irkçı değilim,Barbar insan toplulukları her zaman ehlileştirilmeli,olmuyorsa yok edilmelidir.Bugün kü nispeten rahat yaşamımızı bu ilkeye borçluyuz,daha fazlası için daha çok çalışmalıyız.

Sitelerde Paylaş
32 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Ettiği laf ırkçı birinin edeceği laf gibi görünüyor ama adamın ırkçılıkla uzaktan yakından alakası yok, o sadece Arapları hiç sevmiyor ve dünya üzerinde olmamalarının dünya için çok daha hayırlı olacağını düşünüyor. 

Bu duruma da yeni gelmiş falan değil. Adam daha çocuk denecek yaşta terk-i diyar eyleyip Mısır'a, El Ezher'e gidip din öğrenmiş, o coğrafyayı dolaşmış, bizzat içlerinde yaşayıp dinini onlarla birlikte pratik etmiş. Arap milletini çok iyi tanıyor ve oldum olası sevmiyor. Bundan 10 sene önce de aynı lafları ederdi. Suriyeliler yüzünden bu kıvama gelmiş değil, nefreti de tepkisel değil kısacası. 

Irkçılık ; insanı duyguların kaleme alınmış veya konuşulmuş şeklidir.  

Irkıçılık , Nefret'tir. Anibal'da dahil isteyen istediği şeyden nefret etmekte özgürdür. 

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Bu yazdıklarımızın çoğuna katılıyorum. İlk iki cümleniz dışındakiler doğruya yakın sözler. En azından pek itiraz edilebilecek şeyler değil. Bunlar ırkçı sözler değil. Irkçı sözler belli: sizin Ortadoğu halklarını ve devletlerini kastederek söylediğiniz "Ortadogu yamyamları" sözü ve Anibal'ın buradaki sözleri...

Yoksa ben de biliyorum, Ortadoğu halkları elestirilecek ve beğenilmesi mümkün olmayan pek çok özelliğe sahip. Mesela pislik götürüyor. Temizlik yok. Birbirinin gözünü oymak, dedikodu, kalleşlik, vb... Mesela Balkanlarda sadece müslüman toplumların şehirleri çöp içinde. Hristiyan toplumların şehirlerinde çöp yok.

Bunlar gerçekler. Bunları deyince ırkçı olmuyoruz, bir gerçeği dile getiriyoruz. Ama sizlerin ifadeleri apaçık ırkçı sözler.

Niye? Çünkü ben eleştiriyorum, sizlerse en acımasızca mahkum ediyorsunuz. Benimceleştirilerim tartışılabilir, sebepleri üzerinde konuşulabilir. Mesela dedikodunun ve birbirinin kuyusunu kazma olgusunun arkasındaki sosyal şartlar vb ele alınır. Ama sizlerin hakaretleri üzerinden ancak nefret üretilir.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Mega Ateist yazdı:

Yahudiler için "Keşke almanlar hepsini yaksaymış" diye konuşan kitle! Söz konusu suriyeliler memleketine dönsün denilince konuşup bağırıp çağrımaya başlıyor.

Mavi marmara olaylarında demediğiniz kalmadı yahudilere.

Şimdi aynı sözcükleri  ; suriyeliler içinde kullanında görelim! 

Yahudiler müslüman değil ya! Onlar insan değil, fakat suriyeli müslüman savaştan kaçmış. 

Ermenileri nasıl çağırdıklarını kulaklarımla "milyonlarca kez" işittim. 

Şimdi çıkıp "insanlık ayyy korkunç bik bik" ötmeyin.

Ben şahsen kimsenin ölmesini istemem yada yakılmasını. Herkes yaşayabildiği kadar uzun ve mutlu yaşasın ama...

Kendi insanları ve kültürünü başka kültürlere karıştırmadan. Kendi Ülkelerinde yaşasınlar

Ben Türküm, Ateistim. 

Hepinizden daha onurluyuz. 

Ülkemizi savunurken ölmeyi tercih ederiz.

Karşılığında "Cennet" veya "Ödül" beklemeden... 

Ülkelerini elaleme peşkeş çekip kaçan suriyelileri savunacak kadar aciz değilim.

Yahudilerin uğradığı soykırım da insanlık suçudur ve ırkçılığın varabileceği korkunç sonuçlara bir örnektir. Suriyelilerin veya filistinlilerin yaşadıkları da öyledir. Kimin neye inandığı, hangi dine mensup olduğu beni ilgilendirmez. Ben hepsine karşı çıkıyorum. Ayrım gözetmiyorum.

İnsanlık suçudur ırkçılık. Böyle kolayca ve aldırış etmeden ifade edilebilmesi utanç verici. Bunu yapanlar da eğitimli insanlar olabiliyor. Bu daha korkunç.

Unutmayın, bizim atalarımız da başka savaşlardan, yağmalardan, katliamlardan kaçıp bu topraklara sığındılar. O zamanlar da bizi istemediler. Atalarımız hakkında, şimdi sizlerin sarf ettiği kötü sözlerden söylemiş olmalılar. 

Irkçılığı doğuran sebepler vardır elbette. Nefret suçuna konu edilen halkın olumsuz yanları da çoktur. Zaten kaçıp sığınmış, zor, durumdaki insanlar pek sevimli gelmez göze. O zaman gelsin ırkçılık. Ama bu hiç de aydınca değil. Bu Basit bir yaklaşım. 

"Hepinizden daha onurluyuz." demişsiniz. Buradaki "siz" kim, "biz" kim? Ayrıca daha onurlu olduğunuzu kim ölçtü de söyledi? Ülkemizi savunurken ölmeyi "tercih" etmezsiniz de, "gerekirse ölürüz" demek istediniz herhalde. Bu basit hatanız bile samimiyetten yoksunca söylenmiş, afaki bir laf sarf ettiğinizi gösteriyor. :)

tarihinde Cimcime tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Mega Ateist yazdı:

Irkçılık ; insanı duyguların kaleme alınmış veya konuşulmuş şeklidir.  

Irkıçılık , Nefret'tir. Anibal'da dahil isteyen istediği şeyden nefret etmekte özgürdür.

Nefret ırkçılık, ırkçılık da nefret değildir. Irkçılık, bir toplumu ırkına indirgemek ve ırk üzerinden aşağılamak, üstüne bir de kendi ırkını üstün görmektir kabaca.

Anibal'in hiç böyle hisleri yok, o sadece Arapları sevmiyor ve yok olup gitmelerinin dünya için hayırlı bir iş olacağını düşünüyor. Gidip de öldürelim, keselim, o ırk benim ırkıma tehdit unsurudur, yaşasın Türk ırkı demiyor. 

Nefret etmek haktır ama ırkçılık benim için açıkça hastalık, sapkınlıktır. Irk diye bir şey yoktur insanda. Bizi birbirimizden ayıran kültürümüz, değerlerimiz, yaşam biçimimiz ve benzerleridir. Dolayısıyla ben Arapların ne kültürünü, ne değerlerini, ne yaşam biçimlerini ne de inançlarını günahım kadar sevmem, bütün bunları taşıyan ve üstüne üstlük dünya üzerindeki en şahane, en özel ırk olduklarını düşünüp de yaymak gerektiğine inanan insanları da ülkemde asla istemem.

Yapacak bir şey yok. Araplardan alabildiğine kaçmak, bizim için daima en iyisi olacaktır. Kendi pisliklerinde istedikleri kadar boğulsunlar, birbirlerini kessinler, tecavüz etsinler ve bunları da yüceltip dursunlar. Hiç bağlamaz bizi. Ama bizden uzak olmalılar. 

Gel de Atatürk'e bir kere daha hayran olma...

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Cimcime yazdı:

Yahudilerin uğradığı soykırım da insanlık suçudur ve ırkçılığın varabileceği korkunç sonuçlara bir örnektir. Suriyelilerin veya filistinlilerin yaşadıkları da öyledir. Kimin neye inandığı, hangi dine mensup olduğu beni ilgilendirmez. Ben hepsine karşı çıkıyorum. Ayrım gözetmiyorum.

İnsanlık suçudur ırkçılık. Böyle kolayca ve aldırış etmeden ifade edilebilmesi utanç verici. Bunu yapanlar da eğitimli insanlar olabiliyor. Bu daha korkunç.

Unutmayın, bizim atalarımız da başka savaşlardan, yağmalardan, katliamlardan kaçıp bu topraklara sığındılar. O zamanlar da bizi istemediler. Atalarımız hakkında, şimdi sizlerin sarf ettiği kötü sözlerden söylemiş olmalılar. 

Irkçılığı doğuran sebepler vardır elbette. Nefret suçuna konu edilen halkın olumsuz yanları da çoktur. Zaten kaçıp sığınmış, zor, durumdaki insanlar pek sevimli gelmez göze. O zaman gelsin ırkçılık. Ama bu hiç de aydınca değil. Bu Basit bir yaklaşım. 

"Hepinizden daha onurluyuz." demişsiniz. Buradaki "siz" kim, "biz" kim? Ayrıca daha onurlu olduğunuzu kim ölçtü de söyledi? Ülkemizi savunurken ölmeyi "tercih" etmezsiniz de, "gerekirse ölürüz" demek istediniz herhalde. Bu basit hatanız bile samimiyetten yoksunca söylenmiş, afaki bir laf sarf ettiğinizi gösteriyor. :)

İyi de bizim aydın olmak gibi bir iddiamız yok ki? Ayrıca ve aslında pek de hoşlanmadığım bir tanımdır bu. Birilerini alışkanlık olduğu üzre aydın diye tanımlarız ama ben kendi adıma hiç öyle aydın olayım gibi kaygılar gütmem, bu payeden de hoşlanmam.

Hümanist falan da değilim, hatta hümanizmden de alabildiğine uzak kalmak gerektiğini düşünürüm. Kimseyi sevmek, saygı duymak, kabullenmek zorunda olmadığım gibi, bunu dayatanlara da saygı duymam. 

Ve emin ol, senden çok daha "hümanistimdir". Ama sahiplenmek değil, mücadelesi edilmesi gereken bir toplum olan Arap toplumuna verilecek sevgim saygım yok, olmayacak da. Durum çok net, eğitimli olmam da bu basit gerçeği görmezden gelip hümanistçilik oynamama engel oluyor. Bu iyi bir şey bence.

Kaçıp ülkeme sığınmışsa insan gibi davranacak, insan gibi yaşayacak arkadaşım. Zorbalık yapmayacak, insanlara saldırmayacak, kadınları kızları taciz etmeyecek, tecavüz etmeyecek, pislik yapmayacak. Aman da savaştan kaçıp sığınmış zavallılar diye bunları görmezden gelip de Arap köleliği yapacak değilim. 

Kendi yobazımızdan, çarşaflımızdan bıkmışız, onları gördükçe içimiz kan ağlamış senelerdir, bir de bunlar eklendi üstüne...

Bizim atalarımız da vaktiyle gidip birilerine sığındıktan sonra onlara pislik yaptıysa, halkının huzurunu kaçırdıysa, kadınlarını kızlarını taciz ettiyse ve kendi alanlarını kurup ülkenin esas sahiplerini dışlamaya yeltendiyse, onlardan da nefret edilmiştir, o nefreti de dibine dek haketmişlerdir. Bugün Avrupa'da Türk nefreti var, değil mi? Bu nefrete oralara giden Türklerin ciddi biçimde katkısı olmadığını ileri sürebilir misin? Oralara gidip dincilik yaparsan, dillerini öğrenmemek için direnirsen, uyum sağlamak istemiyorum der ve sürekli sorun yaratırsan seni sevmezler. Bu rezil insanlar yüzünden doğru düzgün insanımız da sıkıntı çekiyor.

Senin kafan ırkçı gibi çalıştığı için objektif olamıyor, bir dolu safsataya başvuruyorsun.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Cimcime yazdı:

İnsanlık suçudur ırkçılık. Böyle kolayca ve aldırış etmeden ifadem edilebilmesi utanç verici. Bunu yapanlar da eğitimli insanlar olabiliyor. Bu daha korkunç.

Unutmayın, bizim atalarımız da başka savaşlardan, yağmalardan, katliamlardan kaçıp bu topraklara sığındılar. O zamanlar da bizi istemediler. Atalarımız hakkında şimdi sizlerin sarf ettiği kötü sözlerden söylemiş olmalılar. 

Irkçılığı doğuran sebepler vardır elbette. Nefret suçuna konu edilen halkın olumsuz hedefimiz yanları da çoktur. Zaten kaçıp sığınmış, zor, durumdaki insanlar pek sevimli gelmez göze. O zaman gelsin ırkçılık. Ama bu hiç de aydınca değil. Bu Basit bir yaklaşım. 

Gayet basit ve anlaşılır yazdığımı belli, 

Sizden farklı düşünen insanları hep samimiyetten yoksun olarak adlandıracaksınız. 

ülkede "En çok Nefret edilenler Listesinde Zirveyi" oynuyoruz.  Nefretin ne olduğunu anlamak istiyorsanız topluluk içerisinde "Ateistim" demeye çalışın. 

İsteyen istediğinden Nefret eder, sevmez ve bu sizi hiç mi hiç alakadar etmez. 

Siz belki bireysel olarak bahsettiğiniz kesimde yer almadığınızı belirtiyor olmanız, Toplumun tamamına yakınının "Sadece İşlerine gelenden" nefret ettiğini çok iyi biliyoruz.

Düne kadar Uçakları düşürülen, halkına karşı kin ve nefret! sergilenen, Türkmendağı Türklerine karşı gerçekleştirilen saldırıları kınamak için gidilen Rus konsolosluğu önünde bayrak açıp "Ya Allah Bismillah Allahu ekber" diye savaş çığlıkları atılan Ruslar ile  bildiğiniz kankilik mertebesine erişmişiz... Ki Esad bile Rusya ziyaretlerini Türkiye hava sahasını kullanarak gerçekleştiriyor.

Ama bugün Tablo değişmiş ; geçmişte savaş çığırtkanlığı yapılan ruslar, nefret söylemleri çerçevesinde eset olan bugün yine eski ismi Esad'a kavuşmuş durumda. 

Bu danışıklı dövüşün neticesinde , Oy hakkı Tanınarak! Devletin seçimlerine 5 milyon muhtemel seçmen olarak düşündüğü arapları bugün bu topraklarda istemeyen Milyonlarca insan var.

Belki %5'i istiyordur, onlarda duygusal olarak yaklaşıyorlardır olaya.(sizin gibi)

Savaş bitince gideceklermi ? 5 milyon seçmeni kaybetmek isteyeceklerini sanmıyorum. Her birine TC kimlik numarası verildi ve vatandaşlığa geçirilecekler.

Gideceklerini bilsem, elimdekini avucumdakini seve seve veririm.

Bir toplum kendi özgürlüğünü kendi kazanmalıdır, Saygı Duyulacak insana saygı duyarım. 

Tabiki kimse ölmesin, herkes mutlu mesut yaşasın isterim.

fakat herkesin bir ülkesi var, bakıyorum güçlü kuvvetli insanlar Türkiyede. Kaçmış savaştan!

Belki kadınlar, çocuklar veya yaşlılar için aynı şeyi söyleyemeceğim ama!

Bre adam senin ülken savaşta, sen burada çocuk yapıyorsun.

Samimiyetsizlik size özel bir durum, aksi halde "Vatanını savunmadan kaçan" insanları savunmazdınız.

Bizim atalarımız, kurtuluş savaşını kaçarak kazanmamış.

nokta.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...