Jump to content

Sizce Suriyelileri geri gönderebilir miyiz?

Recommended Posts

Tayyip iti ve çetesinin başımıza açtığı en büyük sorunlardan birisi de ülkeye ne idüğü belirsiz milyonlarca arabı doldurmasıdır. Sırf bu bile Tayyip ve çetesinden nefret etmek için yeter de artar bile.

Peki Tayyip ve çetesinden kurtulduktan sonra bu Suriyeli it kopuk takımından da kurtulma şansımız olabilir mi? Bunu tartışalım bence.

6-7 Eylül olaylarını savunmuyorum ama o gece İstanbul'daki Rumlara yapılanların benzerini bu sefer ülkenin her yerinde örgütlenerek bütün Suriyelilere yapsak bence şahane olur. Zaten halkın çoğunluğu bunlardan nefret ediyor o yüzden hükümet kolayca halkı kışkırtıp bu konuda harekete geçirebilir.

Bu it kopukların benim ülkemde benden üstün koşullarda yaşadığını düşündükçe sinirden duvarlara yumruk atasım geliyor.

tarihinde Radikal Kemalist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 281
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

32 dakika önce, Radikal Kemalist yazdı:

Tayyip iti ve çetesinin başımıza açtığı en büyük sorunlardan birisi de ülkeye ne idüğü belirsiz milyonlarca arabı doldurmasıdır. Sırf bu bile Tayyip ve çetesinden nefret etmek için yeter de artar bile.

Peki Tayyip ve çetesinden kurtulduktan sonra bu Suriyeli it kopuk takımından da kurtulma şansımız olabilir mi? Bunu tartışalım bence.

6-7 Eylül olaylarını savunmuyorum ama o gece İstanbul'daki Rumlara yapılanların benzerini bu sefer ülkenin her yerinde örgütlenerek bütün Suriyelilere yapsak bence şahane olur. Zaten halkın çoğunluğu bunlardan nefret ediyor o yüzden hükümet kolayca halkı kışkırtıp bu konuda harekete geçirebilir.

Bu it kopukların benim ülkemde benden üstün koşullarda yaşadığını düşündükçe sinirden duvarlara yumruk atasım geliyor.

İnsanları aşağılama huyundan vazgeç.

suriyede savaş ortamı  kalkmadan oraya insanları  göndermek caniliktir.

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, deney yazdı:

İnsanları aşağılama huyundan vazgeç.

suriyede savaş ortamı  kalkmadan oraya insanları  göndermek caniliktir.

Bize ne onların yaşadığı problemlerden? Gitsinler ülkelerinde savaşsınlar.

Sen köprü altında bir çocuk görsen "ay yazık buna başına bir şey gelebilir" deyip evine mi götürürsün?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Radikal Kemalist yazdı:

Bize ne onların yaşadığı problemlerden? Gitsinler ülkelerinde savaşsınlar.

Sen köprü altında bir çocuk görsen "ay yazık buna başına bir şey gelebilir" deyip evine mi götürürsün?

sende empati yeteneği yok mu?

Onların yerine koysana kendini.Sen olsan ne yapardın onların yerinde?Atatürk bile selanik göçmeni.

selanikte kalıp savaşsın diyormusun onun içinde.:)

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Radikal Kemalist yazdı:

Ne kadar üzülüyorum böyle mesajları okuyunca! Insanoğlunun bu acımasızlığı, empatiden yoksun oluşu beni kahrediyor. 

Şu acımasız bir nefretle "it kopuk" deyişine bakar mısınız. Sanki insandan değil, alalade bir cansız nesneden söz ediyor. Oysa onlar savaştan, yıkımdan kaçıp gelmişler ve senin ülkene sığınmışlar. Orada belki pek çok yakınları hayatini kaybetmiştir, belki burada da kimbilir ne çileler çekmişlerdir.

Bir zamanlar bu ülke halkının ònemli bir kısmı da başka savaşlardan, yıkımlardan kaçıp bu ülkeye geldi, yerleşti. Balkan göçmenleri, ermenilerden kaçıp gelen azeriler, çok önceleri moğollardan kaçıp gelen türkler... 

Hepimiz buraya sonradan geldik. Ama bizden sonra gelenleri almamak istiyoruz. Onları hor görüyoruz. Bizi de ilk geldiğimizde hor gördüler, istemediler.

Otobüse kendisi adımını atar atmaz, dışarıda kalan yolculara binmek istedikleri için kızan yolcu gibiyiz!

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, bilgivehis yazdı:

Bana kalırsa gidecek olan Suriyeliler değil Türklerdir.

Türkler meydanda alır masada verir.

Bu da kendilerini yönetenlere dombalma huyundan kaynaklıdır...

Niye gidecek olan türkler olsun? Niye ille birileri gitsin? Niye böyle sözlerle insanları mazlum mültecilere karşı kışkırtıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Radikal Kemalist said:

En iyi arap, ölü araptır...

Gitsinler, açsalar birbirlerini yiyip ete para vermesinler, hatta, birbirlerini.... Anladınız siz onu.

Saçının tepesine kadar arap boku islam bat, rezil ve rüsteva olmayı tercih et, her pisliğin membaı islam denen boka batmayı şeref kabul et, sonra da böyle epk bir mübarek islami topraklardan sıvış, var mı öyle yağma.. 

Bu arapların islam ile daha çok şereflenmelerini sağlamak, bir insanlık görevidir.

Sitelerde Paylaş

Bakmayın siz böyle konu sahibi gibi uzaktan gazel okuyanlara. Şıkıștıklarında ilk önce tabanları yağlayacak olanlar, bilhassa  onlardır.

Aklı bașında hiçkimse öyle keyfine ülkesini apar topar terketmez. Heleki ölüm korkusunun insanlara yaptırmayacığı eylem pek yoktur.

Insanların birbirini boğazladıkları bir yerde ben de bir saniye bile durmam, çünkü bu canı ben sokakta bulmadım.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

En iyi arap, ölü araptır...

Gitsinler, açsalar birbirlerini yiyip ete para vermesinler, hatta, birbirlerini.... Anladınız siz onu.

Saçının tepesine kadar arap boku islam bat, rezil ve rüsteva olmayı tercih et, her pisliğin membaı islam denen boka batmayı şeref kabul et, sonra da böyle epk bir mübarek islami topraklardan sıvış, var mı öyle yağma.. 

Bu arapların islam ile daha çok şereflenmelerini sağlamak, bir insanlık görevidir.

Aman tanrım, ne korkunç sözler, ne utanç verici laflar!..

Insan soyu zaman zaman böyle çok utanacağı kirli donemlerden geçmiştir. Kendilerinin degilse de evlatlarının hayırla yad etmeyecegi çirkin dönemler...

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, kavak yazdı:

Bakmayın siz böyle konu sahibi gibi uzaktan gazel okuyanlara. Şıkıștıklarında ilk önce tabanları yağlayacak olanlar, bilhassa  onlardır.

Aklı bașında hiçkimse öyle keyfine ülkesini apar topar terketmez. Heleki ölüm korkusunun insanlara yaptırmayacığı eylem pek yoktur.

Insanların birbirini boğazladıkları bir yerde ben de bir saniye bile durmam, cünkü bu canı ben sokakta bulmadım.

Evet, çok doğru!.. kendileri ilk fırsatta avrupa'ya kapağı atacak olanlar, başkalarına kalıp da savaşsaydılar diyor.

Sitelerde Paylaş
Just now, Cimcime said:

Aman tanrım, ne korkunç sözler, ne utanç verici laflar!..

Insan soyu zaman zaman böyle çok utanacağı kirli donemlerden geçmiştir. Kendilerinin degilse de evlatlarının hayırla yad etmeyecegi çirkin dönemler...

O çoook utanılacak dönem, 1400 yıldır, işte o araplar tarafından bir şeref payesi olarak sürdürülüyor, bilmediğin mesele de bu.

Eğer bu ilkel, vahşi, insanlıktan nasibini almamış, rezil ve kepaze, rezil ve rüsteva bedevi öğretisine bu devirde müsamaha gösteriyorsan, "Mezarına sıçtığımın atası" denerek, buna neden müsamaha ettiğinin faturası size kesilecek.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Cimcime yazdı:

Niye gidecek olan türkler olsun? Niye ille birileri gitsin? Niye böyle sözlerle insanları mazlum mültecilere karşı kışkırtıyorsunuz?

evet mazlum hepsi...

bu suriyeli sevdanız hümanistliğinizdenmi yoksa onları ülkeye dolduranlara yalakalığınızdan mı bilemedim..

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, anibal yazdı:

O çoook utanılacak dönem, 1400 yıldır, işte o araplar tarafından bir şeref payesi olarak sürdürülüyor, bilmediğin mesele de bu.

Eğer bu ilkel, vahşi, insanlıktan nasibini almamış, rezil ve kepaze, rezil ve rüsteva bedevi öğretisine bu devirde müsamaha gösteriyorsan, "Mezarına sıçtığımın atası" denerek, buna neden müsamaha ettiğinin faturası size kesilecek.

Eğer hayırlı evlat ve torunlarınız olursa sizi bu yönünüzle anmak istemeyeceklerini tahmin edebiliyorum.

Nefret suçunun cisimleşmiş hali gibisiniz.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, siyahh yazdı:

evet mazlum hepsi...

bu suriyeli sevdanız hümanistliğinizdenmi yoksa onları ülkeye dolduranlara yalakalığınızdan mı bilemedim..

Hümanizm diye bir şey var, bundan kaç yüzyıl önce çıktı ve dünyaya yayıldı. Ama size kadsr ulaşmamış anlaşılan. Ne yazık!..

Hükümet politikaları başka, insanlık sorunları başka. Bunu da öğrenin.

Sitelerde Paylaş
Just now, Cimcime said:

Eğer hayırlı evlat ve torunlarınız olursa sizi bu yönünüzle anmak istemeyeceklerini tahmin edebiliyorum.

Nefret suçunun cisimleşmiş hali gibisiniz.

Nefret suçunu işleyen ben değilim, insanlığa ve insan olmaya en kusmuk nefreti 1400 yıldır işleyen o araplar. 

Eğer bugün o araplara müsamaha ediyorsanız, insanlığa karşı işlenmiş o nefret suçunun kollayan, gözeten ve yardakçısı olarak anılacaksınız, hepsi bu sadece.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, Cimcime said:

Hümanizm diye bir şey var, bundan kaç yüzyıl önce çıktı ve dünyaya yayıldı. Ama size kadsr ulaşmamış anlaşılan. Ne yazık!..

Hükümet politikaları başka, insanlık sorunları başka. Bunu da öğrenin.

Humanizm insaları bağlar, mesela, marketlerde sinek ve hamaböcekleri için, detan, raid, vs. her daim satılır, kullanılır. Ve insanlığın sırtındaki bir at sineğinden, bir hamambceğinden ibaret olan bu araplar için, hümanizm falan geçmez, düşünülemez. Kölelik ve cariyeliği, karısını dövüp insanları kesip yemeyi hak gören bu mahluklara insan diyen, insanlık önünde elbet tarihin tiksinerek anlattığı birileri olacaktır.  

Ha, hükümetleri var eden, tebalarıdır, bu gerçeği bir görün artık.

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...