Jump to content

Sizce Suriyelileri geri gönderebilir miyiz?

Recommended Posts

19 saat önce, haci yazdı:

Kürt sorunu tartışılırken bazılar, Kurtlere bir iki şehri verelim de onların gazabından kurtulalım şeklinde ırkçı yorumlar yapmışlardı.

Onları görmeden benim iletiyi görmek mümkün değil. Bu cımbızlamayı ancak ahlaksız ve ön yargılı biri yapabilir.

İnsanların fikirleri değişebilir ben seni kesinlikle geçmişte yaptıklarınla değerlendirme, değişmeyen tek şey varsa bu da değişimin kendisidir. Ben onun için belirttim onu.

Avrapa'da ırkçılık yükseliyor, Abd'de yükseliyor diyoruz ama, Türkiye'deki ırkçılığın onlardan aşağı kalır tarafı kesinlikle yoktur. Hele kendisini okumuş addeden klasik Chp seçmeni ve Kemalistler ırkçılığın Türkiye'de bayraktarlığını yapmaktadırlar. Avrupa solcular göçmenleri savunur, ama Türkiye'de kendisine "sosyal demokrat" diyenlerin alakası bile yok ama, Avrupa solunun tam tersi bir düşüncede olması ne kadar tuhaftır değil mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 281
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

7 saat önce, SKULLCRUSHER yazdı:

Seni gayet iyi tanıyorum. Bu gibi tartışmalarda görüşlerinin nasıl çuvalladığını çok çok iyi biliyorum. Göçmenler konusunda RTE'den ayrılan bir tarafın yok. Dedim ya o da ulvi bir görev gibi kakalıyor bu durumu millete, sen de burada geleceği göremiyorsunuz yok ırkçısınız, yok çok maliyeti olur bilmem ne diye aynı durumu bize savunuyorsun. Geleceği göremiyormuşuz ...Aynı kafa aynı. Sen ateistsin o müslüman diye bazı konularda benzeşmeyeceğiniz anlamı çıkmıyor. rte kafalı hacı :))

Sana saldırmıyorum, diyorum ki sen bu konularda tırtsın, insanlara ırkçı diyerek saldırıyorsun, hitler benzetmesi yaparak saldırıyorsun, trump'a oy verip herkesi trump yaparak dalga geçiyorsun. Seni ciddiye almaz insanlar bu konularda, almamasının nedeni de ortada. Herhangi bir bilgisi olmayan, boş laf kalabalığı yapan sensin, kendi temelsiz laflarını görüş sanıyorsun bir de doğru sayıp insanların dediklerine karşı hiçbir şey bulamayıp saçma sapan ithamlarda bulunuyorsun. Ki bu ırkçı, hitler benzetmesi yaptığın insanlar hitler yöntemlerine maruz kalan insanlar. Ağzını açıp laf bile edemiyorsun. Biz gerçekleri yaşıyoruz, gerçekler ışığında düşünüp yazıyoruz. Sen rte kafalı biri olarak hikaye anlatıyorsun ergen gibi.

Hakaret etmiyorum sana, hastalıktan iyice alıngan olmuşsun. Tırt demek vasat, boş, işe yaramaz demek. Konu kapsamında edilmiş cuk diye sana oturan bir laf, yakışıyor hem sana alınganlık yapma.

Sen yalancısın. Hangi cümlemi ulvi buluyorsun? Yazılar duruyor.. Gösteremezsen yalancı biri olmaktan kurtulamazsın.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, paestum yazdı:

Avrupa solunun tam tersi bir düşüncede olması ne kadar tuhaftır değil mi?

Tuhaf değil normal bir durumdur, asıl göçmenleri istemeselerdi o zaman tuhaf olurdu. Aynı konuyu değerlendirirken ülkelerin kendi sistemleriyle değerlendirmelisin. Her konu her ülkede aynı fonksiyona sahip değildir. Örneğin, İngiltereki işçinin de adı işçi bu ülkedekinin de adı işçi ama yaşam kalitesinde arada uçurumlar var.

Avrupa dediğin her türlü ilkel dönemi aşmış bir cografyadır, biz ise halen ilkellikten uğraşıyoruz, hem de 1400 yıl öncesine gidiyoruz. Daha yurttaş olma vasfını dahi kavrayamamış bir toplumuz. Üstelik halen ırkçılık hüküm sürüyor, bunun için devlet erkanı ırkçılarla masaya oturuyor, kendi iktidarını korumak için mecliste ve dağda onlarla anlaşmalar yapıyor.

Bu yüzden Avrupa solunun göçmenlere bakış açısını bu ülkenin soluyla bir tutmanız yanlıştır.

7 saat önce, paestum yazdı:

Hele kendisini okumuş addeden klasik Chp seçmeni ve Kemalistler ırkçılığın Türkiye'de bayraktarlığını yapmaktadırlar

Tayyip ve yandaşları ırkçıları parlatırken, onları meclise sokarken, davul-zurna ile karşılarken, ayaklarına mahkemeyi götürürken, ırkçılara karışılmaması için valilere emirler verilirken, ırkçılığın bayraktarı olmuyor da Kemalistler oluyor öylemi, iftira ve yalanın bu kadarına da pes doğrusu.

Sitelerde Paylaş

Solcu her yerde solcudur. Liberal her yerde liberaldir. Irkçı her yerde ırkçıdır. Yobaz her yerde yobazdır. Laik her yerde laiktir. Çağdaş her yerde çağdaştır. Haklı her yerde haklıdır. Haksız her yerde haksızdır.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, paestum yazdı:

İnsanların fikirleri değişebilir ben seni kesinlikle geçmişte yaptıklarınla değerlendirme, değişmeyen tek şey varsa bu da değişimin kendisidir. Ben onun için belirttim onu.

Avrapa'da ırkçılık yükseliyor, Abd'de yükseliyor diyoruz ama, Türkiye'deki ırkçılığın onlardan aşağı kalır tarafı kesinlikle yoktur. Hele kendisini okumuş addeden klasik Chp seçmeni ve Kemalistler ırkçılığın Türkiye'de bayraktarlığını yapmaktadırlar. Avrupa solcular göçmenleri savunur, ama Türkiye'de kendisine "sosyal demokrat" diyenlerin alakası bile yok ama, Avrupa solunun tam tersi bir düşüncede olması ne kadar tuhaftır değil mi?

onun adı ırkçılık değil milliyetçilik.

Ne milliyetçilik ile alakası var ne de solculuk ile.

Hepsi ekonomik sebeplere dayanıyor.

Ekonomin güçlüyse  göçmenleri alırsın değilse almazsın.

Almanya gibi ülkeler alırlar.Çünkü nufusları habire azalıyor.

iskandinav  ülkelerinin nufusları bizim ortalama bir şehir kadar.:)

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Getaf yazdı:

Solcu her yerde solcudur. Liberal her yerde liberaldir. Irkçı her yerde ırkçıdır. Yobaz her yerde yobazdır. Laik her yerde laiktir. Çağdaş her yerde çağdaştır. Haklı her yerde haklıdır. Haksız her yerde haksızdır.

Çok kesin tutmuşsun. Çoğunun birbirleri ile aralarında kesin sınırlar yoktur. Yobaz liberal de olur, ırkçı yobaz da...

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, haci yazdı:

Çok kesin tutmuşsun. Çoğunun birbirleri ile aralarında kesin sınırlar yoktur. Yobaz liberal de olur, ırkçı yobaz da...

Liberal liberaldir. Solcu da solcudur. Ben dünyada yobaz liberal yoktur demiyorum. Yobaz solcu da vardır. Ama özgürlükten yanaysanız özgürlükten yanasınızdır! Eğer özgürlükleri kısmayı aklınızdan geciriyorsanız siz muhafazakarsınızdır. Elbette bunların alt türevleri de vardır. Ama türevlerine indikçe ana çizgiden uzaklaşırsınız.

Ben özgürlükten yanayım. ABD'de yaşasam aynı yerdeyim, Afganistan'da da yaşasam aynı, Türkiye'de de aynı. 

Kedi her yerde kedidir!

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Getaf yazdı:

Liberal liberaldir. Solcu da solcudur. Ben dünyada yobaz liberal yoktur demiyorum. Yobaz solcu da vardır. Ama özgürlükten yanaysanız özgürlükten yanasınızdır! Eğer özgürlükleri kısmayı aklınızdan geciriyorsanız siz muhafazakarsınızdır. Elbette bunların alt türevleri de vardır. Ama türevlerine indikçe ana çizgiden uzaklaşırsınız.

Ben özgürlükten yanayım. ABD'de yaşasam aynı yerdeyim, Afganistan'da da yaşasam aynı, Türkiye'de de aynı. 

Kedi her yerde kedidir!

İhmal ettiğin  bir husus var ama.. ABD liberali Türkiye liberalinden çok farklıdır. Bu kavramlar görelidir. Absolü değillerdir.

Ama bir yerde haklısın. Sosyal koşullar farklı olduğundan bir yerin leberali diğer yerlerin liberallerinden farklı olsa da liberal liberaldir.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, haci yazdı:

İhmal ettiğin  bir husus var ama.. ABD liberali Türkiye liberalinden çok farklıdır. Bu kavramlar görelidir. Absolü değillerdir.

Ama bir yerde haklısın. Sosyal koşullar farklı olduğundan bir yerin leberali diğer yerlerin liberallerinden farklı olsa da liberal liberaldir.

İki insan birbirinin aynı olmadığına göre iki solcu da birbirinin aynı değildir, iki sağcı da. Hatta öyle ki sağcıdan daha muhafazakar solcu, solcudan daha yenilikçi sağcı da görebiliriz! Ama o solcunun solculuğunu sorgulamasında fayda vardır. Sağcıya gelince, özellikle bizim sağcılar çok pragmatist oldukları için değişimde solculara nal toplatırlar! Tabii bu oportünist bir bakışın da sonucu. Tutarlı bir duruş değil ama bizim sağcımız da böyledir. 

Ben olaylara ilkesel bakarım. İnsan değişir, ilke değişmez. Burada önemli olan tutarlılık. Tabi çok idealize etmemek lazım ama Tevfik Fikret neredeyse ben orada duruyorum. Yani umarım öyledir!

Sitelerde Paylaş
On 25.11.2018 at 18:38, haci yazdı:

Suriyelileri geri gönderemeyiz. Her geçen gün bu süreci biraz daha imkansızlaştırıyor. Ama zaten böyle bir süreç Anadolu insanının kültür ve gelenekleri ile bağdaşmıyor.

Anadoluyu  Asya''dan Avrupaya giden yolda bir köprü olarak düşünebilirsiniz. Bu köprü üzerinden Asya ve Afrika'dan göçen  milyonlarca insan geçmiştir.

Anadolu Avrupa'dan geri dönenler için de bir köprüdür. Anadoluda kurulan uygarlıklar yabancıları dışlamamışlar, bağırlarına basmışlardır.

Anadoluyu fetheden Türkler onlarla kaynaşmışlar ve birlikte Anadolu uygarlığını oluşturmuşlardır. Anadolu insanlarının bu davranışı binlerce yıl geriye gider.

Suriyelilerin bir kısmı kendi istekleri ile Suriye'ye geri dönebilirler belki ama, çoğunun Anadolu'da kalacağıne kesin gözü ile bakabilirsiniz.

On 27.11.2018 at 16:57, haci yazdı:

Paestum

Burada senin ve muhtemelen bazılarının  göremediği birkaç sorun var.  Kürtler arasında çapulculuk ve haydutluk yaygındır ve bu nedenden Kürtler Türklerin çoğu tarafından sevilmezler, istenmezler. Ama onlardan kurtulmak gibi bir sapkınlığa da saplanmaz Türkler.  Onlarla birlikte yaşarlar.

Ben o iletide Kürtlerden kurtulmaktan değil, onlarla birlikte yaşamanın sonuçlarından bahsediyorum. Çapulculuk ve haydutluğu ilke edinen bir toplumun onları benimsemeyen bir toplumu asimile edemeyeceğini vurguluyorum. Bunu ancak senin gibi bir salak anlamayabilir.

Arapların yaşam tarzl da Türk gelenek ve görenekleri ile bağdaşmaz.. Bu nedenden onlar da Türkler tarafından benimsenmezler.

Ama burada sorun bu değil. Sorun ülkemize sığınan 3 milyon Suriyelinin ülkelerine geri gönderilmesi. Onları sevmesek de, yaşam tarzlarını beğenmesek de, kabul etmek ve onlarla birlikte yaşamak zorundayız. Onları  Suriye'ye geri göndermek astarı yüzünden çok daha pahalı bir çaba olacaktır. Ve bu çaba Türkiye ve Türkler için çok zararlı bir atılım olacaktır.

Dünyada bu kadar insanı ülkesine kabul eden bir başka ülke bulmak çok zor. Bununla biz gurur duymalıyız. Bu basit gerçeği göremeyenlere hatırlatılır.

5 saat önce, haci yazdı:

Sen yalancısın. Hangi cümlemi ulvi buluyorsun? Yazılar duruyor.. Gösteremezsen yalancı biri olmaktan kurtulamazsın.

Hay hay. Buyur: İlk alıntıda görüyoruz işte, diyorsun ki anadolu tarihte yabancıları dışlamamıştır, bağrına basmıştır biz de suriyelilere böyle yapmalıyız. ulviliğin dik alası bu işte. Bir kere ilk kısmı zırva. Anadolu tarihi savaş tarihidir. Hiç öyle bağıra basmak gibi bir durum yok. Anadolu medeniyetleri defalarca kılıçtan geçmiştir. Çok ulvi yalan tarih yazmışsın. Bunu da güncel bir sorunumuza çözümü tartışırken kendine dayanak yapmışsın. Bu kadar göçmeni ülkemize alarak gurur duyulacak bir şey yapmışız bir de öyle söylemişsin.. Aa ne kadar ulvi bir şey yapıyoruz ki gurur duyuyoruz bir de kendimizle. :)) Tayyip de diyor bunu biliyor musun, yani göçmenleri misafir edebildiğimiz için o da gurur duyuyor, araştır bak bulursun.

Gurur duymayı bırak mahallenin enayisiyiz desene sen şuna. Suriyelileri hiç bir nedenle kabul etmek ve onlarla yaşamak zorunda değiliz. Güzel bir söz vardır, evin yanarken komşuya su taşınmaz. Yapacağımızı yaptık, misafirlik bir yere kadar. Suriyelileri evlerine göndereceğiz hacı. Bunun lamı cimi yok. Göndermediğimiz her gün katlandığımız maliyet göndermek için katlanacağımız maliyetten daha yüksek. 

Sen buraları bilmiyorsun hacı. Genel geçer kulaktan dolma şeylerle savunma şunları. Sen gel, ben sana biraz buraları gezdireyim, hem memleket havası al, hem de biraz ayakların yere bassın.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, bilgivehis yazdı:

Tuhaf değil normal bir durumdur, asıl göçmenleri istemeselerdi o zaman tuhaf olurdu. Aynı konuyu değerlendirirken ülkelerin kendi sistemleriyle değerlendirmelisin. Her konu her ülkede aynı fonksiyona sahip değildir. Örneğin, İngiltereki işçinin de adı işçi bu ülkedekinin de adı işçi ama yaşam kalitesinde arada uçurumlar var.

Avrupa dediğin her türlü ilkel dönemi aşmış bir cografyadır, biz ise halen ilkellikten uğraşıyoruz, hem de 1400 yıl öncesine gidiyoruz. Daha yurttaş olma vasfını dahi kavrayamamış bir toplumuz. Üstelik halen ırkçılık hüküm sürüyor, bunun için devlet erkanı ırkçılarla masaya oturuyor, kendi iktidarını korumak için mecliste ve dağda onlarla anlaşmalar yapıyor.

Bu yüzden Avrupa solunun göçmenlere bakış açısını bu ülkenin soluyla bir tutmanız yanlıştır.

Tayyip ve yandaşları ırkçıları parlatırken, onları meclise sokarken, davul-zurna ile karşılarken, ayaklarına mahkemeyi götürürken, ırkçılara karışılmaması için valilere emirler verilirken, ırkçılığın bayraktarı olmuyor da Kemalistler oluyor öylemi, iftira ve yalanın bu kadarına da pes doğrusu.

Irkçıları!! meclise sokan Tayyip değildir. Yıl 1999 Akp kurulmasına daha 2-3 yıl var. 

Tuhaf olan yanı Chp'nin "Sosyalist Enternasyonel" üyesi bir parti olmasıdır. Bir de başkanlığını fabrika sahibi lideri sosyalist enternasyonelin Tr şubesini temsil etmesi de ayrı bir tuhaflıktır.

Türkiye'de sol sol değildir aslında. Kemalistlerde solcu değildir, aslında Avrupa mantığına göre bal gibi Sağ kesimi temsil eder. 

Birlikte iyi salladık (Chp-Hdp ortaklığı)

tarihinde paestum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

12 saat önce, notdefteri yazdı:

onun adı ırkçılık değil milliyetçilik.

Ne milliyetçilik ile alakası var ne de solculuk ile.

Hepsi ekonomik sebeplere dayanıyor.

Ekonomin güçlüyse  göçmenleri alırsın değilse almazsın.

Almanya gibi ülkeler alırlar.Çünkü nufusları habire azalıyor.

iskandinav  ülkelerinin nufusları bizim ortalama bir şehir kadar.:)

Tamam da Avrupa'da da göçmenleri istemeyen büyük bir oran mevcut, hatta bir çoğu iktidar ortağı bile oldu bazı ülkelerde. O zaman şunu diyeceğiz. Ekonomik kriz Avrupa'da da mevcuttur. Bu yüzden oranın "sosyal demokrat" insanları da göçmenleri istemiyorlar diyeceğiz.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, paestum yazdı:

Irkçıları!! meclise sokan Tayyip değildir. Yıl 1999 Akp kurulmasına daha 2-3 yıl var. 

Tuhaf olan yanı Chp'nin "Sosyalist Enternasyonel" üyesi bir parti olmasıdır. Bir de başkanlığını fabrika sahibi lideri sosyalist enternasyonelin Tr şubesini temsil etmesi de ayrı bir tuhaflıktır.

Türkiye'de sol sol değildir aslında. Kemalistlerde solcu değildir, aslında Avrupa mantığına göre bal gibi Sağ kesimi temsil eder. 

Birlikte iyi salladık (Chp-Hdp ortaklığı)

Sosyalist enternasyonal adı altında toplananlar sosyalist değildir.

Sosyalist enternasyonele üye olan partilerin çoğu özelleştirmeye karşı bile değil.

Bunların çoğu yerli özel  sermayeyi kollayan yabancı sermayeye karşı olan faşist partilerdir.

Sosyal demokrasi  faşizmin yumuşatılmış halidir.

tarihinde notdefteri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, paestum yazdı:

Tamam da Avrupa'da da göçmenleri istemeyen büyük bir oran mevcut, hatta bir çoğu iktidar ortağı bile oldu bazı ülkelerde. O zaman şunu diyeceğiz. Ekonomik kriz Avrupa'da da mevcuttur. Bu yüzden oranın "sosyal demokrat" insanları da göçmenleri istemiyorlar diyeceğiz.

Sokakta yatan insanları nasıl  evimize  kabul etmiyorsak  devletlerde bakamayacağı insanları devletlerine almazlar.

Alırsalar kişi başına gelirleri düşer.

Eğer göçmenleri alıp gelirlerini paylaşmazlar ise çoğu  hırsız mafya terorist olur.

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, SKULLCRUSHER yazdı:

Sen buraları bilmiyorsun hacı. Genel geçer kulaktan dolma şeylerle savunma şunları. Sen gel, ben sana biraz buraları gezdireyim, hem memleket havası al, hem de biraz ayakların yere bassın.

Sana neden yalancı dediğimi anlamamışsın. Benim memeleketin durumunu bilmediğimi sanman değil yalancılığın. Gerçi o da doğru değil ama asıl yalancılığın benim görüşlerimin ulvi olması.. Benim 3 milyon Suriyeliyi neden geri göndermemizin imkansız olduğu iddiasının ulvi nedenlerle alakası olduğu iddian yalan..

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, Getaf yazdı:

İki insan birbirinin aynı olmadığına göre iki solcu da birbirinin aynı değildir, iki sağcı da. Hatta öyle ki sağcıdan daha muhafazakar solcu, solcudan daha yenilikçi sağcı da görebiliriz! Ama o solcunun solculuğunu sorgulamasında fayda vardır. Sağcıya gelince, özellikle bizim sağcılar çok pragmatist oldukları için değişimde solculara nal toplatırlar! Tabii bu oportünist bir bakışın da sonucu. Tutarlı bir duruş değil ama bizim sağcımız da böyledir. 

Ben olaylara ilkesel bakarım. İnsan değişir, ilke değişmez. Burada önemli olan tutarlılık. Tabi çok idealize etmemek lazım ama Tevfik Fikret neredeyse ben orada duruyorum. Yani umarım öyledir!

Getaf şunu bil ki ben Türkiye'nin eski solcularındanım. Ben farklardan bahsederken kişisel olanlarına değinmiyorum. Temelde farklar var. Örneğin Türk liberali solcudur.  ABD liberali ise temelde kapitalisttir. Aralarında solcular da olabilir.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, haci yazdı:

Getaf şunu bil ki ben Türkiye'nin eski solcularındanım. Ben farklardan bahsederken kişisel olanlarına değinmiyorum. Temelde farklar var. Örneğin Türk liberali solcudur.  ABD liberali ise temelde kapitalisttir. Aralarında solcular da olabilir.

Haklısın abi. ABD'deki laiklik yorumuyla Fransa'daki laiklik yorumu da bir değil. Türkiye'dekini ne sen sor ne ben söyleyeyim. Konuyu dağıtmak için laiklik örneğini vermedim. Demek istediğim katılıyorum farklılıklar var ama bu düşünce tarzlarının ilkeleri vardır. O bakımdan her yerde aynıdır diyorum. Yoksa hepsi çeşit çeşit.. Yeri gelmişken şunu da söyleyeyim: Bizde herkes Amerika'ya küfreder. Ama köşeye sıkıştılar mi soluğu da ABD'de alirlar!

Sitelerde Paylaş
53 dakika önce, haci yazdı:

Sana neden yalancı dediğimi anlamamışsın. Benim memeleketin durumunu bilmediğimi sanman değil yalancılığın. Gerçi o da doğru değil ama asıl yalancılığın benim görüşlerimin ulvi olması.. Benim 3 milyon Suriyeliyi neden geri göndermemizin imkansız olduğu iddiasının ulvi nedenlerle alakası olduğu iddian yalan..

Ben açıklamamı senin yazdıklarınla yaptım hacı. Senin huyunu bilmiyor değilim, aa evet öyle yapmışım ulvi sebepler göstermişim demezsin.  Onun için yalancı kim, kim yalan dolan tartışıyor ortada belli. İsteyen istediği gibi anlıyor nasılsa.

En son ne zaman geldin Türkiye'ye hacı?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, SKULLCRUSHER yazdı:

Ben açıklamamı senin yazdıklarınla yaptım hacı. Senin huyunu bilmiyor değilim, aa evet öyle yapmışım ulvi sebepler göstermişim demezsin.  Onun için yalancı kim, kim yalan dolan tartışıyor ortada belli. İsteyen istediği gibi anlıyor nasılsa.

En son ne zaman geldin Türkiye'ye hacı?

Yalancı... Yazdıklarım meydanda.. Hangisi ile yaptın açıklamalarını?

Sitelerde Paylaş
56 dakika önce, haci yazdı:

Yalancı... Yazdıklarım meydanda.. Hangisi ile yaptın açıklamalarını?

Yalancı olan sensin de üstüne varmayayım diyordum kendin kaşındın. Sen iyice kafayı yemişsin. Gittikçe daha da çirkin bir insan oluyorsun biliyor musun hacı? Yaşlandıkça insanlar çocuklaşır tamam anlayabiliyorum fakat burası yaşlı bakım evi değil. Kusura bakma.

Anadolu göç yoludur, halklar birbirini bağrına basmıştır diye anlatıp suriyelileri geri göndermek kültür ve geleneklerimizle bağdaşmıyor diyen daha da sonra da bu kadar göçmeni alan tek ülkeyiz bununla gurur duyuyorum diye sen değil misin Lale?  Mesajlarını alıntıladım gösterdim önceki mesajımda. Senin o buruşuk beynin anlamıyor ama işte bu tam da ulvi bir görüş. Hem de temeli olmayan yalan dolan bir ulvi görüş. Bağrımıza basıp kendimizle gurur duyuyoruz, amaç ve sebep birleşmiş koskaca bir ulvilik yatıyor burada. Açıklama getiremeyeceğini anlayınca Türkiye'ye uzun süredir gelmememle görüşümün ilgisi yok diye kıvırdın. Ben onu zaten görüşünle ilişkilendirmedim. Senin bu aptallığının nedeni gerçeklerden uzak oradan üfürmen, gel seni bir gezdireyim bakalım gerçeği gör de öyle konuş manasında bir davet yaptım. 

Çuvalladın. Yalan dolan tartışıp kendini bir şey sanabilirsin. Sadece sanabilirsin ama...sadece o kadar.

Yazsana en son Türkiye'ye ne zaman geldiğini? Neden korkuyorsun ki hacı?  De ki 2 sene önce geldim, ya da 5, ya da 10. Hadi bakalım. Ha dersin 2 sene önce geldim, ben de iyi niyetimin boş olduğunu senin buraları bilmemekten yalan dolan tartıştığın düşüncemin boş olduğunu anlarım. 

tarihinde SKULLCRUSHER tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...