Jump to content

Sizce Suriyelileri geri gönderebilir miyiz?

Recommended Posts

2 dakika önce, investor yazdı:

Almanya, nasil insanlari aldi? Egitimlileri mi yoksa Turkiye gibi hepsini mi?

Almanya mültecilerin hepsini içeriye aldı, amasız mamasız.

Bu yüzden de așırı uçlar son seçimlerde, iki haneli sonuçla meclise girmeyi bașardılar.

Yukarıdaki gibi çirkin iletilerinizi bir daha görmek istemiyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 281
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

5 dakika önce, kavak yazdı:

Almanya mültecilerin hepsini içeriye aldı, amasız mamasız.

Bu yüzden de așırı uçlar son seçimlerde, iki haneli sonuçla meclise girmeyi bașardılar.

Yukarıdaki gibi çirkin iletilerinizi bir daha görmek istemiyorum.

Peki vatandaslik verildi mi?

Sitelerde Paylaş
On 01.12.2017 at 10:13, Cimcime yazdı:

Kimse olayları böyle karikatürize biçimde yorumlamıyor. Kimse suçu abdye atıp kendi iç sorumlularını suçlamadan geri durmuyor. Elbette ışid bir tabana sahip. Elbette 12 eylü ve diğer asker darbeleri bizim yöneticilerin, politikacıların suçu. Ama abd desteği olmasaydı bunlar kolay kolay başarılı olamazdı.

Şimdi sen böyle basit yanıtlarla sürekli lafı kıvırıp bükerek, o çok güvendiğin kıt aklınla ahkam keserek kendini nimetten mi sanıyorsun.

Ne kadar çürüksünüz be! Ne kadar utanmaz ve ukalasınız böyle. Burada karikatürize edilen tek şey sizin o kapkara cahiliğiniz, aymazlığınız ve ukalalığınız, başka bir şey değil. 

Asıl suçlu mülteciye çelme takan o Batılı gazeteci dediğin anda rengini ve olayı zerre kadar anlamadığını itiraf etmiş oldun sen. Sonra da işi her zamanki gibi Amerikan emperyalizmi denen balona getirip dayadın ve yağ gibi üste çıkıverdin aklınca. Kimse suçu abdye atıp kendi iç sorumlularını suçlamadan geri durmuyor diyen sen, nedense bu Suriyeli belasını memlekete taşışan, insani yardım adı altında siyasi rant peşinde koşmaklığını, sahtekarlığını gizleyen, yardım paralarından da milyarlaca doları hortumlayıp bir güzel cebe indiren iktidara tek kelime etmedin. 

Ya dönen bu ahlaksızlıkların, bu iğrenç dolapların farkında değilsin - ki bu oldukça diri bir seçenek - ya da bu ülkenin parasına emeğine geleceğine zerre kadar üzülmeyen, bu vatan hainliğine gözünü kapayan bir gafilsin. 

Sen bilir misinki o RTE'nin gururla telaffuz ettiği insani yardım gerçekte 30 milyar Dolar değil en fazla 8-9 milyar Dolardır. Geri kalanı ise bu rezil çetenin hortumladığı 22 milyar Dolar gibi muazzam bir servettir. Bilir ve utanmaz mısın ki bu kadar insan, insani yardım için değil hem yedek oy deposu olsunlar, hem Türkiyenin çamur bir orta doğu ülkesi haline getirilmesine katkıda bulunsunlar hem de bağışlardan cukkalanacak dev vurgunlarına bahane olsunlar diye ülkeye sokulmuş, bu zavallı milletin parası da, vatanı da böylesi bir hainliğe peşkeş çekilmiştir. 

Bir de hiç sıkılmadan tüm bu saçmalıkları hümanistlik kalkanı altında savunmuyor musunuz, insanlığınız batsın sizin!

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, ŞüpheciTürk yazdı:

Şimdi sen böyle basit yanıtlarla sürekli lafı kıvırıp bükerek, o çok güvendiğin kıt aklınla ahkam keserek kendini nimetten mi sanıyorsun.

Ne kadar çürüksünüz be! Ne kadar utanmaz ve ukalasınız böyle. Burada karikatürize edilen tek şey sizin o kapkara cahiliğiniz, aymazlığınız ve ukalalığınız, başka bir şey değil. 

Asıl suçlu mülteciye çelme takan o Batılı gazeteci dediğin anda rengini ve olayı zerre kadar anlamadığını itiraf etmiş oldun sen. Sonra da işi her zamanki gibi Amerikan emperyalizmi denen balona getirip dayadın ve yağ gibi üste çıkıverdin aklınca. Kimse suçu abdye atıp kendi iç sorumlularını suçlamadan geri durmuyor diyen sen, nedense bu Suriyeli belasını memlekete taşışan, insani yardım adı altında siyasi rant peşinde koşmaklığını, sahtekarlığını gizleyen, yardım paralarından da milyarlaca doları hortumlayıp bir güzel cebe indiren iktidara tek kelime etmedin. 

Ya dönen bu ahlaksızlıkların, bu iğrenç dolapların farkında değilsin - ki bu oldukça diri bir seçenek - ya da bu ülkenin parasına emeğine geleceğine zerre kadar üzülmeyen, bu vatan hainliğine gözünü kapayan bir gafilsin. 

Sen bilir misinki o RTE'nin gururla telaffuz ettiği insani yardım gerçekte 30 milyar Dolar değil en fazla 8-9 milyar Dolardır. Geri kalanı ise bu rezil çetenin hortumladığı 22 milyar Dolar gibi muazzam bir servettir. Bilir ve utanmaz mısın ki bu kadar insan, insani yardım için değil hem yedek oy deposu olsunlar, hem Türkiyenin çamur bir orta doğu ülkesi haline getirilmesine katkıda bulunsunlar hem de bağışlardan cukkalanacak dev vurgunlarına bahane olsunlar diye ülkeye sokulmuş, bu zavallı milletin parası da, vatanı da böylesi bir hainliğe peşkeş çekilmiştir. 

Bir de hiç sıkılmadan tüm bu saçmalıkları hümanistlik kalkanı altında savunmuyor musunuz, insanlığınız batsın sizin!

Sen şimdi cevap yazdın öyle mi? Bu bir cevap mı? Konuyu buraya getirdin. Oysa konu abd emperyalizminin bütün bu kirli işlerin arkasında olduğu idi. Buna itiraz ettinizcsiz. Işıdın arkasında abd ve israil yok dediniz. 12 eylül de abdnin desteği sayesinde başarılı oldu. Allende'yi deviren de abd idi, demirel'i deviren de. Bu apacık gercegi inkar etmek icin kac takla atiyorsun!

Ben tabii ki suriye sorunuyla ilgili olarak bizim hükümeti eleştirdim. Sen görmediysen benim hatam değil. Şimdi de söyleyeyim de rahat et veya elinden bir malzeme alinsin: evet, bu suriye rezaletinde akp'nin de çok boyuk payı var. Hem cihadistleri destekleyip silah verdiler, hem de mülteci sorununda iyi yönetemediler. 30 milyarla ilgili iddiana da itiraz edemem.

Oldu mu? Şimdi şöyle bakalım sen niye abd'yi aklamaya kalkıyorsun? Herkesin bildiği gerçekleri niye inkar ediyorsun? Veya sizlerin ifadesiyle soracak olursam, neyse öyle sormayayım!..

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, Cimcime yazdı:

Sen şimdi cevap yazdın öyle mi? Bu bir cevap mı? Konuyu buraya getirdin. Oysa konu abd emperyalizminin bütün bu kirli işlerin arkasında olduğu idi. Buna itiraz ettinizcsiz. Işıdın arkasında abd ve israil yok dediniz. 12 eylül de abdnin desteği sayesinde başarılı oldu. Allende'yi deviren de abd idi, demirel'i deviren de. Bu apacık gercegi inkar etmek icin kac takla atiyorsun!

Ben tabii ki suriye sorunuyla ilgili olarak bizim hükümeti eleştirdim. Sen görmediysen benim hatam değil. Şimdi de söyleyeyim de rahat et veya elinden bir malzeme alinsin: evet, bu suriye rezaletinde akp'nin de çok boyuk payı var. Hem cihadistleri destekleyip silah verdiler, hem de mülteci sorununda iyi yönetemediler. 30 milyarla ilgili iddiana da itiraz edemem.

Oldu mu? Şimdi şöyle bakalım sen niye abd'yi aklamaya kalkıyorsun? Herkesin bildiği gerçekleri niye inkar ediyorsun? Veya sizlerin ifadesiyle soracak olursam, neyse öyle sormayayım!..

Herkesin bildiği gerçek falan yok. 

Zaten tüm mesele bu tür iddiaların gerçekle uzaktan yakından ilgili olmaması.

Suriyenin, Irak'ın, Afganistan'ın vs.nin terör örgütü üretmesi için Amerikaya Rusyaya Meksikaya hiç ama hiç ihtiyacı yok. Çünkü yoğrulmuş oldukları kültür zaten bir terör kültürüdür. 

İslam'ı en orijinal şekliyle yaşayan bu ilkellerin hayatı terördür zaten, başka şey bilmezler. O coğrafyada terör asırlar boyunca hiç eksik olmadı. Daha Amerikanın  kıtasının her yerinde bizonlar otlarken ve Kızılderililer hüküm sürerken bile ortadoğu denilen yer bir terör ve vahşet bataklığı idi. İşte apaçık gerçek budur.

Senin iddialarınsa şeriatçıların klasik, tipik, her devirde tepe tepe kullandıkları ve garip bir biçimde sol retorikte de aynı uyuşturucu etkiye sahip martavallardır. 

Ayrıca sen o kadar da akılsız bir üfürükçüsün ki 12 Eylülü ve Demirelin hikayesini bile ABD'ye bağlayabiliyorsun. Ki külliyen yalandır. Alakası bile yoktur.

O sınırlı aklınızda sadece siyah ve beyaz var. İyiler ve kötüler var. İyiler mutlak iyi kötülerse mutlak kötü. Anaokul bebesi aklıyla dünya siyaseti ancak bu kadar anlaşılabilir.

12 Eylülü yapanlar bunu şundan bundan direktif aldıkları için değil, memleketin içine düştüğü duruma kendilerince çözüm getirmek için yapmışlardır. 

Bunların çoğu dar kafalıdır, muhafazakar eğilimleri ağır basar, ama bu onların Amerikan ajanı oldukları anlamına gelmez. 

Vatana ihanet öyle kolayca herkese vurulabilecek bir yafta değildir. 12 Eylülü yapan askerlerden zerre kadar hazzetmem, ama bunların vatan haini ya da işbirlikçi oldukları iddiası sadece gülünç değil aynı zamanda iğrençtir de. Sonuçta Türk askeridir bunlar ve ülkeyi girdiği çıkmazdan bir biçimde kurtarmışlar ve militarizmi reddedip yeniden demokrasiye geçişi başlatmışlardır. Bunu Amerikadan para ya da telkin alarak değil kendi inisiyatifleriyle yapmışlardır. 

Kişi ya da kişileri hiçbir delil olmadan, hezeyanlarla vatan hainliğiyle suçlamak zavallılıktır, acizliktir, çirkin bir bayağılıktır. 

Vatan satmak kolay iş değildir. Elbette hainlerimiz de var, hem de bolca var, ama gerçekçe insanları hainliğe götüren nedenler ve olgular sizin sandığınız kadar mekanik ve düz değil. 

Memlekette her taşın altında Amerikan parmağı arayacağınıza gözünü biraz açın, aklınızı biraz işletin de asıl sorunun bu din olduğunu görün artık. 

Sizin Amerikaya mal ettiğiniz her şeyin sorumlusu aslında İslamdır. 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Cimcime said:

Gerçek diye koca bir götten uydurulmuş martavallar var burda, sadece ondan.

Demirel, ,Tayyip şu bu. Sağ, yalan, dolan, demogoji ne varsa yapar, ülkenin başına geçer. Sonra da sıçar batırır, millet birbirine girer, ekonomi falan hepsi bokum bok olur, kendini zorunlu hisseden askerde darbe yapar, memleketi kurtarır. 

Sağ gene yalana dolan devam eder, lan biz sıçtık batırdık, bizdik bu işin böyle olmasına sebep olan demez, "Amanda ABD'nin oyunu bunlar" diye suçu amerigaya atar. Sizde süzme salak sürüsü olarak bu laflara inanırsınız. 

ABD'nin aklanacak bir suçu yok bu mevzularda. Suçsuz mu, değil, ama bu mevzular onun zerre kadar ilgisi olmayan mevzular. Sadece siz akıl fukarası süzme salaklar onun öyle olduğunu sanıyorsunuz o kadar.

Sitelerde Paylaş
55 dakika önce, ŞüpheciTürk yazdı:

... Daha Amerikanın  kıtasının her yerinde bizonlar otlarken ve Kızılderililer hüküm sürerken bile ortadoğu denilen yer bir terör ve vahşet bataklığı idi. İşte apaçık gerçek budur.

Senin iddialarınsa şeriatçıların klasik, tipik, her devirde tepe tepe kullandıkları ve garip bir biçimde sol retorikte de aynı uyuşturucu etkiye sahip martavallardır. 

Ayrıca sen o kadar da akılsız bir üfürükçüsün ki 12 Eylülü ve Demirelin hikayesini bile ABD'ye bağlayabiliyorsun. Ki külliyen yalandır. Alakası bile yoktur.

O sınırlı aklınızda sadece siyah ve beyaz var. İyiler ve kötüler var. İyiler mutlak iyi kötülerse mutlak kötü. Anaokul bebesi aklıyla dünya siyaseti ancak bu kadar anlaşılabilir.

12 Eylülü yapanlar bunu şundan bundan direktif aldıkları için değil, memleketin içine düştüğü duruma kendilerince çözüm getirmek için yapmışlardır. 

Bunların çoğu dar kafalıdır, muhafazakar eğilimleri ağır basar, ama bu onların Amerikan ajanı oldukları anlamına gelmez. 

Vatana ihanet öyle kolayca herkese vurulabilecek bir yafta değildir. 12 Eylülü yapan askerlerden zerre kadar hazzetmem, ama bunların vatan haini ya da işbirlikçi oldukları iddiası sadece gülünç değil aynı zamanda iğrençtir de. Sonuçta Türk askeridir bunlar ve ülkeyi girdiği çıkmazdan bir biçimde kurtarmışlar ve militarizmi reddedip yeniden demokrasiye geçişi başlatmışlardır. Bunu Amerikadan para ya da telkin alarak değil kendi inisiyatifleriyle yapmışlardır. 

Kişi ya da kişileri hiçbir delil olmadan, hezeyanlarla vatan hainliğiyle suçlamak zavallılıktır, acizliktir, çirkin bir bayağılıktır. 

Vatan satmak kolay iş değildir. Elbette hainlerimiz de var, hem de bolca var, ama gerçekçe insanları hainliğe götüren nedenler ve olgular sizin sandığınız kadar mekanik ve düz değil. 

Memlekette her taşın altında Amerikan parmağı arayacağınıza gözünü biraz açın, aklınızı biraz işletin de asıl sorunun bu din olduğunu görün artık. 

Sizin Amerikaya mal ettiğiniz her şeyin sorumlusu aslında İslamdır. 

Yahu saçma sapan şeyler yazıp durma, meşgul etme beni. Çok biliyorsun, .ok biliyorsun denir senin gibilerine. Afganistanda terör hep mi vardı? Önce sovyet işgali, arkasından abd destekli cihatcilar... terör o şekilde başladı. Ondan öncesi yoktu bir şey, ilkel ve geri bir feodal düzen ve krallık rejimi vardı.

Filistini karıştıran ingilitere destekli israil olmasaydı, ırak' ı işgal edip vahşete imza atan abd olmasaydı bu terör bu boyutta olmazdı. Sorumlusu elbette abd, ingiltere ve israil.

Ben kimseye ajan falan demedim. Abd desteklediği işbirliği yaptı dedim. "Our boys" lafı akıllarda. Sovyetlerin afganistanı ele geçirmesine, kuran'daki humeyni zaferine karşı bir hamle idi 12 eylül. En amerikanci uygulamalar 12 eylül döneminde oldu. 

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, anibal yazdı:

ABD'nin aklanacak bir suçu yok bu mevzularda. Suçsuz mu, değil, ama bu mevzular onun zerre kadar ilgisi olmayan mevzular. Sadece siz akıl fukarası süzme salaklar onun öyle olduğunu sanıyorsunuz o kadar.

Abd'nin sucu olmaz mi yahu? Nasıl olmaz? Abd bütün kötü işlerin arkasındaki şer odağı. Şili'deki darbenin arkasinda nasil abd varsa, kuba'da domuzlar korfezi çıkarmasının arkasında nasıl abd varsa, 12 eylül ve diger tüm kirli işlerin arkasında da abd var. 11 eylül bile abd derin güçlerinin marifeti.

Trump pyd'yi silah verilmesinin yanlış olduğunu, artık vermeyecekler8ni söylüyor, hemen ertesi gün pentagon onu yalanlayan bir açıklama yapıyor ve yeni silahlar gönderiyor. Bu ne şimdi?

Bu kirli bir iş değil mi? Işid temizlendi işte, neden hâlâ o silahları veriyor pyd-pkk'ye?

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, Cimcime said:

Abd'nin sucu olmaz mi yahu? Nasıl olmaz? Abd bütün kötü işlerin arkasındaki şer odağı. Şili'deki darbenin arkasinda nasil abd varsa, kuba'da domuzlar korfezi çıkarmasının arkasında nasıl abd varsa, 12 eylül ve diger tüm kirli işlerin arkasında da abd var. 11 eylül bile abd derin güçlerinin marifeti.

Trump pyd'yi silah verilmesinin yanlış olduğunu, artık vermeyecekler8ni söylüyor, hemen ertesi gün pentagon onu yalanlayan bir açıklama yapıyor ve yeni silahlar gönderiyor. Bu ne şimdi?

Bu kirli bir iş değil mi? Işid temizlendi işte, neden hâlâ o silahları veriyor pyd-pkk'ye?

Sen nasıl bir salaksın?

Haritayı aç bir Şili'ye bir de Küba'ya bak. Koca şiliye gücü yetip darbe yaptıracak, ama kıç kadar Küba'da yapamayacak, bu mu yani?

O kaz kafan hala almıyor. YPG, PKK değil. İçinde PKK'lılar var diye, koca YPG'yi PKK'lı sayamazsın. Ve senin çıkarların, dertlerin ABD'yi bağlamaz, o kendi çıkarlarına bakar. Türkiye'nin beslediği IŞİD'in oraya geri dönmemesi için, Adam YPG'yi polis gibi kullanacam diyor. 

Ve o kaz kafan hala almıyor, ABD bunu saklı gizli mi yapıyor, verdiysem, ben veriyorum diye göstere göstere vermiyor mu? Domuzlar körfezine çıkarken gizli saklı mıydı? Adamın gücü var, açık ve net yapar, gidip dümen çevirmeye çıkıp Türkiye'de darbe falan yaptırmaz.

Ve süzme bir salak olarak gene terane okuyorsun, Şili, Domuzlar Körfezi, YPG falan filan, tartışılır da olsa, diyelim ABD'nin suçu. Biz ne diyoruz moron, ABD suçsuz değil, ama darbe mevzusuyla alakası yok diyoruz. 

Bak, ettiğin laf öyle abeski. Amerikal John'un biri, Karısı Jane'i düzdüğü için bebek oldu diye, sen de o John'un piçi mi olacaksın? Senin ahmak aklın böyle çalışıyor işte. ABD Bir sürü pislik işlemiş, onları işledi diye, her pislikten, hele ki bizim bu garabet hallerimiz, darbelerimizden falan sorumlu olacak değil. 

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, anibal yazdı:

Haritayı aç bir Şili'ye bir de Küba'ya bak. Koca şiliye gücü yetip darbe yaptıracak, ama kıç kadar Küba'da yapamayacak, bu mu yani?

O kaz kafan hala almıyor. YPG, PKK değil. İçinde PKK'lılar var diye, koca YPG'yi PKK'lı sayamazsın. Ve senin çıkarların, dertlerin ABD'yi bağlamaz, o kendi çıkarlarına bakar. Türkiye'nin beslediği IŞİD'in oraya geri dönmemesi için, Adam YPG'yi polis gibi kullanacam diyor. 

Ve o kaz kafan hala almıyor, ABD bunu saklı gizli mi yapıyor, verdiysem, ben veriyorum diye göstere göstere vermiyor mu? Domuzlar körfezine çıkarken gizli saklı mıydı? Adamın gücü var, açık ve net yapar, gidip dümen çevirmeye çıkıp Türkiye'de darbe falan yaptırmaz.

Ve süzme bir salak olarak gene terane okuyorsun, Şili, Domuzlar Körfezi, YPG falan filan, tartışılır da olsa, diyelim ABD'nin suçu. Biz ne diyoruz moron, ABD suçsuz değil, ama darbe mevzusuyla alakası yok diyoruz. 

Salakcığım, mesele ülkenin boyu değil, işlevi, sen hâlâ anlamadın mı? Küba devrim yapmış bir ülkeydi ve topyekun hazırlıklıydı. Şili ise içeride birligi saglayamamıs bir ülkeydi. Allende orduya hakim değildi. Özel silahlı halk birlikleri de kurmadı. Savunmasız bekledi darbeyi neredeyse.

Lafa bak! Orada başarmış, burada niye başaramamış! Orası büyükmüş, burası küçük! Hay sana politika dersleri öğretenin!.. :)

Ha, bir de ypg pkk değilmiş. Içlerinde azıcık varmış ama yine de pkk değilmiş. O kadarcık sayılamazmış! Oldu salakcığım! :)

tarihinde Cimcime tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@ŞüpheciTürk

Orta doğunun bu denli pislik yuvası olmasının sebebi

1. Romalılar (Ayrıca gruplandırdım en büyük sorumluluk bunlarda)

2. Mısırlılar ( 2. sırayı Mısırlılara layık gördüm)

3. Bölge Halkı 

4. Avrupalılar 

Haçlılar o bölgede (Yahudiye)  hep din adına savaşmıştır. Bölgede yaşayan "Teröristlerden" bir farkları yoktur.

İbrahimi dinlerin her biri bu bölgede ortaya çıkmış. 

Hristiyanlar , Yahudiler, Müslümanlar ve geriye kalan azınlık Din sempatizanları.

Katliamlardan hepsi sorumludur.

Bu insanlar hayvani savaş dürtülerini orta doğuda gerçekleştirirken , Noelde, Şükran gününde en büyük noel ağacını, en büyük hindiyi seçme imkanlarına sahiptiler.

Çünkü savaştıkları yer evleri değildi...

Evleri uzakta ve güvenli olan Avrupa kıtasındaydı.

A.B.D ile orta doğuda yaşanan olayların alakası yok dersek yalan söyleriz.

Maddelerle Etkileri sıralıyorum

1) Afganistan operasyonları

2) A.B.D.'nin Irak'a başlattığı operasyonlar

3) Afganistan savaşı

4) Irak'a 2. müdahale

5\ Suriyeye müdahale 

Şahsen tanık olduklarımı paylaştım,

Ortadoğunun her zaman savaş yuvası olduğunu ve Terörün orada var olduğu gerçeğini reddetmek hiç Tarih bilginiz yok demektir.

2. Bölüm

12 eylül darbesinde görev alan insanlar Mahalle bakkalıdır veya Yan komşunuzdur. 

Yani ; seçmen olarak nitelendirilen yaşayan Halktır.

Kürsüye çıkıp bik bik bik öten kişiler bile o dönemlerde Askerdi ve kim bilir neler yapmışlardır... 

Kısaca ; bu ülkede yaşayan her kesimin karıştığı bir olaydı, sadece  3-5 kişi yargılanmasıyla 80 darbesinin sebep ve sonuçları ortaya çıkmaz.

Darbeler insanları Ehlileştirmez, Eğitmez...  Gereksizdir, Aklı başında bir hükümet yanlış yaptığının farkında olunca gitmelidir ve olması gereken de budur. Seçimle gelen hükümetler seçimle gitmeli ve her ne kadar Karşıt görüş olsam bile hukuk ve demokrasiden yanayımdır.

Hukuksuzluk veya Demokrasiden yoksun olunması bu durumu etkilemez. 

Darbeler ülkeyi çok geriye atar.  Oldum olası saçma bulurum

darbe ; Askeriyenin işine gelmeyen bürokratları bulundukları mevkiden indirme yöntemidir

Tamamda Asker! Sen seçimle gelmedin! Atanarak geldin... Halkın adına ne hakla karar verip darbe yaparsın ?

Yapacağın olay basitti ; darbe yapmayacaktın... Hükümeti seçime gitmeye zorlasaydın belki daha kabul edilebilir olurdu. Sonuçta seçimle gelen seçimle gitmelidir.

tarihinde Mega Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 saat önce, anibal yazdı:

Anibal, ABD'nin bölgedeki Kürtleri, işte YPG'yi filan böyle ciddi biçimde silahlandırmasının tek nedeninin IŞİD olduğunu düşünüyor musun gerçekten?

Bana hiç öyle gelmiyor. Bunlar gitti birtakım toprakları gaspedip Kürdistan kurdu. Türkmenleri vb hep attılar o topraklardan ve mis gibi Kürdistan kurdular. Bu da zaten bilinen ve belenen bir şeydi, ABD de yalancıktan "desteklemiyoruz, gerek yok deyip" sustu ve devasa yardımlara devam etti. Ediyor da.

Yani bu iş pek öyle IŞİD'i yok ediyoruz işi değil yalnızca. İsrail'in bölgedeki güvenliği, ABD'nin de güvenliği demek. Kürtler şahane partner olur bunlara. Oldu da.

Dolayısıyla mesele tek başına IŞİD falan değil, ABD de bu kadar hümanist değil. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Anibal, ABD'nin bölgedeki Kürtleri, işte YPG'yi filan böyle ciddi biçimde silahlandırmasının tek nedeninin IŞİD olduğunu düşünüyor musun gerçekten?

Bana hiç öyle gelmiyor. Bunlar gitti birtakım toprakları gaspedip Kürdistan kurdu. Türkmenleri vb hep attılar o topraklardan ve mis gibi Kürdistan kurdular. Bu da zaten bilinen ve belenen bir şeydi, ABD de yalancıktan "desteklemiyoruz, gerek yok deyip" sustu ve devasa yardımlara devam etti. Ediyor da.

Yani bu iş pek öyle IŞİD'i yok ediyoruz işi değil yalnızca. İsrail'in bölgedeki güvenliği, ABD'nin de güvenliği demek. Kürtler şahane partner olur bunlara. Oldu da.

Dolayısıyla mesele tek başına IŞİD falan değil, ABD de bu kadar hümanist değil. 

Oh be! Sağduyunun sesi, sonunda!.. :)

Bir ben mi kaldım abd ve israil'i suçlayan diye kaygılanmaya başlamıştım. Sonunda imdadıma yetiştiniz. Akıl sağlığım gidiyordu. 

Sitelerde Paylaş
On 01.12.2017 at 22:03, kavak yazdı:

Sevgili Türk Ateist,

Almanya 1 milyon mülteciyi, bütün Avrupa´nın yan çizmesine rağmen, sınırlarını ardına kadar açarak içeri aldı.

Yașanan insanlık dramına karșı durușu yüzünden, Merkel´i hep takdir ederim. Bu az bir rakam değil, yanılmıyorsam Türkiye ve Lübnan´dan sonra, en fazla mülteci Almanya´da.

Bunların ezici çoğunluğu, uslu uslu durup, hiçbir sorun çıkartmıyorlar. Çünkü sorun yarattıkları anda kapı önüne konacaklarını biliyorlar. Buraya kadar gelebilenlerin çoğu, bașka bir yol bulamadıkları için tehlikelerle dolu yolculuğu göze almıșlardır. 

Bunlar geçtiğimiz kurban bayramında kalkıp memleketlerine gittiler. Aileleriyle, akrabalarıyla filan bayram geçirip döneceklerdi.

Merkel "Bayramınızda savaş olduğu için kaçıp bize sığındığınız ülkenize gezmeye-tatile gidebiliyorsanız, ülkenizin de sizin de durumunuz yeterince kötü değil demektir" dedi ve geri almadı. Çok da doğru bir bakış açısı bu. Bu nasıl mülteci olmak hani...

Avrupa öncelikle yasalarla yönetilen bir bölge. Orada elbette uslu uslu duracaklar.

Biz ise yasanın hukukun esamesinin okunmadığı Müslüman-Orta Doğulu bir ülke olduk, dolayısyla bizden daha rahat ve özgür yaşıyor, zorbalık yapabilecek kadar coşuyorlar. Sınır diye bir şey yok zaten, ellerini kollarını sallaya sallaya, vızır vızır girip çıkıyorlar. 

Adam ev tutmuş, kira vakti geldiğinde ödemiyor "Git RTE'den al, o verecek" diyor. Lokantada aile boyu yemek yedikten sonra bile "Tayyip ödeyecek" diyeni var çokça. 

İnanılmaz...

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Cimcime yazdı:

Oh be! Sağduyunun sesi, sonunda!.. :)

Bir ben mi kaldım abd ve israil'i suçlayan diye kaygılanmaya başlamıştım. Sonunda imdadıma yetiştiniz. Akıl sağlığım gidiyordu. 

Yok, böyle düşünen milyonlarca insan var burada. Yalnız siz değilsiniz. Ama siz biraz daha abartılı düşünüyor ve her taşın altında sanırım ABD buluyorsunuz.

Ama Orta Doğu konusunda ABD hiç öyle masum falan değil, bölgenin haritasının değişeceğine ilişkin açık beyanları var, NATO'da aman da yanlışlık oldu deyip Türk askerinin önüne konmuş parçalanmış Türkiye haritası var, askerin başına çuval geçirilmesi hikayesi var vs vs...

Şu var, Tayyip de çok iyi partnerdi. Yani Türkiye. PKK'yı besleyen ve silahlandıran ABD değildir. Tayyip direkt destekledi zaten.

Aslında Kürdistan'ın kurulmasını biz de çokça desteledik, hatta adamlar ülkeyi kurduğunu daha ilan etmemişken bayraklarını getirip Esenboğa ve Atatürk hava limanlarımıza astık.

Buları da görmek lazım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...