Jump to content

Allah Korkusu Yüzünden Ateist Olamamak

Recommended Posts

1 saat önce, Zaza yazdı:

sizden ricam ezbere yazmayin..sadece sonsuz kudrete ve hicbir seye ihtiyaci olmayan,neden birsey yaratsin onu aciklayin..

Yaratmak zatının bir vasfı ve gereği olduğu için ve ezeli ve ebedi yaratıcı olduğu için. Sen ihtiyacın olduğuna karar vererek mi görüyorsun ya da biliyorsun ya da sanat yapıyorsun? Hayır. Bunlar senin vasıfların ve ayrılmaz parçaların. Sen varsın ve bunlar da seninle var. Allah ta var ve ezelden ebede kadar nihayetsiz alemler yaratmak ta Onunla beraber var. 

tarihinde Yeni Üye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

7 saat önce, Yeni Üye yazdı:

Kuran Allahın varlığının ispatı değildir. Tam pozisyonunuzu anlayamadığım için cevap yazamıyorum. Yani meseleniz Yaratıcının varlığıyla mı, Din göndermesiyle mi, İslamla mı.

Muhakeme iki alternatif arasında karar verirken ölçüp biçmemize ve tartmamıza yarayan bir araçtır. Yaratıcının varlığı konusunda alternatiler açık.

Birincisi, şu gördüğümüz mevcudatın(varlığın) bir var edeni var. Her şey Ondan. Peki Onun zatı hani? Göremiyoruz. 

İkincisi mevcudatın bir var edeni yok (dediğini iddia ediyor ama aslında öyle demiyor). Mevcudat neden var? Sebepleri sebebiyle. O zaman sebepler kadar var edeci oluyor. O sebeplerin de sebepleri var. Yani artık ne kadar indirgeyebilirsek onlarca mı, yüzlerce mi sebep (temel kanun) işte o kadar var eden var. Peki onları var eden ne. Bizim modelimizde bu soru cevaplanmıyor. Bilmiyoruz.

Söylediğim sezginize güvenmek değil. Allaha inanmak ve Onu zikretmek. Zikirde bir nur ve lezzet vardır. Bu lezzetin ruhun bir lezzeti olduğu ve hakikiliği malumdur. Çünkü nefsin lezzetleri sınırlıdır ve geçicidir. Karnın doyunca artık yemeğin yüzüne bakasın gelmez. şehvet için de aynı şey geçerli. Zikirden alınan lezzet ve gerçek sevgi ise öyle değildir. Süreklidir ve sınırsızdır.

Bakın bir araç var bir de amaç. Din, peygamber, rehber vb. araçtır. Hakikatli bir insan olmak ise amaçtır. Aracın başarısı amaca götürebilmektir. Bunu yapabiliyorsa onlara güvenmek gerekir. Çünkü güven kalbin tatmin olmasıdır ve kalp tatmin olmazsa maksat ta hasıl olmaz. Aracın zati bütün özellikleri yönüyle mükemmel ve kusursuz olması gerekmez. Onun mükemmelliği fonksiyonunu yerine getirebilmesidir. İslam da, Peygamberi de Kuran da adam olmak isteyen binlerce ve yüzbinlerce kişiyi adamlık mertebesine eriştirmiştir. Evliyalar, hakiki alimler, sıddıklar ve salihler bunun şahidi ve delilidir. Benim açımdan önemli olan budur. Kelimelere, tabirlere, aklının ermediği şeylere takılan yolda kalır.  

Bakın peygamberin kendisi bile Allahım biz seni hakkıyla bilemeyiz sen ancak kendini övdüğün gibisin derken biz hala Onu muhakemizle bizim bulacağımızı, bileceğimizi, sorguya çekeceğimizi düşünüyorsak Allah ta bize derki "Öyle mi" "bulun o zaman" sonra da israiloğulları gibi kırk sene şaşkın şaşkın dolaşırız.  Ona sığınmak, Ona güvenmek, Nefsimizden değil Ondan beklemek, Peygambere ve rehbere tabi olmak işi çözer.

Kuran Allahin varligina kanit degildir ,onemli olan arac  degil amactir dediginiz anda islam ekseninen cikmis oluyorsun dostum.  ne diyebilirimki.

en ilkel inanc veya din ilede huzur bulabilirsiniz. veya dediğiniz amaci kendi alginizda olusturabilirsiniz. dine veya peygamberlere gerek birakmiyorsunuz. vahye peygambere gerek yok herhangi bir dogma yaratin oda isinizi gorur yani. 

ilkkez telefondan girdim siteye kisa kesiyorum ama dusuncelerimin ozeti bole..

Sitelerde Paylaş
On 29.11.2017 at 20:54, Charlotte yazdı:

Kimimiz din konusunda özgür yetiştik ve baskıyla karşılaşmadık kimimizse yoğun bir din eğitimi aldı ve muhafazakar bir çevrede yaşamını sürdürüyor.

Muhafazakar bir çevrede yaşamını sürdürenler için tanrının varlığını sorgulamak gerçekten zor olmalı. Bir muhakeme yapıp dinlerin insan uydurması olduğunun farkına varan lakin Allah korksusu yüzünden kendisini inanmak zorunda hissedenler var mı? Bu korku cehennemde yanmak falan değil daha çok manevi bir korku. Allahın varlığını reddedersem başıma kötü bir iş gelecekmiş gibi bir korku. Böyle bir sebeple dinlere inanmak zorunda hisseden arkadaşlarımız varsa lütfen yazsınlar ve bunu tartışalım...

Bir kalpte Allah korkusu varsa o kişi de iman vardır zaten dinden de çıkmaz.

Akıl kemale ermiş insanların Allah korkusu olur !

tarihinde Harut_Marut tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Harut_Marut yazdı:

Allah korkusu nasıl oluşuyor sence? Bu korku, çocukluktan itibaren çevrenin telkin etmesinden dolayı oluşuyor. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Charlotte yazdı:

Allah korkusu nasıl oluşuyor sence? Bu korku, çocukluktan itibaren çevrenin telkin etmesinden dolayı oluşuyor. 

Evet kısmen doğru ama bu yeterli değil !

Etrafımdaki insanlara bakınca müslümanım diyor ama içki,kadın,kumar bunlardan vazgeçtiklerini görmüyorum.

Burda esas olan ilimdir.Zaten her müslümana farz olan ilimdir.İlimde ne kadar derinleşirseniz,Allah korkunuzda o derece artar.

Yoksa kuranı bir kere bile okumamış bir insanın,bende Allah korkusu var demesi koca bir yalandan ibarettir.

Ben İslamı daha detaylı araştırmaya ve ibadetleri yapmaya başlayınca

Bu korku insanı manevi olarak sarıyor

Sitelerde Paylaş
On 02.12.2017 at 22:22, Mega Ateist yazdı:

1500 yıllık arap kültürünü din diye önümüze koyuyorlar ve bizde hiç sorgulamadan inanıyoruz ?

dünynaın %23'ü müslüman, amerikada doğsaydın hristiyan olurdun, Hindistanda doğsaydın bir hindu olabilirdin.

Din, insanın doğduğu bölge ile alakalı. O bölgenin kültürü size empoze edilir. 

Kuzey kutbunu soruyorum, diyorum ki "Tanrınız unutmuşmu ?" 

cevap yok. En yakın ülkeye göre oruç tutun diyorlar.

Bir dine inanmak bana o kadar saçma geliyor ki , Yaratıcı diye bir şey bile komik geliyor.

Şu hadislere ayetlere bakarmısın ;

- "Ureyne ve Ukeyle kabilelerinden bir grup Medine’ye gelerek Müslüman oldular. Medine’nin havası onlara dokununca Peygamber onlara deve idrarını içmelerini öğütledi. Adamlar develeri dağıttılar ve çobanı da öldürdüler. Peygamber onları yakalattı, ellerini ve ayaklarını kesti, gözlerini oydu, çölde susuz ölüme terk etti. Biz onlara su vermek isteyince, Peygamber bizi engelledi.” (Buhari Tıp5/1, Hanbel, 3/107,163)

Hattâ izâ belega magribeş şemsi vecedehâ tagrubu fî aynin hamietin ve vecede indehâ kavmen, kulnâ yâ zel karneyni immâ en tuazzibe ve immâ en tettehıze fîhim husna (kehf 86)

Güneşin battığı yere varınca onu kara bir balçığın içine batarken buldu, orada bir kavim vardı ve dedik ki ;  ey Zülkarneyn, istersen onlara azap verirsin, istersende iyilik edersin.

Dünyanın şekli ;

gayişe 20 

Ve ilâl ardı keyfe sutıhat                 : Yere bakmıyorlarmı, nasıl yayılıp döşenmiş.

neyse ben film izliyorum  :D 

Kuzey kutbunu soruyorum, diyorum ki "Tanrınız unutmuşmu ?  demişsinde neden başkasına sormak yerine kendine sorup konuyu araştırma gereği duymuyorsun. Eskiden kuzey kutbu mesela kuzey kutbu değildi. Araştırsaydın bunu bulabilirdin. Ayrıca emin ol Allah o bölgeyide unutmamış. Allah sadece arapların veya yahudilerin Allahı değildi. Dünyanın en ücra yerlerine dahi nebilerini veya resullerini göndermiştir. Hiç düşünmüyorsun değilmi acaba afrikadaki insanlar oraya nasıl geldiler? Veya eskimolar nasıl kuzey kutbunu seçtiler? Ya da kızıldereliler dünyanın bir ucu olan Amerika kıtasına nasıl yerleştiler? Veya meksikada aztekler nasıl böyle bir medeniyet kurdular? Az araştırmak gerekir arkadaşlar.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, gariban_derviş yazdı:

Kuzey kutbunu soruyorum, diyorum ki "Tanrınız unutmuşmu ?  demişsinde neden başkasına sormak yerine kendine sorup konuyu araştırma gereği duymuyorsun. Eskiden kuzey kutbu mesela kuzey kutbu değildi. Araştırsaydın bunu bulabilirdin. Ayrıca emin ol Allah o bölgeyide unutmamış. Allah sadece arapların veya yahudilerin Allahı değildi. Dünyanın en ücra yerlerine dahi nebilerini veya resullerini göndermiştir. Hiç düşünmüyorsun değilmi acaba afrikadaki insanlar oraya nasıl geldiler? Veya eskimolar nasıl kuzey kutbunu seçtiler? Ya da kızıldereliler dünyanın bir ucu olan Amerika kıtasına nasıl yerleştiler? Veya meksikada aztekler nasıl böyle bir medeniyet kurdular? Az araştırmak gerekir arkadaşlar.

Araştırmadan buraya geleceğimi düşündüysen çok büyük yanılgı içerisine düşmüşsün.

Lütfen bana uygun ayeti gösterirmisin ? 

Ancak "aslında şunu demek istemişte mecazi kullanmış" demekten başka bir olayınız yok.

Benim yazdıklarıma cevap vereceksen eğer  ; 

Söz konusu durum ile alakalı bir metin getirirsen 

Kuranda namaz, Güneşin hareketlerine göre tasarlanmıştır.

Güneşin hareket etmediği yerlerde ibadet edemezsin.

Namaz ile alakalı olarak 

Taha 130 , İsra 78 , Hud 114

Düzeltmeler handislemi gelmiş ? yoksa sen senin istediğin gibi çevirmiş bir Türkten "aaa bak şurda şöyle birşey var şunu kastediyordu" mu diyeceksin acayip bir merak içerisindeyim.

Meksikada ki Azteklerle Arapların ne alakası var?

Aztekler 100 den fazla tanrıya sahip bir Dine inanıyorlardı.

Senin anlayacağın "hepsi cehennemlikti"

Ayrıca 14. ve 16. yüzyıllar arasında hüküm sürmüşler.

Bizim Köyün dağları gel bize bazı bazı. 

Sitelerde Paylaş

Benim ateist olmamdaki en büyük sebep İslam ve Kur'an'ın kendisidir. 

Bir dediği diğerini tutmayan, aklın mantığı almadığı saçma ayetlerden oluşan bir kitaba inanmaktansa, her şeyi mantığımla sorgular ve bulmaya çalışırım. Ateist olmak arkadaşımla bir anda aldığım bir karardı. Sonra zamanla araştırma yaptım Kur'an'ı okumaya başladım (hâlâ okuyorum) ve hâlâ da araştırıyorum. Ama her şey oturuyor gibi. Dinler sorgulanamayacak kadar saçma. Uzay-zaman kavramı olduğu müddetçe bir tanrıya ihtiyaç yok. 

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, Mega Ateist yazdı:

Araştırmadan buraya geleceğimi düşündüysen çok büyük yanılgı içerisine düşmüşsün.

Lütfen bana uygun ayeti gösterirmisin ? 

Ancak "aslında şunu demek istemişte mecazi kullanmış" demekten başka bir olayınız yok.

Benim yazdıklarıma cevap vereceksen eğer  ; 

Söz konusu durum ile alakalı bir metin getirirsen 

Kuranda namaz, Güneşin hareketlerine göre tasarlanmıştır.

Güneşin hareket etmediği yerlerde ibadet edemezsin.

Namaz ile alakalı olarak 

Taha 130 , İsra 78 , Hud 114

Düzeltmeler handislemi gelmiş ? yoksa sen senin istediğin gibi çevirmiş bir Türkten "aaa bak şurda şöyle birşey var şunu kastediyordu" mu diyeceksin acayip bir merak içerisindeyim.

Meksikada ki Azteklerle Arapların ne alakası var?

Aztekler 100 den fazla tanrıya sahip bir Dine inanıyorlardı.

Senin anlayacağın "hepsi cehennemlikti"

Ayrıca 14. ve 16. yüzyıllar arasında hüküm sürmüşler.

Bizim Köyün dağları gel bize bazı bazı. 

Kardeş aynı sorulara bıkmadınızmı? Bak şimdi güneş hareketini tartman için günei görmene gerek yok. 6 ay gece 6 ay gündüz diye bir olayda yok. Olay şu dünyanın eğimine göre güneş gözükmüyor ve ışığı düşük düzeyde kutup bölgelerine vuruyor. Yani sabah olduğunu, öğle olduğunu ve akşam olduğunu havaya bakarak anlayabiliyorsun. Sen istedikten sonra tam zamanında namazını kılabilirsin.

Bak diyorum ya sana azteklerle arapların alakası ne diyorsun :) Dediğim gibi azıcık araştırsan cevabı bulacaksın.Bak kuran arap bölgesine inmiştir bu doğru. Ancak bu hep böyle olmamıştır. Eskiden kıtalar bu anki  şekliyle değildi. Hatta kıta tekti. Tek bir kara parçasından oluşuyordu. Zamanla yaşanılan tufanlar, depremler ve benzeri felaketler dünyanın ekseninde kaymalara sebebiyet vermiş ve  bunun sonucunda kara parçası kırılıp bölünerek farklı kıtaları oluşturmuştur. Mesela budist rahibelere baktığında namaz ve abdest görürsün. Farklı bir çok yerde görebilirsin bu ibadeti. Sokrates, plato gibi düşünürler oruç tutardı. Aztekler kurban keserlerdi. Hatta insanları kurban eden medeniyetler vardı. Eski tabletleri incelediğimiz zaman mesela en az 10 farklı medeniyette bize nuh tufanı ile ilgili anlatımların olduğunu görürüz. Sümerlerden uygurlara, uygurlardan mısırlılara kadar. Allah bütün medeniyetlere kendini anlatan bir resul ya da nebii göndermiştir. Kızıldereliside inançlıdır, eskimosuda inançlıdır. Bunun sebebi işte budur. Sen sadece kuran kısmına bakıyorsun ancak kurandan önce gelen binlerce peygamber vardı. Hepsi farklı medeniyetlere gönderilmişti. Ayrıca Allah zaten peygamber göndermediği kavimleri mesul tutmayacağını bildiriyor. Ama bana göre peygamber veya nebii gelmemiş medeniyet yoktur muhtemelen.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, gariban_derviş yazdı:

Kardeş aynı sorulara bıkmadınızmı? Bak şimdi güneş hareketini tartman için günei görmene gerek yok. 6 ay gece 6 ay gündüz diye bir olayda yok. Olay şu dünyanın eğimine göre güneş gözükmüyor ve ışığı düşük düzeyde kutup bölgelerine vuruyor. Yani sabah olduğunu, öğle olduğunu ve akşam olduğunu havaya bakarak anlayabiliyorsun. Sen istedikten sonra tam zamanında namazını kılabilirsin.

Bak diyorum ya sana azteklerle arapların alakası ne diyorsun :) Dediğim gibi azıcık araştırsan cevabı bulacaksın.Bak kuran arap bölgesine inmiştir bu doğru. Ancak bu hep böyle olmamıştır. Eskiden kıtalar bu anki  şekliyle değildi. Hatta kıta tekti. Tek bir kara parçasından oluşuyordu. Zamanla yaşanılan tufanlar, depremler ve benzeri felaketler dünyanın ekseninde kaymalara sebebiyet vermiş ve  bunun sonucunda kara parçası kırılıp bölünerek farklı kıtaları oluşturmuştur. Mesela budist rahibelere baktığında namaz ve abdest görürsün. Farklı bir çok yerde görebilirsin bu ibadeti. Sokrates, plato gibi düşünürler oruç tutardı. Aztekler kurban keserlerdi. Hatta insanları kurban eden medeniyetler vardı. Eski tabletleri incelediğimiz zaman mesela en az 10 farklı medeniyette bize nuh tufanı ile ilgili anlatımların olduğunu görürüz. Sümerlerden uygurlara, uygurlardan mısırlılara kadar. Allah bütün medeniyetlere kendini anlatan bir resul ya da nebii göndermiştir. Kızıldereliside inançlıdır, eskimosuda inançlıdır. Bunun sebebi işte budur. Sen sadece kuran kısmına bakıyorsun ancak kurandan önce gelen binlerce peygamber vardı. Hepsi farklı medeniyetlere gönderilmişti. Ayrıca Allah zaten peygamber göndermediği kavimleri mesul tutmayacağını bildiriyor. Ama bana göre peygamber veya nebii gelmemiş medeniyet yoktur muhtemelen.

Ateistforumda gelip bizlere laf atan sensin, bıkmadık itirazın varsa yazabilirsin.

2. Olarak ben senin kardeşin değili bana kardeş diye hitap etme. 

Lütfen bahsettiğin olayların kendi dinine göre açıklamasını bize anlatta söylediklerin havada kalmasın. 

Kutuplarda bahsettiğin zamanlarda güneşin hareketleri maalesef görünmüyor.

Bak sana bir kutup gecesinden bir video çekimi yolluyorum. 

Güneş tepede olacakta yok güneş şurada olacak burada olacak ona göre namaz kılacaksın

6 Ay diyoruz burda , 3-5 gün değil.

Sonradan yama ayet bulamadın galiba.

Sana açıklama gösteriyorum sen bana dünyanın jeolojik tarihinden bahsediyorsun...

Ne alakası var yahu, Araplar kuranı yazdığında Aztekler ortada yoktu.

14. yüzyıldan bahsediyoruz burada

Tanrınla beraber mutluluklar dilerim :D 

tarihinde Mega Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Mega Ateist yazdı:

Ateistforumda gelip bizlere laf atan sensin, bıkmadık itirazın varsa yazabilirsin.

2. Olarak ben senin kardeşin değili bana kardeş diye hitap etme. 

Lütfen bahsettiğin olayların kendi dinine göre açıklamasını bize anlatta söylediklerin havada kalmasın. 

Kutuplarda bahsettiğin zamanlarda güneşin hareketleri maalesef görünmüyor.

Bak sana bir kutup gecesinden bir video çekimi yolluyorum. 

Güneş tepede olacakta yok güneş şurada olacak burada olacak ona göre namaz kılacaksın

Sana açıklama gösteriyorum sen bana dünyanın jeolojik tarihinden bahsediyorsun...

Ne alakası var yahu, Araplar kuranı yazdığında Aztekler ortada yoktu.

14. yüzyıldan bahsediyoruz burada

Tanrınla beraber mutluluklar dilerim :D 

Sana anlatmak istediğim zaten tam olarak buydu :) görmüyormusun göğün rengini nasıl değiştiğini. Orda yaşadığında bu ufak değişimleri çok net çözerek günün hangi vakti olduğunu anlıyorsun. Yani 24 sat boyunca kapkaranlık bir hava yok zamana göre hava açıyor ve sonra yeniden kapanıyor. Zaten videoyu izlediğinde dediğimi doğruluyor ha ama ben görmek istemiyorum dersen onada bişey demem :)

Zaten sana aztekler derken onların medeniyetini oluşturan o bölgedeki yerlileri kastediyorum. Medeniyetler geçmiş bilgilerine göre kuruldu. Yani birden medeniyet kuralım demediler. Amerikan kızılderelilerinden uygurlara bu medeniyetlerin çıkış noktaları tek bir noktadır. O da mu kıtasıdır. Ve Mu kıtasıda Nuh peygamberin kavmidir. Nuh tufanı dünyayı baştan aşağı değiştirmiştir. Kültüleri ve medeniyetleri çoğaltmıştır. İnsanlığı bir uçtan diğer uca yaymış ve bugünkü bölgesel farklılıkların oluşmasının zemini atmıştır.

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, gariban_derviş yazdı:

Sana anlatmak istediğim zaten tam olarak buydu :) görmüyormusun göğün rengini nasıl değiştiğini. Orda yaşadığında bu ufak değişimleri çok net çözerek günün hangi vakti olduğunu anlıyorsun. Yani 24 sat boyunca kapkaranlık bir hava yok zamana göre hava açıyor ve sonra yeniden kapanıyor. Zaten videoyu izlediğinde dediğimi doğruluyor ha ama ben görmek istemiyorum dersen onada bişey demem :)

Zaten sana aztekler derken onların medeniyetini oluşturan o bölgedeki yerlileri kastediyorum. Medeniyetler geçmiş bilgilerine göre kuruldu. Yani birden medeniyet kuralım demediler. Amerikan kızılderelilerinden uygurlara bu medeniyetlerin çıkış noktaları tek bir noktadır. O da mu kıtasıdır. Ve Mu kıtasıda Nuh peygamberin kavmidir. Nuh tufanı dünyayı baştan aşağı değiştirmiştir. Kültüleri ve medeniyetleri çoğaltmıştır. İnsanlığı bir uçtan diğer uca yaymış ve bugünkü bölgesel farklılıkların oluşmasının zemini atmıştır.

Bir kere Kuranın balçığın içine battığını kabul etmen gerekiyor, eğer inanıyorsan (kehf 86)

Deve idararını sağlık için içmen gerekiyor orasıda ayrı muamma.

Arap yarımadasından ibaret olan Tanrınızı Dünyanın Jeolojik hareketleri üzerinden anlatma çaban yersiz ve komik. 

Güneşin hareketleri yatay bir doğrultu izlerken Kitabınız maalesef bu konuda sessiz kalmış

Güncel bilgiler doğrultusunda uyarlamaya ve açıklamaya çalışıyorsun

Bir zahmet kaynak olarak kitabınızı kullanın malum

Güneşin Balçığın içine battığını söylediğinden dolayı Ayetinizi reddetmeniz gerekiyor.

Bence Ateist olmaya yakın bir insansın

Şimdi bu bana söylediğin gerçekler ışığında Kitabında uygun yerleri bulup bize açıklarsın.

Oradaki bölgelerin yerlilerinde enlem boylam işaretlenmiş işaretler mi buldun ? Yoksa kitabınızda

"Azteklerle alakalı ayetlermi var?"

"Veya Eskimolardan mı bahsediyor?"

Hiç birinden bahsetmiyor, sen kendi bildiklerinden bahsediyorsun.

Maalesef güncel olmayan sen değilsin senin Kutsal kitabın ve Yaratıcın güncel değil.

Bana Masallar anlatma,

Masal okuyacaksam J.R.R Tolkien okurum

Nuh tufanı yedir yahu

Çok fazla Benhur seyretmişsin ciddi olarak yardıma ihtiyacın var.

tarihinde Mega Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 08.12.2017 at 21:05, Harut_Marut yazdı:

Allah korkusu ödleklerde olur.

Kemale ermiş insan erdemli olduğu için kötülüğe yönelmez, Allah'ın ceza vermesinden korktuğu için değil. Hatta sırf korktuğu için kötülüten uzak duran biri, kemale falan eremez zaten. Siz ödlekliği erdem sanıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, skeptikal yazdı:

Allah korkusu ödleklerde olur.

Kemale ermiş insan erdemli olduğu için kötülüğe yönelmez, Allah'ın ceza vermesinden korktuğu için değil. Hatta sırf korktuğu için kötülüten uzak duran biri, kemale falan eremez zaten. Siz ödlekliği erdem sanıyorsunuz.

Yolda tinercinin biri elinde bıçakla saldırsa korkusunda altına edecek tipler burda

Evrenin ve bir çok şeyi yaratan Allah'a karşı nasıl cesur olurlar hayeretler içinde izliyoruz

Cahiller cesur olur diye boşa dememişler.

Tam bir komedi şu yazdığın yorum.

Güldürdün bravo:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Harut_Marut yazdı:

Yolda tinercinin biri elinde bıçakla saldırsa korkusunda altına edecek tipler burda

Evrenin ve bir çok şeyi yaratan Allah'a karşı nasıl cesur olurlar hayeretler içinde izliyoruz

Cahiller cesur olur diye boşa dememişler.

Tam bir komedi şu yazdığın yorum.

Güldürdün bravo:0_80cbc_37a71a73_L:

Çünkü Allah yok, tinerci gerçek. 

Tinerciyle karşılaştığında işi Allah'a havale etmemeni öneririm şahsen. 

Sitelerde Paylaş

Kutuplarda güneş ufka yaklaşıp uzaklaşır elbet, doğup batmasa da, ama bu sorunu çözmez ki?

Sorun, namaz oruç filan falanın güneşin doğması ve batmasına endekslenmiş olması. "Ekimi es salate li duluki eş şemsi ila gasaki el leyli ve kuranel fecr." Bitti yani, güneş batacak, karanlık basana ve tan ağarınca doğana kadar namaz kılacaksın!

Hani Eskimo ne demiş Urfalılara? "Bi daha burada sıra gecesi yapmayın!" :lol: 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...