Jump to content

Ordu Neden Müdahale Etmiyor?

Recommended Posts

11 dakika önce, anibal yazdı:

Ordunun kabiliyetlerini bilmeyen biri için, bu laflar kolay.

Ahmak biri, çıkıyor, F16 ile Meclisi bombalıyor. T-129 nedir bilir misin? Ankara'da kaç tane var bilir misin? Meclisi ve o mahalleyi dümdüz etmeleri kaç dakika sürer, bilir misin?

Uçak kalkıyor, Marmaris'ten, İstanbul'a gidiyor, hangisi olduğunu bilen yok, önlenemiyor... Deme ya.. Kütahya Karagöz dağındaki Radar'ın gözünden kaçması imkansız, o radardan budur demen, Umuryeri veya Gölcük'teki gemilerden anında fırlatılacak füzenin, o uçağı 3 dakika içinde milyon parçaya bölmesi demek. 

Darbenin tiyatro olduğu kesin, ama rejisörü kimdi, FETÖ'mü, başkası mı, yoksa amatör tiyatro heveslisi bir takım askerler miydi, onu bilemiyorum. 

Yani, ordu isterse, önünde duracak güç yok darbenin. Bu öyle, Leopar tankını egzozuna tişört tıkayıp durdurdum diyem masal anlatmaya benzemez.

Ordunun kabiliyetlerini çok iyi biliyorum.. Bildiğim Atatürkçü ordu, dürüst ve vatansever paşaları ve kurmayları ile birlikte, geçmişte kaldı..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

49 dakika önce, Mega Ateist yazdı:

bu forumda misyornerlik yapmak pek olası değil, bir Tanrıya inansaydım ateistlerin arasında misyonerlik yapılmayacağını bildiğim için mrb slm gibi şeyler yazar basar giderdim.

Yapmayın muhterem !..

Ben de inançlı biriyim ama; "Misyonerlik-tebliğ" yapmıyorum.

Bu tip şeylerin, - bırakın, dinleri bir dindardan daha iyi bilen ateist'i - cahil, kültür dindarı insanlar üzerinde bile etkili olduğuna inanmıyorum.

Hristiyan misyonerlerin kazancı, kiliselerden tıtıkladkıları paralar, müslüman tebliğicilerin kazancı da "cihad" üzerinden Cennet sevâbı.

Yaklaşık on senedir değişik forumlarda kem-küm ederim.

Şimdiye kadar bir ateist'in bir teist'ten etkilendiğine şâhit olmadım.

Bâzı şeyleri boşuna "dert" etmektesiniz.

Ha, teist'lerin varlığı size sıknıtı veriyorsa yazılarımızı okumayıverirsiniz.

Çok zor bir iş değil ki...

tarihinde Vefik Sâmi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Vefik Sâmi yazdı:

Yapmayın muhterem !..

Ben de inançlı biriyim ama; "Misyonerlik-tebliğ" yapmıyorum.

Bu tip şeylerin, - bırakın, dinleri bir dindardan daha iyi bilen ateist'i - cahil, kültür dindarı insanlar üzerinde bile etkili olduğuna inanmıyorum.

Hristiyan misyonerlerin kazancı, kiliselerden tıtıkladkıları paralar, müslüman tebliğicilerin kazancı da "cihad" üzerinden Cennet sevâbı.

Yaklaşık on senedir değişik forumlarda kem-küm ederim.

Şimdiye kadar bir ateist'in bir teist'ten etkilendiğine şâhit olmadım.

Bâzı şeyleri boşuna "dert" etmektesiniz.

Ha, teist'lerin varlığı size sıknıtı veriyorsa yazılarımızı okumayıverirsiniz.

Çok zor bir iş değil ki...

konunun sizinle pek alakası yoktu, aslında hiç alakası yoktu.  

Algı yanılsaması yapmaya çalışan gereksiz kişi içindi.  

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Mega Ateist yazdı:

konunun sizinle pek alakası yoktu, aslında hiç alakası yoktu.  

Algı yanılsaması yapmaya çalışan gereksiz kişi içindi.  

Demek ki ifâdelerinizi "genel"e gibi anlamış ve gereksiz şekilde  alınganlık göstermişim.

Özür dilerim.

tarihinde Vefik Sâmi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, Vefik Sâmi yazdı:

Demek ki ifâdelerinizi "genel"e gibi anlamış ve gereksiz şekilde  alınganlık göstermişim.

Özür dilerim.

Bakın sevgili vekif sami bey 

söylemlerinizi, benim kurduğum cümlenin "bütün teistleri" içeriyor gibi düşünüyorsanız bu sizin kendi düşünceniz. 

İstediğinizi düşünebilirsiniz. 

Genelleme yaparsam Alıntı kullanmam direk yazarım. Kimseye bir şey demekten de geri duracak bir yapıya sahip değilim.

Sizi kastediyorsam alıntı kısmında mutlak suretle kendi yazınızı görürsünüz.

Alıntı

Neden senin gibi insanlar ateistforum'a üye olup bidi bidi yazarlar ki ?

Siyasi çıkarları için ülkenin sosyoekonomik durumunu iyicene içinden çıkılmaz hale getiren şahıslar Din adına çalışıyorlar. 

Bu insanları savunanlarda misyonerlerdir, gelip buraya yıllardır kendi düşüncelerini empoze etmeye çalışıp sinir bozarlar başka bir işlevleride yoktur esasen.

Kendi halinde Tanrısına inanan kişilerin ne yaptıkları beni zerre alakadar etmiyor.

Kendine "kuranın izinde" takma adını uygun görmüş şahıs Ateistforuma sadece misyonerlik yapmak için üye olmuştur. Kendini Din savaşçısı olarak görmekte ve eline geçsek bizi bir kaşık suda boğmak istemektedir.

Mizacımın bu denli kesin olmasının sebebi Yıllardır teistler tarafından görmüş olduğumuz ötekileştirme ve nefretlerden kaynaklanmaktadır.

Toplum içerisinde "Ateistim" kelimesini kullandığım vakit "iğğğğ ateistmi" sözünü duymak benim için bir rutin halini aldı.

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, Mega Ateist yazdı:

Bakın sevgili vekif sami bey 

söylemlerinizi, benim kurduğum cümlenin "bütün teistleri" içeriyor gibi düşünüyorsanız bu sizin kendi düşünceniz. 

İstediğinizi düşünebilirsiniz. 

Genelleme yaparsam Alıntı kullanmam direk yazarım. Kimseye bir şey demekten de geri duracak bir yapıya sahip değilim.

Sizi kastediyorsam alıntı kısmında mutlak suretle kendi yazınızı görürsünüz.

Kendi halinde Tanrısına inanan kişilerin ne yaptıkları beni zerre alakadar etmiyor.

Kendine "kuranın izinde" takma adını uygun görmüş şahıs Ateistforuma sadece misyonerlik yapmak için üye olmuştur. Kendini Din savaşçısı olarak görmekte ve eline geçsek bizi bir kaşık suda boğmak istemektedir.

Mizacımın bu denli kesin olmasının sebebi Yıllardır teistler tarafından görmüş olduğumuz ötekileştirme ve nefretlerden kaynaklanmaktadır.

Toplum içerisinde "Ateistim" kelimesini kullandığım vakit "iğğğğ ateistmi" sözünü duymak benim için bir rutin halini aldı.

"Öteki"leştirmenin insan peikolojisi üzerinde meydana getirdiği olumsuz etkiyi yakinen bilirim. İslâmdan irtidat ettikten sonra 20 küsûr yıllık "samimi" arkadaşlarım benden uzaklaştı. Aslında bu kaçış, doğrudan benimle ilgili değildi. Benim yolumu çeviren ve bizzat kendilerinin de yaşadığı kimi şüphelerinden kaçıyorlardı. Türkiyede "öteki" olmak zor zenâ'at vesselâm. Ben de genellikle "Ortaya birbuçuk karışık" konuşmam ve birini kasdediyorsam muhakkak kime hitabettiğimi belirtirim. "Şık" olanı da budur zâten.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

ateistler darbe bekliyor. bu da şaşırtıcı gelmedi..

bizlerin beklediği herhangi bir darbe ve benzeri bir eylem yok. Aslına bakarsan, kimin hangi siyasi düşünceyi savunduğu umrumda bile değil.

Ben nasıl yaşadığıma bakarım. Darbe ile alakalı konuşacaksak 

"beraber yürüdüğünüz, sevdiğiniz kişiler darbe yapmaya çalıştı"

"Eğer bizim beraber yürdüğümüz kişiler olsaydı darbe yapmaya çalışan! Bu konu hakkında bahsetmeyi uygun görmez, çenemi kapatır otururdum"

Realist olmak çok güzeldir, her şeyi tüm çıplaklığı ile görürsünüz.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, ahmet1405 yazdı:

ateistler darbe bekliyor. bu da şaşırtıcı gelmedi..

Ettiğim lafı okumuş ama cevap verebilecek bir pozisyonda değil. 

İbret olması açısından yazıyı güncelliyorum güncel kalsın..

3 saat önce, Mega Ateist yazdı:

bizlerin beklediği herhangi bir darbe ve benzeri bir eylem yok. Aslına bakarsan, kimin hangi siyasi düşünceyi savunduğu umrumda bile değil.

Ben nasıl yaşadığıma bakarım. Darbe ile alakalı konuşacaksak 

"beraber yürüdüğünüz, sevdiğiniz kişiler darbe yapmaya çalıştı"

"Eğer bizim beraber yürdüğümüz kişiler olsaydı darbe yapmaya çalışan! Bu konu hakkında bahsetmeyi uygun görmez, çenemi kapatır otururdum"

Realist olmak çok güzeldir, her şeyi tüm çıplaklığı ile görürsünüz.

Konuşsana ey Ahmet1405 dilinimi yutttun ?

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

fetullahı oldum olası sevmem ben.

günlük hayatta güvendiğiniz dağlara karlar yağmadı mı hiç sizlerin ya da çürük cevizleriniz olmadı mı?

6.9 milyon insanı şüpheli yapacak kadar

100 binlerce kişinin devlet kademesine konuşlandırılması kadar

Senin Yargıtay başkanın diyorki ; 6.9 milyon Şüpheli var görsel ekte.

Görseli çok sevdiğiniz Rus haber ajansı sputnikten.

Çürük ceviz kovanın yarısı belkide yarısından fazlası.... Türk tarihinde ki en büyük fiyasko ve buna rağmen pişkin pişkin "aldatıldık" şimdi de senin eklediğin "çürük ceviz" bide "güvendiğin dağlara kar yağması"

Ateistlere "Darbeci" yakıştırması yapmak senin haddine değil. 

Kimin darbeci olduğu belli. 

ve bu darbecilerin bu ülkede nasıl kıdem sahibi oldukları ap açık ortada...

şüpheli2.png

tarihinde Mega Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, Mega Ateist yazdı:

Senin Yargıtay başkanın diyorki ; 6.9 milyon Şüpheli var görsel ekte

7 milyon kişinin şüpheli olduğu astı astarı olmayan bir durumdur.

her habere sazan gibi atlamanın manası yok.

hele iletine "senin Yargıtay başkan"ın diyerek , hukuk sisteminin taraflı işlediği mesajını vermek ayrı bir komedi.

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

7 milyon kişinin şüpheli olduğu astı astarı olmayan bir durumdur.

her habere sazan gibi atlamanın manası yok.

hele iletine "senin Yargıtay başkan"ın diyerek , hukuk sisteminin taraflı işlediği mesajını vermek ayrı bir komedi.

https://www.dha.com.tr/istanbul/yargitay-baskani-cirit-80-milyonluk-ulkemizde-yaklasik-6-milyon-900-bine-yakin-supheli-var/haber-1551151/video/

Söz konusu haberin video çekimi. 

Yargıtay başkanı 6.9 milyon küsür şüpheli var diyor.

Bu rakamın yüksekliği sizi hiç endişlendirmedimi ?

Bunca yazdığım yazıdan çekip çıkartabildiğin "Türkiyede bak bik bikkkk sazan iihi ihi" mi ? 

Hani müslümanlar müthiş ya! Ülkenin neredeyse %10'u şüpheli hepsi Ateistmi ? 

Yargıtayın bağımsız olduğunu yazmışsın

AKP Burhaniye belediyesi 

Yargıtay Başkanının Annesi adına cami yaptırmış 

açılışına da kim gitmiş ?

Yargıtay başkanı.

Daha çok yazı yazıp eklerimde, vaktim yok. 

Savunmanın iki sebebi olabilir ;

1.  Muhalif olmak için maaşlı çalışıyorsundur.

2.  Menfaatin vardır.

ciritcami.png

tarihinde Mega Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 hours ago, ahmet1405 said:

fetullahı oldum olası sevmem ben.

günlük hayatta güvendiğiniz dağlara karlar yağmadı mı hiç sizlerin ya da çürük cevizleriniz olmadı mı?

Sen salla bu işleri... Git, Çağlayan'ın yediği yetim haklarının hesabı için kaç sene yanacağının hesabını yap, benim iddiam, hiç çıkamayacaksın cehennemin dibinden, o yetim hakkıyla.

Sitelerde Paylaş

Asker tabii ki darbe yapmasın. Darbe yarar getirmez hiç bir ülkeye. Bize getirmediği de ortada. Ama görüyorum ki darbe isteyen epey insan var forumda. Bu da üzücü.

Ama nedense forumda ırkçı kafa yapısına sahip insan da çok var. Ayrıca küfürlerle ve yakışıksız sözlerle karşısındaki insana kötü sözler etmeyi tartışmak sananlar da var. Bu beni şaşırtıyor ve hayal kırıklığına uğratıyor. Niye böyle? Demek ki tartışmayı bilmiyoruz.

Forumdaki insanların eğitim düzeyi ülke ortalamasının üzerinde olmalı. Bir anket yapılsa eminim lise ve üzeri çıkar. "Eğitim ve diploma cehaleti alır, eşeklik baki kalır" diye bir laf var. Ama üzülerek görüyorum ki, günümüzün eğitim sistemi cehaleti de almıyor. Darbe seviciliği yapmak da nedir? Kaçmdarbe yaşamışız, her birinde ne büyük hukuksuzluklar olmuş, ne büyük acılar yaşanmış, hâlâ darbe istemek de neyin nesidir? 

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, Cimcime yazdı:

Asker tabii ki darbe yapmasın. Darbe yarar getirmez hiç bir ülkeye. Bize getirmediği de ortada. Ama görüyorum ki darbe isteyen epey insan var forumda. Bu da üzücü.

Ama nedense forumda ırkçı kafa yapısına sahip insan da çok var. Ayrıca küfürlerle ve yakışıksız sözlerle karşısındaki insana kötü sözler etmeyi tartışmak sananlar da var. Bu beni şaşırtıyor ve hayal kırıklığına uğratıyor. Niye böyle? Demek ki tartışmayı bilmiyoruz.

Forumdaki insanların eğitim düzeyi ülke ortalamasının üzerinde olmalı. Bir anket yapılsa eminim lise ve üzeri çıkar. "Eğitim ve diploma cehaleti alır, eşeklik baki kalır" diye bir laf var. Ama üzülerek görüyorum ki, günümüzün eğitim sistemi cehaleti de almıyor. Darbe seviciliği yapmak da nedir? Kaçmdarbe yaşamışız, her birinde ne büyük hukuksuzluklar olmuş, ne büyük acılar yaşanmış, hâlâ darbe istemek de neyin nesidir? 

Ooo ultra duyarlı,advanced düzey demokrat,supreme hümanist  arkadaş edebiyat parçalamış.

Gözlerim yaşardı,duygulandım be.

Bir de bizi cahillikle suçlamış,boynum eğildi birden.ühü ühü ühü..

Bak buraya kadar bende edebiyat yaptım,beğendin mi?

Şimdi gerçekleri söyleyeceğim.

Sizin gibi liboşcukların yeri çöplüktür.Siz bu lafları gerçekten istediğiniz için değil,güç,iktidardan nemalanmak için yaparsınız,bunun aksini yapan olmadı daha.Göremedik.

İktidarın karşısındaki muhaliflerin ezilmesini hayranlıkla izlersiniz.O güç sizi de ezmeye başladığında ciyak ciyak ağlamaya başlarsınız.Sizin evrim döngünüz böyledir.O ya da bu şekil de çöplüğe atılırsınız.

Sen mevcut iktidarı dolaylı o ya da direkt olarak desteklemeye devam et,eni sonunda çöp olacaksın.

Bak ben eğitimli bir insanım ve darbe taraftarıyım,neden mi?

Kuduz bir it ile mücadelede hak,hukuk düşünmezsin,seni de ısıracak,parçalayacaktır.

Özünde şiddet olan radikal eylemlere başvuracaksın.Sopalayacaksın,vuracaksın,yok edeceksin.

Gerçek demokrasi kurulana kadar itleri ,yaydığı mikropları temizleyeceksin,bu böyledir.

Cahil sensin yani,bir bok bildiğin yok,ya geri zekalısın,ya da mevcut iktidardan nemalanan idiot bir liboşsun.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Cimcime said:

Darbe, eğer ülkede yaşanan terör, zulm, yağma gibi olayların, daha doğru tanımla insan haklarına aykırı uygulamaların, mevcut sivil kuvvetler tarafından önlenemez hale gelmesi durumunda meşrulaşır. Meşru ile hukukiyi karıştırmayın. Eğer, bu ihlalleri yapan devlet ise, o zaman her durumda meşru olur. 

Darbeler döneminde akılda kalacak tek bir hukuksuzluk dahi hatırlamıyoruz. Ama bugünler, asırlarca ders olarak okutulacak hukuksuzluklar ile dolu. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...