Jump to content

Ordu Neden Müdahale Etmiyor?

Recommended Posts

5 saat önce, anibal yazdı:

İşkence hukukla alakalı bir mevzu değil, işkence yaparsanız, hukuk meselesi değil, insanlık suçu işlemiş olursunuz.

Demek işkence hukukla ilgili değil. Demek insanlık suçları hukuksuzluk içermiyor. Hayret! Siz belki de avukatsınızdır. Artık bu ülkede hiç bir şeye şaşırmıyorum. :(

Sitelerde Paylaş
  • İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 minutes ago, Cimcime said:

Demek işkence hukukla ilgili değil. Demek insanlık suçları hukuksuzluk içermiyor. Hayret! Siz belki de avukatsınızdır. Artık bu ülkede hiç bir şeye şaşırmıyorum. :(

Ne diyoruz sana, cahilsin, hukuk ne demek zerre kadar haberin yok.

Bir şeyin hukuki olması, adil olması, iyi olması falan anlamına gelmez. 

Daha hukuğun ne olduğunu bilmeyen zırcahilin tekisin yani.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

Ne diyoruz sana, cahilsin, hukuk ne demek zerre kadar haberin yok.

Bir şeyin hukuki olması, adil olması, iyi olması falan anlamına gelmez. 

Daha hukuğun ne olduğunu bilmeyen zırcahilin tekisin yani.

Sen gerçekten de ne dediğini bilmiyorsun. Işkence hukuksuzluk değil diyebiliyorsun. Bunu nasıl dersin?

Sitelerde Paylaş

12 Eylül sert yöntemlerle evet, ama iç savaş tehdidini çözdü. Daha da ne yapsaydı ki? İç savaş ve dış müdahale sorunu hızlı bir şekilde çözüldü. Yoksa Afganistan ile aynı olurdu. İç savaş, dış müdahale. Bu iş hep böyle yürür. 

Yöntemlerin sertliği, iç savaş tehdidinin çok yakın ve çok büyük olmasından kaynaklandı. Radikal sağlık sorunları palyatif ilaçlarla değil, radikal ameliyat yöntemleri ile çözülür. Bu normal.

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, Cimcime said:

Sen gerçekten de ne dediğini bilmiyorsun. Işkence hukuksuzluk değil diyebiliyorsun. Bunu nasıl dersin?

Evet, işkence hukuksuzluk olmayabilir. Hukuğun ne olduğunu bilseydin, bunu anlardın, ama bilmiyorsun. 

Ama şunu bari öğren, bir şeyin hukuki olması, kötü, adaltesiz, rezil, pis falan olmadığı anlamına gelmez.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, anibal yazdı:

Evet, işkence hukuksuzluk olmayabilir. Hukuğun ne olduğunu bilseydin, bunu anlardın, ama bilmiyorsun. 

Ama şunu bari öğren, bir şeyin hukuki olması, kötü, adaltesiz, rezil, pis falan olmadığı anlamına gelmez.

Yahu onu ben de biliyorum. Ikide bir niye aynı şeyi tekrar ediyorsun. Bir doğru bir yanlısı telafi mi edecek? Evet, hukuki olmak demek kötü olmadığı anlamına gelmez.

Ama işkence ve insanlık suçu olan şeyler hukuksuzluktur.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, democrossian yazdı:

12 Eylül sert yöntemlerle evet, ama iç savaş tehdidini çözdü. Daha da ne yapsaydı ki? İç savaş ve dış müdahale sorunu hızlı bir şekilde çözüldü. Yoksa Afganistan ile aynı olurdu. İç savaş, dış müdahale. Bu iş hep böyle yürür. 

Yöntemlerin sertliği, iç savaş tehdidinin çok yakın ve çok büyük olmasından kaynaklandı. Radikal sağlık sorunları palyatif ilaçlarla değil, radikal ameliyat yöntemleri ile çözülür. Bu normal.

Nazlı Ilıcak denen liboşun baştan sona 12 Eylül'ü desteklemesi ve hatta öncesinde de orduya sürekli çağrı yapması hakkında ne düşünüyorsun?

tarihinde Radikal Kemalist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, democrossian yazdı:

12 eylülü hazırlayanlar o koşulları bizzat oluşturdular. Aynı silahı hemmsol hem de sağ eylemciye verip kullandırdılar. Her gün öldürülen insanlar karşısında bilerek seyredip, ortamın oluşmasını beklediler. Siyasetçiler de buna kayıtsiz kaldi.

Kendi ülkesinin gençlerinin cesetleri üzerinden politika oluşturan bir alçaklığı 12 eylul. 

Gelince de en amerikancı ve nato'cu politikaları uyguladi. Ne de olsa onlarin çocuklariydilar.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Cimcime yazdı:

işkence ve insanlık suçu olan şeyler hukuksuzluktur.

Hem de uluslar arası hukukta. İnsanlık suçu işleyen ülkelere savaş bile açılabilir. Şöyle söyleyeyim, işkence mağduru herhalde hukuk davası açar değil mi, öyle. Yoksa neye göre mağdur edildim diyecek? Herhalde hukuka göre diyecek. Yasal dayanağını gösterip dava açacak.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, democrossian yazdı:

Hem de uluslar arası hukukta. İnsanlık suçu işleyen ülkelere savaş bile açılabilir. Şöyle söyleyeyim, işkence mağduru herhalde hukuk davası açar değil mi, öyle. Yoksa neye göre mağdur edildim diyecek? Herhalde hukuka göre diyecek. Yasal dayanağını gösterip dava açacak.

Tabii ki öyle...

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Radikal Kemalist yazdı:

Nazlı Ilıcak denen liboşun baştan sona 12 Eylül'ü desteklemesi ve hatta öncesinde de orduya sürekli çağrı yapması hakkında ne düşünüyorsun?

Adı üstünde! Liboş! Daha ne diyelim ki? Fetoş da amana efenim amana diye ne yağlar yaktıydı darbeye. Haysiyet lazım her şeyden önce.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, democrossian yazdı:

Adı üstünde! Liboş! Daha ne diyelim ki? Fetoş da amana efenim amana diye ne yağlar yaktıydı darbeye. Haysiyet lazım her şeyden önce.

Kenan Paşa'nın Tercüman gazetesini ziyaret etmesi, zorunlu din dersini koyması ve siyasal İslam'a karşı yumuşak kalması da beni rahatsız eden hususlar.

Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, Cimcime said:

Yahu onu ben de biliyorum. Ikide bir niye aynı şeyi tekrar ediyorsun. Bir doğru bir yanlısı telafi mi edecek? Evet, hukuki olmak demek kötü olmadığı anlamına gelmez.

Ama işkence ve insanlık suçu olan şeyler hukuksuzluktur.

İşkence ve insanlık suçu olan şeyler, suçtur. Hukuk bu suçun tayini, tespiti ve hükme bağlanmasını kapsar, suçu değil.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Radikal Kemalist yazdı:

Kenan Paşa'nın Tercüman gazetesini ziyaret etmesi, zorunlu din dersini koyması ve siyasal İslam'a karşı yumuşak kalması da beni rahatsız eden hususlar.

Bunlar ABD nin yeşil kuşak projesi ve sonuç da verdi. Evren bu doğrultuda politika yaptı. Sovyetler Türkiyede de Afganistanda da her yerde başarısız olarak yıkıldı bu proje ile. Yalnız işte sorun, kullanılan mendilin kirlenmesi ve çöpü boylaması. En tipik örnek Usame. Sovyetlere karşı savaşsın diye ABD tarafından kullanıldı, ABD tarafından son kullanma tarihi dolunca öldürüldü.

Ben ABD olsam ben de öyle yapardım yani, işler böyle yürüyor. Ne yani, ABD Sovyetler girdi, ben de girerim deyip dalsa mıydı! Kullanılacak yığınla lejyoner varken niye kendisi girip uğraşsın Sovyetlerle?

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, Radikal Kemalist said:

Bunları yapmaya kendini mecbur hissetti lavuk. ABD ve AB, Türkiye'ye o dönem ekonomik yardımda bulunmayınca, SSCB kendine bile yetemez olunca, Evren ve tayfası umudu Arap ipine sarılmakta buldular. Ve işte geldiğimiz yer, malum.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, democrossian said:

Bunlar ABD nin yeşil kuşak projesi ve sonuç da verdi. Evren bu doğrultuda politika yaptı. Sovyetler Türkiyede de Afganistanda da her yerde başarısız olarak yıkıldı bu proje ile. Yalnız işte sorun, kullanılan mendilin kirlenmesi ve çöpü boylaması. En tipik örnek Usame. Sovyetlere karşı savaşsın diye ABD tarafından kullanıldı, ABD tarafından son kullanma tarihi dolunca öldürüldü.

Ben ABD olsam ben de öyle yapardım yani, işler böyle yürüyor. Ne yani, ABD Sovyetler girdi, ben de girerim deyip dalsa mıydı! Kullanılacak yığınla lejyoner varken niye kendisi girip uğraşsın Sovyetlerle?

Bu pek görülmeyen, ince bir husustur.

Yeşil kuşak ABD'nin değil, Arapların bir stratejisiydi. Basitçe "Ey ABD sen merak etme, biz komanizmin önüne islamı set çekeriz" mantığıydı. Bu da ABD'nin gafil anına denk geldi, sandı ki, islamcılar, tek NATO üyesi olan Türkiye gibi olacak..

Sonrası malum, radikal denen islam aldı başını gitti, ilk önce İran'da, sonra diğerlerinde, şimdi de Türkiye'de...

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, Kenopsia said:

Yaa tabii.

Küçük, masum, zavallı amerikalılar da kandırılmış yazık.

Amerikan tarihi yediği kazıklar ve kandırmacalar ile doludur. Savaşın ilk dönemlerinde dahi, Hitler'İn en büyük destekçisi ABD idi. ABD'de devlet yoktur bizdeki manada, Lobiler mobiler belirler dış politikaları. 

Sitelerde Paylaş

Türk ordusu, uzun bir süredir, 60'lı yılların o Atatürkçü, yurtsever ordusu değil. 

Tersine uzunca bir süredir Fetöcülerin hakimiyeti altına girmiş, içinden Ahmet Özel gibi iktidar yalakası, karaktersiz, kansızlar çıkarmış, diğer devlet kurumları gibi ruhunu, aklını ve haysiyetini yitirmiş bir nemalanıcılar, parazitler yuvasıdır. Bu parazitler kendi yuvalarına çomak sokan olmadıkça mevcut düzen kendi lehlerine bu biçimde işlemeye devam ettikçe suya sabuna dokunmaz.

Dokunmamışlardır.

1993 yılının 3 Temmuz günü Madımak Otelinde yaşanan aşağılık katliama, çok basit bir hamleyle önleyebilecek olmasına rağmen soysuzca seyirci kalan bu ordu mu kurtaracak ülkeyi?

Ergenekon, Balyoz davaları gibi Atatürkçü subayları ordudan uzaklaştırmak için haince tertiplendiği gün gibi ortada olan bir komploya sessiz kalan, en değerli evlatlarını, silah arkadaşlarını üç kuruşa satan bu kokuşmuş ordudan mı medet umuyorsunuz. Bu fikre itibar edenlere ancak acıyabilirim.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, ŞüpheciTürk yazdı:

Madımak Otelinde yaşanan aşağılık katliama, çok basit bir hamleyle önleyebilecek olmasına rağmen soysuzca seyirci kalan bu ordu

Bu son derece doğru. Bunu ben de hep söylerim. Sivas 48. Piyade Alayının Hazır Kıtası höt dese bu alçak katiller çil yavrusu gibi dağılırlardı. Bu kara leke hiç bir zaman silinmeyecektir. Bu bir utanç. Yüz karası. Ele biz de insanız diyecek yüzümüz çoktan kalmadı bizim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...