Jump to content

Yetiştirdiğim canlılar neden evrim geçirmiyor?

Recommended Posts

7 dakika önce, gariban_derviş yazdı:

Sorduğun soruya cevap verilemeyecek kadar küçüktür hücreler :) Sonuçta tek hücreli canlıdan çok hücreli dinazorların oluşması mantığı çok zorlayan bir kurgusallık içeriyor. Darwine gelince darwin kızını toprağa vermenin acısıyla bence Allaha açmış olduğu bir savaş gibi geliyor. Çünki Darwin zaten bir papazdı Tanrı inancı vardı ancak kızı ölünce demekki düştüğü buhranı kaldıramadı ve Tanrıya savaş açtı. Çünki öyle bir iddia ki bu Allahın ellerimle yarattım dediği bir canlıyı maymundan türediye getirmek sanki inadına yapılmış bir olay. Yaratıcının sanatını basitleştirmeye çalışmak gibi. Ancak bazı durumlar var oda aklıma takılır tasavvufta bir kat vardır o kata geldiğinde insanların gerçek hallerini görürsün derler. Kimi maymuna benzer kimi domuza veya başka yaratıklara. Acaba bir böyle durummu yaşadı diyede düşünmüşlüğüm vardır. Kuranda bazı yahudileri maymuna çevirdiğinden baseder Allah o yüzden birşeyde diyemiyorum aslında.

Dikkatli okumuyorsunuz, ama saçmasan gazeller okuyorsunuz.

Yok 31 çekiyormuș, yok kızı ölmüș, yok papazmıș. Bahanelere bak, sanki karșısında keriz var.

Böyle saçmalayacağinıza, adam gibi öğrensenize.

Sizi tanımasam, kalayı çekeceğim, o derece yani.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 109
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 dakika önce, deney yazdı:

Pazardan üç tane portakal büyüklüğünde iri beyaz turp alıp ektim.

Tozlaşmalarını elim ile yaptığım halde aldığım yüzlerce tohumdan sadece birisi yuvarlak turp verdi.

Diğerleri biçimsiz havuç gibi uzun çıktı.

Turpları nasıl üretiyorlar anlamıyorum.:352nmsp:

:ders:waay tebrikler. aferin sana :))

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, gariban_derviş yazdı:

Dostum 40 milyon tarihlik filler var. Hadi sen haklı olsan dinazorları geç balinalara gel en eski yaratıklardandır anlatmak istediğim o değil gerçekten evrimleşerek bir hücrenin 30 metrelik bir deve dönüşmesi mantıklımı sence?

40 milyon yıl önceki canlılar fil değil. 

http://evrimagaci.org/photo/tr/fillerin-evrimi

Dinozorların yok olması 66 milyon yıl önce.

http://www.bbc.com/turkce/haberler/2013/02/130208_dinosaurs.shtml

Dinozorlar yok olduğunda memeliler fare benzeri canlılardı.

Bir insan bilmiyor olabilir, asıl değerini gösteren doğruyu gördüğünde kıvırma, inat etme, ayak oyunu yapmak yerine doğru neyse onu alabilmesi insanın.

Tek hücreden 30 metrelik deve geçiş için geçen zaman 3,6 milyar yıl.

10.000 yıl önce dünyada tek bir köpek bile yokken kurttan köpek haline yeni bir tür evrimleşti ise 3,6 milyar yılda tek hücreden fil oluşmasını garipsememek lazım.

Olmaz öyle şey diyorsan, sen 3,6 milyar yılı taahhül edemiyorsun demektir.

tarihinde Sundance tarafından düzenlendi
tek
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, gariban_derviş yazdı:

Kavak kardeş bak ben şunu anlatmaya çalışıyorum herşey çok kurgusal ve yapay geliyor. Yapaylık bigbangden başlıyor taaaaa evrime kadar bir masal gibi anlatılıyor ve sonunada bir teori eklendimmi herşey bilimsel oluyor. Sonuçta bu teoriyi ortaya atan adama bakıyorsun dünyada en çok sevdiği kızını toprağa vermiş bir baba ve bu baba bu acısıyla belkide haykırış olarak ve de o kızgınlıkla insanların maymundan geldiğini söylemiş. Ve bakıyorum genel olarak ne kadar manyak varsa bunların teorilerinin üzerine masallarla hikayelerle gerçeklik kazandırılmaya çalışılmış. Adam hamamda masturbasyon yaparken önce penisine bakmış sonra gözü suyun üzerindeki tasa ilişmiş sonra yaşadığı orgazmla birlikte hamamdan dışarı fırlayıp buldum buldum diye basbas bağırmış.Sence bu akıllı işimi? Sonra her ne hikmetse bunun hamamdan deli gibi bağırarak çıkmasına psikolojik bir açıklama getireceklerine adamın iddiasını teori haline getirip bilim dünyasına yerleştirmişler. Bana bu tür şeyler fazla kurgusal geliyor bu sebeple sorguluyorum. Bir hücre gözle görülmeyecek kadar küçük hatta onuda bırak yani önce su oluşması lazım. Hadi su oluştu diyelim kendi kendine ama yetiyormu cık bu sefer aynı şekilde tek hücreli bir canlı oluşuyor bu yetiyormu? Yok illa işin ucu insana kadar varacak ya hurrra komple bir kurgu o ondan türüyo, o ondan türüyo. bir canlı uçmaya karar veriyor zorunluluktan dolayı kanatları çıkıp uçmaya başlıyor, yetmiyor birde uçan dinazorlar ortaya çıkıyor. Fakat her ne hikmetse bu kadar büyük bir evrimleşme içinde insan denen varlık ortaya çıkmıyor???Ve bahsettiğimiz 3-5 yıl değil milyonlarca yıldan bahsediyorum.

Big bang ortaya dübürden atılmış bir teori değil. 

Big bangi destekleyen dünya kadar gözlem var evrende.

Big bang, evrim kadar kesin olarak ortaya konmuş bir teori de değil.

Evrim teorisi ise artık kesinliği üzerine itiraz edilemeyecek bir teori.

Yani kesinliği için şöyle denebilir, yer çekimi teorisi ne kadar kesinse evrim teorisi de o kadar kesin.

Evrim ile ilgili gözlemlerin hepsini bal gibi biliyorsunuz. 

Fosilinden tut da, DNA'sına kadar, deneyinden tut da, embriyolojisine kadar dünya kadar gözlem var.

Peki sizin şu evrimi saçma diye reddedip önümüze koyduğunuz yaratılışla ilgili ne gözleminiz var?

Var mı?

Sizin aklınızı karıştıran, size yalan yanlış bilgiler veren yobaz sürüsü dinlerinin evrim teorisi karşısında balçığa bulandıklarını gördükleri için canla başla ortalığı bulandırmaya çalıştıkları için burada evrimi konuşuyoruz.

Ama siz zannetmeyin ki aklı başında diğer ülkeler bizim gibi yobazlara dil dökmekle vakit kaybediyor.

Evrimsel tıpta, evrimsel biyolojide, evrimsel robot bilimlerinde kürsüler kurup araştırıyorlar.

Bizim durum ise matbaa nasıl zamanında reddedildiyse aynı durum.

Kafa aynı kafa.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, deney yazdı:

Pazardan üç tane portakal büyüklüğünde iri beyaz turp alıp ektim.

Tozlaşmalarını elim ile yaptığım halde aldığım yüzlerce tohumdan sadece birisi yuvarlak turp verdi.

Diğerleri biçimsiz havuç gibi uzun çıktı.

Turpları nasıl üretiyorlar anlamıyorum.:352nmsp:

Tenten yatakta sen döllemeyi dene.

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, gariban_derviş said:

Şunu anlamak lazım aslında Darwinin olayı sevdiği kızının ölmesinden sonra Yaratıcıya savaş açmasıdır. Gerçekten bir hücreden koskoca dinazorların evrimleştiğine nasıl inanılır aklım almıyor. Bir hücreden evrimleşerek gel sen koskoca 30 metrelik dinazor ol ve yetmesin birde dünyaya çarpan göktaşı sonucunda yok. Hadi dinazorlar yok olduda anlamadığım şu filler nasıl yok olmadı. Saçma sapan hikayeler ve tezler. Herşey hollywood sahnesine döndü. Herşey yalan dolan eeee alıcı varsa ha gerçek satmışsın ha yalan ne farkeder :)

Azimle sıçan taşı delermiş... Azmetmiş, 2.8 milyar yıl kadar, dinozor olmuş işte...

Sende azıcık azmette, akıl fikir sahibi ol, elini ayağını tutan yok. Yeterince mevcut olmadığı için, o işin nasıl olduğunu almıyor işte aklın...

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, anibal yazdı:

Azimle sıçan taşı delermiş... Azmetmiş, 2.8 milyar yıl kadar, dinozor olmuş işte...

Sende azıcık azmette, akıl fikir sahibi ol, elini ayağını tutan yok. Yeterince mevcut olmadığı için, o işin nasıl olduğunu almıyor işte aklın...

Hiç mi kurtulan olmamış yahu,  Orman yandığı zaman bile bazı içerisindeki bazı canlılar kaçıp canlarını kurtarıyorlar. 3-5 tane mi dinazor varmış ki, göktaşlarıyla yok olup gitsinler. mağaralarda göktaşlarının ulaşamadığı yerlerde hiç mi göktaşı yokmuş ilginç ve enteresan. 

dinazor-cagi-sonu.jpg.25c2a455149480e91d18ceb1d5963196.jpg

Böyle olma ihtimali de var değil mi? :)))

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, oldandteen yazdı:

Hiç mi kurtulan olmamış yahu,  Orman yandığı zaman bile bazı içerisindeki bazı canlılar kaçıp canlarını kurtarıyorlar. 3-5 tane mi dinazor varmış ki, göktaşlarıyla yok olup gitsinler. mağaralarda göktaşlarının ulaşamadığı yerlerde hiç mi göktaşı yokmuş ilginç ve enteresan. 

Asıl zarar meteorun ilk anlık yıkıcı etkisi değil, kalkan tozdan dünyanın atmosferinin kararması, besin zincirinin bozulması şeklinde oldu.

Devasa kütleli dinozorlar, devasa miktarda yiyecek bulamadıkları için yok oldular. 

Minik kütleli memeliler ve diğer küçük dinozorlar yaşadı.

Kuşlar da dinozorlardan evrimleşti.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Sundance yazdı:

Asıl zarar meteorun ilk anlık yıkıcı etkisi değil, kalkan tozdan dünyanın atmosferinin kararması, besin zincirinin bozulması şeklinde oldu.

Devasa kütleli dinozorlar, devasa miktarda yiyecek bulamadıkları için yok oldular. 

Minik kütleli memeliler ve diğer küçük dinozorlar yaşadı.

Kuşlar da dinozorlardan evrimleşti.

dinazorların yaşadığına  dair fosit kayıtları varmı? kücük memelı ve küçük sürüngenlerden bahsetmıyorum. 50 metre boyundakı dev sürüngenlerden bahsediyorum..bana göre mitolojık bir hayal  ...

Sitelerde Paylaş
On 2.12.2017 г. at 15:54, deney yazdı:

Ömrüm boyunca evimde bahçemde  yetiştirdiğim canlılar neden evrim geçirmiyor?:)

Sen bir zeki insan olanakadar kaç nesin ve yıl geçmiş biliyormusun bu bahçende göremeyeceğin uzun ve yavaş bir süreç,dünya değiştikçe canlılar da değişiyorlar

Bu soru aynen şu dindar soru gibi şimdiki maymunlar neden insan olmuyorlar sanki insan 3 günde insan oldu.

Canlılar sadece gerekli olduğunda evrim geçirirler hayata daha iyi adapte olmaları ve hayatta kalmaları için

Timsahlar mesela dinozorların zamanından günümüze kadar pek değişmeyen canlılardan sadece bir türü neden pek değişmedi peki? çünkü gerekli değildi

timsahlar mükemmelr yırtıcı türü.

ROly7G.jpg

Bu süreci arka bahçende göremezsin.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, oldandteen said:

Böyle olma ihtimali de var değil mi? :)))

Yeni bir trollümüz olmuş sanırım.

Cevabını da hakkıyla almışsın bu arada, gayet güzelce.

O yüzden benden sana sadece bundan sonrakilerde yazmadan önce biraz düşünmeyi öğütlemek kalıyor.

Tabi düşünmek derken üstteki mesajındaki gibi sığ düşünmeyi kastetmiyorum.

Aksi durumda güzelce genişletirler..düşüncelerini tabi ;)

Kıymetimi de bil, herkes seni bu kadar ciddiye almaz.

28 minutes ago, mystic said:

dinazorların yaşadığına  dair fosit kayıtları varmı? kücük memelı ve küçük sürüngenlerden bahsetmıyorum. 50 metre boyundakı dev sürüngenlerden bahsediyorum..bana göre mitolojık bir hayal  ...

Mars'tan gelenlerin kamera kaydı mı var  :)

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, teflon yazdı:

Yeni bir trollümüz olmuş sanırım.

Cevabını da hakkıyla almışsın bu arada, gayet güzelce.

O yüzden benden sana sadece bundan sonrakilerde yazmadan önce biraz düşünmeyi öğütlemek kalıyor.

Tabi düşünmek derken üstteki mesajındaki gibi sığ düşünmeyi kastetmiyorum.

Aksi durumda güzelce genişletirler..düşüncelerini tabi ;)

Kıymetimi de bil, herkes seni bu kadar ciddiye almaz.

Mars'tan gelenlerin kamera kaydı mı var  :)

olmazmı dostum sen istersınde ben göstermezmıyım? saygıdeger  dostum  anıbal  ...başka bir istegın varmı? kahvede içermısın bu görsellerı izlerken iyi gider...hemde canlı fosıl bile değil...elimde bir suru ispat var ama göremıyorsun ..çünkü  resim yuklenmıyor. bunun sorumlusu ben değilim herhalde..

tarihinde mystic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, mystic said:

olmazmı dostum sen istersınde ben göstermezmıyım? saygıdeger  dostum  anıbal  ...başka bir istegın varmı? kahvede içermısın bu görsellerı izlerken iyi gider...hemde canlı fosıl bile değil...

Beni hep anibal'le karıştırıyon arada ama neyse, anladım ben.

Kahve de fena olmaz bak :)

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, teflon yazdı:

Beni hep anibal'le karıştırıyon arada ama neyse, anladım ben.

Kahve de fena olmaz bak :)

dostum resim yükleyemiyorum. hiç bir resim yüklenmıyor. pekı ben nasıl? gösterıcem bu görsellerı..elımde harıka görseller var .konuyada tam uygun ..

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, deney yazdı:

Üzerinde deney yapılan bitkilerin ömürü kaç seneki 5 yılda değişim oluyor?:352nmsp:

siyah cay denılen bitkı türün ömru 4 yıldır. porserpık denılen bir tür var su altında yasıyor bunların ömrü çok uzundur. bazı baharaet türlerıde 3 ile 5 yıl arasında ömrü vardır bu .. Madagaskar'ın kuzey batısında yetişen bu dev palmiye yaklaşık 50 yıl yaşıyor..su altında yasıyan  bitkılerın ömrüde çok uzundur.. binlerce yıl yasıyabilirler...

çam ağacı bitkileri var elimde görseller var ama resim yükleyemıyorum dostum. kusura bakma.. 

tarihinde mystic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 12/5/2017 at 00:39, Sundance yazdı:

Big bang ortaya dübürden atılmış bir teori değil. 

Big bangi destekleyen dünya kadar gözlem var evrende.

Big bang, evrim kadar kesin olarak ortaya konmuş bir teori de değil.

Evrim teorisi ise artık kesinliği üzerine itiraz edilemeyecek bir teori.

Yani kesinliği için şöyle denebilir, yer çekimi teorisi ne kadar kesinse evrim teorisi de o kadar kesin.

Evrim ile ilgili gözlemlerin hepsini bal gibi biliyorsunuz. 

Fosilinden tut da, DNA'sına kadar, deneyinden tut da, embriyolojisine kadar dünya kadar gözlem var.

Peki sizin şu evrimi saçma diye reddedip önümüze koyduğunuz yaratılışla ilgili ne gözleminiz var?

Var mı?

Sizin aklınızı karıştıran, size yalan yanlış bilgiler veren yobaz sürüsü dinlerinin evrim teorisi karşısında balçığa bulandıklarını gördükleri için canla başla ortalığı bulandırmaya çalıştıkları için burada evrimi konuşuyoruz.

Ama siz zannetmeyin ki aklı başında diğer ülkeler bizim gibi yobazlara dil dökmekle vakit kaybediyor.

Evrimsel tıpta, evrimsel biyolojide, evrimsel robot bilimlerinde kürsüler kurup araştırıyorlar.

Bizim durum ise matbaa nasıl zamanında reddedildiyse aynı durum.

Kafa aynı kafa.

Yok aynı kafa değil kardeş. Ben herşeyi sorgulayan biriyim. Bende yanlış bilgi yok ben yobazlada konuşurum, ateistlede. O sebeple empati gücüm sağlamdır. Karşı taraftanda düşünebilirim. Ve herşeye muhalifimdir aslında. Aslında çok şey yazmıştımda ne yalan söyleyim daha sonra sildim. Şöyle söyleyim bana kimse petrolün dinazor iskeletlerinden kaldığına inandıramaz. Şuanki bilimde doğrularla yanlış ve yalanlar iç içe girmiş durumda. En güzeli  galiba sonucu beklemek olacak. Ergeç gerçekler ortaya çıkacaktır.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, gariban_derviş said:

Yok aynı kafa değil kardeş. Ben herşeyi sorgulayan biriyim. Bende yanlış bilgi yok ben yobazlada konuşurum, ateistlede. O sebeple empati gücüm sağlamdır. Karşı taraftanda düşünebilirim. Ve herşeye muhalifimdir aslında. Aslında çok şey yazmıştımda ne yalan söyleyim daha sonra sildim. Şöyle söyleyim bana kimse petrolün dinazor iskeletlerinden kaldığına inandıramaz. Şuanki bilimde doğrularla yanlış ve yalanlar iç içe girmiş durumda. En güzeli  galiba sonucu beklemek olacak. Ergeç gerçekler ortaya çıkacaktır.

Senin inanmıyor olman gerçeği değiştirmez. Ama birazcık haklısın, Petrol, Dinozorlardan gelmedi demek mümkündür, çünkü çok az kısmı dinozorlardan kalandır. Petrolün asıl kaynağı deniz canlılarıdır, dinozorlar minör kaynaktır. 

Bilimde yalan yoktur, çünkü bilim "Göster hadi o zaman görelim" mantığı ile işler. Ama dinde yalandan başka bir şey yoktur, her bir şeyleri yalan dolandır. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...