Jump to content

Yetiştirdiğim canlılar neden evrim geçirmiyor?

Recommended Posts

26 dakika önce, Mega Ateist yazdı:

Ateist forumda ateistten çok burayı kendine "bak yaratıldın eki eki" şeklinde komik yazılar Din tacirleri yuva edinmiş.

Ateist olmak istiyorsan öncelikle inkar etmen gerekiyor, bir önceki yazımda deve sidiğine muhtaç kalacağımı iddia etmişsin. Komik iddialarına bir yenisini daha ekleyerek devam ettiğini görüyorum

4.5 Milyar yaşında olan Dünya'da bu güne kadar binlerce Din geldi gitti, bazıları popüler oldu bazıları popülerliğini yitirdi.

210 bin yıllık modern insan tarihi 1500-2000 yıllık dinlere mal etmen komik

Varlığını iddia ettiğin Tanrın bu dünyaya hiç uğramamış bile

Sadece sen değil, Hristiyanlar ve diğer tüm inananlar kandırılmış durumdasınız.

Bak senin için özellikle geçtiğimiz günlerde açılmış bir başlıktan çeşitli sorular yazacağım belki hoşuna gitmeyebilir bu durumda cevap vermek zorunda kalmazsın Anasayfa link'ine tıklar yeni başlık açılmasını bekler orayı trollersin.

Sizlere bir kaç soru yönlendirmek istiyorum

1.  Dünya'nın şekli nedir?

2.  Muhammedin'in eşi Aişe kaç yaşında evlendi?

3. Oruç tutsam kuzey kutbunda neye göre oruç tutarım ? 

4. Ateistlerin icatlarını kullanmak harammıdır ? 

5. Deve sidiğinin işlevi nedir ? 

Yavvvv... Mega Ateist ; herkes konuşsun ama sen sus kardeşim.Lütfen. Gelmiş Dünya'nın şeklini soruyorsun.Yıl olmuş bilmem kaç ve sorduğun soruya bak.Ayıp yahu.Tabi ki ; geoid.

Düz olacak hali yok herhalde.Düz bir dünyada Türkiye'den Amerikaya füze atsan bu  Kuzey Koreden Amerikaya füze atamayacağın manasına gelir.Ama ikisindende aynı doğrultuda zıt yönde atılan füze Amerikaya gidebiliyor.Demek ki dünya yuvarlak.Bu kadar basit kendini kasma boşuna.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 109
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Yavvvv... Mega Ateist ; herkes konuşsun ama sen sus kardeşim.Lütfen. Gelmiş Dünya'nın şeklini soruyorsun.Yıl olmuş bilmem kaç ve sorduğun soruya bak.Ayıp yahu.Tabi ki ; geoid.

Düz olacak hali yok herhalde.Düz bir dünyada Türkiye'den Amerikaya füze atsan bu  Kuzey Koreden Amerikaya füze atamayacağın manasına gelir.Ama ikisindende aynı doğrultuda zıt yönde atılan füze Amerikaya gidebiliyor.Demek ki dünya yuvarlak.Bu kadar basit kendini kasma boşuna.

sadece "dünya geoit böhü böhü şeklinde ötüp ötüp sonrada , diğer soruları cevaplamadan mı geçeceksin ? 

Dünyanın düz olduğunu senin kabul ettiğin kitap söylüyor.

Benim ne kadar nasıl konuşup konuşmayacağıma sen karar veremezsin.

Ben Senin Kardeşin değilim bana kardeşim şeklinde hitap etme.

İsrâ-78 “Güneşin dönmesinden, gecenin kararmasına kadar namaz kıl. 

Kutuplarda yaşayan bir insan 6 ay içerisinde iki kere namaz kılacaktır, Yani senin Tanrın dünyanın şeklinden bir habermiş yani  "Kitap yazıldığında Dünyanın şekli bilinmediği için güncel değil" 

Diğer Soruları es geçeceksen hiç cevap verme rezil olduğunla kal.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, DeepBlue said:

Iyde ben böyle birşey demiyorum ki sen uydurup uydurup konuşuyorsun.Sen biraz daha okumaya devam et.Hayalinde birşeyler kurgulayıp,senaryo oluşturup ona göre konuşuyorsun.Sanırım çok okumaktan kafa gitmiş senin.Biraz ara vermelisin.Kendine zaman ayır.Tatile falan çık.Doğayı seyret.Mavi berrak gökyüzüne bak.Tanrıyı hissedeceksin.Kalbinde.

Ve ayrıca gülüm; ölen canlıların kalıntılarının üstü, fiziki şartlara bağlı olaraktan toprak, kum, kil ve çamur gibi etkenlerle kapanabilir. Böylece, kalıntının havayla teması engellenmiş olur. Ölen canlının havayla olan teması, aniden kesilirse bu olay sayesinde canlı kalıntısı binlerce yıl bozulmadan kalabilir.

Daha ne dediğini bile bilmiyorsun, almış başını gitmiş sende cehalet.

Kum, kil, çakıl gibi şeylerle örtülme, havayla teması kesmez, sadece azaltır. 1 günde oksitlenecek olan şey, 1 senede oksitlenir, o olur. 

Fakat daha başka türlü, mesela buz ile, mesela turta bataklık suyu gibi asidik - alkali suyla, derin deniz suyuyla vs. kaplanan şeyler, çok uzun süre korunabilir. 

Tanrı zaten bir masal, bunu bilmeyecek bir şey yok.

Sitelerde Paylaş

Karbon temelli canlılarız.Ve hepimiz topraktan kısmen benzer özelliklerde yaratılmışken insanı insan yapan %8 lik oranı azımsıyor ve kendini eşek sınıfına sokuyorsan o senin bileceğin iş.-ki bu düşüncen bir inanış kategorisine girerken.Babamız Adem'e masal demen abesle iştigal.Sen bilim yapmıyorsun senin ki bir tür olası inanış. Bilimle alakası yok yani.Elinde %100 veri yokken buna inaniyor olman  başka türlü açıklanamaz.Bunca yıl Rabbini inkar ettin kim afferin dedi.Madalya mı taktılar.Amaç ne yani?Belki bu dünyayı B.k etmişsin orayıda B.k edersen üzülürsün.Hüsrana uğrarsın.Tamam hayat senin hayatında kardeşimizsin sonuçta iyi de olsan kötü de olsan.Sonra demedin deme.

Evrim Masal'dır.Ninni'dir.Afyondur.

Yaratılış tek gerçektir.

Eh işte dediğin gişbi %8'lik bir fark altı üstü, eşşek anana hallenmiş, o %8 fark olmuş, sen doğmuşsun. Yani baban Adem değil, eşşeğin biri. 

Allah gibi apaçık bir masala inanacak kadar bir budala, elbette babasının da bir eşşek olduğunu inkar edecek kadar da bir budala olacaktır.

Şöyle sorayım sana, allahın hikmeti olarak, eşşeğin anana seni doğurttuğunu inkar mı ediyorsun? Topraktan yarattığına kandığın allahın, eşşeğe seni peydahlatabileceğine neden inanmıyorsun?

Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, Mega Ateist yazdı:

sadece "dünya geoit böhü böhü şeklinde ötüp ötüp sonrada , diğer soruları cevaplamadan mı geçeceksin ? 

Dünyanın düz olduğunu senin kabul ettiğin kitap söylüyor.

Benim ne kadar nasıl konuşup konuşmayacağıma sen karar veremezsin.

Ben Senin Kardeşin değilim bana kardeşim şeklinde hitap etme.

İsrâ-78 “Güneşin dönmesinden, gecenin kararmasına kadar namaz kıl. 

Kutuplarda yaşayan bir insan 6 ay içerisinde iki kere namaz kılacaktır, Yani senin Tanrın dünyanın şeklinden bir habermiş yani  "Kitap yazıldığında Dünyanın şekli bilinmediği için güncel değil" 

Diğer Soruları es geçeceksen hiç cevap verme rezil olduğunla kal.

Istemiyorsan kardeşim diye hitap etmem ama bu kardeşim olduğun gerçeğini değiştirmeyecek.Hepimiz Ademdeniz.Kardeşiz.İnancım böyle.

Diğer soruların cevabını ise ufak çaplı bir araştırma ile bulabilirsin.Vaktim yok şu an hepsini cevaplayamayacağım kusura kalma.Neyse birini cevaplayim.Kutuplarda takdir ile oruç tutabilirsin.Peygamber bunu cevaplamiş zaten.

Sitelerde Paylaş
41 dakika önce, anibal yazdı:

Daha ne dediğini bile bilmiyorsun, almış başını gitmiş sende cehalet.

Kum, kil, çakıl gibi şeylerle örtülme, havayla teması kesmez, sadece azaltır. 1 günde oksitlenecek olan şey, 1 senede oksitlenir, o olur. 

Fakat daha başka türlü, mesela buz ile, mesela turta bataklık suyu gibi asidik - alkali suyla, derin deniz suyuyla vs. kaplanan şeyler, çok uzun süre korunabilir. 

Tanrı zaten bir masal, bunu bilmeyecek bir şey yok.

Anibal kendini buralarda harcıyorsun.Okumuş etmiş adamsın şu haline bak.Bilgilerini islam için kullan.Evrimi savunacam diye kırk takla atıp maymuna dönmenin ve insanlıktan çıkmanın bir alameti yok kardeşim.Neden böyle yapıyorsun?

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, anibal yazdı:

Eh işte dediğin gişbi %8'lik bir fark altı üstü, eşşek anana hallenmiş, o %8 fark olmuş, sen doğmuşsun. Yani baban Adem değil, eşşeğin biri. 

Allah gibi apaçık bir masala inanacak kadar bir budala, elbette babasının da bir eşşek olduğunu inkar edecek kadar da bir budala olacaktır.

Şöyle sorayım sana, allahın hikmeti olarak, eşşeğin anana seni doğurttuğunu inkar mı ediyorsun? Topraktan yarattığına kandığın allahın, eşşeğe seni peydahlatabileceğine neden inanmıyorsun?

Kardeşim takmışsın bir eşşektir gidiyorsun.Senin gibi okumuş bir insan bu yazdıklarına kendi bile inanmaz.Senin derdin başka.Sen kafayı cahil/günahkar/din tüccarı müslümanlara takmışsın.Bu yüzden islama soğumuşsun.Sen onlara bakma.Onlar da yaptıklarının cezasını çekecek.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, DeepBlue yazdı:

Bana bunu evrime inanan birimi söylüyor. :- ))) uçan geyiklere,atlara(pegasus) inanan evrimci bir kardeş: D bir atın evrim geçirip uçmasını bekleme @Sundance kardeşim.

Sonra tanrı inancı ile bunlar aynı kategoride ele alınamaz.

Yani bir şeyi savunacaksınız diye bu kadar bayağılaşmanın alemi yok.

Hangi biyoloji kitabında uçan geyikler, uçan atlar var? 

Sen bundan 2000 sene öncesinin dini, şimdinin mitolojisi olan şeyi önümüze sanki biz bunu savunuyormuşuz gibi koyuyorsun.

Edep ya hu!

Kitabınızdaki uçan eşeğe inanmaktan utanmada 2000 sene öncesinin mitolojisini sanki evrim savunuyormuş gibi sunuyorsunuz.

Kategoriye dikkat: İslam uçan eşek - mitoloji uçan at

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Sundance yazdı:

Yani bir şeyi savunacaksınız diye bu kadar bayağılaşmanın alemi yok.

Hangi biyoloji kitabında uçan geyikler, uçan atlar var? 

Sen bundan 2000 sene öncesinin dini, şimdinin mitolojisi olan şeyi önümüze sanki biz bunu savunuyormuşuz gibi koyuyorsun.

Edep ya hu!

Kitabınızdaki uçan eşeğe inanmaktan utanmada 2000 sene öncesinin mitolojisini sanki evrim savunuyormuş gibi sunuyorsunuz.

Kategoriye dikkat: İslam uçan eşek - mitoloji uçan at

Kardeşim iyde evrimi savunan sensin.Bana niye diyorsun?

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Istemiyorsan kardeşim diye hitap etmem ama bu kardeşim olduğun gerçeğini değiştirmeyecek.Hepimiz Ademdeniz.Kardeşiz.İnancım böyle.

Diğer soruların cevabını ise ufak çaplı bir araştırma ile bulabilirsin.Vaktim yok şu an hepsini cevaplayamayacağım kusura kalma.Neyse birini cevaplayim.Kutuplarda takdir ile oruç tutabilirsin.Peygamber bunu cevaplamiş zaten.

Cevap vermene de gerek yok zaten.

Burada provokasyon yapmana müsade edecek değiliz.

Evet diyemezsin zaten, Adem ile Havva nedir ? bulunan en eski insan fosili 210,000 yaşında dali adı verilen fosil çinde bulunmuş

Adem ile Havva ne zaman gelmişti ? 

8-10 bin yıl önce miydi neydi :0_80cbc_37a71a73_L: 

M.Ö 3700 lü birşeydi .

Senin Tanrın Kuran'a kutupları anlatmayı unuttuğu için sonradan Hadislerle Muhammed yamamı yapmış ? 

Şu hadisi yazda bizde bir okuyalım zamanın bol, istersen ulemayı ara ondan al. 

orjinal arapça metnini yazarsan burada çevirip doğrulayabiliriz. 

Diğerlerine cevap yazacak vaktim yok diyorsun  aşağıda maşallah ben yazarken bile 40 defa cevap vermişsin. 

Vaktinde çok azmış.  

tarihinde Mega Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Mega Ateist yazdı:

Cevap vermene de gerek yok zaten.

Burada provokasyon yapmana müsade edecek değiliz.

Evet diyemezsin zaten, Adem ile Havva nedir ? bulunan en eski insan fosili 210,000 yaşında dali adı verilen fosil çinde bulunmuş

Adem ile Havva ne zaman gelmişti ? 

8-10 bin yıl önce miydi neydi :0_80cbc_37a71a73_L: 

M.Ö 3700 lü birşeydi .

Senin Tanrın Kuran'a kutupları anlatmayı unuttuğu için sonradan Hadislerle Muhammed yamamı yapmış ? 

Şu hadisi yazda bizde bir okuyalım zamanın bol, istersen ulemayı ara ondan al. 

orjinal arapça metnini yazarsan burada çevirip doğrulayabiliriz. 

Diğerlerine cevap yazacak vaktim yok diyorsun  aşağıda maşallah ben yazarken bile 40 defa cevap vermişsin. 

Vaktinde çok azmış.  

Ya yok gülüm yazmıştım önceden.Kopyalayıp yapıştırdım.He birde o bahsettiğin hadis.Sıhhati nedir bilmiyorum.Hoş bahs ettiğin o fosil bile ne derece dna'mizla uyumlu onuda bilmiyorum.( Dikkat et ; maymun fosilini atan diye yutturmasınlar. ehuhuehuuu) diye ergence yazmak bana yakışmaz.Araştır öğren.Atıp tutmayla olmaz bu işler.Ben bilmediğime bilmiyorum derim.

Sitelerde Paylaş
31 minutes ago, DeepBlue said:

Kardeşim takmışsın bir eşşektir gidiyorsun.Senin gibi okumuş bir insan bu yazdıklarına kendi bile inanmaz.Senin derdin başka.Sen kafayı cahil/günahkar/din tüccarı müslümanlara takmışsın.Bu yüzden islama soğumuşsun.Sen onlara bakma.Onlar da yaptıklarının cezasını çekecek.

Ben zaten inanmıyorum, bunun olacağına inanan sensin. Bilim diyor ki, canlılar evrim teorisine tabidir, eşşekten insan çıkmaz, ama senin yaratılışın diyor ki, evrim yalandır, tanrı elbette eşşeği salıp, adam doğurtmaya muktedirdir. 

En başında demedik mi, evrim teorisi olmadan babanın eşşek olmadığını ispat edemezsin diye?

Koskoca bir eşek ve anandan bir insan olamayacağını iddia ederken, sidik, tezek ve bilumum pislik ile dolu çamurdan insan yaratılacağına inanıyor olmak, budalalık değilse nedir?

Sitelerde Paylaş
16 minutes ago, DeepBlue said:

.( Dikkat et ; maymun fosilini atan diye yutturmasınlar. ehuhuehuuu) Atıp tutmayla olmaz bu işler.Ben bilmediğime bilmiyorum derim.

Sana yutturacaklarını yutturmuşlar yalnız. Ergence mergence..

Bu durumda hem atıp tutar, hem de bilmediğine biliyorum der pozisyonuna düşmüş oluyorsun.

Neyi biliyon da reddediyon diye sorarlar adama..

Kendi çapınızda evrimi reddetmeye devam ededurun, ama bunun gerçekler üzerinde hiçbir etkisi yok.

Sadece kendi çapınızda.

Çapınız ve kendiniz.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Ya yok gülüm yazmıştım önceden.Kopyalayıp yapıştırdım.He birde o bahsettiğin hadis.Sıhhati nedir bilmiyorum.Hoş bahs ettiğin o fosil bile ne derece dna'mizla uyumlu onuda bilmiyorum.( Dikkat et ; maymun fosilini atan diye yutturmasınlar. ehuhuehuuu) diye ergence yazmak bana yakışmaz.Araştır öğren.Atıp tutmayla olmaz bu işler.Ben bilmediğime bilmiyorum derim.

Ben uğraşıp kelime kelime, yanlış yazdığım her noktayı kontrol ederek üzerinden defalarca geçerek "yanıtla" butonuna basıyorum. Çoğu zaman düzenliyorum ki ; Karşı tarafa kendimi yanlış izah etmeyeyim diye. 

Burası magazin forumu değil, emin olmadığın bilgiyi "ahaha eki eki ben biliyorum diye yazamazsın" 

Söz konusu fosil ekte.

Fosil ile ilgili makale bilgiler içermekte, Evet atam. 

Fosil 1984 yılında bulunmuş 2017'de değil.

http://en.cnki.com.cn/Article_en/CJFDTOTAL-RLXB198802000.htm

dali.jpg

Sitelerde Paylaş
17 minutes ago, DeepBlue said:

Dunning - Krueger sendromu denen bir şey vardır, senin neden bu lafları sayıkladığını anlatan. 

Basitçe, az bilen, herşeyi bildiğini sanır, böyle atar tutar falan babında. İnternette bolca kaynak bulursun, otur bir oku, öğren, derdinin ne olduğunu anlarsan, dermanı kolay, bulursun. 

Biz Türkçe'de buna cahil cesareti diyoruz, ama emin ol senin cehaletine, senin adına üzülüyoruz. 

Sitelerde Paylaş

Aynaya bak dedimya.Dna'na.Gerçekten buralarda harcanıyorsunuz.Bırakın bu işleri kardeşlerim.Sizin derdiniz islamla değil din tüccarları ile.Ben öyle görüyorum.Onlar yüzünden Allah'a küsmenin bir alameti yok.Yok arabın dini,yok cahiller,yok arabın putu.Ne arabın dini kardeşim.Din Allah'ın.

Sitelerde Paylaş

Aynaya bak dedimya.Dna'na.Gerçekten buralarda harcanıyorsunuz.Bırakın bu işleri kardeşlerim.Sizin derdiniz islamla değil din tüccarları ile.Ben öyle görüyorum.Onlar yüzünden Allah'a küsmenin bir alameti yok.Yok arabın dini,yok cahiller,yok arabın putu.Ne arabın dini kardeşim.Din Allah'ın.

Bak, otur birde kendin bak...

DNA, apaçık evrim burada, sen maymunla akrabasın diyor, sen ise hala sayıklıyorsun.

Arabın değil, bedevinin putçuğundan ibaret bir masaldır allah...

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, DeepBlue said:

Apaçık evrim burada dese teori olmazdı gülüm.Evrim masal bile olamaz.O kadar uçuk.

Teorinin ne olduğunu dahi bilmeyen bir cahil olduğundan yazıyorsun bunları.

Yaz da, onu da yedirelim sana

Hazır başlamışken

Elini korkak alıştırma..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...