Jump to content

Recommended Posts

10 dakika önce, Harut_Marut yazdı:

toprak olacak

hiç yaşamamış gibi ölecek

Daha sonrada yok olacakmışız.

kendinizi kandırmaya devam edin

zamanı geldiğinde hakikat vuku bulacak

ve siz ilkel beyinliler,yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz.

Kendinizi başıboş sanıyorsunuz ama gerçekte gözetliğinizden haberiniz bile yok! bunlar iyi günleriniz yaşayaýın bakalım inkar içinde...

Gelmeyin bize, böyle saçma sapan tehditlerle. Yemezler.

Gına geldı, artık. Boșuna demiyoruz, bunlara sadece çocuklar kanar, ha tabii bir de Sizin gibi ödlekler.

Söyleyin Tanrı´nıza, bir zahmet buraya teșrif etsin. Biz aracı ve müritleriyle muhatab olmak istemiyoruz.

Sırf kendisine inanmadığım için tahtalık köyde yanacaksam, hele bir gelsin bakalım buraya ve boyunun ölçünü alsın.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 135
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 dakika önce, kavak yazdı:

Gelmeyin bize, böyle saçma sapan tehditlerle. Yemezler.

Gına geldı, artık. Boșuna demiyoruz, bunlara sadece çocuklar kanar, ha tabii bir de Sizin gibi ödlekler.

Söyleyin Tanrı´nıza, bir zahmet buraya teșrif etsin. Biz aracı ve müritleriyle muhatab olmak istemiyoruz.

Sırf kendisine inanmadığım için tahtalık köyde yanacaksam, hele bir gelsin bakalım buraya ve boyunun ölçünü alsın.

Adam tanrıya kafa tutuyor.

Gelde gülme :)

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, hermes21092018 yazdı:

Satürn, Dünya’nın çekim etkisine girecektir. Satürn yedi bin yıllığına 

Dünya’nın yeni uydusu olacaktır

Kendine iyi bir psikiyatri kliniği bul ve acilen tedaviye başla. Sorunlarını psikiyatrlardan gizleme, saçma sapan tutarsız hezeyanlar sayıklıyorum, saçma sapan uyduruk inançlarım var de. Belki hâlâ geç kalmamışsındır tedavi olmak için.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Harut_Marut yazdı:

"(Sonucunu görmek için) bekleyin bakalım! Biz de bekliyoruz!"-HUD Suresi

Sonucu göremeyeceksin, öleceksin ve bir hiç olacaksın. Sen ölümle ispatlanabildiğine inanıyorsun ne acı ki biz ölümle ispatlayamayız. Çünkü ortada ispat edecek biri olmayacak :) 

Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, hermes21092018 yazdı:

Kıyametin  kehanetler hadisler ayetler İle açıklanması mesela aziz malaki kehaneti ne göre son papa şuan ki papa dır ondan sonra papa gelmesi imkansız dır nostradamus a göre Satürn bir yıldıza dönüşecektir ve ay dünyanın çekim etkisinden kurtulduktan yirmi yıl sonra dünyanın çekim etkisine girecektir. Bunların hepsini harmanlıyorum ve kronolojik olarak bir kehanet kitabı haline getiriyorum

yarın ki günüm için başıma gelecek bir olay adına, 2000 tane sallama bilgiyi 2000 farklı kişiye söylersem 1 tanesi için kahin olurum. 

Bunu iyi düşün. 

Diğer konulara girmiyorum yeterince girdim. 

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, NotImportant yazdı:

Sonucu göremeyeceksin, öleceksin ve bir hiç olacaksın. Sen ölümle ispatlanabildiğine inanıyorsun ne acı ki biz ölümle ispatlayamayız. Çünkü ortada ispat edecek biri olmayacak :) 

Araştır bakalim islamiyet kadar ölüm ve sonrasını anlatan bir din varmıdır ?

Ayrıca senin ölüm ve sonrası için en ufak ispatın yok iken kendinden bu kadar emin olman komik düşüyor bence !

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Harut_Marut yazdı:

Adam tanrıya kafa tutuyor.

Gelde gülme :)

Muhterem, iște ișin püf noktası burası.

Ona kafa tutun, ki sadece isminin olduğunu(onu dahi bizler uydurduk) anlamanız ișten bile değil.

Çevrenizdeki tüm insan ürünü Tanrı´lara șöyle bir bakın. Gözünüze ilk takılan, istisnasız hepsinin sık sık kulandıkları tek silah, ișlerine gelmeyince tehdit etmek.

Kimisi güya șimșek çakar, kimisi güya suları azdıdır, kimisi güya yakar, kimisi burada hızını alamaz birde tahtalı köyde yakmaya kalkar vs.

Bunun böyle olmasının tek nedeni aslında șu: Hepsi uydurulmuș hayali varlıklar, ellerinden ancak kuru tehdit gelir.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Harut_Marut yazdı:

Ayrıca senin ölüm ve sonrası için en ufak ispatın yok iken kendinden bu kadar emin olman komik düşüyor bence !

Senin ispatın 1400 yıl önce yazılmış bir kitap, ben kanıt diye kırmızı başlıklı kız hikayesi gösterirsem daha yerinde olur. En azından günümüz şartlarına daha uygun. 

Tanrının olmaması için kanıta gerek bile yok, (ki sunabiliriz) olması için kanıta ihtiyaç vardır. Bir şeyi yok halinden var haline sokmak isteyen siz ve sizin peygamberiniz. 

Kendimden %100 eminim senin tanrın yok ! yüzleş bununla

►Ölüm ve sonrası insanları bir dişinin erkeği çekmesi gibi çekiyor çünkü herkes ölmekten korkuyor. Dinlerin bu kadar güçlü olmasının sebebi noel babaya inanan küçük bir kız çocuğunun hevesi gibidir. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, NotImportant yazdı:

Senin ispatın 1400 yıl önce yazılmış bir kitap, ben kanıt diye kırmızı başlıklı kız hikayesi gösterirsem daha yerinde olur. En azından günümüz şartlarına daha uygun. 

Tanrının olmaması için kanıta gerek bile yok, (ki sunabiliriz) olması için kanıta ihtiyaç vardır. Bir şeyi yok halinden var haline sokmak isteyen siz ve sizin peygamberiniz. 

Kendimden %100 eminim senin tanrın yok ! yüzleş bununla

►Ölüm ve sonrası insanları bir dişinin erkeği çekmesi gibi çekiyor çünkü herkes ölmekten korkuyor. Dinlerin bu kadar güçlü olmasının sebebi noel babaya inanan küçük bir kız çocuğunun hevesi gibidir. 

güldürmeyin beni yazdığın şu şey kendini kandırmandan öteye geçmez.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, NotImportant yazdı:

yarın ki günüm için başıma gelecek bir olay adına, 2000 tane sallama bilgiyi 2000 farklı kişiye söylersem 1 tanesi için kahin olurum. 

Bunu iyi düşün. 

Diğer konulara girmiyorum yeterince girdim. 

Kehanetleri ben uydurmam var olan kehanetleri yorumlayarak kronolojik olarak kurguluyorum 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Harut_Marut yazdı:

güldürmeyin beni yazdığın şu şey kendini kandırmandan öteye geçmez.

Ben mi sen mi kendini kandırıyor acaba ?

Neden şuan bana inanmıyorsunuz da 1400 yıl önce ölmüş herifin kitabına inanıyorsunuz ? Farkımız ne ? Ben tanrı yok diyorum o var diyor... 

Hadi tanrıya özel olarak inanmak için sebepleriniz var diyelim o yüzden beni dinlemiyorsunuz. Peki neden islam neden başka bir din değil ? Sizin için islamı bu kadar özel kılan nedir ? Hangi bölümü hangi anlamı hangi kısmı ? Zaten hepsi aşa yukarı aynı şey.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, hermes21092018 yazdı:

Kehanetleri ben uydurmam var olan kehanetleri yorumlayarak kronolojik olarak kurguluyorum 

Ben sen uydurdun demedim ki, biri uydurdu sonuçta bende o birilerden biri olabilirim sonuçta :) Benimkileri de kitabına ekler misin ?

Benim kehanetim şudur;

Yarın kendiliğinizden sabaha karşı 5 te uyanacaksınız........................

Kitabı bas ve dağıt birileri elbet 5 te uyanır, bana inanır, onları toplar bir din kurarız falan. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, NotImportant yazdı:

Ben mi sen mi kendini kandırıyor acaba ?

Neden şuan bana inanmıyorsunuz da 1400 yıl önce ölmüş herifin kitabına inanıyorsunuz ? Farkımız ne ? Ben tanrı yok diyorum o var diyor... 

Hadi tanrıya özel olarak inanmak için sebepleriniz var diyelim o yüzden beni dinlemiyorsunuz. Peki neden islam neden başka bir din değil ? Sizin için islamı bu kadar özel kılan nedir ? Hangi bölümü hangi anlamı hangi kısmı ? Zaten hepsi aşa yukarı aynı şey.

Bak senle bir ortak noktamîz oldu 

sen inanmiyorsun,ben inanıyorum

Bu ayette inanmama bi sebep!

Şüphesiz biz ona (doğru) yolu gösterdik. İster şükredici olsun ister nankör.(Dehr)

Sen inanmiyorsun diye sana kızmıyorum.Cehenneme girecek  olan sensin ben değil !

Sitelerde Paylaş

İncil kıyameti Kuran'dan çok daha etkileyici anlatır. Yedi mühürün kırılması ve her mühürün kırılmasıyla görülen kıyamet alametleri. Mahşerin dört atlısının birer birer ortaya atılıp insanlığı kırıp geçirmeleri... Kuran bu anlatımların yakınından değil uzağından bile geçemiyor.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, democrossian yazdı:

İncil kıyameti Kuran'dan çok daha etkileyici anlatır. Yedi mühürün kırılması ve her mühürün kırılmasıyla görülen kıyamet alametleri. Mahşerin dört atlısının birer birer ortaya atılıp insanlığı kırıp geçirmeleri... Kuran bu anlatımların yakınından değil uzağından bile geçemiyor.

dipnot-Hz.İsa Allahin peygamberidir.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Harut_Marut yazdı:

Bak senle bir ortak noktamîz oldu 

sen inanmiyorsun,ben inanıyorum

Bu ayette inanmama bi sebep!

Şüphesiz biz ona (doğru) yolu gösterdik. İster şükredici olsun ister nankör.(Dehr)

Sen inanmiyorsun diye sana kızmıyorum.Cehenneme girecek  olan sensin ben değil !

Ben bana kızıyorsun demedim. Neden inanmıyorsun dedim. 

Bu cümleyi bende kurarım hatta daha güzelini kurarım.

Bu cümle midir hayatını boşa harcama sebebin ? 

Bu cümle mükemmel bir ikna değil, bir tanrının ispatı değil. Arap tanrısnın doğru tanrı olduğunun ispatı da değil. 

İnancının temelleri bir hiç üzerine kurulu. Bunu ben görüyorum sen görmüyorsun.

Sitelerde Paylaş

dipnot-Hz.İsa Allahin peygamberidir.

Muhammedin daha iyisini yapması gerekirdi. Çömezin ustadan iyi iş çıkarması usta için utançtır. Mesleği bırakıp çömezine biat etmesi gerekir. Sen neco dedin, yani en i si o dedin, o bakımdan söyledim. Bana İsa Musa Muhammed fark etmez.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, NotImportant yazdı:

Ben bana kızıyorsun demedim. Neden inanmıyorsun dedim. 

Bu cümleyi bende kurarım hatta daha güzelini kurarım.

Bu cümle midir hayatını boşa harcama sebebin ? 

Bu cümle mükemmel bir ikna değil, bir tanrının ispatı değil. Arap tanrısnın doğru tanrı olduğunun ispatı da değil. 

İnancının temelleri bir hiç üzerine kurulu. Bunu ben görüyorum sen görmüyorsun.

Asıl hiç üzerine kurulu olanlar seninki öldükten sonra yok olacagına inanan sensin.

Ama benim ki sağlam argümanlarım var.Öldükden sonra yok olmayacak güzel bir yerde inşallah konaklayacağım

yok olup gidecegini sanıyorsun.Çünkü başka kanıtın yok.

Aslında bay NotImportant

Sen zaten ölmüşsün ve gömenin yok

tarihinde Harut_Marut tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah, yarattıklarından sizin için gölgeler yaptı ve sizin için dağlarda barınaklar yarattı. Sizi sıcaktan koruyacak elbiseler ve savaşta sizi koruyan elbiseler (zırhlar) yarattı. İşte böylece Allah müslüman olasınız diye üzerinize nimetini tamamlamaktadır. nahl 81

Şu ayetin etkileyiciliğine,çarpıcılığına bir bakın.Allah savaşta korusun diye zırhlar yaratmış.İşte Allahın varlığını kabul etmek için bir neden.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Harut_Marut yazdı:

Asıl hiç üzerine kurulu olanlar seninki öldükten sonra yok olacagına inanan sensin.

Ama benim ki sağlam argümanlarım var.Öldükden sonra yok olmayacak güzel birde inşallah konaklayacağım

yok olup gidecegini sanıyorsun.Çünkü başka kanıtın yok.

Aslında bay NotImportant

Sen zaten ölmüşsün ve gömenin yok

Ama bana bir şey vermiyorsun ki, söylediklerimi salt bir şekilde reddetmekten başka. 

Benim görevim senin inancını kırmak değil. Yanlışı göstermek. İnancını kıracak olan sensin. 

►Mesela ben şuan ki durumu şu şekilde yorumluyorum;

Karşıt veri söylemiyorsun, söylediklerimi yanlışlayacak kanıt sunmuyorsun, haliyle beni bir şeye ikna etmeye çalışmıyorsun. O zaman ikna olmak istiyorsun, inancını kırmamı istiyorsun ama ben bununla uğraşamam. Çoğu inançlının kırılması çok zor tabuları var. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...