Jump to content

Recommended Posts

2 dakika önce, Harut_Marut yazdı:

Bence insanları aptal yerine koymadan önce karşıdaki kişiye saygılı olmayı öğren !

Tamam herkesin zekası bir olmayabilir ama hakaret etmen anlamına gelmez.Birine mantıklı gelen şey sana mantıklı gelmeye gelmebilir.

Eğer bir insanda mantık varsa o kişi zaten bilimle uğraşır.

Ama bununla kendini sınırlamazda çünki bilim herşeyi çözemez

Benim düşüncem bu 

Zeka değil, bilgi... kimse aptal değil. Alışkanlık, sorgulamama, işine gelmemezlik ve bilgisizlik insanları böyle yapıyor. 

Gücendirdiysem üzgünüm. benim diyeceklerim bitti. İyi günler sana, ve bol araştırmalar. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 135
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

NotImportant iyi bir noktaya değinmişsin. Ben bu yüzden, müslümanım diyen hiçkimseyi samimi bulmuyorum. İnançlarına göre ölümden sonra sonsuz bir yaşam var fakat gel gör ki bu denli büyük bir ödül için gereken hassasiyeti göstermiyorlar. 5 vakit namaz nedir ki sonsuz yaşamın yanında. Kıl gitsin 50-60 sene, gelsin cennet.

Harut_Marut hadi Allah tasviri gaddar bir diktatör olabilir, onu biliyoruz da... Sen nasıl ağzına alıpta cehennemde yanmakla felan tehdit ediyorsun. İnsanlığından şüphe etmelisin. Ama suç senin değil, merak etme. Bu din neler söyletiyor -yaptırıyor- inanırlarına bizler gayet iyi biliriz. Son olarak soruyorum sana: İnsanları inanan ve inanmayan diye ikiye ayırıp birçoğunu cehennemde yakma fikri ne kadar tanrısal ? Bu kadar saçma bir tasnifleme olabilir mi ?

tarihinde Zarava ehmel tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, Zarava ehmel yazdı:

Harut_Marut hadi Allah tasviri gaddar bir diktatör olabilir, onu biliyoruz da... Sen nasıl ağzına alıpta cehennemde yanmakla felan tehdit ediyorsun. İnsanlığından şüphe etmelisin. Ama suç senin değil, merak etme. Bu din neler söyletiyor -yaptırıyor- inanırlarına bizler gayet iyi biliriz. Son olarak soruyorum sana: İnsanları inanan ve inanmayan diye ikiye ayırıp birçoğunu cehennemde yakma fikri ne kadar tanrısal ? Bu kadar saçma bir tasnifleme olabilir mi ?

Burda hergün peygambere,Allaha ağıza alınmayacak yaftalarda bulunup bunun karşılığında nereye gitmeyi planlıyorsunuz ?

Helede benim en kızdığım nokta bu iken cehennemin dibini boylasanız umrumda olmaz.

Sen nasıl bir insansın ki seni yaradana,varedene,rızık verene,akıl ve mantık verene böylesi iğrenç laflar ve kelimeler kullanıyorsunuz ?

Asıl İnsanlıktan uzak olan yaratıklar sizlersiniz.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Harut_Marut yazdı:

Burda hergün peygambere,Allaha ağıza alınmayacak yaftalarda bulunup bunun karşılığında nereye gitmeyi planlıyorsunuz ?

Helede benim en kızdığım nokta bu iken cehennemin dibini boylasanız umrumda olmaz.

Sen nasıl bir insansın ki seni yaradana,varedene,rızık verene,akıl ve mantık verene böylesi iğrenç laflar ve kelimeler kullanıyorsunuz ?

Tabi bu cümleleri kurarak prim yapma imkanı tanıyan bir dinin var..

sonuçta sevap kasacaksın..

yaradan,vareden,rızık veren, özellikle de akıl ve mantık veren bir varlığın var olduğu kabul edilmediği için bu şekilde konuşuluyor. yazdıklarında mantık hatası var yani ..

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Harut_Marut yazdı:

Ilımlı olduğunu sanmıştım ama malesef sende patolojik çıktın. Bir insanın yanmasına göz yummak hele bir de bunu dilemek ne büyük bir düşmanlıktır.  Neyse ki kimsenin yaşam hakkı sizin gibi canilerin elinde değil. Elinizde ki o zırvalıklarla yanmakta olan ve uzun bir müddet daha görülmemiş rezilliklere maruz kalacak olan ise acınacak halde olan sizlersiniz. Müslüman coğrafyasının hali ortada. "Gelen vuriy giden vuriy.."

Söylediğimiz laflardan rahatsız olmuşsun anladığım kadarıyla. Bil ki seninde örnek teşkil ettiğin gibi insan zihnini bu denli hastalıklı hale getiren, çağımızın yegane utanç kaynağı olan Arap dini İslam'ın hakettiği müamele burada gösterilenden çok daha kötüdür. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Zarava ehmel yazdı:

Ilımlı olduğunu sanmıştım ama malesef sende patolojik çıktın. Bir insanın yanmasına göz yummak hele bir de bunu dilemek ne büyük bir düşmanlıktır.  Neyse ki kimsenin yaşam hakkı sizin gibi canilerin elinde değil. Elinizde ki o zırvalıklarla yanmakta olan ve uzun bir müddet daha görülmemiş rezilliklere maruz kalacak olan ise acınacak halde olan sizlersiniz. Müslüman coğrafyasının hali ortada. "Gelen vuriy giden vuriy.."

Söylediğimiz laflardan rahatsız olmuşsun anladığım kadarıyla. Bil ki seninde örnek teşkil ettiğin gibi insan zihnini bu denli hastalıklı hale getiren, çağımızın yegane utanç kaynağı olan Arap dini İslam'ın hakettiği müamele burada gösterilenden çok daha kötüdür. 

Neden ? ağızımdan cehennem kelimesi çıkmaması seni rahatsız mı etti ?

Bu kadar rahatsızsan gel müslüman ol !

He olmuyorsanda edepli olmayı öğren.

Ben elimde silahla çıkıp kimseyi öldürmüyorum,kimseye zarar vermiyorum ?

Ama sen tutupda alemlerin efendisine hakaret edecek olursan elimde sopa ile bekliyorum.

E tabi dayak cennetten çıkma derle acaba ne kadar doğru....

adam hem  cehenneme inanmıyor,hemde cehennemden korkuyor 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Harut_Marut yazdı:

adam hem  cehenneme inanmıyor,hemde cehennemden korkuyor 

Okuduğunu anlasan zaten müslüman olmazdın. Daha fazla yazmayacağım, sana kolay gelsin. Ama duydum ki 2000 yıl önce bir tane daha alemlerin efendisi yaşamış ve o da kendince birtakım tanrı buyrukları tebliğ etmiş. Bu buyruklardan biri der ki : Kim ki cehennemimde kebap olmak istemiyorsa günde 10 defa kıçını parmaklaya. 

Gördüğün gibi buyruk gayet açık. İnandığın zırvalığın bundan pek az bir farkı var. Tek fark bu buyruğu kılıç zoruyla yayacak olan bir yağmacı Arap milleti olmaması.

Sitelerde Paylaş

Dinin ne kadar korkunç bir zihin hastalığı olduğunu bu müslümde apaçık görüyoruz.

Bin seneden fazla bir zaman önce yaşadığı iddia edilen ve alemlerin efendisi olduğu iddiasında bulunulan bir adama hastalık derecesinde inanmak, ona inanmayanları sopalamak için büyük bir iştiyak duymak ve onları o sopa ile öldürdükten sonra da hırsını alamayıp sonsuza kadar ateşte yakılarak işkence edilmesini dilemek.

Bütün bunlar, inanmadığı için! Yani fikir ve inanç özgürlüğü kavramı bu insan taklidi yapan yaratıklar için bir hiç!

Bunları uyarmanın, insanlıktan çıktıklarını ve bu fikirler ile zombiye dönüştüklerini söylemenin de hiç bir yararı olmuyor. Dünyada bundan daha amansız bir hastalık biliyor musunuz? Yoktur. İnsan kanser olsa yatar ölür. Ama bu dogmatik yobazlık hastalığının tedavisi de yok, hasta ölmediği gibi öldürme, işkence etme histerisine yakalanıyor.

Bu zombiler en son işit biçiminde ortaya çıktılar ve tüm insanlığın nefretini kazandılar. İşlemedikleri bir zulüm kalmadı. İnsanlıktan çıkmak için her suçu işlediler. Bunları kullanmak için bunlara fırsat, para ve silah veren birileri olmaya görsün. Bunlar kudururlar. İçleri insanlığa karşı nefretle dolu. Hepsinin sonsuza kadar ateşle işkence edilmesini dileyen ve bu dileklerinin nedeni, inandıkları saçmalıklara inanılmaması olan yaratıklardan başka ne beklenebilir?

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, NotImportant yazdı:

Neyse,

@hermes21092018 okuyor musun ? Hala emin misin kehanet kitabı yazmaya falan bak yaş aldı başını gidiyor ben diyim. Mantıklı hareket etmiyorsun. 

Ben bir ilim üzerine konuşuyorum şöyle ki ben iman üzerine konuşuyorum. Ben islamiyet i bir depreme indirgeyebilirim 21 eylül 2018 de Şam da deprem olmazsa haşa Allah yoktur diyebilirim benden başka kimse bunu diyemez de ki bilenle bilmeyen hiç bir olur mu? Peki siz bu deprem olursa Allah vardır diyebilir misiniz? Ben herşeyi kehanetler ayetler hadisler ile birbirine bağladım başlangıç noktasını buldum ben beklemekten yanayım 21 eylül sabahı ya ateist olurum ya da bir bilen

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, hermes21092018 yazdı:

21 eylül 2018 de Şam da deprem olmazsa haşa Allah yoktur diyebilirim benden başka kimse bunu diyemez

Haklısın diyemez ve o durumda senden çok berbat bir ateist olur! Olmasan daha iyi o şekilde olacağına! Yüz karası olursun ateistlerin yani, kehanet gerçekleşmedi diye ateist olan biri! Kötü... Ateist olmak için daha iyi nedenlerin olmalı! Tanrının olanaksızlığı gibi... Ben bunu anladığım gün ateist oldum. Beni de bundan başka hiç bir şey ateist yapamazdı.   

Allah yok demek için deprem beklemeye gerek yok, şaka yapıyor olmalısın. Allah deprem olsa da yok, olmasa da... Allahın olması olasılığı sıfır ki... Olamaz!

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

RTE bir konuşma yaptımı uçsuz bucaksız kalabalıklar toplanıyor.Sığır sürüleri desem olmaz çünkü Ülkede sığırda kalmadı.Bunlar aynı bir sığırı beş dakikada parçalayan amazon karıncaları yada Piravnalar gibiler.Onun için Yılmaz Büyükerşen Türkiyenin geleceğini karanlık görüyorum diyor.Haklı çünkü Halk bu!

tarihinde Antonius tarafından düzenlendi
eksiklik var
Sitelerde Paylaş

Müslüm olduğumuza göre demek ki allah var demek Yunan olduğumuza göre Zeus var demek gibi ya da Hindu olduğumuza göre Şiva var demek gibi. Bunu nasıl düşünemez ve anlayamazsın?

Mars varsa Marslılar da vardır demek gibi. :lol: Bunu iddia edemeyeceğini düşünemeyecek kadar geri zekalı olma ihtimalini göremiyorum. Sen Müslüm kalmak için var gücünle direniyorsun sadece.

Sitelerde Paylaş
On 02.12.2017 at 17:58, CinleriGorenAdam yazdı:

Kitaplardaki tanrı tutarsız ve sapıktır, söyledikleri de yalandır

Tanrı yaptığımız deneylerin sonuçlarının değişmesine izin vermiyor olabilir,

Şu ana kadar yaptığımız deneylerin tekrarlanabilir oluşu, onun daima aynı sonucu verebileceği anlamına 

Doğada karşılaştığımız her olay bilim ile açıklanabileceğine   genellemeler ile ulaşıyoruz.

Tanrının sapık, yalancı ve tutarsız olması, olamayacağı anlamına gelebilir mi?

Şu ana kadar gözlemlememiş olduğumuz bilim dışı şeyler gerçekleşmeyecek midir?

Bu konularda genelleme yapmak ne kadar doğrudur

Siz tanrı yoktur derken ne kadar eminsiniz?

Ben şahsen yüzde yüz eminim. Hangi tür Tanrı olursa olsun, yok onlar. 

Bana güven.

Sana kabaca şöyle anlatmayı deneyeyim.

İnsanların binlerce yıllık tarihini az çok biliyoruz. Hatta epeyce biliyoruz. Yani neden bir Tanrı yaratmışlar, neden ihtiyaç duymuşlar, biliyoruz. İnsanın acımasız doğada yapayalnız ve diğer pekçok hayvandan farklı olarak biraz daha savunmasız olması, bir dolu doğa olayı ve vahşi hayvan karşısında av olmamak için sürekli tetikte olmak zorunda olması, neyin neden olduğu hakkınca en ufak bir fikri bulunmaması ve daha bir yığın gerekçeyle birtakım inançlar uydurdurlar. İlki, bugün ruh dediğimiz fenomen gibi bir şeydir, sonra bu Tanrı'ya evrilmiştir ya da Tanrı buna eklenmiştir, ardından her doğa olayı kendi başına bir Tanrı olmuştur, bu sırada gruplar, kabileler, topluluklar, devletler ve imparatorluklar şeklinde büyüdükçe inançlar birtakım yazılı metinlere dönüşerek din halini almıştır. Bu çok kaba bir anlatım, özet.

Bilimse en fazla 150 yıllık bir geçmişe sahip. Ondan önce de vardı tabii ama cılızdı, biliyoruz. Modern bilimin geçmişi 100 yıl bile değil, bu son 100-150 senede insan ömrünü bile neredeyse sıçramalı biçimde yükselttik. Öncesinde hastalıklardan vb kolayca ölüyorduk, ömür süresi kısaydı.

Bilim aktif ve etkin biçimde yayılınca, özellikle fizik ve biyoloji alanlarındaki bilgi göz kamaştıracak kadar artıp da yayılmaya başlayınca dinler zor durumda kaldı. Dinlerle ilgili kurumlar, özellikle de Hristiyan alemdeki din adamları, bilimsel bilgi dinleri böyle köşeye sıkıştırınca yeni yeni savunmalar geliştirmek zorunda kaldı. İşin daha da kötüsü, din elden gidiyordu ama Tanrı mutlaka var olmaya devam etmek zorundaydı. Oradan yürüyüp insanları dine yaklaştırmak pek zor olmaz çünkü.

Bu Tanımsız Tanrı dedikleri ne idüğü belirsiz yaratıcı, bildiğin gibi bilimden beslenir. Bilimi -doğal olarak- doğru düzgün bilmeyen bu insanlar, toplumların genelinin de bilmemesinden yararlanarak bilimde henüz bilinmeyen yerlere Tanrı yerleştirir, iyi bilinen gerçekleri çarpıtarak mutlaka bir Tanrı empoze ederler. Ve yine toplumların geneli, on binlerce yıldır aktarılmış olan inanma eğilimiyle bu empozelerden etkilenir ve oturup ciddi ciddi tartışır. Çünkü Tanrı, dinler gibi değildir. Teologların arsızlığı ve ahlaksızlığı, mevcut bilimsel bilgi bir Tanrı'ya asla ihtiyaç duyulmayacağını açıkça belirtmesine, hatta bilimciler dillendirilmese bile bir Tanrı olmadığı bilinmesine rağmen bugün onu evren dışına atmaya mecbur kaldığı halde ısrarla yenisini yaratır. Felsefi zeminin kayganlığını da iyi bildikleri için oradan yürür ve ne kadar mantıksız ve saçma bir argüman ileri sürmüş olursa olsun, mücadele ederler.

Bugün sana  "Tanrının sapık, yalancı ve tutarsız olması, olamayacağı anlamına gelebilir mi?" sorusunu sorduran da yalnızca budur.

İlle de bir Tanrı var olmalıdır çünkü. Sapık, tutarsız, yalancı, kötülük sever, ahlaksız da olsa bir Tanrı vardır, olabilir, neden olmasın demenin olanca mantıksızlığı önemli değildir burada. Önemli olan öyle veya böyle, evrenin kendiliğinden var olamayacağı ve onu ille de bir Tanrı'nın yarattığı inancıdır onlar için.

Oysa her şey çok açık, çok ortada.

Tanrı, yaratıcı, şu bu yok. Hiçbir zaman olmadı, bundan sonra da olmayacak. Evren de gezegenimiz de canlılık da kendiliğinden ortaya çıktı. Son derece yalın ve basit bir açıklama. O yüzden olamaz gibi gelir bazılarına. Eh, insan beyninin eğilimlerinden biri de karmaşık olana yönelmek, gözünün önündeki basit gerçeği tam da basit ve düz olduğu için kabul etmek istememek. Yaratılışçılar, Tanrıcılar, dinciler bu eğilimlerin tümünü iyi bilir ve dibine dek manipüle ederler toplumları. Onların da işi bu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...