Jump to content

MÜSLÜMANLARA ŞUNU SORMAK İSTİYORUM. İNANDIĞINIZ ALLAH KÖTÜ OLSAYDI YİNEDE İMAN EDERMİYDİNİZ?

Recommended Posts

On 04.12.2017 at 18:53, MisterYou yazdı:

Aaaa dostum bu nasıl bir soru, allah'ın kötüsü mü olurmuş, o bağşlayıcıdır merhametlidir herkesi eşit sever

gerçekten bu soru sorulmalı ama kabul etmezler dinler sadece güzelliği anlatırlar

kötüyü konuşarlar ise kim dine girer,yani dünyada neden bukadar acı var

söyleyemezler veya cahilce cevap verirler mesela acı var sabretmek için ve cennetlik omak için.

Adama sormazlar mı bu nasıl bir tanrı olabilir sınamak için eziyet eder kısıtlar nasıl yaşayacağını söyler

ve yaşam amacına tamamen zıt olur yani sırf canlıları acı çekmeleri için

var ettiyse cenneti vaat etmenin ne anlamı olabilir.

Bu aynen seni sopalayıp yine beni sevmen gibi bir şey olur.

Bence...

Diğer yaratılışlar (Tabiat) ilk günkü gibi hiç değişmedi.(İnsan Etkenleri Hariç)

Ama insanlar sürekli değişti toplumlar, görüşler, yaşam biçimleri, şartlar.

Yaşadığımız dünyayı zorluklara çevirenler parayı icat edip aç tok ayırt edenler, mezhep ırk renk gibi,

Savaş çıkartıp insanları sebepsiz yere öldürenler hayvanlar değil insanlar oldu.

Allah hep sesiz kaldı, kaderini insanın çabasına kıldı.

Senin ruhunun ne yapıda olduğunu anlaman için sana sebeplerle bunu yaşattı.

Anlıyacağın Allah tarafından verilen her müsübet ya da bela hastalık vb. senin mükafatının olmasının tek nedeni senin ruhunun yaradanı tanımasıdır.

Özün Allahı red etmediği için günahlarına kefil olması için bunları sana vermesinin nedeni de hatayında yaptığın eksikler ve hatalardır.

İlk günki gibi kalamadık insan olmadık.

Şeytan görevi üstlendiğinde zaten insanlık hata yapmaya başladı...

Hem Kabil hem Habil kişiliğimiz var.

Kötü olanda biziz..

Cennet Cehennemin var oluşunu aklın böyle bir tartıyor..

Peki sen öğretmenine ben derslerde başarısızım ama bana diplomamı verin diğer kişiler çalışsada onlarla bir olayım ve mezuniyetimin keyfini yaşayayım demenle aynı şey..

Ha inanmıyorsun o senin düşüncelerini teraziden bir tartman gerekiyor..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 155
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 saat önce, anibal yazdı:

Mevcut mantığın zırvalık ve masala dayanıyor sadece. Elbette daha derine dalman mümkün, sana tek gereken biraz daha kuru fasulye ve nohut. 

Kıçından sallayacak olduktan sonra, inilemeyecek derinlik var mı?

:D  :D:D  

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, cyn yazdı:

Bence...

Diğer yaratılışlar (Tabiat) ilk günkü gibi hiç değişmedi.(İnsan Etkenleri Hariç)

Ama insanlar sürekli değişti toplumlar, görüşler, yaşam biçimleri, şartlar.

Yaşadığımız dünyayı zorluklara çevirenler parayı icat edip aç tok ayırt edenler, mezhep ırk renk gibi,

Savaş çıkartıp insanları sebepsiz yere öldürenler hayvanlar değil insanlar oldu.

Allah hep sesiz kaldı, kaderini insanın çabasına kıldı.

Senin ruhunun ne yapıda olduğunu anlaman için sana sebeplerle bunu yaşattı.

Anlıyacağın Allah tarafından verilen her müsübet ya da bela hastalık vb. senin mükafatının olmasının tek nedeni senin ruhunun yaradanı tanımasıdır.

Özün Allahı red etmediği için günahlarına kefil olması için bunları sana vermesinin nedeni de hatayında yaptığın eksikler ve hatalardır.

İlk günki gibi kalamadık insan olmadık.

Şeytan görevi üstlendiğinde zaten insanlık hata yapmaya başladı...

Hem Kabil hem Habil kişiliğimiz var.

Kötü olanda biziz..

Cennet Cehennemin var oluşunu aklın böyle bir tartıyor..

Peki sen öğretmenine ben derslerde başarısızım ama bana diplomamı verin diğer kişiler çalışsada onlarla bir olayım ve mezuniyetimin keyfini yaşayayım demenle aynı şey..

Ha inanmıyorsun o senin düşüncelerini teraziden bir tartman gerekiyor..

alooovvvvvvv  heyyyyyy maykııııııı arkadaş uctu sanırım haberın yok. ama ruhu burdaysa gelebilir sen yinede bekle :D   ama önce ruhun ispatlanması gerekıyor. epeyce bir bekleyebilirsın. :D  biri şu acemı arkadasa bu arkadasın çoktan ruhlar alemıne gittigini anlatsın.. :D  cny  alıntı yaptığın arkadaşın ruhu göge yükseldi şu an burda yok ..

Sitelerde Paylaş

:smashfreak:işte anlamadıgm bir konu daha islamın mantıksız kurguları diyelım..  islamda  ölünce cennete giden erkeklere huri verilicekmiş   ..kadınlarada gılman verilicekmış yanı bıyıgı yenı terlemış bir erkek mahlukat .. tıpkı hurının nuri versiyonu. pekı pekı evli kadınlar namusu ve onuru  için yaşıyan  müslüman kadınlar bu  gılmanları kabul edicekmı? hadi kadınlar etti diyelım hayatı boyuncabir yastıkta koçamış erkkekler karılarını gılmana emanet eden allaha güvenıceklermı?  bu nasıl? bir mantıktır sen bir ömur boyu aşık olduğun evlı kaldıgın iyi gunde kötü gunde beraber olduğun kadını gılmana emanet edebilirmısın? cahil müslümanlar hadi bunada cevap verınde görrelım. benım bile aklım açtu.. çünkü böyle bir inancımız varsa bana göre sadece  israf dölüsünüz.. . :smashfreak::smashfreak::276:

tarihinde mystic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, mystic yazdı:

:smashfreak:işte anlamadıgm bir konu daha islamın mantıksız kurguları diyelım..  islamda  ölünce cennete giden erkeklere huri verilicekmiş   ..kadınlarada gılman verilicekmış yanı bıyıgı yenı terlemış bir erkek mahlukat .. tıpkı hurının nuri versiyonu. pekı pekı evli kadınlar namusu ve onuru  için yaşıyan  müslüman kadınlar bu  gılmanları kabul edicekmı? hadi kadınlar etti diyelım hayatı boyuncabir yastıkta koçamış erkkekler karılarını gılmana emanet eden allaha güvenıceklermı?  bu nasıl? bir mantıktır sen bir ömur boyu aşık olduğun evlı kaldıgın iyi gunde kötü gunde beraber olduğun kadını gılmana emanet edebilirmısın? cahil müslümanlar hadi bunada cevap verınde görrelım. benım bile aklım açtu.. çünkü böyle bir inancımız varsa bana göre sadece  yasıyan birer çok hucrelı canlılardır. :smashfreak::smashfreak::276:

Adam hocaya ''Hakikaten cennete gittiğimizde bir sürü huri alacak mıyız?'' diye sormuş.
Hoca, ''Dinin emirlerine eksiksiz uyar cennete gidersen alacaksın tabi'' demiş.
Adam "Peki benim hanım ne olacak?" deyince,

hoca ona da cennette Gılman isminde erkek huriler verileceğini söylemiş.
Adam evine dönmüş bakmış karısı namaz kılıyor.

Karısına sinirle bağırmış; Ne namazı bu lan?  Kalk!! Orospu mu olacan. :D

Sitelerde Paylaş

benım anlamadıgım bir nokta daha var. cennette kadınlara gılman verılıcek erkeklere 72 hurı haremmı?  kurucak erkekler cenette  ayrıca kuranı bastan sona inceledım huri diye bir kelıme yok onun yerıne ..hurilerın tanımı diye sunulan şu rezalete bakın.. 

Turunç sîneli yaşıtlar (kızlar) var"

"Memeleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar"
Ayetin doğru olduğunu düşündüğümüz meali ise şu şekilde olmalıdır:
"Genç ve yaşıt eşler…"                      
cinsel uzuvları olmuyak şekılde yaratılmıştır yanı ön ve arka delık yok.. 
vakıa 56-60-61    Cennete gidecek olanların, cennetteki erkek ve kadınların dünyada benzeri yoktur. yanı cinsel organları yok
cennet gerçekten var diyelım bu ne? kepaze bir ayettır.. biz erkekler cinsel organı olmuyan huriyi ne? yapıcaz cennetın amacı cinsellı kzaten  iç sarabı  sik avradı    felsefesı gutmüşler.  
aynı sekılde gılmanlarında  cinsel organı yok.. dahada kötüsü  o kadınların kıskanc erkekeklerı  cennetın anasını sikerler  ..
Sitelerde Paylaş
11 saat önce, siyahh yazdı:

Adam hocaya ''Hakikaten cennete gittiğimizde bir sürü huri alacak mıyız?'' diye sormuş.
Hoca, ''Dinin emirlerine eksiksiz uyar cennete gidersen alacaksın tabi'' demiş.
Adam "Peki benim hanım ne olacak?" deyince,

hoca ona da cennette Gılman isminde erkek huriler verileceğini söylemiş.
Adam evine dönmüş bakmış karısı namaz kılıyor.

Karısına sinirle bağırmış; Ne namazı bu lan?  Kalk!! Orospu mu olacan. :D

ya dostum şu  hayatta tanrıyı bile çözdum ama şu müslümanların aykusunu hala ölçemedım. ne? tur bir eşleşmeden dogmuşlar nasıl? bir mantık kurmuşlar. onlarla aynı havayı solumak  çk garip gelıyor bana.. tesekkurler dostum.. 

Sitelerde Paylaş

bugün müslümcuklerle biraz uğraşalım seslerı solukları epeydır çıkmıyor. biraz batıralımda canları yansın. belkı konuşurlar.

önce içkı ve zınanın haram olduğunu ispatlıyan bu ayetten  baslıyalım.

(Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur.) [İsra 32]

(Ey Resulüm, müminlere söyle, harama bakmasınlar ve avret yerlerini haramdan korusunlar! Müslüman kadınlar da ziynetlerini göstermesinler, başörtülerini yakalarına kadar örtsünler!) (Nur 31)

(Yemin ederim ki, birinin başına demir çivi sokulması, yabancı bir kadına dokunmasından daha hafiftir.) [Taberani]

(Sizin için en çok korktuğum şey zinadır.) [Taberani]

(Zina etmeyin, kadınlarınızın cazibesi, sevgisi gider, soğukluk başlar.) [İ.Neccar]

([Bilhassa] zina eden ihtiyar lanete uğrar.) [Bezzar]

(Zina fakirliğe yol açar.) [Beyheki]

(Gençliğini zinadan koruyan [mümin] Cennete girer.) [Beyheki]

(Bir kadın, beş vakit namazını kılar, namusunu korur, kocası ile iyi geçinirse, dilediği kapıdan Cennete girer.) [İbni Hibban]

(Ey gençler, namusunuzu koruyun, zina etmeyin! İyi bilin ki, namusunu koruyana Cennet vardır.) [Hakim]

(Kötülükten korunmak için, nikahlı yaşayın ve iffetli olun!) [İbni Asakir]

(Onun bunun karısını, kızını ayartan bizden değildir.) [İ.Ahmed]

Fuhşun açığına da, gizlisine de yaklaşmayın(Enam 151)

(Azab-ı İlahiden korkarak, başını yabancı kadından çevirene, Allahü teâlâ ibadetin tadını duyurur.) [Hakim]

(Harama bakmayan gözler, Cehennem ateşi görmez.) [İsfehani]

(Kadına, şehvetle bakanın, gözlerine erimiş kurşun dökülüp, Cehenneme atılır.) [M. Enhür]

(Avret yerini açana, başkasının avret yerine bakana Allah lanet etsin!) [Beyheki]

(Kadının yüzünden ve iki eli ayasından başka bütün bedeni avrettir.) [M.Enhür]

(Bir yerde, zina ve riba çoğalırsa, o yerin halkı, belaya maruz kalır.) [Hakim]

(Zina fakirlik getirir.) [Buhari]

(Zinaya devam eden, putperest gibidir.) [Harâiti]

(Zina edenin yüzü Cehennemde ateşle yanar.) [Taberani]

(Zina edenlerin avretlerinin kokusu, bütün Cehennem halkına eza verir.) [Bezzar]

şimdide  öldük diyelım cennete gittik  orda ne? var bir bakalım 

MUHAMMED-15 için 40 meâl bulundu. Elmalılı (sadeleştirilmiş) (47/MUHAMMED-15: Takva sahiplerine vadedilen cennetin durumu şudur: İçinde bozulmayan sudan ırmaklar, tadı değişmeyen sütten ırmaklar, içenlere lezzet veren şaraptan ırmaklar ve safi süzme baldan ırmaklar vardır. Aynca onlara her türlü meyve ve Rablerinden bir bağışlama vardır. Bunlar hiç o ateşte ebedi kalacak ve kaynar bir su içirilip de, barsaklarını parçalayacak kimselere benzer mi?) / Elmalılı (sadeleştirilmiş - 2) (47/MUHAMMED-15: Kötülükten sakınanlara vaad edilen cennetin durumu şöyledir: Orada bozulmayan temiz sudan ırmaklar, tadı değişmeyen sütten ırmaklar, içenlere lezzet veren şaraptan ırmaklar ve süzme baldan ırmaklar vardır. Onlar için cennette her çeşit meyve ve Rablerinden bir bağışlanma vardır. Bunların durumu, ateşte ebedî olarak kalacak olan ve bağırsaklarını parçalayacak kaynar su içirilen kimsenin durumu gibi olur mu?)

ne?o ldu müslümcükler    allahınız  bu dünyada ayet göndermış içkı ve zina yapanların  cehenneme gidicegını açıklamış. ama yine aynı allahın düşüncesı evrımmı? geçırmışş   yoksa 4 kitap gönderdıgı gibi yine kendıne ihanetmı? etmış bu allah  içkı ve zinayı yasaklıyorsan  neden? cenennette serbest bırakıyorsun.. zinanın mantgımı? değişti. müslümcükler. hurlerı  her gun sikmek zinma olmuyormu? sarap içince serhoş olup diğer müslüman kadınlara sarkarsanız erkeklerde  size  kasap muamelesı yapmazmı?  annanız zikerler ruhunuz duymaz.. :D  :D 

Sitelerde Paylaş

islamda  nen saçma en anlamsız ve komık ayet.: bu ayeti alalhın yazma olasılıgı  % 0000000000000000000001 bile değil yanı imkansız.. 

ahzap 53 :  ey iman edenler! siz zamanını gözetlemeksizin, bir yemeğe davet edilmedikçe, peygamber'in evlerine girmeyin. ancak davet edildiğiniz vakit girin. yemeği yediğinizde hemen dağılın, sohbete dalmayın. çünkü bu hareketiniz peygamber'i üzmekte, fakat o (size bunu söylemekten) utanmaktadır. ama allah, hakkı söylemekten çekinmez. peygamber'in hanımlarından bir şey istediğiniz zaman perde arkasından isteyin. bu, hem sizin kalpleriniz, hem de onların kalpleri için daha temiz bir davranıştır. sizin allah'ın resûlünü üzmeniz ve kendisinden sonra onun hanımlarını nikâhlamanız asla caiz olamaz. çünkü bu, allah katında büyük (bir günah) tır. "
 bu ne? lan ayet ayet değil. sankı bir insanın hayat hikayesını anlatıyor. yemekten sonra sohpet etmek islam göre farzdır. denıyor burdada  ne_ garıptırkı  peygamberı uzuyormuş :D  bizde yedık :D  birde  koskoca allahın peygamberı üzülüyormuşş.. 1400 yıl öncekı saf akıl işte daha ne? beklenırkı.. perde arkası diye bir ayet. ee eyuhhhh :D  sözlucek kelımele bulamıyorum. koskoca allahın insnalık içn değil  resmen mahooo için yazılan çok özel bir ayet göndermış.. alalhın işi gücü yok .. sırf mahooyla  eglenıyor.. tam bir kepazelık.. hatta  rezalet yanı şu ayetı okuyunca aklı basında bir müslümanın dinden sogumaması imkansız.. allah diyormuşkı  hanımlarını nikahlaması asl caiz olmaz diyor. ama muhammeddın bir sürü avradı vardı mahoo olunce bu avratları kim? sahıplendi  dersınız  tabıkı  ilk basta ebubekır ve ömer.. :D  alalhın halıfelerı  allaha karsı gelmışler .. işte akıl ve mantık ucup gitmış bu ayette.. 

Sitelerde Paylaş

işte en komık ayet.. koskoca allah böyle ayet yazarmı? yahuuu gülmekten ben bile yyazamıyorum.   :D  :D :0_80cbc_37a71a73_L:MUNAFİKUN-4 için 40 meâl bulundu. Ahmed Hulusi (63/MUNÂFİKÛN-4: Onları gördüğünde bedenleri (görünüşleri) hoşuna gider. . . Konuşurlarsa, sözlerini dinlersin. . . Onlar (birbirine) dayandırılmış keresteler şu bildiğimiz  yontulmamış odunlarmı?kereste deyince sanıırm müslüman munafıklardan bahdediyor..    :D (şuursuz bedenler) gibidirler! Her yüksek sesli seslenişi kendi aleyhlerine sanırlar! Onlar düşmandır, onlardan korun! Allâh onları öldürsün   allah intikam alıcakmış ve öldürücekmış.  seslı güldüm   :D   :D (intikam alan bir allah  zaten islama en büyük ihanettır. ama zaten islamda kendi kendıne çelişen isaptlı bir ihanettir..  .   :D anlasınlar hakikat neymiş)! pekı? anladılarmı?   hiç sanmıyorum kafiyesız bir oturuş daha Nasıl da (hakikatlerinden) döndürülüyorlar!) / Ahmet Tekin (63/MUNÂFİKÛN-4: Onları gördüğün zaman kalıpları hoşuna gider. Konuşurlarsa sözlerine kulak verirsin. Onlar sanki çizgili Yemen kumaşından çizgili yemen kumaşıyla  alalhın ne? işi var yahuuu uyarımı? gönderiyorsun yoksa dalgamıo? geciyorsun :D  :D  mamul elbiseler giydirilmiş kütükler gibidirler.  Her gürültüyü kendi aleyhlerine yönelik bir hareket sanırlar. Onlar katıksız hak düşmanıdırlar. Onlara karşı ihtiyatlı ol, onlardan kendini koru. Allah onları kahretsin.  heyyy  rikardo razalinda  seni kahretsin  şurda  pembe dizi çekiyoruz  bunu görmüyorlarmı?  hahahaha :D  :D  Nasıl da haktan ayrılıp, küfre döndürülüyorlar?)  

tam bir komedı. ayet ayet değil sankı  pembe dizi çekmışler. allah seni kahretsın kızzzzzzz   :D   

Sitelerde Paylaş

allah kendi verdiği kararı değiştiriyorsa bir öncekı  hükmu gecersız olucagından  biz bu gecersız hukmu uygularsak günah işlemış oluruz.eger müslümansak  .. bu allahın emrıne hiç kımse karsı çıkamaz ayetınden hatırlayın.. 

şimdi bir müslüman  düşünmelı koskoca allah kendı  kararından vazgeçermi?  çünku islama göre allah tanımı evrenın dısında yasıyan bir varlık.. 

metafızık bir varlık. 

zamana gerçekten hükmeden bir varlı kzaten verdıgı ilk kararı kendı bile değiştiremez. bu imkansız. artık  o karar verımıştır..

çünku zamana hükmediyorsun. zaman hükmetmenın bir bedelı vardır. asla ve asla daha sonradan bu kararı değiştiremezsın bunun tek yolu var evrenı yok edersın ve yenı bir evren kurarsın işte ozaman yenı bir din getirmek zorunda kalırsın. pekı evren yok oldumu? hayır demekkı çok net ispatladık.. allah   yok din yalan.

(16/NAHL-101: Bir ayetin yerini başka bir ayetle değiştirdiğimiz zaman ayetlerın çog udeğişmış zate nbirde mealler  eklenınce  kuarn ucup gitmış  gerçe kuranın ispatı yok çünku bana göre muhammed sadece bir koyun cobanıydı medınede yasıyordu.. ama yahudi bir ailenın evladıydı. israılogularıının sümerlerın kokenıne kadar gidebiliriz. konuyuda çokta uzatmaya gerk yok çok basit konular bunlar.. 

işte  allahın bir ayetı değiştirmesının imkansız olduğunu ispatladım arkadaslar. 

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, mystic yazdı:

alooovvvvvvv  heyyyyyy maykııııııı arkadaş uctu sanırım haberın yok. ama ruhu burdaysa gelebilir sen yinede bekle :D   ama önce ruhun ispatlanması gerekıyor. epeyce bir bekleyebilirsın. :D  biri şu acemı arkadasa bu arkadasın çoktan ruhlar alemıne gittigini anlatsın.. :D  cny  alıntı yaptığın arkadaşın ruhu göge yükseldi şu an burda yok ..

Ruhu burda olmayabilir ama eserleri kalıcı :D

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, cyn yazdı:

Ruhu burda olmayabilir ama eserleri kalıcı :D

en   sevdiğim arkadaştı.  hala neden? basit bir tartışmadan dolayı gittigini anlamış değiilim dostum.. tpragı bol olsun ruhu göge yükselsın amuda kalkıp takla atsın. sonrada gökte tanrıyı bulsun onada bir aparkat vursun. belkı tanrı uslanırda. artık ciddi kararlar alır. yoksa 50 yıl sonrasını  göremıyorum.  bu gezegenın  bu yylın sonunu görucek ama insanlık için aynı şeyi söylemek absürd olucaktır.. :D  

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, mystic yazdı:

:D   mister you yoksa senmisin? :D  yoksa bu eser sanamı? ait... :D  görüşünüşe göre ewrımleşmışsın .. farklı bir görüntün olmuş.. :D 

Yok dostum ben yeni üye oldum foruma umarım sevdiğin forumdaşlarınla tekrar buluşursun

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...