Jump to content

MÜSLÜMANLARA ŞUNU SORMAK İSTİYORUM. İNANDIĞINIZ ALLAH KÖTÜ OLSAYDI YİNEDE İMAN EDERMİYDİNİZ?

Recommended Posts

• İleti 155
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aaaa dostum bu nasıl bir soru, allah'ın kötüsü mü olurmuş, o bağşlayıcıdır merhametlidir herkesi eşit sever

gerçekten bu soru sorulmalı ama kabul etmezler dinler sadece güzelliği anlatırlar

kötüyü konuşarlar ise kim dine girer,yani dünyada neden bukadar acı var

söyleyemezler veya cahilce cevap verirler mesela acı var sabretmek için ve cennetlik omak için.

Adama sormazlar mı bu nasıl bir tanrı olabilir sınamak için eziyet eder kısıtlar nasıl yaşayacağını söyler

ve yaşam amacına tamamen zıt olur yani sırf canlıları acı çekmeleri için

var ettiyse cenneti vaat etmenin ne anlamı olabilir.

Bu aynen seni sopalayıp yine beni sevmen gibi bir şey olur.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, MisterYou yazdı:

Aaaa dostum bu nasıl bir soru, allah'ın kötüsü mü olurmuş, o bağşlayıcıdır merhametlidir herkesi eşit sever

gerçekten bu soru sorulmalı ama kabul etmezler dinler sadece güzelliği anlatırlar

kötüyü konuşarlar ise kim dine girer,yani dünyada neden bukadar acı var

söyleyemezler veya cahilce cevap verirler mesela acı var sabretmek için ve cennetlik omak için.

Adama sormazlar mı bu nasıl bir tanrı olabilir sınamak için eziyet eder kısıtlar nasıl yaşayacağını söyler

ve yaşam amacına tamamen zıt olur yani sırf canlıları acı çekmeleri için

var ettiyse cenneti vaat etmenin ne anlamı olabilir.

Bu aynen seni sopalayıp yine beni sevmen gibi bir şey olur.

:D  :D   bir kaç gün bekliyelim bakalım ne? palavralar sıkıcaklar müslümcukler görelim. kuru sıkı sallıyorlar, hepside karavana gör bak. ne? diyecekler bu konuda aaaaaaa  çok ayıpp.. sen allahıma nasıl? kötü dersin :D  senınde belittigın gibi allah bizi cennette ışınlıyacak. bir çıkarımız olmasa kim? takar allalhı diyecek bir müslüman yoktur. bak görüceksin hepsi nasıl? kuru sıkı sallıyacak dostum.. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, bilgivehis yazdı:

Zaten kötü bir ilah, iyi tarafı da mı varmış?

aklımı okudun dostum :)  bende kötü bir ilah olabilecegini düşünüyorum. bunu kurduğu sistemetık düzenden ?(evrendeki kaos)ortamından dünyadaki savaşlardan tut. şiddet ve ölümlerden ve insanların yazdığı çağ dışı kıtaplardan anlıyabiliyoruz. 

Sitelerde Paylaş

İyi ve kötü yerine göre değişkenlik gösterebiliyor; görece oluyorlar.

Misâl; Cennet'te  Hûri verilmesi, erkekler için "iyi" iken, kadınlar için bir anlam ifâde etmiyor.

Ben daha farklı bir soru yöneltmiştim.

Hattâ sâdece müslümanlara değil; tüm dindarlara.

Soru da şu idi:

"Güçe mi tapıyorsunuz, Tanrıya mı ?"

Bu foruma arada bir dadanıp, önüne gelene söven cihadçı müslüman dışında cevap veren çıkmadı.

Onun cevâbını da az çok tahmin edersiniz.

"Lan senin ben (...)" vs, vs...

tarihinde Vefik Sâmi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Vefik Sâmi yazdı:

"Lan senin ben (...)" vs, vs...

:D  :D  sende benim gibi olayı çözmüşşün dostum. güçsüz bir tanrı olsaydı.  ona kim? tapardı. müslümanların genetik dogasında var bu denklem. amaç  bir çıkarı doğurur çıkarda bir ilahı aklında yaratır. biz ateistlerın böyle bir dedi yok. dostum. bizim bir amacımız yok  çıkarımız için insan öldürmeyiz. cennette gitmek için aklımızı ve mantığımızı satmayız. acaba bu müslümcükler farklı bir galaksıdenmı? geldiler. biz uzaylı onlarda şempanze olabirmi? ortak ata anlarsınya :D 

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, mystic yazdı:

:D  :D  sende benim gibi olayı çözmüşşün dostum. güçsüz bir tanrı olsaydı.  ona kim? tapardı. müslümanların genetik dogasında var bu denklem. amaç  bir çıkarı doğurur çıkarda bir ilahı aklında yaratır. biz ateistlerın böyle bir dedi yok. dostum. bizim bir amacımız yok  çıkarımız için insan öldürmeyiz. cennette gitmek için aklımızı ve mantığımızı satmayız. acaba bu müslümcükler farklı bir galaksıdenmı? geldiler. biz uzaylı onlarda şempanze olabirmi? ortak ata anlarsınya :D 

Bir yanlış anlama olmasın !..

Ben ateist değilim.

Kendimi MESİH öğrencisi olarak tanımlıyorum.

Benim Tanrı'ya inanma gerekçelerim kültür dindarlarınınkinden biraz farklıca. Misâl; dürüst ve ahlâkklı olmayı Cennet ve Hûri mukabilinde değil, ilkesel ve ahlâki açıdan Tanrıya benzemek için hedeflerim. Dürüst olabilmek benin için en büyük "ödül" bu minvâlde Tanrı benzerliğinde olmak da ulaşılacak makamların en büyüğüdür. Rabbim, isterse beni öldüktern sonra hiç diriltmesin. Ancak bu düşüncem Tanrı vaad ve lütuflarını küçümsediğim anlamına gelmesin. Bir çok dindar adına "iyi" denen hususları "Allah rızâsı için" yaptığını söylese de nihâyetinde Cennet beklentisi olmasa Allah'ı pek fazla  "ip"leyen çıkmaz.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Vefik Sâmi yazdı:

Ben ateist değilim.

Benim Tanrı'ya inanma gerekçelerim kültür dindarlarınınkinden biraz farklıca. Misâl; dürüst ve ahlâkklı olmayı Cennet ve Hûri mukabilinde değil, ilkesel ve ahlâki açıdan Tanrıya benzemek için hedeflerim. Dürüst olabilmek benin için en büyük "ödül" bu minvâlde Tanrı benzerliğinde olmak da ulaşılacak makamların en büyüğüdür. Rabbim, isterse beni öldüktern sonra hiç diriltmesin. Ancak bu düşüncem Tanrı vaad ve lütuflarını küçümsediğim anlamına gelmesin. Bir çok dindar adına "iyi" denen hususları "Allah rızâsı için" yaptığını söylese de nihâyetinde Cennet beklentisi olmasa Allah'ı pek fazla  "ip"leyen çıkmaz.

Daha çok kendimi nasıl profesyonelce kandırırım gibi bir şey bu.

Kendi kafandaki güzel tanrıya benzemeye çalışmak.... Neden tanrı ? Etkisi büyük olsun diye mi ? Yoksa içten bir şekilde gerçekten varlığına inanıyor musun ?

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, Vefik Sâmi yazdı:

Misâl; dürüst ve ahlâkklı olmayı Cennet ve Hûri mukabilinde değil, ilkesel ve ahlâki açıdan Tanrıya benzemek için hedeflerim.

Bir tanrıya inanmak tek taraflı bi ilişki değilmidir sence, ve bu inanç insanı daha iyi mi yapar yani bir gözetleyen olunca insan kötülük yapmaz mı,ahlak anlayışı biri bizleri gözetlediğinde mi devreye girer sence yani bir kamera gibi?

tarihinde MisterYou tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, Vefik Sâmi yazdı:

Misâl; dürüst ve ahlâkklı olmayı Cennet ve Hûri mukabilinde değil, ilkesel ve ahlâki açıdan Tanrıya benzemek için hedeflerim.

O inandığın tanrının iyi biri olduğunu nasıl farkına vardın heryerde kaos varken ölüm zülm şiddet haksızlıklar doğa felaketleri savaşlar ölümcül virüsler hastalıklar

özürlü insanlar say say bitmez sence bu tanrı iyi birimidir bence kendini kandırmak için kendince bir yok arıyorsun dinsiz bile olsan.

tarihinde MisterYou tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Vefik Sâmi yazdı:

Ben ateist değilim.

memnun oldum bende şeytanın peygamberiyim. :D şaka  şaka  ama kurallar  çok açık ve  net. dostum . islamın temel..  kuralı şeriat hukukudur. saygın bir anlayışın var buna saygı duyarım. ama söz konusu islam dendiğinde yada hristiyanlık hurafelık ve mezhepler aklıma geldikçe. insan dahada soğuyor. ilkesel derken kastettıgın karanlık enerjıye dönüşmekmı? yoksa madde boyutumu? yada ışık ve ısımı? yada 4 elementmı? tanrıya benzemek derken bu mantık hatası olmazmı? dostum. görecelı olmuyan biri varlıga nasıl? benzemeyi düşünüyorsun. tarıf ette bizde ona benzemeye çalısalım. rabbim isterse benı öldürsün. sonra hiç diriltmesın işte bunu her zaman çok merak etmişimidir. birileri bir gun bana bu soruya sorucak ve bende aynen şöyle dieycegim .inankı dostum. tanrını seni yok edicek gücü olsaydı. ilk önce beni ve tüm ateistleri yok ederdı.. bundan emın olabilrsin. onun amacını asla bilemeyiz. onu kuçumsemiyorum onu kuçümseseydım. müslüman gibi davranır.. namaz kılmaz oruç tutmaz hacca gitmez . şeriat hukukunu asla uygulamazdım. ben islamı en zayıf noktasından yakaladığım düşünüyorum. bu tehlikelı bir sorudur. dikaktlı olmalısın. dostum saygılarımla. ahlakı acıdan tanrıya benzemek dedın bak yine mantık hatası yaptın dostum. çünkü tanrı ahlakıda yaratmıştır diye düşünüyorum. sen kendi yarattıgın birşey olabilirmisin? örnek sen bir programcısın ve comodore 64 zx00078  kodlu sanal bir sistem yarattın adınada ahlak dedın  sence bu ahlaka dmnüşebiilrmıydın? nasıl? çok zor bir soru değilmi? dostum. :D  

tarihinde mystic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Akvaryum Balıkları için ne düşünüyorsun @MisterYou ? 

Bizler Balıkların Tanrısıyız

1. Onları besliyoruz

2. Sularını değiştiriyoruz

3. Bazen bize kurban ediliyorlar (mangal)

Bütün bu gerçekler ışığında hala Tanrının varlığını İnkar ediyor olman düşündürücü....

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Mega Ateist yazdı:

1. Onları besliyoruz

Bütün bu gerçekler ışığında hala Tanrının varlığını İnkar ediyor olman düşündürücü....

Balıkların tanrısı biziz, bizim tanrımız ''.....'' ( her ne diyorsan artık)

''o zaman .... 'nın da bir tanrısı olmalıdır'' önermesi öne sürülebilir. 

►Kendi üstüne çöken bir yazı yazmışsın. 

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, NotImportant yazdı:

Balıkların tanrısı biziz, bizim tanrımız ''.....'' ( her ne diyorsan artık)

''o zaman .... 'nın da bir tanrısı olmalıdır'' önermesi öne sürülebilir. 

►Kendi üstüne çöken bir yazı yazmışsın. 

Gayet eğlenceli bir yazı özellikle mangal kısmını çok beğendim, tabi sen ciddiye alıp "Tanrı" varlığını düşünüyorsan bilemeyeceğim.

2 kişi arasında geçen espirisel bir muhabbeti "ayy ben buna cevap vereyim muhabbetin içine limon sıkayım hemde azıcık moral bozarım çünkü ben bunu mort edememiştim" Düşüncesi ile atladığın için seni engelliyorum.

Şimdi bol bol yazıp çizebilirsin görmeyeceğim. 

tarihinde Mega Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Mega Ateist yazdı:

Gayet eğlenceli bir yazı özellikle mangal kısmını çok beğendim, tabi sen ciddiye alıp "Tanrı" varlığını düşünüyorsan bilemeyeceğim.

Elbette ciddiye almadım,  o yüzden ''.....''kullandım.

Sadece dalga geçmek için kullansan bile ciddi bir yanlışı gösteriyor ve sık sık farklı örneklerle kullanıyor. Yanlışın yerini vurgulamak istedim. 

Yani saldırım sana değildi, öyle bile gözükse. 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, mystic yazdı:

müslümanlara şunu sormak istiyorum. inandığınız güvendiğiniz, ve iman edip taptığınız allahınız kötü bir ilah  olsaydı, cennet ve cehennem olmasaydı.yinede iman edermiydiniz? 

Bilimsel çalışmalara göre inançta dnalarla ilgili. Dolayısıyla inanması için seçilmiş olanlar mutlaka her şartlar altında inanacaktır.

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, NotImportant yazdı:

Daha çok kendimi nasıl profesyonelce kandırırım gibi bir şey bu.

Kendi kafandaki güzel tanrıya benzemeye çalışmak.... Neden tanrı ? Etkisi büyük olsun diye mi ? Yoksa içten bir şekilde gerçekten varlığına inanıyor musun ?

İnanç subjektiftir.

Münâkaşası abesle iştigâl olur.

Ben, inancımı ve inancımın dayandığı temelleri kimseyle tartışmam. 

Hiç kimseye de "Neden inanıyorsun ?" yâhut "inanmıyorsun ?" diye sormam.

Üzerime vazife değil.

Sadece, teist olduğunu iddia eden kişilerin, neye-niçin inandığını anlamak için bâzı sorular sorarım.

Su üzerine çizgi çizmek mümkün olmadığı gibi, kişilerin algısındaki "Tanrı"yı tartışmak da beyhûdedir.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Mega Ateist yazdı:

1. Onları besliyoruz

işte bu mantıgı çok seviyorum. :D  akvaryum balıklarının tanrısı görecelı iken hala nasılda? inkar ediyoruz. öyle değilmi? ateist kader arkadaşlarım. bütün bu gerçekler işıgında kadehımı kaldırmak istiyorum. chersss   friendsss    tanrı öldü ve yalnızca cahiller ağladı. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...