Jump to content

MÜSLÜMANLARA ŞUNU SORMAK İSTİYORUM. İNANDIĞINIZ ALLAH KÖTÜ OLSAYDI YİNEDE İMAN EDERMİYDİNİZ?

Recommended Posts

26 dakika önce, Mega Ateist yazdı:

Akvaryum Balıkları için ne düşünüyorsun @MisterYou ? 

Bizler Balıkların Tanrısıyız

1. Onları besliyoruz

2. Sularını değiştiriyoruz

3. Bazen bize kurban ediliyorlar (mangal)

Bütün bu gerçekler ışığında hala Tanrının varlığını İnkar ediyor olman düşündürücü....

:)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 155
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 dakika önce, mystic yazdı:

işte bu mantıgı çok seviyorum. :D  akvaryum balıklarının tanrısı görecelı iken hala nasılda? inkar ediyoruz. öyle değilmi? ateist kader arkadaşlarım. bütün bu gerçekler işıgında kadehımı kaldırmak istiyorum. chersss   friendsss    tanrı öldü ve yalnızca cahiller ağladı. 

Yanacağız... hahaha 

Tanrı varsa beni niye çarpamıyor ? 

yıllardır hep inkar ediyorum ve ödün patladığında bile arkamı dönüp bir yaratıcı aramadım, 

olsada kurtarsa diye

İnsanlar kendilerini kurtaracak birşey arıyorlar Tembellikten.

Güçleri yetmediğinde Allah belanı versin, bu dünyada işin iş diyorlar.

Az saksıyı çalıştırda ezilme arkadaşım.  

chersss :)) 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, gariban_derviş yazdı:

Bilimsel çalışmalara göre inançta dnalarla ilgili. Dolayısıyla inanması için seçilmiş olanlar mutlaka her şartlar altında inanacaktır.

ne? içtin sen yahuu :D inancın mantıgını dnalarmı? oluşturuyormuş .. bunu bir başkasının yanında söyleme sakın özellıklede ateistlere hiç söyleme yylın malı olursun.   :D  dnanın görevi bellidir.. bilmsel çalışmalar derkı dnanın asli görevi. 

1...Metabolik olayların kontrol edilmesini sağlar.

2...Kalıtımın devamlılığını sağlar.

3...DNA genetik bilgi taşır.

4...Proteine ait bilgiler sayesinde protein sentezinde görev alır.

5.. Hücredeki biyokimyasal olayları denetler.  dnanın görevi ispatlanmış sen rakıyı susuz içtın sanıırm. :D  inanması için secilmış kişiler biz matrixdeyız sende zıondasın . yanı secılmış kişilerdensın.. çok iyi ara sırada bonzaı çekıyormusun? dostum :D     :0_80cbc_37a71a73_L::0_80cbc_37a71a73_L::0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde mystic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Mega Ateist yazdı:

Yanacağız... hahaha 

Tanrı varsa beni niye çarpamıyor ? 

yıllardır hep inkar ediyorum ve ödün patladığında bile arkamı dönüp bir yaratıcı aramadım, 

olsada kurtarsa diye

İnsanlar kendilerini kurtaracak birşey arıyorlar Tembellikten.

Güçleri yetmediğinde Allah belanı versin, bu dünyada işin iş diyorlar.

Az saksıyı çalıştırda ezilme arkadaşım.  

chersss :)) 

:D   :lol: sanırım bu kutsal denılen kıtapların  yan etkileri oldukça fazla dostum. kendını mesihin  ögrencisi zanneden biri var aramızda. :D kadehımı onun için kaldırıyorum aramıza hoşgeldın. sagıdeger, insan.. günah çıkarmak istiyorum. tam olarak nerden? çıkıcak bu günah onu göremiyoruzda o bakımdan :D ...soru şu çıkıp çıkmadığını nasıl? ispatlıyabiliriz.   :D      https://www.ateistforum.org/index.php?/profile/42086-vefik-sâmi/

Sitelerde Paylaş
30 dakika önce, Vefik Sâmi yazdı:

İnanç subjektiftir.

Münâkaşası abesle iştigâl olur.

Ben, inancımı ve inancımın dayandığı temelleri kimseyle tartışmam. 

Hiç kimseye de "Neden inanıyorsun ?" yâhut "inanmıyorsun ?" diye sormam.

Üzerime vazife değil.

Bütün inançlar öznel değil, ayrıca inanç ve temelleri üstüne tartışılabilir. Bu konudaki kişisel duruşun yazının sonundaki gibi nesnel bir yargı oluşturmuyor. 

►Beyin rasyonel olmaya eğilimlidir dahası bir şey ya doğru yada yanlış olmalıdır. Eğer inanç temellerini başkalarıyla tartışmadan, doğru olduğuna kesin olarak eminsen kendini kandırıyorsun demektir. Zaten tartışmadığın o temellerinde aslı dışarıya dayanmaktadır. 

Ayrıca benim amacım kendi doğru, yanlış sklama bakarak seninkilerin üstünü çizmek değildi. 

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, gariban_derviş yazdı:

Bilimsel çalışmalara göre inançta dnalarla ilgili. Dolayısıyla inanması için seçilmiş olanlar mutlaka her şartlar altında inanacaktır.

Kore'nin %50 si Ateist , %24 i hristiyan %25 ü budist geri kalanıda karışık.

Bu durumda Koreninde inanç sistemine dahil olması gerekirdi fakat alakası bile yok.

Bu çalışmaları "Uyduran" kişileri iyi bilirim, hiç biri camiada ciddiye alınmaz. 

tarihinde Mega Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, mystic yazdı:

ne? içtin sen yahuu :D inancın mantıgını dnalarmı? oluşturuyormuş .. bunu bir başkasının yanında söyleme sakın özellıklede ateistlere hiç söyleme yylın malı olursun.   :D  dnanın görevi bellidir.. bilmsel çalışmalar derkı dnanın asli görevi. 

1...Metabolik olayların kontrol edilmesini sağlar.

2...Kalıtımın devamlılığını sağlar.

3...DNA genetik bilgi taşır.

4...Proteine ait bilgiler sayesinde protein sentezinde görev alır.

5.. Hücredeki biyokimyasal olayları denetler.  dnanın görevi ispatlanmış sen rakıyı susuz içtın sanıırm. :D  inanması için secilmış kişiler biz matrixdeyız sende zıondasın . yanı secılmış kişilerdensın.. çok iyi ara sırada bonzaı çekıyormusun? dostum :D     

Senin kafan daha iyi galiba kardeş :) senin tüm karakterin ve davranışların genetik kodlarında gizlidir. Sonuçta aslında düşüncede manevi bir olgu değildir tamamen kimyasal reaksiyonlardır. Senin davranış biçiminde genetik kodlarda saklıdır. Kimisi asabidir, kimisi sakindir. Elbette çevre faktörüde insan yapısı oluşmasında rol oynar ama asıl olan senin karakteristik yapının ana taşını sağlayan vücut kimyasallarındır. Eğerki çok zekiysen bu genlerinle alakalıdır ve bu zekanı katil olarakta veya öğretmen olarakta kullanabilirsin. Ya da bazı insanlar hem zeki hem katil ruhludur ki bu insanlardan çok güzel asker veya polis olabilir. Herşey fizikle alakalı kardeş. Hormonel yapın, beynin ve bütün vücudunu oluşturan her bir molekülünde bulunan dnaların alakası vardır. Kısaca yeteneklerinide bu yapı belirler.

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, mystic yazdı:

günah çıkarmak istiyorum. tam olarak nerden? çıkıcak bu günah onu göremiyoruzda o bakımdan :D ...soru şu çıkıp çıkmadığını nasıl? ispatlıyabiliriz.  

Şu andaki durumuna bakılırsa günah çıkarmak ile gaz çıkarmak arasında senin için bir fark görünmüyor.

Ortalığı kokutmadan, istediğin yerde çıkarabilirsin.

Benim günah çıkarma hakkında bir fikrim yok

Şimdiye kadar da yaptığım bir şey değil.

tarihinde Vefik Sâmi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Mega Ateist yazdı:

Kuzey Kore'nin %50 si Ateist , 

Bu durumda Koreninde inanç sistemine dahil olması gerekirdi fakat alakası bile yok.

Bu çalışmaları "Uyduran" kişileri iyi bilirim, hiç biri camiada ciddiye alınmaz. 

Kardeş aslında iddiamı sen bu dediğinle doğruluyorsun. Dna kalıtsal yollarla zaten geçmiyormu? Kaldı ki peygamberde ve dine inanan kesimde aynı bölge insanları değilmidir? Araplar ve israilliler kardeş atadan gelirler ve dnaları yakındır. İnanç sistemleri birdir. Ve dinlere karşı davranış modelleride çok yakındır birbirlerine. Hatta nankörlükleri bile aynıdır. Yahudilerin yahudiliğe yaptığı tahrifatların aynısını araplarda islama yapmıştır. Mesela Türklerde en mükemmel inanç sistemi vardır. Genetik yapıları bu şekilde gerçekten farklıdır. Gerçek türklerden bahsediyorum tabii ki arap kırması arap yalakalarından değil. Sonuç itibariyle karakteristik yapıda dnalarla geçer. Elbette %100 diyemeyiz ama yapılan çalışmalarda genetik kodlarla insan davranışları arasında bağlantı olduğunu ispatlıyor.

Sitelerde Paylaş

Senin kafan daha iyi galiba kardeş :) senin tüm karakterin ve davranışların genetik kodlarında gizlidir. Sonuçta aslında düşüncede manevi bir olgu değildir tamamen kimyasal reaksiyonlardır. Senin davranış biçiminde genetik kodlarda saklıdır. Kimisi asabidir, kimisi sakindir. Elbette çevre faktörüde insan yapısı oluşmasında rol oynar ama asıl olan senin karakteristik yapının ana taşını sağlayan vücut kimyasallarındır. Eğerki çok zekiysen bu genlerinle alakalıdır ve bu zekanı katil olarakta veya öğretmen olarakta kullanabilirsin. Ya da bazı insanlar hem zeki hem katil ruhludur ki bu insanlardan çok güzel asker veya polis olabilir. Herşey fizikle alakalı kardeş. Hormonel yapın, beynin ve bütün vücudunu oluşturan her bir molekülünde bulunan dnaların alakası vardır. Kısaca yeteneklerinide bu yapı belirler.

hahahahahahahahahahaha   hahahahahahaha :D  :D  :D  ohhhaaaaaaaa   evet dünyanın en zeki insanlarından biri   olduğumu söylüyorlar. :D ama inanmak onu görebiliyormuyuz? cevabı duyar gibiyim tabıkı hayır. pekiiii dnaları görebiliyormuyuz? tabıkı evet. hemde sıradan bir mıkroskopla bile görebiliriz. dostum. çevre faktörü insan yapısın oluşturmaz insanın yapısını hücreler oluşturur. İnsan vücudunun ana birimi hücredir. Hücreler ve hücreler arası maddeler birleşerek dokuları oluşturur. Dokular, biçimsel ve işlevsel birimler olan organları oluştururlar..insanların zekı olması  genlerle değil aykü ile alakalıdır ..  aykudekı zeka miktarını beyındekı norsal sınir kapasiteleri belırler bu  biimsel olarakta ispatlanmıştır dna ile bir bagı yoktur dnaları görevlerınden biride gen haritasını kontro letmektir dostum.. :D   ruh denılen kavram ispatlanmamıştır. bu knuda yorum yapmak  komık olmazmı? :D  molekul elementleri ya da bileşikleri oluşturan ve onların özgül niteliklerini taşıyan en küçük birim.dir molekuller.. bir atomda bulunan ya da birkaç atomun birleşmesiyle oluşan, birkaç çekirdekli ya da elektronlu yapı.dır molekuller dostum..  sana söyledim şu rakıyı şusuz içme lütfen :D  

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, mystic yazdı:

müslümanlara şunu sormak istiyorum. inandığınız güvendiğiniz, ve iman edip taptığınız allahınız kötü bir ilah  olsaydı, cennet ve cehennem olmasaydı.yinede iman edermiydiniz? 

Tanrının kötü olması veya  iyi olmasının inanmak ile alakası yok.

Tanrıya inanmamın sebebi korkudan değil.

Tasarımın bilinç olmadan oluşamayacağına inandığım  için tanrıya inanıyorum.

Sitelerde Paylaş

Herşey fizikle alakalı kardeş. 

:D  mesela ben çok güçlüyüm 1000 metre boyum var.  100000 ton agırlıgındayım .. ama beynım yok .. hayvan gibi yasıyorum. şimdi anladınmı?  rakı susuz içilmez. aşk acısız cekılmez. :D  ama herşey deme lütfen :D 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, mystic yazdı:

hahahahahahahahahahaha   hahahahahahaha :D  :D  :D  ohhhaaaaaaaa   evet dünyanın en zeki insanlarından biri   olduğumu söylüyorlar. :D ama inanmak onu görebiliyormuyuz? cevabı duyar gibiyim tabıkı hayır. pekiiii dnaları görebiliyormuyuz? tabıkı evet. hemde sıradan bir mıkroskopla bile görebiliriz. dostum. çevre faktörü insan yapısın oluşturmaz insanın yapısını hücreler oluşturur. İnsan vücudunun ana birimi hücredir. Hücreler ve hücreler arası maddeler birleşerek dokuları oluşturur. Dokular, biçimsel ve işlevsel birimler olan organları oluştururlar..insanların zekı olması  genlerle değil aykü ile alakalıdır ..  aykudekı zeka miktarını beyındekı norsal sınir kapasiteleri belırler bu  biimsel olarakta ispatlanmıştır dna ile bir bagı yoktur dnaları görevlerınden biride gen haritasını kontro letmektir dostum.. :D   ruh denılen kavram ispatlanmamıştır. bu knuda yorum yapmak  komık olmazmı? :D  molekul elementleri ya da bileşikleri oluşturan ve onların özgül niteliklerini taşıyan en küçük birim.dir molekuller.. bir atomda bulunan ya da birkaç atomun birleşmesiyle oluşan, birkaç çekirdekli ya da elektronlu yapı.dır molekuller dostum..  sana söyledim şu rakıyı şusuz içme lütfen :D  

Kardeş güzel bir atlayış yapmaya çalışmışsında diyorum ya kafan harbi iyiye benziyor okuduğunu istediğin şekilde anlamak istemişsin. Sana ben hücre yapısı demedim ki. İnsan yapısı derken sadece hücre yapısını neden anladın orasını ben anlamadım. İnsan yapısı derken karakteristik yapıdan bahsediyorum. Ayrıca hala tam ispatlanamasa bile kötü düşüncelerin hastalığa veya farklı kusurlara yol açtığı iddia ediliyor. Ama ben bunuda kastetmeden sadece insanın karakteristik yapısının oluşumundan bahsettim. Yanlış anlamışsın şu şekilde değiştiriyim ne farkeder bilmiyorum senin kafa iyi gene anlama hatası olabilir ama insan karakterinin oluşumunda hem dnanın hemde çevre faktörünün etkisi vardır. Bunu ben değil bilim söylemektedir. Senin beyninin şeklinide oluşturan atomlar ve genetik kodlarındır. Genetik kod seni herşeyinle sen yapan bir sistemdir. Bak ne güzel demişsin gen haritası diye işte bende aynı şeyi söylüyorum gen haritan seni sen yapandır.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, deney yazdı:

Tanrının kötü olması veya  iyi olmasının inanmak ile alakası yok.

.

o zaman cennet ve cehennemde yoktur. bu senın mantıgın dostum. :D  çünkü insanlar iyi  bir tanrıya inanıyor .. iyi bir tanrı  iyi bir yasamı vadetmış. çok basit bir mantık hatası yapıyorsun ..  bak şimdi sana carpıcı bir örnek vericem ben deist olsaydım. tanrıya inanırdım. ama aptal olmam gerek. çünku sonunda bir ödül yok. :D yok olup gidicem .. cennet ve cehenneme inanmıyorum.  bu nasıl? bir mantık dostum. sendemı? içtin yoksa :D   cennet ve cehennem yoksa tanrıında bir anlamı olmaz. olamaz bu imkansız.. bunu anlamanı beklemıyorum. anlıyacak kadar zekı olduğunu düşünmüyorum.. 

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, mystic yazdı:

:D  mesela ben çok güçlüyüm 1000 metre boyum var.  100000 ton agırlıgındayım .. ama beynım yok .. hayvan gibi yasıyorum. şimdi anladınmı?  rakı susuz içilmez. aşk acısız cekılmez. :D  ama herşey deme lütfen :D 

Bak işte yaw bir kahve iç istersen azıcık ayıl öyle gel :) fizik diyom direk vücut anlıyorsun. Fizik ve kimya olarak düzeltelim o zaman. Demek istediğim senin o güçlü

fiziğini, düşünme şeklini, boyunu neyin varsa sana ait olan herşeyini genlerin belirler. Gen sana ne ol derse sen o olursun onun dışına çıkamazsın. İşte sorun burdan başlıyor zaten araştırmalarda bu yönde çevre faktörleri dnamızı etkilermi etkilemezmi. Bu ayrı bir araştırma konusu. Ki kimyasallar etkilemekte. Yediğimiz, içtiğimiz şeyler dnamızı bozabiliyor ancak davranışlar ve çevre davranışlarıda etkiliyormu zamanda dna değişimine sebebiyet verebiliyormu orası muamma ki aslında çevreninde dna üzerinde etkisi olduğu ispatlandı gibi birşey.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, mystic yazdı:

o zaman cennet ve cehennemde yoktur. bu senın mantıgın dostum. :D  çünkü insanlar iyi  bir tanrıya inanıyor .. iyi bir tanrı  iyi bir yasamı vadetmış. çok basit bir mantık hatası yapıyorsun ..  bak şimdi sana carpıcı bir örnek vericem ben deist olsaydım. tanrıya inanırdım. ama aptal olmam gerek. çünku sonunda bir ödül yok. :D yok olup gidicem .. cennet ve cehenneme inanmıyorum.  bu nasıl? bir mantık dostum. sendemı? içtin yoksa :D   cennet ve cehennem yoksa tanrıında bir anlamı olmaz. olamaz bu imkansız.. bunu anlamanı beklemıyorum. anlıyacak kadar zekı olduğunu düşünmüyorum.. 

Pavlovun köpeği değilim.Onun için ödül beklentim yok.:)

Sitelerde Paylaş

Kardeş güzel bir atlayış yapmaya çalışmışsında diyorum ya kafan harbi iyiye benziyor okuduğunu istediğin şekilde anlamak istemişsin. Sana ben hücre yapısı demedim ki. İnsan yapısı derken sadece hücre yapısını neden anladın orasını ben anlamadım. İnsan yapısı derken karakteristik yapıdan bahsediyorum. Ayrıca hala tam ispatlanamasa bile kötü düşüncelerin hastalığa veya farklı kusurlara yol açtığı iddia ediliyor. Ama ben bunuda kastetmeden sadece insanın karakteristik yapısının oluşumundan bahsettim. Yanlış anlamışsın şu şekilde değiştiriyim ne farkeder bilmiyorum senin kafa iyi gene anlama hatası olabilir ama insan karakterinin oluşumunda hem dnanın hemde çevre faktörünün etkisi vardır. Bunu ben değil bilim söylemektedir. Senin beyninin şeklinide oluşturan atomlar ve genetik kodlarındır. Genetik kod seni herşeyinle sen yapan bir sistemdir. Bak ne güzel demişsin gen haritası diye işte bende aynı şeyi söylüyorum gen haritan seni sen yapandır.

bende insan yapısından bahsettım zaten  görmedınmı? :D  insanın yapısın görecelı olarak genlerde dahil oluşturan hücrelerdır dedım. bu konuda sanırım anlaştık.  hücreler dokuları dokularda organları oluşturuyor dedım .. karakterıstık yapıyı belırleyen aykudur dedım. onudamı? görmedın.. :D  beynımın  şeklını oluşturan gen haritasıdır dedım. ama gen harıtası  oluşturan.. dnalardır dedım dedımde dedım :D  ama sen hala anlamadın. inançlı oluguğumuzu nasıl? ispatlıyacaksın. görecelı olmayan birşeyden bahsediyoruz. inanç görecelı değilkı  dostum . bundan sonra 70 lık içme şunu 35 lik iyidir.  zıhnın fazla yorma  ispatsız konularla :D  gen haritası benı ben yapar bunu görebililyoruz dnayı ama inancı göremiyoruz malesef. dostum. sen hayal görüyorsun. bence inancı görebiliyorsan. burda ne? işin var çümkü yalnızca tanrısal bir gücün varsa bunu görebilisin senın metafızık hakkında bilgın sanıırm çok az derecede kuvvetlı bir metafızık bilgın olsaydı sende anlardın. inanmanın görecelı olmadığını.. 

Sitelerde Paylaş

ama islamın ve diğer dinlerin var. yoksa nasıl? olcaktı bunca din bir düşünsene sadece ateistlerın olucagı bir dünyayı sence tanrı yaratırmıydı? cevap veriyorum iyi bir  tanrı her zaman iyi işler yapardı. :)  sana zor bir soru sorabiirdim dostum ama ben iyi biriyim ve vicdanım var kötü biri olsaydın derdımkı bana 

Tanrının kötü olması veya  iyi olmasının inanmak ile alakası yok.bu iddianı kanıtlıyabiilrmisin? derdım sende zor duruma düşerdin ben her zaman rakibime saygı duyarım. tanrı bana göre gerçek amacını gizleyen bir varlıktır. görecelı olmadığından bunuda bir hipotez olarak sunabiliriz.   görecelı olmayan bir varlığın mutlaka bir planı vardır. ben kötü olduğunu düşünüyorum.. 

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, NotImportant yazdı:

Bütün inançlar öznel değil, ayrıca inanç ve temelleri üstüne tartışılabilir. Bu konudaki kişisel duruşun yazının sonundaki gibi nesnel bir yargı oluşturmuyor. 

Gerçek inanç özneldir.

Her inançlı o inanca kendi gayreti ile ulaşırsa kişide oluşan algıya inanç denebilir.

"Biz atalarımızdan böyle gördük" tadında ve kültürel mirasla elde edilene "biat" diyoruz.

İnsanlar, içine doğdukları kültürün yaptırımlarına sorgusuz boyun eğerler.

Bu boyun eğiş, bir Tanrı inancından ziyâde aidiyet duygusu ve kültür kimliği ihtiyâcını karşılamaya yöneliktir.

Toplum içinde bulunup da "yalnız" yaşamak kolay iş değildir.

Bunu başarabilenler entellektüellerdir.

İnanç kültürel mirâsın konusu değildir.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, mystic yazdı:

bende insan yapısından bahsettım zaten  görmedınmı? :D  insanın yapısın görecelı olarak genlerde dahil oluşturan hücrelerdır dedım. bu konuda sanırım anlaştık.  hücreler dokuları dokularda organları oluşturuyor dedım .. karakterıstık yapıyı belırleyen aykudur dedım. onudamı? görmedın.. :D  beynımın  şeklını oluşturan gen haritasıdır dedım. ama gen harıtası  oluşturan.. dnalardır dedım dedımde dedım :D  ama sen hala anlamadın. inançlı oluguğumuzu nasıl? ispatlıyacaksın. görecelı olmayan birşeyden bahsediyoruz. inanç görecelı değilkı  dostum . bundan sonra 70 lık içme şunu 35 lik iyidir.  zıhnın fazla yorma  ispatsız konularla :D  gen haritası benı ben yapar bunu görebililyoruz dnayı ama inancı göremiyoruz malesef. dostum. sen hayal görüyorsun. bence inancı görebiliyorsan. burda ne? işin var çümkü yalnızca tanrısal bir gücün varsa bunu görebilisin senın metafızık hakkında bilgın sanıırm çok az derecede kuvvetlı bir metafızık bilgın olsaydı sende anlardın. inanmanın görecelı olmadığını.. 

Kardeş bak o zaman şöyle düşün ama ayık kafayla mümkünse :) Hayal dünyasını ne oluşturur? İç dünyanı. İçe kapanık olmanı veya sosyal olmanı sağlayan etmenler nelerdir? Bunda mutlaka dnalarımızın etkisi vardır iyi vardır ama çocukken yaşadığımız olaylarında etkisi vardır. Psikoloji bilimi bunu net olarak belirtir. Şöyle açayım olayı genetik kodlarımızda sosyal yetenekleri üst noktada belirlenmiş bir insan çocukken yaşadığı tramvalarla asosyal oluyorsa o zaman burdan şu sonuca varılabilirmi: "dnalar kesinlikle değişkendir ve çevreden alınan elektrik dnalar üzerinde etkilidir."

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...