Jump to content

Recommended Posts

2 dakika önce, anibal yazdı:

Bunu birde anana sor, onu gevreten kimmiş sabahlar olmasın dedirterek?

Salak Anibal. Böyle sanal cevaplarla kendini tatmin etme, hiç kızmıyorum, çünkü gerçekte bunu bana söyleyemezsin.Yoksa seni komaya sokardim.Gerzek veteriner.

Ayrıca, olasılık hesapları, her anlamda doğrudan tasarımcıyı işaret eder.

Işıl hızını yaklaşık 100 kat geçme var, evrenin ilk oluşumunda. Bak verdim topu şimdi eline.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 114
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Just now, ekonomist said:

Salak Anibal. Böyle sanal cevaplarla kendini tatmin etme, hiç kızmıyorum, çünkü gerçekte bunu bana söyleyemezsin.Yoksa seni komaya sokardim.Gerzek veteriner.

Ayrıca, olasılık hesapları, her anlamda doğrudan tasarımcıyı işaret eder.

Işıl hızını yaklaşık 100 kat geçme var, evrenin ilk oluşumunda. Bak verdim topu şimdi eline.

Valla bende kızmıyorum zaten, tek sroun rizotto fazla tuzlu mu oldu sorunu şu an...

Einstein öyle demiyor, birisi götüğnden amanda geçildi diyorsa, o onun götünden sallaması.

Zira, einstein 100 sene oldu ama hala yanlışlanamadı...

Sitelerde Paylaş
Just now, ekonomist said:
9 minutes ago, anibal said:

Valla bende kızmıyorum zaten, tek sroun rizotto fazla tuzlu mu oldu sorunu şu an...

Einstein öyle demiyor, birisi götüğnden amanda geçildi diyorsa, o onun götünden sallaması.

Zira, eins

Alıntı yapmayı bile beceremeyen bir takım dümbükler, bilim kasmaya çıkmış... Keşke allah olsaydı da, "Tee allaaam yaaaa..." diyebilsek iyiydi...

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, anibal yazdı:

Zira, einstein 100 sene oldu ama hala yanlışlanamadı...

İyi de mal herif,

Termodinamik 1 in ihlali olan durumlar var olabilir. Hatta evrim ağacı.org da yazılı benzer şeyler. Evrenin yokluktan oluşması vs. Sanal parçacık sıçramaları için bazı makalelerde termo1 ihlal.

Yarın Birgün yanlişlanirsa nee olacak, kıvıracaklar mı böyle dansöz gibi öküz herif?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, ekonomist yazdı:

Matematik gerçekse, Tanrı vardır.

Gerçeklik kavramını yanlış anlıyorsun. 

Gerçek olan şey enerji tabanlı olan her şeydir. Tüm düşünceler enerji tabanlıdır. Tanrıyı hayal etmen onu gerçek yapar. 

Ama sizin kullandığınız gerçek anlamı başka bir şey aradaki farkı görebildiğini var sayıyorum. 

Sitelerde Paylaş
On 06.12.2017 at 23:51, anibal yazdı:

Gerçek, farklı bir kavram. Örneğin, bir mercekten ışık geçirirsin, gerçek yada sanal görüntü elde edebilirsin. 

Gerçek, kendisi referans olabilen mefhumların genel adıdır. Yani, o başkasına referans olabilirken, kendisi için referans gerekmez. 

Doğru ile gerçek, farklı şeylerdir. Gerçeği mi, yoksa doğru yu mu tartışıyorsunuz, bu asıl mesele.

Neyin referansı.Madde enerjinin yoğunlaşmış hali iken neyi referans alıyorsun?Gördüğün herşey enerji angut.Sallamasyon yazıp duruyorsun.Mutlak gerçek Tanrıdır.Referans noktası O'dur.Diğerleri yok hükmündedir.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Neyin referansı.Madde enerjinin yoğunlaşmış hali iken neyi referans alıyorsun?Gördüğün herşey enerji angut.Sallamasyon yazıp duruyorsun.Mutlak gerçek Tanrıdır.Referans noktası O'dur.Diğerleri yok hükmündedir.

Referans noktanı alıp gidersen çok mutlu olacağız. Hem konumda kirlenmemiş olacak..

Fikirlerin salt ve değişmez, muhammedi önüne getirip ''allah yok hepinizi kandırdım'' dedirtsem bile, kafir diye ya asmaya kalkar yada inanmazsınız. 

Sitelerde Paylaş
On 08.12.2017 at 22:00, DeepBlue yazdı:

Saçma....

Mutlak gerçek  süper zencidir. Referans noktası O'dur. Diğerleri yok hükmündedir. Sende sallıyorsun bunları sadece.

Sitelerde Paylaş
On 09.12.2017 at 10:37, DeepBlue yazdı:

Ne diyorsan de.Bilim Tanrının/programcının varlığına işaret ediyor.Cehennemde Zebaniler ziktimi görürsün süper zenciyi.

Süper zenci senin putun olmuş.Ulan inege tapanlardan farkın yok.Ateist bir dindarsın.Ateizm zaten teizm gibi bir inançtır.Bu sizin lanetiniz.Tanrının yokluğuna inanmak ve sahte tanrılara inanmak.(süper zenci gibi).Süper zenci senin putun olmuş.Kaç Tanrınız var lan?Makarna canavarı da bu süper zencinin karısı mı lale.Sekiz ayaklı,kanatlı uçan filde çocukları mı?Sıkışınca tanrılarınızın arkasına saklanmak ne ulan?Bu nasıl ateizm!Kaç tanrılı bir din bu ateizm?

Tanrı yok diye zırlıyorsun sonra sıkışınca çantadan putlarını çıkartıyorsun.Sahte uyduruk tanrılarını al yaylan git.

Sen ne diyon peki?

Bilim süper zencinin varlığına işaret ediyor Cehennemin kapısında süper zenci ... görürsün tanrıyı.

Hangi tanrı, hala gelmiş tanrı sayıklıyorsun. 

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, NotImportant yazdı:

Biraz daha açman gerek bunu.

Yani şöyle ki moleküllerle , atomlarla oynanabilir mi ? Bir nesne başka bir nesneye çevrilebilir mi ? Bu mümkün müdür ? Enerji dönüşümleriyle vs ..

Sitelerde Paylaş
On 04.12.2017 at 20:49, deney yazdı:

Ben gerçek değilsem aynadaki görüntüm nedir?:)

sadece sinirsel alaşımlı bir similasyon. istersen aynaları sonsuz  diz ve bak..sonsuz kere sonsuz sanal bir görüntü görüceksin.aynaya dokunamazsın. ama kendıne dokunduğunu  hissedersın bu hıssı veren programdır. aslında senin görselliğin insan şekli değildir..

tarihinde mystic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
20 saat önce, NotImportant yazdı:

Gerçeklik kavramını yanlış anlıyorsun. 

Gerçek olan şey enerji tabanlı olan her şeydir. Tüm düşünceler enerji tabanlıdır. Tanrıyı hayal etmen onu gerçek yapar. 

Ama sizin kullandığınız gerçek anlamı başka bir şey aradaki farkı görebildiğini var sayıyorum. 

bana göre  tek gerçek  tanrıdır...insanlarda  sanal bir hologramdır..

tarihinde mystic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
15 saat önce, The_Individualist yazdı:

Möleküler Manipülasyon mümkün müdür ?

evrimleşme anlamındamı? yani hücrenın mitoz bölünmeye ugrayıp Manipülasyon  yöntemıyle  kromozom sayılarının artması anlamındamı? yoksa yoksa bilimsel bazdamı? maddenın haraketı için metafızık bir güçmü?  sorusumu?..

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, The_Individualist yazdı:

Yani şöyle ki moleküllerle , atomlarla oynanabilir mi ? Bir nesne başka bir nesneye çevrilebilir mi ? Bu mümkün müdür ? Enerji dönüşümleriyle vs ..

Teoride mümkün, bu iş için en kısa yol kütle çekim kuvvetinin ezici gücüdür. ''Hepimiz yıldız tozuyuz'' diye boşa denmiyor. Çevredeki hidrojen hariç her atom yıldız merkezinde hidrojenin diğer atomlara dönüşmesi ile oluşur. 

Ancak bunu biz yapamıyoruz tabi ki. 

Belki çarpıştırmak gibi başka yöntemlerde kullanılabilir ama çok emek harcatır ve 1 - 10 veya 1000 gibi sayıda atomu değiştirmek hiç bir fark yaratmaz. Haliyle bu konun üstüne gidilmiyor. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, NotImportant yazdı:

Teoride mümkün, bu iş için en kısa yol kütle çekim kuvvetinin ezici gücüdür. ''Hepimiz yıldız tozuyuz'' diye boşa denmiyor. Çevredeki hidrojen hariç her atom yıldız merkezinde hidrojenin diğer atomlara dönüşmesi ile oluşur. 

Ancak bunu biz yapamıyoruz tabi ki. 

Belki çarpıştırmak gibi başka yöntemlerde kullanılabilir ama çok emek harcatır ve 1 - 10 veya 1000 gibi sayıda atomu değiştirmek hiç bir fark yaratmaz. Haliyle bu konun üstüne gidilmiyor. 

Mümkün olduğuna şaşırdım :)

Sadece blim kurgu filmlerinde falan mümkün gibi geliyor insana oysa ..

Evet en az şöyle birkaç trilyon atomla oynamak hatrı sayılır bir gelişme olur ..

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, The_Individualist yazdı:

Mümkün olduğuna şaşırdım :)

Sadece blim kurgu filmlerinde falan mümkün gibi geliyor insana oysa ..

Evet en az şöyle birkaç trilyon atomla oynamak hatrı sayılır bir gelişme olur ..

İnsan üretimi elementler var, '' Bunlara yapay element '' deniyor. Periyodik cetvelde bile varlar. 

Çoğu çarpıştırma yöntemi ile elde ediliyor. 

Tabii, bu tam olarak senin dediğin şey değil, sen hidrojeni demire çevirmek istiyorsun. Dediğim gibi mümkün ama şuan bizi aşıyor :lol: 

Belki ilerde bir çözüm bulurlar da kayayı ekmek yapar yeriz :blink:

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...