Jump to content

Eskilerden kimler var?

Recommended Posts

Herkese selamlar,

Ateist Forum'a ilk kez üye olup yazmaya başlamamdan bu yana 10 seneden uzun bir süre geçti. Birçok kez de ara verip farklı mahlaslarla yazmışlığım vardır. Eskilerden hala burada olan kimler var çok merak ediyorum; Rind Abdal, Vlad, Requiem, Mantık, HACI, Culture Club, Tabu, ve adı şu an aklıma gelmeyen birçokları... Hala buralarda mısınız?

Sitelerde Paylaş

2007-2009 döneminde forumda aktiftim. Gerçekten çok renkli tipler vardı. Kendi dünyası vardı. İkili ilişkiler, tartışmalar, renkli olarlara sahne oluyordu. Şov vardı bayağı yani :) . Forum sıradanlaştığından beri artık arada bir girip okuyorum. Hunter/Mazot, Harun/Tatar Ramazan, Terliksi, ve tabii ki Sexy Huri en ilginç kullanıcılar arasındaydı.

Sitelerde Paylaş

Sıfır Forum'u bilmiyorum, ancak 2007-9 dönemini hatırlıyorum; Hunter, Harun, Terliksi, Sexy Huri...

En son konulara bakma fırsatım olmadı ama, artık eskisi gibi hararetli tartışmalar, onlarca sayfa süren başlıklar olmuyor mu? Bizim zamanımızda bir MSN grubu vardı, orada bol bol geyik dönerdi. Ankara'da bir Ateist Forum buluşması yapılmıştı, yanılmıyorsam 2007 idi sene; orada bulunanlardan Culture Club ve Tabu'yu hatırlıyorum sadece. Ateist Forum Portal açılmıştı, kaliteli yazıları oraya koyuyorduk, güzel ve büyüyen bir arşiv oluşuyordu. Galiba şu an Portal kalmadı.

2007-9 arası tam da Facebook ve genel olarak sosyal medyanın Türkiye'de patladığı zamanlara denk geliyor. Belki insanların internette geçirdikleri zaman o taraflara kaydığı için burası durulmuş olabilir. Bana gelince, birçok farklı şeyin bütün zamanımı alması nedeniyle uzaklaşmıştım forumdan. Şimdi son yazdığım şeylere bakıyorum da, yeniden bir ara gelip troll troll başlıklar açmışım; kaydadeğer bütün yazılar/tartışmalar/yorumlar Ateist Forum Arşivleri'nde kalmış, ancak orada da kullanıcı adıyla arama yapılamıyor sanırım.

Rind Abdal ve Vlad, bunu okuyorsanız lütfen yazın buraya!

Sitelerde Paylaş

Hey gidi günler... Bazen bir tartışma patlardı ve kıran kırana geçer, tüm forum nefesini tutar, tartışma sonucunu beklerdi. Ortaya tüm doneler konur, tüm kozlar serilirdi. Hiç böyle ağzı bozuk kafadan arızalı manyaklar filan konuyu asla sabote edemezlerdi. Hiç tartışma kültürü kalmadı, yozlaştı gitti. Ağzının ayarı yamuk bir salak iğrenç küfürlerle mevzunun botunu çıkarıyor ve tartışmanın hiç ama hiç tadı yok artık. Bilgiye yanıt yok, küfüre yanıt bol...

Çivisi çıkmadık hiç bir şey kalmadı. Ortalık manyak dolu. Akıllı kimse ise kalmadı. Kafayı sıyırmamış olarak bir padişahla bir de vezirinin kalıp, "getir vezirim şu sudan biz de içelim, yoksa bu deliler bizi akıllıyız diye öldürecekler" dediği gibi oldu ortalık.

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, outsider yazdı:

Sıfır Forum'u bilmiyorum, ancak 2007-9 dönemini hatırlıyorum; Hunter, Harun, Terliksi, Sexy Huri...

En son konulara bakma fırsatım olmadı ama, artık eskisi gibi hararetli tartışmalar, onlarca sayfa süren başlıklar olmuyor mu? Bizim zamanımızda bir MSN grubu vardı, orada bol bol geyik dönerdi. Ankara'da bir Ateist Forum buluşması yapılmıştı, yanılmıyorsam 2007 idi sene; orada bulunanlardan Culture Club ve Tabu'yu hatırlıyorum sadece. Ateist Forum Portal açılmıştı, kaliteli yazıları oraya koyuyorduk, güzel ve büyüyen bir arşiv oluşuyordu. Galiba şu an Portal kalmadı.

2007-9 arası tam da Facebook ve genel olarak sosyal medyanın Türkiye'de patladığı zamanlara denk geliyor. Belki insanların internette geçirdikleri zaman o taraflara kaydığı için burası durulmuş olabilir. Bana gelince, birçok farklı şeyin bütün zamanımı alması nedeniyle uzaklaşmıştım forumdan. Şimdi son yazdığım şeylere bakıyorum da, yeniden bir ara gelip troll troll başlıklar açmışım; kaydadeğer bütün yazılar/tartışmalar/yorumlar Ateist Forum Arşivleri'nde kalmış, ancak orada da kullanıcı adıyla arama yapılamıyor sanırım.

Rind Abdal ve Vlad, bunu okuyorsanız lütfen yazın buraya!

msn grupta vardım.forumda ki nickin ne?

Sitelerde Paylaş

Belki sorduğunuz isimlerin bir çoğu yok, ama bazıları hala var. Zaten bir forumda (hele ki 15-16 yıldır hayatta olan forumda), katılımcıların en baştan beri forumda durmaları olanaksız. Üstelik forumların  yıldız olduğu dönemlerden, what's up, facebook ve diğer sosyal ortamların yıldız olduğu dönemlere geldik. Hala aynı kişileri burada bulmak, ya da burada yazmasını beklemek hayalcilik olur. Siz forumdaki eskileri sormak yerine gelin, yazın, forumu eski haline getimeye çalışın... Bakarsınız forumun o eski müdavimleri de gelirler...

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, outsider yazdı:

Fuzuli, evet, Fuzuli'yi arıyorum işte ben! MSN'deki nick'i Rind Abdal'dı yanılmıyorsam. Maalesef foruma hiç vakit ayıracak durumda olmadığım için uzak duruyorum.

Fuzuli en son erasmus projesiyle yurt dışına gidecem diyordu kayboldu sonra.

sen ne yaptın hangi bölümleri bitirdin unide. :)  

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, outsider yazdı:

Fuzuli, evet, Fuzuli'yi arıyorum işte ben! MSN'deki nick'i Rind Abdal'dı yanılmıyorsam. Maalesef foruma hiç vakit ayıracak durumda olmadığım için uzak duruyorum.

Fuzuli çoktan evlendi, iş kurdu (daha doğrusu kurulu olan ama pek ilgilenmediği işine döndü), gayet mutlu mesut ve aktif biçimde hayatına devam ediyor. Bu kadar bilgi yeter sanıyorum.

Onu bulabilmen zor.

Sitelerde Paylaş
  • 6 months later...
  • 3 months later...
On 06.12.2017 at 11:22, Yer Su said:

2007-2009 döneminde forumda aktiftim. Gerçekten çok renkli tipler vardı. Kendi dünyası vardı. İkili ilişkiler, tartışmalar, renkli olarlara sahne oluyordu. Şov vardı bayağı yani :) . Forum sıradanlaştığından beri artık arada bir girip okuyorum. Hunter/Mazot, Harun/Tatar Ramazan, Terliksi, ve tabii ki Sexy Huri en ilginç kullanıcılar arasındaydı.

Tesekkur ederim. Ben hala buralardayim..

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Sexy Huri yazdı:

musluman oldum

Önceden  ateist miydin?

Ateist  idiysen kendi öyle  zannetmişsindir.

Ateistlikte ölmek  var,dönmek  yoktur.

Bir Dava dır Ateizm!

Bilinç  seviyesi artmış,gerçek  ile yalanı anlamış  bir kimse, geri dönemez.Olmaz yani.

Sen hep geri kafalıymışsın, bir iki soruyla

ateist oldum sanmışsın.Yazık.

Ayrılabilirsin tekrar.Burdan alacağın  birşey  yok 

tarihinde adalet123 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...