Jump to content

Muhammed yaşamadı saplantısı

Recommended Posts

Forumda bu saçma tezi savunan ekip bütün Muhammed tartışmalarını dönüp dolaştırıp buraya getiriyor. Muhammed'in yaşamış olduğu gerçeği neden size bu kadar batıyor anlamıyorum. Bir de bu saçma teze itiraz edenlere hemen cahil muamelesi yapıyorsunuz.

Muhammed yaşamadı demek yapılan onca hırsızlık, yağma, talan, katliam, tecavüz vb olayı inkar etmek demek. Muhammed yaşamadıysa onun çevresindeki Ayşe, Fatma, Ali, Osman, Ebu Bekir, Ömer, Ebu Süfyan gibi onca karakter de mi yaşamadı? Bu adamlar bir sürü savaşlar da yaptı ve hatta imparatorluk da kurdular. Ama siz illa da bu tezi savunmaya devam ediyorsunuz. Bütün fikirleriniz, düşünceleriniz, ateistliğiniz Muhammed'in yaşamaması üzerine mi kurulu?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 96
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tevratı aç bak oradada bir yığın savaş anlaşma vardır.Ama değil İsrailin antik Mısırdan çıkışı İsrailde bir Yahudi devletinin varlığı (Davut Süleyman,Süleymanın mabedi,Saba Melikesi....v.s) dahi tarihi kanıtlarla ispat edilememiştir.Keza İsraillerin Babile sürülüşü Nabukadnezar bunlar hep hiç bir ispatı olmayan Dini Hikaye yada doğmalardır.Hani nerede Kutsal Ahit sandığı? Meternit Habeşistana götürmüş! Habeşistanda her kilisede bir Ahit sandığı vardır::smashfreak:Aynı şeyler İsa içinde geçerlidir.Muhammedde aynıdır .Yani oda aynı İsrailiyat tezgahıdır.Çünkü yaşadığı tarihe ait en ufak bir iz yoktur.Ebubekir Ali Ömer Osmanda aynıdır.Allah yada Tanrı  diye insandan ayrı  düşünen yaratıcı bir güç yoktur.Allah olmadığına göre Peygamberde olamaz!Ha diyeceksinki Yalancı peygamber onlar? İyide yaşadıklarına dair delil yok.

Sitelerde Paylaş

Muhammed gerçekten yaşamamış olabilir. Dahası, çok büyük ihtimalle muhammede atfedilen hikayelerin çoğu, temel bir gerçek şahsa yapıştırılmış şeyler olması daha da mümkün. 

Fakat, yaşamamış olduğunda bu kadar ısrar etmek, abesle iştigal. 

Meşhur bir laf vardır: Küçük insanlar şahıslarla, orta karar insanlar olaylarla, büyük insanlar sistemle uğraşır. Muhammed yaşadı, yaşamdı falan deyip küçük insan olmanın gereği yok, yaşamış diyen varsa, tamam yaşamış der geçersin. Uğraşılması gereken koca "din" namındaki sistem varken, şahıslarla uğraşmak havanda su dövmek olacaktır. 

Sitelerde Paylaş

Bunlar kanaatımca hepsi birer semboldür.Mesela Alinin çift başlı kılıcı! Tevratta İsrail askerleride çift başlı kullanırlar.Ama Çift başlı kılıç kullanışlı olmadığı gibi Arkeolojik kazılardada çift başlı kılıçlar çıkmamıştır. O zaman Çift başlı kılıçlar anlatılan sembolik hikayelerdeki bir semboldür.Ne bileyim belkide Diyalektiği sembolik olarak anlatmak istemişlerdir.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Radikal Kemalist yazdı:

Forumda bu saçma tezi savunan ekip bütün Muhammed tartışmalarını dönüp dolaştırıp buraya getiriyor. Muhammed'in yaşamış olduğu gerçeği neden size bu kadar batıyor anlamıyorum. Bir de bu saçma teze itiraz edenlere hemen cahil muamelesi yapıyorsunuz.

Muhammed yaşamadı demek yapılan onca hırsızlık, yağma, talan, katliam, tecavüz vb olayı inkar etmek demek. Muhammed yaşamadıysa onun çevresindeki Ayşe, Fatma, Ali, Osman, Ebu Bekir, Ömer, Ebu Süfyan gibi onca karakter de mi yaşamadı? Bu adamlar bir sürü savaşlar da yaptı ve hatta imparatorluk da kurdular. Ama siz illa da bu tezi savunmaya devam ediyorsunuz. Bütün fikirleriniz, düşünceleriniz, ateistliğiniz Muhammed'in yaşamaması üzerine mi kurulu?

http://www.theoi.com/

burada anlatılan tanrılar, ruhlar, iblisler, şeytanlar, titanlar vb binlerce figürün hiçbiri yaşamadı; buna sanıyorum ki siz de kesinlikle katılıyorsunuzdur. bu figürlere ilişkin anlatıların bulunması, onların gerçek olmasını gerektirmiyor.

saydıklarınızın tümü de hadisler dışında hiçbir kaynağı bulunmayan figürler. tıpkı yunan mitolojisi gibi, islam mitolojisinin birer parçası.

Sitelerde Paylaş
On 07.12.2017 at 13:27, Radikal Kemalist yazdı:

neden? sacma bir tez olsun tez bile değil sözü fazla uzatmaya gerek yok.  kısaca yasadıgını iddia edenler sizlersınız tıpkı allah gibi ozaman bu iddianızı ispatlayın diyorum  çok zayıf bir iddiadır. bu iddiayı ispatlamak için ne? bir arguman nede? bir ispat yoktur.. en  azından hırkaı serıf var ama buda ispat değil bana göre  o hırkanın muhammede ait olduğunu ispatı yoktur. belkıde sıradan bir çoban giymıştı hırkayı.. imkansızmı? tabıkı değil. çünku ispatı yok... Ayşe, Fatma, Ali, Osman, Ebu Bekir, Ömer, Ebu Süfyan bu karakterın düzmece olmadığını ispatlayın ozaman.. çünku muhammed gerçekten yasamadıysakı % 10000000 yaşamadıgından emınım.. bana göre neronomıcon adlı kıtaptada cadılar ve vampırlerın tanrıcası anlatılır bu kıtap bile daha ianndırıcı gelıyor bana. çünku oldukça detaylı bilgiler var sacma sapan iddialar yok.. katırla uzaya cıkmak gibi . 

tarihinde mystic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 07.12.2017 at 15:44, bir_akil_insan yazdı:

saydıklarınızın tümü de hadisler dışında hiçbir kaynağı bulunmayan figürler. tıpkı yunan mitolojisi gibi, islam mitolojisinin birer parçası.

Bilmediğimden ve merakımdan soruyorum.

Muhammed ile ve çevresindekilerle ilgili yaşadıkları iddia edilen döneme ait gerçekten hiçbir tarihi kaynak, somut bir veri yok mu ?

o dönemlere ait irtibat kurulan diğer devletlerin kaynaklarında da mı yok ? 

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, siyahh yazdı:

Muhammed ile ve çevresindekilerle ilgili yaşadıkları iddia edilen döneme ait gerçekten hiçbir tarihi kaynak, somut bir veri yok mu ?

hayır,  hiçbir şey yoktur.

kuranda ancak bir iki isim geçer. onların kim, ne olduğunu da hadisler anlatır. bunların dışında hiçbir yazılı ve tarafsız -başka devletlerin kayıtları vb- dayanak yoktur.

çünkü aslında islamın arap yarımadası ile ilgisi yoktur. islam, mezopotamya dolaylarında, büyük olasılıkla emeviler tarafından şekillendirilmiş, sonra abbasilere geçmiş bir yönetim aracıdır. ilgili ayrıntılar için petra sözcüğünü barındıran yazıları arayabilirsiniz.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
16 saat önce, siyahh yazdı:

ben tarihi yerle bir edicek bilgiyi bildigimi düşünüyorum   ben o dönemde hala sümer medeniyetının yaşadığını düşünüyorum. son dönem sümerliler medinede ve mekkede yaşamıştır. bana göre kuran incil ve tevrat israilgullarından gelır. israilogularıda sümerlıler olduğunu düşünüyorum.. çünku sümerlilerınde inançlarında tabletler vardı. tıpkı 10 emır gibi 10 tablet düşün.  Yahudi, Hıristiyan ve Müslüman dinleriyle Sümer dini ortak noktaları:
1- Tanrı korkusu
2- Tanrı yargılaması
3- Kurban
4- Törenler (İslamda tören ?)
5- İlahiler ( İslam’da ilahi? Hangi ayette geçer?)
6- Dualar
7- Tütsülerle tanrıyı memnun etmek ( İslamda! Hangi ayet ?)
8- İyi ahlaklı, dürüst ve haktanır olmak, büyüklere ve küçüklere saygı göstermek
9- Sosyal adalet...sümerlilerde tıpkı kureyslıler gibi putara tapıyordu ay putları tanrısı ve günes putları tanrısı bunlardan sadece bir kacı.. 

Sitelerde Paylaş
On 07.12.2017 at 14:27, Radikal Kemalist yazdı:

Evet batıyor çünki bazıları bütün herşeyin gerçek olduğunu kabul etmek istemiyor.

En önemlisi Ya Allah varsa ya cehenneme gidersek bunu düşünüyorlar.

Sen halktan gerçeği gizledin, onlar seni şeref mevkiine oturttular. Ben ise onlara gerçeği söyledim, beni taşladılar.

Cüneyd-i Bağdadi

Sitelerde Paylaş
On 07.12.2017 at 14:27, Radikal Kemalist yazdı:

Ben niye böyle bir şey göremiyorum? Din forumunu yeterince takip etmediğim için belki de...

Muhammed'in yaşamamasının, Müslümanlarla yapılan din tartışmalarında hiçbir katkısı yoktur. Bu konu dinle ilgili bir konu bile değil aslında. Muhammed'in yaşadığına inanıyor olmak da kişiyi cahil yapmaz. En fazla konuyla ilgilenmemiştir, tezleri yeterince okumamıştır ya da bunları yaptıysa bile ikna olmamıştır. Bu da cehalete tekabül etmez.

İslam, Muhammed ve sahabe yaşasa da yaşamasa da baştan sona zırva, yalan. Ama Müslümanla tartışırken onun inançlarını, inandığı zırvaları tartışıyoruz ve gerçeklermiş gibi ele alıyoruz zaten. Başka da yolu yok.

Bu arada, her dakika Muhammed yaşamadı deyip duran, her tartışmasına bunu sokuşturup Müslümana meydan okuyan ateistler de gördüm. Adam bunu yalnızca ilgi çekmek için kullanıyor. Yani bir şey bildiği yok, değişik ve ilgi uyandıran bir iddia olduğu için kullanıp duruyor. Vardı böyle birkaç kişi. Kim ki bu konuyu alakalı alakasız her yerde her dakika açıyor, aptal aptal "Hadi kanıtlayın da görelim" diye heyecanla meydan okuyup tahrik aracı olarak kullanıyor, bilin ki bir halt bilmiyor. O yalnız dikkat çekip üst ateist olma derdinde...

Yoksa son derece ciddi ve önemli konudur, çok da ilginçtir. Ama ateistleri bağlar. Merak eden ilgili forumda bolca eklenmiş tartışmaları, linkleri inceler, ayrı bir başlıkta sorup tartışır. Özel meraktır bu, Müslümanı ve onunla yapılan tartışmaya girecek konu değildir.

Sitelerde Paylaş

bir kere konu başlıgı tam bir ateist düşmanlıgı gibi böyle konu başlıgımı? olur. Muhammed yaşamadı saplantısı .. bir kere saplantısı demek tüm ateistlere çok ciddi hakarettır.  

böyle saçmalıkmı? olur. saplantılı insanlarmı? ateistler derhal özür dileyın. tüm ateistlerden.

muhammedın yasadıgına dair kanıt olmamasına mantıklı bakan ateistlere saplantı demek bana göre gerçek saplantıdır. psıkolıjık  bir vakadır.. bu... bana göre konu başlıgını

açan müslüman aslında ezıklıgın verdıgı bunalımla bu konuyu açmıştır.. zavallı . beyın 

daha mantıgını bile kullanamıyor. . saplantılı bir müslümanın halini çok net görüyoruz.. 

Sitelerde Paylaş

pekala bilmsellık nedir? önce onu anlıyalım..  atatürk yaşadımı? evet  ispatı var. 6. vahdettının kamera kaydı bile osmanlı imparatorlugunu ispatlıyor. surlarda  acılan gedıkler topları ispatlıyor. 

kore savasının görüntüleri  türk gazılerının gazı olduğunu  ispatlıyor.

vietnam savası abdenın kaybettıgı ilk savası ispatlıyor.

saddamın canlı yayında asılması onun öldüğünü  ispatlıyor.

cehevaranın cansız bedenı onun catışmada öldürüldüğünü  ispatlıyor...

pekııııııııı hz: mahooonun  neyi? onu  ispatlıyor. uyduruk ve düzmece  bir  hayat hikaeyesımı?hiç bir dananagı olmuyan kaynaklar neyi? isaptlıyor. 

Sitelerde Paylaş

yedıgımız ekmek içtiğimiz su doydugumuzu   ispatlıyor.

alıcı sınır noronlarının  kızdıgımızda yükselıp alcalması kızdıgımıız ispatlıyor.

röngen cihazı  içmızdekı organları  ispatlıyor..

sakallarımızın çıkması  ergenlık hormonu salgıladığımızı  ispatlıyor.

ultrasonıc cihazlar dogumu ispatlıyor ama ölümüden sonrasını  ispatlıytamıyor.

büyük deney  tanrıyı..   değil  sadece  fiizksel bir görsellık olan .  similasyonu  ispatlıyor. 

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, mystic yazdı:

alıcı sınır noronlarının  kızdıgımızda yükselıp alcalması kızdıgımıız ispatlıyor.

büyük deney  tanrıyı..   değil  sadece  fiizksel bir görsellık olan .  similasyonu  ispatlıyor. 

Arkadaşım, çok rica edeceğim şu yazılarını doğru düzgün yaz ki okuyabilelim. Vurgu yapmak istediğin sözcükleri bold yap, tırnak içine al, altını çiz veya italik yap ama böyle kopkoyu renklere boyama, rengarenk yapma. Okunmuyor, ayrıca son derece itici duruyor. 

İnan bana son günlerde senin yazdığını gördüğüm başlıkları direkt geçiyor, okumuyorum. Lütfen sen de herkes gibi "normal" yazmaya çalış ki okunabilirliğin olsun, seni okumak için insanlar özel çaba sarfetmek zorunda kalmasın. Lütfen...

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Türk Ateist yazdı:

Arkadaşım, çok rica edeceğim şu yazılarını doğru düzgün yaz ki okuyabilelim. Vurgu yapmak istediğin sözcükleri bold yap, tırnak içine al, altını çiz veya italik yap ama böyle kopkoyu renklere boyama, rengarenk yapma. Okunmuyor, ayrıca son derece itici duruyor. 

İnan bana son günlerde senin yazdığını gördüğüm başlıkları direkt geçiyor, okumuyorum. Lütfen sen de herkes gibi "normal" yazmaya çalış ki okunabilirliğin olsun, seni okumak için insanlar özel çaba sarfetmek zorunda kalmasın. Lütfen...

büyük deney  tanrıyı..   değil  sadece  fiizksel bir görsellık olan .  similasyonu  ispatlı  ben çok net görüyorum dostum :D  

sen sıkıysa bunu  görde görelım   :D   yarragımın başı kabzımal taşı   :D 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, haci yazdı:

Muhammed yaşamıştır veya yaşamamıştır. Bunun arası yok...

Yaşadığını iddia eden iddiasını somut delillerle kanıtlar. Kanıtlayamazsa zırvalayacağına yaşamadığını kabul eder..

baravo işte mantık diye buna  derim. ayrıca tebrik ederim.  dostum..  bu forumda  gerçek bir akıl ve mantık gördüm. ve saygımı kazandın.. annukiler adına seni kutsuyorum.  yaşadığını  iddia edenler hala neyi? bekliyor.  daha nekadar? bekliyecegiz. :D  

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, The_Individualist yazdı:

Forumun yeni özürlüsü ..... Mystic ..

Tebrikler .. Bizden 1 adet altın yarrak kazandın .. Soktukça bizi hatırla ..

sen hiç özürlü yarragı yedinmi? dostum  götüne telegerif diregi girmiş homolar gibisin. her sokuşta aklıma ilk sen geliceksin. merak etme :D  :D   bendede elmas  şeklinde  titreşimli  vibtatör var. tam senlik. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...