Jump to content

Muhammed yaşamadı saplantısı

Recommended Posts

24 dakika önce, mystic yazdı:

yedıgımız ekmek içtiğimiz su doydugumuzu   ispatlıyor.

alıcı sınır noronlarının  kızdıgımızda yükselıp alcalması kızdıgımıız ispatlıyor.

röngen cihazı  içmızdekı organları  ispatlıyor..

sakallarımızın çıkması  ergenlık hormonu salgıladığımızı  ispatlıyor.

ultrasonıc cihazlar dogumu ispatlıyor ama ölümüden sonrasını  ispatlıytamıyor.

büyük deney  tanrıyı..   değil  sadece  fiizksel bir görsellık olan .  similasyonu  ispatlı  ben çok net görüyorum dostum :D  

sen sıkıysa bunu  görde görelım   :D   yarragımın başı kabzımal taşı   :D 

Bak şimdi, ileti kutusunun en üstünde toolbar'lar var ya, orada, sağ yanında küçük x, altında _ olan bir T işareti bulunuyor. Senin bütün yazını sağ tıkla işaretledikten sonra o T harfine basınca yazı dümdüz hale geliyor. Senin iletini öyle yapınca da yazdığın yazı ortaya çıktı. Sen de ortaya çıkmış oldun tabii.

Ben sana insanca rica ettim, okumak zor oluyor seni, bir şeylere vurgu yapacaksan altını çiz veya bold yap, ne bileyim tırnak içine al falan dedim.

Sense bunu yazdın.

Ben şimdi sana ne yapayım? Nedir senin hakettiğin sence?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 96
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bir saat önce, haci yazdı:

Muhammed yaşamıştır veya yaşamamıştır. Bunun arası yok...

Yaşadığını iddia eden iddiasını somut delillerle kanıtlar. Kanıtlayamazsa zırvalayacağına yaşamadığını kabul eder..

Konfüçyüs yaşamış mıdır ? Bence yaşamamıştır.

Arşimette yaşamamıştır.

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, bordan yazdı:

Konfüçyüs yaşamış mıdır ? Bence yaşamamıştır.

Arşimette yaşamamıştır.

Yanılıyorsun. Onlar arkalarında somut deliller bırakmışlardır. İsa ve Musa da yaşamamışlardır dersen haklısın.

Muhammed'in varlığına dair tek bir somut delil bile yoktur. Kur'an'ı Muhammed yazmamıştır. Kur'an Muhammed'e ilham olmamıştır.

Kur'an'ı Muhammed'in yazmadığı anlaşılır anlaşılmaz, Muhammed efsanesi kendi üzerine çökmüştür..

Sitelerde Paylaş

Bence muhammed yaşamıştır.

Yer,zaman,mensup olduğu aşiret,ana-baba-çocuk ve sahabe adları,yapılan savaşlar gibi bilgiler yaklaşık 100  yıl sonra uydurulan bir efsanede bulunamaz.

Çünkü insanlar 1-2 kuşak önce olmuş (ya da olmamış) önemli olayları yer zaman kişi belirtildikten sonra bilirler.

Muhammedin yaşamadığını düşünenler bu efsanenin 700 lü yılların başında uydurulduğunu iddia ediyorlar.

Mekkede yaşamış, haşimilerden,baba adı abdullah,anne amine olan peygamberlik iddiasıyla ortaya çıkan,21 yıl bu iddiası için mücadele eden,emevilerden ebu süfyanla  vb. çatışan bir adamın yaşayıp yaşamadığını 1-2 kuşak sonra mekke ve medinede yaşayan insanlar çok net bilirler ve bu numarayı yemezler bence.

Sitelerde Paylaş

Muhammed'in yaşaması bir inançtır.

Muhammed'in yaşadığının delilden yoksun olması ise bilimsel bir gözlemdir.

İnancın doğru veya yanlış olması tartışılmaz. Bilimsel bakış açısından her inanç bilimsel yöntemlerle bağdaşmadığı için yanlıştır.

Delil yokluğu yokluğun delilidir.

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, haci said:

Muhammed'in yaşaması bir inançtır.

Muhammed'in yaşadığının delilden yoksun olması ise bilimsel bir gözlemdir.

İnancın doğru veya yanlış olması tartışılmaz. Bilimsel bakış açısından her inanç bilimsel yöntemlerle bağdaşmadığı için yanlıştır.

Delil yokluğu yokluğun delilidir.

Biraz pragmatik olmakta fayda var. Yaşamamış olması bir şeyi değiştirmez, ama yaşamış olması, müsloşlara laf geçirilebilecek harika bir zemin demektir. 

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, anibal yazdı:

Biraz pragmatik olmakta fayda var. Yaşamamış olması bir şeyi değiştirmez, ama yaşamış olması, müsloşlara laf geçirilebilecek harika bir zemin demektir. 

Bütün sorun o zaten...Yaşamamış bile olsa, Müslümanların gönlünde yaşayan bir Muhammed vardır. O Muhammed Müslüman olmayanlar için son derece tartışmalı bir karakterdir.

Onu yaşatmamak İslam'ın eleştirisini önemli ölçüde kısıtlayacaktır. Ama Müslümanlar bu gerçekten yararlanmasını bilmiyorlar ve bu sapık Muhammed'e inanmakta ve onu sevmekte israr ediyorlar. Daha da ötesi, Muhammed İslam'ın son derece önemli, temel ve vazgeçilmez bir unsurudur. İslam'ın temeli Allah'a ve Muhammed'e inanmaktır. Muhammed'in yaşamadığını savunan ateistler aslında İslam'ı islah ediyor görünmektedirler. Bu da bir çelişki oluşturmaktadır. Muhammed'in yaşamamış olması hem Müslümanlar hem de ateistler için ilginç bir çelişkidir.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, haci yazdı:

Yanılıyorsun. Onlar arkalarında somut deliller bırakmışlardır. İsa ve Musa da yaşamamışlardır dersen haklısın.

Muhammed'in varlığına dair tek bir somut delil bile yoktur. Kur'an'ı Muhammed yazmamıştır. Kur'an Muhammed'e ilham olmamıştır.

Kur'an'ı Muhammed'in yazmadığı anlaşılır anlaşılmaz, Muhammed efsanesi kendi üzerine çökmüştür..

Konfüçyüste kitap yazmamıştır o anonim bir isimdir.

Sizin mantıkla gidiyorum, ispatlayamazsınız Konfüçyüsün mezarı nerede, bilimsel kanıt yok ortada.

Konfüçyüs tamamen örnek amaçlı yazılmıştır.

1400 eveli yaşamış herhangi bi ünlü isim konu olabilir.

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, bordan yazdı:

Konfüçyüste kitap yazmamıştır o anonim bir isimdir.

Sizin mantıkla gidiyorum, ispatlayamazsınız Konfüçyüsün mezarı nerede, bilimsel kanıt yok ortada.

Konfüçyüs tamamen örnek amaçlı yazılmıştır.

1400 eveli yaşamış herhangi bi ünlü isim konu olabilir.

Onlar da yaşamamış olabilir. Buda'nın da yaşadığı kuşkulu.. Şekspir için bile yaşamamıştır diyenler var..

Bunlarla ne kanıtlamak istiyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
On 09.12.2017 at 00:21, siyahh yazdı:

Bilmediğimden ve merakımdan soruyorum.

Muhammed ile ve çevresindekilerle ilgili yaşadıkları iddia edilen döneme ait gerçekten hiçbir tarihi kaynak, somut bir veri yok mu ?

o dönemlere ait irtibat kurulan diğer devletlerin kaynaklarında da mı yok ? 

1400 Yıl öncesinde senin aradığın şey ne biliyor musun?

İkametgah

Tapu Kadastro

Kimlik Kartı

Ehliyet

* Aradığının adı Hadislerdir

Sahih Buhari'nin hadislerini inceleyebilirsin.

Bu yazdığı hadis kitabını  'Doğruları Yazıyorum' diyerek Ümmedi Muhammed ufkundan onay aldıktan sonra yazmıştır.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, cyn yazdı:

1400 Yıl öncesinde senin aradığın şey ne biliyor musun?

İkametgah

Tapu Kadastro

Kimlik Kartı

Ehliyet

kendi yazdığı/yazdırdığı bir mektup,

o dönemden kalan ve şüpheye mahal bırakmayacak, adının herhangi bir şekilde geçtiği bir belge yeterliydi aslında..

10 dakika önce, cyn yazdı:

Bu yazdığı hadis kitabını  'Doğruları Yazıyorum' diyerek Ümmedi Muhammed ufkundan onay aldıktan sonra yazmıştır.

Doğruları yazıyorum diyerek, yine kendisinde olan ümmedi muhammed ufkundan onay alındığına dair deilleri ile ?

Evet şüpheye mahal bırakmayacak somut bir ver işte. :)

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, siyahh yazdı:

kendi yazdığı/yazdırdığı bir mektup,

o dönemden kalan ve şüpheye mahal bırakmayacak, adının herhangi bir şekilde geçtiği bir belge yeterliydi aslında..

Doğruları yazıyorum diyerek, yine kendisinde olan ümmedi muhammed ufkundan onay alındığına dair deilleri ile ?

Evet şüpheye mahal bırakmayacak somut bir ver işte. :)

Aklınla filitre yapıyorsun;

Hadislere inanmayan bir kişisin, mektup yada belgelere olsaydı onlara inanacağını mı söylemektesin..

Suyun boş tarafından yine bakacağının ön yargısı mevcut sende.. nafile..

Söylediğim kişinin Hadis kitaplarını incelemeni tavsiye ederim..

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, cyn yazdı:

Aklınla filitre yapıyorsun;

Hadislere inanmayan bir kişisin, mektup yada belgelere olsaydı onlara inanacağını mı söylemektesin..

Suyun boş tarafından yine bakacağının ön yargısı mevcut sende.. nafile..

Söylediğim kişinin Hadis kitaplarını incelemeni tavsiye ederim..

hadislerin bu konuda  somut bir kanıt olarak varsayılmamasının nedeni; zaten  o döneme ait olmaması, sonradan yazılmış olması..

bana 570-635 yıllarını kapsayan dönemden kalma bir belgenin var olduğunu söylersen o zaman olur işte.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, siyahh yazdı:

hadislerin bu konuda  somut bir kanıt olarak varsayılmamasının nedeni; zaten  o döneme ait olmaması, sonradan yazılmış olması..

bana 570-635 yıllarını kapsayan dönemden kalma bir belgenin var olduğunu söylersen o zaman olur işte.

Peki bu durumu şu şekilde düşünsem,

Aynı anda yaşanılanları belgelendirme yapsa idiler ismi tastik ve kanıt olmazmıydı..

Hadislerin amacını ve gayesini iyi kavrarsan demek istediğimi daha iyi kavrayacaksın, onun için sana örnek vermek istedim..

Onaylanmıştır diye..

Sonradan yazılması da bu durumda gayet normaldir..

Şimdi sen bir savaş kitabı okuduğunda savaşta bulunan bir yazarın savaşı gözlemleyerek kaleme aldığı anı anlattığını belirtemezsin,

Savaş meydanını terkinden sonra olayları anlatabilmiştir..

Bugünki teknoloji olsaydı elbet kameraya çekerdi dimi?

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, Mega Ateist yazdı:

Sadece Mystic'in banlanması yeterli değil, ayrıca bu kişininde banlanması gerekiyor. 

@Hacı eşitlik sağlanması. 

Hayır, gerekmiyor. Burada eşitlik arandığını sana kim söyledi acaba?

Adam bildiğin ağır sapık çıktı, The Invidualist de ona ettiği lafı iade etti.

Banlanmasına bozulduğun arkadaşının, yukarıda alıntı yaptığın Invidualist'in iletisine verdiği ve başlıkta hala duran yanıt şu:

"sen hiç özürlü yarragı yedinmi? dostum  götüne telegerif diregi girmiş homolar gibisin. her sokuşta aklıma ilk sen geliceksin. merak etme :D  :D   bendede elmas  şeklinde  titreşimli  vibtatör var. tam senlik."

The_Invidualist ide bundan sonra tek bir laf etmemiş, yanıt vermemiş.

Neyin eşitliğini arıyorsun?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Hayır, gerekmiyor. Burada eşitlik arandığını sana kim söyledi acaba?

Adam bildiğin ağır sapık çıktı, The Invidualist de ona ettiği lafı iade etti.

Banlanmasına bozulduğun arkadaşının, yukarıda alıntı yaptığın İnvidualist'in iletisine verdiği ve başlıkta hala duran yanıt şu:

"sen hiç özürlü yarragı yedinmi? dostum  götüne telegerif diregi girmiş homolar gibisin. her sokuşta aklıma ilk sen geliceksin. merak etme :D  :D   bendede elmas  şeklinde  titreşimli  vibtatör var. tam senlik."

The_Invidualist ide bundan sonra tek bir laf etmemiş, yanıt vermemiş.

Neyin eşitliğini arıyorsun?

Okudum işin komik tarafı , önce İnvidualist sövmüş sonra oda sövmüş.

1. İnvidualist söver

2. Mystic söver

3. 2'si de banlanır .

Benim kimse arkadaşım değil.  

tarihinde Mega Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Arkadaşım, çok rica edeceğim şu yazılarını doğru düzgün yaz ki okuyabilelim. Vurgu yapmak istediğin sözcükleri bold yap, tırnak içine al, altını çiz veya italik yap ama böyle kopkoyu renklere boyama, rengarenk yapma. Okunmuyor, ayrıca son derece itici duruyor. 

İnan bana son günlerde senin yazdığını gördüğüm başlıkları direkt geçiyor, okumuyorum. Lütfen sen de herkes gibi "normal" yazmaya çalış ki okunabilirliğin olsun, seni okumak için insanlar özel çaba sarfetmek zorunda kalmasın. Lütfen...

6 saat önce, mystic yazdı:

yedıgımız ekmek içtiğimiz su doydugumuzu   ispatlıyor.

alıcı sınır noronlarının  kızdıgımızda yükselıp alcalması kızdıgımıız ispatlıyor.

röngen cihazı  içmızdekı organları  ispatlıyor..

sakallarımızın çıkması  ergenlık hormonu salgıladığımızı  ispatlıyor.

ultrasonıc cihazlar dogumu ispatlıyor ama ölümüden sonrasını  ispatlıytamıyor.

büyük deney  tanrıyı..   değil  sadece  fiizksel bir görsellık olan .  similasyonu  ispatlı  ben çok net görüyorum dostum :D  

sen sıkıysa bunu  görde görelım   :D   yarragımın başı kabzımal taşı   :D 

6 saat önce, The_Individualist yazdı:

Forumun yeni özürlüsü ..... Mystic ..

Tebrikler .. Bizden 1 adet altın yarrak kazandın .. Soktukça bizi hatırla ..

6 saat önce, mystic yazdı:

sen hiç özürlü yarragı yedinmi? dostum  götüne telegerif diregi girmiş homolar gibisin. her sokuşta aklıma ilk sen geliceksin. merak etme :D  :D   bendede elmas  şeklinde  titreşimli  vibtatör var. tam senlik. 

@Mega Ateist

Yoo, okumamışsın. Adam önce bana sövdü, son derece iğrenç biçimde. The_Invidualist de sanıyorum çirkinliği gördü ve küfürünü iade etti.

Senin savunduğun ve uğruna üyeliğini sonlandırmak istediğin adamsa bin katı küfür etti, iyice iğrençleşti ve Hacı tarafından uyarıya bile gerek görülmeksizin atıldı.

İletiler, sırasıyla alıntıladığım gibi. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

@Mega Ateist

Yoo, okumamışsın. Adam önce bana sövdü, son derece iğrenç biçimde. The_Invidualist de sanıyorum çirkinliği gördü ve küfürünü iade etti.

Senin savunduğun ve uğruna üyeliğini sonlandırmak istediğin adamsa bin katı küfür etti, iyice iğrençleşti ve Hacı tarafından uyarıya bile gerek görülmeksizin atıldı.

he şimdi gördüm

Neyse gidip düzelteyim yazdığımı bi sn. 

Yo umrumda değil kimin ne olduğu. o kısmı okumamıştım. 

Ben kimsenin uğruna birşey sonlandırmam. Adaletsizlik görürsem tereddüt etmeden oradan sıvışmaya bakarım

çünkü benimde başıma gelebilir 

Ama hata yaptığımda ise bunu kabul eder kapatır çenemi otururum.

Bu kadar basit.  :D 

tarihinde Mega Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Sayın Türk, beni kahkahayla güldürdün:)

Bir yandan baştan sona doğru okuyor diğer yandan da aynı senin yaptığın gibi küfürlü mesajları topluyorum, tam sona geldiğimde baktım aynısını sen benden önce yapmışsın:)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...