Jump to content

Muhammed yaşamadı saplantısı

Recommended Posts

14 saat önce, haci yazdı:

Onlar da yaşamamış olabilir. Buda'nın da yaşadığı kuşkulu.. Şekspir için bile yaşamamıştır diyenler var..

Bunlarla ne kanıtlamak istiyorsunuz?

Şunu kanıtlamak istiyorum, yüzlerce ünlü insanı yaşamamış sayabiliriz.

Muhammed hakkında hepsinden daha fazla detaylar var.

Örneğin cariyeleri, evlilikleri, gazveleri ve daha bir sürü hikaye.

Ve dahası...

Ali, Ömer, Yezid, Hasan, Hüseyin hiç biri yaşamamış olmalı. Kur'an-ı toplayan Osman'da.

Yani Muhammed yaşamadı diyen kişi bunlara da açıklama getirmeli ki tutarlı bir yanı olsun.

tarihinde bordan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 96
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 saat önce, bordan yazdı:

Şunu kanıtlamak istiyorum, yüzlerce ünlü insanı yaşamamış sayabiliriz.

Muhammed hakkında hepsinden daha fazla detaylar var.

Örneğin cariyeleri, evlilikleri, gazveleri ve daha bir sürü hikaye.

Ve dahası...

Ali, Ömer, Yezid, Hasan, Hüseyin hiç biri yaşamamış olmalı. Kur'an-ı toplayan Osman'da.

Yani Muhammed yaşamadı diyen kişi bunlara da açıklama getirmeli ki tutarlı bir yanı olsun.

Toraya bakın oradada kurgu bir İsrail tarihi görürsünüz. Bir yığın kral kahin savaşlar....vsAynen Araplarda daha sonra bu İsrail edebiyatını taklit ettiler.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, cyn yazdı:

Ashab-ı kıram Peygamberimizin kral ilan etmedi Allahın Elçisi olarak benimsedi, onun sarığı ya da yattığı hamağı ilahlaştırma gayesin de değildiler..

Geride kalanların saçını sakalını almasını bile hoş karşılayacak bir Peygamber değildi.

Çünki kendiside kuldu ve kul olduğunu asabına sürekli nakış etti..

O bu dünya için yaşamadı,

Yüce görevini benimsedi ve Allahın Kelamı; O Kuranı miras bıraktı ve gitti..

Bu hassasiyet onda mevcuttu..

Siz öyle bir Peygamber hayal ediyorsunuz ki 23 sene saltanatlık sunmuş mal varlığı ile dünyayı keyfiyen yaşamız bir kişi arıyorsunuz ve  ama yanılyorsunuz..

Peygamberimizin ahlakında kendini övme krallık saltanatlık hiç bir zaman olmadı..

O Sadece Peygamberlik görevini yerine getirdi..

hz_muhammed_sav_yasadigi_evi_3_boyutlu_gez_h5324.jpg

Yok yanılıyorsun doğmalara göre Bir yığın cariye ve Hurmalıkları vardı.

Sitelerde Paylaş

Muhammed hayali bir masal karakteridir,yaşadığına dair hiç bir nesnel veri yoktur..

Aldığı vahiyleri parşömene bile yazmaktan aciz bir insanın yaşadığına kahkaha ile gülerim, Heraklius’a mektup yazmışmış..!

Adam vahiyi yazdırmaktan aciz bir de mektup mu yazacak?

Sitelerde Paylaş
On ‎11‎.‎12‎.‎2017 at 09:38, cyn yazdı:

Kurtar beni ALLAH'IM

Medet yaaa medet muhabbeti ha! :lol: Allahını da alıp ikiniz defolup gidebilirsiniz. Uyduruk allahına hiç mi hiç ihtiyacım yok. Burada bir ateiste allah satmaya utanmıyor musun yüzsüz! Allahına inanmıyoruz diyoruz, zorla mı satacaksın allahını! Biraz fikire saygınız olsun. Allahınıza inanmıyoruz!

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, Ornias yazdı:

Adam vahiyi yazdırmaktan aciz bir de mektup mu yazacak?

:0_80cbc_37a71a73_L: Güzeldi! Bunu çok tuttum!

Ülen çok meraklısıymış madem, Mısır mukavkısı buna cariye Mariye'yi hediye göndermiş diyorlar! Ben istemem Mariye cariye, bana papirüs gönderin onun yerine bir top, Kuranımı yazdıracağım niye dememiş? :D

Bir top papirüs isteyeceğine topa girmeyi mi tercih etmiş? :lol: Madem öyle yaptı diyorsunuz, nesine tapıyorsunuz lan bu hıyarın müslümler? Yok öyle şey yapar mı efendimiz diyorsanız hani nerede yazdırdığı Kuran?

Kepazelik yani, skandal! Yazı icat edileli kaç bin sene olmuş, herif ölüp gidiyor, Allahtan geldi diye iddia ettiği şey daha yazılıp derlenip toparlanmamış! Böyle rezillik dünyada daha görülmedi!

Sitelerde Paylaş

Muhammed fakirdi diyenler allahımız yalan söylüyor demekteler. Müslümler kadar dininin cahili başka bir toplum daha yoktur.

Çünkü Kuran'da "vacedeke ailen fe eğna" yazar. Bu seni fakir bulup zengin ettik demektir.

Hatta Müslümlerin zengin ve yiyici kısmı bu pasajın devamındaki "ve emma bi nimeti rabbike fehaddis" pasajına dayanarak zengin olmayı ve zenginlikle övünmeyi allahın emri sayarlar.

Hiç öyle muhammed fakirdi diye uyduruk masallardan başka bir anlatım yok. Sadece bazı sulugöz şovmen soytarılar ağlamaklı sesle efendimizzz hasırda yatardı üüüüüü diye zırlarlar. O soytarı şarlatanlara da sadece ahmaklar inanır.

Sitelerde Paylaş
On 11.12.2017 at 09:38, cyn yazdı:

Dil ne bilir,şekeri şerbeti,
Aldıgın lezzeti,baldanmı sandın!
Ne arı,nede ağaç verir nimeti
Elmayı,narı daldanmı sandın!

Baharı gönderir al gelin gibi,
Bir hazineki görünmez dibi,
O Cemil'dir Cemal O'nun tecellisi
Güzeli yeşilden,aldanmı sandın!

Çok istesende inadın olmaz,
Takdirden öte muradın olmaz,
O uçurursa,senin kanadın olmaz,
Uçmayı kuştan,kartaldan mı sandın!

O'nun emriyle göktedir varlıklar,
O'nun emriyle yerde kalabalıklar
O dilerse,kavağa çıkar balıklar
Şu düzenli hayatı faldanmı sandın!

Gördüğün,göremediğin...göz O'nun
Bildiğin,bilemediğin...öz O'nun
Dediğin,diyemediğin...söz O'nun
Kelamı dudaktan,dildem mi sandın!

O dilerse, azlar çok olur,
O dilerse varlar yok olur,
O dilerse açlar tok olur,
Tokluğu paradan puldan mı sandın!

İbrahim duada Nemrut!un ateşinde,
Ateşler gülzar olur,türlü esrar işinde,
Oğul razı kurbandır babasının peşinde,
Kesmeyen bıçağı İsmail!den mi sandın!

Zulmün kucağında Musalar doğar,
Açılır Bahr-ı Ahmer küffarı boğar,
Sükut edince esbap bıldırcın yağar,
Yoksa nusreti ebabilden mi sandın!

Kah gülersin,kah dilhunsun gözyaşına,
Gün olur tuz bulamazsın aşına,
Dün,bugün ne geldiyse başına,
Eden O'dur,eyleyen O...kuldanmı sandın!!

Ateşini söndürdün,suyuda kaldın
Sütünü içtin de,koyunda kaldın,
Dünyayı evlattan maldan mı sandın,
Bülbülün zarını gülden mi sandın!

O'nun sanatı varlığın nakışında,
O'nun şefkati ananın bakışında,
O'nun rahmeti suyun akışında,
Suyu pınardan gölden mi sandın!

Ellerin titrer,fer kesilir gözlerde,
Kapılırsın pek amansız bir derde,
Maraz,musibet ancak bir perde,
Kul!Eceli Azrail'den mi sandın!

A'male bakarsın ateşi tartar,
Rahmete bakarsın ümüdi artar,
Kurtar beni ALLAH'IM kurtar,
Gönül Necatı amelden mi sandın!!

Cyn yazış tarzından Tarikatlara gidip orada güzel sesiyle zırlaya zırlaya ilahi söyleyen bayanları andırıyorsun.İnsanların bir anda düşünce ve inançları değişmez ama hadi bendende sana bir nefes burdaki sözleri anlamaya çalış zırlamayıda bırak.

“Allah deyip bağırma / Irak sanıp çağırma 

Hakkı dilden ayırma / Şeytan güler bu hale 

Hayali bir yerdesin / Sen arada perdesin 

Hak sende sen nerdesin / Nedir cevap suale 

Levh-i mahfuzdur yüzün / Anı şerh eyler sözün 

Arif bilir iç yüzün / Cahil düşer zevale 

Kurban’ıdır sözümüz / Rahmanıdır yüzümüz 

Hakkı görür gözümüz / Aldanmayız hayale 

Aba deyip ademe / Secdegah ol aleme 

Hateme er hateme / Döndür yüzün cemale 

Mihrabi cümle ayat / Müteşabbih muhkemat 

İşte destimde berat / Sun ey saki piyale

Sitelerde Paylaş

Şimdi gel de Alevi kültürün Sünni kültüre üstünlüğünü görme! Bu üstünlük apaçık yani. Kabe gönüldür, hac gönül almaktır diyen, namaz doğru dürüst olmaktır diyen bir kültür şimdi daha güzel değil mi? Yat kalk tapın, taş dön taş öp taş taşla iş mi şimdi bu saçmalıklar!

Yani şimdi bunu görmemek için kör olmak lazım. Alevi deyişleri çok güzel, çok anlamlı şimdi. Bir Pir Sultan, bir Kaygusuz Abdal filan çok güzel şiirler yazmışlar şimdi, bunu inkar olanaksız! Sünnilerin nesi var saçma sapan ilahileri var. Yok medet yok şefaat bir sürü saçmalık.

Benim Alevilerle ne bir alışverişim oldu ne bir işim düştü ne bir çıkarım oldu. Hiç bir bağlantım yok. Ama göz var mizan var. Durum apaçık kendini gösteriyor.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah diye yeri göğü kainatı yaratanı sen arama.Allah dediğin mefhum senin yaşantındaki güçlükleri yendiğin anda sendedir.Yani Senin Başarındır.Ona erişmek için Hakkını ver.Yani Çalış Doğru dürüst ol,Aklını kullan,Bilgi öğren,Cesur ol,Sabırlı ol,Bedbin duygular besleme,İnançlı ol,Kendine güven.......v.sİşte o zaman Ademiyetin yani İnsanlığın sana aba olur.Ve Kainata secdagah olursun yani hizmet edersin.Hizmet demek aynı zamanda Başarmaktır!Hizmet ettiğin müddetçede yaşantındaki problemlerin çözülür.Adam gibi yaşarsın.Yoksa Umku hayallere kapılıp Allah Allah diye zırlayıp birtakım ritüellerin esiri olursan Yallah oluverirsin bu toplumdan.O din kardeşlerim dediğin insanlar dahi Seni Piravnalar gibi parçalarlar.Dahaaa çoook zırlarsın.Sonunda onlarda rahatsız olurlar .:smashfreak:Ondan sonra oku bakalım Yunustan "Ben dost ile dost olmuşum kimseler dost olmaz bana diye:))" Nah ! Dost olmuşsun sen!

Sitelerde Paylaş

Yani allah gönüllerdedir insanı gücendirmek allahı gücendirmektir gönül almak allaha ibadettir öğretileri Sünni yobaz öğretiler karşısında kesinlikle bir gömlek değil çok çok üstün. Bunu görmemek için ya kör, ya dogmatik bir yobaz olmak gerekiyor.

Tabii bu söylemlerin arka yüzü allah diye bir şey yoktur olduğu için Aleviliğin ateizme çok daha yatkın olması son derece normal.

Aslında Aleviler İslam yobazlığına teslim olmamak, ama Müslüm olmadıkları gerekçesiyle de katliama uğramamak için Müslüm gibi gözükmek zorunda kalmışlardır. Aslında dedikleri allahın fasaryadan uydurma bir dayatma olduğu. Fakat bunu açıkça söylemek katliama uğramalarını sonuç vereceğinden böyle ince ve dolaylı bir dil geliştirmişler.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, democrossian yazdı:

:0_80cbc_37a71a73_L: Güzeldi! Bunu çok tuttum!

Ülen çok meraklısıymış madem, Mısır mukavkısı buna cariye Mariye'yi hediye göndermiş diyorlar! Ben istemem Mariye cariye, bana papirüs gönderin onun yerine bir top, Kuranımı yazdıracağım niye dememiş? :D

Bir top papirüs isteyeceğine topa girmeyi mi tercih etmiş? :lol: Madem öyle yaptı diyorsunuz, nesine tapıyorsunuz lan bu hıyarın müslümler? Yok öyle şey yapar mı efendimiz diyorsanız hani nerede yazdırdığı Kuran?

Kepazelik yani, skandal! Yazı icat edileli kaç bin sene olmuş, herif ölüp gidiyor, Allahtan geldi diye iddia ettiği şey daha yazılıp derlenip toparlanmamış! Böyle rezillik dünyada daha görülmedi!

Yazı icat edileli binlerce yıl geçmiş,papirus teknolojisi ilerlemiş,her yerde mevcut.2-3 bin yıl önce yazılmış kitaplar bile günümüze ulaşmış.Kitap yazma Muhammed devri için yeni bir olay da değil yani.

Ama Allah’tan son kutsal kitap diye vahiyler alıyorsun,ama yazdırmıyorsun,aklına gelmiyor,işin garibi vahiyi gönderenin de aklına gelmiyor?

Sonra, güya,bir uyanık ayetleri ezberlediğini  iddia eden iki şahit bulup( bunların ezberi de ne kadar doğruysa?) ayetleri kitap haline getiriyor.İşin garibi bu kuran bile günümüzde bulunamıyor.Tam,eksiksiz en erken kuran 10.yüzyıl tarihli..

Yahu böyle saçmalık olur mu?Sahte peygamberler bile böyle yapmaz. Bu saçmalıktan anlayın işte Muhammed’in yaşayıp yaşamadığını..

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Ornias yazdı:

Yahu böyle saçmalık olur mu?

Olmaz. Doğru söz güneş gibi parlar ve ışığı her yeri doldurur. Doğru söz üzerine artık başka söz söylemek abes olur. Söylediklerin o kadar doğru ve yerinde ki, altını imzalamaktan başka söyleyecek söz kalmıyor.

Ama ben sadece anlattığın gerçeği kendi anlatımım, kendi cümlelerimle bir kez daha ifade edeyim:

Öyle Allahtan bana vahiy geliyor diyen bir adam olacak olsa, hemen kağıt bulun getirin bana der, bir katipler kurulu oluşturur ve her harfi, noktayı titizlikle kayda geçirir. Tomarları dikkatle ciltletir, her olasılığa karşı dikkatle aman bir hata olmasın diye kopyalar, tekrar tekrar kopyalarda hata var mı diye kontrol eder. Ömrünü bu işe adar.

Yaşadığı iddia edilen yüzyılda papirüs icat edileli binlerce yıl olmuş, onu beğenmezsen parşömen var, mürekkep var, kalem var. Tüm bunların çoktan icat edildiği bir dönemde böyle bir uyduruktan terelelli saçmalık eğer olduysa bile bu insanlığın yüz karası bir utanç olur. Evreni yaratan güçten vahiy alıyorum deyip ondan sonra da tikinin keyfi peşinde yağmadan yağmaya koşan bir herife inanıyorsanız, aferin, inanmaya devam edim Müslümler, peygamberiniz size bir yakışıyor, bir yakışıyor, tam sizlik! Size de tam böyle bir peygamber yakışır. Deveye diken...

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, democrossian yazdı:

Yani allah gönüllerdedir insanı gücendirmek allahı gücendirmektir gönül almak allaha ibadettir öğretileri Sünni yobaz öğretiler karşısında kesinlikle bir gömlek değil çok çok üstün. Bunu görmemek için ya kör, ya dogmatik bir yobaz olmak gerekiyor.

Tabii bu söylemlerin arka yüzü allah diye bir şey yoktur olduğu için Aleviliğin ateizme çok daha yatkın olması son derece normal.

Aslında Aleviler İslam yobazlığına teslim olmamak, ama Müslüm olmadıkları gerekçesiyle de katliama uğramamak için Müslüm gibi gözükmek zorunda kalmışlardır. Aslında dedikleri allahın fasaryadan uydurma bir dayatma olduğu. Fakat bunu açıkça söylemek katliama uğramalarını sonuç vereceğinden böyle ince ve dolaylı bir dil geliştirmişler.

O nefes Mihrabiye aittir. Mihrabi Fatihin diri diri yaktırdığı Hurufi Ekolündendir.Hayali bir Allah gönülde dahi olamaz.Allaha aşuuuukmuş! ona kavuşmak içinde zırlarmışşş!Hst::0_80cbc_37a71a73_L:Allah insanın başarmasıdır.Başarı için yapılması gerekenlerde Haktır.Hakka yüz çevirmek demek doğru yoldan yürümektir.Doğru yoldan yürümekte Haklı olmaktır.Başarıların hepside İnsanlığa hizmettir.Yoksa insanın yüzüne neden bakayım?.Mide ameliyatı yapan bir cerrah hastasının midesine bakar.:)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...