Jump to content

Ateizm hakkında

Recommended Posts

45 dakika önce, Mushinronsha yazdı:

Bir şeyi görüp görmemen ona inanmanı değiştirmez. Yeter ki mantığınla bunu anlayabilesin. Siz illa gökten bir şeyler inecek öyle anlayacaksınız, değil mi?

Bilim kanıt ister.Mantıga vurduğun inancın senin olsun der.Bilim deney/gözlem/formül ister.Getir paşalar gibi koy formülünü masaya herkes sussun.Ona bakarsan mantıklı diye uzaylılara inanan ateist bile var.İnanan diyorum bak!Çekip video ya getir kabul edelim

Dipnot: Teizm zaten inanış biçimi anlamıyor musun!Adam görmediğine inaniyor.Senden ne farkı var?Sen de görmediğin şeylere inanıyorsun.Aklını göremiyorsan inanmayacaksın.Aklım yok diyeceksin.Uzaylı yok diyeceksin.Evrim yok diyeceksin.Bir Ateist böyle olmalı.Kanıt istemeli.

tarihinde DeepBlue tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 174
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

20 dakika önce, Mega Ateist yazdı:

Hayatımda bu kadar saçma bir yazı okumadım...

Olmayan bir şeyin yokluğunu kanıtlamaya gerek yoktur.

Tanrını göster! Varlığından bu denli emin olduğun Tanrını bize göster.

Biz sana Atomları, Elektronları, Protonları gösterebiliriz.

İnsanın Evrimleşmesi ile insan varlığının gelişimini gösterebiliriz.

Big bang ile Evrenin varoluşuna açıklama yapabiliriz.

Gökyüzünde beliren Auroraların sebebini

Günün neden 23 saat 56 dakika ve 4 saniye oluşunun sebebini Dünyanın hızından kaynaklandığını ve 100,000 yılda 2 saniye yavaşladığını kanıtlayabiliriz.

Dünyanın Şeklini açıklar,

Rüzgarların sebebini

Yağmurların Sebebini

Depremlerin Sebebini

Fırtınaların Sebebini

Bilimsel olarak Açıklayabiliriz. 

Güneşin batışının Dünyanın Şeklinden Kaynaklandığını ;

Kehf 86'da ki gibi "Balçığın İçine batmadığını" 

Kanıtlayabiliriz. 

Sizin gösterebildiğiniz tek şey "Arapça yazılmış bir Kitaptır"  ve o kitapta bir sürü yanlış bilgi mevcuttur. Günümüze uyarlamak için Parantez içine (gibidir) yazıp aa bak aslında böyle demek istememiş misal demiş... Şeklinde kıytırık cevaplar vermeniz de komiktir.

Daha 1-2 gün önce morarmıştın, Sende hiç gurur yokmu!

Kanıtlar

A - Hobbit diye bir Irk yoktur.

B - Hobbit Irkına dahil bir canlı görülmemiştir.

C- Hobbit Irkı J.R.R Tolkien'in kurgusudur.

D- Hobbit Irkının varlığını kanıtlayabilecek bir iz yoktur.

Şimdi ben sana Hobbit var! Sadece sen yokluğunu kanıtlayamıyorsun desem, Hemen dersin ki "J.R.R Tolkien yazmış bu yüzden var"

Şimdi aynı şeyi kendine göre kurgula cevabı bulacaksın...

Felsefe yapmışsın.Tanrı yoksa kanıtın nerde?Aksi halde Tanrının yokluğuna "inanan" bilimsellikten çoook uzak birisin.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, mystic yazdı:

BU ARADA MİSTER YOU NEDEN? FORUMDAN AYRILDI. BİLGİSİ OLAN VARMI? BU KONU HAKKINDA.. ARKADAŞLAR. BİRİYLEMİ? TARTIŞTI NE? OLDU. ÇOK İYİ BİR ÇOCUKTU. ÜZÜLDÜM AYRILMASINA. AYRICA ÇOK İYİ BİR ATEİSTTİ. 

NotImportant isimli üye ile tartışıp ayrılmış, ben NotImportant'ı engellediğim için yazılarını okuyamamıştım. Muhattap olmuyorum...

@MisterYou        Çok değerli bir arkadaşımızdı, Elbet geri döner hala takip ediyordur. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Felsefe yapmışsın.Tanrı yoksa kanıtın nerde?Aksi halde Tanrının yokluğuna "inanan" bilimsellikten çoook uzak birisin.

Ya şöyle demek istiyorum "tanrı henüz yok" ama ben bir algıda onu fark ettiğimde(fark etmek) o zaman tanrı var diyebileceğim.mesela denizi görmemiş biri için deniz henüz yoktur fark edince işte o zaman vardır henüzlük olayı bizim içinde bulunduğumuz gerçek.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, DeepBlue yazdı:

Felsefe yapmadım. 

İlkokul Fen dersinde anlatılanı yazdım...

Aşağıya tekrar yazıyorum.

Bilim gözlem ve deneyler sonucu doğruluğu kanıtlanmış bilgiler bütünlüğüdür.

Gözlem olmadan bilim düşünülemez.

Sen Tanrını göster inceleyince konu hakkında daha detaylı konuşuruz.

Tanrını gösterene kadar bence farklı konularda konuşabilirsin..

Mesela Yemek tarifleri.

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, Mega Ateist yazdı:

Felsefe yapmadım. 

İlkokul Fen dersinde anlatılanı yazdım...

Aşağıya tekrar yazıyorum.

Bilim gözlem ve deneyler sonucu doğruluğu kanıtlanmış bilgiler bütünlüğüdür.

Gözlem olmadan bilim düşünülemez.

Sen Tanrını göster inceleyince konu hakkında daha detaylı konuşuruz.

Tanrını gösterene kadar bence farklı konularda konuşabilirsin..

Mesela Yemek tarifleri.

Ateist olan sensin.Gözlemin var mı?yok!Deneyin var mı?yok!Evrenin sınırlarını biliyor musun?yok!Kısaca yok oğlu yok.Ama bilimsellikten bahs eden sen.Çok bilimselsin tanrı yok derken.Gözlerim yaşardı.

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, tonyukukcuk yazdı:

Ya şöyle demek istiyorum "tanrı henüz yok" ama ben bir algıda onu fark ettiğimde(fark etmek) o zaman tanrı var diyebileceğim.mesela denizi görmemiş biri için deniz henüz yoktur fark edince işte o zaman vardır henüzlük olayı bizim içinde bulunduğumuz gerçek.

O zaman da: "bilinmezcilikçi" ya da "bilinemezcilikçi" olursun.Evet.Aynen.Agnostik.

Sitelerde Paylaş

Şimdi, DeepBlue yazdı:

Ateist olan sensin.Gözlemin var mı?yok!Deneyin var mı?yok!Evrenin sınırlarını biliyor musun?yok!Kısaca yok oğlu yok.Ama bilimsellikten bahs eden sen.Çok bilimselsin tanrı yok derken.Gözlerim yaşardı.

2 gün önce 1000 yıl önceden kalma cümleleri kanıt diye asan adam gelmiş görmediğiniz şeylere inanıyorsunuz ,diye apoloji yapıyor. 

Bu arada Huuu, sen misin ? Yeter trolledin be ortalığı.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Zarava ehmel yazdı:

2 gün önce 1000 yıl önceden kalma cümleleri kanıt diye asan adam gelmiş görmediğiniz şeylere inanıyorsunuz ,diye apoloji yapıyor. 

Bu arada Huuu, sen misin ? Yeter trolledin be ortalığı.

Bir teist görmediği şeylere inanır zaten.Ateist olan sensin ulan.Ben asarım ama sen asamazsın.

Hayır bahsettiğin şahıs değilim.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, DeepBlue yazdı:

O zaman da: "bilinmezcilikçi" ya da "bilinemezcilikçi" olursun.Evet.Aynen.Agnostik.

beni öyle tanımlayabilirsin fakat ihtimal dışılık bağlamında ben tanrı yok derim mesela ben dünyadan ay'ı görürüm örneğin birisi çok uzakta ayın varlığından haberdar değildir ama ay var diyorum ki varsayımsal olarak ay olmasın o zaman ay yoktur evrenin herhangi bir yerinde değildir bende tanrı yoktur derim somut bir kanıtım olmasa da psikolejik olarak düşünürüm(bu fikirin kendisinin bir şey ifade etmemesi hatta tanrı fikrinin paranoyaklığa sebep olabilmesi yada hastalıklı bir fikir,mesela düşün ki yaşadığın evren westworld sen bir robotsun,yada sadece hayatta olmakla ve bilinçli olmak üzerine de düşünebilirsin) tanrı kavramını ve ihtimal dışı derim.Aslında böyle düşünmeye çalışıyorum böyle düşünmeyi sağlıklı buluyorum fakat agnostik demende bir sakınca yok.

tarihinde tonyukukcuk tarafından düzenlendi
düzeltme,ekleme
Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Tanrıya yok dememizin sebebi olmayışı, olsaydı gözlemlenirdi.

Gözlemlenemiyor demek ki yok.

Sen morarmaktan bıkmadın, 

Gözlerinin yaşarması beni zerrre ilgilendirmiyor

İstersen salya sümük ağlayabilirsin beni enterese etmez.

Sitelerde Paylaş

Selam millet. Görüşmeyeli nasılsınız? 

Neyse...

Sosyal bilim - doğa bilim farkı >>>>  bilinmesi gereken en önemli konulardan. // 

Monist görüş : Sosyal bilimler doğrulanmaya elverişli değildir. Ayrıntıya girmeyim, isteyen varsa gireriz.Sıkıntı yok./(ayrıca düalist görüş de var..)

Ahlak yok  

İyilik yok

Kötülük yok / anlam yok 

>>> (ahlaka olan inanç ahlakı gerçek yapmaz / gerçekler var olmak için insan zihnine muhtaç değildir)  // psikoloji sosyoloji vs.; bunlar referans olamaz.

Evet,bu kavramlar tamamen inanç; inançlarla ilgili...  Bu kavramları savunan ateistleri , ateizmden aforoz ediyorum:))) biraz espri gibi oldu,ama ciddiyim.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, DeepBlue yazdı:

Aklın varsa göster o zaman.

Olmayan şeyi gösteremem diyorsan o başka tabi :-  )) 

Akıl bilimsel olarak gözlemlenebiliyor,

EEG ile beynin  aktivitesi tespit edilebiliyor. 

Ölü bir beyin sinyali kesiyor hani şu beyin ölümü gerçekleşmesini olayı.

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Mega Ateist yazdı:

Tanrıya yok dememizin sebebi olmayışı, olsaydı gözlemlenirdi.

Gözlemlenemiyor demek ki yok.

Sen morarmaktan bıkmadın, 

Gözlerinin yaşarması beni zerrre ilgilendirmiyor

İstersen salya sümük ağlayabilirsin beni enterese etmez.

Eee.. akılda gözlemlenemiyordu.Bu teknolojik donanımların olmasa nasıl gözlemleyecektin.Tam olmasada idare eder.Demek ki  göremiyor olmanla birşey yok olmuyor.

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, Mega Ateist yazdı:

Akıl bilimsel olarak gözlemlenebiliyor,

EEG ile beynin  aktivitesi tespit edilebiliyor. 

Ölü bir beyin sinyali kesiyor hani şu beyin ölümü gerçekleşmesini olayı.

Evet.Demek ki aklı görememen yok olduğu manasına gelmiyormuş.Şimdi Tanrının yokluğunu ispatla.Görememen yok olduğu manasına gelmez değil mi?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, DeepBlue yazdı:

Eee.. akılda gözlemlenemiyordu.Bu teknolojik donanımların olmasa nasıl gözlemleyecektin.Tam olmasada idare eder.Demek ki  göremiyor olmanla birşey yok olmuyor.

Aklın gözlemlenemediğini iddia eden ben değilim veya @anibal'da değil. 

Aklın gözlemlenmediğini sen iddia etmişsin. 

Alıntı

Bunu da Tanrının gözlemlenememesi ile bağdaştırmışsın

Şimdi Aklın gözlemlenebildiğini kanıtladığıma göre seni dertlerinle baş başa bırakıyorum.

Sitelerde Paylaş
19 hours ago, DeepBlue said:

Kardeş doğru analiz etmiş.Mantıklı bir temele oturtmuş söylediklerini.Demek istemiş ki; ateizmde de bir iddia var ama bu iddianın haklılığını gösteren bir veri yok.Tanrının olamayacağına dair bilimsel bir formül yok.O zaman ateizm de teizm gibi bir inanış sistemi bütünüdür.Hani hep bilimden/bilimsellikten-deneyden/gözlemden bahs ediyor ya ateizm; o zaman Tanrının yokluğuna dair matematiksel formülünüz nerede?Işin özeti.

Birşeyin olmadığına dair matematiksel formül nasıl olur? Bir örnek verir misin? Ha ben sana başka türlüsünü vereyim: Kare üçgen. Kare üçgen olamaz. Tanımına aykırıdır çünkü. Tanrı da bir çeşit kare üçgendir. O yüzden olmaması bir yana, olamaz da. Ayrıca tanrı derken bir tanım yapacaksın önce. Aksi takdirde tanrı diye yazıp durduğun şey t-a-n-r-ı harflerinden ıluşan bir kelime sadece. Bunlar kırk kere yazıldı bu forumda ama biliriz biz. Sizler cahillik ve okumamazlığınzla ünlüsünüzdür.

Yokluğun kanıtına dair bir örnek, bir model getirir misin bize? Yokluk nasıl kanıtlanır? Talep ettiğin şeyin gerçekte bir karşılığı var mı ki, sen onu bizden talep etmektesin.

İddia sahibi ispatla yükümlüdür diye bin kere yazıldığı yerde bunları tekrar yazdırmak zorunda kalmamız utanç verici ama çare yok işte.

Mesela bana "ebenzo"nun yokluğunu kanıtlar mısın lütfen? Formüllüsünden olsun.

8 hours ago, DeepBlue said:

Puff..veri yok demekle ancak boş beleş felsefe yapmış olursun.Bilimsellikten uzaksın!Tanrının yokluğunu formilize edemedikten sonra ateizm de teizm gibi bir inanış biçemidir.Okumuş etmiş insansın boş yere kendini kandırma kardeşim.Felsefenin arkasına saklanmak seni görünmez yapmıyor.Bindiğin dalı kesiyorsun.Varsa elinde formülün getir masaya koy!Kaç yıl geçmiş bak hala Tanrının yokluğunu kendine kanıtlama çabası içerisindesin.Mesajlarında ki acziyetin o kadar bariz ki; acıyorum...Acabalar ile yaşıyorsun.Hala arayış içindesin.Hiç bir bilimsel dayanağın yok.Bu inanış şekli seni içten içe kemiriyor.

Tanrının yokluğunun formülazizasyonunu ancak bir ebleh talep edebilirdi herhalde. Formüle edilebilmesi için somut, maddesel dünyaya ait, insan aklının etkinliği olabilecek bir şey olması gerekir öncelikle. Fiziksel ya zihinsel, bir etkleşimi, zihinde bir karşılığı olması gerekir. En azından matematik kadar. Ya da gibi. Bu evren ve bu kuralların dahilinde, onlarla etkileşime giren.

Formüle edin diye salakça bir iddia ortaya atacam diye tanrını neye indirgediğinin farkındasın değil mi?...Hayır, pek tabi değilsin.

Geri vites deep blue şimdi soralım sana; senin tanrın somut ve formüle edilebilecek, zihinde yeri olan ve onunla etkileşime giren birşey midir yoksa? Bunu kabul mü ediyorsun söyle bakalım?

Yok olan şeyin hangi formülünden bahsediyorsun? Şaka mısın? :) Adı üstünde yok. Formülü yok, çünkü kendisi yok. Atıp tutanı çok.

6 hours ago, DeepBlue said:

Bilimsel felsefeden bile haberin yok.O kadar sıradan ve bayağı düşünüyorsun ki ; akıl edemiyorsun bir teistin de senin soruna soru ile karşılık verebileceğini.Bence senin de aklın yok!Hadi gösterde inanayım. ehuhuehuuu.. diye yapılan ergen muhabbetinden farkı yok yazdıklarının.

Tanrı de veya programcı..Simüle edilmiş bir evrende yaşamadığın ne malum.Evrenin sınırlarını gördün mü?Evrenin dışında ne var biliyor musun?(Veya bir dışı var mı?)Sen daha dünyadan dışarı çıkamamışsın başka gezegenler de başka hayat formları/başka fizik kuralları var mı bilmiyorsun ama dil pabuç gibi.Ateizm de Teizm de inançtır.Tanrının yok olduğuna inanıyorsun.Hepsi bu kadar.Bilimsel bir delilin yok.

Bir teistin aynı soru ile karşılık vermeye çalışma salaklığı bu forumda defalarca kere görülmüştür merak etme. Aklını görüyor musun, ya da sütün içindeki yağı görüyor musun salaklığı herhalde yüzyıllardan beridir söylenegelmiştir. Misal sen, manyetik rezonans denen şeyi bilir misin? Akılını göster dediğin yerde :)

Hele hele simülasyon dediğin yer tam bir fiyasko..Evet sen simülasyonda olup olmadığını nerden biliyosun mesela desek sana? Bütün bu hikayeyi tanrı olmayan bir simülasyoncu, post human uzaylı bir ırk düzdüyse eğer? Ve seninle mesela daşşah geçiyorsa?  Kitabı geyik olsun, bakalım kimler oltaya gelecek diye o düzdüyse mesela?

4 hours ago, DeepBlue said:

Teist sistemi inanç üzerine kuruludur.Yani inanması istenir öncelikle.Bu yüzden teist pek birşey bilmesede olur.Teizmin zıddı ise anti inanç'tır.Bu da ateizm'dir.İkiside inançtır.Tanrının varlığı ya da yokluğu formilize edilemedikten sonra ikiside inanç kategorisindedir.Tanrının varlığını bildirmesiyle;Tanrının varlığı bilgisine erenler artık üst teizm aşamasına geçer.Teizim yerini üst teizme bırakır,Tanrının varlığı bilgisi hakimdir onlarda ; Peygamberler ve veliler.Lakin onlarda bunu ispatlayamaz.İnanmamızı isterler.Mucize ya da keramet de gösterseler muhatabı inanmayabiliyor.Çünkü; muhatabında Tanrının varlığı bilgisi yok.Ondan bu mucize ile inanması istenir öncelikle.İnanmak temelli işte teizm.

Üst ateizm için ise kanıt şarttır.Elinde formülü/deneyi/gözlemi varsa bu Tanrının yokluğu bilgisine sahiptir ve inanç sisteminden çıkmış demektir.-Ki  şimdiye kadar üst ateizme kimse geçemedi çünkü; hiçbirinde formül olmadı.Hepsi Tanrının yok olduğuna inandırıldı/inandı ve öldü gittiler.

Onun için ateist  "inanmak değil bilmek istiyorum" der.Bilemediği müddetçe de Tanrının yokluğuna inanarak yaşamaya mahkumdur.Bu ateistlerin lanetidir.Bu yüzden ateistlere tanrı düşüncesi hep acı verecek.Bu düşünceden kaçmak için kimi içkiye,kimi bilime,kimi böyle formlarda yazıp çizerek beyinini kemiren bu düşünceyi bastırmaya çalışacak.

İspatlanamaz, inanmamız istenir dediğin yerde, ben inanmıyorum diyen kişileri hangi hak ve gerekçe yargılayabilirsin mesela? Onlara neden ya da nasıl şaşırabilir, kızabilirsin...? Bilgi yok, bilgiye gerek yok, sadece inanç isteniyor, yani tam bir eblehler topluluğu dediğin yerde?

Bir şeyi bilirsen eğer, inanca yer kalmaz. İnancı öne sürdüğün yerde ise bir bilinmezlik, yetersizlik vardır. Yetersizliğin, bilinmeyenin olduğu yerde, bilmediğin yerde ise inanmayanın hiç bir kabahati olamaz.

3 hours ago, DeepBlue said:

Öyle inanmak istiyorsan yapacak birşey yok.Bu saydıkların hep bir iddia.Tanrının olmadığına kanıt olamaz.Felsefi düşüncelerin sadece.Bilimsel birşey yazdığın yok."Yaratıcı kainat"(madde) ön kabulün.(Yani inancın zaten.)Nasıl olduğuna dair deneyin/belgen yok.Bildiğin felsefe işte.

- Madde burada. Tanrı nerede? Nerde evladım Tanrı? Maddeyi görmek istiyorsan eğer ana yola çıkıp tam ortasında iki dakika mal gibi durman yeterli. Maddeyi çok güzel deneyimlersin o zaman. Tabutun da senden kalan parçaları deneyimler.

- Termodinamik ve onun birinci kanunu burada (yoktan var etme ya da var olanı yok etmek yok. Yani tanrıya yer yok)

- Sıfatlarıyla berber gelen bir tanrının mümkünsüzlüğünü gösteren mantık da orada. Senin tanrın mantıksal olarak mümkünsüz. Yani akıl ve mantık dışı. Biz şeyleri akıl ve mantığımızla varlar ya da yoklarız. Varlayamadığımıza, ya da mümkün olmayana da yok deriz. Msntık ve akıl dışı olan birşeyi aklın ve mantığınla nasıl bulmayı düşünüyorsun..İşte siz böyle bir salaklığın içindesiniz.

Kara delikleri görerek mi bulduk misal?

Bunlar bu forumda kırık kere yazıldı ama dur daha, detaylandırınca güzel eğlenecez senle. Eski günlerdeki gibi :) Geri vites.

Şimdi bir de şunu sormak lazım: kendi inancınızın bir karşılığı olmayan kof bir üfürük olduğunu fark ettiğiniz yerde, tencere dibin kara, seninki benden kara misali beraberliğe oynadığınız yerde, misal, karşına bir agnostik çıktığında ona ne diyeceksin? Senin "absürd bakış açına göre" en mantıklı yerde o duruyor çünkü. Bunu sen dahi inkar edemezsin. İstersen bir dene.

Kendiniz de farkındasınız, hadiseyi beraberliğe srüklemek, satrançtaki "pat" misali zevahiri kurtarmaktan başka şansınız yok, daha hala kalkmış burada ateistlere şaşırıyorsunuz. Ulen gavat, kendinle aynı olduğunu düşünüdüğün kişiye neden şaşırıyon da eleştiriyon demezler mi adama?

Diyelim ki öne sürdüğün tüm salaklıklar doğru olsun. O vakit söyleyebileceğiniz tek şey "onlarınki de, benimki de bir inanç, o yüzden tek laf etmeye hakkım yok"dan öteye geçemez.

3 hours ago, DeepBlue said:

Manyetik rezonansı tekrar hatılatıp, kaplana geçiyorum,

Sen, odandaki kapının arkasında bilmem kaç tonluk bir afrika fili veyahut, odandaki çekmecede bir bengal kaplanı veyahut, masanın üzerindeki kibrit kutusunun içerisinde amazonlardaki yağmur ormanlarının bulunduğu iddiasına karşılık ne yaparsın? Açıp, gidip bakmak falan yok. Bir ateistin tanrı konusundaki tutumu, işte bundan öte bir şey değildir. Kibrit kutusunun içinde dana olduğunu iddia edip, sonra da bunun yokluğuna dair matematik formülü isteyen danalar ise sizlersiniz.

2 hours ago, DeepBlue said:

Görmediğiniz şeylere inanan birer ateistsiniz.Biri aklını görmez ama var olduğuna inanır.Biri evrenin dışını görmemiş ama Tanrının yok olduğuna inanır.Öbürü evrimi görmemiş evrime inanır!

Şakamısınız siz.Bu nasıl ateizm lan.Bildiğin inanç sistemi.

Sıfataları ile gelen, tanımlı bir tanrı mantıksal olarak mümkünsüzdür. Mantıksal mümkünsüzlüğün ötesinde bir mertebe de yoktur zaten. Diğer tarafda da bilim duruyor. Termodinamik falan. aklından şüphe etmek için aklının şüpheli olması lazım gelir insanın. Akıl beyninin bir fonksiyonu ki, dolaylı yollardan gözlenebilir. Gösterilebilir.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7726302

...............

Yazdıkların tamamı çaresizliğinin tam bir tefrikası, ilanı olmuş. Kendi cephesinden umudu kesen teistin, karşı cepheyi de aynı noktaya indirgemeye çalışarak, en azından beraberlik elde etme çabası. :)

Neyse dur bu daha başlangıç.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Evet.Demek ki aklı görememen yok olduğu manasına gelmiyormuş.Şimdi Tanrının yokluğunu ispatla.Görememen yok olduğu manasına gelmez değil mi?

Kanıtlıyorum hazırmısın ?

Tanrı Gözlemlenemiyor = yok

Akıl Gözlemlenebiliyor = var

Bu örneği vererek yine kendini rezil ettin farkında değilsin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...