Jump to content

Ateizm hakkında

Recommended Posts

• İleti 174
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kuranın modeli yer ve üst üste yedi kat göktür.Yer ve gökler 6 günde yaratılmıştır.Kuranın içeriğinde evren anlamında tek bir sözcük yoktur.Kuranda ayrı olarak bir evren kavramından söz edilmez.Kendi islamının müslümanı olan gayrimüslimler,zariyat 47de geçen gök sözcüğüne ilgisiz bir biçimde evren anlamı verirler.

Bu eylemleriyle;

-Kuranın apaçık,anlaşılır,eksiksiz,ayrıntılı olmadığını onaylamış olurlar.Çünkü apaçık,anlaşılır,ayrıntılı bir kitap gök sözcüğünü hem dünya atmosferi,hem evren anlamında kullanamaz.

-Kuranı değiştirirler.

-Kuranın değiştirilmesinin ve daha fazla kuranın ortaya çıkmasının önünü açarlar.Çünkü artık herkes işine geldiği gibi gök sözcüğüne evren anlamı verebilir.

Örnek olarak;

Göklerde ve yerde bulunan her canlı ve melekler, büyüklük taslamaksızın allah'a secde ederler. nahl 49

Ver gök sözcüğüne evren anlamı.

Evrenlerde ve yerde bulunan her canlı ve melekler, büyüklük taslamaksızın allah'a secde ederler. nahl 49

Kuran artık çoklu evrenlerden söz ediyor.Başka bir Kuran daha ortaya çıktı.Bu anlamı veren kişiye göre de,bunu kabul etmeyen kişiler müslüman değiller.

Peki bunları bu yola iten nedir.Elbette Kuranın yanlışlarla dolu içeriğidir.Kuran yanlış dolu içeriğiyle,islamı kendi benimseyebilecekleri bir biçime geitren kendi islamlarının müslümanı olan gayrimüslimlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.Kendi islamlarının müslümanı olan bu gayrimüslimler de kendi islamlarını  gerçek islam diye pazarlamaktadırlar.

Sitelerde Paylaş
35 minutes ago, DeepBlue said:

Açıkla lan o zaman g.tüm.Ne var evrenin dışında.

Allah bu alemi Peygamberimizin Nur'undan yaratmış.M-teorisi ilede çelişmiyor.

Ayrıca madde ezeli değil diyor bu teoriler.Şimdi yaylan git!

Bak hala allah deyip duruyor.

Evladım sen allah deme hakkını o buzdağı meselesinde kaybettin.

Ne varsa var, ama allah yok bir kere. Bunu bir kenara yaz önce.

Ya da kitabının hesabını ver, sonra allahallah..yaza dur.

Helali hoş olsun o zaman.

Ama dikkat et dilin bir tarafa kaçmasın yine.

Evrenin dışında ne olduğu ayrı bir mesele. Konuşuruz. Konuşuldu.

Zaten çok vaktim olsaydı önceki mesajda bir ara demezdim.

Da, dünyanın dışında ne olduğunu bilmediğimiz dönemler de vardı he mi?,

E ne oldu şimdi? Ya da sonra?

O zaman o eksikliği tanrıya yoran danalar, şimdi geldiler evrenin kapısına kadar şıkıştılar.

Daha doğrusu süpürüldüler. Evrenin dışı kaldı ellerinde, onu/ona yoracaklar haliylen..

Boşuna dememişler, boşlukların tanrısı diye.

Boşluklar küçüldükçe, bu tanrı da çekiyor, küçülüyor.

Senin gibiler de hala daha üstteki mesajında olduğu gibi boşluklar ve bilinmeyenden medet umuyorlar.

Acizlik bu ya, elden başka ne gelir..

Evrenin dışı ile ilgili ilk ve en rahat cümleyi kurayım.

En kötü ihtimalle:

Bilmiyorum diyeceksin. Ötesi değil.

En yalın, en doğru, en samimi ve en mert cevabın olacak bu.

Bilene kadar da susacaksın. Tanrı manrı diye atmak yok. Haddini bileceksin. (en kötü ihtimalle kardeş kardeşe agnostik oluruz, bizim için sıkıntı yok.)

Ha, o tanrıyı atabilmek için dahi önce onu tanımlamak, daha sonra mantıksal mümkünlüğünü gösterebilmek zorundasın.

(Hani senin şu "akıl" benzetmen için geçerli olmayanlardan*** :)  )

Daha sonra da bu acaip tanrının neden "termodinamiğin birinci kanunu gibi bir hadiseyi peydah ettiğini" açıklamak durumundasın

Bu tanrı nasıl bir cins ki; kendisi varken, bizim açımızdan kavranmasını imkansız kılan kaideler koymuş?

Sanki kendini bilerek gizlemiş, yok göstermek istemiş? Normal insanın yapacağı bu; ok demek. En kötü bilmiyorum, demek.

Kıçından element uyduranın yapacağı ise sizinki.

Şu nur meselesini de şöyle insan gibi güzelce anlat bize de

Yoksa .ıçında fersah fersah patlayacak haberin olsun.

Böylesine desteksiz de atılmaz ama.

Zorla rencide ettirecen kendini.

Bu teorilerin madde ezeli değildir kısımları ile ilgili detay bekliyoruz senden.

Ki o mevzuar da konuşuldu burada daha önce.

Maddenin ezeliyeti önünde hiçbi "zorunlu" engel yok.

Örneğin Poplawski'nin kuramı..ve daha nicesi...

Yaylan maylan gerzek ayaklarını da geç.

Buzdağı meselesinde yediğin kötekten sonra böyle oldun sanki

Veyahut teori meorii diye ıkınırken

Veyahut, daha kitabını anlayamadığının tabak gibi ortaya çıkmış olmasnın verdiği sıkıntıdan sonra.

Boru değil, kitanbının acziyeti de çıktı ortaya orada.

Ve sen hesabını veremedin.

...............

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
34 minutes ago, DeepBlue said:

Açıkla lan o zaman g.tüm.Ne var evrenin dışında.

Allah bu alemi Peygamberimizin Nur'undan yaratmış.M-teorisi ilede çelişmiyor.

Ayrıca madde ezeli değil diyor bu teoriler.Şimdi yaylan git!

Evrenin dışında süper zenci sürüsü var. Sizler ve sülalenizle uğraşıp yorulan süper zenci oraya gidiyor, oradan yenisi geliyor, sizi kanırtmak üzere.

Yoksa bu hakikati inkar mi ediyorsun?

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, anibal said:

Evrenin dışında süper zenci sürüsü var. Sizler ve sülalenizle uğraşıp yorulan süper zenci oraya gidiyor, oradan yenisi geliyor, sizi kanırtmak üzere.

Yoksa bu hakikati inkar mi ediyorsun?

Kendi tabiri ve talep şekli ile ifade edecek olursak, matematiksel bir "formülasyonla" ispatlaması lazım bize bunu. :)

Yoksa açık bir inkarcı kendisi.

Hem de apaçık.

Bizden talep ettiğine göre, nasıl yapıldığını da biliyor olsa gerek.

Bekliyoruz.

(süper zenci sürüsü gece gece güldürdü yalnız =) )

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, DeepBlue said:

Hadis var aç bak!

Ben konuşuyorum delil ile neyi inkar ediyorum salak misin sen?Hadis var heralde.Ben diyorum ankara sen diyorsun g.tüm kara.Yok din uyduruyormuşum diye birde iftira atıyor cahil.

Yani bedevi bir sıçmış, bir sıçmış.... Hadis ne? Bedevi bokundan bilgi mi çıkar? Hadis mi lazım, al sana hadis:

Şeytan helâda insanların makatlarıyla oynar. (Ebu Davud)

Hah işte, burada bedevinin şeytan sandığı şey, süper zencidir aslında, sizi helada bafileyen... Hadisler bile süper zenci hakikatini tokat gibi suratına çarparken hala mı inkar edeceksin?

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Hadis var aç bak!

Ben konuşuyorum delil ile neyi inkar ediyorum salak misin sen?Hadis var heralde.Ben diyorum ankara sen diyorsun g.tüm kara.Yok din uyduruyormuşum diye birde iftira atıyor cahil.

İşinize gelen hadisi kabul etme, işinize gelmeyeni gündeme getirmeme özelliğiniz mevcut.

İçimden gelen bu hediyeyi kabul edersen beni çok mutlu edersin

Şifa olmasını temenni ediyorum.

deve.jpg

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, anibal yazdı:

Yani bedevi bir sıçmış, bir sıçmış.... Hadis ne? Bedevi bokundan bilgi mi çıkar? Hadis mi lazım, al sana hadis:

Şeytan helâda insanların makatlarıyla oynar. (Ebu Davud)

Hah işte, burada bedevinin şeytan sandığı şey, süper zencidir aslında, sizi helada bafileyen... Hadisler bile süper zenci hakikatini tokat gibi suratına çarparken hala mı inkar edeceksin?

Kibar bir şekilde anlatmış işte.Ne var bunda.Sen hiç şeytana uymuş b.k u ile oynayan bir insan görmedin mi?Ayrıca bu tipik insanlar sıçar b.kunu sıçtığı yerde bırakır.O kadar pisliktirler.Helada şeytana uymuşturlar.Şeytan onlarla oynar ama farkında değillerdir.

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, NotImportant yazdı:

Boş yapmada cevap yaz, çürüt bunu. Anladık küçüksünüzde gizleyin bari biraz.

Zekana hayran kaldım

Avatarımdan ve iriflame kodundan 35 yaşında olduğumu nasıl bilebildin..

Hayata bakış açın bu şekilde olduğu için işte doğruyu bilmiyorsun, bulamıyorsun..

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, cyn yazdı:

Zekana hayran kaldım

Avatarımdan ve iriflame kodundan 35 yaşında olduğumu nasıl bilebildin..

Hayata bakış açın bu şekilde olduğu için işte doğruyu bilmiyorsun, bulamıyorsun..

Boş konuşuyorsun, nerden laf söyleyeyim diye düşüneceğine gerçek şeyler koy ortaya. 

Sitelerde Paylaş

Allah evreni peygamberinin nurundan mı yaratmış!!! :0_80cbc_37a71a73_L: Uzun süredir böyle saçma sapan komik bir zırva duymamıştım! Eskiden Müslümlerin cahili böyle zırvalardı, biraz mürekkep yalayanlar dinsizleri ters yerinden güldürmeyelim diye böyle zırvaları ortaya atmazlardı! 

Bir de Ebu Davud denen kafadan çatlak manyağın zırvalarını savunmak ha! Ülen biraz aklı başında Müslümler böyle bu kadar aşırı zırvaları hadis ayıklayacağız diye külliyattan silmek istedi be! Bunlar islamın yüz karası, utancı, kara lekesi! Biraz kafası çalışan Müslümler islamı bu zırvalardan nasıl kurtarır insanlara nasıl sevimli gösteririz acaba diye beyin sancısı çekiyorlar!

Ki ben de müslümken onlardan biriydim. Müslüm oldum olası hadislerden nefret etmiştim. İslamı bu safralardan nasıl kurtarırız acaba diye geceleri uykularım kaçıyordu. Sonra islamın kendisinin insanlığın safrası olduğunu anlayıp ateist oldum o başka... 

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Mega Ateist yazdı:

İşinize gelen hadisi kabul etme, işinize gelmeyeni gündeme getirmeme özelliğiniz mevcut.

İçimden gelen bu hediyeyi kabul edersen beni çok mutlu edersin

Şifa olmasını temenni ediyorum.

deve.jpg

Müslümler bunu bir dikişte içmelisiniz. Yoksa şifa olmaz! Halis muhlis katkısız GDO suz hilesiz koruyucu ve renklendirici içermeyen doğal deve sidiği! Peygamberiniz efendiniz hazretlerinizin tavsiyesi! :lol: Hadi afiyet olsun! :0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, DeepBlue said:

Kibar bir şekilde anlatmış işte.Ne var bunda.Sen hiç şeytana uymuş b.k u ile oynayan bir insan görmedin mi?Ayrıca bu tipik insanlar sıçar b.kunu sıçtığı yerde bırakır.O kadar pisliktirler.Helada şeytana uymuşturlar.Şeytan onlarla oynar ama farkında değillerdir.

İşte senin şeytan sandığın bir tarafınla oynayan, o bir tarafını kanırtarak kovaltan süper zenci oluyooo, biliyon de mi? 

Saklama bizden gerçekleri, ibnesin işte, kabul et. 

Sitelerde Paylaş

Salaklar bir belge ortaya atmışlar. Bu belgeye göre deve idrarından yapılan bir ilaç için ABD Patent Ofisinden patent alınmış.

Bunlar harbiden süzme salak yahu! Ülen moron embesiller, onu Gıda ve İlaç Dairesinden alacaktınız idyotlar! Sen patent dairesine başvurursan bakarlar, deve idrarından bir ilaç patenti alınmış mı. Daha önce alınmamışsa sana patentini verirler. Alır münasip yerine sokarsın o patenti! Patent Ofisi sana deve idrarı faydalıdır diye mi verdi o belgeyi embesilin en önde giden idyotu!

Bu salak embesilliği sana tescilledi allağın geri zekalı moronu! Bunların bu salaklıklarına gülecek misin, ağlayacak mısın yahu!

Ülen adamlar bildiğin sırıta sırıta kameraya bakarak deve sidiği içiyor yahu! Ömrümde böyle geri zekalılık görmedim! Hayır yarın bakkallarda marketlerde içecek reyonlarında deve sidiği görürüm diye korkuyorum! Bu salak moron halk bu embesilliği de yaparsa hiç şaşırtıcı olmayacak! Dinci müşteri profiline sahip marketler bunu yapar mı yapar! "İsteyen alır istemeyen almaz efenim! Selbest piyassa!" :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...