Jump to content

Ateizm hakkında

Recommended Posts

• İleti 174
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Ya bi git şurdan, akla "mahluk" diyen, cinlere ruhlara inanan manyak kalkmış bana aklı göster hadi diyor...

EEG falan demedim ben, kim dedi onu da bilmiyorum ama EEG beyindeki sinir hücrelerinin aktivitelerini, elektriksel faaliyetleri falan izler. Bazı psikiyatrik değerlendirmelerde de kullanılır. Sana EEG diyen arkadaş her kimse, anlatmak istediği şey, insan beyninin ürünü olan istisnasız her şeyin birtakım fizikokimyasal süreçlerle ortaya çıkmış olduğudur. Ama bu senin için çok lüks bir bilgi, her ne kadar herkesin bildiği basit bir bilgi olsa da.

Cahil kere cahil seni... Kalkmış da akıl mahluktur, bir aklımız bir de ruhumuz vardır diye zırvalıyor şurada deli deli...

Sen bırak aklı, ona kafanın basmadığını zaten biliyoruz, Allah'ı göster.

Neredeymiş bu, ne iş yaparmış? Sen nasıl biliyorsun var olduğunu?

Çevir kaz'ı yanmasın uyanık seni yemezler..

Sitelerde Paylaş

H hı akıl diye birşey yok!Var ama şeeey öhöğm aslında soyut.Hepsi biyoelektriksel süreçler.Eeg?Şey onu ben demedim....Işte adam haklı; aklı olsa kendinin de bu fizikokimyasal süreçlere tabi olduğunu düşünebilecek.Ve kendinin de aslında soyut olduğunu söyleyebilecek.Ama bunda o zeka nerdeee?Madem aklım 'soyut' ben nasıl 'somutum' diye düşünemiyor işte beyin bedeva!

Sitelerde Paylaş

Yapmayın....

"Aklını görüyor musun ? Hayır. Allahı görüyor musun ? Hayır, ama ikiside var"

Diyen adamla muhatap olmayın. Bir tavşana matematik öğretmeye çalışıyorsunuz, algı seviyesi çok farklı yerlerde. Hayatının sonuna kadar anlamayacak ve öylede ölecek, çocukları falan varsa ( ki umarım yoktur) onlarla uğraşırsınız bunun işi bitmiş artık.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, NotImportant yazdı:

Yapmayın....

Diyen adamla muhatap olmayın. Bir tavşana matematik öğretmeye çalışıyorsunuz, algı seviyesi çok farklı yerlerde. Hayatının sonuna kadar anlamayacak ve öylede ölecek, çocukları falan varsa ( ki umarım yoktur) onlarla uğraşırsınız bunun işi bitmiş artık.

Kafirlerden pek çok propaganda dinleyeceğiz..

Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, NotImportant yazdı:

Yapmayın....

Ben ne yaptım.Siz kendiniz aklın varlığını dolaylı yönden gözlemlediğinizi söylediniz.Pozitron emisyon tomografisi ve elektroensefalografi cihazı ile de aklın somut ve net olarak bütün aktivitelerini pc ye yansıtabilip incelediğinizi kaç sayfa anlattınız.Gelmiş şimdi çamura yatıyor.

Bende Allah'ı dolaylı yönden gözlemliyorum atoma,dna ya,kainata bakıp Tanrı vardır diyorum.Adamı böyle g.t ederler.Şimdi yaylan git.Hala utanmadan arsız arsız gelip birde bu konuya yazabiliyor.

tarihinde DeepBlue tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, DeepBlue yazdı:

Ben ne yaptım.Siz kendiniz aklın varlığını dolaylı yönden gözlemlediğinizi söylediniz.Pozitron emisyon tomografisi ve elektroensefalografi cihazı ile de aklın somut ve net olarak bütün aktivitelerini pc ye yansıtabilip incelediğinizi kaç sayfa anlattınız.Gelmiş şimdi çamura yatıyor.

Bende Allah'ı dolaylı yönden gözlemliyorum atoma,dna ya,kainata bakıp Tanrı vardır diyorum.Adamı böyle g.t ederler.Şimdi yaylan git.Hala utanmadan arsız arsız gelip birde bu konuya yazabiliyor.

Bu yazdıklarının hiç birini ben söylemedim. Aklı gözlemlememe gerek yok, ben sana başkaları gibi cevap vermem.

Akıl bir neden sonuç zincirine verilen isimdir. Somut olarak gösterilmesine gerek yoktur. 

Akıl, yemek yemek gibidir, bir eylem dizisidir gerçek değildir. 

Sizin mantığınız hatalı, gözlemlediğin şey asla kesinlik içermeyecek. Sen mükemmelliğe ve kusursuzluğa bakıp bunu tanrının yarattığını iddia ediyorsun. Çünkü diğer olasılıklar göz ardı edecek kadar küçük geliyor. Yanlışında orada olasılığın ne kadar küçük olduğu önemli değil, islamda tanrının varlığı kesindir.  kusursuzluğun kendiliğinden oluşma ihtimali yüzlerce milyar (veya istediğin herhangi bir sayıda) bir bile olsa islam çöker. Çünkü o ihtimalde (her ne kadar küçük olsa da) tanrı yok demektir. 

Akıllı olduğunu sanıyorsun ama yazdığın her kelimede seninle bir çocuk gibi dalga geçip asla farkına varamayacağın yanlışlarını yüzüne vurabilirim. Ama değmezsin ki elime ne geçecek ??

Bak bir örnek;

►Altı çizili ve eğik yazdığım kısım aslında bir yanlış, hatalı bir varsayım üzerinden seni yanlışlıyor, senin tabirinle g*t ediyorum. Çünkü biliyorum sende o kısmın tersini idrak edecek beyin yok. Olsaydı bu gülünç mantıklarını burada kurmazdın. 

Şimdi haydi yaylan...

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
55 dakika önce, NotImportant yazdı:

Bu yazdıklarının hiç birini ben söylemedim. Aklı gözlemlememe gerek yok, ben sana başkaları gibi cevap vermem.

Akıl bir neden sonuç zincirine verilen isimdir. Somut olarak gösterilmesine gerek yoktur. 

Akıl, yemek yemek gibidir, bir eylem dizisidir gerçek değildir. 

Sizin mantığınız hatalı, gözlemlediğin şey asla kesinlik içermeyecek. Sen mükemmelliğe ve kusursuzluğa bakıp bunu tanrının yarattığını iddia ediyorsun. Çünkü diğer olasılıklar göz ardı edecek kadar küçük geliyor. Yanlışında orada olasılığın ne kadar küçük olduğu önemli değil, islamda tanrının varlığı kesindir.  kusursuzluğun kendiliğinden oluşma ihtimali yüzlerce milyar (veya istediğin herhangi bir sayıda) bir bile olsa islam çöker. Çünkü o ihtimalde (her ne kadar küçük olsa da) tanrı yok demektir. 

Akıllı olduğunu sanıyorsun ama yazdığın her kelimede seninle bir çocuk gibi dalga geçip asla farkına varamayacağın yanlışlarını yüzüne vurabilirim. Ama değmezsin ki elime ne geçecek ??

Bak bir örnek;

►Altı çizili ve eğik yazdığım kısım aslında bir yanlış, hatalı bir varsayım üzerinden seni yanlışlıyor, senin tabirinle g*t ediyorum. Çünkü biliyorum sende o kısmın tersini idrak edecek beyin yok. Olsaydı bu gülünç mantıklarını burada kurmazdın. 

Şimdi haydi yaylan...

Senin ne dediğinin bir önemi yok zaten.Bilim aklı ölçüyor,grafiğe döküyor,tomografisini çekiyor,görüntüye çeviriyor birtakım çıktılar alıyor ıq zeka testleri yapıyor...Doloylı yönden birçok veri elde ediyor.Aklın varlığını teşhis edip kabul ediyor.Muayene felan ol belki ıq in düşüktür.beyin tomografisi çeksinler, bi içine baksınlar,akıl makıl bişe var mı.Kafayı olasılıkla,varsayımla bozmuşsun.ahaaa.. bu da Albert dayıdan gelsin:

"Tanrı zar atmaz" yeğen.

Sitelerde Paylaş
59 dakika önce, NotImportant yazdı:

Böyle olmaya kendi kendinizi mahkum etmişsiniz. 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/UZ29LW6QuRU" frameborder="0" gesture="media" allow="encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, NotImportant yazdı:

Böyle olmaya kendi kendinizi mahkum etmişsiniz. 

2 dakika önce, cyn yazdı:

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/UZ29LW6QuRU" frameborder="0" gesture="media" allow="encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Video eklemesi nasıl yapıluıyor

İriflame kodu çalışmıyor mu?

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Senin ne dediğinin bir önemi yok zaten.Bilim aklı ölçüyor,grafiğe döküyor,tomografisini çekiyor,görüntüye çeviriyor birtakım çıktılar alıyor ıq zeka testleri yapıyor...Doloylı yönden birçok veri elde ediyor.Aklın varlığını teşhis edip kabul ediyor.Muayene felan ol belki ıq in düşüktür.beyin tomografisi çeksinler, bi içine baksınlar,akıl makıl bişe var mı.Kafayı olasılıkla,varsayımla bozmuşsun.ahaaa.. bu da Albert dayıdan gelsin:

"Tanrı zar atmaz" yeğen.

Yok değil mi cevabın, veremiyorsun cevap. Acınası haldesin bunu kendinden bile saklıyorsun yazık sana. 

Sitelerde Paylaş

"prefrontal cortex"
Beynin insanı insan yapan kısımdır. 

Beynin karar ve yargılama merkezi olduğu için; entelektüel bilgi birikimi elde etmenize, hayatı anlamanıza, 
çevrenizde olup bitenleri tutarlı bir mantık düzlemine oturtmanıza, duygusal olmayan çıkarımlar yapmanıza yarar. 
Beynin bu kısmına gelen hasarlar sonucunda insanın kişiliğinde ve dünya görüşünde taban tabana zıt değişimler yaşanabilmektedir.

Kısaca beynin bu bölgesine aklın fiziki olarak ortaya çıktığı merkez diyebiliriz.

Beynin oldukça karmaşık olan bu kısmındaki zayıflık ilginç bir şekilde teizmle de direkt bağlantılı görünmektedir, şöyleki;
amerikan northwestern university'deki araştırmacıların yaptığı bir çalışma, prefrontal cortex'in bir kısmının hasar görmesinin 
insanı daha inançlı hale getireceğini ortaya koyuyor.

Araştırmacılar, beyinlerinin bu kısımlarının zarar gördüğü hastalar üzerinde yaptığı çalışmada, hastaların, yeni fikirleri 
kabul etmede isteksiz olduklarını ve dinsel inanışlarında daha radikal hale geldiklerini gördüler.

http://www.independent.co.uk/news/science/suffering-brain-injury-lesion-ventromedial-prefrontal-cortex-religious-beliefs-northwestern-a7722946.html

tarihinde Ebu Kafir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
53 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Laf salatası yemiyorum size afiyet olsun!

Yemezsin tabii. Ne oldu g.t etmeye ergen bozuntusu ? Bulamadın mı cevap ? 

burada ağzının payını aldın ama 2 gram beyninle hala millete laf söylemeye devam ediyorsun. Salaksın anladık ama bari yüzsün olma dimi. 

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 hours ago, DeepBlue said:

Zavallı...

EEG falana gerek yok. 

Nedir akıl? 

Akıl (Arapça: عقل) ya da us, felsefede kavram oluşturma ve bunlara göre hükmetme kapasitesidir. 

Eğer bu kapasiteyi gösterebiliyorsan, akıl görülüyordur. Ki buna göre, filinde aklı vardır. Sen soyut bir tanım ile, somut bir şeyi karıştıran külli cahil bir budalasın sadece. Bir eylem, yerien getirilmesi ile gösterilir, Bana aklını göster diye sayıklamak, bana koşmayı göster demek kadar ahmakça bir eylemdir

Bunu bile anlamayacak zırcahilin tekisin.

Sitelerde Paylaş

@anibal sende zaten yok.Sen bi git herşeye o güzel burnunu sokma lale.

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Allah Teala hazretleri aklı yarattığı zaman ona: "Gel!" dedi, o da geldi. Sonra "Geri dön!" diye emretti. O da geri döndü. Bunun üzerine akla şunu söyledi: "Ben, kendime senden daha sevgili olan başka bir şey yaratmadım. Seni, nezdimde mahlukun en sevgilisi olana bindireceğim." [Rezin ilavesi] İbnu Mesud - Kütübü sitte hadis no : 1687 

“Allah akıldan daha değerli bir şey yaratmamıştır.” (Gazali, İhya, 1/217) buyurdular.

Not: Bu arada verdiğin örneğin taaaa içine...Koşmak; eylemdir ,aklın bu eyleme/harekete verdiği kavramdır.Eylemi ifade etmek için aklın oluşturduğu bir kavram.Ortada hareket eden birşeyin olduğunu bildirir g.tüm.

At bir koşuyor, bir duruyor ve kişniyordu.

Eeg ve pet ise ortada mevcut olan bir varlığın ''aklın'' olduğunu gösterir.Boşuna kendini yırtma.

tarihinde DeepBlue tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, DeepBlue said:

@anibal sende zaten yok.Sen bi git herşeye o güzel burnunu sokma lale.

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Allah Teala hazretleri aklı yarattığı zaman ona: "Gel!" dedi, o da geldi. Sonra "Geri dön!" diye emretti. O da geri döndü. Bunun üzerine akla şunu söyledi: "Ben, kendime senden daha sevgili olan başka bir şey yaratmadım. Seni, nezdimde mahlukun en sevgilisi olana bindireceğim." [Rezin ilavesi] İbnu Mesud - Kütübü sitte hadis no : 1687 

“Allah akıldan daha değerli bir şey yaratmamıştır.” (Gazali, İhya, 1/217) buyurdular.

Not: Bu arada verdiğin örneğin taaaa içine...Koşmak; eylemdir ,aklın bu eyleme/harekete verdiği kavramdır.Eylemi ifade etmek için aklın oluşturduğu bir kavram.Ortada hareket eden birşeyin olduğunu bildirir g.tüm.

At bir koşuyor, bir duruyor ve kişniyordu.

Eeg ve pet ise ortada şuur sahibi bir varlığın ''aklın'' olduğunu gösterir.Boşuna kendini yırtma.

Malum osuruklu bir bedevinin lafıyla, meczubun birinin lafını mı getiriyorsun ancak delil olarak?

Beynin ne işe yaradığını bilmeyen, insanları kalpleri ile düşünüyor falan sana, zavallı bedeviden mi öğrenecek insanlar neyin ne olduğunu? Şu lafı ettikten sonra, hasta olunca, mübarek deve sidiği içmeye gedeceğine, ilaç içmeye, doktora gitmeye falan çıkıyorsan, en bir adi orospu çocuğu, en bir utanmaz ibnesin. Pardon, sen zaten öyleydin, malum süper zenci....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...