Jump to content

Bu ülkenin en büyük problemi: Milli bilinç yoksunluğu

Recommended Posts

Başımızdaki çete milyonlarca ve hatta milyarlarca doları çeşitli yöntemlerle cukkaladı, halkı soyup soğana çevirdi. Cumhuriyetin nerede bir kazanımı varsa hepsi özelleştirildi, peşkeş çekildi. Milyonlarca it kopuk Arap ülkemize sokuldu. Bunlara 30 milyar dolar para harcandı. Bizim vergimizle bizden ayrıcalıklı ve üstün bir sınıfmış gibi yaşıyorlar. Geri ödemesiz 1200 TL'lik burs, sınavsız üniversiteye giriş hakkı bile tanındı bunlara. 

Yunan'ın 18 tane adayı gasp etmesine ses çıkarılmadı. Kıbrıs da elimizden gidebilir.

Bir aylık maaşı saraydaki bir altın varaklı kadehe yetmeyecek olan tipler bunun gibi rezilliklere ses çıkarmak yerine şimdi hain Filistinliler için ağlıyorlar. Çıkıp "bize ne lan Filistin'den beter olsunlar" deseniz bir yerde linç edilirsiniz muhtemelen.

İşte bunun nedeni ülkedeki milli bilincin çok ama çok zayıf olması. Bu kadar milli bilinç eksikliği olan başka bir halk olduğunu zannetmiyorum hatta.

Bunun en büyük sebebi ülkemizde sürekli milliyetçiliğin aleyhine propaganda yapan iki ahmak güruh: ümmetçiler ve hümanistler. Bu hiçbir işe yaramayan, yarardan çok zararı olan iki sülük kesim yüzünden gelişemiyoruz. Nerede milliyetçilik aleyhinde konuşan dinci, komünist ya da sosyal demokrat birisi varsa hepsinden nefret ediyorum. İçinden çıkamadığımız bu pisliğin yaratıcısı bu şeref yoksunu insanlar.

Bu halkın bir an önce Türk'e Türk'ten başka kimseden yarar gelmeyeceğini, Türkler dışında hiçbir topluluğun çıkarının düşünülmemesi gerektiğini -zaten düşünecek vaktimiz ve imkanımızın olmadığını-başka milletlerin yaşadığı problemlerin bizi alakadar etmediğini öğrenmesi lazım. "Beni sadece benim milletim ilgilendirir, diğer milletlerin problemleri benim problemim değildir" diyebilmeli her Türk vatandaşı, bu bilinç düzeyine ulaşmalı.

Sitelerde Paylaş

Atatürk ve Cumhuriyet karşıtı çok hainler var dostum din ile de uyutanlar çok cehalet çok koyunlaştırma propaganda çok allah inancı bilnçli bir insan olmaktan daha güçlü malesef,arap zihniyeti ve kültürü n çok zararlarını görüyoruz o yüzden biz konuşuyoruz farklı açılardan olan şeyleri gösteryoruz ama bu hainler bizleri yok etmeye çalışıyorlar ağzımızı kapatmaya çılışıyorlar koyunlar da bu beyinleri yıkanan insanlar da bize karşı oluyorlar neyin ne olduğunu bilmeden, Atatürk'ün kıymetini bilenler var bizler gibi o yüzden başaramayacaklar merak etme sen. :)

tarihinde MisterYou tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, TAO yazdı:

57283.jpg1397200246.jpeg

Yahudi milliyetçisi paşalar yönetiyor ordumuzu.

Bizi bunlar mı koruyacak?

sanane elalemin dininden , isterse budist olur ona karışamazsın.

Milliyetçilik ile Din farklı şeyler. Aynı kefeye koymaya çalışman çok saçma.

Arkadaşlar böyle şeylere dikkat edelim,

Ateist olsa Kafir Münafık Zındık diyerek eleştirecek, orduyu Ateistler yönetiyor diyecek 

Eleştirin bir zahmet :D 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Mega Ateist yazdı:

sanane elalemin dininden , isterse budist olur ona karışamazsın.

Milliyetçilik ile Din farklı şeyler. Aynı kefeye koymaya çalışman çok saçma.

Arkadaşlar böyle şeylere dikkat edelim,

Ateist olsa Kafir Münafık Zındık diyerek eleştirecek, orduyu Ateistler yönetiyor diyecek 

Eleştirin bir zahmet :D 

Ateistin yahudiler üstün ırktır diye bir inanışı yok.Onlara hizmet etmez en azından.

http://www.haber7.com/guncel/haber/457714-turkiyenin-israilde-sir-olan-160-tanki

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, TAO yazdı:

Ateistin yahudiler üstün ırktır diye bir inanışı yok.Onlara hizmet etmez en azından.

http://www.haber7.com/guncel/haber/457714-turkiyenin-israilde-sir-olan-160-tanki

Haber7'yi Link olarak buraya atman bile hata , o çöp parçasını kaynak olarak gösterme. 

https://www.cnnturk.com/2010/turkiye/04/07/m.60.tanklarinin.modernize.projesi.tamamlandi/571216.0/index.html

İbrani bir Yahudi için bunu söylemiş olsaydın olabilir derdim.

Türk bir Yahudi için aynı şey geçerli değil

Herkes inancını kendine göre şekillendirip yaşar 

İster Yahudaya inanır ister Ulucuvcuv'a inanır bizi alakadar etmez. 

Senin gibi Din düşmanları yüzünden bir sürü insan ölüyor

Azıcık medeni olsanız Nefret ve Kin yerine sevgi besleseniz böyle olmayacak 

Gördüğünüz gibi değerli Ateist arkadaşlar ; Bir Din'e körü körüne bağlandığınızda olan şey

1.Kin

2.Nefret

3.Irkçılık

Bu her din inancını paylaşan için geçerli, sadece müslüman değil , yahudi veya hristiyan olması değiştirmiyor

Kudüs hem hristiyanlar hem yahudiler hemde Müslümanlar için kutsal sayılıyor

Kudüs kime ait ?

Hepimize ait diyemiyorsunuz, Beraber ibadet edin 

Sigarayı bırakamıyorsan en azından Filtre kullanacaksın.

Sitelerde Paylaş

Milli bilinç salt vatanı korumaktan ibaret değildir, aydınlanmadır, kalkınmadır, yurt değerlerine sahip çıkmaktır, Altı Ok'tur, Yurtta Sulh Cihanda Sulh'tur.

Emperyalizmin, kapitalizmin, dinlerin, liberalizmin, globalizmin ve milliyetçiliğin baş düşmanı, milli bilinç ve onu en iyi tahlil eden, yaşama geçiren Atatürk'tür.

Bazılarının zan ettiği gibi milli bilinç kendiliğinden zayıflamamış, bizzat üzerinde büyük oyunlar oynanmıştır.

Milli bilince ve dolayısıyla Atatürk'e dinlerden sonra en çok milliyetçilik üzerinden saldırı olmuştur.

Milliyetçilik, kafatasçılık ve ırkçılıkla özdeş hale getirilerek Atatürk'ün çok önem verdiği yurtçu-milliyetçilik anlayışı göz ardı edilmiş, Atatürk ile bütünleşen milli bilinç yozlaştırılmıştır.

Dinci milliyetçiler, tarikatlar, medya, sivil toplum örgütleri ve yaşamın her alanında yapılan milli bilinci yozlaştırma operasyonları bizzat ülkeyi yönetenlerce teşvik edilmiş, desteklenmiştir.

Bugün ülkenin peşkeş çekilmesi, Arap ellerine teslim edilmesi, milli iradenin dinlere kaydırılmasının altında yatan hep bu milli bilinci yok etme operasyonudur...

Sitelerde Paylaş

Eğitim sistemimiz çok zayıf. Atatürkçü, milliyetçi gençler yetişmiyor bu sistemde. Herkes ailesinden ne görürse ona meylediyor, belki bazı insanlar yaşadıkları doğrultusunda değişebiliyor ama bu kendi çabalarıyla oluyor daha çok.

Ben Atatürkçüyüm ama beni okul Atatürkçü yapmadı. Beni ailem Atatürkçü yetiştirdi. Kendi çabalarımla da ateist oldum. Okul ve eğitim etkili olabilseydi etrafta bu kadar tarikatçı dinci fetocu bilmemne olmazdı. Hele Akp ipleri aldı alalı durum iyice kötüleşti.

İktidarı alınca beyin yıkayıcı bir eğitim kurmak şart. Bunu kötü anlamda söylemiyorum. Japon çocukları, Alman çocukları nasıl dipçik gibi ise nasıl bilinç sahibi ise Türk çocuğu da öyle olmalı.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Mega Ateist yazdı:

Haber7'yi Link olarak buraya atman bile hata , o çöp parçasını kaynak olarak gösterme. 

https://www.cnnturk.com/2010/turkiye/04/07/m.60.tanklarinin.modernize.projesi.tamamlandi/571216.0/index.html

İbrani bir Yahudi için bunu söylemiş olsaydın olabilir derdim.

Türk bir Yahudi için aynı şey geçerli değil

Herkes inancını kendine göre şekillendirip yaşar 

İster Yahudaya inanır ister Ulucuvcuv'a inanır bizi alakadar etmez. 

Senin gibi Din düşmanları yüzünden bir sürü insan ölüyor

Azıcık medeni olsanız Nefret ve Kin yerine sevgi besleseniz böyle olmayacak 

Gördüğünüz gibi değerli Ateist arkadaşlar ; Bir Din'e körü körüne bağlandığınızda olan şey

1.Kin

2.Nefret

3.Irkçılık

Bu her din inancını paylaşan için geçerli, sadece müslüman değil , yahudi veya hristiyan olması değiştirmiyor

Kudüs hem hristiyanlar hem yahudiler hemde Müslümanlar için kutsal sayılıyor

Kudüs kime ait ?

Hepimize ait diyemiyorsunuz, Beraber ibadet edin 

Sigarayı bırakamıyorsan en azından Filtre kullanacaksın.

Önemli olan tankların modernizasyonunun  yurt içinde yapmak için gayret göstermek.

İsraile veya başka devlete neden yaptırıyoruz?

Üç dinde çöplük dindir.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, TAO yazdı:

Önemli olan tankların modernizasyonunun  yurt içinde yapmak için gayret göstermek.

İsraile veya başka devlete neden yaptırıyoruz?

Üç dinde çöplük dindir.

Keşke kendi imkanlarımız ile yapsak, 

Elleri yetenekli Teknisyenlerimiz Perdeci veya Pazarcı

Mühendislerimiz İşsiz, Bilet satanı inşaatta çalışanı var.

Ben Modernize etmek değil bilakis kendimiz üretelim isterim, elalemden çalmadan çırpmadan kendi imkanlarımızla kendimize ait.

Adamlar Tank yapmış Motor Mercedes Proje kore  (x2)

Helikopter yapmışız İtalyan Mangus

Uçak gemisi hybrid çıkarma gemisi İspanyol

Bizim Mühendisimize güvenmiyorlar ki. Gencecik zihinler bilet kesiyor israilin mühendisi kazanıyor.

Proje Üretmemiz gerekiyor ve Bir sürü okuldan her yıl binlerce mezun veriliyor.

Sen kendi eğittiğin Mühendisine güvenmiyorsan , demekki verdiğin eğitimin çöp olduğunun farkındasın demektir. 

Bu insanlara şans tanınmazsa asla bir baltaya sap olamayız. 

ben bir ulucuvcuv'a tapıp geliyorum özlemiştir kerata.

tarihinde Mega Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On ‎7‎.‎12‎.‎2017 at 22:02, Kenopsia yazdı:

Eğitim sistemimiz çok zayıf. Atatürkçü, milliyetçi gençler yetişmiyor bu sistemde. Herkes ailesinden ne görürse ona meylediyor, belki bazı insanlar yaşadıkları doğrultusunda değişebiliyor ama bu kendi çabalarıyla oluyor daha çok.

Ben Atatürkçüyüm ama beni okul Atatürkçü yapmadı. Beni ailem Atatürkçü yetiştirdi. Kendi çabalarımla da ateist oldum. Okul ve eğitim etkili olabilseydi etrafta bu kadar tarikatçı dinci fetocu bilmemne olmazdı. Hele Akp ipleri aldı alalı durum iyice kötüleşti.

İktidarı alınca beyin yıkayıcı bir eğitim kurmak şart. Bunu kötü anlamda söylemiyorum. Japon çocukları, Alman çocukları nasıl dipçik gibi ise nasıl bilinç sahibi ise Türk çocuğu da öyle olmalı.

- Hayır. Düşünmeyi, eleştirmeyi, "Hayır" demeyi, itiraz etmeyi bilen ve en modern bilgi neyse ona sahip kuşak istiyorum. Almanya / Japonya gibi geçmişin en faşist ülkelerinde de bugün bu böyledir. Senin dediğin darbecilerin yaptıkları en büyük hatadır. Sonuç olarak da liberallerin İslamcılarla birleşip rejimi yıkması ile sonuçlanmıştır.

+ Biz konuşamayız bu konuda. Her konuda olduğu gibi bu işin uzmanları filan vardır. Yoksa yurt dışından getirip de yine benim dediğimi yaparsın.

AKP Ayrı zihniyet. Ben ileri gitmek için ne yapılır onu anlatıyorum. Yoksa salafistler / üç hilalciler tabi ki dindar nesil yetiştirecekler. Onların kafa yapısı da öyle.

Sitelerde Paylaş

Sen kendin gibi salak bir nesil istiyorsun herhalde.

Bugün düz dünyacıların, yaradılışçıların, tayyip ve trump seçmenlerinin, her türlü gerici hareketi destekleyenlerin de en modern bilgilere sahip olduğunu unutma. Bu insanlar her şeyi biliyorlar, ama "düşünmek" ve "eleştirmek" kisvesi altında bu bilgileri reddediyorlar. Forumun sağında solunda öve öve bitiremediğin Huu isimli arkadaş da bu tiplerden biriydi.

Bugün tüm dünyada gericilik nasıl bu kadar yayıldı? Çünkü sen ve senin gibi düşükler, karşınıza bir gerici çıktığında onu hemen bastırmak yerine "oturup bir dinleyelim" anlayışını savundunuz. İlerici hareketleri ise kendinizce "düşünerek" ve "eleştirerek" sabote edip altını oydunuz. Halbuki bazı şeyleri sorgulamanın bir anlamı olmadığı gibi, bazı şeylere müsamaha göstermenin de sadece zararı vardır. 

Bu son cümlemi eğitim sistemimize de uydurmamız lazımdır. 10 yaşını geçen hiçbir çocuk dünyanın düzlüğüne ya da kadının kaburgadan yaratılmış olmasına ihtimal veriyor olmamalı. 15 yaşını geçen hiçbir çocuk Atatürk ilke ve devrimlerinden şüphe duymamalı. Böyle saçma sapan şeyleri düşünmenin manası yok. Senin tek yaptığın hoşuna giden kelimeleri anlamını bilmemene rağmen bolca etrafa saçmaktan ibaret. Ve okuduğunu anlayabildiğini de düşünmüyorum, ayrıca yazdığın mesajlar da bir halta benzemiyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...