Jump to content

IRKÇILIK Bilimsel Gerçektir

Recommended Posts

• İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Bu Tatarka kendini kadın ve ateist olarak tanıtmıştı, aynı tanımı Turan Dursun forumunda da yapmıştı, gerçekten bu şahsın büyük bir psikolojik operasyona ihtiyacı var...

Tatarka "Ben Kırım'lıyım, Tatarım" der dururdu.

İlginç olansa, imressivo'nun da karısının Kırım'lı olması. Öyle söylerdi, övünürdü karısıyla falan. 

Adam yarattığı ve bizzat oynadığı kadın karakterini bile böyle kurgulamış. 

İkisinin pekçok ortak özelliği var. "Ben çok kitap okurum, bende çok fazla kitap var, bu bilgileri internette değil, evimdeki kitaplardan edindim" vs vs...

Tatarka kadın olduğu için saçmaladığı zamanları hep es geçtik, cehaletine rağmen saçma sapan şeyler iddia etmesini falan bu nedenle tolere ettik falan ama tuhaflığı olduğu kesindi. Ben kadınları ve onlarla dayanışma içinde olmayı çok severim ama Tatarka garip bir karakter olduğu için pek ilgilenmedim, biraz da uzak durdum doğrusu.

Meğer kadın falan da değilmiş, hesabın esas sahibi bizi onca süre boyu resmen trollemiş.

Neler var dünyada... Bu insanlarla bir arada yaşıyoruz işte. Bunların eşleri, çolukları var, işleri var, arkadaşları komşuları var ve belki de normal insanlar gibi görünüyor, yaşayıp gidiyorlar.

Ergen, genç filan olsa biraz anlarım, eğlenmeye çalışmış der ve düşünmem ama bunlar koca koca adamlar, çocukları çocukları var, işi gücü bırakmış Ateistforum'da  bu tür işler çevirip tatmin oluyorlar.

Yazık ki ne yazık...

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

İlginç olansa,

Bir başka ilginçlik de Turan Dursun forumuna bir ay kadar sonra uğramadı, o bir aylık yorumlarında burada yaptığı saçmalıkları yapmamış olması.

Demek ki, isterse saçmalık yapmayabiliyormuş belki orayı gözü kesmemiş de olabilir...

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Radikal Kemalist yazdı:

Safkan Türk olup da; aşırı sarışın, aşırı kıvırcık saçlı, aşırı beyaz tenli, aşırı tüylü, tek kaşlı ya da kemerli burunlu bir tek kişi bile gösteremezsiniz. Bu bir örnek mesela.

Mustafa Kemal Atatürk mavi gözlü,sarışın, kan grubu 0 rh(+) ,boyu 1.74m. 

Safkan Türk değil o zaman.:)

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Evet, ırk diye bir şey yoktur insanda. Ama ahlak vardır mesela, kanıtlamak da iki dakikalık iştir. Sen evrimsel psikolojinin ne olduğunu, ahlakı-etik denen şeyi inceleyen bu bilim dalının biyolojiyle, nörofizyolojiyle, antropolojiyle, arkeolojiyle ve şimdi saymakla daha fazla uğraşamayacağım başka bir çok bilim dalıyla direkt olarak bağlantılı olduğunu, onlardan gelen bilgi ve bulguları kullanıp değerlendirdiğini de bilmezsin. Sen ne ahlak konuşabilirsin be de ırkçılık vs.

Ahlakı kanıtlamaya hiç çalışmamıştım çünkü ahlak yoktur diyecek kadar kafayı yememişti insanlar. Son bir iki senedir türedi senin gibiler.

Ama ahlakın ne olduğunu, kökenini vs vs anlattım, bilimsel olarak. Dinden çıkan genç arkadaşlar "Peki biz neden ahlaklıyız, daha doğrusu ahlakımız dinden değilse nereden geliyor, bana lütfen açıklayın, bilmiyorum" diyordu. Senin gibi çıkıp da kavramları yalan yanlış çorba yapıp da "yok"lamaya çıkmıyordu. Ateistiz ya, her bir şeyi Tanrılaştırıp yoklamak lazım, di mi?

Al oku. Çoktan yazıp çizdik biz bunları. 

Ve evet, troll'sün. Daha doğrusu çok kişiliği olan sakat bi tipsin. Diyorum ya, anlaşılır nasılsa.

Bir tanesini dikkat çekebilmek adına itiraf etmişsin zaten. Dindardım, değiştim, böyle oldum, süper dinsizim falan diyorsun kendince.

impressivo nickli bir salak vardi, hatirlarsin. Bu ekonomist oymus. Administrator, banlanan uyeler konusunda yazmis.

Tatarka kadin degil miydi? Administrator, impressivo ile Tatarka ayni kisiler diyor. Eger oyle ise, bu salak impressivo gercekten agir hasta.

Colugu cocugu olan adamin ugrastigi seylere bak.

tarihinde investor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Forumlarda yazılanları kimin yazdığının önemi sıfırdır. Bununla ilgilenmenin gereği yoktur. Önemli olan tek şey, yazılanların ne anlattığıdır. İlgilenmemiz gereken budur.

Ben şahsen birisinin hem dinci bir nick aldığını ve islamı savunduğunu, hem de ateist bir nick alıp tanrısızlığı savunduğunu anlasam, tepki vermem. Her iki yazdığına da ayrı ayrı yanıt veririm. Bu tür şeylerden şok mok olmaya gerek yok. Bunlar çok basit sıradan işler. Bir sakıncası da yok.

Forumda bir ileti okudunuz. Bu ileti size ne fikir iletiyor? Odaklanılacak olan budur. Bu fikre ne yanıt vereceksiniz? Bu olumlu bir fikir mi olumsuz mu? Konu budur. Ben iletileri kadın mı adam mı yazmış onun ile de ilgilenmem. Çünkü bu bir şeyi değiştirmez. Bir fikri kadın söyledi diye adam söyledi diye verilecek yanıt değişmez. Bir fikre verilecek bir yanıt vardır. Fikri kimin söylediğinden bağımsızdır.

Hatta ben çocukların fikirlerini de ciddiye alma eğilimindeyimdir. Çevremdekiler bazen bir çocuğun sorusuna ciddi şekilde üzerinde durarak yanıt vermeme şaşırırlar. Hatta çocuk soru soruyor, susun ne soruyor diye herkesi susturur çocuğu dinlerim ve buna şaşırırlar. Çocuk bugün küçük ama yarın büyük olacak.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, bilgivehis yazdı:

Bir başka ilginçlik de Turan Dursun forumuna bir ay kadar sonra uğramadı, o bir aylık yorumlarında burada yaptığı saçmalıkları yapmamış olması.

Demek ki, isterse saçmalık yapmayabiliyormuş belki orayı gözü kesmemiş de olabilir...

Tatarka bir süredir burada da pek aktif değil zaten. Çünkü arada diğer nicklerle aktif olmuş. En son kısa süre önce Tuman Nogay nickiyle yazmış, anibal'le tartışmış mesela.

Belki orada da başka nickleri vardır, incelerlerse çıkar. Ya da yoktur, bilemem. Ama incelemekte yarar var. Çünkü yöneticiler durduk yerde insanlardan şüphelenmezler ki. 

Onun esas mekanı burasıdır zaten. O yüzden buraya takıntılı. Daha önce de söylemiştim, burada barınamayan ateistimsiler sonunda gider TD'ye sığınır, orada hep birlikte burayı çekiştirir, kendisini atanlara saydırır, bolca dedikodu yapar vs. Bu kural hiç değişmez...

Bu arada, belki haberin yoktur diye aklıma gelmişken söyleyeyim. Kadın kılığında gezmek deyince aklıma geldi.

Huuu vardı ya hani, TD'de de yazıyormuş, sana oradaki yazılarından getirip bir şeyler diyordu hani...

Bu Huuu nickli üye de geçenlerde Cimcime nicki alıp kadın kılığında günlerce yazdı, hepimiz doğru düzgün tartıştık ettik, sonunda üslubu ve takıntıları nedeniyle tanınınca atıldı. 

Oluyor böyle. 

Sitelerde Paylaş

Meselenin kadın-erkek, çocuk-yaşlı olmadığını anlamanı beklemek fazla lüks ama elimden geldiğince açıklamaya çalışayım.

İlk olarak, kimlikle kişiliği birbirine karıştırıyorsun. Kimlik topluma dönük sosyal bir yöndür, yüklenilmiş veya önceden planlanmış bir "rol" olduğu için herhangi bir diğeriyle değiştirilebilirdir. Kişilikse kişinin benliğini oluşturan ve temel olan tüm ögeleri barındıran psikolojik yöndür. Kimlikten farklı olarak değiştirilemez. Bireyin özel ve ayırıcı davranışları da içerir, düşünceleri de. 

Burada herkes düşünceleriyle var. Kimin ne olduğuyla, gerçek kimliğiyle ilgilenmez, yazdığı fikre odaklanır ve onu tartışırız. Yani kişinin beyanını esas alır ve ona göre yazarız.

Senin burada kaçırdığın şey ise, insanın düşüncelerinin kişiliğinden yalıtık olmadığı gerçeğidir. Kişiliği sakat, sorunlu ise, bütün bunlar düşünce ve forum içindeki davranışlarına mutlaka yansır, bu da forumu yorar.

İnsanlar karşılarındakinin bin kılıkta dolaşan bir akıl hastası olduğunu bilmez. Önemli değil, aslolan düşüncelerdir diyemeyiz bu noktada çünkü böyle kişilerin düşünceleri zaten yanlış, eksik, bilgiye dayanmayan düşünceler olduğu ve kişi geri planda da başka amaçlar güttüğü için forumda sorun yaşanır.

Adam dindar07 nickiyle gelip Müslüman takılmış, milleti trollemiş. Dün gelmiş ahlak yok, iyilik kötülük yok, bir ateist bunları savunamaz vs vs deyip nihilist takılmış. Ve demiş ki ben eskiden dindar07 nickiyle yazıyordum, şimdi çok değişti. "Ooo, süper, bir Müslüman daha ateist olmuş, hem de ne ateist" falan diyelim hani...

Bir diğer nickiyle kadınca yazmış, kadın olduğunu vurgulayıp durmuş, haliyle insanlar da karşılarında bir kadın var diye biraz daha ölçülü yazmış, etmiş.

Bunlar normal değil, hiçbir yönetim de "aslolan düşüncelerdir" deyip bu tip çoklu üyeliklere göz yummaz, yummamalıdır da. Ben buraya tartışmak, fikir ve bilgi alış verişi yapmak için geliyorsam, ortamın mümkün olduğunca sağlıklı olmasını isterim, yöneticiler de bana bunu sağlamakla mükelleftir.

Elin delilerinin oyuncağı olursa burası, tek bir normal, sağlıklı insan yazmaz burada, ortada da sağlıklı ve işe yarar düşünce ve bilgiler dolaşamaz.

Sitelerde Paylaş
12 hours ago, Radikal Kemalist said:

Safkan Türk olup da; aşırı sarışın, aşırı kıvırcık saçlı, aşırı beyaz tenli, aşırı tüylü, tek kaşlı ya da kemerli burunlu bir tek kişi bile gösteremezsiniz. Bu bir örnek mesela.

Safkan ne ki, safkan kimse mi varmış dünyada?

Bir de bildiğinin aksine, Türkler çok zaman sarışın ve mavi gözlü olurlar. 

Pek bilmezsin, fakat mesela Amazonlar Türktü ve kadınlarının sarışın olması ile ayrılırdı. 

Sitelerde Paylaş
57 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Tatarka bir süredir burada da pek aktif değil zaten. Çünkü arada diğer nicklerle aktif olmuş. En son kısa süre önce Tuman Nogay nickiyle yazmış, anibal'le tartışmış mesela.

Belki orada da başka nickleri vardır, incelerlerse çıkar. Ya da yoktur, bilemem. Ama incelemekte yarar var. Çünkü yöneticiler durduk yerde insanlardan şüphelenmezler ki. 

Onun esas mekanı burasıdır zaten. O yüzden buraya takıntılı. Daha önce de söylemiştim, burada barınamayan ateistimsiler sonunda gider TD'ye sığınır, orada hep birlikte burayı çekiştirir, kendisini atanlara saydırır, bolca dedikodu yapar vs. Bu kural hiç değişmez...

Bu arada, belki haberin yoktur diye aklıma gelmişken söyleyeyim. Kadın kılığında gezmek deyince aklıma geldi.

Huuu vardı ya hani, TD'de de yazıyormuş, sana oradaki yazılarından getirip bir şeyler diyordu hani...

Bu Huuu nickli üye de geçenlerde Cimcime nicki alıp kadın kılığında günlerce yazdı, hepimiz doğru düzgün tartıştık ettik, sonunda üslubu ve takıntıları nedeniyle tanınınca atıldı. 

Oluyor böyle. 

Ben Tatarka nın gerçekten kadın olduğunu düşünüyorum çünkü çok inandırıcıydı.

Kadının konuşma şekliyle erkeğinki farklı zannetmiyorum ki erkek olsun.

Sitelerde Paylaş
55 dakika önce, Radikal Kemalist yazdı:

Ben Türkler sarışın olmaz demedim aşırı sarışın olmaz dedim.

Ayrıca diğer söylediklerime bir istisna gösterebilir misiniz? Bir tane tek kaşlı Türk gösterebilir misiniz mesela?

Azerbaycan Türklerinde çok var.

maxresdefault.jpg

Sitelerde Paylaş
59 dakika önce, Radikal Kemalist yazdı:

Ben Türkler sarışın olmaz demedim aşırı sarışın olmaz dedim.

Ayrıca diğer söylediklerime bir istisna gösterebilir misiniz? Bir tane tek kaşlı Türk gösterebilir misiniz mesela?

Aşırı sarışından kastın kuzeyli görünümü (platin sarı saç,  peynir beyazı ten) ise evet. Yoksa sarı saç, mavi göz söylediğim gibi Kuman Türklerinin bir özelliği.

Kıllı bir ırk değiliz, dolayısıyla tek kaş da Türklerde görülen bir özellik değil haklısın, ama esmer Türkler de gayet kaşlı gözlü. Göze de hitap ediyorlar, sorun yok. :)

tarihinde Latte tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 saat önce, adalet123 yazdı:

Ben Tatarka nın gerçekten kadın olduğunu düşünüyorum çünkü çok inandırıcıydı.

Kadının konuşma şekliyle erkeğinki farklı zannetmiyorum ki erkek olsun.

Biz de kadın sanıyorduk ama değilmiş işte. Ben de çok şaşırdım, sonra impressivo'yla Tatarka'nın içeriklerine baktım. Tamamen aynı kişiler... Tatarka impressivo'nun küfür etmeyen hali. Güvenini yitirdiği anlarda Türkçesi kıtmış gibi yazmaya çalışmış, bunu da son zamanlarında yapmış. Noktalama işaretleri, Türkçeyi kullanma biçimleri, politik düşünceleri vb detaylarına kadar aynı.İçeriklerini okuyup şöyle bir karşılaştırırsan kolayca görürsün. 

IP incelemesi zaten yanıltmaz, yöneticilerin elinde IP tutarlılığından daha fazlası olmasa bu kadar kesin yazmazlar.

Kişisel olarak ben de yüzde yüz eminim. Tatarka bildiğin impressivo imiş. Erkekmiş.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Biz de kadın sanıyorduk ama değilmiş işte. Ben de çok şaşırdım, sonra impressivo'yla Tatarka'nın içeriklerine baktım. Tamamen aynı kişiler... Tatarka impressivo'nun küfür etmeyen hali. Güvenini yitirdiği anlarda Türkçesi kıtmış gibi yazmaya çalışmış, bunu da son zamanlarında yapmış. Noktalama işaretleri, Türkçeyi kullanma biçimleri, politik düşünceleri vb detaylarına kadar aynı.İçeriklerini okuyup şöyle bir karşılaştırırsan kolayca görürsün. 

IP incelemesi zaten yanıltmaz, yöneticilerin elinde IP tutarlılığından daha fazlası olmasa bu kadar kesin yazmazlar.

Kişisel olarak ben de yüzde yüz eminim. Tatarka bildiğin impressivo imiş. Erkekmiş.

Gercekten inandiriciydi ama. Tatarka 20'li yaslarda bir kiz gibi geliyordu bana.

Sitelerde Paylaş

Aslında Facebook tarzı bir yer daha iyi olurdu. Hiç olmazsa kimin kim olduğunu biliyorsun.

Da işte Türkiyede vurulma / bıçaklanma olasılığı var. O yüzden bu eski teknoloji buraya daha uygun. Kötü kullananlar olsa bile.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...