Jump to content

Foruma nasıl para kazandırabiliriz?

Recommended Posts

1 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Bakın benim yorumuma asla yorumda bulunma, seni sevmedim, forumda başlık sulandırmak için tetikte bekliyor gibisin ve salaksın.

Dediğim gibi benim yorumuma asla ve kesinlikle yorumda bulunma, görüş belirtme...

Insanlari yanlis bilgilendiriyorsan, bulunurum. Sen bitcoinin ne oldugunu bilmiyorsun ve utanmadan biliyormus gibi konusuyorsun.

Bilmedigin konular hakkinda bir daha yorum filan yapma.

Sitelerde Paylaş

Her yeni icat edilen şeye kefal gibi atlamamak lazım.

Mesela 500 TL'ye Sony Walkmanler var. Kablosuz bir kulaklık Blutoth ile cep telefonuna bağlı filan. Bence düphedüz salaklık. Eski kasetli walkmanimi bile böyle salak bir alete değişmem.

Bitcoin'de öyle. Neymiş "Bankaya gerek yok" imiş. Günümüzde yasa dışı ürünleri bile belli bankaların kartını kullanarak alabiliyorsun ki?

- Şuna dikkat edeceksin: Habire yeni bir şey çıkıyor ama. "Habire yeni bir şey çıkıyor, "Yeni" diye kakalarsak millet alır" zihniyetinde olanlar da var.

Diğer bir uyduruk alet akıllı telefonlar. Lisedeysen kopya çekmeye yarar da, pul kadar kol saatini bilgisayar gibi kulanmaya çalışan zihniyete tüküreyim ben ayrıca. Haksız mıyım?

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, investor yazdı:

Insanlari yanlis bilgilendiriyorsan, bulunurum. Sen bitcoinin ne oldugunu bilmiyorsun ve utanmadan biliyormus gibi konusuyorsun.

Bilen olarak bilgilendir bizleri o zaman.

Yanlış bilgilendiriyorsun diyorsan doğrusunu söylemelisin.

Sitelerde Paylaş
On 09.12.2017 at 11:43, adalet123 yazdı:

Merhaba arkadaşlar forumun tek geliri reklam ve yöneticiler.

Bunun dışında foruma gelir sağlayacak bir fikri olan var mıdır?

Ben ara sıra reklamlara tıklıyorum ama pek bi getirisi olacağını zannetmiyorum...

Bu konuyu kaldırmanız gerekemektedir.

Google adsense 'nin reklam politikalarına aykırı bir konu açtığınız için teşvik sayarak bu kişinin  yada kilşilerin gelirine mani olabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
On 11.12.2017 at 01:39, investor yazdı:

Yazanın yazılarını hatalı bulup direk saldıracağına, sen de eteğindekileri dök görelim. Yoksa cızırtı yapıp insanların tepesini at6tırma. Bildiğin farklı ise göster... Ukalalığın gereği yok...

Sitelerde Paylaş
On 09.12.2017 at 17:32, Raphael17 yazdı:

Ödenmeyecek bir tutar da değil herhalde. Yılda 80 / 100 dolar harcarsın. Bedava da demedik. Da hangi hobi bedava ki?

Bi de "paralı olsa daha iyi olur" diye ben söylemiştim.

Daha burjuva bir forum olur. Trollük olmaz. Çoluk / çocuk, üç hilalciler filan gelemez. gayet de rahat ederiz :)

Sen bu işleri ya iyi biliyorsun, ya da temelsiz üüfürüyorsun. Bana hangisi diye sorarsan, ikinci seçenek yani "temelsiz üfürmek" derim. 

Bir konuyu bilmiyorsanız, o konu hakkında yazmayın, yazarak forumda kirlilik yaratmayın. Yılda 80-100 dolara alan sağlayan bir hosting firması, ikinci yılda batar. Bu işler o kadar ucuz değil. Eskiden fahiş rakamlarla hizmet verilirdi, şimdi yine nispeten daha mantıklı rakamlar var.

Bizim gibi bir site dedicated server (yani kendisine tahsis edilmiş) almak zorundadır. Paylaşılan server'larda bu forum iki ay dayanamaz; ya hosting firması kapatır, ya da hack'lenir. O nedenle dedicated server kiralamak zorundayız.  Dedicated server'lar da pahalıdır, geçmişte dedicated serverlara ayda 250 dolar civarında para ödediğimizi hatırlarım. Gerçi şimdi epeyce ucuzladı, ama yıllık ödemesi yine de yüklü bir rakam tutuyor. Google reklamları pek yetmese biraz takviye ile işimize yarıyor. Ama daha fazla kazanmış olsak, daha iyi işler yapmak için harcardık. Şimdilik mevcut ile yetiniyoruz...

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Phaselis yazdı:

Yazanın yazılarını hatalı bulup direk saldıracağına, sen de eteğindekileri dök görelim. Yoksa cızırtı yapıp insanların tepesini at6tırma. Bildiğin farklı ise göster... Ukalalığın gereği yok...

Bitcoinin ne oldugunu daha once videolar ile anlattim. Ayni seyleri tekrar etmek zorunda miyim?

Sitelerde Paylaş
On 12.12.2017 at 15:38, administrator yazdı:

Sen bu işleri ya iyi biliyorsun, ya da temelsiz üüfürüyorsun. Bana hangisi diye sorarsan, ikinci seçenek yani "temelsiz üfürmek" derim. 

Bir konuyu bilmiyorsanız, o konu hakkında yazmayın, yazarak forumda kirlilik yaratmayın. Yılda 80-100 dolara alan sağlayan bir hosting firması, ikinci yılda batar. Bu işler o kadar ucuz değil. Eskiden fahiş rakamlarla hizmet verilirdi, şimdi yine nispeten daha mantıklı rakamlar var.

Bizim gibi bir site dedicated server (yani kendisine tahsis edilmiş) almak zorundadır. Paylaşılan server'larda bu forum iki ay dayanamaz; ya hosting firması kapatır, ya da hack'lenir. O nedenle dedicated server kiralamak zorundayız.  Dedicated server'lar da pahalıdır, geçmişte dedicated serverlara ayda 250 dolar civarında para ödediğimizi hatırlarım. Gerçi şimdi epeyce ucuzladı, ama yıllık ödemesi yine de yüklü bir rakam tutuyor. Google reklamları pek yetmese biraz takviye ile işimize yarıyor. Ama daha fazla kazanmış olsak, daha iyi işler yapmak için harcardık. Şimdilik mevcut ile yetiniyoruz...

Sitede çok az reklam var, yıllık kazancın 50 liralara bile ulaşmayacağını düşünüyorum. Çok bilgimde yok hoş ama faydası olmaz gibi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...