Jump to content

Allah’a veya puta tapmak arasında fark ne?

Recommended Posts

18 saat önce, Vefik Sâmi yazdı:

Her ne kadar üslûbu daha farklı gibi görünse de ben bu arkadaşın "Bedevi" müstearlı kişi olduğunu tahmin etmekteyim.

Tahminim de doğru ise bir zekâ problemi kesinlikle yok.

Ama; zakâsını doğru kullandığını söyleyemem.

Ayrıca "Bedevi" ile "Huu" müstearlı üyeler aynı kişi olamazlar.

Bu zatla fikir tartışması yapılamaz.Çünkü onun tartışmaya değil cidden bir Psikoloğa ihtiyacı var.Çünkü yobazlığı çılgınlığa yükselmiş.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 152
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

9 dakika önce, Antonius yazdı:

Bu zatla fikir tartışması yapılamaz.Çünkü onun tartışmaya değil cidden bir Psikoloğa ihtiyacı var.Çünkü yobazlığı çılgınlığa yükselmiş.

Şahsi kanâ'atim, bu arkadaşın inançlı biri olmadığı şeklindedir.

Sâdece tahrik edici mesajlar ile ilgiyi üzerine çekip eğleniyor.

Bunu da ustalıkla yaptığından, bir zekâ problemi olduğuna ihtimâl vermiyorum.

tarihinde Vefik Sâmi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 19.12.2017 at 19:26, Kataküteist yazdı:

Çok ateistler, müşrîkler mu'cizeye tanık oldular fakat îmân etmediler. Edemezler, pek azı müstesnâ'... Niye? Çünkü onların,, inanıp inanmamanın daha temelinde, daha derinlerinde sorunları var... Kötü ahlâk, kibir gibi birçok kötü sıfatın zincirleri var,, hepsinin en kökeninde anlayışsızlık var, îmân etmeyi engelleyen en temel problem bilgiyi sentezleyememektir.

Valla bu yaşıma geldim, Müslümanlardan, özellikle de koyu olanlarından daha ahlaksız, daha pis, daha kötülük dolu, daha hain olanına rastlamadım.

Bunu bütün kalbimle, içimden gele gele, dolu dolu söylediğimi de bilin.

Benim de elimde Kur'an gibi bir kitap olsa ve onu rehber edinsem, ben de onlar kadar ahlaksız olur muydum bilmiyorum, iman etseydim olurdum herhalde diyorum ve ateist olduğuma şükrediyorum. 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Valla bu yaşıma geldim, Müslümanlardan, özellikle de koyu olanlarından daha ahlaksız, daha pis, daha kötülük dolu, daha hain olanına rastlamadım.

Bunu bütün kalbimle, içimden gele gele, dolu dolu söylediğimi de bilin.

Benim de elimde Kur'an gibi bir kitap olsa ve onu rehber edinsem, ben de onlar kadar ahlaksız olur muydum bilmiyorum, iman etseydim olurdum herhalde diyorum ve ateist olduğuma şükrediyorum. 

Ben bu tarz ufak tefek ayrıntılara takılmam ama bence sen de şu Müslüman ağzını fazla kullanıyorsun. Şükretmek kelimesi mesela inançlı insanların kullandığı bir kavram. Allah'a, tanrıya teşekkür etmek demek. Allahlı kelimeleri de fazla kullanıyorsun ona da dikkat ettim.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Elitizm yazdı:

Ben bu tarz ufak tefek ayrıntılara takılmam ama bence sen de şu Müslüman ağzını fazla kullanıyorsun. Şükretmek kelimesi mesela inançlı insanların kullandığı bir kavram. Allah'a, tanrıya teşekkür etmek demek. Allahlı kelimeleri de fazla kullanıyorsun ona da dikkat ettim.

Yok, şükretmek Allah'a teşekkür etmek değil aslında. Bir insana da şükran duyabilirsin, başka her hangi bir şeye de. Şans diye bir şey de olmamakla beraber, şansına da şükredebilirsin. Ben biraz o anlamda kullandım ama evet, genel olarak din tartışırken Müslüman ağzı kullanmayı bazen seviyorum. Kullanıyorum da. Bu benim sonradan öğrendiğim bir dil.

Alıntıladığın iletimde Allah'a şükrediyorum demek aklıma gelmedi, gelse direkt yazardım. Bir Müslüman'a "Allah yüzüme bakmış da ateist olmuşum" dediğimi bilirim.

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, Kataküteist said:

Müslümânlar hakkındaki düşüncelerinin çoğu evhâmdır, kuruntudur, algı aynandaki çarpık yansımalardır, dolayısıyla bir gerçekliği yoktur. Müslümânlar hakkındaki Bu olumsuz düşüncelerinin doğru olan az bir kısmı da, İslâma gönülden bağlı olmayan dilde müslümânların hâlidir. Günâhkâr müslümânların hâliyle avunmak sana bişey kazandırmaz. Yûnus ile Mevlâna ile kendini kıyas et... 

Tabi, tabi, hemen mevlana ile kendimiz kıyas edelim...

Bir oğlancı, evine bir oğlan götürdü. Onu başaşağı edip sikmeye koyuldu. Bu sırada o mel'un çocuğun belinde bir hançer gördü. Dedi ki: "Belindeki ne?" Oğlan: "Kötü düşünceli biri, hakkımda kötü bir düşünceye kapılırsa bununla karnını deşeceğim" diye cevab verdi. Oğlancı, Tanrı'ya homdolsun dedi, iyi ki ben sana bir hile yapıp kötü bir düşünceye kapılmadım.

Mesnevi, Cilt 5.

Yani diyorsun böyle ibneliklerle falan öğreneceğiz Müslüman ahvalini...

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, Kataküteist yazdı:

Müslümânlar hakkındaki düşüncelerinin çoğu evhâmdır, kuruntudur, algı aynandaki çarpık yansımalardır, dolayısıyla bir gerçekliği yoktur. Müslümânlar hakkındaki Bu olumsuz düşüncelerinin doğru olan az bir kısmı da, İslâma gönülden bağlı olmayan dilde müslümânların hâlidir. Günâhkâr müslümânların hâliyle avunmak sana bişey kazandırmaz. Yûnus ile Mevlâna ile kendini kıyas et... 

Yunus aklını yitip kendini yollara vurmuş bir meczup, Mevlana ise esrarkeş ve epeyce sapık biri.

Kendimi onlarla kıyaslayacak kadar düşmedim.

İslam'a gönülden bağlı olanlar, yani koyu dindar olanlar daha daha ahlaksız zaten. Laf olsun diye inanan light Müslümanlar onlardan çok daha ahlaklı ve dürüst.  Demem o ki, dinden ne kadar uzaksa insan, o kadar insanlaşıyor, doğru düzgün biri olma şansı artıyor. 

Yani dediğin yanlış. Ateistin inanmasına engel olan kötü ahlakı değil, iyi ahlak sahibi olması. 

Bir de kibir demişsin ki ne desem bilemedim. Sizdeki, yani inananlardaki kibir başka kimselerde yok. Her biriniz birer Allah olmuş geziyorsunuz... Böyle bir her şeye ermiş, her şeyi çözmüş, her şeyleri anlamış da başkalarını beğenmeyen, seçilmiş insan havalarında falan hani...

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Kataküteist yazdı:

Bakıyorumda sen baya mütevâzisin.
Biraz bulunduğun yerden insen de Bir iki beyit ve dörtlük de senden dinlesek pâdişâhım.

Hay hay, hemen Mevlana'ya ait nadide bir eser de ben paylaşayım. Sapıklık mı yok Mevlana'da... 

Bir halayık (câriye, hizmetçi) şehvetin çokluğundan hırsının fazlalığından bir eşeği kendisine alıştırmıştı. O eşek kendisine yakınlaşmayı ‘âdet edinmiş insâna yakın olmayı öğrenmişti.

1335. O hilebaz halayığın bir kabağı vardı. Eşek kendisine ölçülü yaklaşsın diye kabağı eşeğin aletine takardı. Yakınlaşma zamanında aletin yarısı girsin diye bu işi yapmaktaydı. Çünkü eşeğin aleti tamamı ile girse rahmi de parçalanırdı damarları da.

1340. Onda hiçbir illet görünmedi kimse bunun iç yüzünü haber veremedi. Kadın bu işin aslını adamakıllı araştırmaya başladı. Eşeğin haline dikkat edip dururken bir de ne görsün? O halayık eşeğin altına yatmıyor mu? Bunu kapının yarığından gördü bu hale pek şaştı.

1345. Eşek erkekler kadınlara nasıl yakınlaşırsa aynen onun gibi halayığa yakınlaşmış işini becermekteydi.

1350. Sustu halayığa hiçbir şey söylemedi. Bu işe tamah ettiği için işi gizledi. Halayık bütün fesat aletlerini gizleyip kapıyı açtı. Yüzünü ekşitip gözlerini yaşartarak dudaklarını oynatmaya başladı güya oruçluyum demek istiyordu. Eline sapı yıpranmış bir süpürge aldı develerin yatması için ahırı süpürüyor göründü. Elinde süpürge kapıyı açınca kadın dudak altından seni usta seni dedi.

1355. Yüzünü ekşittin eline süpürgeyi aldın iyi. Fakat yemeden içmeden kesilmiş eşeğin hali ne? İşi yarıda kalmış öfkeli aleti oynayıp durmada. Gözleri kapıda seni beklemede.. Bunu dudağı altından söyledi halayıktan gizledi. Onu suçsuz gibi ululayıp Dedi ki: Tez çarşafını başına al. Filan eve git benden selam söyle. Şunu söyle böyle yap şöyle et. Neyse ben kadınların masallarını kısa kesiyorum.

1365. Şehvet isteği gönlü sağır ve kör yaptı mı eşeği bile Yusuf gibi nurdan meydana gelmiş bir ateş parçası gösterir. Nice ateşten sarhoş olmuşlar vardır ki ateş ararlar kendilerini de mutlak nur sanırlar. Yalnız Tanrı kulu böyle değildir. Yahut da Tanrı birisini çeker çevirir de yola getirir yaprağı döndürür bu da başka! Böyle olan o ateş hayali bilir o hayalin yolda eğreti olduğunu anlar. Hırs çirkinleri güzel gösterir. Yol afetleri içinde şehvetten beteri yoktur.

1370. Şehvet yüz binlerce iyi adı kötüye çıkarmıştır. Yüz binlerce akıllı fikirli adamı şaşkın bir hale getirmiştir. Bir eşeği bile Mısır Yusuf’u gibi güzel gösterdikten sonra o çıfıt bir Yusuf’u nasıl gösterir? Pisliği afsunu ile sana bal göstermede iş inada bindi mi balı nasıl gösterir? Bir düşün artık. Şehvet yemeden olur az ye. Yahut bir kadın nikahla da kötülükten kaç. Yedin içtin mi şehvet seni harama çeker. Ele gireni elbet harcetmek gerektir.

1380. Kadın kapıyı kapadı sevine sevine eşeği kendisine çekti cezasını da tattı ya! Eşeği çeke çeke ahırın ortasına getirdi. O erkek eşeğin altına yattı. O kahpe de muradına ermek üzere halayığın yattığını gördüğü sekiye yatmıştı.

1385. Eşek ayağını kaldırıp aletini daldırdı. Eşeğin aletinden kadının içine bir ateştir düştü. Alışmış eşek kadına abandı aletini ta hayalarına kadar sokar sokmaz kadın da geberdi. Eşeğin aletinin hızından ciğeri parçalandı damarları koptu birbirinden ayrıldı. Soluk bile alamadan derhal can verdi. Seki bir yana düştü o bir yana. Ahırın içi kanla doldu kadın baş aşağı yıkıldı öldü. Kötü bir ölüm kadının canını aldı.

1390. Kötü ölüm yüzlerce rezillikle gelip çattı babacığım. Sen hiç eşeğin aletinden şehit olmuş insan gördün mü? Kur’an’dan rezillikle azap edilmeyi duy da böyle kepazelikle can verme. Bil ki bu hayvan nefis bir erkek eşektir. Onun altına düşmekse ondan daha kötü ve ayıp bir şeydir. Nefis yolunda benlikle ölürsen bil ki hakikatte sen de o kadın gibisin. Tanrı nefsimize eşek sureti vermiştir. Çünkü suretler huylara uygundur.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Kataküteist yazdı:

Mâdem burdasın, yazdığımıza cevap ver. Politika yapmak istiyorsan siyâsî partilere git. 

Verdim ya? Mevlana'dan bir şeyler yaz demişsin, ben de yazdım. 

Beğenmediysen öte dünyada Mevlana'ya sor hesabını.  

Ama yok, sen benim şiir vb yazmamı istiyorsan Mevlana gibi, o kadar sapık olamayacağım derim sadece.

Mevlana'yı her beğenmeyene, her sapık diyene "Hadi sen de şiir yaz da görelim" falan mı diyorsun sen? 

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, Kataküteist yazdı:

Aman aman şiir de yazma içki de içme daha fazla sapıtma...

Başımda bekçi misin de ne yapıp yapmadığımı böyle iyi biliyorsun? 

Sen adam gibi, insanca tartışmayı bilmez misin? Tükürdüğümün dini sizi böyle adi, pis insanlar haline getiriyor, azıcık bir eleştiride hemen böyle kişiselleştiriyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...