Jump to content

Nükleer Bombalar

Recommended Posts

Tzar bomba var. Satan füzeleri var.

Ama zaten bilinen bir şey Ülke / Eyalet silen bomba + çok başlıklı (Türkiye'Nin en büyük 20 kentine düşebilen) bomba var.

11-12 Ekim 1986'da Gorbatchev ile Ronald reagan arasındaki Nükleer silahsızlanma zirvesi var (Günümüzde Donald Trum ile Putin arasındaki eylemlerin tam tersi)

https://en.wikipedia.org/wiki/Reykjavík_Summit

- Bunlar kullanımı söz konusu olmayan silahlardır. benim görüşüm budur.

Sitelerde Paylaş

Tsar Bomb en güçlü insan yapımı termonükleer silah ..

Teorik olarak 100 megaton olan gücü yıkım şiddetinden dolayı 50 megatona düşürülmüştü .. 

Atom bombalarının aksine fizyon değil füzyon mantığıyla çalışırlar .. 

Sitelerde Paylaş

Tsar bombası, hiroşima'ya atılan bombanın 3000 kat gücünde. Yıkıcı etkisi ise yaklaşık 10000 kat daha fazla. Ama almanya büyüklüğünde bir ülkeyi yok edecek güçte değil.

Bu bombanın sorunu, uçaktan atılamaması. Zira, uçağın geri kaçacak zamanı olmuyor. O yüzden doğru dürüst denenemedi, gücü yarıya düşürüldüğü halde, atanların kurtulma şansı %50 ancaktı. Velakin, elbette uzaktan kumandalı uçak yada kamikaze saldırısı olarak kullanılabilir.

Soru, bu bomba 60'lı yıllarda yapıldı. Bunu yapan Ruslar o günden beri oturup bakınıyorlar mı? Amerikalılar da oturup rusları mı seyrediyor? Asıl soru, bilmediğimiz, açıklanmayan hangi güçler var el altında?

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, anibal yazdı:

Tsar bombası, hiroşima'ya atılan bombanın 3000 kat gücünde. Yıkıcı etkisi ise yaklaşık 10000 kat daha fazla. Ama almanya büyüklüğünde bir ülkeyi yok edecek güçte değil.

Bu bombanın sorunu, uçaktan atılamaması. Zira, uçağın geri kaçacak zamanı olmuyor. O yüzden doğru dürüst denenemedi, gücü yarıya düşürüldüğü halde, atanların kurtulma şansı %50 ancaktı. Velakin, elbette uzaktan kumandalı uçak yada kamikaze saldırısı olarak kullanılabilir.

Soru, bu bomba 60'lı yıllarda yapıldı. Bunu yapan Ruslar o günden beri oturup bakınıyorlar mı? Amerikalılar da oturup rusları mı seyrediyor? Asıl soru, bilmediğimiz, açıklanmayan hangi güçler var el altında?

Tsar bombadan 50 kat daha guclu bir bomba, Almanya'yi yok edebilirmis.

http://nuclearsecrecy.com/nukemap/classic/

Bu bombalar beni korkutuyor. Almanya'ya atilsa, Hollanda, Danimarka filan da yok olur. Cevresine de buyuk zarari var.

Sence bir 30 yil sonra dunyayi tamamen yok edecek bir bomba yapilabilir mi?

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, investor said:

Bu bombalar beni korkutuyor. Almanya'ya atilsa, Hollanda, Danimarka filan da yok olur. Cevresine de buyuk zarari var.

Bugün bile yapılmşı olabilir, ama onu nereye atacaksın, attıktan sonra eline ne geçecek?

Belki tek bomba değil ama, bugün bir nükleer savaş çıkarsa, tüm dünyayı dümdüz edecek kadar nükleer silah var zaten stoklarda. 

Sitelerde Paylaş

Nükleer bombaların kullanılması Hiroşima ve Nagasaki'ye örneğinde olması gibi çok etkilidir.

Olası bir armegadon yani kıyamet savaşında ki bu olması kaçınılmaz dünyayı dümdüz edecek ve radyason ve diğer etkilerden  ve ölen insanların sayısı milyarları geçecektir.

Şu anda hangi atom bomba daha etkili demek boş laftır.

Daha büyük ve etkili nükleer bombalar şuanda dünya üzerinde mevcuttur ve bunlar tabiki bizden aleni gizli tutuluyor.

Bunu kullanmak yerine EMP bombası kullanılması daha mantıklı ve o kadar yıkıcı değildir.

Yani demek istediğim şuanda armegadon yani kıyamet çağını yaşıyoruz.

Melhame i kübra savaşına yani 3.dünya savaşına ramak kalmıştır bunu ben bizzat analiz etmekteyim.

Tabi bundan daha kötüsü şuanda olduğu gibi bunun öncesin kaos ortamı yaratlmaya çalıştırılmaktadır.

Bunu yapanlarda en başta siyonist ve deccaliyet sisteminin binimum üyeleridir.

Yaptığım bir analize görede en başta türkiye paramparça olacak yani bölünecektir.Her ne kadar istemesekte görünen budur.

Yani nükleer bombanızın olması size birşey kazandırımı ? belki evet.

Anca siyonist güçlerin amacıda dünya nüfüsunu 1 milyarın altına düşürmektir.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Harut_Marut yazdı:

Nükleer bombaların kullanılması Hiroşima ve Nagasaki'ye örneğinde olması gibi çok etkilidir.

Olası bir armegadon yani kıyamet savaşında ki bu olması kaçınılmaz dünyayı dümdüz edecek ve radyason ve diğer etkilerden  ve ölen insanların sayısı milyarları geçecektir.

Şu anda hangi atom bomba daha etkili demek boş laftır.

Daha büyük ve etkili nükleer bombalar şuanda dünya üzerinde mevcuttur ve bunlar tabiki bizden aleni gizli tutuluyor.

Bunu kullanmak yerine EMP bombası kullanılması daha mantıklı ve o kadar yıkıcı değildir.

Yani demek istediğim şuanda armegadon yani kıyamet çağını yaşıyoruz.

Melhame i kübra savaşına yani 3.dünya savaşına ramak kalmıştır bunu ben bizzat analiz etmekteyim.

Tabi bundan daha kötüsü şuanda olduğu gibi bunun öncesin kaos ortamı yaratlmaya çalıştırılmaktadır.

Bunu yapanlarda en başta siyonist ve deccaliyet sisteminin binimum üyeleridir.

Yaptığım bir analize görede en başta türkiye paramparça olacak yani bölünecektir.Her ne kadar istemesekte görünen budur.

Yani nükleer bombanızın olması size birşey kazandırımı ? belki evet.

Anca siyonist güçlerin amacıda dünya nüfüsunu 1 milyarın altına düşürmektir.

Seviyorum ya, böyle forumdașları. :)

Devam et dostum, kim tutar Sizi ?

Bir de șu pis (!) siyonistlerin gizli planlarını nasıl ele geçirdiğinizi açıklarsanız, Sizi daha da seveceğim. :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kavak yazdı:

Bir de șu pis (!) siyonistlerin gizli planlarını nasıl ele geçirdiğinizi açıklarsanız, Sizi daha da seveceğim. 

Bu gizli guclerin planlarini nasil oluyorsa herkes biliyor zaten. :D

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, kavak yazdı:

Bir de șu pis (!) siyonistlerin gizli planlarını nasıl ele geçirdiğinizi açıklarsanız, Sizi daha da seveceğim. :D

Biz siyonistlerin planını bilmiyoruz.

Sadece burda aleni aleni BOP projesini gerçekleştiriyorlar ben buna yanıyorum.

Ve forumdaki zeki kargaların alay etmesi beni ırgılamıyor.

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Harut_Marut yazdı:

Biz siyonistlerin planını bilmiyoruz.

Sadece burda aleni aleni BOP projesini gerçekleştiriyorlar ben buna yanıyorum.

Ve forumdaki zeki kargaların alay etmesi beni ırgılamıyor.

Madem ki, onların planını bilmiyorsunuz, o zaman neden onlar hakkında atıp tutuyorsunuz ?

En basitinden yukarıdaki iki cümleniz, birbirine çelișkili. Planlarını bilmiyorsunuz, ama dünya nüfusunu 1 milyarın altına düșüreceklerini söylüyorsunuz.

Ne yaman çelișki ama. Size hatırlatayım; Sadece Çin´in nüfusu neredeyse 2 Milyar, Hindistanı saymıyorum bile.

Ve ikisinde de atom gücü var. Bu ülkeler ne yapacak dersiniz, armut mu toplayacaklar ?.

Hasılı bu pis(!) siyonistler ne menem insanlarmıș böyle !:D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, kavak yazdı:

Madem ki, onların planını bilmiyorsunuz, o zaman neden onlar hakkında atıp tutuyorsunuz ?

En basitinden yukarıdaki iki cümleniz, birbirine çelișkili. Planlarını bilmiyorsunuz, ama dünya nüfusunu 1 milyarın altına düșüreceklerini söylüyorsunuz.

Ne yaman çelișki ama. Size hatırlatayım; Sadece Çin´in nüfusu neredeyse 2 Milyar, Hindistanı saymıyorum bile.

Ve ikisinde de atom gücü var. Bu ülkeler ne yapacak dersiniz, armut mu toplayacaklar ?.

Hasılı bu pis(!) siyonistler ne menem insanlarmıș böyle !

Ben anlatamıyorum ,adamların biz planını nerden bilelim ?

Sadece tabağa ne koyduklarını kendileri söylüyor.

Ben 17 yaşımdayken bu bop projesini bliyordum.

Hatta başkenti küdus olacağınıda planınıda tabağa koymuşlar 

Çatır çatır adamlar işletirken siz burda pis siyonistler der gibi dalga geçerken adamlar ortodoğuyu iyice karıştırmaya başlayacaklar.

Bu gün ypg ve diğer örğütlere yapılan silah yardımı 3000 tırı geçti acaba haberiniz bundan haberiniz varmı sayın hz.kavak ?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Harut_Marut yazdı:

Ben anlatamıyorum ,adamların biz planını nerden bilelim ?

Sadece tabağa ne koyduklarını kendileri söylüyor.

Ben 17 yaşımdayken bu bop projesini bliyordum.

Hatta başkenti küdus olacağınıda planınıda tabağa koymuşlar 

Çatır çatır adamlar işletirken siz burda pis siyonistler der gibi dalga geçerken adamlar ortodoğuyu iyice karıştırmaya başlayacaklar.

Bu gün ypg ve diğer örğütlere yapılan silah yardımı 3000 tırı geçti acaba haberiniz bundan haberiniz varmı sayın hz.kavak ?

Muhterem, Siz onları hedef gösteriyorsunuz, belki farkında değilsiniz ama öyle.

BOP falan diyorsunuz da, bizim de TOP(Türkiye orta doğu projesi) adlı projemiz vardı. Unuttunuz mu ?! :)

Hatırlatayım, hani Esad Esed olduğunda Şam´da göbek atacaktık. Aksilik iște, istediğimiz gibi olmadı maalesef. 

Ben tasvip ettiğimden değil, ama Suriye´yi ișgal etmeye ciddi bir șekilde hevesliydik. Hevesimiz kursağımızda kaldı, o bașka.

Yani demem o ki, bașka ülkeleri/milletleri karalamadan evvel kendi burnumuzdan tutsak fena olmaz. Ona bakarsanız, her ülke kendi menfaatlari doğrultusunda hareket eder, etmeye mecburdur. Hasılı onlar tü kaka oluyorsa, biz hay hay tü kakayız.

Bilmem anlatabildim mi ?!

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, kavak yazdı:

Muhterem, Siz onları hedef gösteriyorsunuz, belki farkında değilsiniz ama öyle.

BOP falan diyorsunuz da, bizim de TOP(Türkiye orta doğu projesi) adlı projemiz vardı. Unuttunuz mu ?! :)

Hatırlatayım, hani Esad Esed olduğunda Şam´da göbek atacaktık. Aksilik iște, istediğimiz gibi olmadı maalesef. 

Ben tasvip ettiğimden değil, ama Suriye´yi ișgal etmeye ciddi bir șekilde hevesliydik. Hevesimiz kursağımızda kaldı, o bașka.

Yani demem o ki, bașka ülkeleri/milletleri karalamadan evvel kendi burnumuzdan tutsak fena olmaz. Ona bakarsanız, her ülke kendi menfaatlari doğrultusunda hareket eder, etmeye mecburdur. Hasılı onlar tü kaka oluyorsa, biz hay hay tü kakayız.

Bilmem anlatabildim mi ?!

Yani bunda kudüs planı isralin filistinin %70 inden fazla işgal etmesi

Sen hayatı toz pembe görüyorsun

Artık uyanın ! Türkiye sınırına yerleştirilmiş ve 3000 tırdan fazla silah ve mühimmat desteği olan militanlar olduğu halde böyle konuşuyorsanız.

Siz halen serap görüyorsunuz demektir.

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, Harut_Marut yazdı:

Yani bunda kudüs planı isralin filistinin %70 inden fazla işgal etmesi

Sen hayatı toz pembe görüyorsun

Artık uyanın ! Türkiye sınırına yerleştirilmiş ve 3000 tırdan fazla silah ve mühimmat desteği olan militanlar olduğu halde böyle konuşuyorsanız.

Siz halen serap görüyorsunuz demektir.

Yok, boșuna onu bunu suçlamayınız. Ben gayet gerçekçiyim.

Bence müstehak, çünkü komșularla sıfır sorun iddiasıyla yola çıkanlar, bugün tüm komșularla sorun yașıyorsa, ki öyle, o zaman suçluları uzakta aramayınız.

Esad Esed derken ve Şam´a göz koyarken,

Mavi Marmara olayında horozlanırken,

Rusya´nın uçağını düșürürken ve düșürme emrini ben verdim derken,

mülteciler durumunda Avrupa´yı güya korkutmaya çalıșırken, bizimkilerin siyasi zekası neredeydi acep ?

Yukarıdaki olayların tümünde Türkiye geri adım atmıștır, hem rezil olmuștur hem de siyasi arenada gülünç duruma düșmüștür.

Evet, ne oldu șu bizim meșhur TOP projemiz ?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, kavak yazdı:

Yok, boșuna onu bunu suçlamayınız. Ben gayet gerçekçiyim.

Bence müstehak, çünkü komșularla sıfır sorun iddiasıyla yola çıkanlar, bugün tüm komșularla sorun yașıyorsa, ki öyle, o zaman suçluları uzakta aramayınız.

Esad Esed derken ve Şam´a göz koyarken,

Mavi Marmara olayında horozlanırken,

Rusya´nın uçağını düșürürken ve düșürme emrini ben verdim derken,

mülteciler durumunda Avrupa´yı güya korkutmaya çalıșırken, bizimkilerin siyasi zekası neredeydi acep ?

Yukarıdaki olayların tümünde Türkiye geri adım atmıștır, hem rezil olmuștur hem de siyasi arenada gülünç duruma düșmüștür.

Evet, ne oldu șu bizim meșhur TOP projemiz ?

Sana daha fazla yazmıyacağım.

Tüm olanları izle ve seyret adamlar takır takır planlarını işlerini yaparken bide adamları desteklıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Harut_Marut yazdı:

Sana daha fazla yazmıyacağım.

Tüm olanları izle ve seyret adamlar takır takır planlarını işlerini yaparken bide adamları desteklıyorsunuz.

Ben sadece durum tespiti yapıyorum ve kimseyi desteklediğim falan yok.

Uzun lafın kısası șu: Türkiye bugünlere kendi dıș siyasi beceriksizliği yüzünden geldi.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, investor yazdı:

Yine eski filmlerden 1983 yapımı "The Day After" (Sonraki Gün) adında çok gerçekçi bir film var.

https://youtu.be/7VG2aJyIFrA?t=88

Nükleer savaşta zaten belki Güney Amerika, Çöl, bi de Afrika hariç herkes her yere bomba atıyor.

Şizofren arkadaşınız yazmış ama, çoğu senaryoda zaten ilk atılacak ülkelerin arasında İsrail, İran, K.Kore gibi ülkeler var.

Dünya kalırsa Brezilyalılara veya Tanzanyalılara kalacak.

Hintli / Pakistanlıya bile kalmaz, çünkü Çinliler ilk bunlara atacak.

Tayyibin 5 çocuk politikasının Oğuz soyunu kurtarmaya yetmeyeceği de paylaşılan görüşler arasında :) 

tarihinde Raphael17 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hidrojen füzyon bombaları bir ülkeyi niye yok etsin, böyle bir amaç olmaz. Bir ülkenin büyük kentleri hedef alınır ve bir bomba bir kenti hemen hemen yok olma derecesinde tahrip eder. Amaç o ülkeyi bir anda çökertmek ve teslim almaktır. Büyük kentleri yok olan bir ülkeye elinizi kolunuzu sallayarak girersiniz. O ülke bitmiştir.

Hidrojen füzyon bombası atılan bir kentte durum korkunçtur. Ortada dev bir çukurdan başka hiç bir şey yoktur. Her şey yanıp kül şeklinde atmosferin üst katmanlarına püskürmüştür. Bu kül aylarca kentin üzerinde bulut şeklinde kalır. Çok fazla hidrojen füzyon bombası atmak tehlikelidir. Güneşi engelleyerek nükleer kışa yol açar. Dünya çapında çok sayıda hidrojen füzyon bombası kullanılırsa dünyada nükleer kış yüzünden hayat sona erer. Çünkü kül bulutları tüm atmosfere yayılarak güneşi engeller ve bitkiler bir kaç gün içerisinde ölür. Ardından hayvanlar ölmeye başlar. İnsanların gıda stoklarına göre ne kadar direnebilecekleri meçhul.

Henüz hiç hidrojen füzyon bombası kullanılmadı. Bunu uçakla atmazsınız. Bunlar kıtalar arası füzelerdir ve karadan karaya veya denizden karaya atılır. Okyanusları aşabilirler, atmosferin dışına çıkıp atmosfer dışında yol alırlar ve hedefe varınca atmosfere girerler. Bunlar uzay mekiği kadar filan ona yakın çok büyük füzelerdir. Bir tanesinin bir kente düşmesi durumunda olacakları kimse hayal bile etmek istemez. Korkunç bir ısı dalgası her şeyi parçalayarak ve yakarak yayılır. Sonuçta her şey küle dönüşerek atmosfere yükselir. Düştüğü yerde dev bir çukur oluşur ve etrafında ufalanmış küle dönecek kadar fazla yanmadan savrulabilmiş döküntüler. Kentin en dış mahallelerinde canlı kalan olabilir. Patlama sona erdikten sonra patlamanın uzağında hayatta kalabilmiş olan varsa yaşar. Radyasyon oluşmaz. Sığınaktı filan para etmez. Yer oyulur ve ne var ne yok her şey atmosfere kül halinde yükselir. Uzaktan bile olsa patlamaya bakmak körlükle sonuçlanır. Uzakta olduğu için ölmeyenler ağır cilt yanıklarına uğrarlar. Hidrojen füzyon bombasına güneşin yere inmesi adı verilir. İnsan türünün hayallerinde bile görmeye korkacağı bu güne dek yapılmış en korkunç silahtır. Atom bombası onun yanında önemsizdir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...