Jump to content

Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

Recommended Posts

1 minute ago, TAO said:

Verdiğin kod ne işe yarıyor anlatsana kodlama bilmiyorum.Biraz delphi öğrenmiştim onuda unuttum gitti.

Bu kodu sen mi yazdın?

Ayrıca evrim tesadüf değildir diyorsun.verdiğin programda rastgele sayı üretici ne işe yarıyor?:)

Bilmiyorsan ne konuşuyorsun oradan, dümbük.

Çünkü mutasyonlar rasgele, o kodda evrimi taklit ederek kendini tasarlıyor ve yeniden tasarlıyor. 

Hazır kendini ispatlamış evrimsel süreç varken, neden hayali bir tanrısal süreç, bir zırvalık ve martaval ile kod yazsınlar ki? Ki yazmanın imkanı da yok, oraya bir  "int god()" fonksiyonu zaten koyamazsın, olmayan şey, hiç bir koda konamaz, ne java koduna, ne hayatın, ne kainatın koduna...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 418
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bir saat önce, teflon yazdı:

Boşver google moogle bilgisayar falan. Kendi hayal dünyana hizmet edecek babanın uşağı yok burada.

Sen bize mesela bir en basitinden buz ya da kil kristali nedir, nasıl oluşur, tasarımcısı nerdedir onu anlat hele..

Hani şu harikulade, insan eliyle çizilmiş, tasarımlanmışçasına(!) desenli mesenli olanlarından.

Böyle bir başlık açmış olduğuna göre, bunları yutmuş olmalısın haliyle..

sanki evimde laboratuvar varmış gibi soruyorsun.

Buz kristalinin şeklinin  hidrojen ile oksijen bağlanma açıları ile ilişkisi olduğunu okumuştum.

Atomun şekli okulda öğrettikleri gibi değil deniliyor ama bağlanma açıları ona uyuyor nedense.:)

Konu başlığım kendi kendini tasarımlamak imkansızdır.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, anibal yazdı:

Bilmiyorsan ne konuşuyorsun oradan, dümbük.

Çünkü mutasyonlar rasgele, o kodda evrimi taklit ederek kendini tasarlıyor ve yeniden tasarlıyor. 

Hazır kendini ispatlamış evrimsel süreç varken, neden hayali bir tanrısal süreç, bir zırvalık ve martaval ile kod yazsınlar ki? Ki yazmanın imkanı da yok, oraya bir  "int god()" fonksiyonu zaten koyamazsın, olmayan şey, hiç bir koda konamaz, ne java koduna, ne hayatın, ne kainatın koduna...

Dil bilmiyorum.Türkçe anlatırsan öğreniriz.

Sen demedin mi bir üstteki mesajda evrim rastgele değildir diye.Bir karar ver.

Ben  mesajlarımda tanrı ile ilgili birşey yazmadım.Sadece kendi kendine tasarlamak imkansızdır dedim.

Ayrıca verdiğin kodu bir insan yazdı.Kodun kendisi değil.:)

Sitelerde Paylaş
Just now, TAO said:

Sen demedin mi bir üstteki mesajda evrim rastgele değildir diye.Bir karar ver.

Ben  mesajlarımda tanrı ile ilgili birşey yazmadım.Sadece kendi kendine tasarlamak imkansızdır dedim.

Ayrıca verdiğin kodu bir insan yazdı.Kodun kendisi değil.:)

Evrim rasgele değildir ki zaten, zavallı cahil.....

Mutasyonlar rasgeledir, ama evrim mutasyonlardan ibaret değildir. 

Ve hemen herşey, kendini tasarlama kabiliyetine zaten sahiptir, "insan türü" falan gibi. 

Kodu insan yazmadı, işleyen kodu yazan, kodun kendisi, yani kendisini yazan kod. Ama tabi bunu anlamayacak kadar cahilsin. Ve bu kod ile mesela canlılığı aynı kefeye koyacak kadar bir de ahmaksın. 

Ha, tekrar söyleyeyim, o büyütmekten ve daha çok osurmaktan başka bir boka yaramayan götünü bir kaldırda, git kodlama falan öğren. Hem cahilsin, hem de götü büyük, senle mi uğraşalım işi gücü bırakıp?

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, anibal yazdı:

Benim inanıp inanmamın önemi yok, biz siz gibi kıçımızdan uydurulana, kendi kıçımızdan uyduruluyor bile olsa inanmayız. 

Eee, yani? Yanisi, Hiçlikte enerji kendi kendine var olabilir ve adına da vakum enerjisi denir. Bu da bilinen, gözlenmiş ve doğrulanmış bir bilgidir.

Sen ise bunu bile bilmeyen zavallı bir foseptiksin...

Bunların bir dediği bir dediğini tutmuyor.

Boşluk nedir?

Boşluk gerçekten boş mudur?

G.tünüzden boşluk uydurup sonra o boşluğa/hiçliğe tapıyorsunuz.Sizin durumunuz bundan ibaret.Ayrıca yazdıklarınızda öğtetici açıklayıcı bi b.k yok.Kendinizi kandırmaya çalışmışsınız.False vacuum ne b.k gerçek vacuumu bulamadıktan sonra.Ayrıca geçici vakum bile olsa zamanın olduğu, bilinmeyen fizik yasalarının işlediği bir yerde boşluktan söz edemezsin.Ora boş filan değildir angut.Zaman çıktığı an mekanda zart diye ortaya çıkar.Mekandan bağımsız değildir.Daha bunu bilmiyorsun falseli filsolu yalan yanlış konuşuyorsun.Hiçlikten enerji menerji ortaya çıkamaz adı üstünde hiç.Hiçliğin kendisi bile yok salak.

Şimdi ziktir git.

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, TAO yazdı:

Sayın teniten, kendince tanrısız hiç bir şeyin olamayacağını kanıtlamaya çalışıyorsun ama bu arada tanrının varlığını da kanıtlayamama çelişkisi içinde olduğunun farkında mısın?

Önce tanrının varlığını kanıtlayamadan kanıtlı maddenin sistemini eleştirmen saçmalık değil mi?

Maddenin sistemini eleştirerek tanrıyı bulmaya çalışıyorsan ki, öyle görünüyor, bu durumda daha çok aydınlanman gerekmiyor mu, zira maddenin her zerresi tanrı diye bir şeyin olmadığını bizlere söylüyor, hatta figan-feryat ediyor, çığlık atıyor ama o sesi duyan için geçerli. Umarım o sesi bir gün sen de duyarsın...

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, DeepBlue said:

Bunların bir dediği bir dediğini tutmuyor.

Boşluk nedir?

Boşluk gerçekten boş mudur?

G.tünüzden boşluk uydurup sonra o boşluğa/hiçliğe tapıyorsunuz.Sizin durumunuz bundan ibaret.Ayrıca yazdıklarınızda öğtetici açıklayıcı bi b.k yok.Kendinizi kandırmaya çalışmışsınız.False vacuum ne b.k gerçek vacuumu bulamadıktan sonra.Ayrıca geçici vakum bile olsa zamanın olduğu, bilinmeyen fizik yasalarının işlediği bir yerde boşluktan söz edemezsin.Ora boş filan değildir angut.Zaman çıktığı an mekanda zart diye ortaya çıkar.Mekandan bağımsız değildir.Daha bunu bilmiyorsun falseli filsolu yalan yanlış konuşuyorsun.Hiçlikten enerji menerji ortaya çıkamaz adı üstünde hiç.Hiçliğin kendisi bile yok salak.

Şimdi ziktir git.

Sen önce bir, süper zencinin götünde açtığı boşluğu düşün, ondan sonra konuş.

İşte kendin, kendi götüne koca bir eşşek sikini soktun, süper zencinin malafatı küçük geldi demek...

Hiçliğin kendisi bile yoksa, sen hangi dangalak akılla "madem hiçlikten nasıl madde falan zart zurt çıktı" diye osuruyorsun? Neyle olacak, elbette süper zencinin fışkırttığı akılla..

Evet, senin derdin o hiçlik falan değil, benim muazzam götümden uydurduğum pek bir daha muazzam süper zencinin olmadığını göstermek senin derdin. Bu meseleyi çözmediğin sürece, götten siki,lmiş sen gibilerin asla ve kata ciddiye alınmayacağı muhakkak bir hakikat olacaktır. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Harut_Marut yazdı:

24993159_1534289829952074_56672526987123

Muhterem, burada resmen kendi ayağınıza sıkmıșsınız.

Bu insan ürünü teknoloji, 50 sene evvel yapamadığını, bugün yapıyorsa, 50 sene sonra kimbilir ne yapacak ?

Daha bunun 100 senesi, 150 senesi, 200 senesi var.... 

Bunu hiç düșündünüz mü ?. 

Size basit bir soru:

Bana 5 sene evvel kanser teșhisi kondu.

Sizce bu illetten nasıl kurtuldum ?

1. Hergün 5 kere bizzat Sizin Tanrı´nıza dua ederek.

2. Bilime önem verip,öğrenip ve uygulayan doktorlar sayesinde.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, kavak yazdı:

Muhterem, burada resmen kendi ayağınıza sıkmıșsınız.

Bu insan ürünü teknoloji, 50 sene evvel yapamadığını, bugün yapıyorsa, 50 sene sonra kimbilir ne yapacak ?

Daha bunun 100 senesi, 150 senesi, 200 senesi var.... 

Bunu hiç düșündünüz mü ?. 

Size basit bir soru:

Bana 5 sene evvel kanser teșhisi kondu.

Sizce bu illetten nasıl kurtuldum ?

1. Hergün 5 kere bizzat Sizin Tanrı´nıza dua ederek.

2. Bilime önem verip,öğrenip ve uygulayan doktorlar sayesinde.

GyjVq6.png

Sen pek bi cahilsin kavak !

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Harut_Marut yazdı:

GyjVq6.png

Sen pek bi cahilsin kavak !

Kaytarmak yok, muhterem. Bizim böyle ne idiğü belirsiz rivayetlere karnımız tok. Istesem ben Size öyle rivayetler asarım, ki aklınız șașar.

Ayrıca 5 dakika evvel bilimi karalayan benmiydim ?

Evet; 50, 100 sene sonra o makinanın durumu ne olacak dersiniz ?!

Bu arada bir zahmet yukarıdaki soruma cevap alayım, lütfen.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Hiçlikten enerji menerji ortaya çıkamaz adı üstünde hiç

10 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Ora boş filan değildir Zaman çıktığı an mekanda zart diye ortaya çıkar.Mekandan bağımsız değildir.

Alıntıladığım bu iki cümlenizden anlaşılan herkese göre farklı bir HİÇ tanımı çıkıyor.

İlk alıntıda hiçliği YOK anlamında kullanmışsınız, kimine göre hiçin anlamı yok demektir.

İkinci alıntıda, boşluk için henüz oluşmamış ama o boşluğun potansiyel varlık taşıdığını ve mekandan bağımsız olmadığını söylemişsiniz, kimisi de bu görüşü HİÇ anlamında kullanıyor.

Bu durumda kimine göre hiç yok demektir, kimine göre de oluşma potansiyeli taşısa da henüz oluşmadığından hiç anlamında kullanıyor.

Galiba sen özellikle bu noktayı anlatmaya çalışıyorsun, eğer anlatmaya çalıştığın buysa bence HİÇ NEDİR? şeklinde bir başlık açsan daha iyi olur...

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, TAO said:

sanki evimde laboratuvar varmış gibi soruyorsun.

Buz kristalinin şeklinin  hidrojen ile oksijen bağlanma açıları ile ilişkisi olduğunu okumuştum.

Atomun şekli okulda öğrettikleri gibi değil deniliyor ama bağlanma açıları ona uyuyor nedense.:)

Konu başlığım kendi kendini tasarımlamak imkansızdır.

E daha buz kristalini dahi bilmiyorsan, hangi akla hizmet kendini tasarımlamak imkansızdır diye bir başlık açarsın ki?

Neden "bahçemdeki canlılar evrim geçirmiyor" diye başlık açarsın ki?

Sana aylardır bunu anlatmaya çalışıyoruz.

Onca laf ebeliği yaptıktan sonra false vacuum bilmiyom de..olacak iş mi bu?

Hayır biz de her bi boku bilmiyoruz, yanından bile geçmiyoruz hatta, ama en azından kendimizi biliyoruz.

Önce gerçekten araştır, öğren, sonra yaz. Kendini bil, sonra yaz.

Çünkü görüldüğü üzere kendi çapında boş atıp dolu tutturmak minvalinde yazdıklarının hiçbir kıymet ve ehemmiyeti yok.

Başlıktaki iddiana, tonlamana bakar mısın? Resmen alçak dağları ben yarattım modunda açmışsın.

İnsan gibi bir başlık koyamıyor musun şuraya?! Normal bir şekilde ifade edemiyor musun? Daha başlık provokatif. Akabinde hep hakaret var diyorsun bir de..

Hayır gören de bir şey yazacan falan zanneder.  E ne oldu, senin dağ her zamanki gibi fare doğurdu.

Ortada bir tasarım olmadığı gibi, paradoks falan da yok.

Buz kristalleri ve de kil kristalleri ise self-organizasyonun en güzel örneklerindendir.

Detayını yazarız. Yazmışımdır da zaten bu forumda ama şimdi o kadar vaktim yok.

Ayrıca oturup sen de araştırabilirsin...!

Bir çok örnek, açıklama ve kitap var bu konu üzerine.

Ve sen daha bunları bilmeden böyle bir başlık açamazsın! 

O milletin kendi çapında hakir gördüğü Urey-Miller deneyinde peydah olan organik molekülleri urey'le miller örgüyle falan mı ördüler sence?

Yoksa gerekli şartları oluşturup kendi haline bıraktıkları düzenekten kendiliğinden mi çıkageldi?

Kim tasarladı onları? Kim tasarımladı?

İlk madde, yok ilk şey, false vacuum, sıfır nokta enerjisi, boşluktan oluşan evren vb. konuları ile ilgili daha fazla yazmaya gerek yok.

Çünkü sana, hem de sana daha önce elimden geldiğince, kendi çapımda açıklamaya çalıştım bunları. Örnekleyerek.

Ne var ki sen bunlar hiç yaşanmamış gibi 3 gün sonra aynı şeyleri soruyorsun. Sormak da değil, iddia ediyorsun.

İnsanı deli eden tarafın bu işte.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Evrim rasgele değildir ki zaten, zavallı cahil.....

Mutasyonlar rasgeledir, ama evrim mutasyonlardan ibaret değildir. 

Ve hemen herşey, kendini tasarlama kabiliyetine zaten sahiptir, "insan türü" falan gibi. 

Kodu insan yazmadı, işleyen kodu yazan, kodun kendisi, yani kendisini yazan kod. Ama tabi bunu anlamayacak kadar cahilsin. Ve bu kod ile mesela canlılığı aynı kefeye koyacak kadar bir de ahmaksın. 

Ha, tekrar söyleyeyim, o büyütmekten ve daha çok osurmaktan başka bir boka yaramayan götünü bir kaldırda, git kodlama falan öğren. Hem cahilsin, hem de götü büyük, senle mi uğraşalım işi gücü bırakıp?

Ne dediğinin farkında değilsin. 

Bir çok mesajında özgür irade yok diyorsun. Kendi kendine  tasarımı savunman çelişki içeriyor.

üretilen kodun yazılan koda bağımlı olduğunu görmüyor musun?:)

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, DeepBlue said:

.Hiçlikten enerji menerji ortaya çıkamaz adı üstünde hiç.Hiçliğin kendisi bile yok salak.

...............

Bir insan hiçlik-yokluk ve boşluk arasındaki farkı bilmeyince böyle oluyor işte. Öğretince de anlamıyorsun ki. Forumun içi dolu bunlarla. Bul, aç, oku. Hayır bir de niyetin gerçekten öğrenmekmiş gibi yazmışsın. Duy da inanma..

Eğer niyetin şu ana kadar olduğu gibi sidik yarıştırmaya devam etmekse, hiç yorma kimseyi.

Samimiysen de ona göre yaz.

Biraz da gevşe..

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, TAO said:

Bir çok mesajında özgür irade yok diyorsun. Kendi kendine  tasarımı savunman çelişki içeriyor.

Evet özgür irade yok. (yoksa dahi)

Ve kendi kendine tasarım(aslen örgütlenme) var.

Çelişki nerede ki?

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, TAO said:

Ne dediğinin farkında değilsin. 

üretilen kodun yazılan koda bağımlı olduğunu görmüyor musun?:)

Değil, alakası bile yok. Fitness fonksiyonu da yeniden yazılabilir, kod olarak.. 

İyi de ben bunu hangi salağa anlatıyorum ki, daha kodlama bile bilemyen moronun biri çıkmış, tasarım masarım diye, akşam yediği kuru fasulyeye güvenip sallıyor işte, ona mı anlatabileceğiz ki bunu?

Basit, git o koca götünü büyütüp durmaktan vazgeç, kodlama falan öğren.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, anibal yazdı:

Değil, alakası bile yok. Fitness fonksiyonu da yeniden yazılabilir, kod olarak.. 

İyi de ben bunu hangi salağa anlatıyorum ki, daha kodlama bile bilemyen moronun biri çıkmış, tasarım masarım diye, akşam yediği kuru fasulyeye güvenip sallıyor işte, ona mı anlatabileceğiz ki bunu?

Basit, git o koca götünü büyütüp durmaktan vazgeç, kodlama falan öğren.

Kodlama dili bilmemem kodlama bilmediğim anlamına gelmez.

Hobi olarak yaptığım cnc freze tezgahı var evimde.Resmi veriyorum kabartmasını çıkartıyor.:)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...