Jump to content

Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

Recommended Posts

1 hour ago, husnu said:

Genetik algoritmaları üreten  algoritmayı yazan kim??

Boş bilgisayar mı üretiyor algoritmaları?

Çoğalma - Mâlum, doğada var.

Değişim - Hücre çoğalması mükemmel olmadığı için kaçınılmaz şekilde mutasyon oluyor. Her yeni doğanın rengi şekli davranışında bir miktar fark oluyor. 

Seçilim - Doğada baskı unsurları var, bunlar dolaylı yoldan seçilime sebebiyet veriyor.

Demek ki genetik algoritma doğal olarak ortaya çıkabiliyor. Dinle dinsizlikle alakası yok bu gerçekten ilginç bir konu. Böyle bir mekanizma keşfedilmişken hristiyan yaratılışçıları gibi kafamızı neden kuma gömelim?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 418
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 saat önce, husnu yazdı:

Arkadaş, inanç sizi Rus teknolojisine dönüştürüyor.

Bak mesela öncede Rusların teknolojileri kaba, mekanik, hantal, ergonomik değillerdi.

Bunun nedeni her şeyi mekanik kaba üretmeleriydi.

Batı ise teknolojisinde devrelerle beyinlerle modern oldu.

Dijital oldu.

Bunu niye anlattım?

İnanç sizin hepinizin bilincinde bir şeyleri silip yok ediyor ve ince detayları anlayamıyorsun.

Örneğin elime 3 tane 1 metrelik kalas alsam, 3 katlı bir binanın tepesinden bunları atsam

Sana desem ki bunlar düşerken veya düştüğünde birbirine çarpar mı?

Çok rahat çarpar, çarpabilir, üst üste de gelebilir dersin.

Ama iş ince detaylara gelince tozutuyorsunuz.

Genlerin, atomları, kuvvetlerin o 3 kalastan farklı bir davranışı yok ki.

O konularda siz inançlıların tozutmanızın nedenini ben bilgi veya ayrıntı eksikliği olarak düşünüyorum.

İnançla duvarda boş kalan yerleri sıvıyorsun da kardeşim o duvar olması gerektiği gibi olmuyor artık.

Büyük cisimlerde içgüdüsel olarak yaptığın tahmin kesinlikleri gibi detaylarda da tahmin kesinliği var.

Çünkü maddenin huyunu davranışını kuvvetleri biliyor Ateistler.

Bilmeyen bile nesnel refleksle işi tanrıya bağlamadan anlıyor.

Ama sizlerde detaya indikçe delilik ortaya çıkıyor.

Tanrılarınızı parçaların, enerjilerin, uzayın içlerine gömmeniz bu yüzden.

Mesela neden Teist değilsin?

Çünkü Teistin anlamadığı noktaları doldurduğu inanç yerine sende Teistin anlamadığı noktaları dolduran bilgi var.

Bu yüzden Teist değilsin.

Onunla arandaki fark bu.

Neden Ateist değilsin?
Çünkü hala bilmediğin ve haliyle inanç harcı kullandığın şeyler var.

Ben neden Ateistim?
İnanç harcı kullandığım bir ayrıntı kalmadı.

İnancı bırakmalısınız.

İnanmak elde yeterli veya hiç veri olmadığında bir sonuç uydurmak ve onu doğru veya yanlış (inanmamak) kabul etmektir.

İnanmak kendine yalan söylemektir.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, husnu said:

Sen zaten eski salaklardansın, o algoritmayı yazanın kendisi olmasını anlaman senin götüne 3 numara büyük gelir, azıcık beyin lazım bunlara.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, AteistBakish yazdı:

Arkadaş, inanç sizi Rus teknolojisine dönüştürüyor.

Bak mesela öncede Rusların teknolojileri kaba, mekanik, hantal, ergonomik değillerdi.

Bunun nedeni her şeyi mekanik kaba üretmeleriydi.

Batı ise teknolojisinde devrelerle beyinlerle modern oldu.

Dijital oldu.

Bunu niye anlattım?

İnanç sizin hepinizin bilincinde bir şeyleri silip yok ediyor ve ince detayları anlayamıyorsun.

Örneğin elime 3 tane 1 metrelik kalas alsam, 3 katlı bir binanın tepesinden bunları atsam

Sana desem ki bunlar düşerken veya düştüğünde birbirine çarpar mı?

Çok rahat çarpar, çarpabilir, üst üste de gelebilir dersin.

Ama iş ince detaylara gelince tozutuyorsunuz.

Genlerin, atomları, kuvvetlerin o 3 kalastan farklı bir davranışı yok ki.

O konularda siz inançlıların tozutmanızın nedenini ben bilgi veya ayrıntı eksikliği olarak düşünüyorum.

İnançla duvarda boş kalan yerleri sıvıyorsun da kardeşim o duvar olması gerektiği gibi olmuyor artık.

Büyük cisimlerde içgüdüsel olarak yaptığın tahmin kesinlikleri gibi detaylarda da tahmin kesinliği var.

Çünkü maddenin huyunu davranışını kuvvetleri biliyor Ateistler.

Bilmeyen bile nesnel refleksle işi tanrıya bağlamadan anlıyor.

Ama sizlerde detaya indikçe delilik ortaya çıkıyor.

Tanrılarınızı parçaların, enerjilerin, uzayın içlerine gömmeniz bu yüzden.

Mesela neden Teist değilsin?

Çünkü Teistin anlamadığı noktaları doldurduğu inanç yerine sende Teistin anlamadığı noktaları dolduran bilgi var.

Bu yüzden Teist değilsin.

Onunla arandaki fark bu.

Neden Ateist değilsin?
Çünkü hala bilmediğin ve haliyle inanç harcı kullandığın şeyler var.

Ben neden Ateistim?
İnanç harcı kullandığım bir ayrıntı kalmadı.

İnancı bırakmalısınız.

İnanmak elde yeterli veya hiç veri olmadığında bir sonuç uydurmak ve onu doğru veya yanlış (inanmamak) kabul etmektir.

İnanmak kendine yalan söylemektir.

Konu ne sen ne anlatıyorsun?:)

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, bayşapka yazdı:

Ben öğrendiklerimi yazıyorum, araştırma konum generatif fonksiyonlar. Merak ettiğin birşey varsa sorabilirsin. Teizm ateizmle ilgili olmak zorunda değil. 

Merak ettiğim bilgileri ediniyorum bilgi çağındayız. Her bilgiye her yerden ulaşıyoruz ve sorunumuz da bu zaten. Ortada bilgi kirliliği var. İnsanlar çok biliyor ama yanlış ve doğru iç içe geçmiş durumda. Özellikle z kuşağının en büyük sorunu çok bilmek. 

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, AteistBakish yazdı:

Allah bizzat gökyüzünden animasyon göstererek veya kısadalga(uzundalga radyoyayın yaparak mı dedi senin bu Allahın dedikleri dediğin şeyleri?

Yoksa bir insan çıkıp Allah bana bunları söyledi mi dedi?
Eminim ikinci seçenektir?

Lan oğlum haberlerde görmüyor musun insanlar inanmaya muhtaçken kurnazlar onlara neler yaptırıyor?

Benim bu dolandırıcılar arasında favorim hatta dolandırıcıların tanrısı diye gördüğüm tek kişi şu Bursa'daki şeyh.

Adam öyle bir dolandırmış ki hem müritlerinin karı koca oral yaptırmış, hem de onları mkotive edip oral seks yapacak yeni müritler buldurmuş.

Bak işte bu dolandırıcılığın üst noktası, muhafazakar, Allahtan günahtan korkan karı kocaya eş zamanlı oral yaptırmak.

İşte birileri de senin inanç açlığını doyurmuş :D 

Allah bana bunu bunu dedi

Neyle ilgili dedikleri?

Senin bunları bunları benim dediğim gibi yapmanla ilgili

Ha ha :) 

Tezgaha bak

Malak herif ne anlatıyorsun sen. Ne alaka şimdi bu yazdıkların. Entropiden bahsederken orale geçtin. Seninle ne tartışalabilir.

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, anibal yazdı:

Olmayan şey, hiç bir şeyde söyleyemez. Allahın dediği denen zımbırtılar, birilerinin lafından, osuruğundan ibarettir. 

Sen kendi kafana göre enerjiyi nedensiz yap ama konu din olunca nedensiz hiç bir şey olmaz. Kendinle bari çelişme.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, rahip said:

Sen kendi kafana göre enerjiyi nedensiz yap ama konu din olunca nedensiz hiç bir şey olmaz. Kendinle bari çelişme.

Sana da demedik mi, aklın yok, bu işlere anlamıyorsun. 

Herşeyin nedeni olmalı diyen siz, dincilersiniz zaten, ben değil. Ve enerji, yoktan, nedensiz olarak var olabilir:

Ha, casimir etkisi nedir, sıfır noktası enerjisi ne iştir, haberin var mı senin?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, deadanddark yazdı:

Ortada tasarlanmis birsey mi var tükenmez kalem haric?

Ne diye kendi kendini tasarlamis olamaz diye sorayim. 

Ahhh ulan ahhh.

Böyle süper bir yetenegim olsaydi doktor manhattan gibi, bunlar toptan buradan alip marsin pasli kumlarina birakip topragini iyice zehirleyeyim.

Marsa gicigim.

Örgütlenmeye akıl ekliyorlar

Çünkü kendilerinde örgütlenmeyi, fenomenleri, doğayı anlamlandıracak akıl yok.

Ben şuraya kadar düşünebilirim, aptalım, şuradan sonrası tanrının işidir demek

Sitelerde Paylaş
On 02.08.2021 at 07:54, anibal yazdı:

Sana da demedik mi, aklın yok, bu işlere anlamıyorsun. 

Herşeyin nedeni olmalı diyen siz, dincilersiniz zaten, ben değil. Ve enerji, yoktan, nedensiz olarak var olabilir:

Ha, casimir etkisi nedir, sıfır noktası enerjisi ne iştir, haberin var mı senin?

Senin aklın varda ne oluyor kullanmıyorsun. 

Sen var olan oluşmuş olan varlıklara isim takarak bunu onlar yaptı diyorsun.

Sonra götün sıkışınca osuruğa geçiyorsun. Enerji ve madde bunları olasılıklar dahilinde yaptı diyorsan. 

Bilimde ve teknolojide bu kadar geliştiğimiz bir dönemde Yaparsın bir tane demo kapalı sistem dediklerini oluşturursun ve bizleri susturursun. Yoksa osurmaktan başka bir şey yaptığın yok senin.

Sitelerde Paylaş
On 02.08.2021 at 12:32, AteistBakish yazdı:

Lan bir de bana mı mantıksız tutarsız diyorsun Noel Babacı?

Yedi cücelerle sonsuza kadar mutlu yaşayacaksın ha? :) 

Sende gram beyin yok bazı terimleri ve açıklamalarını ezberleyince veya araklayınca zeki mi oluyorsun sen. 

Yürü git rezil böcek. Bir bok bilmiyorsunuz birde biliyormuş gibi yapıp insanları kandırmaya çalışıyorsunuz. Sen bir papağandan daha az  algılamaya sahipsin. Gelmiş burada nutuk çekiyorsun insanlara.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, rahip yazdı:

Sende gram beyin yok bazı terimleri ve açıklamalarını ezberleyince veya araklayınca zeki mi oluyorsun sen. 

Yürü git rezil böcek. Bir bok bilmiyorsunuz birde biliyormuş gibi yapıp insanları kandırmaya çalışıyorsunuz. Sen bir papağandan daha az  algılamaya sahipsin. Gelmiş burada nutuk çekiyorsun insanlara.

Yahu seni kandıran kandırmış zaten

Demek Araplar cenneti keşfetmişler ve koşa koşa senle paylaşmaya gelmişler

Ha ha ha :) 

Sitelerde Paylaş
On 13.12.2017 at 15:09, TAO yazdı:

Verdiğin makalelerden birşey anlaşılmıyor.

Attığım resmi nereden aldığıma baksaydın keşke.

http://www.snowcrystals.com/science/science.html

mavi hidrojen beyazlar oksijen atomları.Kar tanesi kendisini oluşturan elementlerin özelliklerine bağımlıdır.

ingilizceniz var zaten okursunuz.Bilmeyenlerde benim gibi resimli açıklamalara baksınlar.

http://www.snowcrystals.com/science/Animation2.gif

http://www.snowcrystals.com/science/snowflakegrowth.jpg

http://www.snowcrystals.com/science/Snowflake%20Morphology2.jpg

Tebrikler

Eline Sağlık Azizim

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, rahip said:

Ne diyor bu balkabağı, anlayan var mı?

Ya sizin neyi bildiğiniz var, götünüzden masal uydurmak dışında? Ademmiş, havaymış, hatta nuhmuş, tufanmış, masal masal martdadak.... Başka?

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, anibal yazdı:

Ne diyor bu balkabağı, anlayan var mı?

Ya sizin neyi bildiğiniz var, götünüzden masal uydurmak dışında? Ademmiş, havaymış, hatta nuhmuş, tufanmış, masal masal martdadak.... Başka?

Sonra götün sıkışınca osuruğa geçiyorsun. Enerji ve madde bunları olasılıklar dahilinde yaptı diyorsan. 

Bilimde ve teknolojide bu kadar geliştiğimiz bir dönemde Yaparsın bir tane demo kapalı sistem dediklerini oluşturursun ve bizleri susturursun. Yoksa osurmaktan başka bir şey yaptığın yok senin.

Diyorum ki madem sadece osurmaya yarıyorsun dediklerini ispatla. Enerji, madde, entropi falan hepsini gözlemlemişsin bunları bir araya getir ve küçük demo yapay bir dünya oluştur içinden yaşam falan başlasın sana inanlım. Yoksa osuruktan öteye geçmeni beklemiyorum.

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, rahip said:

Diyorum ki madem sadece osurmaya yarıyorsun dediklerini ispatla. Enerji, madde, entropi falan hepsini gözlemlemişsin bunları bir araya getir ve küçük demo yapay bir dünya oluştur içinden yaşam falan başlasın sana inanlım. Yoksa osuruktan öteye geçmeni beklemiyorum.

Hala bu salak zırvalarda mısın? Sıçmak için sen ve sülalenin, sizi sikecek bir süper zenciye ihtiyacınız var mı? Sizi biraraya getiriyorum, klozeti de ekleyince, süper zenci görünmüyor her defasında.

Ama siz, illa da, amanda sıçmak için süper zenci sülalemi sikmelidir demekten öteye gidemiyorsunuz, anladın mı?

Sen geri zekalı, zatne hesaplarla, o yapay dünyanın sanal olarak yapıldığını ve  o yüzden bu böyledir dendiğini bir anla önce. 

Bilim ve teknoloji zart zurt neyse, senin şu yaratıcı dediğin osuruktan teyyareyi bir göster o zaman önce. Götünden sallamak dışında bir bokunuz yok, bunu bir anla. Ama anlamaktan acizsin, fakat şöyle anlarsın:

Seni, ananı, bacını ve sülaleni siken bir süper zenci var, yaaaa... Buyur, şimdi bu süper zenciye iman et, tez...

Sitelerde Paylaş
48 dakika önce, anibal yazdı:

Hala bu salak zırvalarda mısın? Sıçmak için sen ve sülalenin, sizi sikecek bir süper zenciye ihtiyacınız var mı? Sizi biraraya getiriyorum, klozeti de ekleyince, süper zenci görünmüyor her defasında.

Ama siz, illa da, amanda sıçmak için süper zenci sülalemi sikmelidir demekten öteye gidemiyorsunuz, anladın mı?

Sen geri zekalı, zatne hesaplarla, o yapay dünyanın sanal olarak yapıldığını ve  o yüzden bu böyledir dendiğini bir anla önce. 

Bilim ve teknoloji zart zurt neyse, senin şu yaratıcı dediğin osuruktan teyyareyi bir göster o zaman önce. Götünden sallamak dışında bir bokunuz yok, bunu bir anla. Ama anlamaktan acizsin, fakat şöyle anlarsın:

Seni, ananı, bacını ve sülaleni siken bir süper zenci var, yaaaa... Buyur, şimdi bu süper zenciye iman et, tez...

Beyninde süper zenciden başka birşey yok mu?

Dervişin fikri ne ise zikri de odur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...