Jump to content

Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

Recommended Posts

4 saat önce, bayşapka yazdı:

Evet haklısın. Mesela vücudundan attığın dışkıyla aynı şey olduğun yanlış bir bilgi ama sözde realist bazı abiler ablalar böyle bilgileri yayıp din propagandalarını yapıyorlar. Bazı şaşkınlar da gelip bunları "özgün düşünce" diye buraya yazıyorlar. 

Ne diyorsun geveleme varsa bir şey açıkça yaz. Cevap yazamasın diye mi uğraştın. Okuduğumu beynime direk kayıt etmiyorum beynime robot gibi sizlerin yaptığı gibi. 

2 saat önce, lockdown yazdı:

@rahip

z kuşağının gereksiz çok şey bildiğini ima ettin. hiçbir dayanağı olmayan bir sıçırtı ardından bir ton başka sıçırtılar çıkaran bir dini kendine tecavüz ettiren bir takım kişilikler; bir başkasına bu sıçırtıları sıçratmaya çalışmaktan başka bir sıçırtısı olmayacağını gören z kuşağı.

Yeter sıçtığın kokuttun ortalığı. Maşallah ağzınızdan düşüremediniz şu pislikleri.

Ben bana verilene cevaba göre size dönerim ona göre yazın. Bana saygı çerçevesinde yazanlara saygıda kusur etmem ama velakin ağzında bok olana da boku yediririm.

Her yerde bilgi var her şekilde bilgi edinilebiliyor ve yanlış bilgi ile doğru bilgi iç içe girmiş diyorum sıçmık kafalı bok seni bunun neresi sıçmık, sıçmık olan senin kafan.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 418
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 hours ago, rahip said:

Ne diyorsun geveleme varsa bir şey açıkça yaz. Cevap yazamasın diye mi uğraştın. Okuduğumu beynime direk kayıt etmiyorum beynime robot gibi sizlerin yaptığı gibi. 

Düşüncelerin kopyanın kopyası, yalan yanlış bilgilerle dolusun ve özgün değilsin diyorum. 

Mesela en hoşlanmadığın neleri öğreniyor insanlar en çok neden muzdaripsin? Güneş sisteminin merkezinin güneş olduğunun kabul edilmesi seni rahatsız ediyor mu? Ya da dünyanın şekli, yer çekimi, ay'a uçuşlar vs?

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, bayşapka yazdı:

Düşüncelerin kopyanın kopyası, yalan yanlış bilgilerle dolusun ve özgün değilsin diyorum. 

Mesela en hoşlanmadığın neleri öğreniyor insanlar en çok neden muzdaripsin? Güneş sisteminin merkezinin güneş olduğunun kabul edilmesi seni rahatsız ediyor mu? Ya da dünyanın şekli, yer çekimi, ay'a uçuşlar vs?

Güneş sisteminin merkezi hazreti muhammed olmalı ona göre
Bir de herkes allahtan korkmalı :) 

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, bayşapka yazdı:

Dar kalıplarda hapis olan beyinleriniz ile bu kadar dar düşünebilmenden ötesini beklemiyorum zaten. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, husnu yazdı:

Kendi kendini tasarlayan birşey gösterin.?

Mantıken bir şey kendi kendini tasarlayamaz. Ama kendinde değişiklik yapabilir kendini değiştirebilir. Ama daha varolmamış bir şey kendini nasıl tasarlayarak yaratsın? 

Bu arada bu soruyu sorma amacın müslümanlarla aynı değildir diye düşünüyorum. Haksız mıyım?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, husnu yazdı:

Kendi kendini tasarlayan birşey gösterin.?

Mübarek , tam olarak neyi ögrenmek istiyorsun ben pek birsey anlamadim. Soruyu sorma amacin ve cevabi yoksa ne anlasilmis olacak onu da bir zahmet özet gecer misin?

Tasarlayan mi?

Tasarlamis mi?

Tasarlayacak mi?

Tam olarak hangisi soruluyor.

Sitelerde Paylaş

1948 yılında Elektronikte yeni bir çığır açan transistor icat edildi ve 70(!) sene sonra gelinen noktayı anlatmaya gerek yok herhalde. 70 sene dediğimiz nedir ki? Ortalama bir insan ömrü eder.

Peki, 70, 200 veya 500 sene sonra bilimin ve teknolojinin geleceği noktayı hayal edebiliyor musunuz?

Bir nokta daha var; gelişmeler lineardan ziyade exponential (Türkçesini bilmiyorum) gelişmektedir. Yani bilim, tabiri yerindeyse, dörtnala koşturuyor.

O zamanın yapay zekası, navigasyonları, robotları vs. hangi düzeyde olacak acep?  Şimdikileri 1000´e katlayacakları kesin.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, kavak yazdı:

O zamanın yapay zekası, navigasyonları, robotları vs. hangi düzeyde olacak acep?  Şimdikileri 1000´e katlayacakları kesin.

Bende bundan bahsedecektim. Yapay zeka bir robot kendini yeniden tasarlayabilecek (daha islevli kol ,bacak gibi) belkide.

Fakat hüsnü nün tasarlamak derken tam olarak neyi kastettigini hala anlamis degilim. Kendini yaratma mi demek istiyor acaba.

Zaten ben dogada bir tasarlama görmüyorum.

Örnegin sehirleri bir varlik gibi kabul edersek sehirler kendini tasarliyor denilebilir.

Kendini yaratma kastediliyorsa , örnegin süper kütleli bir yildizin karadelige dönüsmesi yoktan olmasada bir nevi karadeligin kendini yaratmasidir, sonucta biri digerinden cok farkli.

Bende kendimi tasarliyorum. Bazen uzun sac, farkli giyim tarz falan.

Hüsnüde kendini hüsnüye olarak tasarlayabilir. Yok saka tabi, umarim gücenmez.

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, bayşapka yazdı:

Altı dolu tek bir cümlen yok şu forumda. Hepsi ya sataşma ya da uydurukçuluk. 

Benim yazdıklarımın çoğu bilgi vermek için değil zaten bakış açısını göstermeye çalışıyorum. Yoksa benim cümlelerim dolu seni algın dolu olsa anlardın. 

10 saat önce, Expecto yazdı:

Burada sorun rahip kartlarını açık oynamıyor. Rahip ile konuşmamda rahibin fikirlerini sadece tahmin edebiliyorum. Ne bilime bakışı ne felsefeye bakışı ne dine bakışı her şey muallakta. Ve daha sıkıntılı yani bu yönlerini açığa çıkarma derdi yok gibi.

Muallakta değil dostum fikirlerim, benim derdim bilgimi ortaya çıkarmak değil ki. Kendi bakış açım ile gördüğüm yanlışları yazıyorum. Benim için tutarsız görünen yerlere itiraz ediyorum sadece. Yoksa kalkıp bilimsel bilgiler paylaşacak halim yok. Bilimsel yada felsefik konular hakkında da elbette düşüncelerim var ama derdim onlar değil benim. 

Kalkıp burada atomu, atom parçalarını, kunatumu, yer çekimini, marsa çıkıldığını v.s anlatacak değilim anlatacak olsam da pek bir anlamı olmaz. Burada zaten sayfalarca yazılar yazılmış bu konularla alakalı. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, rahip yazdı:

Yok öyle değil bu iş senden daha iyi düşünebildiğimi kesin ve net olarak biliyorum. 

Düşünebilmek mi?

Olum hazır şablon kalıplar kullanıyorsun.

Bu kalıplar da bin iki bin yıl önce uydurulmuş.

Evladından anana, babandan kardeşine cennet için satamayacağın adam yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...