Jump to content

HDP meşru bir parti midir?

Recommended Posts

6 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Faşist Kemalist ne demek? Bunu daha önce de bir başka başlıkta birine söyledin, burada da aynısını söylemişsin.

Kemalist insan nasıl faşist olur? Atatürkçülere Kemalist dendiğini ve 15 yıldır AKP'lilerin, Kürtçülerin ve liberallerin dilinde küfre döndüğünü biliyor olmalısın, hatta iyi biliyorsun.

Hal böyleyken sen niye böyle faşist Kemalist filan diyorsun ki?

Bu çocuk Kemalist falan değil, kendine Kemalist deyip duruyor diye sen, o ve benzeri ağır milliyetçi/Türkçü tipler üzerinden Kemalistlere faşist diyorsun gibi duruyor. 

Faşist Kemalist lafı, Kemalistlerin tümüne yönelik değil, bunun gibi bazı Kemalistler faşist... Ben onu dedim.. Mesela Devlet Bahçeli de Atatürkçü, hatta yeri geldiğinde Kemalizm'den de söz eder, peki bu şerefsiz nasıl bir Atatürkçü?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, Phaselis yazdı:

Faşist Kemalist lafı, Kemalistlerin tümüne yönelik değil, bazı Kemalistler faşist... Ben onu dedim.. Mesela Devlet Bahçeli de Atatürkçü, hatta yeri geldiğinde Kemalizm'den de söz eder, peki bu şerefsiz nasıl bir Atatürkçü?

Bahçeli Kemalist mi? Bu çocuk Kemalist mi?

Forumda sürekli laf dalaşı yaptığımız liberal bile ona "Sen şu Atatürk avatarını kaldır, sen Atatürkçü falan değilsin" dedi hani... Düşün, bir liberal bile bunu söyledi. Bu çocuk Kemalist/Atatürkçü olmaktan o kadar uzak. Bildiğin Türkçüdür bu çocuk. Onların çoğu Atatürk'ü çok sever ve sahiplenir, kendine de Kemalist der. Ama kimse onları Atatürkçüden saymaz, ırkçı deyip geçer. 

Faşist Kemalist deyince rahatsız ediyor. Biz bunu senelerdir aynı insanlardan duyar dinleriz. Senin, kendine Atatürkçü diyen ama Atatürkçülükle veya Kemalizmle ilgisi bile olmadığı aşikar bu tipleri Kemalistten sayıp faşist Kemalist demen hata. Kimse bunları Atatürkçüden, Kemalistten saymıyor, o yüzden de dinci ve ayrılıkçılar vs dışında faşist Kemalist falan demiyor.

Onlar zaten Atatürk seven herkese faşist diyor.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Forumda sürekli laf dalaşı yaptığımız liberal bile ona "Sen şu Atatürk avatarını kaldır, sen Atatürkçü falan değilsin" dedi hani... Düşün, bir liberal bile bunu söyledi. Bu çocuk Kemalist/Atatürkçü olmaktan o kadar uzak. Bildiğin Türkçüdür bu çocuk. Onların çoğu Atatürk'ü çok sever ve sahiplenir, kendine de Kemalist der. Ama kimse onları Atatürkçüden saymaz, ırkçı deyip geçer. 

Faşist Kemalist deyince rahatsız ediyor. Biz bunu senelerdir aynı insanlardan duyar dinleriz. Senin, kendine Atatürkçü diyen ama Atatürkçülükle veya Kemalizmle ilgisi bile olmadığı aşikar bu tipleri Kemalistten sayıp faşist Kemalist demen hata. Kimse bunları Atatürkçüden, Kemalistten saymıyor, o yüzden de dinci ve ayrılıkçılar vs dışında faşist Kemalist falan demiyor.

Kenan evren resmi vardı radikal kemalistin.sonra Atatürk resmini koydu.:)

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, kavak yazdı:

AKP, CHP, MHP ne kadar meșru partiler ise, HDP´de o kadar meșru bir partidir.

Ne eksik, ne fazla. Bu parti, bu meclise torpille falan gelmedi bilakis halkın oylarıyla geldi.

Aslında HDP bu ülkenin geleceği açısından bir șanștır, onları ötekileștirmek yerine, onlara sahip çıkarak terör illetinden kurtulunabilir. Akabinde Türkiye sittin senedir "gelișmekte olan ülke" konumundan çıkabilir ve çağdaș ve özgürlükçü bir çizgiyi yakalayabilir.

Öyle asarım, keserim, yasaklarım, kapatırım zihniyetiyle artık kök salmıș bu sorunu çözemezsiniz.  Sadece yerinizde sayarsınız.

Kayılıyorum 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Kemalistlerin tümüne yönelik bir söylem değil benimki.. Bu tür Kemalistlere söylenmesi gereken şekli... Bu veledin standart Kemalist olmadığını öteden beri biliyorum, bildiğim için nihayet ona yakışanı söyledim. Mesela Nasyonal sosyalist denilen akım, sosyalist bir akım mıdır? Elbette değil, Faşizm'in tam da göbeğidir, peki neden Sosyalizm kelimesi kullnılıyor bu faşistleri betimlemek için? 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, TAO yazdı:

Kenan evren resmi vardı radikal kemalistin.sonra Atatürk resmini koydu.:)

Çocuk Kenan Evren'i dünyadaki en büyük Atatürkçü, en büyük vatansever, en dürüst asker sayıyor.

Atatürkçüler Kenan Evren'i bugüne dek en çok eleştiren, onu ve verdiği zararları en iyi bilen, onun gibilere Gardrop Atatürkçüsü diyen insanlardır.

Bu çocuk Nihal Atsız hayranıdır, ona delice tapar.

E buna Atatürkçü, Kemalist denebilir mi?

Ama o kendini öyle görüyor. Ben onu anlıyorum, seviyorum da. 100 konudan 90'ında anlaşamayız, çok genç olduğu ve gerici bir ortamda yetiştiği için bazı şeyleri anlamıyor ama severim onu.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Çocuk Kenan Evren'i dünyadaki en büyük Atatürkçü, en büyük vatansever, en dürüst asker sayıyor.

Atatürkçüler Kenan Evren'i bugüne dek en çok eleştiren, onu ve verdiği zararları en iyi bilen, onun gibilere Gardrop Atatürkçüsü diyen insanlardır.

Bu çocuk Nihal Atsız hayranıdır, ona delice tapar.

E buna Atatürkçü, Kemalist denebilir mi?

Ama o kendini öyle görüyor. Ben onu anlıyorum, seviyorum da. 100 konudan 90'ında anlaşamayız, çok genç olduğu ve gerici bir ortamda yetiştiği için bazı şeyleri anlamıyor ama severim onu.

Ben bilmem, bu velette yamuk gördüm, lafımı da koydum. Olay budur, benim açımdan Kemalizm'e karşı söylenmiş bir laf yok, o şahsa söylenmiştir malum laf...

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Phaselis yazdı:

Kemalistlerin tümüne yönelik bir söylem değil benimki.. Bu tür Kemalistlere söylenmesi gereken şekli... Bu veledin standart Kemalist olmadığını öteden beri biliyorum, bildiğim için nihayet ona yakışanı söyledim. Mesela Nasyonal sosyalist denilen akım, sosyalist bir akım mıdır? Elbette değil, Faşizm'in tam da göbeğidir, peki neden Sosyalizm kelimesi kullnılıyor bu faşistleri betimlemek için? 

Nasyonal sosyalist derken kimi kastettiğimiz çok açık. Nasyonal sosyalistim diyen kişinin ırkçı, faşist olduğu açıktır, kimse de sosyalistlerle onları karıştırmaz.

Kemalist dediğimizde ise durum karışır, son 15 yıldır olanlar ve kimlerin Kemalistlere faşist vb dediğini biliriz. 

Sen kendini hiçbir zaman Kemalist diye tanımlamadın, tanımlamazsın ama ne Atatürk'e ne de Atatürkçülere bir gram laf ettirirsin. Benim sorunum da bu. Sen böyle biriyken, M. Kemal'i bu denli sever ve sahiplenirken, kendine Kemalist diyen birtakım ırkçıları vb tipleri "faşist Kemalist" kalıbı altında değerlendirmen hatalı. Bütün Kemalistleri kastetmediğini ben zaten biliyorum, zira Kemalist olmasan da pratik anlamda o saftasın ve mücadele ettiğin kesim de onların karşısında konumlanan kesim.

Bu tür Kemalistler dediklerin de Kemalist/Atatürkçü falan değil. Kendine Kemalist diyen değişik tipler onlar. Sen onları Kemalistten saymazsan, faşist Kemalist demene gerek kalmaz.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Phaselis yazdı:

Ben bilmem, bu velette yamuk gördüm, lafımı da koydum. Olay budur, benim açımdan Kemalizm'e karşı söylenmiş bir laf yok, o şahsa söylenmiştir malum laf...

Biliyorum, buna bir şey dediğim yok zaten. Kemalizm'e veya Kemalistlere de laf etmediğini biliyorum. Etmeyeceğini de biliyorum, benim söylediğim şey bu değil zaten. Yukarıda yazdım.

Bu iletileri de raporlayalım, silinsinler. Konu dağıldı.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Nasyonal sosyalist derken kimi kastettiğimiz çok açık. Nasyonal sosyalistim diyen kişinin ırkçı, faşist olduğu açıktır, kimse de sosyalistlerle onları karıştırmaz.

Kemalist dediğimizde ise durum karışır, son 15 yıldır olanlar ve kimlerin Kemalistlere faşist vb dediğini biliriz. 

Sen kendini hiçbir zaman Kemalist diye tanımlamadın, tanımlamazsın ama ne Atatürk'e ne de Atatürkçülere bir gram laf ettirirsin. Benim sorunum da bu. Sen böyle biriyken, M. Kemal'i bu denli sever ve sahiplenirken, kendine Kemalist diyen birtakım ırkçıları vb tipleri "faşist Kemalist" kalıbı altında değerlendirmen hatalı. Bütün Kemalistleri kastetmediğini ben zaten biliyorum, zira Kemalist olmasan da pratik anlamda o saftasın ve mücadele ettiğin kesim de onların karşısında konumlanan kesim.

Bu tür Kemalistler dediklerin de Kemalist/Atatürkçü falan değil. Kendine Kemalist diyen değişik tipler onlar. Sen onları Kemalistten saymazsan, faşist Kemalist demene gerek kalmaz.

Bak ne demişim orada; "Bu başlığı açan faşist Kemalist nasıl MHP'ye oy veriyorsa" gördün mü? Bu lafı ederken sadece başlık sahibine yönelmişim. Ama sen oradan lafı cımbızlayıp aldın, geldin nerelere oturttun.

Neyse geçelim, uzatmayalım.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Phaselis yazdı:

Bak ne demişim orada; "Bu başlığı açan faşist Kemalist nasıl MHP'ye oy veriyorsa" gördün mü? Bu lafı ederken sadece başlık sahibine yönelmişim. Ama sen oradan lafı cımbızlayıp aldın, geldin nerelere oturttun. Hiç yakıştıramadım ve hoşuma da gitmedi...

Neyse geçelim, uzatmayalım.

Ne demeye çalıştığımı anlamadın ki... 

Teknik bir durum var ortada. Seni iyi tanıdığım, iyi bildiğim yazdım. Başkası yazsa ruhum duymaz, anlatmak için çaba da göstermem.

Senin, benim, Hacı'nın gösterdiği irade nedeniyle bu foruma "Kemalist Forum" dediler, bizi faşist ilan ettiler... Yani seninle ve görüşlerinle ilgili değil söylediklerim. Onları iyi bilen ben, oturup sorgulayacak değilim, değil mi?

Tam tersi, üçüncü keredir yazdığın kalıp, ben içeriğini ve denin amacını çok iyi biliyor olsam da yanlış anlaşılmaya çok açık. Vurguladığım şey oydu, neden yanlış anlaşılmaya açık olduğunu anlattım. 

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Harut_Marut yazdı:

Bu forumdaki kişiler çok ilginç

Bugün ABD'yi destekliyor.Bir gün israİli,birgün de HDP'yi

Halbuki hep AKP'yi savunsak ne güzel olacak di mi?

Koyun sürüsü gibi hep bir ağızdan aynı şeyleri söyler dururduk... Çobanımız repliği verirdi nasılsa...

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Halbuki hep AKP'yi savunsak ne güzel olacak di mi?

Koyun sürüsü gibi hep bir ağızdan aynı şeyleri söyler dururduk... Çobanımız repliği verirdi nasılsa...

Ben AKP'yi savun demedim.

Ama burda açıkca düşmanlarımızı savunmanız ilginç.

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, Harut_Marut yazdı:

Ben AKP'yi savun demedim.

Ama burda açıkca düşmanlarımızı savunmanız ilginç.

Ön sayfada bir yerlerde yazdık hep birlikte.

Esas düşmanlar, sizin gibi ona buna düşman diyerek düşman yaratıp nemalanan tipler. Ülkücüler, dinciler falan işte. Kardeştir bunlar.

Bugün de hep birlikte aynı sahtekarlık üzerinden birlik içinde ülkeyi peşkeş çekiyor, malı götürüyorlar.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Türk Ateist yazdı:

Ön sayfada bir yerlerde yazdık hep birlikte.

Esas düşmanlar, sizin gibi ona buna düşman diyerek düşman yaratıp nemalanan tipler. Ülkücüler, dinciler falan işte. Kardeştir bunlar.

Bugün de hep birlikte aynı sahtekarlık üzerinden birlik içinde ülkeyi peşkeş çekiyor, malı götürüyorlar.

Olm gidin bu ülkeden..

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

CHP'ye faşist, Atatürk'e de diktatör diyen adama suç at izi kalsın mı yapacağım?

Ben senini gibilere küfrediyorum be... Oturup da Atatürk tartışacağım, aman da Atatürk diktatör değildi diye kendimi paralayacağım mı sandın?

Başka kapıya.

Atatürk diktatör değildi diye neye dayanıp söyleyeceksin ki ?

Gerçeklere aykırı bir şey.

Sitelerde Paylaş

Bu forumda politik başlıklar açılmasın diye bas bas bağırdık. İşte politikaya girince neler oluyor görüyorsunuz.. Bu başlığı açan veled de görevini yaptı. Def edildi, ama def edilene kadar elinden geleni arkasına koymadı...

Bu tür başlıkları engellemek yerine cevaplarla doldurursanız, her türlü fikrin de sergilenmesine neden olursunuz... O halde suç sizindir...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...