Jump to content

Azrail yalanı

Recommended Posts

17 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Anlama sorunun mu var?Azrael birçok yazılı ve sözlü edebiyata konu olmuştur.Michael,Azrael,Gabriel,Israfel taâ Hz.Adem'den beri hep anlatıla,yazıla,çizile gelmiş ki haklarında tarihte birçok malumat var.Sen hala  aynı şeyi söylüyorsun.Sahihi müslimde geçmiyor diye yok olduğu manasına gelmez bazı hadislerde geçmektedir mesela ibn-i hacer el Asgalani kitabinda zikretmiştir.

Özür dilerim, Bilgivehis'in "Azrael'in hikâyesinin palavra olduğu gerçeği..." sözünü "Azrael'in hikâye olduğu gerçeği..." olarak anlamışım. Affınızı dilerim.

Ama, yine de hikâye tanımın yanlış. Hikâye, gerçekçi veya gerçek olayların yazı yoluyla anlatıldığı düzyazı türüdür.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 93
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 dakika önce, FETİH yazdı:

sana ölüm gibi bir fiili Azrail as. yapıyor deniyor.

sen inanmıyorsan ölüm fiilini kim işliyor. sen Azrail as. yerine kimi koyuyorsun.

1. "Ölüm" kelimesinin fiîl olduğunu nereden çıkardın? Bahsettiğin, "öldürmek" fiîli mi?

2. Bilim kimseyi koymuyor.

Sitelerde Paylaş
On 15.12.2017 at 08:26, Yeni Üye yazdı:

Dine gelince, Allahın kudreti diye bir şey var. O dilerse bütün evreni tek bir atoma sığdırır. Ya da bütün zamanı tek bir ana sığdırır.

Peki; bütün Cennetlikleri Cehennem'e, bütün Cehennemlikleri de Cennet'e koyabilir mi ?

"Zeki Müren de bizi görecah mı ?" gibi bir soru oldu ama; idâre edin.

Ben gâyet ciddiyim.

tarihinde Vefik Sâmi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, TheRationalAtheist yazdı:

1. "Ölüm" kelimesinin fiîl olduğunu nereden çıkardın? Bahsettiğin, "öldürmek" fiîli mi?

2. Bilim kimseyi koymuyor.

doğru diyorsun.  dediğin gibi düzelttim hatalı kısmı saolasın.

bilim koymuyorsa, vahiy ve ölüm gerçeği koyuyor. 

bilimin alanı dışında olduğu için bilim cevaplayamaz. o yüzden vahye tabi olmak gerekk..

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, Vefik Sâmi yazdı:

Peki; bütün Cennetlikleri Cehennem'e, bütün Cehennemlikleri de Cennet'e koyabilir mi ?

"Zeki Müren de bizi görecah mı ?" gibi bir soru oldu ama; idâre edin.

Ben gâyet ciddiyim.

Kardeşim senin devreler yanmış,sistem error vermiş.Allah diyor ki; abes iş yapmam vaadimden de dönmem.Şimdi bu sözü Allah veriyor iş bitmiştir artık.Öyle olsaydı da böyle olsaydı demen boş.Tövbe et.İmana gel geç olmadan.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, DeepBlue yazdı:

Anlama sorunun mu var?Azrael birçok yazılı ve sözlü edebiyata konu olmuştur.Michael,Azrael,Gabriel,Israfel taâ Hz.Adem'den beri hep anlatıla,yazıla,çizile gelmiş ki haklarında tarihte birçok malumat var.Sen hala  aynı şeyi söylüyorsun.Sahihi müslimde geçmiyor diye yok olduğu manasına gelmez bazı hadislerde geçmektedir mesela ibn-i hacer el Asgalani kitabinda zikretmiştir.

Nerede hep anlatıla, yazıla, çizile gelen kaynaklar?

İşiniz gücünüz yalan, dolan, atmasyon. 

Melek dediğin kavram dinler tarihinde tek tanrı inancı ile çıkıyor. 

Elimizde çok tanrılı dönemden dünya kadar kaynak var ama melekler hakkında o kadar eski kaynak yok.

Yani teist olmak hakikaten çok zor. 

Bütün utancını bir kenara bırakıp saçma sapan masalları savunacaksın.

Anlamadığınız masalın masal olduğunun ayrımına varan biri için bu iddialarınız komediden öteye gitmiyor.

Sitelerde Paylaş
55 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Kardeşim senin devreler yanmış,sistem error vermiş.Allah diyor ki; abes iş yapmam vaadimden de dönmem.Şimdi bu sözü Allah veriyor iş bitmiştir artık.Öyle olsaydı da böyle olsaydı demen boş.Tövbe et.İmana gel geç olmadan.

Siz müslüman iseniz, dininizi diyânetinizi benden iyi bilmeniz normâl. Aksi sıkıntılı olurdu. Müslümanlıkta en önemli hususlardan biri, kul hakkıdır. Allah, "öte taraf"ta kul hakkına karışmayacak, herkes hakkını o hakkı gaspedenden alacaktır. Hele hele benim gibi "kefere"nin hakkı, bir müslim'in hakkından daha eşheddir. "Devreler yanmış, sistem error veriyor" diyerekten beni aşağılıyorsun.

Tez tevbe et ve benden helâllik dile !..

Ben bir soru soruyorsam, muhakkak sağlam dayanaklarım ve kaynaklarım vardır.

Geyik muhabbetine yol açacak konu seçmem.

İslâmi bir mevzû yazacağım zaman muhakkak kaynaklarını da veririm; 'İşkembe-i Kübrâ'dan salllamam.

Bak, sorumun kaynağı nedir ?

Türkiye Gazetesinin sponsorluğunda basılmış, Emekli Müftü Hasan Yavaşâ âit "Rehber İlmihali" adlı kitabın 94. sayfasından bir paragraf alıntılıyorum.

Dikkatli ve ağır ağır oku et ezber. :D

"Allahü teâlâ dileseydi, adâletini başka türlü yapardı.Her şeyi o adâletine göre yaratırdı. Meselâ dileseydi kâfirleri, dünyada zevk ve safâsına düşkün olanları, can yakanları, aldatanları Cennet'e sokardı. İmanı olanları ibâdet edenleri, iyilik yapanları Cehhenem'e sokardı. Fakat âyet-i kerime ve hadis-i şerifler böyle dilemediğini göstermektedir."

Ne oldu şimdi ?

Kimin devreleri yanmış ?

Hayır; sâdece benim değil bu kitabın yazarının da günâhına girdin.

Eğer bu adam vefât etti ise helâllik de alamazsın.

Yandı gülüm keten helva...

Hadi ben neyse bir "özür"e işi bağlarım :)

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, FETİH yazdı:

sana öldürmek gibi bir fiili Azrail as. yapıyor deniyor.

sen inanmıyorsan öldürmek fiilini kim işliyor. sen Azrail as. yerine kimi koyuyorsun.

Ben de bana vahiy geldiğini söylersem; "Ölümden Noel baba sorumlu" diye, o halde ben Noel baba'nın varlığına kanıt sunmuş olur muyum?

Bana inanır mısın? İnanmazsan niye?

Ölüm'ün niye bir faili olduğunu düşünüyorsunuz? Doğum gibi doğal bir süreç olamaz mı?

Sahi niye bir ölüm meleği var da, doğum meleği yok?

İnsanların ölümü Azrail tarafından yapılmalı ama doğumu için hiç bir ihtiyaçları yok.

Sitelerde Paylaş

Neden Azrail’in varlığına kanıt olarak Kuranı gösteriyorsunuz ki? Kuranı nasıl referans alıyorsunuz? Neye dayanarak? Kuran’ın kimler tarafından nasıl yazıldığı belli mi? Nasıl Kuran’da her yazana körü körüne inanabiliyorsunuz? Muhammed’i gördünüz mü? Size mucize mi gösterdi? David Copperfield’de bir sürü numara yapıyor. Her dediğine inanacak mısınız? Muhammed’in yaşadığına dair kanıt bile YÖK. Kuran içeriği bomboş bir kitap. Ruhsal arınma için bile kullanamazsınız. Kin, nefret kusan bir kitap. Şuan güvenebileceğimiz tek kaynak bilimdir. Bilim ölümün nasıl gerçekleştiğini açıklıyor. Ölüm sebepleri bellidir tıpta. Ben hiçbir otopsi raporunda Azrail’e rastlamadım. Siz rastladınız herhalde.

İnsanlar çeşitli sebeplerle ruhani varlıklara inanırlar. Fakat Azrail bir mittir. Varlığından o kadar eminsiniz ki, çayır çayır savunuyorsunuz. İçinizden birileri ölüp dirildi herhalde. Kuran’da yazıyormuş. Kuran nerden geldi? Muhammed getirdi. Muhammed’e kim verdi? Allah. Allah’ın varlığını nerden biliyorsun? Kuran’da yazıyor. Bi gidin ya. 

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Sundance yazdı:

Ben de bana vahiy geldiğini söylersem; "Ölümden Noel baba sorumlu" diye, o halde ben Noel baba'nın varlığına kanıt sunmuş olur muyum?

Bana inanır mısın? İnanmazsan niye?

Ölüm'ün niye bir faili olduğunu düşünüyorsunuz? Doğum gibi doğal bir süreç olamaz mı?

Sahi niye bir ölüm meleği var da, doğum meleği yok?

İnsanların ölümü Azrail tarafından yapılmalı ama doğumu için hiç bir ihtiyaçları yok.

iş bu kadar basit mi? .  vahiy kapısı kapalıdır.  sen vahiy değil, ancak şeytandan vesvese alırsın.vahiyle , vesveseyi karıştırma.

Allah'ın sözü ile neol in sözünü bir mi tutuyorsun?

neol  sana değil vahiy  oyuncak verirse gene şanslısın..

sana göre,ölümün faili olmasa da , bir an için doğal süreçi olduğunu düşünsek de, o doğal süreci tercih eden bir yaratan, olmak zorundadır.

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, sophistic yazdı:

Neden Azrail’in varlığına kanıt olarak Kuranı gösteriyorsunuz ki? Kuranı nasıl referans alıyorsunuz? Neye dayanarak? Kuran’ın kimler tarafından nasıl yazıldığı belli mi? Nasıl Kuran’da her yazana körü körüne inanabiliyorsunuz? Muhammed’i gördünüz mü? Size mucize mi gösterdi? David Copperfield’de bir sürü numara yapıyor. Her dediğine inanacak mısınız? Muhammed’in yaşadığına dair kanıt bile YÖK. Kuran içeriği bomboş bir kitap. Ruhsal arınma için bile kullanamazsınız. Kin, nefret kusan bir kitap. Şuan güvenebileceğimiz tek kaynak bilimdir. Bilim ölümün nasıl gerçekleştiğini açıklıyor. Ölüm sebepleri bellidir tıpta. Ben hiçbir otopsi raporunda Azrail’e rastlamadım. Siz rastladınız herhalde.

İnsanlar çeşitli sebeplerle ruhani varlıklara inanırlar. Fakat Azrail bir mittir. Varlığından o kadar eminsiniz ki, çayır çayır savunuyorsunuz. İçinizden birileri ölüp dirildi herhalde. Kuran’da yazıyormuş. Kuran nerden geldi? Muhammed getirdi. Muhammed’e kim verdi? Allah. Allah’ın varlığını nerden biliyorsun? Kuran’da yazıyor. Bi gidin ya. 

sen bi git.

Azrail as. ile tanışmadın diye onu inkar ediyorsun.halbu ki tanımadığın o kadar çok insan var ki. Azrail as. da böyle işte. inkara gerek yok..

Azrail as. de bir kul senin gibi. Allah'ın CC. belirlediği :...senin ile Azrail as. arsında bir randevü saati ve yeri var. bu saat dolunca Azrail as. seni bulacaktır. merakını giderecektir.

Onu göremeyişin randevünün zamanına daha vakit var demektir.

tarihinde FETİH tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, FETİH yazdı:

iş bu kadar basit mi? .  vahiy kapısı kapalıdır.  sen vahiy değil, ancak şeytandan vesvese alırsın.vahiyle , vesveseyi karıştırma.

Allah'ın sözü ile neol in sözünü bir mi tutuyorsun?

neol  sana değil vahiy  oyuncak verirse gene şanslısın..

sana göre,ölümün faili olmasa da , bir an için doğal süreçi olduğunu düşünsek de, o doğal süreci tercih eden bir yaratan, olmak zorundadır.

Bana gelen vahiy kapısı açık diye iddia etsem?

Kutuplardan bu kapı, buzdan kapatamamışlar. 

Noel baba’nın ölümden sorumlu olduğuna kanıt sunmuş oldum mu, olmadım mı?

Uzatmayalım. Bu şekilde kendin pişir, kendin ye kanıt ancak kişinin kendini tatmin eder demek istiyorum.

Sen nasıl ki benim noel baba kanıtımı zerre kaale almıyorsan biz de senin vahiy, kuran zırvalıklarını zerre kaale almıyoruz.

Doğal süreci tercih eden bir yaratan neden olmak zorunda oluyor?

İşte hepimiz buradayız. Milyarlarca yıldızdan oluşan bir girdapın içinde dönüp duruyoruz. Ve varlığımız bu girdapın saliselik bir dönüşünü bile dolduramıyor. 

Yani durum bu halde iken, bütün bunları ve hiç bir zaman ulaşamayacağımız bunlar gibi milyarlarcasını bizim için yaratan, ölümüzle dirimizle uğraşan bir yaratan olduğunu iddia etmek abes.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, FETİH said:

akın ve duyuların dişında olan bir bilgi olduğu için: tabiki den Kur'an ve Hadis kaynaklı bilgi. yanlışsa Kur'an ve Hadislere uygun olanı sen yaz.

Doğrusunu Allah bilir.

Şuraya bir bak:

https://www.ateistforum.org/index.php?/search/&q=süper zenci&type=forums_topic&sortby=relevancy

Süper zenciyle muhatap olup olmamayı istediğine bir karar ver. Ona göre devam ederiz.

Şimdilik, allah dene şey bir bedevi götünden uydurmadan ibarettir. Aklın ve duyuların dışında hiç bir bilgi yoktur, öyle bir bilgi olduğu iddiası, osuruktan teyyareden ibarettir.

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

:lol: Azrail belirli zamanda ziyaretine gelecek demek, senden bir milyon alacağım var, vadesini sen bilmiyorsun, ama yakında tahsil edeceğim ona göre hazır ol, bir milyon kenarda beklesin demekle eşdeğer! Hayallerinin gerçek olduğuna inanmak kesin bir şizofreni belirtisidir. Bu kadar çok şizofreni hastanelere doldurup tedavi etme olanağı bulunmadığı için hepsi ortalıkta geziniyorlar. İnsanlığın en ciddi sorunu budur.

Bu şizofrenler ordusu ne yapılacak? Çok ciddi bir sorun. Dünya geneli bu sorunu umursamıyor pek ama bu şizofrenlerin yoğunlukla, nüfusun çoğunluğunu oluşturdukları bölgelerde durum son derece vahim! Tabii herkes kendi derdine yandığı için... Bakalım ilerde ne olur. 

Sitelerde Paylaş
On 17.12.2017 at 21:43, FETİH yazdı:

sen bi git.

Azrail as. ile tanışmadın diye onu inkar ediyorsun.halbu ki tanımadığın o kadar çok insan var ki. Azrail as. da böyle işte. inkara gerek yok..

Azrail as. de bir kul senin gibi. Allah'ın CC. belirlediği :...senin ile Azrail as. arsında bir randevü saati ve yeri var. bu saat dolunca Azrail as. seni bulacaktır. merakını giderecektir.

Onu göremeyişin randevünün zamanına daha vakit var demektir.

Müslüman olduğunuzdan emin misiniz? Kime selam verdiğinizi biliyor musunuz? İlginç. Sanırım Yahudisiniz(!). 

Çünkü Azrail ismi ne Kur'an da ne hadislerde geçer. Hatta İslam tarihinin hiç bir safhasında ''Azrail'' diye birisi yoktur. Nitekim Azrail kelimesi, Azra-El olmak üzere iki heceden oluşan ve  İbranice'de Tanrının yardımı anlamına gelen bir kelimedir. Hatta Azrail kelimesi Tevratta da geçmez. Zohar adındaki, Yahudi tasavvufunun temeli diyebileceğimiz bir eserde yer almaktadır. Bilakis hem Kur'an ve Tevratta ise aynı kelime vardır: ''melekül-mevt'' yani ''ölüm meleği'' der.

Zaten İslam'a göre kafirlerin ölümü için bir tane ölüm meleği yok, ölmesine yardımcı olan melekler var. Şöyle ki Enfal Suresi 50. Ayette direkt çoğul ismini kullanır ve mealen der ki;

''Melekler, kâfirlerin yüzlerine ve artlarına vura vura ve “haydi tadın yangın azabını” diyerek canlarını alırken bir görseydin.''

Kısacası evet; Azrail İslam için bir yalandır. İslam'da da Azrail diye birisi yoktur ancak İslam'da O'nun görevini yerine getirdiğini gördüğümüz melekler vardır. Bu iş için çalışan birden fazla meleğin olması bu konunun ilk gönderisindeki soruyu bence kendiliğinden cevaplamaktadır.

Tabii dinini dahi doğru öğrenememiş kim kişilerden, süper zenci metaforunu anlamasını beklemek abes kaçsa da, yine de anibal bi' denemiş, olmadı biz eğlenürük. 

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, beş kalır yazdı:

Müslüman olduğunuzdan emin misiniz? Kime selam verdiğinizi biliyor musunuz? İlginç. Sanırım Yahudisiniz(!). 

Çünkü Azrail ismi ne Kur'an da ne hadislerde geçer. Hatta İslam tarihinin hiç bir safhasında ''Azrail'' diye birisi yoktur. Nitekim Azrail kelimesi, Azra-El olmak üzere iki heceden oluşan ve  İbranice'de Tanrının yardımı anlamına gelen bir kelimedir. Hatta Azrail kelimesi Tevratta da geçmez. Zohar adındaki, Yahudi tasavvufunun temeli diyebileceğimiz bir eserde yer almaktadır. Bilakis hem Kur'an ve Tevratta ise aynı kelime vardır: ''melekül-mevt'' yani ''ölüm meleği'' der.

Zaten İslam'a göre kafirlerin ölümü için bir tane ölüm meleği yok, ölmesine yardımcı olan melekler var. Şöyle ki Enfal Suresi 50. Ayette direkt çoğul ismini kullanır ve mealen der ki;

''Melekler, kâfirlerin yüzlerine ve artlarına vura vura ve “haydi tadın yangın azabını” diyerek canlarını alırken bir görseydin.''

Kısacası evet; Azrail İslam için bir yalandır. İslam'da da Azrail diye birisi yoktur ancak İslam'da O'nun görevini yerine getirdiğini gördüğümüz melekler vardır. Bu iş için çalışan birden fazla meleğin olması bu konunun ilk gönderisindeki soruyu bence kendiliğinden cevaplamaktadır.

Tabii dinini dahi doğru öğrenememiş kim kişilerden, süper zenci metaforunu anlamasını beklemek abes kaçsa da, yine de anibal bi' denemiş, olmadı biz eğlenürük. 

''Azrail''  as. hakkında doğru sölüyrsun, ama ben konuya bağlı kalarak yazdım. adam Azrail kelimesini karşı çıkmıor. azrailin as. kendisine karşı çıkıyor. burada kelimenin varlığı - yokluğu değil tartışılan.

sana soru soralım:

bir de beni yahudilikle itham ediyorsun. bir kelimeyi yanlış kullanmak insanı yahudi yaparsa, hangi kelimeyi yanlış kullanmak insanı müslüman yapar? buna cevap ver sen önce?

süper zenci metaforunu anlamaya gelince: sen zencinin sana yaptıklarını metofora başvurmadan anlat , utanmana gerek yok..olmadı biz de eğlenürük. 

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, democrossian yazdı:

:lol: Azrail belirli zamanda ziyaretine gelecek demek, senden bir milyon alacağım var, vadesini sen bilmiyorsun, ama yakında tahsil edeceğim ona göre hazır ol, bir milyon kenarda beklesin demekle eşdeğer! Hayallerinin gerçek olduğuna inanmak kesin bir şizofreni belirtisidir. Bu kadar çok şizofreni hastanelere doldurup tedavi etme olanağı bulunmadığı için hepsi ortalıkta geziniyorlar. İnsanlığın en ciddi sorunu budur.

Bu şizofrenler ordusu ne yapılacak? Çok ciddi bir sorun. Dünya geneli bu sorunu umursamıyor pek ama bu şizofrenlerin yoğunlukla, nüfusun çoğunluğunu oluşturdukları bölgelerde durum son derece vahim! Tabii herkes kendi derdine yandığı için... Bakalım ilerde ne olur. 

sana göre ben olmayacak bir şeyi bekliyorum..

bana göre sen de olacak bir şeyi beklemiyorsun..

kendin şizofrensin bana şizofren teşhisi koyuyorsun..

benim teşhisim 124 bin peygambere dayanıyor. senin ki insan şekilli tüysüz maymunlara.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...